Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Milleks tänapäeval abielu?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas abiellumine nn "selle õigega" muudab suhte paremaks?
Jah
40%
 40%  [ 4 ]
Ei
60%
 60%  [ 6 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

nool, see jutt on paraku suuresti sinusse sisestatud objektiivne programm, oma subjektiivsust sa ei näe.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ma saan nüüd aru, et peale Tokroda ei mõtle iseseisvalt mittekeegi.
No mis seal ikka. Järelikult ei ole kõik veel kadunud.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

ma isegi ei arva, vaid tean, et nool räägib ikka iseenda eest.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 12:42 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
päris enda mõtlemist võib vahete-vahel täheldada toki puhul.
ja mõnetises koguses veel mõne tuttava puhul.
ülejäänute puhul, kui hakata analüüsima, siis on tegemist väga oskusliku olemasoleva teabe-faktoloogia-arusaamade kombinerimisega...


selline väide, kui seda analüüsida, tekitab küsimusi:

kas see, kes vahetevahel täheldab väidetut, oled sina või keegi muu?

kui sa ise täheldad, siis kas ei peaks neil hetkeil sa isegi valdama päris enda mõtlemist (ennast täheldatavate hulka ei arvanud) või on täheldamine mõtlemisest lahus? kui nii, siis milles see erinevus seisneb?

kui keegi muu, siis kes ning kuidas sai ta sinu pähe, klahve toksima või kuhu täpsemalt, jõudmaks tulemini toodud väite kujul?

sama analüüsimise kohta - kuivõrd on sellega tegelemiseks oluline oma mõtlemine ning kes analüüsis, jõudmaks toodud väiteni?

ja lõpetuseks: keda näed/näeb see võimalik kolmas analüsaatorina minu poolt esitatud küsimuste tekkel ning

millisel juhul oleks KÕIK kadunud?
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 12:57 am    Teema: Vasta viitega

noh, vahel ma olen tagasihoidlik kah Embarassed

tegelt ma olen veendunud, ...
et liivimaa parim ratsutaja olen mina! Wink
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 1:18 am    Teema: Vasta viitega

jusht Very Happy
igal õigel/parimal inimesel on ratsutamiseks oma liivimaa Wink
Tagasi üles
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
naine kirjutas:
Paganatele sobiks Tok hästi paaripanijaks Very Happy Ütleks paar soovitussõna ja nõuiks natuke Very Happy


me vist ei räägi samast mehest, kui kõne all on toki ?!
igatahes toki ja paaripanija ... onju sa teed nalja Very Happy

tundes tokit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Kui tok oleks naine, oleks ta kosjamoor Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 9:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
seoses selle rõhuasetuse muutumisega tuli meelde üks näide

7.detsembril üks naine nuttis ja halas, et enam ei jaksa ja ei suuda, sest mees läks ära ja väikese lapsega üksi ja pool aastat on meest tagasi kutsunud, kuid täna siis tuli lõplik "EI" vastus/otsus. Naine enamvähem enesetapu äärel ...
Kõik lohutavad, soovitavad nõustajat jne

ja trall kestis 27.detsembrini
siis teatas naine - võite teema lukku panna, mul on uus inimene elus ja happy end Smile


Ma olen alati arvanud, et üks korralik lõpp, üks põhjalik lõpp on millegi uue ja suurema algus. Aga kui seda lõppu ei tule kõigele pingutustele vaatamata.... ?

Enamasti olen ma aru saanud, et suurt polegi oluline naisele mingi kindel mees, oluline on MIDA SEE MEES suudab. Kui üks ammendab, ei lohista välja, leiab alati samaväärse või parema asemele. See vahepealne etapp võib väga valuline olla. Pigem peaks naine nautima ja õppima neid hetki, õppima üksi olla ja saada ka natukene üksi hakkama, mitte arvama, et õige mees kõrval on ainuvõimalik tugipunkt maailmas ja ilma korraliku meheta kaon maapind jalgealt ja ollakse maoli mudas. Vahepeal oleks aeg vaadata endasse ja õppida mis oli. Oma hinges kõik lõpetada, et saaks alustada uuesti, uuelt leheküljelt. Mitte rabada esimene, kes oleks piisavalt tugev küljetugi. Mõnel naisel läheb elus kergemini, leiab hea sussi elulõpuni Very Happy Partner on keegi selline, kellelt on midagi õppida, kellele on midagi anda... mitte keegi selline, kes lohiseb jalaotsas ja veab põhja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:


Kas selle armastuse kinnitamise all mõtled riiklikku registreerimist?
Kui ei, siis kuidas see vaimne abiellumine siis käib? Kas teistele inimestele ütled siis kah, et meie oleme vaimselt abielus? Miks seda on vaja tingimata abieluks nimetada?
See, et inimesed ei räägi omavahel asju ja perspektiivse selgeks isegi mitte abielludes on täiesti reaalsus.
Nõus, et soovitussõnad võivad targa poolt olla väga abistavad. Mõni inimene, näiteks Tokroda, suudab öelda selliseid asju, mis alles aja möödudes mõistetavaks ja toetavaks saavad. Aga lihtsalt ütlemine, et nõiub natuke - see teeb asja jälle raskesti kontrollitavaks ja toob sisse nn kolmanda osapoole.
Miks peab 2 inimese omavaheline kokkulepitud ühendus olema abielu? Kas abielu, teeb selle kokkulepitud ühenduse kuidagi paremaks?
.


Nii palju küsimusi...

Jah, abielu all võib mõelda, et see on mingi religiooni, usundi alusel (laualtus jms) või lihtsalt ilmalik/juriidiline registreerimine, mis toob kaasa teatud õigusi ja kohustusi.

Nimelt paikapandud kohustused ja õigused, mis annab religioon või riik. Mina väldiks neid mõlemaid osasid.

Tundub et peaaegu kõikides minule teada olevates usundites toimub mingi paaripanemise rituaal/riitus ? siiski rituaalid on mingi 3 osapoole liitmiseks - et see kolmas annaks seda, tooks toda jne

Lihtsalt kui 2 inimest energeetilisel tasandil loovad liidu, siis võib öelda, et see miski seob neid. Kuidas iganes me seda väljendame, mõte jääb samas. Kaks inimest leiavad üksteist, otsustavad kokku jääda, ükskõik mis tasandil, otsustavad et neil on hea koos olla ja on koos seni, kuni mõlemad osapooled otsustavad, et on aeg edasi minna eraldi. Igal asjal on põhjused, miks just see mees või miks just nüüd.

Loomulikult pole midagi paha, kui inimesed tunnistavad avalikult, et nad on paar/liit või mis iganes Pole ju midagi vaja häbeneda ega varjata. Mõned näitavad seda nii, et tähitavad seda kuidagi koos sõpradega. Kuidas iganes me seda ei nimeta, on oluline siiski, milleks ja kuidas seda tehakse. Aga ka mitte mingil juhul teistejaoks. Kahekesi võib oma armastust alati sõnadega kinnitada, kasvõi iga päev.

Kuigi ma ütlesin, et pooldan abileu, pole ma veel sellest isegi täiesti aru saanud, kus selline tahtmine ja vajadus, ju ma pole seda endale veel selgeks teinud ja sellest aru saanud. Kuidas see peaks aga olema ja mis see annab, on mullegi arusaamatu. Kindlustunne, seotus, turvatunne ? Kõlab ausalt aga abiellu/paber seda kindlasti ei anna. Kellekile kuulumine, midagi vajamine ? Raske öelda...

Mõni asi siiski on minu hinges oluline. Aga sellest ma ei kirjuta Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 12:16 am    Teema: Vasta viitega

kui ei olda endas kindel, siis alateadlikult tahetakse, et raskel hetkel oleks võimalik liputada miski seaduse või paberiga ja selle taha siis pugeda.
selle asemel, et olukorda lahata või ränka tööd teha.
st, abielu poolt räägib ebakindlus ja ainuomamise soov.
aga mis pagana ainuomamisest me räägime, kui meil on neli pesa, kus on neli erinevat inimest.
kui kõik on hästi.
ja neil neljal on kah igaühel oma neli.
st ikka ja jälle nelja erinevat suhet, ehk siis jagamist veel kellegi kolmega.
samas, huvitav tähelepanek.
kui ainult üks pesa täidetud, siis käivad küll miskid lollid mõtted, aga nii kui rohkem pesi täis on, nii õpevad igasugu lollid mõtted ära - nendeks pole lihtsalt aega, vaja oma neli meest ära kantseldada Wink
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 1:53 pm    Teema: Vasta viitega

...ära cancel-dada Laughing

ametlik abiellumine näitab enamasti sisemist mõistmatust.
mul isegi ühed tuttavad, mingist "müstilisest" hirmust vist, registreerisid abielu igaksjuhuks alles siis, kui tegelikult juba lahku olid läinud. isegi mingi väike pulmapidu oli metsavahel talus, hommikul pruut rääkis mulle kogu loo ausalt ära, kuulasin veel suuammuli. ja siis teine mees tuli peagi autoga järgi. aga vähemalt pulmapidu sai peetud, niivõtta tagantjärgi, missest et alles lahkumineku ajal. päris huvitav idee teinekord suhet hoopis pulmadega lõpetada Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
...ära cancel-dada Laughing

ametlik abiellumine näitab enamasti sisemist mõistmatust.
mul isegi ühed tuttavad, mingist "müstilisest" hirmust vist, registreerisid abielu igaksjuhuks alles siis, kui tegelikult juba lahku olid läinud. isegi mingi väike pulmapidu oli metsavahel talus, hommikul pruut rääkis mulle kogu loo ausalt ära, kuulasin veel suuammuli. ja siis teine mees tuli peagi autoga järgi. aga vähemalt pulmapidu sai peetud, niivõtta tagantjärgi, missest et alles lahkumineku ajal. päris huvitav idee teinekord suhet hoopis pulmadega lõpetada Laughing


Äkki oli lahkuminemispidu Very Happy Ahaaaa, et peigmees lasi pruudi röövida. Aga raske on uskuda, et sellised asjad juhtuvad.

Nagu mul ühe sõbrannaga, kes oli totaalselt pulmade vastu aga ikka abielus. Ta rääkis, et registreerimisel mõtles vaid põgenemisele. Ennegi on pruudid alatari ees EI öelnud. Mõnikord kui seda EId vaja, siis ei tule seda kuskilt !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

No tok on küll suur teiste teooriate miksija, et kokku tuleks oma ja seepärast polegi seal midagi.
Üks näide: Kui inimene räägib, et päike on meesaspekt, siis on selge, et võttis üldlevinud eelduse, kuigi tegelikult on meesaspekt hoopis kuu. Mehed palvetasid päikese (naise) ja naised kuu (mehe) poole, et tekiks pooluseline tasakaal.
Või rääkida hingest kui millestki eraldiseisvast, kuigi on üks Teadvuse osa ehk üks paljudest rakkudest.

jne, jne, jne.
arvamused ja eeldused, mida on terve nett ja raamatukogud täis. midagi originaalselt peale eelduste sogamiste oskuse toki teooriates ei ole. seepärast nad ju ongi teooriad, et midagi eeldatakse ja siis järeldatakse. Teadmise puhul pole ei eeldusi ega järeldusi vaid faktid, mis üldjuhul ei haaku inimeste arusaamadega ja tekitavad hirmu.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 1:57 am    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:

Või rääkida hingest kui millestki eraldiseisvast, kuigi on üks Teadvuse osa ehk üks paljudest rakkudest...


Metsatöll kirjutas:
Kui veripunast koitu neelab meremehe silm
siis vaba on me vaim ja vaba on me hing
Ei pelgu tunne süda, ei rajalt eksi samm
vaid vaprust seitse sülda ja vabatmehe ramm
Ei pelgu tunne süda, ei rajalt eksi samm
vaid vaprust seitse sülda ja vabatmehe ramm


METSATÖLL - Vaid Vaprust
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 7:56 am    Teema: Vasta viitega

luuletus on kena ja kui täpsem olla on inimene vaimust vaba, selle rolli täidab ruum, kuid hing on see, mis meeliülendavaid ja ka muid tundeid korjab, talletab ja meeles peab ja seega on igal inimesel tõesti hing vaba. Smile
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 10:27 am    Teema: Vasta viitega

vaimust vaene, aga hing on sees Laughing
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

Smile
tegelikult räägivad inimesed vaimust samastades seda teadvuses mina ehk egoga. nii et, kui võtta selle järgi, siis pole keegi ka vaimust vaene ja on ju loogiline, et mina-taju ja suhestus ongi inimesele kõige tähtsam. mingi ebamäärane niidisiduja, kelle mõju tajutav ega nähtav pole, kui oluline see inimesele ikka on. Cool
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Smile
tegelikult räägivad inimesed vaimust samastades seda teadvuses mina ehk egoga.


hmmmmm ...Vaim on see osa, mis jääb mina-teadvusest priiks Smile
Vahetu side vaimuga on alles enesepeegelduse puudumisel. Vaim on nö abstraktne, kuid ego on vägagi konkreetne; ta vähemalt püüab kogu aeg iseenda olemasolu tõestada ja alalhoida Cool
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 6:11 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Üks näide: Kui inimene räägib, et päike on meesaspekt, siis on selge, et võttis üldlevinud eelduse, kuigi tegelikult on meesaspekt hoopis kuu. Mehed palvetasid päikese (naise) ja naised kuu (mehe) poole, et tekiks pooluseline tasakaal.


lugupeetav ÃœKS-PAJUDEST-RAKKUDEST, gerde.
on sul aimu, mis tunne on siis, kui mass su poole palvetab?
mul on ja ma ei taha sellest rohkem midagi teada, st ma keelasin selle ära ja käskisin asendada töötegemisega.
(eks sa vaata ise, milline rass enam ei palveta, vaid teeb tööd või ootab käske.)
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 11:38 pm    Teema: Vasta viitega

ükski rass ei palveta sinu poole, ega ole palvetanud. rassidest ei tea sa midagi.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group