Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Deja Vu - paljastatud

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂŒsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Celtic
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 12:37 pm    Teema: Deja Vu - paljastatud Vasta viitega

Deja vu on efekt/defekt mida oleme arvatavasti kĂ”ik kogenud... ajas toimuva hetke Ă€ratundmine kui juba olnud sĂŒndmuse... on tegelikult mĂ€rksa tĂ€htsam kui arvata oskame.

Inimene areneb kogu oma teadaoleva elu... selles kehastuses on tal tĂ€ita mitmeid ĂŒlesandeid.
Deja Vu polegi muud kui ĂŒhe sellise ĂŒlesandeperioodi lĂ”pp ja uue algus. Ehk siis nagu teatud moodi vĂ€rav... kontrollpunkt, kust enam tagasipöördumist pole. Tol hetkel kirjutatakse inimese prioriteedid ĂŒmber... kes seda teeb... ma ei tea. Kas siis inimene ise on hingega... vĂ”i on selleks kirjutajaks vaim.

Seega mida tihedamalt esinevad deja vu ilmingud... seda tormilisem on inimese areng.

JĂ€lgige iseennast
Tagasi üles
Celtic
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

tÀpsustaks siis seda juttu veel veidi:

inimese hingele antud ĂŒlesanne saab tĂ€idetud... vajalikud teadmised kĂ€es, vĂ”ib ta hakata jĂ€rgmisi Ă”ppima. Et aga jĂ€rgmised teadmised vanu teadmisi "ĂŒle ei kirjutaks" siis luuakse nö. kontrollpunkt... nagu on windows XPs sĂŒsteemitaaste punkt. nii et kui miskit lĂ€heb hiljem untsu siis on need varem saavutatud teadmised alles.

miks vÀljendub see meile deja vuna?
me tajume maailma lÀbi oma meelte... nÀgemine haistmine kuulmine kompamine jne...
kui meie taju reageerib mingi sĂŒndmuse milles parajasti oleme... siis meie hing mingi hetk suhtleb vaimuga... edastades talle teadmisi. tol hetkel jĂ”uab sinu meeltega tajutud pilt uuesti sinu hinge... ehk siis hing paneb markeeringu maha. Kuna aga hing ise saab need andmed meelte kaudu siis too vahe meeltest hingeni ongi deja vu efekti pĂ”hjustajaks...
Tagasi üles
mmetalheart
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:31 pm    Teema: Vasta viitega

celtic kirjutas:
.. siis meie hing mingi hetk suhtleb vaimuga... edastades talle teadmisi.

mis vahe on vaimul ja hingel? :S teadmatu mina.

minujaoks tekitab deja vu pigem alalÔpmata tunde, et kas reaalsus ikka on olemas vÔi.. noh, midagi sellist..

kes ja kuidas selle asja kindlaks tegi vĂ”i teooria lĂ”i, selle deja vu ja kontrollpunktide ja mitteĂŒlekirjutamiste asjus?
Turkian
Arengumaag

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:38 pm    Teema: Re: Deja Vu - paljastatud Vasta viitega

ja muide osa seda juttu nÀiteks mina vÔtan pÀris tÔsiselt, mul on olnud jah nii et kui tuleb meelde et ma olen seda momenti ette nÀinud, pÀris tihti.
Ma mÔtlesin et miks nii, miks see alles siis meelde tuleb kui asi on toimunud (harva on koguaeg meeles olnud) ja see on selleks et inimesele nÀidata, et kÔik on lÀinud nii nagu minema pidi ja ei saanudki muudmoodi minna ja kÔik on OK ja ela sama tublisti edasi Very Happy

Viimati muutis seda Turkian (Teis Okt 12, 2004 6:38 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Celtic
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

no hommikul Àrgates teadsin et see on nii... ei oska seletada miks.

mis on vahe hingel a vaimul?
vaim oled sina ise... kÔik see mida oled sa erinevate kehastuste jooksul kogunud... see oled sa vaimus.
ing on sul vaid selles kehastuses... hing on sinu olemus.
hing kogub selles elus andmeid ja annab edasi vaimule kes Ôpib.
Tagasi üles
mmetalheart
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 7:14 pm    Teema: Vasta viitega

okei, selge Wink
Gadryn

PostitusPostitatud: Püh Okt 17, 2004 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Oh ma olen nÀinud seda vaid paaril korral....

Ükskord oli vĂ€ga lĂŒhikest aega, kuid jĂ€rgmistel kordadel juba palju pikemat aega.... hirmutav lausa.... Confused

vahest on tunne, et tahaks seda hetke muuta. Kuid samas ei muuda ka, jÀÀn ootama, mis edasi saab!

Kas on Ôige et jÀÀn ootama, vÔi ma peaksin siiski midagi muutma, sest see vÔib siis ju minu elu kuidagi mÔjutada?????
Naine
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Apr 14, 2005 7:42 pm    Teema: Re: Deja Vu - paljastatud Vasta viitega

Celtic kirjutas:
Deja vu on efekt/defekt mida oleme arvatavasti kĂ”ik kogenud... ajas toimuva hetke Ă€ratundmine kui juba olnud sĂŒndmuse... on tegelikult mĂ€rksa tĂ€htsam kui arvata oskame.

Inimene areneb kogu oma teadaoleva elu... selles kehastuses on tal tĂ€ita mitmeid ĂŒlesandeid.
Deja Vu polegi muud kui ĂŒhe sellise ĂŒlesandeperioodi lĂ”pp ja uue algus. Ehk siis nagu teatud moodi vĂ€rav... kontrollpunkt, kust enam tagasipöördumist pole. Tol hetkel kirjutatakse inimese prioriteedid ĂŒmber... kes seda teeb... ma ei tea. Kas siis inimene ise on hingega... vĂ”i on selleks kirjutajaks vaim.

Seega mida tihedamalt esinevad deja vu ilmingud... seda tormilisem on inimese areng.

JĂ€lgige iseennast

VÀga huvitav teooria. Ise tajun seda nn Deja Vu'd umbes korra 2 kuu tagant, ei teagi, kas seda on vÀhe vÔi palju, aga hÀmmastab alati see, et see tekib tÀiesti erinevates olukordades ja sel hetkel kaotan tÀiesti kÔnevÔime ja tahte.

NĂ€iteks tuleb meelde juhus, kui eelmine talv rÀÀkisin ĂŒhe tuttavaga kohvitassi taga juttu, kui tajusin jĂ€rsku Deja vu'd ja see kestis pĂ€ris kaua, umbes 10 sekundit (viimane umbes nĂ€dal tagasi oli veel kauem, aga mitte kauem kui 20 sekundit, ei tea, mida see nĂ€itab). Siis ma lihtsalt jĂ€in sĂ”na pealt vait ja ĂŒritasin pilku aknalt temale keerata, aga ei suutnud, vaatasin akent ja asju aknalaual ja see ajas mind pĂ€ris segadusse. Isegi tema jutt oli selline kajav.
Tagasi üles
Celtic
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Apr 14, 2005 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

see et sÔnatuks jÀÀd... tÀhendab et oled vÀga emotsionaalne inimene...

endal on pikim olnud 5 minutit.
Tagasi üles
muruvana
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Laup Apr 16, 2005 12:56 am    Teema: Vasta viitega

HĂ€mmastav, kuidas seda siis vĂ”tta kui arengu kindlat "korrasoleku" punkti? Miks neid siis ĂŒhele inimesele antakse justkui riburada ja teistele ei antagi? Mina pean seda nn. Deja vu efekti lihtsalt nii tavaliseks (tihtikorduvaks), et viimasel ajal ei pööra sellele tĂ€helepanugi. Asi selles, et mu unenĂ€od on justkui reaalsuse peegeldus nii tulevikku kui ka olevikku/minevikku. Hommikul ei mĂ€leta kĂŒll tihti paljtki öösel nĂ€htut, kuid kohates oma elus "nĂ€htud olukorda" tunnen selle tĂ€iega Ă€ra - tean kohe mis tuleb. Sellest tulenevalt arvan, et Deja vu on inimese vĂ”ime nĂ€ha oma unenĂ€gudes tulevikku, kuid miski justkui plokib selle Ă€ra tema aktiivsest teadlikkusest kuni see hetk ette tuleb.
Rolling Eyes
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Mai 07, 2005 2:57 pm    Teema: Vasta viitega

ytleks, et need hetked on erineve sagedusega - ilmselt, siis sÔltuvalt sellest, kui ruttu ma asja olen omandanud (ma tavaliselt de ja vue hetkel tean ka, millal oli see kord, mil sama pilt esimene kord ette tuli). kÔige vÀiksem vahe nii mÔni tund. kÔige pikema, sain kÀtte nii mÔni pÀev tagasi. lugedes celticu kirjapandut, tekkis mul yx kysimus. kas korduv situatsioon on seotud ka kuidagi teemaga, mis oli vaja lahendada. paari korra puhul on on tekkinud aimdus, et ma jagasin Àra ka selle, mis pidi toimuma. on see vÔimalik?
Ufolane
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Mai 09, 2005 3:45 pm    Teema: Vasta viitega

hmm.. mul ka neid Deja vusid on tekkind kuid ĂŒks oli eriline....
..ma ei tea mix tÀpselt aga oli lihtsalt....

.. kui keegi on PCexperdis kÀind siis teavad...

seal taga ruumis on ĂŒks suur pilt joonistatud seinale ufolane oma ufos..

..mu sÔber oli seal praktikal ja ma lÀksin kord taga kaasa... ja kui ma taga taha ruumi sattusin siis ma jÀin seina jÀlgima umbes 5 minutiks vÔi isegi rohkem ma ei suutnud uskuda seda pilti se oli tÔeline Deja vu ...
..ma polnud kunagi seal ruumis olnud kuid pilti tundsin nagu oma viit sĂ”rme... ma ei olnud kuskil seda nĂ€inud kuid kahtlustasin et ĂŒks kord kui ma vĂ€ike olin umbes 4 aastane nĂ€gin seda pilti unes... kindel ei ole kuid minu meelest oli......

....terve kuu aega tuikusid mu mĂ”tted aind selle pildi ĂŒle....
.. oli vapustav kogemus... Very Happy
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂŒsteem Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group