Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

45.SUHTED

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Kolm Jan 08, 2014 2:05 pm    Teema: 45.SUHTED Vasta viitega

Arengumaagide kokuka konspekt nr 45
Otsustasin teha eraldi konspekti nii tähtsast asjast nagu suhted. Et temaatika oleks terviklikult ühest kohast kättesaadav, teen siia lisasid vastavalt teooria arengule.

4 suhtevormi + õpilassuhe:

Mehe tase peab olema alati kõrgem naise omast!
Mees määrab suhtevormi! Vastupidisel juhul tõmbab naine mehe mulli ja mull määrab. Kuna naise mull on laste kasvatamiseks, siis on mullis elav mees mõttetu suss/teenindav personal. Naine suudab mehele suhtevormi peale suruda, kui on olemas kolmas osapool, aga sel juhul on tegemist juba väesuhtega.

1. Kiresuhe (mõistus) – annab algmaterjali/ tooraine/ töövahendid/ vundamendi. Inimene peab kõige pealt alustama kiresuhetest, et tuua välja kõige pealt oma mehelikkus/naiselikkus ja alles sellelt pinnalt ĂĽles poole arenema.
2. Väesuhe (vaim) – annab muutumise /inimressursi/ suhted/ĂĽhendused.
3. Armastussuhe (hing) – annab kĂĽlluse – oma maailma kui terviku loomine annab toidu/hĂĽved/kasvamisruumi.
4. Platooniline suhe (teadvus) – annab tarkuse ehk teadmiste loomise.

Igal suhtevormil on ĂĽks kohustus ja ĂĽks keeld:
1. Kiresuhe: seksitakse, aga ei elata koos.
Kiresuhe toimib nagu kondensaator, kus kumbki osapool kogub ja kogub endasse ning kokku saades toimub energiaplahvatus. Seetõttu ei tohi väljad olla igapäevases ühendused.
2. Väesuhe: peab olema kolmas osapool ehk nõustaja, aga teisele rolli anda ei tohi. Nn kohtumõistja saab olla inimene, kellel on oma staatiline maailm (armastussuhe). Väesuhtes tuleb anda vabadus ja nii saab tuua inimese sisemise omaduse välja (muuta).
3. Armastussuhe: sĂĽnkroniseeritakse väljad, kolmandat osapoolt (sĂĽsteemi) suhtesse lasta ei tohi. Kui keegi tungib jõuga suhtesse kolmandaks osapooleks, võib erandina suhtesse kellegi teda neutraliseerima võtta. Armastussuhtes peab toimima kooseksistents – tavasituatsioonis on see kooselu. Tavapraktikas on nii, et inimesed elavad ilusasti kahekesi koos, aga pärast altari ette minekut (ka riiklikku abiellumist) lendab kõik katki. Naine, kes kangesti soovib kooselu ametlikult registreerida, tõmbab oma suhtele vee peale. Sellises kooselus on kolmas osapool ja nõnda on see reaalselt väesuhe. Armastussuhtes ei kĂĽsita oma suhte osas abi ega nõu mujalt. Ei hoolita, mida teised arvavad - tuleb saada ise hakkama. Selleks, et teha armastussuhet, peab inimene oskama valitseda oma välja.
4. Platooniline suhe: ei seksita, aga teisele määratletakse kindel roll. Platooniline suhe annab inimesele kaitse ehk teadmise, kuidas probleeme lahendada. Platoonilises suhtes võib koos elada.

*Ă•pilassuhe:
Õpilassuhe: meesprintsiibiline õpetav ning kompenseeriv suhe õpilasega.
Nt Tokrodal on selle suhte peal Merevaigu egregor.
Vaid kõrgklass suudab teha seda viiendat lisasuhet. Keskklass suudab teha korraga 4 suhtevormi. Alamklassil on õigus ainult ĂĽhele suhtele. Looma tasandil olijal pole suhet vaja. Kõrgklassi mees on multidimendsionaalne olend, kes mõistab oma terviklikkust – valitseb teisikuid ja kasutab fantaasiamaailma.
Kuna eelpool käsitletud suhtevormid olid naispritsiibilised (tasapinnalised) ja parasiitsüsteem on samuti naisprintsiibiline, siis viiendat meesprintsiibilist (tasemete vahelist) järelkasvu andvat suhet ei lubata teha. See on löödud neljaks ja selle asemel on topeltpesad, et millega kanditakse energiat parasiitsüsteemile:
Alumised 4 suhet: Kiresuhe – enda avastamine, võimaluste väljatoomine; Väesuhe - enda muutmine; Armastussuhe - enda sisemaailma muutmine; Platooniline suhe - protsesside aktiveerimine.
Ăślemised 4 suhet ehk topeltpesad: Kiresuhe – ressursside väljatoomine; Väesuhe - masside valitsemine; Armastussuhe - välismaailma loomine, maailma haldamine, peremehelikkus; Platooniline suhe - ĂĽhiskonna muutmine.

Seega ĂĽhes ja samas suhtepesas topeltsuhteid olla ei tohi!

Monogaamia on läbi juutide tulnud hästi sissejuurutatud parasiitsüsteemi programm.
Monogaamia asemel peab olema võime mõista parameetreid!


Ressurss on naiselik aspekt. Monogaamses suhtes saab ressurssi ammutada vaid ühest valitsevast äri-usu maailmast. Kui üks endale toetuv omanäolise isiksusega mees on vähemalt neljas erinevas suhtes, suudab ta ammutada ürgsupist jõudu ehk on ressursi looja. Seejuures ei tohi naiste vahel olla ussitamist ega hõõrumist (ka mitte väljaliselt tunnete tasandil, kuna tunne paneb teisiku liikuma) ning mees peab tegema iga suhet erineva nurka alt (erinev häälestus), et naised ei satuks ühte ruumipunkti. Ressurssi peab haldama mees, kuna ta on süsteemi keskkohas ja näeb kõige objektiivsemalt.

Monogaamia programm peab olema instinkti tasandil välja juuritud, kuna see tekitab konflikte. Konfliktid tekitavad inimeste vaheliste sidemete katkemise, mida kaudu ressurss ära voolab.
Naistes käivitub õigluse programm – kõik naised hakkavad nägema, et teised naised röövivad tema vara ära. Tegelikult on see ĂĽhiselt loodud ressurss – meeskonnatöö. Ressurss kuulub kõigile ja vastavalt teenetele seda ka jagatakse. ParasiitsĂĽsteem tahab panna ressursi ĂĽhele naisele. Tulemusena jäävand nii purelevad naised kui ka mees energiast ilma. Kui naised kaklevad, läheb energia mehe emale ja sealt edasi diili kaudu parasiitsĂĽsteemile (näide: haaremite bossid olid sultaniemad). Mehe ema saab sellest head tunnet ja temale mittekuuluvaid hĂĽvesid. Kui mehel ema ei ela, leidub asemele alati mõni suurt emmet mängiv naine.

Tsitaat konspektist 40:
Parasiidid töötavad teatud nurkade pealt. Monogaamia on selleks, et inimene ei teeks meeskonnatööd. Looduse energia tuleb aga meeskonnatööna. Monogaamia on vaid orjarassi jaoks. Jabose uss hävitab ära meeskonnatöö ja inimese võime näha vastasmõjusid. Inimene on mitmetahuline ja iga tahu pealt peaks tal olema side erineva inimesega. Kui Jabose uss tuleb inimese sisse, siis ĂĽtleb ta: „Sina kui isiksus võib suhelda ainult ĂĽhe inimesega“ ja hakkab ise ĂĽlejäänud inimestega suhtlema. Tavaelus toimub see nii:
Inimene saab kokku teise inimesega. Ta rĂĽndab teist inimest energeetiliselt. Kui talle öelda, et sa rĂĽndasid, siis ta eitab seda. Ăśtleb, et suhtub hoopis hästi sellesse inimesse, keda ta rĂĽndas. Aga tegelikult on tema kehas on 2 olendit – inimene ja uss. RĂĽndaja oli uss, aga inimene peab vähemalt teadvustama, et tema sees see elukas on. Tihti on nii, et inimene räägib, et ta vihkab ussitamist, aga ise muudkui ussitab. Ta ei näe, et tal on uss sees. Kui ussi lĂĽĂĽa, siis tunneb inimene ennast ahistatuna. Aga tegelikult ahistab tema teist inimest. Nii on alati kĂĽsimus selles, kes tegelikult keda ahistab? Sel põhjusel tuleb õppida parasiite nägema.

Monogaamia mudel on juudi rahva mudel, ainujumala ehk monoteismi sĂĽsteem.

Tsitaat konspektist 41:
Jabose uss on ĂĽks paljudest sĂĽmbioosparasiitidest (vt konspekt nr 37). Monogaamia tähendab tegelikult seda, et inimene ja uss on lahutamatud, nad elavad igavesti koos. Ussikandjad on nakatunud, seestunud inimesed, kes ei saa monogaamia programmist lahti lasta. Vastasel juhul muutuks inimene lihtsalt apaatseks. Tegelikult tuleks enda sees olev Jabose uss ära sĂĽĂĽa, kuna ta on väga toitainerikas ja rasvane – see tähendab, et inimene korjab endale selle materjali, mille uss tema eest ära korjas.


*Taseme allatõmbaja on mees, kes jahib nn raskesti kättesaadavaid naisi, kuna kui naine meest ei taha, on see mehe jaoks signaal, et järelikult on kõrgem naine. Normaalsel mehel on eneseväärkus ja ta aktsepteerib ning austab naise tahet.

*Suhtes on mehel ainult ĂĽks tingimus, et oleks hea elu – ei tohi alluda naisele!


Lisa: 14.01.14
Orjaprogramm
SĂĽgavale inimeste privaatsagedusse (kandjaks dna), on pandud sisse viirus – orjaprogramm, mis tuleb läbi naiste. Orjaprogramm kasutab ära seda nõrka koha, et naised tahavad juhiks saada ilma meesteta. InimĂĽhiskond on aga meesprintsiibiline. Meil on alfaisane ja kui naine teenib alfat, siis ta on temaga võrdne.
Orjaprogramm räägib, et võõras on parem kui oma. See sunnib meid koogutama naabrimehe, kiriku, Euroopa Liidu ees. See programm teeb näiliselt naised targemaks ja hoolivamaks kui mehed. See programm lubab naistele võrdõiguslikkust – laseb olla ise boss. See tekitab kujutluse ilusast naiste maailmast, kus mehed on sussid ehk teenindav personal. Samas ei hooli see maailm tegelikult inimestest, vaid pumpab.

Sellel programmil on tasemed: väiksemad ja suuremad. Väikese orjaprogrammi tasemega naine võib veel abielluda valge mehega. See on naine, kes tahab suhtes mehega olla iseseisev ning sõltumatu ning vajab mehelt vaid toidet. Reaalses elus kajastub see nii, et otsitakse mees ja aetakse siis nn oma asja. Naine annab nii oma sünnienergia süsteemile ja mees jääb kängu (vaakumisse), kuna ei saa areneda. Kui orjaprogramm nüüd järsku ühiskonnast kaoks, kaoks ka naiste tarkus. Kuna aga mehed pole arenenud, siis pole ka meestel seda tarkust ja oleks olukord, kus ümberringi on hunnik idioote.
Edasi saab naine suurema programmi. Kuna ta on parasiitprogrammiga juba niivõrd nakatunud, siis ta enam meest ei saa. Mehel on mehelikkus ja oma nägemus asjadest. Meestega suheldes toimub pidev hõõrumine, kuni mees ei saa enam lõpuks selle naisega suhelda. Vastasel juhul peaks ta tase kogu aeg langema, aga kusagil on valge mehe jaoks piir. Sellise naisega pole enam midagi peale hakata, kuna ei toimu vastastikust haakumist.
Naised tunnevad tihti mustanahaliste suhtes, et need on nunnud ja mõnusad. Põhjus seisneb nende vegeteerivas eksistentsisageduses, mis ei põhjusta hõõrumist orjaprogrammiga. Nii võtab naine orjaprogrammist vaimse poole ja mustanahaliselt füüsilise poole.

Orjaprogrammi eesmärk on teha inimestest loomad, pööbel. ParasiitsĂĽsteemi eesmärk on kaotada riigiegregoridest nii kesk-, kui ka kõrgklass. Alamklassi pääsevad sotsiopaadid ja libahuntide ((mõiste on konspektides seni kajastamata – põhimõtteliselt vigastatud inimesed)) teenrid. Keskklass on psĂĽhhopaadid, libahundid, sitakeerajad ((need, kes on ennast maha mĂĽĂĽnud ja seetõttu muteerunud)). Kõrgklass pole inimestele, seal on peliidid, (enamasti ei kehastu).

Naine saab orjaprogrammi endas välja lülitada, kui saab aru, et see on täiesti mõttetu. Inimesed näevad orjaprogrammi kui jumalat. Monoteism&monogaamia on programm, mis tahab olla ainuke ja lõhub, kuna teisi pole vaja. Jumalad, kes orjaprogrammile ei allu, on seetõttu nüüdseks juba kõik maha löödud. Inimestel peaks olema side oma teisikutega, aga mitte parasiitsüsteemi juppide ehk inglitega. Teisikute tegutsemist tunneme me enda keha pealt.


Lisa: 21.01.14
Tahe ja tegutsemine peavad olema sĂĽnkroonis.
Mida tahad, vastavalt sellele saab vastuse, millist suhet teha.
On valida 4 asja - Mida tahad? Millest oled valmis loobuma?
Kui tahad:
1. rikkust/ressurssi/nänni - tee kiresuhet;
2. tervist/veatust - tee väesuhet;
3. tööd/teostust/missiooni – tee armastussuhet;
4. teadmisi/võimu – tee platoonilist suhet.

Kuigi vaja on kõiki nelja, tuleb teha valikuid, mida parasjagu arendada, mida mitte. Mis suhet teeme, vastavalt sellele tekivad meie ellu uuendused. Mis on korras, seda taga ajada ei tasu (ei ole vaja uuendusi). Uut suhet on vaja teha, kui oled midagi valmis saanud,
Õigeid vastuseid ei ole. Küsimus on selles, kas me tunneme iseennast? Iva on selles, et me ei paneks iseendale näkku. Kui inimene tahab üht ja teeb teist, on ta lõpuks tühi ja depressiivne.
Näiteks:
- Kui on vaja uuendusi, aga kiresuhet ei tee.
- Kiresuhet on „saatanast“, aga tahetakse nänni - inimĂĽhiskonnas ei taheta ĂĽldiselt tööd teha, tahetakse nänni.
- Inimesed õhatakse ja ulutakse armastuse järgi (eriti naised), aga tööd teha ei taha. Kui naisel on mõttemudel „võtan mehe ja saan paradiisi“, siis pole armastusest haisugi.
- Tahetakse võimu selleks, et saada keppida.

Suhe on kontakt loodusega. Mees on primaarne ja naine on katalüsaator. Mees on nagu piksevarras, naine on nagu maandus. Kuna suhtega ammutame me looduselt uuendusi, siis on parasiitsüsteemil vaja suhet reguleerida, et see uuenduste ressurss kätte saada.
ParasiitsĂĽsteemis on suhted nihkes:
Kiresuhe loob arenguplatoo – st suureneb mõistmine, arusaam, uue reaalsuse tahuga arvestamine. ParasiitsĂĽsteemis peetakse kiresuhet platooniliseks suhteks. Inimesed arvavad, et nad teevad platoonilist, aga tegelikult kiretsevad ja kiimlevad. Sel viisil „tangitakse“ energia otse parasiitsĂĽsteemi. Platooniline suhe tähendab tegelikult seda, et ollakse asjalikud, nn „kambajõmmid“, kellega on hea olla.
Väesuhe on algeharu ehk uue omaduse kasvatamine. Väesuhe on enese muutmine ja veapunktide parandamine. Paraku aga lahkuvad inimesed väesuhtest katkistena. Parasiitsüsteemis peetakse väesuhet armastussuhteks. Väesuhe on parasiitsüsteemi tugipunkt. Reaalselt tehakse väesuhet, kus kolmandaks osapooleks ehk muutjaks on parasiit(larv). Kolmas osapool peaks olema tegelikult terve ja tugev isiksus, kellel on oma maailm. Parasiidil aga maailma pole. Naised, kes õhkavad armastuse poole, kandivad suhtest energiat välja, et hoida üleval ja täita illusiooni parasiitmaailmast.
Armastussuhtes arendatakse välja hingeosi. See on töö, mis vajab hoolitsust. Parasiitsüsteemis ei eksisteeri armastussuhet.
Platooniline suhe on teadvuse tahkude loomine. Parasiitsüsteemis peetakse platoonilist suhet väesuhteks.


Lisa: 28.01.14
Suhe on tuleviku alus: inimesed vajavad suhteid, kuna läbi suhete antakse meile uusi asju.
Igas suhtes peab olema ĂĽhine eesmärk. Loodus leiab ĂĽhesuguste eesmärkidega inimesed ja paneb need kokku – neil tekib teineteise suhtes tunne ja tõmme.
Suhte vundamendiks on soov midagi teha – suhe ei ole paradiis, mida nautida.

Naine on suhtes tajuja ja mees selle lahti mõtestaja:
*Kiresuhtes õpitakse tundma uut reaalsuse tahku: naine saab kogemuse, mees mõistab. Kiresuhtes naine ei tohi viriseda ega vinguda - vinguma hakatakse alati uute kogemuste peale. Kiresuhtes võib olla kolmas osapool, aga see ei ole soovituslik. Äpumad võivad võtta kolmanda osapoole.
*Väesuhtes saadakse paremaks, kvaliteetsemaks: naine seletab lahti oma tunnetuse, mees otsib sellele põhjuse.
*Armastussuhtes kindlustatakse oma areaali (maailma, keskkonda): naine toob probleemi välja, mees leiab sellele lahenduse.
*Platoonilises suhtes genereeritakse teadmisi ja tarkusi. See nõuab kooskõlla minemise oskust.

Loodus annab kiresuhtes arenguplatoo, kui paaril on ĂĽhine eesmärk. Arenguplatoo on looduse allikas, mis annab ressursid, võimalused, aga ka kohustuse. Inimesed arvavad, et kiresuhe on vaid nauding ja jooksevad töö poole eest minema. Seetõttu läheb 99% arenguplatoodest sĂĽsteemile: tugevam osapool lĂĽkkab teise arenguplatoolt jõuga maha, eesmärk muutub erinevaks, suhe lõhutakse. SĂĽsteemile on platoosid vaja, et nende kaudu pumbata: ressurss läheb sĂĽsteemile, sitt aga inimestele (st elu läheb allamäge). Nt tänapäeva mehe-naise suhe on pool kire- ja pool väesuhte vaheline väärastus. Naise käes on mingi imelik platoo, mees on lĂĽpsilehm ja siis on suhtes kolmas osapool. PsĂĽhhopaadid (vt konspekt 42) otsivad juhtidele eraldatud suuri arenguplatoosid, mis muudaks nad „tegijaks“.


Lisa: 02.04.14
Ühe naisega arendab mees enda sisemaailma. Mitu naist on mehele vajalik selleks, et tuua oma sisemaailm välja. Alfa loob maailma, oomega loob elu. Seega naisi on vaja sinna maailma selleks, et maailmas oleks algetele sobilik elu. Kui naise sisemine tahe on, et elu hävineks, siis teenib ta peliiti.
Naine saab arenguruumi, kui mehel on teine naine. Arenguruum annab meile eksistentsi, mõttekuse, vajalikkuse, raha, isikupära. See on arengu alus. Ka mees peab selle läbi töötama.
*Jumalikul mehel on 12 naist;
*Alfal on 4 naist ehk on kasutab 4 jõusammast - mõistuse, vaimu, hinge ja teadvuse pealt (st keha väärtustaja, isiksuse väärtustaja, maailma väärtustaja, tarkuse väärtustaja). Kui alfa mees ei suuda komplekteerida endale 4 naist, siis tema arenguruum ei kasva. Mees voolab tühjaks. Kõik, mis teeb, läheb minema;
*Vabal kodanikul on 2 naist - üks on looduse jõud ja teine sisemine jõud. Üks on saanud nn saatuse tahtel naiseks ja annab maailma, teine on nn armuke ehk see, kelle mees ise on valinud teda valinud naiste seast. Asja võti on see, et kui mees saab juba kahte naist pida, siis on tal energeetiliselt juba 3 naist - üks on loodus ehk teenimine. Vastasel juhul ei saa hakkama naistega.
*Alamklassi mehel on ĂĽks naine;
*Pööbel mees allub naisele ehk on suss.


Viimati muutis seda Hella (Nelj Apr 17, 2014 10:23 am). Kokku muudetud 10 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Laup Jan 25, 2014 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutasin viimase kokuka (mustand)konspektist teksti juurde.
Loe alates "Lisa: 21.01.14"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Jan 25, 2014 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

Vahest on lood hoopis nii, et arengumaagid on ise lõhestunud paganaks ja parasiidiks, ehk jauravad siin pigem iseendaga? Või siis parasiidid on hoopis paganad ja vastupidi, kuna parasiidid peavad vaimusfääri fantaasiamaailmaks?
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Jan 26, 2014 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

Parasiit on sümbioosis nii inimeste sisemuse kui ka välismaailmaga. Ta on kõigest nii läbi imbunud, et inimesed ei tunnegi enam vahet looduse ning neeldumisaukude vahel. Olen aru saanud, et Tokroda kirjeldused parasiitsüsteemist on loodud eesmärgiga lahendada nii suuri elus ettetulevaid probleeme, mida enamik inimestest teadvustadagi ei suuda.

Viimati muutis seda Hella (Püh Jan 26, 2014 11:07 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Jan 26, 2014 4:26 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutasin teksti juurde:

Lisa: 14.01.14
Orjaprogramm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Püh Jan 26, 2014 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

Iseenesest on see "huvitav" unistus, et platooniline suhe annab võimu, siiski see nii ei ole. Platooniline suhe annab pigem tarkuseväge, aga mitte teadmisi. Võimu aga annab just teadmised ja vastav rikkus, sealjuures võib maailmavaateliselt täitsa loll olla.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Jan 29, 2014 2:49 pm    Teema: Vasta viitega

ORJAPROGRAMM võib tulla läbi mille iganes, mille kaudu võimalik inimest ühekülgselt allutada, pannes mõttetuid parasiite toitma ja orjama. Näiteks alkoholi pidev tarbimine ja suitsetamine põhjustab tarbetut sõltuvust vastavatest parasiitidest, kes neid tooteid levitavad ja suunavad ühiskonna inimloomadele laiali. Konfliktsed hõõrumised meeste ja naiste vahel tekivad, sest kummalgi osapoolel on omad jäigad tõekspidamised, mille külge liigselt klammerdutakse. Selle asemel, et läbi ausa suhtlemise välja ütelda, mis üht osapoolt teise juures häirib, või siis jääb arusaamatuks, hoiavad mõlemad vaikimisi parasiitidest kinni, esindades jäigalt oma foobilist ainutõde. Samas, kui oldaks ausad ja öeldaks julgelt välja, mis mõttetult valesti tundub, siis teineteisest möödarääkiv hõõrumine saaks lõppeda ja tekib esimest korda märk tegelikust hoolimisest. Siin võiks mees naisest targem olla ja esimesena suu lahti teha, öeldes mis põhimõtted tal naiste suhtes üldiselt on. Siiski ei pea ka naine mehe parasiitlikku rumalust kannatama, vaid avastama samuti endas ausa ja hooliva suhtluse põhimõtted.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Jan 30, 2014 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen kah alati väga sügavalt ausust väärtustanud. Muidu ei ole kohe elul mõtet või seda änksi sees. Teinekord on selle millegi kirjeldamine päris suurt pingutust nõudev tegu - hakkad aga otsast pihta ja ise kah ei tea, millest räägid, aga pidevalt on tagant tõukav tunne, et oleks kuhugi jõudmas. Mina nt täiesti reaalselt mõtlen suuga - kõigepealt räägin ja siis selle abil saan aru, millest räägin. Asjad võivad teinekord päris keerukad olla.
Tead - ma avalikustan oma postituste all oleva allkirja tähenduse nüüd, mida tähendab: "Ma tean üht head elujõu saladust!" See tähendabki seda, et suu tuleb lahti hoida, siis tuleb ka elujõud! Mul on tihti tunne, nagu kõnniksin oma sõnadega kuristiku ääre peal. See on võimas - tuul puhub ja vaade on imeline.

Suu lahti hoidmisest on ka uus konspekti lisa: 28.01.14
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Jan 31, 2014 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

Armastus ja arm on alati tähendanud pigem hoolivat-mõistvat suhtumist ja suhtlemist, tähendades seda täiesti põhjendatult ka edaspidi, mitte aga keskkondliku areaali kindlustamist ja vastavat füüsilist tööd. Samuti on tervis esmalt ja viimasena seotud inimese kehaga, mitte otseselt suhte kvaliteedi ja suhtlemisega. Kui pole tervist, siis pole ka kirge.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Veeb 03, 2014 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tuleelemendi (Punane) pealt luuakse Jõu- ehk Kiresuhe, kus tekib kehaline meeldivus ja meelelise naudingu usaldamine. Kui tervis korras, siis tekib ka kirg, et suhe saaks füüsiliselt Kehastatud.

Ă•huelemendi (Kollane) pealt luuakse Võimu- ehk Koostöö suhe, kus võib olla kolmandaid ja neljandaid osapooli – sugulased, kogukond, ettevõtted, riik jne. See seotud materiaalse rikkusega, mis peab edenema, et suhe saaks Kinnitatud.

Maaelemendi (Roheline) pealt luuakse Armastus- ehk Hoolivussuhe, kus toimub teineteist mõista püüdev ja toetav suhtlus. See seotud armu andmisega, ehk mitte hukkamõistmisega. Samuti kokkulepete ja väärtushinnangutega, mille avatud jagamine tagab õnne. Tunnete jagamine peab toimuma, et suhe saaks sisemiselt Emmatud.

Veeelemendi (Sinine) pealt luuakse Väe- ehk Tarkusesuhe, kus tekib vaimsetele nägemustele häälestumine ja nende hindamine. See seotud maailmavaateliste väärtustega. Vaated peavad avarduma, et suhtes toimuks ühtsus ja see saaks vaimselt Teostatud.

Loomulikus suhtes käiakse järjest kõik neli nurka läbi, mis kokku moodustavad suhte/suhete arenguplatoo. Mõne inimesega tekib rohkem üks ja teise inimesega teine suhtetüüp. Terves kooselus saavad aja jooksul kõik nurgad täidetud. Alles siis, kui suhte kasvupõhi on edukalt kindlustatud, võib sellega uuele kvaliteeditasandi ringile liikuda. Monogaamia eksisteerib kõigest ideaalis, aga üldiselt mitte reaalselt, vastasel juhul peaks maailmas vaid kaks inimest elama. Samuti ei eksisteeri reeglina absoluutset polügaamiat, sest mõne inimesega lihtsalt ei kutsu kuidagi suhtlema. Erandiks on vaid äärmuslikud hetkeseisundid. Vastavalt sellele, millises suhtenurgas on inimene võimekam, või mida ta parajasti endas arendab, esineb tal ka rohkem vastavaid suhteid. Kuigi ühiskond võib kultuuriliselt kiita heaks vaid monogaamia püüdluse, siis terviklik süsteem hõlmab endasse kõike, mis jääb monogaamia ideaali ja polügaamia kaose äärmuste vahele.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2014 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpus on väike lisa: 02.04.14
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
lahendused
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Apr 2014
Postitusi: 62
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 06, 2014 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

Kas nö "tavalise inimese" jaoks saaks mingi praktilise näite kirja panna erinevate suhete kohta?

A'la:
1) Alguses on kiresuhe, kus meest tõmbab naise tiss&tuss, ning naist tõmbab mehe välimus&raha.
2) Peagi hakatakse lihtlabase seksi asemel üksteisele enda olemust näitama: kord üritab mees naisele otsa ronida, kord üritab naine mehele otsa ronida - kord nõuab naine mehe habeme-karvade mahaajamist, kord nõuab mees naise häbeme-karvade mahaajamist, jne - ehk kiresuhtest on saanud väesuhe.
3) Taolisest "vähkremisest" hakkab aga välja kujunema teatav ühisosa, mida saaks kokku võtta mõttega "kolime kokku" - ehk väesuhtest on saanud armastussuhe.
4) Edasi seksides hakatakse aru saama, et teine pool on ka ilma seksita äärmiselt huvitav isiksus - nii võib noku poole seksi pealt tussust välja võtta ja rääkida maast-ilmast edasi - ehk armastussuhtest on saanud platooniline suhe.
5) Maast ja ilmast rääkides saadakse aru, et taolist huvitavat vestlust saaks pidada ka "paarike olemata" - ehk platoonilisest suhtest on saanud õpilase-õpetaja suhe.
6) Aga neid õpilase-õpetaja suhteid saaks edasi arendada loojalikes tahkudes (looja, jõud, superjõud, mängur, jne) : näiteks mängurid saaks taolist suhet pidada galaktilises ulatuses, st üks elab ühes tähesüsteemis, teine elab teises tähesüsteemis (mänguri ringvoolude ulatus katab kogu galaktika), ning suhtlemine käib telepaatilisel teel.

Ühesõnaga üritage mingi taoline "tavalisele inimesele" mõistetav näide kirja panna erinevate suhete seoste kohta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Aug 10, 2014 4:56 pm    Teema: Vasta viitega

Ise seletad mingist galaktilisest tähesüsteemide vahelisest telepaatilisest suhtest ja siis tahad "tavalisele inimesele mõistetavaid näiteid".

Üldiselt on inimestel elu ajal kokkupuuteid vastassugupoolega rohkem kui ühe esindajaga. Erinevate inimestega luuakse erinevaid suhte tüüpe. Nooremana on ülekaalus pigem kire- ja väesuhted. Teoreetiliselt on ehk võimalik kogeda ühe inimesega erinevaid suhte tüüpe - see tähendab ühe suhte tüübi lõpetamist ehk täielikku lahkuminekut ning seejärel uutel alustel suhte loomist.

Uurisid seksuaalsuse omapära erinevates suhte tüüpides. Tokroda käsitles seda, aga mul oli raskusi selle kirja panemisega. Proovin nüüd oma sõnadega nii nagu aru saan:

Kire suhe - "mõnuga panemine". Aga seejuures on oluline energia pärast läbi töötada. See tähendab, et sa ei unusta ja lükka kõike kogetut endast eemale. Kogemus tuleb vastu võtta, läbi töötada. Sellest protsessist on väga säravalt kirjas Hannes Vanakülast kirjutatava blogi viimases postituses: http://hannesvanakyla.blogspot.com/2014/07/teooria-valmimise-protsess.html .
Osadele inimestele pole suhete tegemine mingi probleem. Seksitakse paljudega, aga läbi ei töötata kedagi. Täiesti mõttetu loodusenergia raiskamine ja parasiitsüsteemile kantimine. Teisele osale inimestele on suhete tegemine aga raske, sest ei suudeta üle astuda sisemisest takistusest. Neid blokke võib olla erinevaid - võimetus üldse sobivaid kontakte luua, traumad, moraal, hirm sattuda tohutu tööportsu otsa. Sel puhul ei saa jälle loodusenergiale ligi. Selles mõttes on kiresuhet üsna keeruline teha, kui tahta seda õigesti teha ja mitte kohe saadud loodusenergiat maha parseldada.

Väe suhe - "küll ma sulle raisale alles panen". Mingit taolist häälestust seletas Tokroda. See on see suhtetüüp, mida hoiab elus pidev konflikt. Konfliktile järgneb kirglik seks, mis jääb jälle uut konflikti ootama. Kui kõik on lahendatud, siis hakkab suhtes igav suure algustähega ja miski ei hoia enam koos.

Armastussuhe - "hoolimine, hoolitsemine", õrnus. Kui väesuhtes tuuakse igasugust õudust üksteisest välja, siis armastussuhtes kasvatatakse, tervendatakse, luuakse võimalus ja keskkond juba kaua peidus olnud ja väljendust otsinud omaduste ja oskuste realiseerumiseks. Ollakse koos parem, kui üksi ja seetõttu on iseenesest mõistetav, et soovitakse ja antakse teisele poolele parimat.

Platooniline suhe - "sa oled lihtsalt mõnus kambajõmm, kelle seltsis on tore olla." Selleks peab inimesel olema hulk reaalseid elukogemusi. Kuna elu on pidevalt muutuv voog, vajab see värskeid kirjeldusi ja lahtiseletusi. Ei ole võimalik heietada mingeid ühiskondlikke lahendusi, sest iga olukord on oma ajas täiesti unikaalne. Kui inimene võtab omaks enda elukogemuse, mitte ei püüa seda eitada ega eirata, on vaja seda iseenda jaoks ka kirjeldada. Asja seletades ja erinevate nurkade alt lahti võttes on vaja ka partnerit, kes suudaks problemaatikaga haakuda, aru saada, mõista, täiendada, huvituda. Ja kui inimene on midagi iseenda jaoks lõpuks lahti seletanud, täidab selgusehetk teda energiavooga. See ongi see energiavoog, mis platoonilist suhet toidab.

Õpilassuhte jaoks on vaja alfat. Kuna meil reaalselt meeste seas aga alfasid väga harva leidub, siis pole see eriti käsitlust väärt. Tokroda on vahel öelnud, et paganad on tema jaoks nagu lapsed. Ja suhe paganatega meenutab armastussuhet, kuna kõigil on vabadus ja kedagi ei üritata muuta. Seda, kuidas õpilane kasvab, näitab teooria reaalne praktika elus. Kui pole endaga tööd teinud, siis kukud elueksamil lihtsalt läbi.
See on tegelikult harukordne, kuidas üks mees suudab aina anda ja anda täiesti uut kvaliteeti. Vaatame neid mingisuguseid vaimsuseid, mida Eestis levitatakse. Raha küsitakse Copypaste-de eest. Raha küsitakse selle eest, et sulle öeldakse, et lülita mõistus välja. Ja kuna see kõik on lame, näotu, sisemise teravuseta, siis kiidetakse ja buustitakse see ühiskondlikult üles. See ju ei genereerigi mõtlemist ja arvamusi. Meie ühiskonnas ju propageeritaksegi kõigele JAA ütlemist. Arengumaagia on ainuke selgrooga vaimsus, mis on võimeline ka EI ütlema. Sõjardi pool on meil võimas Twisted Evil
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Püh Aug 17, 2014 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

Suhteteooria on läinud ümberkonstrueerimisele. Sügisel kuulete.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
lahendused
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Apr 2014
Postitusi: 62
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Aug 18, 2014 12:39 pm    Teema: Vasta viitega

Kas muutus hakkab selles olema, et õpetaja-õpilase suhtesse kirjutatakse voodimaagia kohustus juurde või? Smile

St muidu ei saa nagu teooriat ja praktikat ühildatud (enamus siinseid naisi on ühe ja sama mehega voodimaagiat harrastanud, ning enamus siinseid mehi on ühe ja sama naisega voodimaagiat harrastanud: ehk mingit õpetaja-õpilase suhet polegi kunagi olnud praeguse definitsiooni järgi) Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Aug 24, 2014 11:05 am    Teema: Vasta viitega

Arutelu mõtlemise ja selle vajalikkuse teemal viisin üle oran¾i alafoorumisse "Eneseväljendus, uus algus".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group