Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Arengumaagidele
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 9:32 pm    Teema: Arengumaagidele Vasta viitega

Mind häirib väga ,et eeslastel läheb praegu kehvasti. Palju on lolle aga samas on ka neid inimesi kes pole idiootseid vigu teinud, kuid peavad ikkagi kannatama.

Paljudes riikides on inimesed praegusel hetkel tänavatel. Aga mida teevad eestlased? Mitte kui midagi. Passivad kodus- tõenäoliselt vaatavad kodus ja võõrsilt või vaatavad facebookis pilte.

Minu arust on suurim probleem see, et meil ei ole tugevaid juhte. Kuid rahvas vajab juhte.
Ja ma ei saa mitte sellest aru, et miks grupp inimesi kes nimetab ennast eestlasteks ja kes tahavad jagada eestlastele tõde ja valgust ja igast toredaid asju veel, ei tee tegelt mitte midagi. Teie väidetel on teil teadmised mullidest, pulkadest, karkassidest, kanalitest ja 1000 muust asjast veel. Aga ainuke asi mida te teete on kirjeldamine. Tore on pärast parastada ja inimesi jälle lahterdada, aga...

No kurat pange keegi juba ükskord pukki ja tehke midagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:10 pm    Teema: Vasta viitega

Loe oma postitus läbi aga nii nagu loeks seda esimest korda.

Siis leiad ennast küsimast, et mida sina Boss oled teinud?

Tehke, andke, pange, protestige aga jumala eest mina ise ei taha midagi teha. Serveerige mulle see Eesti aga ärge oodake, et ma kõige vähematki ise teeks.

Jah sa ehk ise ei saa upitada pukki kedagi aga sa saad teha väikeseid asju.

Miks sa neid teha ei taha?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates on Bossi kriitika SIINSES KONTEKSTIS ju täitsa omal kohal. Boss on siin ju vaid nime poolest boss, aga tegev boss, mida tema teeb? Soojendab meedia aupaistel end ja sarjab vabamüürlasi (mille meedia targu välja jättis tema kirjutisest Very Happy ). Aga mis mõtet on haukuda vabamüürlaste peale siin konnatiigis? Samas on ta ju kenasti välja toonud, et mingeid niiöelda vabamüürlaste projekte siin tiigis rahastatakse maksumaksja rahast, läbi kohalike omavalitsuste. No millal on neil institutsioonidel olnud rahalisi ülejääke?

Niiet bossi kriitika on kohane. Mis mõttega ajab selle koha boss seda ennastupitavat teooriat ja lõikab loorbereid avalikus sõnas nime tehes (vastus tuli iseenesest küsimusse sisse juba Very Happy ), kui selle asemel võiks püsida ka oma konstruktsioonidega siin tiigis, sest siit tuleb millegi korda saatmisel ju alustada, ja ka midagi reaalset ära teha: nõuda aru otse allikast, kuhu pandi maksumaksja raha, mis õigustusega, kelle arvelt ja kelle loal? Minult küll keegi selliste jamade korraldamiseks nõusolekut pole saanud Cool
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:48 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:
Tehke, andke, pange, protestige aga jumala eest mina ise ei taha midagi teha. Serveerige mulle see Eesti aga ärge oodake, et ma kõige vähematki ise teeks.


Ma ei ole öelnud, et ma ei taha midagi teha ja ma ei ole ka öelnud, et ma midagi teinud ei ole.

Ja võibolla kui sa mu postitust loed, siis saad aru, et mina ei ole selleks tööks praegu võimeline. Seega ma pöördusingi nende inimeste poole kellel on piisavalt teadmisi.

Ma ei taha kellegile ka sisse sõita. Arengumaagide töö on olnud minu arust väga hea. Ma olen õppinud väga palju ja ma tahan õppida ka edaspidi.
Aga kui ma peaks praegu valima oma õpingute vahel või eestlaste heaolu nimel, siis ma valiks teise variandi.
Ma loodan, et ma ei pea valima.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:22 am    Teema: Vasta viitega

ma võin teatada, et kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris ka grupp "siinseid".
aga siinse bossi kandideerimisega läks nihu - nimekirjad tuli viimasel hetkel ümber teha, sest leidus piisavalt loll, kes ütles, et kas tema või mina.
valiti tema.
aga mitte omavalitsusse...
ja raffas teeb nii seda kui teist, iseasi on see, et hv on ainus, kelle kodanikunimi annab kokku viia fooruminimega, aga ülejäänud ei paista oma tegevuses välja, sest mujal figureerivad nad ju oma kodanikunimede all.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:31 am    Teema: Vasta viitega

Kas poliitikasse minek on ainuke võimalus?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 2:02 am    Teema: Vasta viitega

Ei, kaugeltki mitte. Kodanikualgatus pole poliitika vaid kehtiva võimumehhanismi pädevuse test. Selle telasid saab kõigutada - proovile panna ilma poliitikata veel tõhusamaltki, aga selleks on vaja julgust.
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 9:56 am    Teema: Vasta viitega

Päriselt? Shocked
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 10:49 am    Teema: Vasta viitega

Aga kuidas siis veel Very Happy

No näiteks uuri natukene võimuinstitutsiooni sääduseid, neid, mille järgi me siin kõik elama peame, kuigi pole ju nagu südimisest peale oma nõusolekut andnud, aga see selleks, mängu oleme juba kistud. Nüüd ei jää muud, kui teha selgeks endale oma õigused ja kohustused ja asuda tööle nende põhjal. Vaata näiteks, kas seadus lubab maksumaksja nõusolekuta tema raha laristada ja kui leidub põhikirjas väikegi komakoht, mille vastu on eksitud, siis ei peaks kodanik seda sallima vaid tõstma kisa ja looma pretsedendi. Keegi ei viitsi lihtsalt mugavusest ja ei julge totrast hirmust lolliks jääda. Aga kui kõik seisaks enda eest, kukuks sisteem lõpuks kokku. Ja vot alles siis on aeg tulla lagedale oma uute juhtidega Wink
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Boss.
Me teeme külaltki palju.
Näiteks meie viimane projekt püüda muuta firma juhte inimlikuks kukkus läbi.
Silmas pean Coffe in lugu. Tõime probleemi välja meedias. Siis tekitasime Töövaidlus komisonis vaidlustuse. Loomulikult me kaotasime, sest me oleme arengumaagid. Mis sest, et kõik oli faktiliselt tõestatud.
Praegune probleem on selles, et eestlased ei suuda oma pugeja meelest lahti lasta. Nad tahvad juutidelt pluss punkte ja on nõus viimase veretilgani võitlema Juhtide vastu, kes hoolib eestlastest.

Nüüd ma püüan teha üht projekti. Ma tean, et venelased on palju rahvuslikumad, kui eestlased. Ma panustan neile. Küll meie persselakkujad venelaste sabas sõrkima hakkavad.

Aga ka siis on võimalus, et juudid on tähtsamad ja nad avastavad, et tuleb venkudega kaklema hakata.

Elu on ilus.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:49 pm    Teema: Vasta viitega

Boss just SINA oled selleks võimeline! Ainult SINA saad seda teha ja mitte keegi teine. ÄRa kunagi poe guru v juhi v autoriteedi selja taha.

Õpi, vaata, tunneta, mõtle ja siis TEGUTSE.

Ilma tegutsemata ei muutu midagi. Sa ütled, et eestlastel läheb halvasti ja nad peavad kannatama. Mina ei kannata ja mul ei lähe halvasti. Sa küsid, et miks? Sest ma teen asju ning oskan väärtustada ka väikeseid asju. Pead õppima mõistma, et meil eestlastel on elu tegelikult väga hea aga võrreldes kellega? Kui ma ennast võrdleks n Bill Gatesiga rahaliselt oleks seis sitt. Kui võrdlen ennast temaga n õnnelik ja rahulolu osas on väga raske öelda, et kummal on parem (kui oleksin ennast võrrelnud Keith Ledgeriga v Kurt Cobainiga oleks ma rahulolus võitja). Kui aga võrdlen meie vanust, siis olen kõvasti eduseisus sest tema lõppeb ammu enne mind maha ja mina saan näha veel palju fantastilisi asju.

Mida teha? Selleks, et midagi mõistlikult teha pead sa tundma süsteemi milles opereerid. Siinses foorumis kirjutatakse ainult, et kõik süsteemid on pahad ja ökad jne. VALE! Süsteemid on selleks, et neid kasutada! Süsteemide kasutamine nõuab tööd. Kas sa tead n mis asjad on KIK, KULKA v EAS? Tuleb ka arusaada, et kui sa ise ei oska teha/luua vms ei oska sa ka tegelikult juhtida. N ehituses on seda ammu mõistetud ning on selline asi olemas nagu omanikujärelvalve - omanik ei tea ehitusest tavaliselt midagi ja seega pole objektiivselt võimeline ehitamist kontrollima/juhtima ja selleks palgatakse need kes oskavad ja need kaitsevad tellija huve.

Seega hari ennast rohujuure tasemel, leia need punktid mis on halvasti, leia lahendused kuidas neid parandada ja tegutse. Tegutse aga kuidas? See oleneb, et mida saavutada tahad. Kolm tavalisemat teed - MTÜ, ettevõte, erakond/valimisliit. Kunagi ei maksa alahinnata mutrikest süsteemis, kes ausalt käitudes saab teha palju head, samas aga korrumpeerununa on ta väga negatiivne.


Lõpuks küsin, et mis siis sinu arvates on Eesti halvasti?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Aga kui kõik seisaks enda eest, kukuks sisteem lõpuks kokku.
Mõttetu sellisest asjast rääkida, sest seda ei juhtu kunagi.

Tsiteerin::
Ja vot alles siis on aeg tulla lagedale oma uute juhtidega

Tase! Ma ütlen tase. Kui eesti riik kokku kuks, siis esimesena kes kohale lendavad on teised riigid, kes kontrolli haarata tahaks ja usu mind, ega nad lollid pole. Kui sa lähed seal oma juhte neile pakkuma, siis sama kiirelt koristatakse nad ka ära!


Mul on väga kahju, et kõik üritavad ainult enda perse eest hoolitseda. Laulupeol laulavad kõik koos ja peale seda läheb teisel tooli jala saagimine edasi.

Riik elab oma elu ja rahvalt ei küsita midagi. Demokraatiast pole mõtet rääkidagi. Kõige kurvem on see, et eestlased on nii ära dresseeritud, et on valmis tegema mida iganes, mida vaid öeldakse.


Tsiteerin::
Loomulikult me kaotasime

No kui see nii loomulik oli, mis te tegite seda siis?
Mina ei ürita tõestada pidevalt, et ma laulda ei oska. Sest ma ei oska. Ma tean seda.
Ok. Tehke tehke. Vähemalt teete midagi. Kuigi minu arust teie teadmistega peaks nagu saama paremaid tulemusi.

Wahya- väga "inspireeriv" tekst. Kandideeri rahupreemiale;)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Tsiteerin::
Aga kui kõik seisaks enda eest, kukuks sisteem lõpuks kokku.
Mõttetu sellisest asjast rääkida, sest seda ei juhtu kunagi.

Tsiteerin::
Ja vot alles siis on aeg tulla lagedale oma uute juhtidega

Tase! Ma ütlen tase. Kui eesti riik kokku kuks, siis esimesena kes kohale lendavad on teised riigid, kes kontrolli haarata tahaks ja usu mind, ega nad lollid pole. Kui sa lähed seal oma juhte neile pakkuma, siis sama kiirelt koristatakse nad ka ära!


Mul on väga kahju, et kõik üritavad ainult enda perse eest hoolitseda. Laulupeol laulavad kõik koos ja peale seda läheb teisel tooli jala saagimine edasi.

Riik elab oma elu ja rahvalt ei küsita midagi.


Sa räägid, nagu Eesti riik oleks mingine omaette eksisteeriv füüsiline objekt ja eesti rahvas oleks midagi sellest täiesti erinevat. Millest see Eesti riik siis koosneb, kui mitte eesti rahvast?

Sama süsteemiga - usud, et süsteem ongi Eesti riik ja süsteemi kokku kukkumine käib äkki ja suure pauguga ja sama äkki tuleb kohale kusagilt keegi ja kasutab olukorda ära. Tase, ma ütlen, multifilmitase Laughing

Sisuliselt pidasin silmas sedasama, millest vist ka Wahya räägib. Et ainult seestpoolt saab süsteemi parandada, muutes asjalikeks kõigepealt lülid, ehk siis iseennast ja oma tegemisi. Kokku varisemine on aga protsess, mitte pauk, ja uusi juhte ei leia konservidest ega saa minna või tulla pakkuma, need arenevad protsessi käigus. Kõige lollim on ehitada oma eesmärgid üles teiste muutmisele.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

muide, üks meie omadest püüab maailmamastaabis midagi ette võtta gaasijuhtme koha pealt.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

Rahupreemia jaoks ehk veel vara Very Happy

Vastutada tuleb! Ka siis kui läbi kukud ja tead, et nagunii kukud tuleb seda ikkagi teha. Ainult nõnda oled aus enda vastu (võib ka laiemalt võtta kui ainult ennast). Respekteerin neid kes suudavad nõnda vastutada!

Mis siis kui laulda ei oska, ehk oskad tantsida v pilli mängida? Koorides alati ka noodijagajaid vaja. Veel variant kui laulda ei oska ning pilli ka mängida ei mõista, siis otsi paar sarnast sõpra ning tee punk bänd Very Happy

Tegutsemisest. Pole mõtet hakata enne pusima kui su enda elu pole korras. Elu korras saab olla ainult siis kui on paika pandud soovitud tulem ning plaan peab olema selleni.

Sina boss aga poed peitu - ei julge isegi öelda (tegutsemisest rääkimata), et mis siis meil valesti on? See, et inimesed tänaval autosid ei põleta v politseinike ei tapa? V on egoism probleemiks? Sellele lahendus kerge - liitu lilleoru asundusega.

Muidu tead siis mida need lühendid tähendavad v pidid guugeldama?

PS! Üldiselt soovitan kõiki minu postitusi lugeda ilma emotsioonideta sest nii ma neid kirjutan.

PPS! Ütlemise all mõtlen ka analüüsi ja põhjendust sest ilma selleta on see ainult tatipritsimine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Rõõm lugeda, et arengumaagid tegelevad mastaapsete asjadega:

toki kütuseprojekt
midagi gaasijuhtmega
venelaste projekt

Rõõm kuulda tõesti. Hea, et asja aetakse nüüd teisiti. Teadupärast peab ju juht olema avalik ning vastutama mitte suskima kuskilt tagant nagu hall kardinal:

kütus salajane
gaasijuhe salajane
venelased salajane

Jippikajee uued tuuled puhumas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Praegu Eestis toimuv on pikemaajalise poliit-majandusliku programmi tagajärg,millega tegid algust seltsimees Laal oma põllumajanduse ja hilisema tootva tööstuse hävitamisega ja paljud teised endised pisikesed kompartei aktivistid,kellest tänases Eesti konnatiigis on kasvanud kohalikud prisked vabatüürlased.
Eesti riigi siiamaani,küll rämedalt korrumpeerunud süsteemi kokkulaskmine saab olla kasulik ainult,apokalüpsise unelmais judeo-kristlastele,kellel oma riik-riigis süsteemis on edasikestmine ja paradiis tagatud.Normaalselt mõtlevate inimeste jaoks oleks esmatähtis riigisüsteem toimima saada ja ülevõtta ,panna seadused sealhulgas põhiseadus kehtima.

Mingi süsteemi antud juhul riigisüsteemi kokkulaskmine on kasulik ainult jõududele,kes sellest eraldi seisavad,ehk siis riik riigis struktuuridele,kes oma edasikestmise ja prevaleerimise sõltumatult kaosesituatsioonist suudavad tagada.See on ammu väljatöötatud plaan Colombo plaan,mida USA-s elluviiakse,mis seisneb tööstuse väljaviimises riigist(ehe näide Detroit) jääb ainult IT ja finantsmajandus,mida on kriisiolukorras lihtne põhja lasta.Arengu ja ellujäämisvõimelised on need riigid,mis on säilitanud oma tootva tööstuse,mis on reaalsuses praeguse Lääne tsivilisatsiooni alus.
Ühe Õhtulehe artikli kommentaar(mille ise kirjutasin):
11:10 26.10.2010
90-ndatel ajakirjanduses mõned targemad inimesed kirjutasid,kas Lääne neoliberaalsuse ja kauboikapitalismi tee on ikka õige valik Eesti jaoks ning milleks korrata kõiki Läänemaailmas tehtuid vigasid.Kirjutati,et privatiseerimisprotsessid peaksid toimuma riigi järelvalve all ja tuleks pakkuda võimalust töötajate osalusega ettevõtete loomiseks.
Neid ei võetud kuulda,tulemused on näha hävitatud tootev tööstus,põllumajandus,kasvav tööpuudus,paljud majanduspõgenikud,väikesearvuline "eliit",ametnikeriik,kus riik on ametnike,mitte kodanike jaoks,ääremaastumine ja ühiskonna allakäik.

Pikemas perspektiivis toob selline asjade käik kaasa sootsiumi mandumise,elujõulisuse säilitavad väljaspool seda allakäiguspiraali seisjad,tulevikus õpetatakse siin kohalike allesjäänute lapsi jidishis,inglise või vene keeles.Eestlaste viga on lühinägelik mõitmatus tuleviku arenguprotsesside suhtes ja iga hinna eest püüd omakasu teenida,arvestamata pikemat perspektiivi.Iseküsimus on kas väärib nii lühinägelik,hale ja manipuleeritav etnos edasikestmist.

Eestile sobiks natsionaalsotsialism,ilma kellegi poolt kontrollitava füürerita,see on asjalik idee,kuigi selle teostamiseks puudub siin reaalne võimalus,lihtsalt rahva rumaluse tõttu.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 8:39 pm    Teema: Vasta viitega

Venemaa koha pealt võiks öelda,et seal said omaaegsed juuda oligarhid ärastajad Berezovskid jms. säärased saba,mille puhul isegi siin Eestis kõva kära tõusis.
Samuti on vene Ida-kirik teistsugune poliitiline rühmitus,kui Lääne oma ja omab sellel maal ja selle rahva hulgas olulist vastukaalu judaistide pealetungile,mid tuleks geo-poliitilistes mängudes arvestada.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Lisaks veel seda,et Eesti territoorium on äärmiselt rikas mõningate oluliste maavarade poolest nagu fosforiit,põlevkivi,natsid kaevandasid siin isegi uraani.Kohalikel lollidel aborigeeniumi aborigeenidel jääb pärast väljasuretamist nendest teiste tsiviilrahvaste poolt tulusaamine nägemata,selleks ajaks kui siin elu ja arendamine tõesti käiku läheb on isegi kohalikud Eesti mahamüüjad ahvi tasemele mandunud.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 10:59 pm    Teema: Vasta viitega

,et Eesti territoorium on äärmiselt rikas mõningate oluliste maavarade poolest nagu fosforiit,põlevkivi,natsid ...

viimase küttel vuravad süsteemimeistrid Razz
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group