Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

VĂ€ikefirmade kurb saatus
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> VĂ”itlus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tavakas
Pruun pÀike
Pruun pÀike


Liitunud: 4 Juul 2004
Postitusi: 330

PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 3:28 pm    Teema: VĂ€ikefirmade kurb saatus Vasta viitega

VÀikefirmadest rÀÀkides pean ma silmas perefirmasid vÔi kitsale omanikeringile kuuluvaid firmasid.

Nende asutajad on ettevĂ”tlikud inimesed, kes usuvad et ise oma elu juhtides saavutavad nad paremaid tulemusi, kui mingi suure sĂŒsteemi vĂ€ikse mutrikesena tööd rĂŒgades. Sageli on vĂ€ikefirmade asutajad oma eriala parimad spetsialistid, kes tunnevad et bĂŒrokraatia piirab nende loomingulisust.

Statistika aga rÀÀgib selliste firmade kohta kurva loo. 60% pankrotistub esimestel tegevusaastatel, 80% on areenilt kadunud 10 aasta pÀrast ja ka pikas perspektiivis osutub lÀbilöögivÔimeliseks vaid alla 2% kÔigist kÀivitatud Àridest.

Peamised ebaÔnnestumise pÔhjused tÀhtsuse jÀrjekorras on:
1. Suutmatus klieti mÔista (toodang ei lÀhe kaubaks)
2. Suutmatus tööd korraldada st ei saa oma töötajate juhtimisega hakkama
3. Suutmatus iseennast juhtida st omanikud oma lollide otsustega juhivad ise Àri rappa

ÜkskĂ”ik kustpoolt vaadata, probleemid taanduvad alati inimestele olgu nad siis kliendid, töötajad vĂ”i omanikud. Akadeemiline teadus ĂŒtleb selle kohta, et tegijad ei olnud piisavalt kompetentsed. See on natuke lihtsustatud nĂ€gemus, kuna elldatakse et inimestega ei manipuleerita.

Minu enda esimene huvitav tĂ€helepanek on see, et kui spetsialist teeb oma firma ja teeb uue eelmistest parema toote siis rahvas seda millegipĂ€rast ei osta. Samas mĂ”ned aastad peale pankrotti tuleb tĂ€pselt sarnase tootega turule mĂ”ni rahvusvaheline suurkontsern ja sellest tootest saab ĂŒliedukas mĂŒĂŒgihitt. Et kas see nĂŒĂŒd ikka juhus on ....
_________________
Kui mÔistust napib, siis ise ei teagi et midagi puudu on...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 8:41 pm    Teema: Vasta viitega

Vot siin tulevad mÀngu vÔrgustikud.
Valge vĂ”rgustik ei luba inimestel osta kaupa, mis on toodetud vabade inimeste poolt. nad lubavad osta kaupa, kui tootja on osa oma hingest maha mĂŒĂŒnud egregorile. Aga suurfirmad töötavad ju ka meistrite loomingust. Ainult, et siin on meister muutunud orjandusliku sĂŒsteemi orjaks. see on ju nĂ€ljutamise tehnika. Et ennem ei lasta kaupa osta, kui ole maksnud maksu, mis vĂ”ib olla kuni 95 % tulust.

Ainuke lahend: Tuleb orjastajatele tappa anda.

Hea nĂ€ide ju usundite kohta. Vaadake kirikuid. millist jura seal inimestele antakse. Aga sĂ”nakuulelikud orjad kĂ€ivad seal. Tuleb asjalik nĂ”id ja Ă”petab vaimumaailma saladusi. Mida tehakse? hĂ€vitada pĂŒĂŒtakse, kui ei saa enda jaoks tööle panna. Ja inimestel keelatakse neid kuulata. Hirmutatakse saatanaga.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Virmaline
----------------------------


Liitunud: 22 Jan 2004
Postitusi: 293

PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 9:18 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu suurfirmades- nÀpuga antakse, peoga vÔetakse.
_________________
xxx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Fööniks
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

ma ei tea, kas Ôige , kuid tundub , et 10 aastat on siiski nagu palju vÀikefirma eksisteermisele .
majanduses arvatakse, et inimene peaks isegi umbes viie aasta tagant vahetama töökohta vĂ”i asutama uue nĂ€oga firma, sest inimesed paraku ammenduvad tĂ€nu rutiinile ĂŒhel kohal ja ei suuda nĂ€ha enam adekvaatselt oma probleeme ja neid lahendada.
ebaÔnnestumine :
1.suutmata klienti mĂ”ista - see nĂ€itabki, et vĂ€ikefirmad pole nii paindlikud ( rahalised probleemid), et vĂ”iksid end kiirest , vastavalt kliendi nĂ”udlusele end ĂŒmberkohandada. tekibki nĂ”udluse ja pakkumise vastuolu.
2.suutmatus oma töötajatega hakkama saada- kuna peamiselt töötavad firmas oma pereliikmed, siis paraku ei teki alati ĂŒlemuse- alluva efekti.
3.suutmatud iseennast juhtida - pigem see oskamatus ja teadmatus , kuid samas tahe juhtida. kas see alati Ôigustatud Question

loomulikult suurtel kergem pĂŒsima jÀÀda, kuid surevad ju ka suured vĂ€lja.
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 26, 2004 9:47 pm    Teema: Vasta viitega

See, et vÀikefirma peab lagunema on puhas kodeering. Sama sedus peaks ju kehtima ka suurfimade puhul.
Perliikmetega on minumeelest lihtsam tööd teha. Neil ju huvi. Töötajal savi, kuidas ĂŒlemusel lĂ€heb.
Muideks vÀikefirmad on palju paindlikumad.
No vaba inimene juhib alati paremini, kui ori.
Vaadake see foorum ju ilmekas nÀide.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2004 3:26 pm    Teema: Vasta viitega

sĂ”prade, sugulaste ja pereliikmetega koos firma tegemine on 99% nĂ€rvide massimĂ”rv. firmal peaks olema ikka 1 omanik, mitte niipalju kui sĂ”pru, sugulasi, pereliikmeid on. teine loll viga mis kipub tĂŒĂŒpiliseks kujunema on sĂ”prade, sugulaste tööle vĂ”tmine, kes mingi hetk hakkavad oma farmikesi pidama.

kĂ”ige parem on siiski ĂŒksinda ettevĂ”tet teha.
Tagasi üles
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2004 4:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ma sellepĂ€rtast tulingi Ă€ra. Sai siiber. Perefirma sĂ€ilib niikaua kuni see ostetakse muude konkurentide poolt Ă€ra koos know-how-ga ja klientidega. Mul oleks kasulik tark naine vĂ”tta, ainuke asi mis pÀÀstaks olukorra. Aga siis see peaks sama tark olema kui mu ema, aga selliseid on 1 100 st. Ja lĂ€hebki mĂŒĂŒki. Sellist naist ma vaevalt leian
Tagasi üles
Tobarot-Litaana
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 270

PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2004 6:58 pm    Teema: Vasta viitega

flywinter kirjutas:
Ma sellepĂ€rtast tulingi Ă€ra. Sai siiber. Perefirma sĂ€ilib niikaua kuni see ostetakse muude konkurentide poolt Ă€ra koos know-how-ga ja klientidega. Mul oleks kasulik tark naine vĂ”tta, ainuke asi mis pÀÀstaks olukorra. Aga siis see peaks sama tark olema kui mu ema, aga selliseid on 1 100 st. Ja lĂ€hebki mĂŒĂŒki. Sellist naist ma vaevalt leian


hahaaa, vana sa oled ? kas vÀike flywinterike ei saa elada oma emmeta ? otsja ullu, tule ma hakkan sulle isaks Wink
_________________
Revolution: la grandeur d'un peuple
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2004 7:02 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
hahaaa, vana sa oled ? kas vÀike flywinterike ei saa elada oma emmeta ? otsja ullu, tule ma hakkan sulle isaks


Sa oled mingi tropp. Toitud teiste emotsioonidest. Noh, kas said kĂ”hu tĂ€is, on hea olla. Kauakse selleks jĂ€tub, nĂ€dalaks ajaks seedida. Ma ju rÀÀksin et mul sai sellest siiber ja lasin ammu jalga vanemate juurest ja elan eraldi. Pole enam majanduslikult ja ĂŒheski mĂ”ttes sĂ”ltuv
Tagasi üles
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2004 7:06 pm    Teema: Vasta viitega

Ja kes siin vÀike on. Mul on jalanumber 44 ja ma arvan et ma vÔin isegi sust pikem olla, Tobarot
Tagasi üles
Tobarot-Litaana
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 270

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 2:06 am    Teema: Vasta viitega

flywinter kirjutas:
Ja kes siin vÀike on. Mul on jalanumber 44 ja ma arvan et ma vÔin isegi sust pikem olla, Tobarot


oi oi ei vÔi olla ja 44 ? julm mees, aga jah Àra pikka viha pea, ega paljudel vÔtab aega iseseisvaks saamisega ja emme tissi alt Àra tulemisega, et tegele oma probleemidega ja pea meeles, midagi pole siin hÀbeneda.

muideks mu jala number on 45 Wink

_________________
Revolution: la grandeur d'un peuple
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
miku-wu
Hall pÀike
Hall pÀike


Liitunud: 6 Juun 2004
Postitusi: 96
Asukoht: olematu

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 12:18 pm    Teema: Vasta viitega

no palun.....mingisugune enesevÀÀrikus ju vÔiks jÀÀda.Ning teisele sedasi nÀkku karata on kah lame. Palun viisakust.....teistega suheldes vÔi vÀhemalt mitte laskuda teise inimese isiklikesse asjadesse Exclamation
_________________
ﺑﮑﻅﻺﻹﻻקּ$
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
Tobarot-Litaana
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 270

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 2:13 pm    Teema: Vasta viitega

miku-wu kirjutas:
no palun.....mingisugune enesevÀÀrikus ju vÔiks jÀÀda.Ning teisele sedasi nÀkku karata on kah lame. Palun viisakust.....teistega suheldes vÔi vÀhemalt mitte laskuda teise inimese isiklikesse asjadesse Exclamation


sa miku oled ikka ĂŒks kade inimene, flywinter tahtis kellegagi rÀÀkida isiklikest asjades ja kuna ma olen kaasatundev inimene siis ma rÀÀkisin temaga nendel teemadel aga oh ei, siis tuleb ĂŒks tuim inimesetĂŒkk ja ĂŒtleb, et see on lame. Kus on sinu kaastunne inimesele, kes tahavad oma elu korda saada ? on sul elu endal ĂŒldse korras ? aita siis inimest, ta ju kohe röögib abi jĂ€rele.

aga palun, kui sulle mu lahendused ei meeldi siis aita ise teda, nÀed ju et ta ei saa seda omal kÀel tehtud. miku kus on sinu inimlikkus, abivalmidus ?

_________________
Revolution: la grandeur d'un peuple
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
flyghost
Punane pÀike
Punane pÀike


Liitunud: 6 Jan 2004
Postitusi: 563

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 2:34 pm    Teema: Vasta viitega

PÔrgu tee on sillutatud heade kawatsustega Wink
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
miku-wu
Hall pÀike
Hall pÀike


Liitunud: 6 Juun 2004
Postitusi: 96
Asukoht: olematu

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 2:38 pm    Teema: Vasta viitega

Tobarot kirjutas:
miku-wu kirjutas:
no palun.....mingisugune enesevÀÀrikus ju vÔiks jÀÀda.Ning teisele sedasi nÀkku karata on kah lame. Palun viisakust.....teistega suheldes vÔi vÀhemalt mitte laskuda teise inimese isiklikesse asjadesse Exclamation


sa miku oled ikka ĂŒks kade inimene, flywinter tahtis kellegagi rÀÀkida isiklikest asjades ja kuna ma olen kaasatundev inimene siis ma rÀÀkisin temaga nendel teemadel aga oh ei, siis tuleb ĂŒks tuim inimesetĂŒkk ja ĂŒtleb, et see on lame. Kus on sinu kaastunne inimesele, kes tahavad oma elu korda saada ? on sul elu endal ĂŒldse korras ? aita siis inimest, ta ju kohe röögib abi jĂ€rele.

aga palun, kui sulle mu lahendused ei meeldi siis aita ise teda, nÀed ju et ta ei saa seda omal kÀel tehtud. miku kus on sinu inimlikkus, abivalmidus ?


sul on huumori meelt isegi. Kuid ma ei nĂ€e eriti seost teksiga ja kadedusega...... Sad Inimlikus on ju see mida ikaĂŒks nĂ€eb erineva vaatennurga alt. minu arust olen ma piisavalt inimlik. kuid inimesed on erinevad. Miks ma peaks kaasatundma kellelegi, ĂŒtle ĂŒks mĂ”juv pĂ”hjus!
igatahes ma lihtsalt avaldasin oma arvamust Exclamation
_________________
ﺑﮑﻅﻺﻹﻻקּ$
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
Tobarot-Litaana
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 270

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 2:48 pm    Teema: Vasta viitega

miku-wu kirjutas:

sul on huumori meelt isegi. Kuid ma ei nĂ€e eriti seost teksiga ja kadedusega...... Sad Inimlikus on ju see mida ikaĂŒks nĂ€eb erineva vaatennurga alt. minu arust olen ma piisavalt inimlik. kuid inimesed on erinevad. Miks ma peaks kaasatundma kellelegi, ĂŒtle ĂŒks mĂ”juv pĂ”hjus!
igatahes ma lihtsalt avaldasin oma arvamust Exclamation


sul on "hea inimese kompleks", ravi seda, uuri ka teist poolust, tee jĂ€reldusi. hakkad asju nĂ€gema nagu nad on, Ă€ra jÀÀ ainult ĂŒhte poolusesse.

aga mul on selline teemavĂ€line kĂŒsimus: miks minnakse alati nĂ”rgema poole ? kas sealt on vĂ”imalik veel midagi kĂ€tte saada ? kus on loogika ?

_________________
Revolution: la grandeur d'un peuple
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Natu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 2:49 pm    Teema: Vasta viitega

Kuule, miku! Kas sa pole taibanud, et kui avaldad ka lihtsalt arvamust, siis see liigitatakse siin kohe kas negatiivseks vĂ”i positiivseks. Kui sa ise polegi veel teadlikult poolt valinud, siis siinsed pĂŒĂŒavad selle su alateadvusest ja riputavad hoobilt mĂ€rgi kĂŒlge.
Tagasi üles
Tobarot-Litaana
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 270

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 2:56 pm    Teema: Vasta viitega

Natu kirjutas:
Kuule, miku! Kas sa pole taibanud, et kui avaldad ka lihtsalt arvamust, siis see liigitatakse siin kohe kas negatiivseks vĂ”i positiivseks. Kui sa ise polegi veel teadlikult poolt valinud, siis siinsed pĂŒĂŒavad selle su alateadvusest ja riputavad hoobilt mĂ€rgi kĂŒlge.


otsja ullu kuri tÀdi, pole nii hull midagi, oled vist ikka kÔvasti peksa saanud, et nii kurb jutt vÀlja tuli.

kas sina natu oled siis oma poole valinud ? nÀen, et sul oma poolt ei ole, siis peab sul olema kellegi teise pool, aga kelle poolel sa siis oled ?

_________________
Revolution: la grandeur d'un peuple
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Natu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

Varsti jÔuab sinu peksu aeg, Tobarot! Ja mina pole lööja.
Aga vĂ”in sulle öelda, kuigi ei pea - ma valisin natu poole. Sina oled relvade poolel, mina tĂ”e poolel. TĂ”de vĂ”idab ka siis, kui tĂ”eliselt vĂ€lja ei paista. Tihti juhtub, et relvad ei töötagi. Aga see, kes valib relvade poole, saab ĂŒkskord ikka löödud.
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 3:22 pm    Teema: Vasta viitega

Tobarot

rÀÀgi mida tÀhendab "elu on korras"? Milline on korras elu? Kas sinu elu on korras ja kuidas see avaldub?

kuidas tehakse jÀreldusi? Millistel alustel hakatakse asju nÀgema mis on nagu nad on?

* kui need muidugi sinujaoks sellised kÔiketeadvad reklaamlaused pole, kui pole siis seleta lahti.


Viimati muutis seda tushka2 (Reede Juul 30, 2004 3:25 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> VĂ”itlus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group