Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Võtan vastu hermeetilisi plastmahuteid

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Mai 16, 2011 10:35 pm    Teema: Võtan vastu hermeetilisi plastmahuteid Vasta viitega

Võin Tartu piires tasuta (või mingi väikese teene eest) ära viia teil jalus vedelevad hermeetiliselt suletavad plastanumad mahuklassis 20-200 liitrit.
Sobib kõik, mis on korgiga suletav. Kuju pole oluline, kärab nii kanister, kui ka ümaram mahuti. Alla 20 ja üle 200 liitri ei sooviks, sest nõud lähevad mul parve ehitamiseks ja põhilised kriteeriumid on paika pandud. Korgid võivad ka puududa, ma otsin neid mujalt või panen augud muud moodi kinni. Ja võib ka eraldi korke pakkuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Laup Juun 11, 2011 7:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kas oled jõudnud parve valmis ehitada?
Oleksin tänulik, kui jagaksid kogemust!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Püh Juun 12, 2011 9:28 am    Teema: Vasta viitega

http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=5849

Siin ma seda värki arutada proovin. Pole veel ehitama hakanud, sest selgus, et olemasolev 300 liitrit kogumahtu võib napiks jääda. Lisaks võib tulla väike plaanimuutus - mulle lubati neli kuni kuus 200-liitrist plastvaati, samuti olen ma muudatusi teinud algsetes kriteeriumites.

Asja teeb põnevaks see, et ehitatakse vaid suuri lahmakaid parvesid, mille liigutamiseks kasutatakse puksiiri või parvele installitud mootorit. Need, kes on proovinud ehitada pisikest parve, ei keksi avalikult oma saavutustega ja nii tulebki inffi otsida kurat teab mis kanalite kaudu, nagu joutube jne Smile

Paljud pisikeste parvede ehitajad teevad oma sõidukid "kirvemeetodil" valmis ja selline variant mind ei rahulda. Näiteks laotakse eurokaubaalusele pudelid alla, või ehitatakse okstest ja laudadest mingi aretis... olen neid proovinud, aerujõul ei liigu nad vastuvoolu kohe mitte kuidagimoodi, lisaks on nende vastupidavus väga kahtlane.

Minu mõte on ehitada parv, mida ma suudaks üksi kahe aeruga kuni umbes jalakäija kiirusega vastuvoolu sõuda, kui voolu kiirus on paar km/h nagu Emajõel Käreverest allpool. On selge, et see parv peaks olema siis midagi katamaraanilaadset. Samuti on hea, kui parv talub aastaringset väljas hoidmist. See peab ära kandma minu, mu kola ja hea on, kui saan soovi korral veel paar matsi pardale võtta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Püh Juun 12, 2011 10:38 am    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub, et see pole hea mõte. Olen sõudnud Pede jõel kahese kummipaadiga vastuvoolu, olen sõudnud veehoidlal praktiliselt seisvas vees vastutuult (vahepeal tuli puhkamiseks mätaste rohutuustidest kinni hoida). Hea mõte oleks 1-hobujõuline mootor. Viis poolristi vastutuult üle Võrtsu meetrise lainega kolm meest ühes kummipaadis. Noh, hädavaevalt...
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Püh Juun 12, 2011 4:56 pm    Teema: Vasta viitega

Seetõttu ma kummipaati ei tahagi Smile Mäletan, kui kunagi oma kolmekohalise Taimeni matkasüstaga Jõesuust Tartusse ulpisin, siis pool maad (ehk siis kuni Rekuni) sõitsin koos seltskonnaga, kellel oli kolmest kanuust kokku pandud parv (kanuud olid külgepidi koos ja nende peal oli puust plank põrandaks). Seltskonnas oli üle 5 tegelase (6? 7? või isegi 8? No täpselt ei mäleta) ja Pede jõel läks see alus nende aerudest viiduna ka vastuvoolu sellise hooga, et mul tuli kannulpüsimiseks sportlikumalt pingutada. Kusjuures lausa nii, et 4 tegelast sõudsid ja ülejäänud lebotasid.
Aga kanuud jäävad veel mu eelarvest välja. Sobivas mõõdus plasttorud samuti, kuigi need pidid olema parim materjal ujukite tegemiseks.

Muidu mootori võimalus on olemas. Kui hästi otsida, võib mõnehobuselise, isegi töökorras vurri lausa poolmuidu saada.

Aga tõsiste üleujutuste ajal on Tartu piires mootoriga sõit keelatud ning ma armastan üleujutuste ajal käia luhtadel, kus ilmselt on parem liikuda aerudega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group