Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Arengumaagidele
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 9:32 pm    Teema: Arengumaagidele Vasta viitega

Mind hÀirib vÀga ,et eeslastel lÀheb praegu kehvasti. Palju on lolle aga samas on ka neid inimesi kes pole idiootseid vigu teinud, kuid peavad ikkagi kannatama.

Paljudes riikides on inimesed praegusel hetkel tÀnavatel. Aga mida teevad eestlased? Mitte kui midagi. Passivad kodus- tÔenÀoliselt vaatavad kodus ja vÔÔrsilt vÔi vaatavad facebookis pilte.

Minu arust on suurim probleem see, et meil ei ole tugevaid juhte. Kuid rahvas vajab juhte.
Ja ma ei saa mitte sellest aru, et miks grupp inimesi kes nimetab ennast eestlasteks ja kes tahavad jagada eestlastele tÔde ja valgust ja igast toredaid asju veel, ei tee tegelt mitte midagi. Teie vÀidetel on teil teadmised mullidest, pulkadest, karkassidest, kanalitest ja 1000 muust asjast veel. Aga ainuke asi mida te teete on kirjeldamine. Tore on pÀrast parastada ja inimesi jÀlle lahterdada, aga...

No kurat pange keegi juba ĂŒkskord pukki ja tehke midagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Wahya
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:10 pm    Teema: Vasta viitega

Loe oma postitus lÀbi aga nii nagu loeks seda esimest korda.

Siis leiad ennast kĂŒsimast, et mida sina Boss oled teinud?

Tehke, andke, pange, protestige aga jumala eest mina ise ei taha midagi teha. Serveerige mulle see Eesti aga Àrge oodake, et ma kÔige vÀhematki ise teeks.

Jah sa ehk ise ei saa upitada pukki kedagi aga sa saad teha vÀikeseid asju.

Miks sa neid teha ei taha?
Tagasi üles
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates on Bossi kriitika SIINSES KONTEKSTIS ju tĂ€itsa omal kohal. Boss on siin ju vaid nime poolest boss, aga tegev boss, mida tema teeb? Soojendab meedia aupaistel end ja sarjab vabamĂŒĂŒrlasi (mille meedia targu vĂ€lja jĂ€ttis tema kirjutisest Very Happy ). Aga mis mĂ”tet on haukuda vabamĂŒĂŒrlaste peale siin konnatiigis? Samas on ta ju kenasti vĂ€lja toonud, et mingeid niiöelda vabamĂŒĂŒrlaste projekte siin tiigis rahastatakse maksumaksja rahast, lĂ€bi kohalike omavalitsuste. No millal on neil institutsioonidel olnud rahalisi ĂŒlejÀÀke?

Niiet bossi kriitika on kohane. Mis mĂ”ttega ajab selle koha boss seda ennastupitavat teooriat ja lĂ”ikab loorbereid avalikus sĂ”nas nime tehes (vastus tuli iseenesest kĂŒsimusse sisse juba Very Happy ), kui selle asemel vĂ”iks pĂŒsida ka oma konstruktsioonidega siin tiigis, sest siit tuleb millegi korda saatmisel ju alustada, ja ka midagi reaalset Ă€ra teha: nĂ”uda aru otse allikast, kuhu pandi maksumaksja raha, mis Ă”igustusega, kelle arvelt ja kelle loal? Minult kĂŒll keegi selliste jamade korraldamiseks nĂ”usolekut pole saanud Cool
Tagasi üles
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:48 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:
Tehke, andke, pange, protestige aga jumala eest mina ise ei taha midagi teha. Serveerige mulle see Eesti aga Àrge oodake, et ma kÔige vÀhematki ise teeks.

Ma ei ole öelnud, et ma ei taha midagi teha ja ma ei ole ka öelnud, et ma midagi teinud ei ole.

Ja vÔibolla kui sa mu postitust loed, siis saad aru, et mina ei ole selleks tööks praegu vÔimeline. Seega ma pöördusingi nende inimeste poole kellel on piisavalt teadmisi.

Ma ei taha kellegile ka sisse sÔita. Arengumaagide töö on olnud minu arust vÀga hea. Ma olen Ôppinud vÀga palju ja ma tahan Ôppida ka edaspidi.
Aga kui ma peaks praegu valima oma Ôpingute vahel vÔi eestlaste heaolu nimel, siis ma valiks teise variandi.
Ma loodan, et ma ei pea valima.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:22 am    Teema: Vasta viitega

ma vÔin teatada, et kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris ka grupp "siinseid".
aga siinse bossi kandideerimisega lĂ€ks nihu - nimekirjad tuli viimasel hetkel ĂŒmber teha, sest leidus piisavalt loll, kes ĂŒtles, et kas tema vĂ”i mina.
valiti tema.
aga mitte omavalitsusse...
ja raffas teeb nii seda kui teist, iseasi on see, et hv on ainus, kelle kodanikunimi annab kokku viia fooruminimega, aga ĂŒlejÀÀnud ei paista oma tegevuses vĂ€lja, sest mujal figureerivad nad ju oma kodanikunimede all.
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:31 am    Teema: Vasta viitega

Kas poliitikasse minek on ainuke vÔimalus?
Tagasi üles
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 2:02 am    Teema: Vasta viitega

Ei, kaugeltki mitte. Kodanikualgatus pole poliitika vaid kehtiva vÔimumehhanismi pÀdevuse test. Selle telasid saab kÔigutada - proovile panna ilma poliitikata veel tÔhusamaltki, aga selleks on vaja julgust.
Tagasi üles
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 9:56 am    Teema: Vasta viitega

PĂ€riselt? Shocked
Tagasi üles
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 10:49 am    Teema: Vasta viitega

Aga kuidas siis veel Very Happy

No nĂ€iteks uuri natukene vĂ”imuinstitutsiooni sÀÀduseid, neid, mille jĂ€rgi me siin kĂ”ik elama peame, kuigi pole ju nagu sĂŒdimisest peale oma nĂ”usolekut andnud, aga see selleks, mĂ€ngu oleme juba kistud. NĂŒĂŒd ei jÀÀ muud, kui teha selgeks endale oma Ă”igused ja kohustused ja asuda tööle nende pĂ”hjal. Vaata nĂ€iteks, kas seadus lubab maksumaksja nĂ”usolekuta tema raha laristada ja kui leidub pĂ”hikirjas vĂ€ikegi komakoht, mille vastu on eksitud, siis ei peaks kodanik seda sallima vaid tĂ”stma kisa ja looma pretsedendi. Keegi ei viitsi lihtsalt mugavusest ja ei julge totrast hirmust lolliks jÀÀda. Aga kui kĂ”ik seisaks enda eest, kukuks sisteem lĂ”puks kokku. Ja vot alles siis on aeg tulla lagedale oma uute juhtidega Wink
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Boss.
Me teeme kĂŒlaltki palju.
NĂ€iteks meie viimane projekt pĂŒĂŒda muuta firma juhte inimlikuks kukkus lĂ€bi.
Silmas pean Coffe in lugu. TÔime probleemi vÀlja meedias. Siis tekitasime Töövaidlus komisonis vaidlustuse. Loomulikult me kaotasime, sest me oleme arengumaagid. Mis sest, et kÔik oli faktiliselt tÔestatud.
Praegune probleem on selles, et eestlased ei suuda oma pugeja meelest lahti lasta. Nad tahvad juutidelt pluss punkte ja on nÔus viimase veretilgani vÔitlema Juhtide vastu, kes hoolib eestlastest.

NĂŒĂŒd ma pĂŒĂŒan teha ĂŒht projekti. Ma tean, et venelased on palju rahvuslikumad, kui eestlased. Ma panustan neile. KĂŒll meie persselakkujad venelaste sabas sĂ”rkima hakkavad.

Aga ka siis on vÔimalus, et juudid on tÀhtsamad ja nad avastavad, et tuleb venkudega kaklema hakata.

Elu on ilus.
Wahya
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 1:49 pm    Teema: Vasta viitega

Boss just SINA oled selleks vĂ”imeline! Ainult SINA saad seda teha ja mitte keegi teine. ÄRa kunagi poe guru v juhi v autoriteedi selja taha.

Õpi, vaata, tunneta, mĂ”tle ja siis TEGUTSE.

Ilma tegutsemata ei muutu midagi. Sa ĂŒtled, et eestlastel lĂ€heb halvasti ja nad peavad kannatama. Mina ei kannata ja mul ei lĂ€he halvasti. Sa kĂŒsid, et miks? Sest ma teen asju ning oskan vÀÀrtustada ka vĂ€ikeseid asju. Pead Ă”ppima mĂ”istma, et meil eestlastel on elu tegelikult vĂ€ga hea aga vĂ”rreldes kellega? Kui ma ennast vĂ”rdleks n Bill Gatesiga rahaliselt oleks seis sitt. Kui vĂ”rdlen ennast temaga n Ă”nnelik ja rahulolu osas on vĂ€ga raske öelda, et kummal on parem (kui oleksin ennast vĂ”rrelnud Keith Ledgeriga v Kurt Cobainiga oleks ma rahulolus vĂ”itja). Kui aga vĂ”rdlen meie vanust, siis olen kĂ”vasti eduseisus sest tema lĂ”ppeb ammu enne mind maha ja mina saan nĂ€ha veel palju fantastilisi asju.

Mida teha? Selleks, et midagi mĂ”istlikult teha pead sa tundma sĂŒsteemi milles opereerid. Siinses foorumis kirjutatakse ainult, et kĂ”ik sĂŒsteemid on pahad ja ökad jne. VALE! SĂŒsteemid on selleks, et neid kasutada! SĂŒsteemide kasutamine nĂ”uab tööd. Kas sa tead n mis asjad on KIK, KULKA v EAS? Tuleb ka arusaada, et kui sa ise ei oska teha/luua vms ei oska sa ka tegelikult juhtida. N ehituses on seda ammu mĂ”istetud ning on selline asi olemas nagu omanikujĂ€relvalve - omanik ei tea ehitusest tavaliselt midagi ja seega pole objektiivselt vĂ”imeline ehitamist kontrollima/juhtima ja selleks palgatakse need kes oskavad ja need kaitsevad tellija huve.

Seega hari ennast rohujuure tasemel, leia need punktid mis on halvasti, leia lahendused kuidas neid parandada ja tegutse. Tegutse aga kuidas? See oleneb, et mida saavutada tahad. Kolm tavalisemat teed - MTÜ, ettevĂ”te, erakond/valimisliit. Kunagi ei maksa alahinnata mutrikest sĂŒsteemis, kes ausalt kĂ€itudes saab teha palju head, samas aga korrumpeerununa on ta vĂ€ga negatiivne.

LĂ”puks kĂŒsin, et mis siis sinu arvates on Eesti halvasti?
Tagasi üles
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Aga kui kÔik seisaks enda eest, kukuks sisteem lÔpuks kokku.
MÔttetu sellisest asjast rÀÀkida, sest seda ei juhtu kunagi.

Ja vot alles siis on aeg tulla lagedale oma uute juhtidega

Tase! Ma ĂŒtlen tase. Kui eesti riik kokku kuks, siis esimesena kes kohale lendavad on teised riigid, kes kontrolli haarata tahaks ja usu mind, ega nad lollid pole. Kui sa lĂ€hed seal oma juhte neile pakkuma, siis sama kiirelt koristatakse nad ka Ă€ra!

Mul on vĂ€ga kahju, et kĂ”ik ĂŒritavad ainult enda perse eest hoolitseda. Laulupeol laulavad kĂ”ik koos ja peale seda lĂ€heb teisel tooli jala saagimine edasi.

Riik elab oma elu ja rahvalt ei kĂŒsita midagi. Demokraatiast pole mĂ”tet rÀÀkidagi. KĂ”ige kurvem on see, et eestlased on nii Ă€ra dresseeritud, et on valmis tegema mida iganes, mida vaid öeldakse.

Loomulikult me kaotasime

No kui see nii loomulik oli, mis te tegite seda siis?
Mina ei ĂŒrita tĂ”estada pidevalt, et ma laulda ei oska. Sest ma ei oska. Ma tean seda.
Ok. Tehke tehke. VĂ€hemalt teete midagi. Kuigi minu arust teie teadmistega peaks nagu saama paremaid tulemusi.

Wahya- vÀga "inspireeriv" tekst. Kandideeri rahupreemiale;)
Tagasi üles
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Aga kui kÔik seisaks enda eest, kukuks sisteem lÔpuks kokku.
MÔttetu sellisest asjast rÀÀkida, sest seda ei juhtu kunagi.

Ja vot alles siis on aeg tulla lagedale oma uute juhtidega

Tase! Ma ĂŒtlen tase. Kui eesti riik kokku kuks, siis esimesena kes kohale lendavad on teised riigid, kes kontrolli haarata tahaks ja usu mind, ega nad lollid pole. Kui sa lĂ€hed seal oma juhte neile pakkuma, siis sama kiirelt koristatakse nad ka Ă€ra!

Mul on vĂ€ga kahju, et kĂ”ik ĂŒritavad ainult enda perse eest hoolitseda. Laulupeol laulavad kĂ”ik koos ja peale seda lĂ€heb teisel tooli jala saagimine edasi.

Riik elab oma elu ja rahvalt ei kĂŒsita midagi.

Sa rÀÀgid, nagu Eesti riik oleks mingine omaette eksisteeriv fĂŒĂŒsiline objekt ja eesti rahvas oleks midagi sellest tĂ€iesti erinevat. Millest see Eesti riik siis koosneb, kui mitte eesti rahvast?

Sama sĂŒsteemiga - usud, et sĂŒsteem ongi Eesti riik ja sĂŒsteemi kokku kukkumine kĂ€ib Ă€kki ja suure pauguga ja sama Ă€kki tuleb kohale kusagilt keegi ja kasutab olukorda Ă€ra. Tase, ma ĂŒtlen, multifilmitase Laughing

Sisuliselt pidasin silmas sedasama, millest vist ka Wahya rÀÀgib. Et ainult seestpoolt saab sĂŒsteemi parandada, muutes asjalikeks kĂ”igepealt lĂŒlid, ehk siis iseennast ja oma tegemisi. Kokku varisemine on aga protsess, mitte pauk, ja uusi juhte ei leia konservidest ega saa minna vĂ”i tulla pakkuma, need arenevad protsessi kĂ€igus. KĂ”ige lollim on ehitada oma eesmĂ€rgid ĂŒles teiste muutmisele.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

muide, ĂŒks meie omadest pĂŒĂŒab maailmamastaabis midagi ette vĂ”tta gaasijuhtme koha pealt.
Wahya
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

Rahupreemia jaoks ehk veel vara Very Happy

Vastutada tuleb! Ka siis kui lÀbi kukud ja tead, et nagunii kukud tuleb seda ikkagi teha. Ainult nÔnda oled aus enda vastu (vÔib ka laiemalt vÔtta kui ainult ennast). Respekteerin neid kes suudavad nÔnda vastutada!

Mis siis kui laulda ei oska, ehk oskad tantsida v pilli mÀngida? Koorides alati ka noodijagajaid vaja. Veel variant kui laulda ei oska ning pilli ka mÀngida ei mÔista, siis otsi paar sarnast sÔpra ning tee punk bÀnd Very Happy

Tegutsemisest. Pole mÔtet hakata enne pusima kui su enda elu pole korras. Elu korras saab olla ainult siis kui on paika pandud soovitud tulem ning plaan peab olema selleni.

Sina boss aga poed peitu - ei julge isegi öelda (tegutsemisest rÀÀkimata), et mis siis meil valesti on? See, et inimesed tÀnaval autosid ei pÔleta v politseinike ei tapa? V on egoism probleemiks? Sellele lahendus kerge - liitu lilleoru asundusega.

Muidu tead siis mida need lĂŒhendid tĂ€hendavad v pidid guugeldama?

PS! Üldiselt soovitan kĂ”iki minu postitusi lugeda ilma emotsioonideta sest nii ma neid kirjutan.

PPS! Ütlemise all mĂ”tlen ka analĂŒĂŒsi ja pĂ”hjendust sest ilma selleta on see ainult tatipritsimine.
Tagasi üles
Wahya
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

RÔÔm lugeda, et arengumaagid tegelevad mastaapsete asjadega:

toki kĂŒtuseprojekt
midagi gaasijuhtmega
venelaste projekt

RÔÔm kuulda tĂ”esti. Hea, et asja aetakse nĂŒĂŒd teisiti. TeadupĂ€rast peab ju juht olema avalik ning vastutama mitte suskima kuskilt tagant nagu hall kardinal:

kĂŒtus salajane
gaasijuhe salajane
venelased salajane

Jippikajee uued tuuled puhumas.
Tagasi üles
gladiaator
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Praegu Eestis toimuv on pikemaajalise poliit-majandusliku programmi tagajĂ€rg,millega tegid algust seltsimees Laal oma pĂ”llumajanduse ja hilisema tootva tööstuse hĂ€vitamisega ja paljud teised endised pisikesed kompartei aktivistid,kellest tĂ€nases Eesti konnatiigis on kasvanud kohalikud prisked vabatĂŒĂŒrlased.
Eesti riigi siiamaani,kĂŒll rĂ€medalt korrumpeerunud sĂŒsteemi kokkulaskmine saab olla kasulik ainult,apokalĂŒpsise unelmais judeo-kristlastele,kellel oma riik-riigis sĂŒsteemis on edasikestmine ja paradiis tagatud.Normaalselt mĂ”tlevate inimeste jaoks oleks esmatĂ€htis riigisĂŒsteem toimima saada ja ĂŒlevĂ”tta ,panna seadused sealhulgas pĂ”hiseadus kehtima.

Mingi sĂŒsteemi antud juhul riigisĂŒsteemi kokkulaskmine on kasulik ainult jĂ”ududele,kes sellest eraldi seisavad,ehk siis riik riigis struktuuridele,kes oma edasikestmise ja prevaleerimise sĂ”ltumatult kaosesituatsioonist suudavad tagada.See on ammu vĂ€ljatöötatud plaan Colombo plaan,mida USA-s elluviiakse,mis seisneb tööstuse vĂ€ljaviimises riigist(ehe nĂ€ide Detroit) jÀÀb ainult IT ja finantsmajandus,mida on kriisiolukorras lihtne pĂ”hja lasta.Arengu ja ellujÀÀmisvĂ”imelised on need riigid,mis on sĂ€ilitanud oma tootva tööstuse,mis on reaalsuses praeguse LÀÀne tsivilisatsiooni alus.
Ühe Õhtulehe artikli kommentaar(mille ise kirjutasin):
11:10 26.10.2010
90-ndatel ajakirjanduses mÔned targemad inimesed kirjutasid,kas LÀÀne neoliberaalsuse ja kauboikapitalismi tee on ikka Ôige valik Eesti jaoks ning milleks korrata kÔiki LÀÀnemaailmas tehtuid vigasid.Kirjutati,et privatiseerimisprotsessid peaksid toimuma riigi jÀrelvalve all ja tuleks pakkuda vÔimalust töötajate osalusega ettevÔtete loomiseks.
Neid ei vĂ”etud kuulda,tulemused on nĂ€ha hĂ€vitatud tootev tööstus,pĂ”llumajandus,kasvav tööpuudus,paljud majanduspĂ”genikud,vĂ€ikesearvuline "eliit",ametnikeriik,kus riik on ametnike,mitte kodanike jaoks,ÀÀremaastumine ja ĂŒhiskonna allakĂ€ik.

Pikemas perspektiivis toob selline asjade kĂ€ik kaasa sootsiumi mandumise,elujĂ”ulisuse sĂ€ilitavad vĂ€ljaspool seda allakĂ€iguspiraali seisjad,tulevikus Ă”petatakse siin kohalike allesjÀÀnute lapsi jidishis,inglise vĂ”i vene keeles.Eestlaste viga on lĂŒhinĂ€gelik mĂ”itmatus tuleviku arenguprotsesside suhtes ja iga hinna eest pĂŒĂŒd omakasu teenida,arvestamata pikemat perspektiivi.IsekĂŒsimus on kas vÀÀrib nii lĂŒhinĂ€gelik,hale ja manipuleeritav etnos edasikestmist.

Eestile sobiks natsionaalsotsialism,ilma kellegi poolt kontrollitava fĂŒĂŒrerita,see on asjalik idee,kuigi selle teostamiseks puudub siin reaalne vĂ”imalus,lihtsalt rahva rumaluse tĂ”ttu.
gladiaator
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 8:39 pm    Teema: Vasta viitega

Venemaa koha pealt vÔiks öelda,et seal said omaaegsed juuda oligarhid Àrastajad Berezovskid jms. sÀÀrased saba,mille puhul isegi siin Eestis kÔva kÀra tÔusis.
Samuti on vene Ida-kirik teistsugune poliitiline rĂŒhmitus,kui LÀÀne oma ja omab sellel maal ja selle rahva hulgas olulist vastukaalu judaistide pealetungile,mid tuleks geo-poliitilistes mĂ€ngudes arvestada.
gladiaator
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Lisaks veel seda,et Eesti territoorium on ÀÀrmiselt rikas mĂ”ningate oluliste maavarade poolest nagu fosforiit,pĂ”levkivi,natsid kaevandasid siin isegi uraani.Kohalikel lollidel aborigeeniumi aborigeenidel jÀÀb pĂ€rast vĂ€ljasuretamist nendest teiste tsiviilrahvaste poolt tulusaamine nĂ€gemata,selleks ajaks kui siin elu ja arendamine tĂ”esti kĂ€iku lĂ€heb on isegi kohalikud Eesti mahamĂŒĂŒjad ahvi tasemele mandunud.
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 10:59 pm    Teema: Vasta viitega

,et Eesti territoorium on ÀÀrmiselt rikas mÔningate oluliste maavarade poolest nagu fosforiit,pÔlevkivi,natsid ...

viimase kĂŒttel vuravad sĂŒsteemimeistrid Razz
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group