Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Natuke paljastust kristlusest ja selle hÀvitavast olemusest.
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
metsatöllam
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2011 2:32 pm    Teema: Natuke paljastust kristlusest ja selle hĂ€vitavast olemusest. Vasta viitega

Olnud teist korda selle pasa sees olen jĂ”udnud Ă€ra tundmisele kui fake on tegelikult lugeda ja hoida piiblit kĂ€es,aru saades et see on kuidagi vĂ€ga vale ja tekitab eneses horrorit,kogu see juudi enda maailma loomine ja varastamine jne...vĂ”ibolla teate seda lehekĂŒlge juba, vĂ€ga huvitav on lugeda selle kohta, pole jĂ”udnud analĂŒĂŒsida kui tĂ”epĂ€rane see nĂŒĂŒd 100 proseliselt on aga...arvamused mĂ”tted on teretulnud.
http://exposingchristianity.com/
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2011 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Piibel sisaldab hulganisti vÀÀrtuslikku teavet, aga selle mĂ”istmiseks on vaja oma eriala vĂ€ga hĂ€sti tundvaid eksperte. VĂ”tke kuus esimest raamatut ja andke prokurörile lugeda. Hesekieli raamat vĂ”i Johannese ilmutus – astronoomide rida. Maakera biosfÀÀri uurijad vĂ”iksid tudeerida Moosese Esimese raamatu esimest 11 peatĂŒkki (sisaldab moonutusi). Eenoki raamatu tundjad leiavad tuttavlikke kohti mitmeltpoolt. Aabrami elulugu ja Siinai koonduslaager: geneetikute mĂ€ngumaa (mĂ”ni "pisiasi" on jĂ€etud nimetamata). DŸiisuse Kraizdose sĂŒnnilugu – jĂ€llegi astronoomerite teema.
Aga muidu rÔÔm vaadata, et keegi pĂŒĂŒab goisid valgustada. MĂ”ned WHOIS pĂ€ringud andsid ĂŒsna ĂŒhesuguse tulemuse: need saidid on registreerinud http://www.joyofsatan.org/ kellel on ĂŒks pisike puudus – nad panevad 'Satan', 'Devil' ja 'Lucifer' ĂŒhte patta mitte teades, et need on kolm erinevat isikut. Noja mis "tĂ”de" neilt siis oodata...
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2011 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Olen asja ĂŒle mĂ”elnud ja nĂŒĂŒd siin nĂ€en vĂ”imalust ilma vĂ€ga teemast vĂ€lja langemata need mĂ”tted vĂ€laj öelda, nii öelda kinnitada ja tugevadad oma mĂ”tte lugu.

Asi ei puuduta ainult judaismi ja kristlust. Ajalugu on voolav (fludaalne, pehme, voolitav jms iseloomustavad sĂ”nad) nĂ€htus, mida luuakse olevikus. VĂ€hemalt niisugune on minu hetke heiastus. Ajalugu saab ehitada, luua, konstrueerida vastavalt oma soovidele ning hoida. Selleks on vaja vahendeid (masina moodi ĂŒhendvĂ€lju), kui soovitav ajalugu on plaanis massidesse "paisata". Tihti lĂ€hevad taolised masinad korduvkasutusse, sest iga kord uute vĂ€ljanuputamine nĂ”uab rohekm ressurssi kui vanade putitamine ja kohendaine.

Olen just hiljuti kogenud, kuidas tÀiesti adekvaatsena tundunud inimene keerab teisele rajale. KÔrvaltvaatajale ÔÔvastav nÀhtus: tÀiesti "normaalse" eestlase jaoks hakkab Àkki kehtima minu omast erinev ajaarvamine ja maailmaajalugu (mittekristlik kusjuures!); kaob igasugune tahe kontrollida selle nn. uue info allikaid ning ta elab tÀielikult teises maailmapildis.

Metsatöllami osundatud lehekĂŒljelt saab infot selle kohta, millist varasemat mehhaanikat on kasutatud kristliku maailmapildi ajaloolise kĂŒlje ĂŒlesehitamiseks. See on vĂ€ga nĂ€itlik "puust-punaseks" materjal. Aga taolist analĂŒĂŒsi vĂ”i sissevaadet saab toimetada kĂ”igile ajalugudele. Ka arengumaagide ĂŒlevaatele ajaloost alates kĂ”iksuse algusest kuni Tokrodani ja sealt edasi.

Aga mis on siis ajalooline tĂ”de? Muarust on see muutuja. Ajalooline tĂ”de ehk "see, mis tegelikult juhtus" kehtib nendes piirides, mida maailmapilt kehtestab. Miks siis inimesed ajalugude Ă”nge lĂ€hevad? Sest oma isiklikkugi lugu on tohutult kulukas ĂŒlal pidada, kammitseda, ĂŒhel ajavektoril nagu essu pilpa peal hoida. On ökonoomne seda millegi vastu toetada, soovitavalt millegi suurema vastu. Kui mingi monstrum on ĂŒkskord pĂŒsti saadud, siis on seda vĂ”imalik elus hoida just tavaliste ilmakodanike nĂ”jatuva mentaliteedi vastutoel.

Miks ehitatakse ajalugu? See on olevikupositsiooni tugevdamise atribuut. Mida tugevam ja jĂ”ulisem positsioon ajalisel skaalal. seda tugevam ja mĂ”juvĂ”imsam positsioon olevikus. Mida mahatrambitum ja nĂ”rgem on inimese, rahva, ĂŒhendvĂ€ljalise moodustise ajalugu, seda manipuleeritavam ja nĂ”rgem on tema olevik. Vastus kĂŒsimusele kes ma olen? annab vĂ€emahu, jĂ”u sellel taustsĂŒsteemil, millele ennast paigutatakse. NĂ€iteks kritslikku ajalukku ei ole kĂŒll kasulik ennast paigutada, olgugi et sealgi leidub vĂ€ga kĂ”rgetasemelisi sagedusi hĂ”lmava info jÀÀke, millega resoneerides on vĂ”imalik oma vaatepunkte avardada. VasturÀÀkivusi jÀÀb ikkagi piisavalt palju selleks, et pigem lĂ”hkuda teadvust ja raisata tĂ€helepanu. Aga tĂ€helepanu on maailmu ĂŒles ehitav jĂ”ud. JĂ€llegi vaid isiklik arvamus siin.

Ajaloolised trikid. Üks levinuimaid trikke on teiste ajalugude tĂ€ielik ignoreerimine, aga see on ka kĂ”ige kasulikum - vĂ€hem tĂ€helepanu lĂ€heb kaotsi ja keskendumine ĂŒhele liinile on maksimaalne.

Üks meie kultuuris (NB! kultuur on ajalooline nĂ€htus!) tĂ€helepanuĂ€ratavamaid trikke on raamat. Piibel oma algmaterjalidega ja eriti evangeeliumid, Koraan, Veedad jt. ajalugusid sisaldavad teosed kĂ€ivad just sellesse ritta. Aga samas reas on nĂ€iteks Castaneda raamatud. Kui autor seob nii enda kui ka nĂ€iteks mĂ”ne oma kaaskondlase teadvuse/isiku kujuteldavaid (ei vĂ€lista antud juhul mĂ”ningast dokumentaalsustki) sĂŒndmusi lĂ€bi elavate tegelastega, siis lugejate massiline tĂ€helepanu ja kujutlus loob energeetilise silla raamatu(te)s toimuva ja reaalsete teadvuste/isikute vahele, nii et nende ajalugu, juhul, kui see on nende poole piisavalt vabaks lastud, muutub. Isikliku ajaloo vabastamise tehnikad on vĂ€ga mĂ”jusad, vĂ€ga tĂ”husad, kuid nende rakendamisele oleks vaja ise ehitada uus karkass, uus toetusvĂ€li, enne kui mingi juba olemasolev toidet/toetust otsiv monstrum kĂŒĂŒned taha ajab.

Iidsuse ja eelajaloolise ulatuvuse rĂ”hutamine on iga ajaloo "pĂŒha kohus". See annab parima jĂ”upositsiooni. Kui ikka elad lapiku maailma peal, siis seda on nĂ€ruselt lihtne tĂ”sta planeedi pinnale, planeet pĂ€ikesesĂŒsteemi, see omakorda galaktikasse jne. MatrjoÂčkad. NĂ”nda on ka ajalugudega. Kaasajas minnakse ikka nn. lĂ€tteni vĂ€lja, aga see on ka ajaloomehhanismide preagune lagi.

Ajaloole naaldumise harjumus on vÀgev tung. Kui paljud on kasvÔi hetkeks kaalunud vÔimalust, et inimkond on annunakide geneetiline modifikatsioon kohaliku ahvi baasil ja loodud ressursside kokkukraapimiseks antud planeedi pinnal? KasvÔi piisk tÀhelepanu sellele ajaloole annab mehhanismile svunki. Ometi on ajalugude vaagimine meeldiv, vaheldusrikas ja kunstilist elamust pakkuv tegevus. PÔnev. Alternatiivne. Aga mis pole alternatiiv?
metsatöllam
Külaline

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 9:27 am    Teema: Vasta viitega

Ma tÀnan Roltsic ja Itika teie mÔtte avalduse eest mida vÀlja tÔite,respect.
Minu mĂ”te mis on tekkinud ja olen analĂŒĂŒsinud et pole vist pĂ€ris puhast tĂ”de veel avastatud ja kui ongi siis huvitav miks pole see jĂ”udnud kuhugi massidesse.Religioon kui selline asi on kontroll inimese ĂŒle ja ka loomad ning animismi maailm on selles lĂ”ksus.Mida inimene tahab oleme nĂ€inud seda ja ka kogenud ja tundnud meie esiisad emad,vĂ”imu,raha kĂ”ike mis on selle hĂŒvanguks et teised alluksid.Keegi ei taha olla kontrollitav,keti otsas..vĂ€ga kahju et see nii on ja ei saa midagi ette vĂ”tta selle peatamiseks,vĂ”i saab.Vot ei teagi kuidas nĂŒĂŒd vĂ”tta kas mĂ”nele on antud rohkem nĂ€gemist,tundmist mittenĂ€htavat maailma vĂ”i on see puhas vale vahepealset varjanti vaevalt et on olemas.Ma arvan et olen tĂ€iesti normaalne ja terve mĂ”istusega inimene ning toetun oma kogemustele nagu iga teine.Ma ei saaks uskuda nĂ€iteks et seks on hea kui ma pole seda jĂ€rele proovinud ainult kuuldes jutte kui hea see tegelikult on,sama on ka usuga,kui pole kogenud,hoomanud,haistnud,tundnud siis millest me saame rÀÀkida.Mis oleks lahendus,loomulikult harmoonia kui tunned et oled leidnud mida sa vajad eluks,ja oled vastutustundlik teiste suhtes ning saad aru asjadest ning analĂŒĂŒsid siis on kĂ”ik korras ma arvan.
TÀpselt nagu taim vajab mulda elamiseks,mullas on kÔik vajalikud toitained olemas,need peavad olema balance-s,lÀmmastik,fosfor,kaalium,magneesium,vÀÀvel ja veel palju asju.
Njah tulles seksi juurde tagasi kellel on Ă”igus vĂ”i ei ole kas ka sama sugupoolne seks on normaalne vĂ”i mitte..vĂ”ta sa nĂŒĂŒd kinni.Parem on aktsepteerida seda mis on loomulik,sest elu on liikumises,ja ka kĂ”ik meie ĂŒmber.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 10:59 am    Teema: Vasta viitega

Need mÔtted inspireerisid!
metsatöllam kirjutas:
Minu mĂ”te mis on tekkinud ja olen analĂŒĂŒsinud et pole vist pĂ€ris puhast tĂ”de veel avastatud ja kui ongi siis huvitav miks pole see jĂ”udnud kuhugi massidesse.

Itika kirjutas:
Miks ehitatakse ajalugu? See on olevikupositsiooni tugevdamise atribuut. Mida tugevam ja jĂ”ulisem positsioon ajalisel skaalal. seda tugevam ja mĂ”juvĂ”imsam positsioon olevikus. Mida mahatrambitum ja nĂ”rgem on inimese, rahva, ĂŒhendvĂ€ljalise moodustise ajalugu, seda manipuleeritavam ja nĂ”rgem on tema olevik. Vastus kĂŒsimusele kes ma olen? annab vĂ€emahu, jĂ”u sellel taustsĂŒsteemil, millele ennast paigutatakse.

Mina olen juba kaua aega tagasi loobunud kristluse ja piibli analĂŒĂŒsimisest, kuna nende meeletult suurte hulkade vastuolude lahendamine ei vii mind mitte kusagile. See on umbes nagu olukord, kus elad ĂŒhes sĂŒsteemis ja terve oma elu kulutad selle sĂŒsteemi probleemkohtade vĂ€ljatoomisele ja nĂ”nda jÀÀb oma elu elamata. SeetĂ”ttu eelistan inspireerivaid keskkondasid. Nagu nĂ€iteks see paganliku foorumi keskkond - need mĂ”tted ja need inimesed.

Olen oma mĂ”tetega jĂ”udnud arusaamiseni, et kokkuvĂ”tlikult peitub kristluse hĂ€vitav olemus selles, et ta ĂŒritab panna inimest uskuma sellesse, et on olemas nn "puhas tĂ”de" ehk midagi universiaalset.

Kusjuures sellest tuleneb ka ĂŒhiskonnas levinud vÀÀrarvamus, et ĂŒks Ă”ige nĂ”id, selgeltnĂ€gija vms on keegi, kes nĂ€eb seda puhast tĂ”de selgemalt kui nn tavalised inimesed. NĂ”nda on see selline suletud kirjeldus. Ühel juhul, kui nĂ”id ei suuda puhta tĂ”e kontseptsiooni uskujaid panna uskuma, et tema nĂ€eb puhast tĂ”de selgemalt kui tavalised inimesed, siis liigitatakse ta ... mis need nimed ongi ....Âčarlatan, petis vms. Kui suudab, siis usuvad universiaalse tĂ”e uskujad, et universiaalne tĂ”de ilmutab ennast lĂ€bi selle inimese keha - siit tuleneb kristlike nĂ”idade kontseptsioon.

Universiaalne tÔde mÀÀratleb loomulikult Àra ka universiaalse hea ja halva kontseptsiooni, mille tulemusi ei pea siin kohal vist selgitama.

Kusjuures see on veel huvitav, et kui inimesed vajavad harmooniat ja tasakaalu, siis nad vajavad ka seda, et hea ja halb oleks nende elus paigas ning selged. Harmoonia vajamise eelduseks on muidugi see, et inimese elu oleks tema enda kontrolli alt vĂ€ljas ja segamini. Ehk siis jĂ€reldus - selleks, et kristlus saaks toimida, peab ta vĂ”tma inimeselt kontrolli tema elu ĂŒle ja lööma elu segamini.

Vastupidi on aga kirge, inspiratsiooni ja kaost vajavate inimestega.

Ja see, kuidas kristlus ehitab ajalugu, et oma positsiooni hoida, kĂ”rvutan ma sellega, kuidas inimesed ise oma ajalugu ehitavad. NĂ€iteks, kuidas vĂ”ib ema ehitada reaalsusest (teiste inimeste mĂ€lus olevad faktid) hoopis erinevat ajalugu oma positsiooni hoidmiseks laste ĂŒle. See on vĂ”imuvĂ”itlus. Aga hoolimata vĂ”imuvĂ”itlusest tundub, et seda ajalugu on ikkagi vaja, kuna see annab juurte ja maaga ĂŒhendatuse tunde. Kuidagi maandab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

uut ajalugu ei looda-konstrueerita olevikus, uuendused tehakse tulevikust.
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
uut ajalugu ei looda-konstrueerita olevikus, uuendused tehakse tulevikust.

Mismoodi tulevikust? Aga jah... Olevikuhetk on ju mineviku suhtes kah tulevik...
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:

Mismoodi tulevikust? Aga jah... Olevikuhetk on ju mineviku suhtes kah tulevik...

oled mĂ€rganud, kui aktiivselt mĂ”ttekonstruktsioone peas luua, siis ei suuda ĂŒmbritsevat hetke vabalt tajuda. ja vastupidi, olla vabas olevikuhetkes, ei saa aktiivselt mĂ”ttemudeleid teha. seega jah, konstruktiivsed uuendused vorbitakse just nn. tulevikust ehk ka teispoolsuses. st. aktiivne mĂ”ttetegevus toimub peas ehk teispoolsuse tulevikus. olevik on terviklik siinpoolsuse mitteduaalne olemine, ehk kĂ”hupiirkond.
ĂŒldiselt on olevikus valgel inimesel millegipĂ€rast suht keeruline olla, sest see on tema jaoks liiga lihtne. enamasti ollaksegi tulevikus ja vast veel rohkem isegi minevikus.
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

pĂ”himĂ”tteliselt on olevik VÕITJATE (st vĂ”imulolijate) kirjeldus minevikust, mis sellina peab toetama nende legitiimsust.
kui vĂ”imulolija muutub, siis kirjutatakse ĂŒmber ka ajalugu.
kusjuures ma kahtlustan, et see ikkagi ei vasta (kunagi) tegelikule minevikusĂŒndmuste kirjeldusele, st keegi taha kuulda tĂ”tt.
hea nÀide on see, kuipalju variante liigub liigub ringi nii eesti okupeerimisest venemaa poolt enne II maailmasÔda kui ka kristlusest eesti kultuuri ja maailmapildi vÀÀnajana.
metsatöllam
Külaline

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

suht huvitav,ega olen tĂ€hele pannud ka sama kui mĂ”elda midagi ette Ă€ra siis vĂ”ib asi korda minna,vĂ”i siis mitte,samas hirmud millegi ees ei tĂ€itu,ei tea millest see tuleneb kas minu alateadlikust kuidagi viisi austan nii sĂŒgavalt ja mĂ”istan enda olemust selle pĂ€rast ei lĂ€he midagi sitasti,kuid on ka olnud probleeme elus aga mitte enam eriti hetkel...aga mis ma sellest rÀÀgin,kui analĂŒĂŒsida minevik,olevik,tulevik siis minevikku me ikka meenutame ja see mĂ”jutab kindlasti ka mingil mÀÀral tulevikku.Olevik seevastu on nagu sild nende kahe vahel mineviku ja tuleviku ees,kui ollakse piisavalt tugev ja unustatakse minevik (suht vĂ”imatu) mis on aegade jooksul meie elus ja ĂŒltse suuremal osal elu ruumis toimunud siis on vĂ”imalik tuua puhas uus lehekĂŒlg,aga enne seda peab vana tsĂŒkkel lĂ”plikult hĂ€vima,vastasel korral nagu siin juttu on olnud ehitatakse vana uuesti ĂŒlesse ja seda on lihtsam teha kuid tulevik ei taha seda vana sest see on aegunud,on vaja arengut,uusi lahendusi.Nagu vĂ”ib öelda noored loovad tulevikku,ja kui neile ei topitaks koolides ja muial mĂ”tetut rĂ€mpsu pĂ€he siis oleks maailm killuke teistsugune kui praegu..mis minu mĂ”te on,et lihtne on alustada endast,okei tĂ€nasest saab eile vĂ”tan pĂ€eva vastu nagu tavalise pĂ€eva tulgu see siis vastu mulle toredana vĂ”i mitte nii vĂ€ga meeldivana me peame selle juba jĂ€rgmisel uuel pĂ€eval unustama,ja kuna see on juba minevik siis mitte kahetsema ega liialt analĂŒĂŒsima mis see nĂŒĂŒdseks minevikuprĂŒgikastis olev pĂ€ev kaasa tĂ”i.
ispireerib hetkel "Two steps from hell" http://www.youtube.com/watch?v=Ep5Ly6nfl9c&feature=player_embedded
Tagasi üles
gladiaator
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Apr 03, 2011 12:33 am    Teema: Vasta viitega

Mind inspireerib praegalt seoke lugu kui hÀsti meenutada oleks seda kogunemist ja koja loomist nagu unes nÀinud varajases nooruses millest laulus vestetakse.Metal Church - Metal Church
http://www.youtube.com/watch?v=1pultHqVOis
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Apr 03, 2011 11:32 am    Teema: Vasta viitega

olevikus ei ole kirjeldused, vaid teadlik kogemine. olevikus aga juhitakse tulevikku loovaid kirjeldusi ja valitsetakse mineviku ajalugu. tahe sĂŒnnitab loova energia ja tĂ€helepanu.
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Apr 03, 2011 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

mind inspireerib jÀlle doom Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=AcVkwbaXPVs&feature=related
Tagasi üles
metsatöllam
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Apr 03, 2011 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

vÀga kÔva Twisted Evil
Tagasi üles
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Apr 04, 2011 2:54 pm    Teema: Vasta viitega

http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=42508615&com=1&s=1&no=220
Tagasi üles
metsatöllam
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Apr 04, 2011 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

oleks aeg jah sel kirikul vĂ€lja surra,ajuvaba tĂ€iesti,nĂŒĂŒd veel keegi hull kirikupapp USA-st ennustab 21mai 2011 maailmalĂ”ppu,kuna tema leidnud ja palju vaeva nĂ€inud et piiblit crakkida...terrorit ja sitta toob see kristlus,hirmuvalitsus on maailmas
Tagasi üles
metsatöllam
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Apr 04, 2011 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

muide sry olen veits joogine,21 mai kell 6 hommikul hoidke piip ja prillid
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Esm Apr 04, 2011 10:25 pm    Teema: mida Raamatust veel vĂ”idakse arvata Vasta viitega

statistikutele.
uues testamendis kasutab peategelane enamasti vĂ€ljendit 'isa', mitte 'jumal'. sĂ”na 'jumal' esinemise seoseid on lihtne leida saidi piibel•net otsimootori abil: see annab umbes sada viis vastet pĂ€ringutele 'aabrami jumal', iisaki jumal', jaakobi jumal' ning umbes mitte ĂŒhtegi vastet pĂ€ringutele 'aadama jumal', eeva jumal', eenoki jumal', 'noa jumal'. bezaut nĂ”u comments.

uuspaganatest statistikutele.
eriteenistuste teravhammaste koostatud ja huumorirubriikides levivas kogumikus "sada soovitust uuspaganale" olid punktid:
• kui sul on kodus piibel, pĂ”leta Ă€ra! kui ei ole, mine osta, ja pĂ”leta Ă€ra!
• osta veel ĂŒks, ja pĂ”leta ka Ă€ra! ja siis veelkord. aga mitte sagedamini, kui kaks korda kuus.
statistikud vĂ”iksid enne pĂ”letamist teha veidi uuringuid. vĂ”tta pikem terav nuga ja lĂ”igata piibel enne pĂ”letamist osadeks. mÔÔta, kaaluda vĂ”i loendada johannese evangeeliumi suhe kogu ĂŒlejÀÀnud tekstimahusse. ĂŒlejÀÀnud kolmest evangeeliumist on ĂŒks enam-vĂ€hem koopia ja teised kaks ei vÀÀri tĂ€helepanu. noh, palju saite?
.Raul.
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Teis Apr 05, 2011 7:58 pm    Teema: Vasta viitega

Ükski neist evangeeliumist ei ole orginaal. Vaid on lihtsalt ĂŒmberkirjutiste ĂŒmberkirjutised. Ning kĂ”igisse on aegade jooksul tĂ€iendusi tehtud.
No kas vÔi misjoni kÀsk on hilisem juurdekirjutis.
.Raul.
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Mai 21, 2011 5:50 am    Teema: Vasta viitega

Hei Roltsick, umbes kuu aega tagasi oli siin sinu vastus aga kus ta praegu on?
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group