Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

42.psühhopaatilised ja skisofreenilised inimesed

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2013 3:04 pm    Teema: 42.psühhopaatilised ja skisofreenilised inimesed Vasta viitega

Arengumaagide kokuka konspekt 42
Koostatud 12.11.13 toimunud loengu ja arutelu põhjal

Ajastu vahetus
Minu koostatud täiustatud skeem arengumaagide praeguste sisemaailma kirjeldavate teadmiste kohta, mis seletab ühtlasi ka arengukella toimimist esimeses kolmes hüperruumis.


Sõjardi ajastul andis loodus inimestele oma teisikute arendamiseks 2 maailma, mida parasiitsüsteem moonutas vastavalt:
1) Arengu (tugipunktide) maailm → skisofreenikute maailm.
2) Juhtruumi maailm → psühhopaatide maailm.


Loodus andis jõudu ja parasiit arendas. Seoses Karviku ajastu algusega kaovad mõlemad Sõjardi maailmad ära ja see põhjustab teisikute suremise. Kui teisik saab surma, siis on inimene emotsionaalselt või mõtlemiselt katki. Seetõttu tuleb oma Sõjardi maailmades tegutsenud 2 teisikut sisemaailma tagasi tõsta.
See muutus tähendab, et me peame hakkama ennast ise juhtima ning arendama. Nt ei toimi enam programm „küll jumal juhib“, kuna juhtruumi maailm kaob. Enam pole võimalik ennast läbi ühiskonna juhtida ning valitseda.
Praeguseks hetkeks peaks olema saabunud olukord, kus inimesed on niivõrd vigastatud, et jäävadki alluvateks zombideks.


Enamus inimesi on traumatiliste elusündmuste tõttu skisofreenilised või psühhopaatilised inimesed.
Kui inimese mõtlemist on alla surutud, siis saab temast skisofreeniline inimene. Sellel inimesel on lapsepõlves olnud oma arvamus, aga see on surutud maha ja ta ei julge enam mõelda. Tal toimib ainult emotsionaalne pool. Skisofreenikul puudub ühendus reaalsusega (luulud, ei mõtle loogiliselt) ehk tugipunkt, millele toetuda. Samuti ei suuda ta iseennast juhtida, mistõttu toimuvad ta elus suvalise suunaga arengud.
Kui inimest on lapsepõlves surutud maha nii, et tal on valus, siis saab temast psühhopaatiline inimene. Et valu mitte tunda, on see inimene surunud oma tunded maha. Ta on sotsiopaat, kuna temas on allasurutud inimlikkus. Psühhopaadil puudub võime emotsionaalselt kogeda, tajuda, mõista, samastuda. Inimene, kellel pole emotsioone, sel pole ka uuendusi ja arengut, kuna emotsioon on info. Psühhopaatiline inimene elab vaid intellektuaalselt ega saa muutuda. Ta ei saa liikuda tulevikku, kuna elab pidevalt ühes surnud punktis.
Psühhopaatiline ja skisofreeniline inimene on üksteise sõltlased – üks mõtleb, teine tundleb. Kui psühhopaatiline inimene läheb katki, kaotab skisofreeniline inimene on tugipunkti. Kui skisofreeniline inimene läheb katki, kaotab psühhopaatiline inimene taju.

Füüsiline defekt, lapsepõlve trauma ja enese kontrollmehhanism
Oluline on vahet teha, kas inimene on päriselt füüsilise defektiga (skisofreenikuid ja psühhopaate on ametlikult 1%), varjatud inimlikkusega või ennast teadlikult juhtiv.
Toome võrdleva näite probleemiga, miks naine ei saa lapsi:
Tõeline skisofreenia/psühhopaatia on võrreldav sellega, et naise ei saa lapsi, kuna tal on mõni organ nt emakas puudu.
Varjatud inimlikkuse ehk psühhopaatiliste ja skisofreeniliste inimeste puhul on probleem võrreldav lastetusega, kuna nt munasarjades ummistus.
Kontrollmehhanism on võrreldav sellega, et naisel kõik toimib, aga ta kasutab lihtsalt rasestumisvastaseid vahendeid. Nt oskab inimene teadlikult välja lükata enda emotsioone, et kogu oma tähelepanu kokku ühele asjale koondada. Või oskab inimene teadlikult välja lükata enda mõtlemist ja eelarvamusi, et ehedale tajumisele keskenduda.


Skisofreenikute arengu (tugipunktide) maailm
Energiapilt:
Maa sees on pall, kus on väiksed täpid. Nende inimeste teisikud, kellel ühiskonnas arengu ja tegutsemise ruumi pole, on seal staatilised. Nende seas marsivad (nagu flamingod) 200-300 pealiste karjade kaupa ühte sammu nende inimeste teisikud, kellele ühiskond on andnud elumõtte ja seetõttu reaalselt areneda lubab. Nad jagavad ühte aju. Kui üks teisik seal karjas elumõtte täidab, saab ta energiat täis ja paisub suureks palliks. Kohale tuleb hästi peenikese türannosaurus rexi välimusega elukas, keda nimetame mõrvar- või karjusraktobleeriks. Ta tõmbab selle teisiku karjast välja ning tapab ära. Energia läheb süsteemile ja inimene sureb. Siis võetakse uus teisik staatiliste teisikute hulgast ja pannakse sinna tühja koha peale asemele.

Näiteks - Must looduslik elumõte: soov elada oma elu. Must parasiitlik elumõte: soov leida armastus.
Armastuse otsimine on soov leida maailma. Inimene peab enda sisemaailma (fantaasiamaailma) ise ehitama. Armastuseotsija on see, kes pole enda isiklikku maailma kasvatanud. Armastuseotsijal on tunne, aga ta ei mõtle. Talle on antud süsteemi poolt signaal leida vastassugupool, kellel on sisemaailm ning ta lihtsalt otsib. Armastust leides paisub ta energiast täis ning seejärel ta tapetakse. Toimib see nii, et kui ta omaks võetakse, pääseb ta teise sisemaailma ning saab seal (süsteemi juhtimisel) valitseda. Ta imeb selle sisemaailma energia enda sisse, seejärel tõmmatakse ta süsteemi poolt lõhki, tapetakse ning kanditakse energia süsteemile.


Psühhopaatide juhtruumi maailm
Inimene jõuab läbi elukogemuse mõistmise ning teadmiseni. Kui me tunnetame, siis me eeldame, et ka teised seda tunnetavad. Psühhopaadi jaoks on tundlev inimene madal rass, keda lihtsalt süüakse ja tapetakse. Psühhopaat tekitab traumasid, kuna inimene õpib ja hakkab teatavate asjaoludega arvestama vaid siis, kui saab emotsionaalse ¹oki. Kuna psühhopaadid on saamahimulised, siis kandub läbi nende ka meie ühiskonda saamahimu. (kasulik lugemine: http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/psuhhopaadi-valimaaramine-kuidas-neid-ara-tunda#.UotRP9I0WuK )

Energiapilt:
On üks suur psühhopaat (suure pea proportsioonid on võrreldes kehaga nagu beebil), kelle ümber on 10-12 pealine sotsiopaatidest (psühhopaadi poolt traumaatiliselt vigastatud ja allasurutud inimlikkusega inimeste) kari ehk meeskond. Läbi sotsiopaatide ammutab psühhopaat jõudu – ta toitub hirmust. Hirm on märk, et inimene ei suuda ennast valitseda ja nii võtabki psühhopaat valitsemise üle.

Kuna psühhopaat loeb vaid välist miimikat ega tunneta, mida inimene reaalselt kogeb, on võimalik teda sel viisil ära petta. Sotsiopaat seevastu tunnetab aga teise inimese sees toimuvat reaalselt. Kui viia mäng tunnete ja emotsioonide tasandile, on psühhopaat abitu. Psühhopaadil läheb katki mõtlemine ehk tekib mõttelühis. Emotsionaalsest seisukohast on psühhopaat alati terve. Seetõttu jätab psühhopaat üldreeglina hea mulje. Kui psühhopaat katki teha, siis lähevad tema ümber olevad sotsiopaadid emotsionaalselt katki.

Psühhopaatidel on väärisik, kuid puuduvad hirmud ning kollid. Nemad kamandavad inimeste kolle ja kasutavad selleks hirme (lugemissoovitus: http://www.imelineteadus.ee/article/2012/2/28/psuhhopaadid_on_dopamiinisoltlased ).
Psühhopaat loeb inimese emotsionaalsust. Kõik, kes kollitavad on psühhopaadi ohvrid. Inimene võib vinguda, aga teeb ikka seda, mida psühhopaat tahab. Aga kuna psühhopaadil on väärisik, siis teeb inimene seda, mida parasiitsüsteem tahab.

Hirm on käimalükkav jõud (km).
Koll teostab ja loob (sm).
Väärisik tunnetab, tajub (vm).

Tokroda tabel hirmude ja kollide vaheliste seoste kohta

Konfliktihirm aktiviseerib võimu kolli. Konflikti hirm tähendab seda, et inimene kardab muutusi. Selleks, et pidurdada muutusi, hakkab inimene tahtma võimu.
Armastuse hirm aktiviseerib hea inimese kolli. Armastuse hirm tähendab seda, et inimene kardab, et peab hakkama puuduses elama. Hõbedane seadus väikese mina ja suure mina pealt ütleb: Rahvas koguneb sinna, kus on toit, aga süüa saab see, kes vastab tingimustele ( http://hannesvanakyla.blogspot.com/2013/09/taiendseadused-i.html ). Kui inimene tegelikult tingimustele vastata ei suuda, siis üritab ta hea inimesena näida.
Surmahirm aktiviseerib eneseõigustuskolli. Surmahirm tähendab seda, et inimene kardab, et laguneb see, ilma milleta ta ei saa. Mitte midagi pole igavene ja kui inimene sellega leppida ei suuda, siis tekibki tal eneseõigustuse koll.

Armastuse hirmu ja konflikti hirmu koosmõjus aktiviseerub enesehävituskoll. Hea inimese rolli etendaja ei taha muutust, kuna kardab konfliktsituatsiooni tagajärjel toitest ilma jääda. Paratamatult aga toimub temaga sisemine muutus ja siis käivitubki enesehävituskoll.
Konflikti hirmu ja surma hirmu koosmõjus aktiviseerub omandi koll. Maailm muutub, oskused kaovad. Kui inimene sellega kaasa ei lähe, siis aktiviseerub omandi koll ja ta üritab läbi vara enda kätte kuhjamise ja enda meele järgi dikteerimise kindlustada ennast kaduvuse ning muutuste eest.
Surma hirmu ja armastuse hirmu koosmõjus aktiviseerub tähelepanukoll. Inimene tahab hästi palju tähelepanu, mis teda ennast toidaks ning peataks selle lagunemise, mis muidu nagunii kaoks.


Lisa:
*Psühhopaat on saamahimuline. Kuna tal pole tundeid, mis tähelepanu kõrvale juhiksid, siis ta saavutab oma eesmärgid palju hõlpsamini.

*Kuna psühhopaatidel puudub armastuse (omandamisvõime) tunne, siis psühhopaate ei huvita tõde.

*Psühhopaate juhivad peliidid. Psühhopaat võtab tõeliselt juhilt areaali üle ja tuleb sinna asemele juhiks. Nii jätab ta inimestele mulje, et läbi tema saab juhiks.

*Psühhopaatide maailmas asub paradiis. Kuna kogu inimkond tahab pääseda sinna paradiisi, võetakse sealt omaks illusioone ning ideaalkujusid. Seal on rohelus, nn „American Dream“, aga väga vähe elanikke. See on koht peliitidele, kelle kaudu saavad psühhopaadid korraldusi. Sealt tuleb enda osad ära tuua, kuna nende kaudu tõmbavad psühhopaadid meid tühjaks.

*Selleks, et eluga hakkama saada, on vaja juhtruumi. Seega valib iga inimene endale juhi. Meile alati meeldib inimene, kes meid kompenseerib. Psühhopaat elab mõttemaailmas, inimene tundemaailmas. (vt konspekt 44). Inimene ei mõtle ja hakkab psühhopaadilt õppima mõtlemist. Kuna psühhopaat teeb inimese eest töö ära, tunneb inimene psühhopaadi juures, et ta tõeliselt elab. Psühhopaat mõtleb küll inimese eest, aga ei mõtle inimesele kasulikus suunas. Ta mõtleb süsteemile kasulikus suunas.

*Miks inimesed armuvad psühhopaati?
Psühhopaadid paistavad ideaalsed mehed/naised. Kuna psühhopaadil pole tundeid, siis on ta iseseisev, iseteadev, kõigutamatu. Psühhopaadil pole emotsioone ja kohtudes näeb inimene enda emotsioontasandil, et psühhopaat ei taha temalt mitte midagi ja ta saab tasuta. Sellega jääb ta aga lõksu. Pärast füüsilist kontakti, hakkab meritäht emotsionaalsust kruvima, teeb inimesest vääraka.

*Psühhopaat on 2 olendi kooslus : inimene, kes on ennast teadlikult etappide kaupa maha müünud ja meritäht ehk parasiitelukas. Inimene ei suuda oma iseloomu muuta – seda teeb see meritähe moodi nahkjas olend. Psühhopaadiga suheldes ei näe inimene meritähte, kes hakkab tema tahete struktuuri (kristalli) ümber kujundama. Meritäht võtab inimese emotsionaalsusest tahte ja asendab selle süsteemi tahtega (nt American dream müügikoolitused). Inimene tunneb, et ta muutub ja on hea olla. Meritäht töötleb läbi inimese kristalli ja teeb sellest liikuva olendi. Inimene tunneb, et ta hakkab elama, tegelikult teeb seda meritäht. Inimene ei märka, et meritäht võtab ära selgroo – tugevuse, jäikuse –. Tal kaob ära kristalliline struktuur, mis viiakse parasiitsüsteemi, mis kasvab inimeste arvelt. See osa, mis on psühhopaadi poolt läbi töödeldud, on maha müüdud. Tugevus kaob ära, kuna inimene ei ela enda elu. Inimesel pole enda kristalli ja seega on ta super hea süsteemi biorobot. Inimene elab süsteemi poolt määratud elu. TA teeb keep smilingut, valitseb emotsioone, mõjutab inimesi, tunneb ennast kunnina – on psühhopaatide käepikendus. Tekib illusioon, nagu oleks vaba kodanik, aga tegelikult on ta lootusetult ori.

*Kui tahad oma tahet kasutada, tulevad inimesed ründama nagu limukad. Nad on issanda tinasõdurid, kellel tekib tunne ja nad ei analüüsi kunagi, kust tunne tuleb. See tunne on aga parasiitsüsteemi poolt antud tahte signaal.


Viimati muutis seda Hella (Kolm Jan 08, 2014 11:21 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2013 5:13 pm    Teema: Vasta viitega

Teise teooria kohaselt on hirmul 4-i nurka:
1. haigus
2. vaesus
3. õnnetus
4. rumalus

Hirmu neljal nurgal on igalühel vastav tundmuslik signaal, mida ma siin ei avalda.

Kõigi 4-ja nurga aluseks on surmahirm, st. kui oled liiga haige, siis sured, kui liiga vaene, siis sured, liiga õnnetu, sured, liiga rumal - sured. Surmahirmust areneb edasi puudustehirm, mille kohale omakorda on võimuirm, jne. hierarhiliselt peenemate hirmudeni edasi. Seega inimese elu loomulik osa on erinevad hirmud, mis paneb teda vastavalt end tundma ja tegutsema kui koll.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Kolm Nov 20, 2013 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tuuseldasin ühe psühhopaadi blogi üksvahe läbi. Keda inimloomus vähegi huvitab, siis siit leiab huvitavaid terasid ehk maailm läbi spühhopaadi silmade: http://www.psychopathicwritings.com/2011/04/do-psychopaths-know-theyre-psychopaths.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Nov 21, 2013 3:31 pm    Teema: Vasta viitega

Mina usun, et oma olemuselt on kõik Hirm, Koll ja Väärisik, millest absoluutselt vabaneda või väljakasvada pole lihtsalt võimalik. On võimalik vaid üha enam seda olemust äratabada ja paremini distsiplineerida. Aga ühendus olemusliku Kurjaga ei kao, mis on elu allikaks. Kui see ühendus katkeb, siis lihtsalt hävinetakse. Lõputul Kurjusel on neli üldist avatuse nurka ehk tunnetuslikku väärisikut, mille kaudu toimib neli põhilist kolli nägu, ja igal olemise tasandil on motiveerivaks jõuks vastav hirm. Hirmutasandeid, kus kollid toimivad võib olla väga palju. Mustvalgelt liigitav maailmapilt - koll või mittekoll, parasiit või mitteparasiit, halb või hea - on lihtsalt üks hirmu kvaliteetidest, mis loob vastava kollina samuti teatud haigust, vaesust, õnnetust ja rumalust. Ja vastava tasemega väärisiksus tunneb samuti vastavalt teatud kvaliteedi nüansidega: valu, ahnust, kadedust ja edevust.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Kolm Jan 08, 2014 11:19 am    Teema: Vasta viitega

Panin teksti sinisega juurde LISA, kus on veel mõned olulised aspektid, mida tuleb psühhopaatidest teada.
Skisofreenikute arengu maailm on täpsema sõnastusega TUGIPUNKTIDE maailm.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group