Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Olevikus elamine

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik.
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Apr 01, 2013 5:15 pm    Teema: Olevikus elamine Vasta viitega

Panen siia kirja ühe teadvuse killukese.

Olevikus elamine on see veider tunne, mida olen hakanud viimasel ajal kogema. Poleks uskunud, et on võimalik niiviisi liikuda fikseeringute vahel minevikule, olevikule tulevikule.
Enamasti olen seni elanud minevikus - tegutsen materiaalses maailmas nii nagu alati, aga samal ajal otsin kõiges pidevalt tõlgendust või seletust minevikus toimunule. Mõni arusaam tekib alles 2 aastat peale toimunut, mõni aga lausa 20 aastat ja rohkemgi.
Või siis tulevikus - ei näe reaalsust, vaid peas on ideaalide ja pürgimuste prillid. Oluline ei ole see, mis on praegu, vaid pürgimuse tulem, visioon.

Olevikus elamine on aga hoopis teistsugune. Peas ei ole müra, vaid on vaikus, lõdvestus. Kui teen midagi, siis kuulen, näen, tunnen, panen tähele, mis toimub, mis juhtub. Ja veel on tekkinud võime ennast ülevalt alla näha - kes ja milline inimene see missuguses keskkonnas kuhu liigub. Kohalolu on mõnus tunne. Seni on olnud kogu aeg tunne, et ma ei saa nagu reaalsust piisavalt kätte, olen nagu kogu aeg ära. Isegi, kui midagi puudutada, on selle tunde kogemine palju intensiivsem. See tundub kuidagi õige suund olevat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Kolm Apr 03, 2013 1:10 am    Teema: Vasta viitega

Tundub mõnus Smile Ma ise pole midagi sellist kogenud. Ikka plaanid ja visioonid, mis tulevikus vaja ära teha (ja kui asjad jäävad pooleli, siis seda enam mõtlen, et tulevikus tuleb ära teha).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Kolm Apr 03, 2013 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

Varem tekkis selline oleviku tunne siis, kui olin elus mingi kardinaalse muutuse või shoki üle elanud. Asud elu kellavärgis mutrikesena ja ühel hetkel astud välja. Kell jääb seisma ja lekkima. Sina aga oled sündinud justkui esimest korda. Paned korraks silmad kinni. Avad need. Ja siis jääd silme ette jäävat hoopis uut moodi. Sinu meeled on avatud - kuuled, haistad, tunned maailma vahetult, justkui esimest korda. Ajal aga pole tähtsust. Millelgi pole tähtsust.
Selline tunne laeb meeletult.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Marith
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 11 Okt 2008
Postitusi: 57
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 22, 2013 1:45 am    Teema: Vasta viitega

jeee-ee, mul tekib see tunne siis, kui on mõõdukas tahtmine ära surra , ühel või teisel viisil. Siis venib iga silmapilk hiiglama pikaks, värvid hakkavad särama ja kõik see, mida silmad näevad, mudib eriti mõnusalt hinge. ja kõik see, mida ei näe, kõditab õrnalt lõua alt ja võtab käest kinni ja juhib muudkui edasi-edasi, ei tea kuhu ... Ja see kõik virvendab-virvendab-virvendab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik. Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group