| Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat |
| Autor |
Teade |
apocalypsis Valge päike

Liitunud: 27 Mai 2005 Postitusi: 44
|
Postitatud: Reede Mai 27, 2005 7:50 pm Teema: taimetoit |
|
|
miks paljud inimesed ei söö lliha  |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Elvis Sitaseenlane

Liitunud: 19 Nov 2004 Postitusi: 1641 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Reede Mai 27, 2005 8:15 pm Teema: |
|
|
No mõnele ei maitse, teised ei söö sellepärast, et selleks tapetakse loomi jne.
Mina pistan liha 2 suu poolega. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Freya Külaline
|
Postitatud: Laup Mai 28, 2005 7:48 pm Teema: |
|
|
Olen ise kah palju mõelnud selle üle.
Minu puhul on nii, et üks päev lihtsalt juhtus, et ei taha, ei taha ja ei tahagi.
Näiteks on igasuguste grilllõhnadega nii, et need tekitavad himu- iga koer jookseb otsemaid vesise suuga kohale. Aga kui pakud koerale toitu ilma lihata, siis ta ei himusta seda üldse nii väga. Minu jaoks on see aga üks vettinud konnatiik. Ilma sinna sulpsamata on kuidagi kergem ja puhtam elada.
Üks väga lahe point on küll. Kui ma varemalt olin aastas mitu korda haige, siis alates lihasöömise lõpetamisest ei ole ma kordagi haige olnud ja keha tundub endale kah puhtam koht elamiseks.
Lisaks on see kujunenud kuidagi vaimse arengu põhjaks. Samas mõtlen, et kui tuleks olukord, kus oleks huvitav kogemus liha süüa, siis teeksin seda, aga kuidagi ei ole juhtunud. See on mandav tavaliselt, ei midagi erilist.
Näen, et paljud kõrgel vaimsel tasandil nägijad inimesed söövad liha ja on tasemel. Samas aga lähevad mõne koha peal järsku väga raskekoeliseks. Midagi nagu juhtub.
Alguses võtsin taimetoitlust natuke ka kui distsipliiniharjutust, et noh, mis see olgu- kas ma siis ei saa ilma. See on harjumus, aga harjumust saab ju murda. Proovin! Siis aga leidsin, et on täiega hea ilma. See kasvatab ka kõvasti oskust öelda EI asjadele, mis mulle ei meeldi, kui ka kogu maailm mu ümber seda kohustuslikuks peab.  |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Tokroda Alfaisane

Liitunud: 22 Dets 2003 Postitusi: 8583 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Püh Mai 29, 2005 1:36 am Teema: |
|
|
Mul on ka üks tuttav taimetoitlana. See on täielik stressi ja komleksi hunnik. Lausa vastik suhelda temaga.
Aga see on tema enda valik. Mind häirib temajuures see, et ta keelab oma lapsel Liha süüa. Siis käib laps salaja teiste juures liha söömas.
Muideks kasvav organism vajab seda. Amonihappeid saab ainult lihast. _________________ Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
skyzer Arengumaag

Liitunud: 10 Sept 2004 Postitusi: 1371
|
Postitatud: Püh Mai 29, 2005 12:24 pm Teema: |
|
|
| Tokroda kirjutas: | | Muideks kasvav organism vajab seda. Amonihappeid saab ainult lihast. |
Bingo!
Põhiline asi, miks on vaja kõigil liha süüa!
Ja lapsest on kahju |
|
| Tagasi üles |
|
 |
valkyrie Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004 Postitusi: 1126
|
Postitatud: Püh Mai 29, 2005 5:40 pm Teema: |
|
|
mul mingi imelik värk selle koha pealt
nimelt ma võin süüa viinerit, sinki vorsti jms
kuid niipea kui on näha et tegemist on lihaga, nagu kanakoib v ribi, siis võtab seest õõnsaks ja enam ei taha. _________________ Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Dmitri Petrjakov Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004 Postitusi: 3801 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Püh Mai 29, 2005 9:29 pm Teema: |
|
|
valkyrie
Kuidas steikiga jääb? Kui on ta näiteks medium,... või oopis verine? |
|
| Tagasi üles |
|
 |
valkyrie Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004 Postitusi: 1126
|
Postitatud: Püh Mai 29, 2005 10:46 pm Teema: |
|
|
steik on ok kui verine siis eieiei, olgu ilusti kaotanud näilisd liha omadused, va kiud jms _________________ Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Dmitri Petrjakov Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004 Postitusi: 3801 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Püh Mai 29, 2005 11:08 pm Teema: |
|
|
| ...aga kui otse soonest sooja verd klaasi ja nahka panna? |
|
| Tagasi üles |
|
 |
haldjanool Arengumaag

Liitunud: 17 Märts 2005 Postitusi: 5797 Asukoht: goriolisi tuules
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 11:26 am Teema: |
|
|
| Dmitri Petrjakov kirjutas: | | ...aga kui otse soonest sooja verd klaasi ja nahka panna? |
nammm  _________________ just before the darkness... |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Kati Külaline
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 11:32 am Teema: |
|
|
pagana vampiirid siin jooksevad ringi!? ja veel päise päeva ajal!
toores liha on mämm. isiklikult arvan ,et ilma lihata oleks kurb maailm...
aga klaasist vere joomine tekitab kõigest hoolimatta vastakaid tundmusi minus  |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Ryhkia Külaline
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 12:35 pm Teema: |
|
|
| See muidugi on nõme kui vanemad sunnivad lapsi tegema seda mis ise ees teevad umbes et, mina olen selle firma asutanud ja elu aeg rabanud ja sa ei austa mind kui sa seda sama ei tee:) Ka liha söömine peaks olema vaba valik. ja iga yks peaks sellele ära tundmisele jõudma ise oma kogemusele toetudes:) Aga olin ise pikalt taime toitlane ja nyyd jälle söön liha, aga nii palju võin öelda et, kui hakkasin taas liha sööma hakkasin ka surma hirmu tajuma. Arvan et tajun nende tapetud loomade surma hirmu mis neid(mitte kõiki, on ju igasugu meetodid) valdab surma hetkel ja kandub peenel kujul minusse kui liha söön, ja see tegelikult häirib keskendumist ja tekitab paranoiasid. Kindlasti on hirmu tajumine vaimses keskendumises vahest vajalik aga see peaks olema mõõdukas. Aga eks igayks ise teab kas paneb toorest või laseb ahjust läbi, lihtsalt yks selline tähele panek, ja neid on veel:) |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Ryhkia Külaline
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 12:40 pm Teema: |
|
|
| Muideks närvilisus ja taime toitlus pole otseses seoses võib olla on tokroda tuttav juba loomu poolest närvi haige:) Aga olen kohanud palju inimesi kes pole elu sees liha proovinud ja on tervemad kui meie siin foorumis kõik kokku:) See ei olene ikka taime toitlusest:) |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Celtic Külaline
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 3:11 pm Teema: |
|
|
ma läheneks asjale teise külje pealt.
võtaks ette vaid need taimetoitlased kes ei söö loomset kuna ei suuda leppida faktiga et see toit kunagi kappas ringi või ruigas kuskil.
nii... aga liha on juba surnud produkt ju... energia seal on surnud seisus.´sama on aga taimedega... ka nemad on energia kuid neil puudub olemus... neil puudub hing.
seega taimetyoitlast häirib see et tema söögi pärast hukati HING.
kas ta arvab et kui tema loobub lihast tapetakse loomi vähem? kahtlen...
pigem on tegu võltsmoraaliga...
INIMENE kes ei söö liha kuna soovib säästa ELU... on tegelikult süümepiinades laisk inimene kes on orjastaja. Teeks mida iganes et oma süütunnet vähendada. ent ometi ei loobu ta orjastamisest. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
valkyrie Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004 Postitusi: 1126
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 4:23 pm Teema: |
|
|
aga kui mul hakkab lihtsalt iiveldama kui näen midagi seestpoolt välist karvakihi ja nahka? _________________ Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna |
|
| Tagasi üles |
|
 |
haldjanool Arengumaag

Liitunud: 17 Märts 2005 Postitusi: 5797 Asukoht: goriolisi tuules
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 5:06 pm Teema: |
|
|
see on mingi psyhholoogiline sisendus, tee selgeks mille pealt sulle sisse s6ideti, millal ja miks. siis saad sellest yle. _________________ just before the darkness... |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Ryhkia Külaline
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 5:18 pm Teema: |
|
|
Aga kas see mitte ei ole programm, et peame liha sööma, tundub et on ?Loomulikult mõni tunneb selle järgi vajadust rohkem kui teine, see on ka loomulik sest oleme kõik või enamus mingil kujul erinevate maiste ja maaväliste eluvormide hybriidid ja oleneb millist geneetikat meis rohkem on aga keegi ei pea liha sööma kui talle ei meeldi ja vastu hakkab:) Kuidas see saab rynnak olla kui isiksus nii fyysiline kui ka energeetiline ei vaja lihtsalt liha, selle asemel et seda kergesti roiskuvat energia allikat seedida ta piirdub palju kergemini omandatava taime toiduga? Humanistide kysimuses olen celtikuga yhel nõul, taime toitlus, kellele muidugi sobib on ikka kasulik ainult toitlasele endale kui see tal areneda aitab, nagu teisele liha. Ja kes kurat teab kumb see nyyd kõiksuse mõistes stsiviliseeritum on  |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Ryhkia Külaline
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 5:22 pm Teema: |
|
|
Kuigi!!!! Kas liha ikka on peale tapmist nii energia ja ahastuse vaba? Ma ei oleks sellega nõus! Uurige natuke kodus oma steiki enne kui pannile viskate, kel vähegi antud on saab aru millest ma räägin.  |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Celtic Külaline
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 5:56 pm Teema: |
|
|
taimel pole hinge.
loomal on.
taim on puhas energia
loom on energia koos hingega. hing aga muudab seda energiat vastavalt vajadusele.
seega... taime süües sööme puhast energiat.
looma süües sööme selle looma mõtteid, tundeid, iseloomu. olgugi et hing on väljas säilub ometi infopank.
loomne toit annab meile juurde infi... taimne aga energiat. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
Dmitri Petrjakov Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004 Postitusi: 3801 Asukoht: Tallinn
|
Postitatud: Esm Mai 30, 2005 6:53 pm Teema: |
|
|
| Celtic kirjutas: | taimel pole hinge.
|
Celtic sa pole pagan, kui niivisi arvad. |
|
| Tagasi üles |
|
 |
|