Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

O: kuivatatud ravimtaimi ja mett
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2011 4:49 pm    Teema: Vasta viitega

Selge see, et kiivas: nii-ütelda "ametlik tabletimeditsiin" loeb olukorda, mil inimese immuunsussüsteem väntab täie rauaga, 99 protsenti võimalikust sajast, veel "terviseks". Palju õnne, seltsimehed homod sapiensid. Poleks vaja teha keha enda loomulikele kaitsesüsteemidele vabatahtlikult lisakoormust, a lja "ravimite" "kõrvaltoimed, vastunäidustused, tarbimispiirangud".

Ufokraana videoülekandesse oleks sobinud ka neljas postulaat minu poolt:
Kõik mürktaimed on ravimid, kõik apteegi"ravimid" on mürgid. No, vähemalt mittetoimivad.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2011 5:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub,et ma ei ole suutnud ennem oma mõtet õigest formuleerida. Seda mõtet siis, mis tekkis teema lugemisel.
Proovin uuesti.

Omaarust juhtisin tähelepanu hoopis nn. ravimisekultusele. Ehk siis see "religioon" on mumeelest imelik.

Minu meelest on veider, et on olemas näiteks rahvusvaheline vähipäev (või noh, umbes nii). Et haigus justkui ümmardatakse niivõrd,et ta omale eraldi päeva saab ja samal ajal väidetakse,et see on ennetustöö hoopis, on minumeelest absurdne.

Niinagu seegi,et me korjame suviotsa taimi, kuna oleme veendunud,et neid läheb vaja ja niiviisi nagu eeldame,et jääme haigeks. Ja seeläbi loeme haigeks jäämise justkui paratamatuks. Ise nimetame seda alandlikust haiguste ees ettenägelikuseks.
Tagasi üles
nosalt
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2011 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjastuselt TEA ilmus "Suur kodutohtri käsiraamat" 1000 raviviisi 200-le tervisemurele.
Sirvimise põhjal võin nentida:
Viiel erineval moel on juttu mida teha, võtta ja mis ajajooksul.
Aga pole sõnakestki, kuidas terveks jääda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2011 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
haigus justkui ümardatakse

see on pigem sildistamine. inimesel on probleem; läheb "arsti" juurde; saab sealt "diagnoosi", et tal on mingi "haigus" ja nüüd tuleks hakata "ravimit" tarvitama. see on üks paljudest ajupesutehnoloogiatest: kleepida külge silt. no, ja siis hakata ravima seda silti, mitte inimest ennast.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Dets 10, 2011 11:06 am    Teema: Vasta viitega

Igaks juhuks teen paranduse. "Haigus justkui ümardatakse" pidi olema "haigust justkui ümmardatakse".
Näe ei saa seda mõtet kuidagi korralikult edastada...
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Püh Dets 11, 2011 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

just-just: "haigust" ümmardatakse, sest terveksravitud patsient on ju kaotatud klient...
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Laup Dets 17, 2011 6:53 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, 6 eurot paki Coaxili tablakate eest maksta on mõttetu. Need tablakad küll rahustavad, kuid samas põhjustavad tuntavaid südame vahelööke ja ilmselt tuleb arvestada sita võimalusega, milleks on surm tablakast põhjustatud südamerikke läbi. Julge hunt võib vabalt olla ka surnud hunt. Proovin veel tablakate kõrvale võtta südametilku, mille koostis on veiste-südamerohu, palderjani, viirpuu ja piparmündi tinktuurid etanooliga.

Aga mis oleks hea asendus ja väärt seda 6 eurot? Mulle soovitati sellist taime nagu sinilatv, aga senised otsingud pole vilja kandnud. Kui kellelgi on, võime ehk diili teha.

Muide, kellel on melissi üle, võib mulle pakkuda. Mul hakkab see otsa saama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Dets 18, 2011 4:56 pm    Teema: Vasta viitega

Kas mulle tundub või sa oled kah üks väga haige inimene?
Tagasi üles
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Püh Dets 18, 2011 11:56 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:
Kas mulle tundub või sa oled kah üks väga haige inimene?


Ma ise ka täpselt ei tea. Ma püüan uurida ja miskit teha, aga samas pole mitte mingit kuradima tahtmist seda kõike teha. Tahte värk näikse olevat "surnud punkt", millel ma juba mõnda aega tallan ilma, et edasi liiguks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nosalt
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Esm Dets 19, 2011 7:44 am    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub: psühhotrooniline terror. Kodus uurida ja lahendusi leida raske. Oled nagu mikrouunis. Fred Jussilt: Viljakas molutamine looduses.
____________________
Tühi möla lubatud, areng kõrgemale keelatud, degratatsioon lubatud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 19, 2011 9:38 am    Teema: Vasta viitega

hall kass kirjutas:
Venezia kirjutas:
Kas mulle tundub või sa oled kah üks väga haige inimene?


Ma ise ka täpselt ei tea. Ma püüan uurida ja miskit teha, aga samas pole mitte mingit kuradima tahtmist seda kõike teha. Tahte värk näikse olevat "surnud punkt", millel ma juba mõnda aega tallan ilma, et edasi liiguks.


Et siis miks ometi sa seda kõikke teed, kui seegi pole päris selge, et kas oled üldse haige...?
Tagasi üles
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Dets 19, 2011 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

A mis asi on üldse haigus? Ma ei tea sedagi.

Võibolla mul endal on vaid mõned probleemid, mille lahendamine annab mulle võimaluse normaalsemalt elada?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 19, 2011 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Brrr...et mille vastu sul neid rohte ja arstimeid niipalju vaja läheb?
Tagasi üles
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Teis Dets 20, 2011 12:12 am    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:
Brrr...et mille vastu sul neid rohte ja arstimeid niipalju vaja läheb?


Need on ilmselt mingite sügavamate probleemide tagajärgede talumiseks:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nosalt
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Teis Dets 20, 2011 8:13 am    Teema: Vasta viitega

Tagajärg tuleb vastu võtta ja täiega läbi taluda. "Leevendajad" moonutavad tagajärje antud õppetundi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 20, 2011 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

Vahest võib tagajärje korraga vastu võtmine tähendada hävingut. Näiteks ühe kroonist paugutajat ma võin sõrmede vahel lasta, et teiste ees eputada, aga tee seda selle suure jurakaga ja oled käest vigane. Samas leevendajad on kõige hullemad sõltuvuse tekitajad nende asjade kõrval, mis lubavad sul mingi kinni jäänud hinge osa tõttu vajaka jäänud emotsionaalseid kogemusi mingi pseudokogemusega asendada. Näiteks alkohol aitab hirmu leevendada, aga kõikvõimalikud narkootikumid jälle naise mõnu asendada, see tähendab, et kui hirmu poleks saaks naisi, aga kui juba on asendajad siis... Samas igal hirmul on põhjused ja nende lahendamine nõuba tööd ja tõsist pingutust, hirm aga on midagi eemaletõukavat ja inimene instinktiivselt ei taha sellega tegeleda.
Tagasi üles
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2011 9:58 am    Teema: Vasta viitega

Ma vahemärkusena targutaks hirmu kohta veidi.
Viimastel aegadel olen kogenud,et tihti peetakse hirmuks midagi, mis ilmselt tegelikult on mingit laadi ülepinge või suutmatus. Sellisel juhul on alkohol tõesti lõdvestav. Aga vastik tunne millegi pärast muretsedes või lihtsalt rimutud olles pole vist ikkagi päriselt hirm.

Hirmu tundmiseks ei ole tingimatta vaja mõtet ega selgust, et mida kardad. Üsna vähesest justkui piisab,et juuksed peas püsti tõuseks. Mingi ootamatu segane olukord kasvõi. Midagi sellist ,mis tabab sind ootamatult ja viib harjumuspärasest tuttavast olekust välja.

Näiteks pesed hommikul hambaid ja järsku tunnetad,et pole päris üksi, laelamp esikus kõigub ja tunne on nagu keegi hingaks seljataga kuklasse.
Pole mingit mõistlikku põhjust , et sa nii tunneks aga ometi see juhtub nii. Ja see hirm võtab ikka üdi ka jahedaks, missiis,et sa ei tea täpselt mida kardad või mida karta tasuks üldse sellisel hetkel.

Ma mõtlen ,et hirm on tunne ja kartmine meelteseisund/häälestus. Ehk siis kartmist saab valida ja mitte valida. Ma arvan,et hirmu üle palju kontrolli pole.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2011 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:


Ma arvan,et hirmu üle palju kontrolli pole.


Hirmust on lihtne üle saada: lõdvestud.
Hingad rahulikult, lõdvestad pinged kehas, keskendud jalataldadele ja maale. Tulemus on midagi sellist, et liiga rammestunud ja mõnusalt unine, et hirmu tunda.

See ei lahenda otseselt probleemi, aga aitab jõudu, et mõtteid koguda. Pingeseisundis on raske adekvaatne olla ja eesmärke saavutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2011 9:30 am    Teema: Vasta viitega

Kes kurat ainult õpetaks,et kuidas see lõdvestus õigel hetkel peale saada Laughing
Tagasi üles
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Dets 25, 2011 2:05 am    Teema: Vasta viitega

Ise õpetad ennast!
Lased mõistusel juhtida.
Kas antud olukorras tekkinud emotsioon aitab mul enda eesmärgini jõuda? Kui ei, siis mida pean tegema?
Puhas hormoonide juhtimine.
Ei saa kohe ennast lääbakile lasta. Oled vaimselt üle keskmise? Siis tuleb ka vastavalt käituda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group