Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Hannes Vanaküla tulevane artikkel: "Kuidas jääda ellu?&

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meedia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Esm Veeb 17, 2014 2:10 am    Teema: Hannes Vanaküla tulevane artikkel: "Kuidas jääda ellu?& Vasta viitega

Hannes Vanaküla: Kuidas jääda ellu?

Eesti rahva arvukus väheneb, see on fakt. Me oleme väljasuremise äärel. Kuidas, Sina, eestlane, saad sellises olukorras ellu jääda, kus kasvab väljaränne, langeb iive ja valitseb tööpuudus? Kui soovime edasi kesta, tuleb vastuste saamiseks jälgida looduse toimemehhanisme.
Või tahate te hävineda?

Me näeme, et loodus areneb pidevalt ja selle arengu võtmeks on mutatsioon. Mutatsioon pole muud kui keha standardi muutumine. Uus kvaliteetsem mutatsioon jääb ellu ja vana mudel hävineb. Ka meie, inimesed, oleme teatud mõttes mutandid. Enne inimest eksisteeris ahvilaadne olend. Nende olendite seas toimusid mutatsioonid, mille tagajärjel arenesid nende ajukoore assotsiatsioonipiirkonnad võimekamaks kui teistel liikidel. Tekkis mutant- tänapäeva inimene. Need mutandid jäid ellu, aga inimese eellast enam pole.

Tänapäeva ühiskonnas on kujunenud arvamus, et inimene on looduse kroon. Sellest jääb mulje, nagu meie liik enam edasi ei arenekski, kuid tegemist on väärarusaamaga.
Me areneme aga edasi ja meie keskele sünnivad mutandid, kelle kognitsioon on erinev tavainimese omast. Nende maailmatunnetus on teistsugune, mistõttu paistavad nad müstiliste veidrikena. Neil on midagi, mis teistel puudub, lisameel või omadus, tihti ka mõlemad. Tavalised inimesed ei mõista, kuidas mutant oma tulemusi saavutab. Tihtipeale peetakse selliseid inimesi maagideks, kellel on erilised võimed, sest nendelt inimestelt tulevad originaalsed lahendid, nad näevad asju palju selgemalt ja oskavad kasutada ära kõiki võimalusi. Kui inimene on täiesti normaalne, aga paistab meile veidrik, siis on küllaltki suur tõenäosus, et ta on mutant.

Mutandil on ajus mõned sektorid võimsamalt välja arenenud kui tavainimesel. See avaldub suurenenud tajuspektris ning ta on võimeline nägema inimühiskonna defekte. Kuna reeglina on tal süda õiges kohas, siis ta üritab neid vigu parandada. Aga kui tekib inimeste vastupanu, siis ta võib kapselduda oma maailma, isoleerida end ühiskonnast. Ta võib elada täiesti eraklikku elu või moodustab väikse grupi, millel on teistsugune kogukondlik struktuur.
Me võime neid nimetada tuleviku inimesteks. Nemad on ellujääjad ja seda peaksime ka meie teadvustama. Aktsepteerides mutante ja võttes omaks nende poolt pakutud uuendused, saame me looduse poolehoiu ning jääme püsima. Inimeste ülesanne on mutantide täiustused integreerida ühiskonda.

Aga mis tegelikult toimub? Praegusel ajal õhutatakse endast teistsuguseid inimesi austama. Ühtepidi oleks see justkui õige, aga sisuliselt on siin midagi väga valesti. Ära on kasutatud meie looduslikku tungi täiustuda, meie tahet areneda paremaks inimeseks, mis on muuseas ka vabamüürlaste üks eesmärkidest. Reaalselt aga sunnitakse meid austama ja kummardama defektseid inimesi, viies meid sedasi sihilikult taandarengusse. Ka defektsed inimesed võivad meile näida mutantidena, aga sisult on neil midagi inimesele omasest puudu. Näiteks ühiskonnas saavad väga kõrgeid võimupositsioone psühhopaadid. British Columbia Ülikooli uuringute väitel moodustub nende osakaal juhtivtöötajate seas tervelt 4%. Näiliselt oleks nad justkui mutandid, kuid neil puudub empaatiavõime. Nad on sündinud negatiivse mutatsiooni ehk taandarenguga.

Meile sunnitakse peale austust väärastunud inimeste vastu, kuid vägisi tekib küsimus: miks mutante ehk edasiarenenud inimesi mõnitatakse lausa riiklikul tasandil? Mutant on Eesti riigis nagu inimene, kes on sunnitud ühes kastis elama koos ämblike ja mürkmadudega, võitlema eurodirektiivide, kvootide, puuduliku immigratsioonipoliitika ja muu säärasega. Mutantidele peetakse nõiajahti, kuna nad on arenenud ühiskonna standardist välja.

Ma tean reaalses elus vaid ühte varianti, kus mutant, kellel oli kõrgelt arenenud tähelepanuvõime, kohtus Hiina ärimeestega, kes oskasid tema mutatsioonile rakenduse anda ja tasusid talle heldelt. Sellest kogemusest tegin järelduse, et ellujäämise võti on mõnedele teada, aga meile, eestlastele, antakse sihilikult väärarengu suund, mille tulemusel me sureme välja. Väljasuretamise põhjus on lihtne- inimesi on maakeral liiga palju ning globaliseerumise tingimustes ei saa kõik kultuurikeskkonnad vastu pidada. Kahjuks kuulume meie nende rahvaste hulka, kes on määratud hävitamisele.

Eestlastena oleme sunnitud võitlema enda ellujäämise nimel ja loobuma teiste sabas sörkimisest. Mida tublimad käsutäitjad oleme, seda kiiremini me jõuame "igavesse itta". Tahaksin kutsuda üles austama kohalikke uue ajastu inimesi ja lõpetama väärakate toitmise, sest ainult positiivsed mutatsioonid on need, mille najal me suudame ellu jääda!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Veeb 17, 2014 11:48 am    Teema: Vasta viitega

Mina ei vingu rohkem, kui et kolmanda lõigu kolmanda lause võiks neljanda lause esimese poolega kokku panna, et jätta ära sõna "kognitsioon", kuna see on psühholoogide erialane termin, mis sisuliselt tähendabki taju, maailma tunnetust nagu neljandas lauses juba öeldud on.

Lisaks lihtsalt ütlen, et sõnapaari "keha standard" juures jäin lugedes mõneks ajaks toppama, et mõelda järgi, mida öelda taheti. Ma sain küll aru, aga lugejale, kes tekstile lihtsalt pointi kätte saamiseks pilgu peale viskab, võib selle mõtte mõistmine kaotsi minna.


Minu enda strateegia, kuidas ellu jääda, on hoida ennast ikkagi Hannes Vanaküla ja arengumaagide ligidusse. Nii säästan ennast meeletust hulgast igapäevastest probleemidest, milles teised vaevlevad.

Nt nädalavahetusel olin üritusel, kus õppisin tundma üht valdkonda. See asi on ajalooliselt alati kuulunud madalasse klassi, kuid nüüd öeldakse, et see tõuseb järjest rohkem üles poole ja muutub ka kõrgklassis aina aktsepteeritavamaks. Meile õpetati, kuidas selles valdkonnas õiget tunnetust kätte saada. No teen ja teen mina - teoorias peaks ma seda nautima ja lõbusaks muutuma, reaalselt aga tunnen, kuidas energia minu kehast lahkub, pea hakkab valutama, ma muutun järjest vaevatuvamaks ja ebasotsiaalsemaks. Seal oli inimesi, kes läksid asjaga kaasa. Kui ma poleks arengumaag, siis ma mõtleksin, et viga on minus. Aga kuna ma olen arengumaag, siis ma tean, et asjad ei liigu alamklassist kõrgklassi. Põhjus, miks selline asi nn kõrgklassis aktsepteerituks on muutunud, peitub selles, et kõik klassid on reaalselt kolinal allapoole roninud. Mitte see primitiivne alamklassi valdkond pole üles tõusnud, vaid inimesed on hoopis allapoole kukkunud. Ja minu tase lihtsalt reaalselt ei võimalda sellist häälestust, mida selles valdkonnas tegutsemine nõuab. Ma lihtsalt ei suuda olla nii labane, lodev ja primitiivsustest rõõmu tundev, kui selle valdkonna häälestus vajab. Kui kõik teised minu ümber on massiliselt hulluks läinud, siis see ei tähenda, et mina ennast peaksin selle nimel vägistama, et teistega sobituda.
Ütlen siis lõpuks ära kah - tegemist oli shaabi tantsimisega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Veeb 17, 2014 12:49 pm    Teema: Vasta viitega

Üks vingumine jäi veel kripeldama - nimelt see 4% juhtivtöötajatest psühhopaatide uuringu tulemus. Ma saan aru, et viitega teaduslikule uuringule on soovitud väitele kaalu anda, aga 4% on liiga vähe. See tähendab ju, et jah, me teame, et psühhopaadid on olemas ja paratamatult vahel ikka juhtub mõni ka juhtivale kohale. Teinekord ei pruugi empiirilised uuringud erinevatel metodoloogilstel põhjustel usalduväärsed olla. Nad näitavad, et selle meetodi alusel õnnestus selline tulemus saada. Teadus lihtsalt kõneleb iseendaga ja nimetab seda teaduse arenguks. Ehk siis - jätaks selle 4% ära ja toetuks rohkem erinevatele ilmunud artiklitele, kus konkreetseid arve pole. Või veel parem - toetuks iseendale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 19, 2014 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tänan tagasiside eest! Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meedia Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group