Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Milleks tÀnapÀeval abielu?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas abiellumine nn "selle Ôigega" muudab suhte paremaks?
Jah
40%
 40%  [ 4 ]
Ei
60%
 60%  [ 6 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

nool, see jutt on paraku suuresti sinusse sisestatud objektiivne programm, oma subjektiivsust sa ei nÀe.
Venezia
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ma saan nĂŒĂŒd aru, et peale Tokroda ei mĂ”tle iseseisvalt mittekeegi.
No mis seal ikka. JÀrelikult ei ole kÔik veel kadunud.
Tagasi üles
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

ma isegi ei arva, vaid tean, et nool rÀÀgib ikka iseenda eest.
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 12:42 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
pÀris enda mÔtlemist vÔib vahete-vahel tÀheldada toki puhul.
ja mÔnetises koguses veel mÔne tuttava puhul.
ĂŒlejÀÀnute puhul, kui hakata analĂŒĂŒsima, siis on tegemist vĂ€ga oskusliku olemasoleva teabe-faktoloogia-arusaamade kombinerimisega...

selline vĂ€ide, kui seda analĂŒĂŒsida, tekitab kĂŒsimusi:

kas see, kes vahetevahel tÀheldab vÀidetut, oled sina vÔi keegi muu?

kui sa ise tÀheldad, siis kas ei peaks neil hetkeil sa isegi valdama pÀris enda mÔtlemist (ennast tÀheldatavate hulka ei arvanud) vÔi on tÀheldamine mÔtlemisest lahus? kui nii, siis milles see erinevus seisneb?

kui keegi muu, siis kes ning kuidas sai ta sinu pÀhe, klahve toksima vÔi kuhu tÀpsemalt, jÔudmaks tulemini toodud vÀite kujul?

sama analĂŒĂŒsimise kohta - kuivĂ”rd on sellega tegelemiseks oluline oma mĂ”tlemine ning kes analĂŒĂŒsis, jĂ”udmaks toodud vĂ€iteni?

ja lĂ”petuseks: keda nĂ€ed/nĂ€eb see vĂ”imalik kolmas analĂŒsaatorina minu poolt esitatud kĂŒsimuste tekkel ning

millisel juhul oleks KÕIK kadunud?
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 12:57 am    Teema: Vasta viitega

noh, vahel ma olen tagasihoidlik kah Embarassed

tegelt ma olen veendunud, ...
et liivimaa parim ratsutaja olen mina! Wink
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 1:18 am    Teema: Vasta viitega

jusht Very Happy
igal Ôigel/parimal inimesel on ratsutamiseks oma liivimaa Wink
Tagasi üles
naine
Kollane pÀike
Kollane pÀike

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
naine kirjutas:
Paganatele sobiks Tok hĂ€sti paaripanijaks Very Happy Ütleks paar soovitussĂ”na ja nĂ”uiks natuke Very Happy

me vist ei rÀÀgi samast mehest, kui kÔne all on toki ?!
igatahes toki ja paaripanija ... onju sa teed nalja Very Happy

tundes tokit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Kui tok oleks naine, oleks ta kosjamoor Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
naine
Kollane pÀike
Kollane pÀike

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 9:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
seoses selle rĂ”huasetuse muutumisega tuli meelde ĂŒks nĂ€ide

7.detsembril ĂŒks naine nuttis ja halas, et enam ei jaksa ja ei suuda, sest mees lĂ€ks Ă€ra ja vĂ€ikese lapsega ĂŒksi ja pool aastat on meest tagasi kutsunud, kuid tĂ€na siis tuli lĂ”plik "EI" vastus/otsus. Naine enamvĂ€hem enesetapu ÀÀrel ...
KÔik lohutavad, soovitavad nÔustajat jne

ja trall kestis 27.detsembrini
siis teatas naine - vÔite teema lukku panna, mul on uus inimene elus ja happy end Smile

Ma olen alati arvanud, et ĂŒks korralik lĂ”pp, ĂŒks pĂ”hjalik lĂ”pp on millegi uue ja suurema algus. Aga kui seda lĂ”ppu ei tule kĂ”igele pingutustele vaatamata.... ?

Enamasti olen ma aru saanud, et suurt polegi oluline naisele mingi kindel mees, oluline on MIDA SEE MEES suudab. Kui ĂŒks ammendab, ei lohista vĂ€lja, leiab alati samavÀÀrse vĂ”i parema asemele. See vahepealne etapp vĂ”ib vĂ€ga valuline olla. Pigem peaks naine nautima ja Ă”ppima neid hetki, Ă”ppima ĂŒksi olla ja saada ka natukene ĂŒksi hakkama, mitte arvama, et Ă”ige mees kĂ”rval on ainuvĂ”imalik tugipunkt maailmas ja ilma korraliku meheta kaon maapind jalgealt ja ollakse maoli mudas. Vahepeal oleks aeg vaadata endasse ja Ă”ppida mis oli. Oma hinges kĂ”ik lĂ”petada, et saaks alustada uuesti, uuelt lehekĂŒljelt. Mitte rabada esimene, kes oleks piisavalt tugev kĂŒljetugi. MĂ”nel naisel lĂ€heb elus kergemini, leiab hea sussi elulĂ”puni Very Happy Partner on keegi selline, kellelt on midagi Ă”ppida, kellele on midagi anda... mitte keegi selline, kes lohiseb jalaotsas ja veab pĂ”hja.
Tagasi üles
naine
Kollane pÀike
Kollane pÀike

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:

Kas selle armastuse kinnitamise all mÔtled riiklikku registreerimist?
Kui ei, siis kuidas see vaimne abiellumine siis kĂ€ib? Kas teistele inimestele ĂŒtled siis kah, et meie oleme vaimselt abielus? Miks seda on vaja tingimata abieluks nimetada?
See, et inimesed ei rÀÀgi omavahel asju ja perspektiivse selgeks isegi mitte abielludes on tÀiesti reaalsus.
NĂ”us, et soovitussĂ”nad vĂ”ivad targa poolt olla vĂ€ga abistavad. MĂ”ni inimene, nĂ€iteks Tokroda, suudab öelda selliseid asju, mis alles aja möödudes mĂ”istetavaks ja toetavaks saavad. Aga lihtsalt ĂŒtlemine, et nĂ”iub natuke - see teeb asja jĂ€lle raskesti kontrollitavaks ja toob sisse nn kolmanda osapoole.
Miks peab 2 inimese omavaheline kokkulepitud ĂŒhendus olema abielu? Kas abielu, teeb selle kokkulepitud ĂŒhenduse kuidagi paremaks?
.

Nii palju kĂŒsimusi...

Jah, abielu all vÔib mÔelda, et see on mingi religiooni, usundi alusel (laualtus jms) vÔi lihtsalt ilmalik/juriidiline registreerimine, mis toob kaasa teatud Ôigusi ja kohustusi.

Nimelt paikapandud kohustused ja Ôigused, mis annab religioon vÔi riik. Mina vÀldiks neid mÔlemaid osasid.

Tundub et peaaegu kÔikides minule teada olevates usundites toimub mingi paaripanemise rituaal/riitus ? siiski rituaalid on mingi 3 osapoole liitmiseks - et see kolmas annaks seda, tooks toda jne

Lihtsalt kui 2 inimest energeetilisel tasandil loovad liidu, siis vĂ”ib öelda, et see miski seob neid. Kuidas iganes me seda vĂ€ljendame, mĂ”te jÀÀb samas. Kaks inimest leiavad ĂŒksteist, otsustavad kokku jÀÀda, ĂŒkskĂ”ik mis tasandil, otsustavad et neil on hea koos olla ja on koos seni, kuni mĂ”lemad osapooled otsustavad, et on aeg edasi minna eraldi. Igal asjal on pĂ”hjused, miks just see mees vĂ”i miks just nĂŒĂŒd.

Loomulikult pole midagi paha, kui inimesed tunnistavad avalikult, et nad on paar/liit vÔi mis iganes Pole ju midagi vaja hÀbeneda ega varjata. MÔned nÀitavad seda nii, et tÀhitavad seda kuidagi koos sÔpradega. Kuidas iganes me seda ei nimeta, on oluline siiski, milleks ja kuidas seda tehakse. Aga ka mitte mingil juhul teistejaoks. Kahekesi vÔib oma armastust alati sÔnadega kinnitada, kasvÔi iga pÀev.

Kuigi ma ĂŒtlesin, et pooldan abileu, pole ma veel sellest isegi tĂ€iesti aru saanud, kus selline tahtmine ja vajadus, ju ma pole seda endale veel selgeks teinud ja sellest aru saanud. Kuidas see peaks aga olema ja mis see annab, on mullegi arusaamatu. Kindlustunne, seotus, turvatunne ? KĂ”lab ausalt aga abiellu/paber seda kindlasti ei anna. Kellekile kuulumine, midagi vajamine ? Raske öelda...

MÔni asi siiski on minu hinges oluline. Aga sellest ma ei kirjuta Very Happy
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 12:16 am    Teema: Vasta viitega

kui ei olda endas kindel, siis alateadlikult tahetakse, et raskel hetkel oleks vÔimalik liputada miski seaduse vÔi paberiga ja selle taha siis pugeda.
selle asemel, et olukorda lahata vÔi rÀnka tööd teha.
st, abielu poolt rÀÀgib ebakindlus ja ainuomamise soov.
aga mis pagana ainuomamisest me rÀÀgime, kui meil on neli pesa, kus on neli erinevat inimest.
kui kÔik on hÀsti.
ja neil neljal on kah igaĂŒhel oma neli.
st ikka ja jÀlle nelja erinevat suhet, ehk siis jagamist veel kellegi kolmega.
samas, huvitav tÀhelepanek.
kui ainult ĂŒks pesa tĂ€idetud, siis kĂ€ivad kĂŒll miskid lollid mĂ”tted, aga nii kui rohkem pesi tĂ€is on, nii Ă”pevad igasugu lollid mĂ”tted Ă€ra - nendeks pole lihtsalt aega, vaja oma neli meest Ă€ra kantseldada Wink
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 1:53 pm    Teema: Vasta viitega

...Ă€ra cancel-dada Laughing

ametlik abiellumine nÀitab enamasti sisemist mÔistmatust.
mul isegi ĂŒhed tuttavad, mingist "mĂŒstilisest" hirmust vist, registreerisid abielu igaksjuhuks alles siis, kui tegelikult juba lahku olid lĂ€inud. isegi mingi vĂ€ike pulmapidu oli metsavahel talus, hommikul pruut rÀÀkis mulle kogu loo ausalt Ă€ra, kuulasin veel suuammuli. ja siis teine mees tuli peagi autoga jĂ€rgi. aga vĂ€hemalt pulmapidu sai peetud, niivĂ”tta tagantjĂ€rgi, missest et alles lahkumineku ajal. pĂ€ris huvitav idee teinekord suhet hoopis pulmadega lĂ”petada Laughing
naine
Kollane pÀike
Kollane pÀike

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
...Ă€ra cancel-dada Laughing

ametlik abiellumine nÀitab enamasti sisemist mÔistmatust.
mul isegi ĂŒhed tuttavad, mingist "mĂŒstilisest" hirmust vist, registreerisid abielu igaksjuhuks alles siis, kui tegelikult juba lahku olid lĂ€inud. isegi mingi vĂ€ike pulmapidu oli metsavahel talus, hommikul pruut rÀÀkis mulle kogu loo ausalt Ă€ra, kuulasin veel suuammuli. ja siis teine mees tuli peagi autoga jĂ€rgi. aga vĂ€hemalt pulmapidu sai peetud, niivĂ”tta tagantjĂ€rgi, missest et alles lahkumineku ajal. pĂ€ris huvitav idee teinekord suhet hoopis pulmadega lĂ”petada Laughing

Äkki oli lahkuminemispidu Very Happy Ahaaaa, et peigmees lasi pruudi röövida. Aga raske on uskuda, et sellised asjad juhtuvad.

Nagu mul ĂŒhe sĂ”brannaga, kes oli totaalselt pulmade vastu aga ikka abielus. Ta rÀÀkis, et registreerimisel mĂ”tles vaid pĂ”genemisele. Ennegi on pruudid alatari ees EI öelnud. MĂ”nikord kui seda EId vaja, siis ei tule seda kuskilt !
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

No tok on kĂŒll suur teiste teooriate miksija, et kokku tuleks oma ja seepĂ€rast polegi seal midagi.
Üks nĂ€ide: Kui inimene rÀÀgib, et pĂ€ike on meesaspekt, siis on selge, et vĂ”ttis ĂŒldlevinud eelduse, kuigi tegelikult on meesaspekt hoopis kuu. Mehed palvetasid pĂ€ikese (naise) ja naised kuu (mehe) poole, et tekiks pooluseline tasakaal.
VĂ”i rÀÀkida hingest kui millestki eraldiseisvast, kuigi on ĂŒks Teadvuse osa ehk ĂŒks paljudest rakkudest.

jne, jne, jne.
arvamused ja eeldused, mida on terve nett ja raamatukogud tĂ€is. midagi originaalselt peale eelduste sogamiste oskuse toki teooriates ei ole. seepĂ€rast nad ju ongi teooriad, et midagi eeldatakse ja siis jĂ€reldatakse. Teadmise puhul pole ei eeldusi ega jĂ€reldusi vaid faktid, mis ĂŒldjuhul ei haaku inimeste arusaamadega ja tekitavad hirmu.
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 1:57 am    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:

VĂ”i rÀÀkida hingest kui millestki eraldiseisvast, kuigi on ĂŒks Teadvuse osa ehk ĂŒks paljudest rakkudest...

Metsatöll kirjutas:
Kui veripunast koitu neelab meremehe silm
siis vaba on me vaim ja vaba on me hing
Ei pelgu tunne sĂŒda, ei rajalt eksi samm
vaid vaprust seitse sĂŒlda ja vabatmehe ramm
Ei pelgu tunne sĂŒda, ei rajalt eksi samm
vaid vaprust seitse sĂŒlda ja vabatmehe ramm

METSATÖLL - Vaid Vaprust
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 7:56 am    Teema: Vasta viitega

luuletus on kena ja kui tĂ€psem olla on inimene vaimust vaba, selle rolli tĂ€idab ruum, kuid hing on see, mis meeliĂŒlendavaid ja ka muid tundeid korjab, talletab ja meeles peab ja seega on igal inimesel tĂ”esti hing vaba. Smile
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 10:27 am    Teema: Vasta viitega

vaimust vaene, aga hing on sees Laughing
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

Smile
tegelikult rÀÀgivad inimesed vaimust samastades seda teadvuses mina ehk egoga. nii et, kui vÔtta selle jÀrgi, siis pole keegi ka vaimust vaene ja on ju loogiline, et mina-taju ja suhestus ongi inimesele kÔige tÀhtsam. mingi ebamÀÀrane niidisiduja, kelle mÔju tajutav ega nÀhtav pole, kui oluline see inimesele ikka on. Cool
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Smile
tegelikult rÀÀgivad inimesed vaimust samastades seda teadvuses mina ehk egoga.

hmmmmm ...Vaim on see osa, mis jÀÀb mina-teadvusest priiks Smile
Vahetu side vaimuga on alles enesepeegelduse puudumisel. Vaim on nö abstraktne, kuid ego on vĂ€gagi konkreetne; ta vĂ€hemalt pĂŒĂŒab kogu aeg iseenda olemasolu tĂ”estada ja alalhoida Cool
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 6:11 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Üks nĂ€ide: Kui inimene rÀÀgib, et pĂ€ike on meesaspekt, siis on selge, et vĂ”ttis ĂŒldlevinud eelduse, kuigi tegelikult on meesaspekt hoopis kuu. Mehed palvetasid pĂ€ikese (naise) ja naised kuu (mehe) poole, et tekiks pooluseline tasakaal.

lugupeetav ÜKS-PAJUDEST-RAKKUDEST, gerde.
on sul aimu, mis tunne on siis, kui mass su poole palvetab?
mul on ja ma ei taha sellest rohkem midagi teada, st ma keelasin selle Àra ja kÀskisin asendada töötegemisega.
(eks sa vaata ise, milline rass enam ei palveta, vaid teeb tööd vÔi ootab kÀske.)
Gerdenel
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 11:38 pm    Teema: Vasta viitega

ĂŒkski rass ei palveta sinu poole, ega ole palvetanud. rassidest ei tea sa midagi.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group