Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mõtlemine (energiapildis)

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Eneseväljendus, uus algus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Reede Märts 30, 2012 10:01 pm    Teema: Mõtlemine (energiapildis) Vasta viitega

A 0-0-0-0-0-0-0-0-0 B Elemendid


Mudel, nagu me teame, on meesaspekt. Mõtlemine on aga sootu aspekt, protsessor, olemas nii mehel kui naisel.
Mudel hõlmab endas elementide jada. Mõtteprotsessiks vajame me elemente, mis on mingid detailid välismaailmast. Korjates detaile, teadvustame me välismaailma ja ehitame sellega üles oma energeetilist aju. Elementide jada on nagu mikrokoopia välismaailmast, mis kinnistub meie ajju ja läbi mille me mõistame maailma toimemehhanisme. Reaalsuse tabamine sõltub mudeli kvaliteedist.

Täiuslik mudel arvestab kõikide elementidega, ning puuduvad ka üleliigsed parasiitelemendid. Mudel vajab pidevat täiustamist, niikaua, kuni ta valmis on.

Näiteks: Tokroda mudel meeste ja naiste energeetilisest erinevusest, elementideks sealjuures mees- ja naisaspektid.

Teadmine elementidest käivitab mõtteprotsessi aga kui elementi pole, ei saa edasi mõelda- mõte hakkab peas ringi keerlema ja jookseb lõpuks tupikusse.

Kuskil 99% naistest kasutab hetkel süsteemimõtlemist. 90% meestest kasutab samuti süsteemimõtlemist. St mõttevoog on süsteemi peegeldus. Kõik süsteemimudelid jõuavad meesteni läbi naiste, kuna naistel on alati vahendaja roll. Idee poolest peaks asi toimima nii, et mudelite defitsiidi tagajärjel tõmbavad naised neid mujalt, selleks et inimese areng seisma ei jääks. Hetkel on aga olukord selline, kus maailma valitseb põhimõtteliselt parasiitlik süsteem ja tema mudelid. Tekkinud on nõiaring, kus süsteem on agar mudelite pakkuja, olles huvitatud sellest, et inimene oleks piisavalt häires, muutes ta abituks, seega sõltuvaks süsteemist.

Kui naine saab mehelt mudeli, siis ta hakkab läbi mõtteprotsessi teadvustama elemente. Toki sõnul peaks olema naised võimelised mudelit ka täiustama, tõmmates välismaailmast uusi elemente, kuid ta ei usu seda enne, kui pole oma silmaga näinud. Naine kasutab mehe mudeleid, kui ta mõtleb mehele sarnaselt. Reaalselt peaks naine, kui ta kasutab meesaspekte, tõmbama lennu pealt mehest mudeleid, seejärel analüüsib ja mõtleb ehk ei ole nii, et mees alati kõike füüsiliselt ette nämmutama peab. Praegu see "kuidas peaks olema" variant suuremalt jaolt ei toimi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Laup Märts 31, 2012 3:26 pm    Teema: Vasta viitega

Aga kas mõtlemisega pole äkki nii?

On üks teema, mille peale ma mõtlen. Seda ühte teemat saab käsitleda erinevates valgustes. Tokroda räägib 12-nest valgusest. Kas need ei saa olla vaatenurgad? Ja see sama, mida Sina mõtled elementide all?

Näiteks nii: http://www.vaimumaailm.ee/viewtopic.php?t=6326

Ja siit edasi läheb veel eriti keeruliseks:
Iga seda nn elementi/valgust/vaatenurka saab aga jälle omakorda teemaks võtta ja näha seda jälle erinevates elementides/valgustes/vaatenurkades. Ja need kujunevad välja alati vastavalt sellele, millega seoses võtta. Näiteks selle toa näide kujunes välja seoses vajadustega. Kui võtta nüüd üks element/valgus/vaatenurk sealt teemaks ning kujundada välja mudel selle teostamiseks, tuleb arvestada seost toa omaniku isiksusega.

Kui kõigel on nais- ja meesaspekt, siis see seos, mille pealt mudel kujuneb, ongi naisaspekt.

Ma ei tea, kas mul õnnestus oma mõttekäiku arusaadavalt väljendada?

Igatahes üks on vähemalt minu puhul selge. Ma võin käsi südamel tunnistada, et ma pole ise midagi uudset välja mõelnud. Kõik, mis sünnib, tekib olemasolevate teadmiste seostamise tagajärjel. Ja sellepärast ma paganluses kah kinni olen, et siit saab ammutada täiesti uudseid lähenemisi. Põnev!

Mehega on mul välismaailma mudelite osas selline suhe, kus ma räägin talle kokku igasugu teadmisi meie jaoks olulistest valdkondadest, mida ma igalt poolt leian. Lihtsalt silmaringi laiendamise jaoks. Seejärel arutame koos, mis on loogiline ja meile sobiv. Sobivatele lahendustele leiame kasutuse.

Nendes asjades, aga millest mul mingisugust eelteadmist ega loogikat pole, küsin täpse juhise, kuidas teha. Sest mul lihtsalt ei ole endal mitte ühtegi visiooni pakkuda alternatiivina. Kui visioon on, räägin välja ja siis jälle arutame, kas ja kuidas võib see täiendada olemasolevat mudelit. Lõppsõna jääb mehele.

Praktiliste lahenduste valdkonnas võib välismaailmast teinekord väga kasulikku inffi saada. Aga suhete ja vaimsusega seotud temaatika on peaaegu kõik parasiitlik. Ehk siis mudelit rakendades lood värava parasiitmaailma. Energiat ja oma elukvaliteedi tõusu ei saa mitte ükski inimene lõppkokkuvõttes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Laup Märts 31, 2012 7:34 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, olen küll aru saanud, et tulebki alati arvestada erinevate nurkadega ja igat nurka võib nimetada elemendiks. Seda, kuidas siis täpselt see mõtlemiseprotsess meestel käib (enda valguse pealt) ei oska ma praegu lahti mõtestada. See 12-süsteem on veidi teine teema.

Mudelit luuaksegi vajaduse, probleemi olemasolul. Arvan, et see toa näide on küll erinevate nurkade välja toomine.. ainult, et see on juba kellegi mudel, mida sina läbi seedid lihtsalt ja mille võrra su maailmapilt jälle rikastub. Seoses isiksusega kasutad teist mudelit ehk sul on teadmine juba olemas, milline tuba millist tüüpi inimesele sobiks. Ma kujutan ette, et kui lisada omalt poolt midagi täiesti originaalset, oled seda mudelit enda jõu pealt täiustanud. Aga Tok ütleb nii, et kui mõni mõte lihtsalt pähe tuleb, siis see pole inimese enda oma. Selleks peab iseseisvalt ajusid ragistama.

Ma ei oska öelda, kas seosed on naisaspekt aga elemendid võivad olla nii mehelikud, kui naiselikud.

Ma ise samamoodi uurin erinevaid teemasid seinast- seina ja tahan kõike mehele edasi anda. Ega ma sealjuures ei istu maha, et järele mõelda ja läbi seedida, mida ma just teada sain. Seepärast mul lähevad asjad ruttu meelest ja rakendust ma igapäevaelus neile niikuinii ei leia. Mehega on olnud küll ja küll riidlemisi selle tõttu, kuna ma igasugu pahna tema sisse topin ja ei lase tal omi asju teha.

"Ehk siis mudelit rakendades lood värava parasiitmaailma."
Tegelikult kui sa parasiitliku mudelit rakendad, siis sul on juba eelnevalt ühendus parasiitmaailmaga olemas, seega sa kandid naisena juba arvatavasti igast nänni sinna kokku, mis peaks sulle ja su mehele kuuluma. Näide: kuna mudel sulle meeldib, kasutad süsteemihüvanguks säilitavat energiat (ehk siis kaitsed seda), see kuhu sa oma tähelepanu suunad, sinna annad dünaamikat (liikuma panevat jõudu, mis tuleb meestelt kes sinust hoolivad- muidugi, see on juba teine teema.. nimelt väga paljud mehed ei suuda toota ise dünaamikat).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Püh Apr 01, 2012 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

Sobiv artikkel siia teemasse, ma arvan.

http://rahvuslane.blogspot.com/2012/03/vabamotleja-uhiskonna-peamine-kriis.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

On nägemisest tulenevad vaiksed teadmised. Iseenesest muidugi raske vahet teha nendel ja kuskilt sulle pähe lennutatud teadmistel. Pikapeale tekib mingisugune tunnetus ja arusaam, paraku on seda raske selgitada. Vist seetõttu ,et nägemine tavamõistusele üle jõu käib.
Mis ma tahan öelda, et mõni mõte võib küll niisama pähe tulla justkui. See on nii ,kui nägemisest saadud infi mõistus mõistetavaks muudab.
Tok ise võtab ka vahest suht "laest" justkui asju. Ehk siis teab kuidagi, ennem pikalt selle peale mõtlemata. Küll on ta nähtavasti taodelnud eelnevalt mingi infi päralejõudmist.

Ma arvan, et naine võib igasuguseid elemente kokku tarida niipalju kui hing ihkab. Nende mudelitesse toppimine on meeste teema. Kuidas ja millistel tingimustel see toimub, sõltub juba isiklikest eelistustest. Nö "igale oma" printsiibist lähtuvalt.
St mul naisena võib olla "laud kaetud" niiet ajab üleääre, mitte ükski mees ei pea sealt midagi võtma kui ei taha. Mistõttu kaob alus mind süüdistada pahna kokkutassimises.
Tagasi üles
Nightknight
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 781

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2014 5:06 pm    Teema: Vasta viitega

enese muudatus on uus algus. Enese uus looming.
_________________
I love fairys.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Eneseväljendus, uus algus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group