Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Alge areng

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Esm Veeb 27, 2012 3:24 pm    Teema: Alge areng Vasta viitega



Uploaded with ImageShack.us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2012 12:31 pm    Teema: Vasta viitega

Mis me siis ürgsupi-oksest leida võime: elementaali-inimesed-putukad jne omavad moraali; taimsed inglid jne elukad leiavad juba seoseid ja teevad teadust; loomsed tervendajad tegelevad juba miski imeloominguga; 3-le alateadvuse kihile järgneb kohe üliteadvus, kus on tõelised inimesed, kes teevad vaid kirjeldusi ja on võimukad; siis jõutakse surematu jumalaolemuseni, kus ollakse ideaalsed, samas on see miskitmoodi füüsiline keha; ja lõpuks arenetakse siis alles põrgusse välja, mis puhastab? Ok, väga humoorikas pläust.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2012 2:46 pm    Teema: Vasta viitega

See tabel kujutab peamiselt arenevate olendite alateadvust, kuid vaadatuna läbi inimese.

Asi hakkab pihta ürgsupist. Kui alge sealt väljub, hakkab pihta tema isiklik areng. Kõigepealt, korjates kogemusi, tekib talle mälupank. Tekib ka algeline mõistus, mis on kui energiapump (mõistuse, vaimu, hinge, teadvuse ja olemuse, samuti elementaali jne kohta saab lisaks lugeda ka Toki raamatust "Mees ja naine"). Sellist olendit nimetame meie elementaaliks.
Elementaari areng toimub nö füüsiliselt 4. hüperruumis aga 1. hüperruumis asuvad kristallid ehk algtõed, mis teda arendavad. Sama valem kehtib ka taime ja looma kohta, inimene areneb ise.
Elementaal õpib algtõdesid, täidab teatud reegleid, mida võib nimetada ka moraaliks- s.o sisemine reeglistik. Erinevates aegruumides on erinevad reeglistikud ja sellega seoses kujuneb välja arenguvundament: inimene, vari, putukas, punane (väljasurnud liik), ussikuningas (varjudest aretatud), pervert, iidsed, nõrkusejõu ussid, lumekuningannad, raktobleerid, hallid, torbiknaised, peajalgsed, ingliterass.

Elementaalist areneb välja taim. Samuti hakkab tal välja arenema vaim, tekivad kujud- st saab läbi vormi suhelda teistega. Vormi kasvatamine on ehk teostamine, näeb põhjus-tagajärge (seosed) jne. Siin võib ise ka tuletada, mida taim endas arendada võib.

Väline mõju taimele 2. hüperruumist. Tekib nt mõistmine (saab aru, kui teda piinatakse). Suhtumine (kaitsereaktsioon).
4 ruumi: majandus-, koolitus-, kultuuri-, teadusruum (inimese seisukohast vaimu kõrgeim aste). Loomad kasutavad vist kolme ruumi oma vaimu pealt ja taimed õpivad neist kahte (majandus e tootmine- viljad. Koolitus e õpib, muutub). Kultuur mõjutab teda niivõrd, kuidas inimene teda dekoratsiooniks aknalauale sätib e ilu.

4 algkuju, neli algeharu (täpselt ei tea). Poogitakse külge parasiitlik süsteem (inimese läbi võetuna: ingel, troob jne).

Õppimine/ areng hakkab nii kaugele jõudma, et alge saab kehastuda loomana. Loom hakkab arendama hinge välja. Loomal on küll näiteks enda elukorraldus aga ta ei suuda ise edasi arendada sealt, st raamidest välja astuda, kui ta just ei saa kuskilt väljastpoolt selleks abi. 12 eluteed vajab veel uurimist (ja jällegi, kuna tabel on inimesepõhine, siis eluteed mõjutavad pm inimesi aga loom hakkab ka algeliselt seda aspekti arendama).

Nüüd jõuame arengujärgus sinnamaani, kus alge suudab sündida inimesena. Inimene hakkab välja arendama oma teadvust. Teadlikus iseendast ja keskkonnast. Saab oma erinevaid juppe ise valitseda, aga areneb läbi saamise, nii nagu eelmised arenguetapid. 4. hüperruumis asuvad füüsilised kehad. 42 ruumi on reaalsused, täpsemalt ei oska seletada praegu. 21 algeharu- täiega pikk teema jälle, ei ole meeles täpselt ja ei hakka Tokit ka tülitama sellepärast, sest tegin seda juba niigi palju.

Ja siis sünnivad jumalad ja kõrgemad jõud, kes oma olemust arendama hakkavad ja muidugi- arenevad läbi andmise.

Edasi tuleb vastu põrgu kus asub puhastav jõud ja mis sealt edasi- ei tea, puudub tajupiir. Jumalad ja teised jõud tõmbavad põrgu väljastpoolt sisse.

Loodan, et kõik jäid sellise seletusega rahule. Aitäh lugemast!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2012 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tegin väikse lühikokkuvõtte ja seletava tõlke Finallio tekstist:

Elementaalkristallides kujuneb välja moraal kui arenguvundament. Kas ussikese või kubujussikese, sussikese või tussikes moraal. Iial täpselt ei tea, mis Sust saab, aga põdeda pole mõtet, sest üks päev peab Sust taim ikka saama.

Üliintelligentsed taimed näevad juba põhjustagajärg seoseid, tekib mõistmine piinamisest, majandusest, kultuurist, teadusest. Tuleb välja, et teadlased ongi hoopis taimed? Ja lilled teevad kultuuri kui aknalaual ilusti seisavad? Taim küll igati tore olla, aga näet korraga, vupsti sünnib Sust loom.

Kui taimed olid igati andekad, siis loomade kohta ei oska muud öelda, et nad on inimesed ehk inim-loomad, aga ka muidu loomad on loomad. (Siin tuleb vahepeal kindlasti äramärkida, et selles tekstis pole midagi tavapärast ja üheselt mõistetavat, vaid tegu maagnõidade salakoodi keeleleelotusega. Isegi tavaline loom võib tähendada midagi täiesti ebatavalist, rääkimata siis muidu looma paralleelist).

Kui lõpuks kõvasti teadust ja kultuuri taimena tehtud, muidu loomana korralikult ringijoostud, siis saadakse alles inimeseks ja keskkonnast teadlikuks. Ühesõnaga saadakse teadlikuks, kes ma niisugune üldse olen, ma olen lihtsalt füüsiline keha. Eelnevad mineraalid, taimed ja loomad ei ole seega üldsegi füüsilised kehad! Aga jumalatele jääb ka sellest väheks.

Jumalad arenevad esimestena läbi andmise, kas lõuksi- või põskeandmisega, ükskõik kuidas, kuidas kunagi. Seega majanduse, koolituste, kultuuri ja teaduse edandamine on kõik alles mittefüüsiline kepp ja lapsemäng. Aga jumalad annavad ikka reaalselt ja füüsiliselt. Ja järjest lõbusamaks läheb.

Lõpuks elu algabki siis, kui korralikult reaalset ja ebareaalset keppi tehtud ja põrgu minnakse, st. kogu eelnev pask kirjeldus-süsteem minema visatakse.

Tähh!!!
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2012 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates on sinu mittevaimukas kokkuvõte täielik p***, selle asemel, et kaasa mõelda lihtsalt lõhud ja pritsid siin sappi, tõesti, keegi oleks justkui sulle tulikuuma ora tagumikku susanud. Aga tee õige teistele teene, tõmba see oma kannist välja ja mine oma eluga edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2012 6:55 pm    Teema: Vasta viitega

minu arvates oled sina lihtsalt harimatu ajukääbik. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2012 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

Minu tõlgendus tabelist:

Teadvus - võime luua ideesid. Idasuund;
Hing - motivatsioon, tundelisus, empaatia, loometung. Lõunasuund;
Vaim - väekus, valmistegemine, vormimine. Läänesuund;
Mõistus - analüüs, materiaalsusest lahtilaskmine, tagasiside, tagantjärgi tarkus, kohtumõistmine selle üle, millest lahti lasta ja millega edasi minna. Põhjasuund.

Areng läbi saamise toimub spiraalina järjestuses mõistus-vaim-hing-teadvus:
Ehk siis inimene kasutab kirjutaja mõistust ja tegutseb. Tegutsemine kajastub tundemaailmas ja see paneb mõtestama oma tegevust.

Läbi mõtestamise või sõnastamise tekivad inimesel teadvuseosakesed, mida kokkupannes ehk seostades tekib keskel oleval olemusel iseenda maailmakirjeldus.

Areng läbi andmise toimub vastupidi spiraalina järjestuses teadvus-hing-vaim-mõistus:
Ehk siis inimene loob visiooni. Läbi tajumise, kuidas selle idee teostamine võiks elukvaliteeti tõsta, saab ta energialaengu motivatsiooni näol. Seejärel ta lihtsalt teostab. Lõpuks analüüsib tulemusi, mis on kogemuse näol alguseks uutele ideedele.

Põrgu on see see protsess, kus olemus areneb. Põrgus muundatakse neid aspekte, mis seni arenesid läbi saamise, nüüd läbi andmise arenevateks aspektideks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Märts 02, 2012 3:45 pm    Teema: Vasta viitega

need asjad on ammu filosoofidel laiaslaastus äraseletatud, mis on tegelikult tunduvalt lihtsamad ja loogilisemad kui tokrodalane eales arvatagi oskab.

aga üldiselt tore, et üks tokrodalane julges lõpuks ka ilmakaared lagedale laduda, missest et vertikaali horisontaaliks vägistades ja ulmefantastilise sisuga - a la tahe on analüüs ja empaatia on loometung. Laughing vähemalt joonistub selgelt välja tokrodalaste jumalik värvispekter, kus praegune üldine teadatuntud spekter väänatud 8-ks: punane, sinine, kollane, roheline. kõik looduslikud spektrivärvid ja füüsikud on sellega põrmustatud, nüüdsest kehtivad peaaegu täiesti uued loodusseadused. jääme kõigekõrgemalt uusi teateid teadusmuudatustest ootama.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2012 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

Norn, ma kasutasin tõlgenduses Siberi ¹amaanide teadmisi Maagilisest ringist ja Põhjala spiraalist, mida olen lihtsalt eelnevalt õppinud. Ei näinud põhjust, miks ilmakaared välja peaksin jätma. Uued teadmised tekivad inimesel vanade seostamisel uue infoga. Vastasel juhul ei teki lihtsalt mingit haakumist ja ei saa absoluutselt aru, milles teema.

See asjaolu on inimestele ka probleemiks Tokroda teooriate mõistmisel. Kõik on uuel ja originaalsel viisil välja toodud. See asjaolu on ka Sinule probleemiks, et Sa midagi aru ei saa ja siin niisama sahmid. Sa võid näha asju, mida juba tead, aga Sa ei suuda näha neid asju, mis on uudsed, originaalsed, teistsuguseid lähenemisnurki reaalsusele pakkuvad.

Samas me kõik elame sellel samal planeedil ja üritame kirjeldada reaalsust. Seega on seoseid võimalik luua. Samuti on samas kirjelduses võimalik liikuda lihtsuse-keerulisuse trajektoril ehk ühte sama asja on võimalik väga lihtsalt puust ja punaselt kirjeldada ja samas ka väga keeruliselt ja mitmekülgselt kirjeldada.

Tokroda 5nd süsteemi kirjeldus on kordades mitmekesisem ja terviklikum, kui ükski teine, mida eales enne kohanud olen. Seda tuleb maksimaalselt enda huvides ära kasutada!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2012 5:01 pm    Teema: Vasta viitega

Olen tõesti märganud, et tokroda 5-nd süteem on lihtsalt tüüpiline usk(religioon) usulollidele, eimidagi filosoofiliselt tõsiseltvõetavat. Samuti olen leidnud mitmeid varjatud ühisjooni nii vigalasassil, egiptuses, astroloogias, t¹akrasüsteemis, taoismis, shamaanide maagiarattas, darvinismis, põhjala- ja integraalfilosoofias. Kusjuures enamus neist täidab teadmistelüngad lihtsalt ülemüstifitseeritud juraga, kaasaarvatud tokroda. Ja mida aeg edasi, seda rohkem pakuvad nad lihtsalt mulle nalja.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2012 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

See, et Tokroda teooriat usuks pead, näitabki seda, et Sa ei saa sisuliselt aru, millest räägitakse. Sa vajad lihtsamaid selgitusi. Ja see on loomulik, et inimene näeb kõigepealt ikka seda, mida ta eelnevalt tunneb. See tuleb kasuks, kui palju uurida. Aga vaja on lõpuks ka analüüsida ja luua iseenda arusaam. Ja see arusaam peab olema ka arenguvõimeline ehk vastuvõtlik uute vaatenurkade suhtes.

Ma ju olen näinud, kui palju Sina Norn oled siia foorumisse kirjutanud. Paraku on ei haaku Sinu loodud teooriad kuidagi minu arusaamadega reaalsusest. Selline tunne on, et seal on nii palju vigu sees, et lihtsalt ei suudaks seda iial ära parandada ja selgitada. Tokroda omad aga haakuvad ehk oskan luua seoseid seniste teadmiste ja uue info vahel. Tulemusena mu arusaamad mitmekesistuvad, mõistan maailma paremini, elukvaliteet tõuseb, kuna vajan pidevalt huvitavat filosoofiat oma ellu.

Tokroda värvide tulenemisloogika on ka minu jaoks segane. Ära võta neid vikerkaare valgusspektri järgi. Nende kasu avaldub kindlasti selles, et lihtne on ühte värvi nimetades terve pika jutu aja kokku hoida, kui kõik teavad, mida selle all mõeldakse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Märts 05, 2012 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

Vaat, ma mitte vaid ei pea seda usuks, vaid iks näen selle lapsikut absurdsust. Seega jutt pole üldse arusaamisest. Naksitrallidest võib ka vabalt arusaada, kuigi need tegelased on absurdsed.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Märts 05, 2012 5:26 pm    Teema: Vasta viitega

Norn, Sul tuleb õppida vaatama pealispinnast sügavamale!

Lapsed pole teps mitte absurdsed. Oled Sa üldse lastega kokku puutunud?

Kui täiskasvanu kaotab oma lapsemeelsuse, siis on ta üks tühi, külm ja kalk robot. Ehkki me saame vanemaks, ei ole kunagi kasulik kaotada sidet sisemise lapsega. Ta on nii või teisiti olemas, küsimus on teadvustamises. Sisemine laps oskab asju võtta mänguliselt, mitte tragöödiliselt ja kardinaalselt.

Naksitralle ma pole seni lugenud, aga kavatsen koos lapsega tulevikus seda kindlasti teha. Selle eest loen aga näiteks praegu aktiivselt Eesti rahva muinasjutte. Loomamuinasjutud said just läbi ja täna lugesin Merineitsi muinasjuttu. See on lausa uskumatu kui mitmekihiline ja tark võib olla muinasjutt. Loed läbi ja analüüsi võib jätkuda vahel lausa aastateks. Näiteks loomamuinasjutud ju räägivad lugusid inimese hingeosade tegevusest.

Väga hea näite saab muinasjuttude sügavamast analüüsist Estes -i raamatust "Naised, kes jooksevad huntidega". Seal esitatakse kõigepealt muinasjutt ja siis hakatakse elementide haaval seda tükkideks harutama, kuni avaneb jahmatamapanevalt suur maailm.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Märts 05, 2012 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Lapsed ongi emotsionaalselt absurdsed, kel puudub selge analüüsivõime, see vägagi arusaadav mulle. Samuti võtavad lapsed asju väga dramaatiliselt, kui nad midagi ei mõista, ja kukuvad targutama. Eesti Rahva Muinasjutte olen ka lugenud, võid kindel olla et su laps ei saa seal paljustki aru. Seda vaimset teost ei saa muidugi tokroda käkerdisega ilma piinlikkuseta võrreldagi Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

No aga sel juhul käitudki Sa ise oma definitsiooni järgi nagu viimane titt!

Ma näiteks praegu ei teagi, missuguses keeles Sinuga rääkida, et tekiksid seosed minu mõtete ja Sinu mõistmise vahel.

Aga mõistame, mõistame - suuremal osal inimestel on algkuju välja arenemata, kuna emad ei oska/taha/suuda oma tööd korralikult teha. Nõnda ongi iga konflikti taga lapsepõlve ulatuv sügav sisemine tragöödia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Märts 09, 2012 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tea jah, mis jama sa jälle ajad. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group