Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Milleks tÀnapÀeval abielu?
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas abiellumine nn "selle Ôigega" muudab suhte paremaks?
Jah
40%
 40%  [ 4 ]
Ei
60%
 60%  [ 6 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 3:22 pm    Teema: Milleks tĂ€napĂ€eval abielu? Vasta viitega

Mida arvate teie abielust? Kas abielul on tÀnapÀeval mÔtet?

Olen ise selle teema ĂŒle palju mĂ”elnud. Perekooli foorumis pereelu alafoorumi all on pidevalt hĂ€sti palju diskussiooni sellel teemal. Oli ka abieluteemaline saade, mille kokkuvĂ”te on http://naine.postimees.ee/?id=358734 . Vastupidiselt pealkirjast tulenevale ootusele ei sea seal keegi otseselt abielu mĂ”ttekust kahtluse alla.

RÀÀgin, mida mina arvan:

Ma ei ole abieluinimene ja hirmus paha tunne tekib siis, kui ĂŒritan ennast kujutleda sellena. Novot ja siis ma hakkasin uurima, miks see halb tunne tekib? Miks ma pole alates teismelise east mĂ”elnud positiivselt abielust?
Üldiselt peetakse selle kĂŒsimuse vastuseks peremudelit, mille oled oma vanematelt saanud. Kuid tegemist oli nn „Ă”nneliku abieluga, kuna ta lĂ”ppes surmaga“ nagu Leelo Tungal seda vĂ€ljendab ( http://naine.postimees.ee/?id=357881 ). Kui nĂŒĂŒd vĂ€lja jĂ€tta see vĂ€ike aspekt, et kui isa surnud oli ja ema teda telefonitsi lĂ€bi kĂ”iki tuttavaid lĂ€bi helistades taga ajas, kahtlustas ta, et isa Ă€kki meie juurest Ă€ra lĂ€inud mĂ”ne teise naise juurde ja rÀÀkis telefonikĂ”nede vahepeal, et nĂŒĂŒd on asi ikka nii hull, et kas tĂ”esti peame hakkama lahutama? VĂ”ib nii öelda, et lapsepĂ”lvest olen vĂ”ib-olla kaasa saanud selle, et olin isa tĂŒtrena probleemide korral ikka rohkem isa poolt ja arvasin, et ema teeb talle liiga, ehkki armastasin vĂ€ga ka ema ja olin vahel ka isa peale kuri.

Minu arvates on abielu puhul tegemist illusoorsetesse soovunelmatesse uskumisega , mis on oma olemuselt kergesti purunevad ja mille tĂ”ttu inimesed tihti vaimselt lausa haigeks jÀÀvad. (Lugesin perekooli, kus mitmed naised tunnistavad, et vĂ”tavad sisse tablette, kui valmistuvad oma laste isaga kohtuma, et pĂŒsida normaalse ja rahulikuna). Haiguseks pean ma siis seda, kui inimesel on nn raskendatud enesekontrollioskused ehk ta ei suuda ennast lihtsalt kokku vĂ”tta ja ennast aidata.

Toon rea nÀiteid:

1) Arvamus, et mees vĂ”tab naise „Ă€ra“. REAALSUS on see, et naised juba algusest peale vihjetavad ja annavad endast tingimusena mĂ€rku kui abieluvajadusega inimesest. Olgem ausad – mehed ju tunnevad ennast pigem hirmutatuna abieluteemadel. Muidugi on rohkesti erandeid.
2) KihlasĂ”rmus, mis VÕIKS olla teemantiga ja mida kallim, seda parem tegelikult. Paljud ĂŒtlevad, et hinnal pole kĂŒll tĂ€htsust, aga ikkagi oodatakse, et kuna mees selle ostu (eeldatavasti) ĂŒhe korra elus teeb, siis peaks ta selle ostma vastavalt oma finantsiliste vĂ”imete ĂŒlempiirile. VĂ”ib-olla mĂ”jub see mehele tĂ”esti sedasi, et kuna ma nĂŒĂŒd kĂ”ik oma ressursid selle naise peale Ă€ra kulutasin ja endale muid vĂ”imalusi ei jĂ€tnud, kĂŒllap siis oleks endale vĂ€ga suur möödapanek ning vale kalkulatsioon nn „petma“ hakata ja jĂ€lle lahutada. Kusjuures Ă€ra tuleb mĂ€rkida ka see, et teemanti peetakse „igavese armastuse“ kiviks, mille ostmine on siis paarile nagu mĂ€rgiks, et meie usume igavesse armastusse. REAALSUS on see, et „igavese armastuse“ mĂ€rgi soetamine kĂ€ib ostmise lĂ€bi (tarbimiskultuuri ĂŒlisamine), kus mees justkui oma rahalist ĂŒlempiiri nĂ€idates tĂ”estaks selle lĂ€bi nagu oma armastuse suurust ja tĂ”sidust.
3) Valge printsessilik pruutkleit. Valge vĂ€rvi mĂ€rgiline tĂ€hendus on puhtus, kogenematus, sĂŒĂŒtus. REAALSUS on see, et enamasti abiellutakse siis, kui ollakse juba mitmeid suhteid kogenud ja vanust on kah piisavalt, kui mitte lihtsalt sellepĂ€rast, et ollakse juba rase ja tahetakse, et laps sĂŒnniks ĂŒhte ja sama nime kandvasse perekonda. Printsessilikkus on minu arvates vĂ”imuteema. Pruutkleidis on naised vĂ€ga ilusad, aga mina nĂ€en selles ka teatavat sĂŒmbolilist abielumudelite tĂ€hendust.
4) Lubadus: elame Ônnelikult koos kuni surmani! REAALSUST, mida garanteerib see paber, teame me tÀnapÀeval kÔik.
5) Abielu kestvus sĂ”ltub usaldusest, et teine osapool on seksuaalselt truu. Sageli ongi lahutuse pĂ”hjuseks see, et mees magas teisega ja naine ei taha ega suuda lasta ennast enam nn alandada ning solvata. Seega, kuna abielu sĂ”lmimise peale ollakse vaimselt panustanud, siis on sĂ”na „lahutus“ vĂ”imaluseks teist Ă€hvardada, et lĂ”hume siis kĂ”ik Ă€ra. Kui ĂŒks osapool nn petab, siis loetakse tema sĂŒĂŒdlaseks ja teine pool kannatajaks. See on kĂŒll vĂ€ga lihtne tĂ”lgendus, aga REAALSUS on see, et suhtes vastutavad toimuva eest ikkagi mĂ”lemad osapooled. Normaalne oleks see, et nn petetu analĂŒĂŒsiks enda kĂ€itumist ja leiaks enda poolseid tegematajĂ€tmisi, aga lihtne on sĂŒĂŒdistada, lihtsustada ja ĂŒldistada teist. Seega ei ole pĂ”hjendus laialiminekuks, eriti kui asjasse on segatud lapsed, et mees pettis ja naine nĂŒĂŒd ei suuda andestada, kuna jĂ€rgmine kord voodis nĂ€eks ta vaimusilmas ainult seda nn „litsi“. Minu arvates on pĂ”hjendus laialiminekuks see, kui ĂŒhel poolel armastus tĂ”esti otsa saab ehk suhtest vĂ€lja kasvatakse.
6) TĂ€iendage…!

Miks inimesed seda abielu, mis ei ole tegelikult midagi muud, kui ĂŒks kooseluvormidest, siis ikkagi nii vĂ€ga vajavad ega kahtle selle vajalikkuses? Vabakooselusolijad tavaliselt ei oska pĂ”hjendada, miks nad abielluda ei taha ja nĂ”nda peetakse seda siiski tagaukse lahtihoidmiseks, kuna partneid ei ole oma suhte tulevikus tĂ€ielikult kindlad. Olen kindel, et see on vĂ€ga paljudele paaridele selline ĂŒldistus siiski ei kehti.

Mina nĂ€iteks tĂ”simeeli ei usu abielusse ja oskan ka pĂ”hjendada, miks see mulle ei sobi: Abieluga sekkub meie suhtesse riik kolmanda osapoolena. Abielu kipuvad inimesed tihti seostama kristlike vÀÀrtustega. Abieluga kaasneb paratamatult enese vĂ”rdlus nn „keskmise abieluinimesega“ – kuidas peaks kĂ€ituma ja olema. Ma tĂ”esti arvan, et abielu rikuks suhte kvaliteeti, kuna peab sellise jamaga hakkama tegelema. Registreerimata suhe on kindlalt vĂ€lispidiselt mÀÀratlemata ja nĂ”nda pole seda vĂ”imalik rikkuda – see on lihtsalt nĂ”nda voolav. Inimesed teevad loominguliselt ja vabalt just nii nagu neile endile see kĂ”ige Ă”igem nĂ€ib (ehk loovad kokkuleppe baasil ise endile sobiva kooselu mudeli) ja miski enda sees ega ka keegi vĂ€ljast poolt ei saa moraali lugeda.

Tokroda rÀÀkis teemas „artiklid rahvuslastele“ ( http://www.vaimumaailm.ee/viewtopic.php?t=6158&start=0 ), kuidas ta nimetab Jahvet nn golemiks, kes „laeb inimese alateadvusesse tegutsemise mudeleid ja arusaamu.“ Mina arvan, et abielu on ĂŒks selliseid. VĂ€ga palju olen kohanud seda, kus inimesed kurdavad, et peale abiellumist suhe muutus ja kĂ”ik hakkas vaikselt allamĂ€ge minema. Kuhu see abieluinimeste suhteenergia lĂ€heb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 5:03 pm    Teema: Vasta viitega

see pole telefonijutt. saame kokku, rÀÀgin.
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Abiellutakse ka puhtalt hirmu tĂ”ttu. Kardetakse, et muidu vanemad ei pĂ€randa oma vara. VĂ”i et jÀÀdakse ĂŒhiskonna silmis "matsiks". Ja kardetakse ka sedasama Jahve-nimelist elukat.
Hirm on ĂŒks abivahend, mille abil saab inimestesse igasugu programme installeerida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit

PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2010 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Saab ju teha mingi lepingu varalistes kĂŒsimustes. OmandivĂ€line asi on sitem.
Tige tihane
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Dets 18, 2010 12:49 am    Teema: Vasta viitega

Abielu suhtes tunnen ma sĂŒdames ainult seda, et nii nagu lapsele nime panek on oluline, on seda ka mehe perekonnanime vĂ”tmine. Aga seda siis, kui perelisa oodata, et siis kolmekesi "ĂŒhise katuse all elada". See on mul selline kinnisidee. Hetkel seda vajadust pole, hoopis vastupidi- traditsiooniline abielu tundub ebameeldivana, minu jaoks on see justkui nĂ€itemĂ€ng ĂŒhiskonnale. Hinges tunnen, et tugev liit on juba niigi loodud. Selline on siis minu tagasihoidlik arvamus Smile
Ja ma ĂŒldiselt soovitan sellises asjas oma sĂŒdant jĂ€rgida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
Elleth
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Dets 18, 2010 4:01 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen ilmselt see ainumas, kes tegelikult abielu pooldab ja, no kurat vÔtaks, ka ise tahaks.
Pulmatraditsioonis reaalne paika paneks toimub abieluregistreerimisel, vÔtab natukene aega ja vÔrreldes pulmadega on hirmodav. Pulm kui selline on sinnajuurde lihtsalt uhke pidu, mille pidamisel ei seaks ma piire ja mis on justnimelt selle kahe inimese enda asi, kuidas nad neid peavad.
Kui on registreerimine, siis vÔiks ju pidu ka olla Smile

Registreerimise tÀhtsus aga seisneb jÀrelkasvus ja meie pÀrimisÔiguseseaduses, kui ei ole tehtud testamenti.
Ahne naine olen, mis teha
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Püh Dets 19, 2010 4:17 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei saanud kĂŒsimusest aru Laughing http://www.youtube.com/watch?v=oK8vFKGRV90
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 3:27 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick: vaat minu jaoks on huvitav ja ka vajalik just kollektiivne arutelu sellisel teemal.

hall kass: vĂ”ib-olla on see hirmu aspekt tĂ”si just meeste puhul, kes minu arvates ĂŒldiselt vĂ€ga ei huvitu abiellumisest. Aga naiste puhul on abiellumissoov kuidagi seest tulev emotsionaalne igatsus tihti. Kusjuures see on ĂŒrgtung, millele siis meie sotsiaalne maailm on andnud abielu vormi. Arvatavasti on ĂŒks alternatiiv abielule sellele ĂŒrgtungile uue vormi andmine. Ma ĂŒks pĂ€ev mĂ”tlesin, et nii paljud ei ole ju rahul abielu institutsiooniga. JĂ€relikult on ĂŒhiskonnas olemas vajadus. See on ju alus Ă€riidee vĂ€lja töötamiseks Idea

FinalFantasy: vot vot, sealt see abielu jama algabki. Nii kaua, kuni asjasse pole segatud lapsed, pole abielu reaalse vajadusena ĂŒleĂŒldse teema. Kunagi siin foorumis rÀÀgiti perekonnanime energeetilisest mustrist, mis nagu saatus inimese elu mĂ”jutab. Et lapsest ja mehest erineva perekonnanimega naine tegeleb siis hoopis pĂ€ritoluperekonna problemaatikaga iseenda (lapsed ja mees) perekonna problemaatika asemel. Lapse isa nime vĂ”tta ilma abiellumata aga tĂ”enĂ€oliselt ei saa, kuna seda ei peeta piisavaks pĂ”hjenduseks nime vahetamisel ja kĂŒsitakse, et aga miks te ei abiellu? Kuidas siis seletada, et mina arvan, et abielu hakkab suhet rikkuma?

Elleth: Ilmselgelt pole Sa ainumas abielu pooldaja. Kas pooldad abielu ainult majandusliku kindlustatuse pĂ”hjusel vĂ”i ka usud sellesse, et abielu vĂ”ib kuidagi suhet kestvamaks ja turvalisemaks muuta? Majandusliku aspekti pealt on vĂ€lja tuua ka vastuargumente. NĂ€iteks kui on ettevĂ”te, siis ĂŒks saab riskida ja teine on siis puhta lehena tagala, kui asjad peaksid vĂ€ga nihu minema. Ka nĂ€iteks laenu kiputakse abieluinimestele pĂ€he mÀÀrima osaluslaenuna, mis ei pruugi olla alati kasulik lahendus inimestele. Ja nagu Roltsick juba ka mainis, et alati on vĂ”imalik teha abielu asemel teised notariaalselt kinnitatud lepingud (nt kinkelepingud, testament, kindlustused). Ja lĂ”ppude lĂ”puks on olemas ka terve rida skeeme, kuidas riigilt igasugu toetusi vĂ€lja petta.
Kusjuures pulm on juba hoopis teine asi, sest pidu on alati hea, kuna siis saavad inimesed reaalselt kokku ja hakkab igasugu asju toimuma Very Happy TÀhele vÔib veel panna ka sÔnade iseloomu. SÔna "abielu" tundub midagi vÀga jÔuetut nagu elu koosneks kellegi toel elamisest. SÔnad "pulm" ja "mÔrsja" kuuluks nagu hoopis mingisse teise eluviisi.

Maalanna: eeldus on jah, et kas usud "see Ă”ige" kontseptsiooni. Kui mitte, on see jĂ€lle tĂ€iesti teine elustiil. Vaat, minu elus oli turvaline isa ja mina nĂ€iteks hindan ĂŒlikĂ”rgelt seda, et lapsel oleks side oma isaga. Isa on parim Smile
Tagasi üles
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

Praegu on NWO ja mördikate jÀrgi abiellumine keelatud, sest rahvaarvu tuleb vÀhendada. Kui rahvaarv vÀheneb umbes paarisaja tuhande eestlaseni siis vÔibolla antakse luba uuesti. Ansipi dikatuuri jÀrgi peakski jÀrgi jÀÀma paarsada tuhat eestlast. See peab ikka pÀris loll olema kes praegu abiellub, v.a siis kui majanduslik olukord lubab. Mingid tungid ei oma mingit tÀhendust ja abilellumise insitutsioon on ainult vormi pÀrast seadustes mis ei ole mÔeldud uskmatutele.
Tagasi üles
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

muidugi on abiellumine nĂ”ndaotsenimetatud Ă”igega parem kui abiellumine valega, niiet jep, muudab paremaks kĂŒlllll!
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Nelj Dets 23, 2010 12:11 am    Teema: Vasta viitega

niisiis, kogemuste pÔhjal (mida on palju), nii omade kui vÔÔraste;
ja energeetiliste mustrite pÔhjal, mida on vaadanud kah paljud;
ja loodusseaduste pÔhjal, mida mÔned isegi arvestavad:
abielu kui termin on Ôige, aga sisu vale.
st tegu suhtega, kus luuakse hĂŒvesid ĂŒhele poolele - see kummale , on juba kokkuleppe asi ja sisemine vĂ€rk.
suhe, mille puhul luuakse materiaalseid (vÔi muid) vÀÀrtusi.
loojateks on KAKS suhtepoolt mingilaadses koostöös.
ILMA KOLMANDA segamiseta - kolmas on nĂ€iteks ka riik, sĂŒsteem, kirik, partei, jumal, mis iganes.
nĂ€iteks "seksime kriÂčna auks" viib automaatselt kogu energia (mis peaks olema selle kahe jagu) kriÂčnale.
kiriklik laulatus seal sisse kanali, mille kaudu kirik alati osa sellepaari töötulemusest omastab - sealt ka kiriku nĂ”ue, et ĂŒks ja surmani - juba "kasutatud" suhtepoolele on vĂ€ga raske kanalit luua ja paljudel juhtudel ei kao see kanal ka lahutuse korral, st uut kantimiskanalit uue laulatuse puhul on sinna lisaks vĂ€ga raske toppida.
riiklik registreemine seab samuti sisse oma kanali, mis pidevalt kandib Àra.
mina oma kahe registreerimisega sain kaks toimivat kanalit kukile ja lahti neist alles siis, kui kuulutasin enda oma mehe omandiks.
igasuguse sĂŒsteemi poolne heakskiit (tseremoonia) on kantimise sisseseadmine heakskiitva sĂŒsteemi kasuks.
isadusel ja emadusel ei ole selle suhtega miskit pistmist, kuigi tÀnapÀeval on see sedauste ja moraaliga kohustuslikuks tehtud.
see on suhe, kus valitseb energia ja natuke on ka teadlikkust, st seks on ja natuke tarkust vÔiks kah olla.
kusjuures see on kolmandat tĂŒĂŒpi suhe.
milleks on vaja oskusi.
aga neid saab ainult test tĂŒĂŒpi suhtest, milleks on Ă”nnesuhe.
see on sĂŒsteemi ehitav töösuhe, millel on kolm osapoolt - mees, naine ja sĂŒsteem.
see on huvitav sellepoolest, et seks VÕIB olla, aga ei pea.
see tÀhendab, et valitseb tarkus, energiat on natuke.
see tĂ€hendab, et mingi mees ja mingi naine teevad midagi miski sĂŒsteemi heaks ja saavad selle lĂ€bi mingi oskuse, mida kasutada oma peresuhte puhul.
tÀnapÀeva suurim sigadus on see, et need kaks asja on liidetud, kusjuures asi kÀib peresuhte sildi all Ônnesuhtena.
ehk siis mees ja naine ehitavad sĂŒsteemi heakskiidul sĂŒsteemi, saavad selle eest nĂ€puotsaga ja sĂŒstem paneb ĂŒlejÀÀnu taskusse.
sĂŒsteemi saab ehitada ainult kogemuste olemasolul, mida saadakse kiresuhtest, kus asi on vĂ€ga lihtne: maha ja taha, st puhas energia.
kui kiresuhe end ammendab, tuleb see lÀbi mÔtelda ja saadud kogemus oma pagasile liita.
ja kogu suhtekopmotti katab ĂŒlevalt katusena platooniline suhe, kus tegu siis mitte sĂ”brasuhtega, vaid seksivaba mees-naise suhtega.
liigub ainult ainult tarkus.
mitte mingil juhul ei tohi siin asi seksiks pöörata - see rikub kÔik.
korras inimesel, kes tahab rahulikult fungata, peavad olema kÀsil kÔik neli korraga ja ERINEVATE partneritega.
iga asi just selleks, milleks ta on ette nÀhtud.
mida teadlikumalt, seda parem.

kui hakata tegema omaloomingut, siis on tulemiks jama.
kui hea toimiv paarisuhe Àra registreerida, siis pannakse kaan juurde, kes kohe hakkab Àra kantima.
kuna selle defitsiidiga ei olda rahul, siis hakkab olemasolev suhe lagunema.
ja lapsi kavatavad need, kes nad valmis on teinud, vaht pole, millises suhtevormis.
sĂŒnnitajal on emaroll ja seemendajal isaroll.
eeldab vastutuse olmasolu inimestes.
ja "ema" ja "isa" ei nÀita oma sisukirjelduses elukoha aadressi, vaid funktsiooni jÀreltuleva pÔlvonna elus.
st hĂ€sti lĂ€bisaavad ja tihedalt suhtlevad ning ĂŒksteist arvestavad "tootja" ja "toodang" ei mitte ĂŒhe katuse all elama.
see on vÀÀrarusaam, et see nÀitab pere kvaliteeti - ei nÀita.
see nÀitab ainult, mitmele suudetakse Àra mahtuda, aga see pole eesmÀrk.
eesmÀrk on vÔimalikult tugevate jÀrglaste andmine ja selleks ei pea elama koos.
kes hakkab nĂŒĂŒd vastu vaidlema, siis vaadaku enda sisse, mida seal rÀÀgivad faktid ja mida SISSEKASVATATUD arusaamad.
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Dets 23, 2010 8:41 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
nĂ€iteks "seksime kriÂčna auks" viib automaatselt kogu energia (mis peaks olema selle kahe jagu) kriÂčnale.

Onamisel kĂŒll ei vii. VĂ”ib olla kahe puhul viib. Ei tea. Üldiselt on krishna mantra mĂ”ju materiaalsest saastast vabanemine ja ilma tagajĂ€rgedeta elu. Krishna mantra muudab immuunseks seksi vastu ja ĂŒldse igasugu materiaalse saasta vastu. Aga hĂ€vitab mĂ€lu. Aga ju siis on vaja mĂ€lupanku puhastada sest saast sinna just jÀÀbki. Ma olen unenĂ€gemises vaadanud, et inimesed on materiaalses saastas ja upuvad oma okse sisse. Siis on mingid olendid kes neid viivad prĂŒgimĂ€ele. Siingi foorumis on prĂŒgila. Üldse kogu elutegevus toimub pakkimata prĂŒgi sees. Aga mis siis kui prĂŒgi lĂ€heb pakkimisele. Mis asja te siis teete? 427 tuhat aastat on veel jÀÀnud.
Tagasi üles
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2010 9:16 pm    Teema: Vasta viitega

sa akk, kriba ĂŒhele kĂ€ele Hare, teisel KriÂčna, ona koordamööda, siis ole ise nagu peajumal keskel. edu praktiseerimisel ja meistrikssaamisel.
.Raul.
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2010 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Paarissuhe on tegelikult alati kolmiksuhe. Mees, naine ja nende ĂŒhisvĂ€li. Kellel kah tekivad omad soovid ja tahtmised.
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2010 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

VĂ”i ĂŒhisvĂ€ljal tekivad ka omad soovid, no mai tea, eto juba kĂ”rgem tsuda! Shocked
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike

PostitusPostitatud: Laup Dets 25, 2010 12:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kui uus paarike mĂ”ne Ă€ia-Ă€mma-paari ĂŒhendvĂ€lja ehk suguvĂ”sa ĂŒhendvĂ€lja ei kuulu, siis jah, mĂ”ne aja pĂ€rast vĂ”ib nende kahe ĂŒhendvĂ€li nii tugevaks saada, et teatud reflektoorseid tahtmisi omandab.

Edit. ÜhendvĂ€ljade tahtmised ja soovid piirduvad ellujÀÀmisinstinktiga. Kui ĂŒhendvĂ€lja on ladustatud piisavalt tĂ€helepanu, siis see omandab teatud struktuuri ja jĂ€tkuvuse ajas. Edasiste investeeringute kĂ€igus (tĂ€helepanu lisandumine) moodustuvad alamstruktuurid, mille mehaanika tagab ĂŒhendvĂ€lja jĂ€tkuvuse ajas ka ebasoodsatel aegadel. Kui tĂ€helepanu sisaldab hirmusid, siis vĂ”ib ĂŒhendvĂ€li pikapeale paranoiliseks minna. See on siis pidevalt kaitsval (aÂŽla parim kaitse on rĂŒnnak) poisitsiioonil. ÜhendvĂ€ljade ellujÀÀmisinstinkti piiresse jÀÀb muidugi ka tĂ€helepanu (kĂŒtuse) piisava juurdevoolu tagamine ehk jĂ€tkumine ajas.
Kr66t
Külaline

PostitusPostitatud: Laup Dets 25, 2010 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Mina nĂ€iteks tĂ”simeeli ei usu abielusse ja oskan ka pĂ”hjendada, miks see mulle ei sobi: Abieluga sekkub meie suhtesse riik kolmanda osapoolena. Abielu kipuvad inimesed tihti seostama kristlike vÀÀrtustega. Abieluga kaasneb paratamatult enese vĂ”rdlus nn „keskmise abieluinimesega“ – kuidas peaks kĂ€ituma ja olema. Ma tĂ”esti arvan, et abielu rikuks suhte kvaliteeti, kuna peab sellise jamaga hakkama tegelema.

See on ike paari enda valida, kas ja kuidas laseb kolmandat osapoolt oma suhte vahele/juurde.

Abielu on lihtsalt ĂŒks "vahend", millega manipuleerida inimeste maailmas. Kuidas ja milleks seda kasutada, see sĂ”ltub iga paari enda valikust.

See nn paratamatu vĂ”rdluse jutt on ka kohutav jama. See pole jĂ€llegi muud, kui iseenda valik - kas tĂ€htsustada neid asju ĂŒle ja neile tĂ€helepanu pöörata vĂ”i mitte.

Ei ole pÀris nii, et iga abielu registreerimsiega saab riigi kolmanda osapoolena juhtmena kuklasse. Selle saab ike siis, kui ise kaasatakse riik a la stiilis diiliga, kus abielu oli vaja millegi "tagamiseks" ning vaja seda kolmandat osapoolt kui "vahekohtunikku" juurde. Siis maksad loomulikult vahekohtunikule abi ja toetuse eest lÔivu Laughing

Ühtegi suhet ei saa kolmas osapool ei lĂ”hkuda, halvemaks teha ega ka vastupidi "paremaks". Selle teevad tĂ€itsa ise suhtes osalejad ise Very Happy Loovad oma elu selliseks Smile

... isiklikult leian, et kĂ”ige suurem "kolmas osapool" , mis igas suhtes kahe inimese vahele tuleb, on ĂŒĂŒratu enesetĂ€htsus. Ja kui ĂŒhel pĂ€ival see ĂŒĂŒratu enesetĂ€htsus ei tule enamp kahe inimese vahele, siis kummalisel kombel ei tule ka mitte midagi muud... Siis vĂ”ib isegi teine osapool tuld ja tĂ”rva su suuna sĂŒlitada Laughing , aga sul on ike tĂ€iuslik suhe - taivalik armastus/paradiis maa pÀÀl, sest sinu maailm algab ja lĂ”peb su endaga. Mida lood ja kĂŒlvad, seda saad ja lĂ”ikad Wink
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Püh Dets 26, 2010 5:23 am    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:
Kui uus paarike mĂ”ne Ă€ia-Ă€mma-paari ĂŒhendvĂ€lja ehk suguvĂ”sa ĂŒhendvĂ€lja ei kuulu, siis jah, mĂ”ne aja pĂ€rast vĂ”ib nende kahe ĂŒhendvĂ€li nii tugevaks saada, et teatud reflektoorseid tahtmisi omandab.

Edit. ÜhendvĂ€ljade tahtmised ja soovid piirduvad ellujÀÀmisinstinktiga. Kui ĂŒhendvĂ€lja on ladustatud piisavalt tĂ€helepanu, siis see omandab teatud struktuuri ja jĂ€tkuvuse ajas. Edasiste investeeringute kĂ€igus (tĂ€helepanu lisandumine) moodustuvad alamstruktuurid, mille mehaanika tagab ĂŒhendvĂ€lja jĂ€tkuvuse ajas ka ebasoodsatel aegadel. Kui tĂ€helepanu sisaldab hirmusid, siis vĂ”ib ĂŒhendvĂ€li pikapeale paranoiliseks minna. See on siis pidevalt kaitsval (aÂŽla parim kaitse on rĂŒnnak) poisitsiioonil. ÜhendvĂ€ljade ellujÀÀmisinstinkti piiresse jÀÀb muidugi ka tĂ€helepanu (kĂŒtuse) piisava juurdevoolu tagamine ehk jĂ€tkumine ajas.

see asi kÀib natuke teise asja alla.
siin on juttu pereegregori alamegrgorist ja siin pole suhtepesadega miskit tegemist.
aga need mees-naise suhted, mis mina kirjutasin, olid kÔik suhtepesade pealt.
see on suht peenike vahetegemine.
kÔigepealt tuleb suhe tekitada ja siis alles saab suhtest midagi edasi teha.
Motosummer
Kollane pÀike
Kollane pÀike

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 1:11 am    Teema: Vasta viitega

Abielu on hea lihtne vahend, arenguks vaimsuse suunas. Abielu teeb eriti mĂ”nusaks selle kĂ€ttesaadavus kĂ”igile, kah noortele, kellel maailmatunnetus pole veel kĂŒps. Abielust on ĂŒsna lihtne liikuda edasi, tundemaailma suunas, armastuse suunas. Paraku enamus lĂ€hevad sellest mööda, abielust on saanud vahend, aga mitte eesmĂ€rk. Loodus on teinud imelise trikki, ĂŒhtepidi abielu aitab edasi viija elu, ja samas saab selle lĂ€bi arendada oma vaimsust. Abielu produktiks on lapsed, ja kĂ”rgem vaimsus, ja nende reeglite vastu eksimine, ei too midagi head, nĂ€gu kah laste kasvatamine vĂ€ljaspool abielu. Meie elu liigutavad meie soovid, ja meie soove saab kontrollida meie vaimsus, ja meie soovide, ja vaimsuse esimene arendaja on just abielu, siis lapsed, ja nii edasi, nii lihtne see on
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 2:32 am    Teema: Vasta viitega

mitte abielu, vaid suhe.
aga muidu on ĂŒldjoontes Ă”ige, motokas.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group