Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Loomade sensitiivsus
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Erna
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 28 Sept 2004
Postitusi: 49
Asukoht: Kesk-eesti

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 2:11 pm    Teema: Loomade sensitiivsus Vasta viitega

Mul oleks selline küsimus, et millised koduloomad on sensitiivsemad? Mind huvitavad just hobused. Kui hobust ja koera võrrelda, siis kumb võiks olla eespool? Ja lisaks eelnevale, mis kassist arvata? Kes neist on sensitiivsem?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 2:25 pm    Teema: Re: Loomade sensitiivsus Vasta viitega

Erna kirjutas:
Mul oleks selline küsimus, et millised koduloomad on sensitiivsemad? Mind huvitavad just hobused. Kui hobust ja koera võrrelda, siis kumb võiks olla eespool? Ja lisaks eelnevale, mis kassist arvata? Kes neist on sensitiivsem?


sensitiivsusest ma ei tea, aga oleneb sinu sidemest üldse loomadega. mõni saab kõikide loomadega hästi läbi, mõnda ei salli loomad üldse.

Mis sa selle sensitiivsusega peale hakkad?
Tagasi üles
Erna
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 28 Sept 2004
Postitusi: 49
Asukoht: Kesk-eesti

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 2:48 pm    Teema: Vasta viitega

Lugesin Eesti nõidadest ja seal üks nõid märgib, et koerad on truud, aga hobused reeturid. Ma ei usu seda. Hobune on pigem aus ja see ei pruugi mõnele inimesele meeldida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 3:22 pm    Teema: Vasta viitega

Erna kirjutas:
Lugesin Eesti nõidadest ja seal üks nõid märgib, et koerad on truud, aga hobused reeturid. Ma ei usu seda. Hobune on pigem aus ja see ei pruugi mõnele inimesele meeldida.


Kui oled hobusefänn siis mõistetav sinu arvamus:)))
Tagasi üles
Erna
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 28 Sept 2004
Postitusi: 49
Asukoht: Kesk-eesti

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

Ei, ma ei ole hobusefänn, pigem kassifänn. Lihtsalt, seal raamatus kirjasolev ei ühti sellega, mis on õige, ma arvan. Nimelt tunnen seda inimest, kellest jutt, isiklikult ja mind hakkas väga häirima ta jutt hobuse reetlikkusest. Ma usun, et inimene, kes lapsega vankris rääkides tekitab sellise röökimise lapse poolt ja mitte ainult ühe lapsega, ei ole just eriti heatahtlik. Miks siis peaks hobune temasse hästi suhtuma, kuigi ta on tema peremees?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 4:03 pm    Teema: Vasta viitega

Erna kirjutas:
Ei, ma ei ole hobusefänn, pigem kassifänn. Lihtsalt, seal raamatus kirjasolev ei ühti sellega, mis on õige, ma arvan. Nimelt tunnen seda inimest, kellest jutt, isiklikult ja mind hakkas väga häirima ta jutt hobuse reetlikkusest. Ma usun, et inimene, kes lapsega vankris rääkides tekitab sellise röökimise lapse poolt ja mitte ainult ühe lapsega, ei ole just eriti heatahtlik. Miks siis peaks hobune temasse hästi suhtuma, kuigi ta on tema peremees?


No kuidas sa nõida kritiseerida julged? mis õigusega? tema on ikkagi nõid:))

Olgu, saan pihta küll su mõttele, loomad tõesti ei salli närvilisi inimesi ja see ongi kogupõhjus. kuna antud nõid võib olla närvilise loomusega siis loomulikult ei saavuta ta hobusega just paremat kontakti ja sealt ka tema arvamus.
Tagasi üles
Erna
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 28 Sept 2004
Postitusi: 49
Asukoht: Kesk-eesti

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

[

No kuidas sa nõida kritiseerida julged? mis õigusega? tema on ikkagi nõid:))

Olgu, saan pihta küll su mõttele, loomad tõesti ei salli närvilisi inimesi ja see ongi kogupõhjus. kuna antud nõid võib olla närvilise loomusega siis loomulikult ei saavuta ta hobusega just paremat kontakti ja sealt ka tema arvamus.[/quote]

OK! Olen nõus. Aga siiski, kui panna ritta hobune, kass ja koer, milline on nende sensitiivsuse järjekord? Mäletad, juba ennemuistsetes juttudes oli kirjas, et hobune hakkas puristama, kui vanatühi teele juhtus. Kus suitsu, seal tuld!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 4:49 pm    Teema: Vasta viitega

Erna

ennemuitsed jutud on folk, samamoodi nagu polnud olemas tegelikult trolle ega kolle ei osanud ka loomad rääkida. kasva parem suureks:)))
Tagasi üles
Erna
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 28 Sept 2004
Postitusi: 49
Asukoht: Kesk-eesti

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 5:20 pm    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
Erna

ennemuitsed jutud on folk, samamoodi nagu polnud olemas tegelikult trolle ega kolle ei osanud ka loomad rääkida. kasva parem suureks:)))


Olgu! Aga tegelikult saab ju tõmmata paralleele tänapäeva. Oled ju lugenud neid jutte. Kas ei ole kummaline, et eesti muinasjuttudest tuli abi ja leiti kaitset alati metsast, aga vene muinasjuttudes tuli metsast kõik halb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
monotoon
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 21 Jan 2004
Postitusi: 540

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik loomad on sensitiivsed ( loe - inimestest tundlikumad) , paraku mõned loomad ei ole nii "kollektiivsed " et seda välja näitaksid .
Nii nagu mõned inimesed on teistest tundlikumad , nii on ka loomad - mõni tundlikum , teine vähem . Kuid kuipalju neid inimene mõista suudab , see on iseküsimus . Ka loomadel on karma ja muud värgid , nende harjumusi ja kombeid jälgides ja lahti mõtestades võid jõuda hämmastavate tulemusteni , mis tõstavad neid sinu silmis enneolematule kõrgusele . Ja kui lased neil endale nende suhtluskeele selgeks õpetada , siis on tiim missugune !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

See on järjekordne ajupesu et loomad ei mõtle, üks hea näide sellele et loomad mõtlevad, on näiteks see kuidas konn enda kulleseid ühest lombist teise viib, kaevates lompidevahel tunneli.
Muide teadlased uurisid mingit koera, kes tõi peremehele asjade nimetamise peale vist peaaegu 150 erinevat asja, mida väidetavalt enne tooma õpetatud polnud.
Ma ei mäleta nime aga ka siin Eestimaal on üks teadlane kes uurib loomade mõtlemist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 5:35 pm    Teema: Vasta viitega

Erna kirjutas:
tushka2 kirjutas:
Erna

ennemuitsed jutud on folk, samamoodi nagu polnud olemas tegelikult trolle ega kolle ei osanud ka loomad rääkida. kasva parem suureks:)))


Olgu! Aga tegelikult saab ju tõmmata paralleele tänapäeva. Oled ju lugenud neid jutte. Kas ei ole kummaline, et eesti muinasjuttudest tuli abi ja leiti kaitset alati metsast, aga vene muinasjuttudes tuli metsast kõik halb?


ma ei tea, ma ei elanud tollalajal. kuid need olid ikka jutud nagu meremehe või kalamehe jutud - püüdsin vot nii suure kala Laughing
neid räägiti selleks et pimedad ööd nii pimedad poleks...
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 5:38 pm    Teema: Vasta viitega

MK911

sa oled ise üks suur ajupesu ohver! miks siis ahvid pilvelõhkujaid ei ehita kui nad mõtlevad ja paaniliselt tuld kardavad?
Tagasi üles
bMp
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Juul 2004
Postitusi: 278

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tushka,
luesin siin sinu jutu läbi ja tead mis, sa teed vähe valesti. Siinsed ei oota asjaliku arutelu ja reaalseid vastuseid. Tee parem nigu Katus ja Ork ja puhu mulli maa-alustest kollidest, kitsedest ja kosmilisest mõjust ja kaasmenu ongi tagatud. Loevad sinu tekste tardunud pilgul, mokk töllakil ja räägivad loetut naabrinaistele sulatõepähe edasi (irw)

bonne chance!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

bMp kirjutas:
Tushka,
luesin siin sinu jutu läbi ja tead mis, sa teed vähe valesti. Siinsed ei oota asjaliku arutelu ja reaalseid vastuseid. Tee parem nigu Katus ja Ork ja puhu mulli maa-alustest kollidest, kitsedest ja kosmilisest mõjust ja kaasmenu ongi tagatud. Loevad sinu tekste tardunud pilgul, mokk töllakil ja räägivad loetut naabrinaistele sulatõepähe edasi (irw)

bonne chance!


panen igatahes kõrvataha Laughing
Tagasi üles
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Et inimene aktsepteeriks loomade mõtlemisvõime, peab ta tõesti inimesele pilvelõhkuja valmis ehitama. Laughing
loomad ei tegutse ainult instinktide alusel, nad käituvad suurelt osalt instinkti alusel ja kui inimest samuti kui looma vaadata, siis sa näed kui suur osa instinktidest seda looma tegelikult mõjutab ja see millega inimene hoopleb, nii arenenud mõtlemisvõimega, seda ei ole ta enamuses paremini ära kasutanud kui endast planeet Maa kõige arenenuma viiruse ja parasiidi loonud.
Niiet kui sina vaatad niiviisi loomi siis ära nõua minu käest et ma osasi inimesi aupaklikuma pilguga vaatan või rohkem austan, kui sina loomi.
ja minu egoga ei ole siin midagi pistmist. Sa ise vaata kas sa tahad sellise pööbli sekka kuuluda või oled sa kõrgem olend.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

MK911 kirjutas:
Et inimene aktsepteeriks loomade mõtlemisvõime, peab ta tõesti inimesele pilvelõhkuja valmis ehitama. Laughing
loomad ei tegutse ainult instinktide alusel, nad käituvad suurelt osalt instinkti alusel ja kui inimest samuti kui looma vaadata, siis sa näed kui suur osa instinktidest seda looma tegelikult mõjutab ja see millega inimene hoopleb, nii arenenud mõtlemisvõimega, seda ei ole ta enamuses paremini ära kasutanud kui endast planeet Maa kõige arenenuma viiruse ja parasiidi loonud.
Niiet kui sina vaatad niiviisi loomi siis ära nõua minu käest et ma osasi inimesi aupaklikuma pilguga vaatan või rohkem austan, kui sina loomi.
ja minu egoga ei ole siin midagi pistmist. Sa ise vaata kas sa tahad sellise pööbli sekka kuuluda või oled sa kõrgem olend.


parem juba pööbel kui ajupestud
Tagasi üles
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:

parem juba pööbel kui ajupestud

aga pööbel ju ongi ajupestud Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 8:58 pm    Teema: Vasta viitega

MK911 kirjutas:
tushka2 kirjutas:

parem juba pööbel kui ajupestud

aga pööbel ju ongi ajupestud Smile


võimatu
Tagasi üles
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2004 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:

võimatu

Miks võimatu, kas enamus on alati targem ja enamusel on õigus ? Laughing
Ja muide, ma ei palu inimsel kõiki siinseid paranormaalsuse seletusi aktsepteerida, ma palun tal lihtsalt suure tähega Inimene olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group