Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

23. elutee, 3 padakonna: lolliks, vaeseks-, haigekstegija
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 14, 2013 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

toorum kirjutas:
see on uskumatu, pidin mingi kuuskend ruumi puid tassima ja vahepeal oli säärane katusesõit töötamisest sees, et sõitsin hunnikujuurest tühja käruga riida juurde puid laduma.


Kindlasti see sõltub inimesest. Mulle kordav töö jälle meeldib. Aju saab tavasebimisest puhkust ja võimaluse selliste teemadega tegeleda, milleks muidu igapäeva toimetustes aega ja energiat ei jagu. Nt viimane kord, kui kolm päeva järjest hüdroisolatsiooni ja looduskive seina panin, hakkas aju analüüsima, milline ma endale tunduksin, kui saaksin endaga kokku. Väga valgustav kogemus oli. Ma lähen nagu enda kehast välja mingisse mediatiivsesse seisunidisse.

Kanep võtab inimeselt vastutustunde. Ei teki enam neid hormoone, mis panevad asju tõsiselt võtma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 14, 2013 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
Just äge ongi see, kui inimene ise pusib asjade kallal. Sest siis tekivad asjadest alati uudsed arusaamad, lahendused. Kui siin nüüd paljulugenuna hakata segama, et kle see on ju see laialtlevinud mudel, siis tekib nagu olukord, kus mina hakkan oma tööga täiustama kellegi võõra tööd. Ja see võõra töö hakkab minu tööst maha saagima sinna mittesobivaid harusid. Ja lõpuks olen ma ideaalselt sobitunud kellegi teise mudelisse. Aga selle hinnaks on omapära kadu. Tänapäeva ühiskonna valmislahenduste rohkus ja kergesti kättesaadavus on tinginud olukorra, kus ise valmisnikerdamine on defitsiitne oskus.


Selle mõtte edasiarenduseks toon näite etno ja igasugu eesti maausu teemadel. Sobratakse muudkui vanades asjades ja üritatakse neid elustada. Justkui vanadus teeks neid targemateks. Tegelikult on vaja toetada elusaid rahva esindajaid, kes laseks looduse jõudu läbi - näiteks nagu Tokoda. Aga otse loomulikult on sellised allutatud - Vigala Sassi näide.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 19, 2013 2:43 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
toorum kirjutas:
see on uskumatu, pidin mingi kuuskend ruumi puid tassima ja vahepeal oli säärane katusesõit töötamisest sees, et sõitsin hunnikujuurest tühja käruga riida juurde puid laduma.


Kindlasti see sõltub inimesest. Mulle kordav töö jälle meeldib. Aju saab tavasebimisest puhkust ja võimaluse selliste teemadega tegeleda, milleks muidu igapäeva toimetustes aega ja energiat ei jagu. Nt viimane kord, kui kolm päeva järjest hüdroisolatsiooni ja looduskive seina panin, hakkas aju analüüsima, milline ma endale tunduksin, kui saaksin endaga kokku. Väga valgustav kogemus oli. Ma lähen nagu enda kehast välja mingisse mediatiivsesse seisunidisse.

Kanep võtab inimeselt vastutustunde. Ei teki enam neid hormoone, mis panevad asju tõsiselt võtma.


Asju peab nii tõsiselt võtma, et koguaeg pisar silmanurgast väljas? Kanep tekitab olemasolevate hormoonide suhtes tundlikust, näiteks kui oled kiimas, siis on eriti mõnus, kui sööd miskit mõnusat, siis on eriti hää, aga kui oled murelik, siis teeb su eriti murelikuks, seega oletan, et tõsised inimesed peaks veelgi tõsiemaks muutuma... Mina seltskonnas eriti kanepit tõmmata ei kannata, üsna harv meditatsioonivahend.

Vat mul on mingi selline häda ajul, et niipea, kui see tegevus tüütuna tunduma hakkab, hakkavad mõtted peas käima ringiratast nagu kummitav laul. Ja kui mingi laul kummitab, siis katsu sa seda laulu edasi arendada, siis ongi see valmis laulujupp ja muudkui ketrab. Ma olen tähele pannud, et on olemas inimesi, kes nüri tööd muidu teha ei saagi ,kui mingi muusika saatel. Vanasti olid sellised laulud, mida tööd tehes lauldi, tänapäeval püütakse arendada oma sõnaosavust, näiteks enamus kõvemaid emsiisid on küproki pannud, aga siis peab olema keegi, kellega riimis sõimelda. Enamus töömehi hakkab mingit huumoritaolist jutusoginat ajama, oleneb siis juba kurat teab millest, kellega on lõbus koos töötada. Võibolla aitaks pleieri pähe panemine, aga see on ikkagi selline robootiline tähelepanu kõrvalejuhtiv VALMIS nämmutatud puder, mida sa kõrvade kaudu seedid. Kui sa kuulad muusikat muusikasse süvenedes, siis saad selles emotsioni, aga siis paned kah oma käruga rappa, sest tähelepanu fookus on mujal. Ühesõnaga ma olen selles mõttes ikka omamoodi kommunist kül, et "sibid ja sitaviskajad" peaks saama kõrget palka nagu nõuka ajal, mil näit. lüpsjad suutsid isegi Musta mere ääres käia, kuna nende töö on NÜRISTAV ja arengut pärssiv. Ülde on mul säärane ideaal nagu Zeitgeistis, et mitte kellegil ei tohiks lasta lõputult rikastuda omaniku mõttes, et kellegist saab näiteks miljardär. See pole lihtsalt loogiline ja on inimühiskonda lõhestav ning mannutav, sest kett on nii tugev, kui tugev on ta kõige nõrgem lüli, ning asju tuleks vaadelda terviksüsteemis, mitte vabamüürlikus ennast õgiva imperialistliku mao süsteemis. Asjadel on omad ratsionaalsuse piirid ja pankur kui elukutse selles tänases mõttes tuleb kaotada. Algul peab nn. "islam maailma üle võtma", ehk tuleks luua globaalne islamipank. Seda sionistidest kristlased ja juudid tegelikult islamist kardavadki, mitte imperialismi, vaid tänase pangandusimperialismi lõppu. Mõtlen islamit selle rahumeelsemates vormides, mis ei viljele rojalismi, selleks on suniidid, shiidid ja mõni veel, näiteks alaviidid. Monarhismi viljelevad islamiusulised on need, kes unistavad islamikalifaadist ja kelle rojaallinid on kah üsna ammu juutidega segatud, need on Saudide kontrolli all olevad tegelased. Nad on "takfirid" ( ehk õigeusklikud enda arust, kel on kohustus islamit "väärõpetustest" puhastada ): Wahhabidid ja Salafistid, kes usuvad isikustatud jumalasse ning kes tegelikult on parajad peded ja vägivallatsejad( Saudi homoprints peksis liftis oma meesarmukese surnuks, taliibid peavad naisteks riietatud poisikesi seksiorjadena Afganistaanis jne. ) , ning peamised islami kultuuripärandi hävitajad näiteks Malis, Meccas jne. Nad pole tegelikult sunniitide meelest isegi sunniidid, kuigi maailm eksponeerib neid sunniäärmuslastena ( http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/iraagis-hukkus-erinevates-runnakutes-65-inimest.d?id=65841932 Iraagis hukkus erinevates rünnakutes 65 inimest ). Islam keelab usu levitamise, seega rahumeelsemate vooludega islamiusuliste puhul pole karta, et nad ülejäänud maailma endasse neelaks ( kalifaadi-imperialistid on just siionistide loodud need võltsislamistid, mida Saudi araabiast juhitakse ), juhul kui ülejäänud maailmal on veel identiteeti mida alles hoida ja väärtustada, kui neil on kultuuri. Näiteks Iraan võitleb Kanada põlismaalaste õiguste eest ÜRO tasemel ja Iraanis on peale Iisrali üks suurimaid sealtkandi juudikogukondi, nad tähistavad paganlike pühi, näiteks homne Nowruz, ehk kevadine pööripäev, pärslaste uus aasta, ning mingi aeg tagasi oli kuskil seal mingi kohalike nomaadide kokkutulek, mastaapne kultuuriüritus. Ühesõnaga loodame "islami maailmavallutust" ( ning rojaalislamivoolude hävingut, mida praegu Hezbollahi poolt Süürias sissetungijate vastu usinasti teostatakse, sest nood vereimejad ju ründavad ), "globaalse kommunismi" teket ( seda mitte Nõukogude Liidu võtmes, kuigi ka sealt on palju head üle võtta, ning millise feti¹eeritud loosungiga hirmutatakse just sionistide ehk imperialistide poolt ) ja lõpuks "Uut Maailmakorda" ( aga mitte sellist, mida püüavad teostada Orwelliku "korda" viljelevad diktaatorid, ehk vabamüürlased, "pühad" vereliinid ). Uus maailmakord on valgustatud võtmes ( pimestatud võti on neil, kes hoiavad käes tänast pangandussüsteemi, need vereliinid ) on rahavaba süsteem, praeguse ajuvabaduse ja võltspühaduse ( väljavalitud rahvad, kõrgemad heledamad rassid, endaarust paremad vereliinid, ning kokkukraabitud varandus, millega teisi orjastada: äralõigatud püramiiditipp ) asemel. Siin näen ma illuminaatide ja vabamüürlaste erinevust: illumiaat võib olla igaüks, kel tuleb hea mõte ( illuminati-valgustatu ), millega maailma "valgust tuua" ( Lucifer-Valgusetooja ) ja see ei ole nii, et nüüd tõin ühe päikesekiire ja siis patendiamet tõstab mu "pühale troonile", "taevasesse paradiisi", vaid eks see ongi see mõistmis ja õppimisprotsess. Vabamüürlus aga on just see trooni eest võitlemine, lakeiline hierarhia ja lõpuks positsiooni kindlustamine, vereliinide põlistamine ja kogu üldise keskkonna tahtevastane, vägivaldne segamine hierarhia säilitamise nimel. Kumb jääb peale, kas kavalus, või tarkus? Ma ennustan, et kavalusel pole ¾anssigi, sest see viiks üldise hävinguni, ning seda ei saa võiduks pidada...

Natuke lisaks sellest vabamüürlikust mannutamisest ühe mõtteteema, vaadake üht väga huvitavat dokfilmi mis räägib surematusest, nimelt on sel vähiga kõvasti pistmist. Muide, filmis tuleb juhuslikult välja huvitav kokkusattumus, tuuakse huvitav näide, et ka sel loomal, mida Eesti keeles vähiks nimetatakse puuduvad vanusetunnused, ning on kõrge telomeri tase, mis lubab rakkudel muudkui end taastoota ja taastoota nagu ketrav kummitav plaat. Mõelge milline oleks maailm, kus keegi ei sureks? Kas selline maailm poleks valmis, ehk tundetu, surnud nagu kummitav laul? Või mõelge, kui maailmas oleks kamp "väljavalituid", kes on surematud, seega enam edasi ei areneks ning kes maailma valitseksid, kas see pole mitte vähi kirjeldus organismis, kas sel pole mitte sarnaseid jooni rojalistide isikustatud illusiooni ja iidoliga, pilvejumalusega? Kas sel pole natuke mingit seost meie praeguse kokku kukkuva majandussüsteemiga, mis ongi üles ehitatud just nende väljavalitute poolt, kelle ideaal on surematus, ning surematuid peab lahutama surelikest, kes peavad surematuid teenima nagu vana-Kreeka jumalaid?
http://etv2.err.ee/lastesaated/0eeea0c3-0a3c-44eb-9df2-3459d82f0eac AegRuum Surematu (Immortal, USA 2010)
http://et.wikipedia.org/wiki/Telomeer Telomeer
Tagasi üles
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Apr 07, 2013 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

Olen rikas, tark, terve ja naist pole. On ainult interneti naised, aga need ei suuda kahju teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Mai 05, 2014 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutasin väikese lisa 29.04.14 3 padakonna kohta
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group