Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

O: kuivatatud ravimtaimi ja mett
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Aug 18, 2011 5:47 pm    Teema: O: kuivatatud ravimtaimi ja mett Vasta viitega

VĂ”ite apteegihinnast odavamalt pakkuda kuivatatud ravimtaimi. Eriti soovin saada saialille ja naistepuna, aga ei ĂŒtle Ă€ra ka muust, mis vĂ”ib talveperioodil mulle abiks olla.
Samuti ostan mett. Kuna see on suurem investeering, ehk siis ostaksin korraga umbes 10-15 euro eest, siis sellega viivitan 5. septembrini ja seega on aega pakkuda kĂŒll.
Tartus saan ise jÀrgi tulla.

Pakkumised vÔite teha privas vÔi meilile paadikapten@hot.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
nattydread
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2011 10:56 am    Teema: Vasta viitega

10-15 euro eest saad vÀikse purgi mett. Ravimtaimi mine korja ise, mida veel leidub.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2011 1:49 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on vĂ€ga palju saialille seemneid. Kui tahad, vĂ”ta ĂŒhendust. VĂ”in spets Sinu jaoks veel viimaseid saialilli juurde noppida, aga kuivatama pead ise.
Tagasi üles
maximus
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2011 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mul tĂ€itsa olemas umbes 10 sorti ravimtaimi ja 7 sorti maitsetaimi. Hetkel ootan pakendeid, ongi plaanis pisut mĂŒĂŒa.
Arvatavasti soodsaim mesi: 4 euri 0,7 kg. Korralik mesi, sĂ”ber mĂŒĂŒb.
Tagasi üles
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Nov 30, 2011 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Kas kellelgi sinilatva on?
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Nelj Dets 01, 2011 2:53 pm    Teema: Sinilatv - asendused Vasta viitega

Tsiteerin::
Tarvitatakse vesileotisena vÔi keedisena köha puhul kui tugevatoimelist rögalahtistit. Samuti kasutatakse mao haavandtÔve ravis. Taime risoomil on tugev rahustav ning uinutav toime.
Ma pakun, et seda pole. Asenduseks:
Röga vÀltimiseks peaks lÔpetama kuumtöödeldud tÀrklise tarvitamise.
Maohaavandid: granaatÔuna koor.
Rahusti/uinuti: palderjan, piparmĂŒnt.

Endal on pakkuda, mĂ”nda rohkem, mĂ”nda vĂ€hem, jĂ€rgmisi ĂŒrte:
Vereurmarohi (lehed-Ôied)
Kortsleht (vÀhe)
Paiseleht (vÀhe)
Punane ristik (vÀhe)
PÔldosi
Soolikarohi
Valge mesikas
Kollane mesikas
Teeleht (suht. vÀhe)
Ivan-tÂčai (pĂ”drakanep)
Raudrohi
VÔilill (Ôied)
KÔrvenÔges (lehed-Ôied)
HiirekÔrv
Topinambur (maapirn; mugulpÀevalill; juudikartul. Lehed.)
Takjas (seemned; ĂŒle 1 kilo)
Teelehe seemned
GranaatÔuna kuivatatud ja pulbristatud koor
PotipÔllustajate jaoks on ka mÔningane hulk vereurmarohu ja lupiini seemneid.

MÔrtsutajate ja enesetapjate jaoks on varuks teeklaasitÀie jÀgu koerapöörirohu seemneid. Muideks, see loetakse kah ravimtaimede sekka.

Hind: 50 grammi - ĂŒks URR
Seemned topelt.
Koerapöörirohu seemned - 10 g 10 URR
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Dets 01, 2011 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Rögaga mul probleeme pole. Maovalude vastu on seni toores koorimata kartul aidanud ja praegu selle ĂŒle kah ei kurda.

MĂ”tlesin sinilatva kasutada oma "vaimuhĂ€dade" vastu. Praegu panen juba 2 kuud Coaxili ja olemine on isegi ĂŒsna hea (paanikahood jĂ€id jĂ€rgi ja masendus nĂ€ikse kah taanduvat), kuid see tablett tekitab mul hĂ€irivaid sĂŒdame vahelööke ja seega tundub, et ei sobi.

PĂ”drakanepit ma vajangi veel, sest juba mĂ”nda aega olen seda tarbinud migreeni vastu (1 spl pĂ”drakanepit, 1 spl melissi, kuum vesi peale ja tĂ”mbab pool tundi - tundub, et see segu loob suht hea enesetunde). Melissist ei ĂŒtle samuti Ă€ra.
Tagasi üles
nosalt
Beez pÀike
Beez pÀike

PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2011 10:17 am    Teema: Vasta viitega

hall kass kirjutas:
2 kuud Coaxili

Kirjastuselt SINISUKK on ilmunud:
John Virapen "SURM - ravimi kÔrvaltoime" 2011
Pilk ravimitööstuse telgitagustesse http://www.johnvirapen.com
Tagasi üles
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2011 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

Mine osta apteegist koirohu tinkduuri ( aitab kĂ”huhĂ€dade puhul ), poest aniisiseemneid ( hea maitse, aga pane nati rohkem kui aint maitseks ) ja pane need viina sisse likku, magusaineks vĂ”id mett kah sisse mÀÀrida ja pidavat huvitav lake tulema ( ma proovin nĂŒĂŒd varsti isegi jĂ€rgi ).
Tagasi üles
Marith
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Püh Dets 04, 2011 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mul kasvab sinilatv (Polemonium caeruleum) peenral, praegu ainult ĂŒks taim. Ma ei tea veel ka sedagi, kas ta pole mitte selle liigi valgete Ă”itega teisend. Eks jĂ€rgmisel suvel selgub. Paistab, et ta levib seemnetega ĂŒsna kergelt. VĂ”in korjata jĂ€rgmisel suvel seemneid? Endale siniladva-kasvanduse rajamine vĂ”tab vast rohkem aega.
Tagasi üles
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Dets 05, 2011 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Marith kirjutas:
Mul kasvab sinilatv (Polemonium caeruleum) peenral, praegu ainult ĂŒks taim. Ma ei tea veel ka sedagi, kas ta pole mitte selle liigi valgete Ă”itega teisend. Eks jĂ€rgmisel suvel selgub. Paistab, et ta levib seemnetega ĂŒsna kergelt. VĂ”in korjata jĂ€rgmisel suvel seemneid? Endale siniladva-kasvanduse rajamine vĂ”tab vast rohkem aega.

Seemnete hankimine on kah variant. Kui ma viitsiks, siis ma saaksin ĂŒhe tuttava juures need maha kĂŒlvata.
Tagasi üles
Venezia
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 12:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ma jÀin mÔtlema,et kas on suurt vahet, et kas inimesel on kapitÀis tablakaid vÔi kapitÀis ravimtaimi... Confused
Tagasi üles
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

kÔige parem oleks vast teadmised ravimtaimedest ja tabalkatest mÔlemast.
Venezia
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 2:42 pm    Teema: Vasta viitega

Ma rohkem seda mÔtlesin, et tea miks neid ravimeid niipalju vaja on. Et nÀiteks korjan suvel ravimtaimi , kuna juba justkui eeldan ,et olen haige. Et neid lÀheb vaja.
Tagasi üles
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 4:03 pm    Teema: Vasta viitega

arvad, et kui ei eelda midagi, siis ei jÀÀ haigeks?
Venezia
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Ei oska sellele kĂŒsimusele vastata.
Isegi ei arva midagi.
Tagasi üles
nosalt
Beez pÀike
Beez pÀike

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Anatol SĂŒgis vastas: "Suvel söön rohtu, talvel heina."
Paljud ravimtaimeks taantatud floora esindajad sobivad ka igapÀevatoiduks.
Tagasi üles
Venezia
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Paljud maitsetaimed on tegelikult ĂŒhtlasi kasutatavad ravimtaimedena. ÜhesĂ”naga ei ole tegelikult nii, et tarbid, palju tahad.

NĂ€iteks basiilik. Mul endal tekkis huvi kunagi selle taime vastu. Siis uurisin ja katsetasin. Basiilikul on kesknĂ€rvisĂŒsteemi rahustav mĂ”ju. Tegin tee. Maitse oli minu jaoks liiga omapĂ€rane ja hakkasin katsetama erinevaid teisi taimi maitseparandajatena. LĂ”ppeks leidsin ,et basiilik-piparmĂŒnt-meliss andis ĂŒsna meeldiva tulemuse. Samas ma pean tunnistama, et peale teatud hulga basiilikutee manustamist tundsin ma ka selle rahustavat toimet ĂŒsna heasti Smile
Meestele seda ĂŒldse liigsetes kogustes ei soovitata (teeb noksi uniseks). Ja piparmĂŒnt on uniseks tegev ja pidi liigsetes kogustes sĂŒdamele hakkama. Nii nagu ka liigsetes kogustes kummelit pidi maksale mĂ”juma.

Mida lÔppeks öelda tahan, on see ,et suures naturaalsuse tuhinas ei tasuks Àra unustada,et ka ravimtaimedel on vÔimalikud vastunÀidustused.
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

Ravimtaimedel on vÔimalikud, aga tabulettidel ja tavapÀrastel igapÀevajookidel (must tee, kohv) on kohustuslikud vastunÀidustused.

Miks tarvitada kusagil kauge maa istandustes vĂ€ljakurnatud pinnasel kasvatatud nĂ€rvimĂŒrke, kui on vĂ”imalik kĂ€ia suviti kÀÀride ja riidest kotiga veidi looduses ringi ning ĂŒht-teist varuda?

Maitsetaimed on hea teema. Ise olen tee valmistamiseks kasutanud cayenne pipart, ingverit, kaneeli, köömneid, tilliseemneid. Viina sisse lĂ€hevad tÂčillipipra kaunad (hoiatus meestele: pĂ€rast viilutamist vĂ”i riivimist ning enne kusemist tuleb tingimata kĂ€si pesta!)

Veidike puju leidsin kah oma varudest.

Hinnad hakkavad tasapisi tÔusma; kui nÔudlus on vÀike, panen osa nÀÀripakkide sisse ja siis olete ilma.
Venezia
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2011 10:33 am    Teema: Vasta viitega

Paljud seda ingverit ise kasvatavad...
Ma mĂ”tlen,et pĂ”himĂ”tteliselt jonnida vĂ€lismaise ĂŒle ka pole mĂ”tet. Ehki idee tarbida kohalikku eelkĂ”ige on loomulikult tervitatav. Maitseainete ja taimede suhtes olen sutike fĂ€nn. Selles mĂ”ttes,et ikka kasutan omajagu ja ilmselt olen mingis mĂ”ttes kerge "taimelaksu" all vist pidevalt.
Mulle ĂŒks vana vang Ă”petas seda vangide kange teejoogi tegemist (Âčifiir vai kuidagi nii nimetasid). PĂ”hjendas kah ,et tee pidi tegelikult ergutavam olema kui kohvi. Ma proovisin aga ei osanud tegelikult olulist vahet tuvastada. Aga see selleks.
NĂŒĂŒd see aasta lĂ€ks mul nii,et ei korjanud ega kasvatanud Ă”igupoolest midagi. On nii, et igaks juhuks on valuvaigisti ja kui jÀÀngi tĂ”biseks siis mees sunnib mind pitsi ingverimahla neelama ja teeb brĂ€ndiga Ă”unatee (mesi kah sisse) ja sellest piisab. Igaks juhuks on pipraplaaster ja sinepiplaaster ka kodus olemas. Noja nii saabki hakkama. Ma olen kohutavalt vilets ravikuuride pidaja (lihtsalt unustan Ă€ra). Pole vahet kas tablakad vĂ”i taimedroogid.
SeetÔttu olen hakanud mÔtlema,et kui me tablakate hunnikud vahetame ravitaimede vastu,et kas siis on ikka suurt vahet. Ikka elame valmistudes haigeks jÀÀma. Midagi selles on nagu kiivas mumeelest.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group