Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Milleks tänapäeval abielu?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas abiellumine nn "selle õigega" muudab suhte paremaks?
Jah
40%
 40%  [ 4 ]
Ei
60%
 60%  [ 6 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

noh, kinnitamata abielu on osutunud heaks sellepärast, et siis ikka vaadatakse, enne kui miski sigadus tehakse, sest suhe toimib ainult oma jõu pealt.
miskit käed puusas abielukohustamist ei toimu.
st kui partner oluline, tehakse tööd rohkem.
ja kui partner vale, siis lahkutakse kergemini.
kaks väga head asja, mis mõlemad läbi proovitud.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 6:08 pm    Teema: Vasta viitega

Oma jõu pealt toimivad kõik suhted. Nii kinnitatud kui kinnitamatta.
Samamoodi nagu ka mitte oma jõu pealt toimivad suhted võivad olla nii ametlikult kinnitatud kui ka mitte.
Ametlik abielu on oluline siis kui mingil põhjusel vajatakse kinnituse andnud ühiskonna tunnustamist. Tuge (aga tasuta tuge ei anna keegi).
See kinnitaja ei pruugi olla riik. Võib olla mõni muu ühiskonnavorm.

See on selline huvitav dilemma. Ma olen aru saanud ,et pere luua ja lapsi saada on naistel kasulikum noores aes. Ütleme kahekümnendates. Teisalt paljudel siis reaalselt selles vanuses on mõistust ja jõudu PÄRIS ise hakkama saada?
Ehk siis riik kolmanda osapoolena võib olla ju lontija(võtab tasu toe andmise eest). Aga mis oleks alternatiivne tugi noortele ,kes on omale tite taha saanud? Kasvõi kogematta.

Ja siin võib ju nüüd hõikuda ,et kõik peavad kiirelt arenema ja ,et noortele peab õpetust õiget andma jne. Aga päris elus on asjalood hetkel nii nagu nad on. Võid jagada tasuta kondoome, võid koolis teha perekonnaõpetust nii, et süda paha. Aga näe ikka lähevad asjalood tihtipeale omasoodu.
Mistõttu ma ei saa päriselt vastu olla mõttele,et noored siiski üritavad vähemalt peremängu mängida. Ja tõenäoliselt kulub sellel ajal neile see kolmanda osapoole tugi ära.

Hiljem, kui on tekkinud iseeneses ja oma elust ehk parem arusaam, muutub nähtavasti ka inimese suhtumine abi-ja kooselusse.
Ja ka siis abellutakse,sest soovitakse kõva häälega ühiskonnale teada anda,et ollakse suhtes.
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

et siis millist tuge REAALSELT see nn kolmas osapool noorele abielupaarile ikkagi annab? alternatiivne tugi noortele, kes kogemata tite saanud, saab olla vaid perekond, kui kord see valehäbi generatsioon omadega õhtal. meie ei saa oma vanematelt enam midagi sellist, kuid saame selleks ise olla oma lastele - olla nende poolt, rõõmustada koos nendega, on parim viis olla toeks ja vajadusel koos nendega ka välja naerda mistahes pärssivad jäänuknormatiivid
Tagasi üles
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 7:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei ürita laulda kiidulaulu ametlikule abielule.
Üleüldiselt olen oma argumendid kõik kirja pannud.

Iseenesest on palju ka neid vanemaid kes ei soovi ,et nende lapsed abielluks. Ka näiteks tite puhul. Öeldaksegi, et küll aitame.
Ma olen lihtsalt mõelnud ,et ametlik abielu noorelt vast ehk õpetab seda suhte-asja tõsisemalt võtma. Avab silmi. See üks külg.
See vanemate abielu-vastane soovitus on tihtipeale sellise lõhnaga ,et olgu-olgu, tegite tite , saame hakkama aga salamisi loodame,et te suhe pikalt püsima ei jää. Ma ei tea kuidas sellesse suhtuda? Kas vanemate-targemate ettenägelikus või vahelesegamine noore inimese saatusesse?

Ehk siis minu meelest on see paber vahest kaitse noortele,kes on otsustanud mingil põhjusel suhtes olla. Kaitse ka näiteks lähikondsete eest.
Mitte küll väga tugev aga midagi siiski. Sest vanematel on enamasti mingi austus selle paberi vastu ja ametlikuks tehtud asja vahest urgitsetakse vähem.
Ei pea abielluma aga ma leian ,et see võimalus peaks siiski olema. Ja sellisel moel,et abiellunuid ei hakata selle eest maha tegema. Niiviisi nagu on tehtud vabaabielus olijaid.
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

nii ta seni laias laastus paraku on olnud, et paarisuhe, nimetatuna abieluks on seatud lähtuma abieluinstitutsioonist - sellest paberist. loomulik oleks vastupidi, et paber, kui sellist tarvis, lähtub selle asja olemusest, mille kohta see kirjutatud. mitte vaid abielu, aga ka paljude muude nähtustega on see nii, et asjad peapeal, kuni sinnamaani, et ilmastikuoludega arvestamine peab lähtuma riigi eelarvest ja mitte vastupidi. ka inimeste suhtumised on mõjutatud sellest kohitsetud mõtlemisvõimest, mis tingib kohitsetud maailmanägemise, justkui miskit muuta saaks üksnes seadusi muutes...

paber on teataval määral kaitse kodutule, kes end külma vastu ajalehtedesse mässib, kuid noori abiellunuid see võimalike lähikondlaste väärastunud mõtlemise eest vaevalt et kaitseb - leiavad midagi muud, mille pealt nillida ja hinge mürgitada, kuni end sellisteks "ettenägelikeks" peavad.

kahe inimese kooselu/sisulise abielu põhjuseks pole mõttekas pidada mitte midagi muud (ei titte, lähikondlaste suhtumist, sotsiaalseid garantiisid, mainet) peale vastastikuse vajaduse ja soovi olla koos, jagada nii hinge kui ümbritsevat reaalsust puudutavat - ja sellist soovi ei saa teisiti, kui tuleb respekteerida. soovivad nad siis või just ei soovi seda ka paberiga kinnitada, ei saa teisiti, kui tuleb tolereerida sedagi, juhul, kui tahta olla oma lähikondlase poolt ning mitte töötada tema vastu. olgu ettenägelikkus sealjuures kuitahes pädev - seda võib jagada, kirjeldada, ühesõnaga oma võimete kohaselt suhelda noore inimesega ja parim, kui suudetakse olla elavaks eeskujuks ise oma siiraste valikute ja tegemistega, kuid pole mõtet olla vastu tema valikutele, kuna vaid nende kaudu saab ta oma tegeliku kogemuse ja edasised teadmised. ka salamisi loota, et tema suhe kas jääks püsima pikaks või siis just ei jääks (vahet pole, kumba loota), on tõepoolest vahelesegamine tema saatusesse - mitte küll saatuse muutmine, kuid raskendamine küll. soovida maksab vaid seda, et ta oleks õnnelik ja usaldada - usaldada inimene oma saatusega toime tulema ja usaldada ennast ka olemas olema sellena, kes on poolt ja toetav.

aga tööd teeb inimene siinmail ike selleks, et katus pääkohale saada, hilbud ümber ja toit lauale endale ja hoolealustele - suhtes tuleb olla, mitte fcking töötada - ja elus areneda Wink
Tagasi üles
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult tundub,et enam vist pole mõtet arutleda. Ilmselt seni toiminud peresuhted on muutumas ja abielu kui selline on minevikku määratud. Vähemalt nii soovitakse.
Kui aus olla, siis ma tegelikult enam eriti ei mõista põhjusi, miks tänapäeval noored(näiteks) koos olema-elama hakkavad. Kui olen küsinud siis ei ole targemaks suurt saanud. Mina omal ajal teadsin täpselt, miks ma abielluda tahtsin.
Aga huvitav on see,et kust on tulnud käsk abieluinstitutsiooni mahakandmiseks. Eriti ei usu ,et inimesed jäsku väga arenenud oleksid. Võibolla oli nii,et siis andis see mingit tuge ja vastutasuks hoidis inimesed lõa otsas. Nüüd äkki on inimesed niikuinii lõa otsas ja riigil pole lisakohustusi enam vaja?


Viimati muutis seda Venezia (Kolm Dets 29, 2010 9:19 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

A kes soovib
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
A kes soovib


Ma tegelikult tõesti ei tea ,kes täpselt soovib. Aga mulje on ,et keegi soovib.
Aga võib ka olla,et inimesed ise on selle maha kandnud. See oleks võimalus , ehki ma ei usu seda miskipärast.
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

äkki ta lihtsalt ei toimi enam nagu vaja - ja jalgu jäänud, otseselt vast keegi maha kanda ei soovi, mulle tundub, kuid täiendatakse ja laiendatakse igast lepinguvormide ja muuga ja aetass asi liiga keeruliseks, ka motiive abiellumiseks tekkib erinevaid ja see nõrgendab toda senist pühalikkust... pigem et kes soovivad maha kanda senise abieluinstitutsiooni, soovivad asendada selle millegi muuga, nö üle kirjutada, nt nii, et ka homod oleks sees vms ja taolised võitlused pigem äratavad neid, kes ei soovi maha kanda senist pühadust ja osalt hoopis tugevdavad traditsioonilist institutsiooni
Tagasi üles
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:
viplala kirjutas:



ja seda, et `kõik mehed tahavad mahataha keerata´ on umbes poolest saadik tõde ja umbes poolest saati soovmõtlemine Very Happy



Noaga...teoreetilisel...mis selles valesti oleks , kui see täielikult tõde oleks?


teoreetiliselt ei oleks miskit valesti, praktiline elu on kirevam, iga kraam ei pruugi ju maitsta alati
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Aga kui tahad aga siiski jätad maitsmata siis kas see on eneseeitus? Laughing
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2010 10:10 pm    Teema: kes soovib Vasta viitega

http://www.vaimumaailm.ee/viewtopic.php?p=176797#176797
Nemad soovivad.
Kuni eelmise sajandi keskpaigani veel mäletati, et pruut peab abiellumisel olema "süütu" ehk siis eelneva seksuaalse kogemuseta. Pärast abiellumist oli naisel keelatud mistahes seksuaalvahekord võõraga. Sama mehel, ühe erandiga: kui sõdade või looduskatastroofide järelmina oli mõni naine jäänud üksikuks, siis oli mehel õigus oma naise kaasteadmisel õigus käia teda seemendamas. Et oleks lapsi ja et sugu ei häviks.

Energeetika, geneetika, parasitoloogia.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 12:32 am    Teema: Vasta viitega

noh, mina olen näinud lähedalt väga noort abielu (sugulastel - lõpuks mees poos ennast üles, sest ta ei pidanud vastu) ja ise läbi teinud abielu, mis tekitati vanemate käsu kohaselt lapse seaduslikustamiseks.
asjad, mida ma siiani (see ikka paarkümmend aastat tagasi) ära kiruda ei jõua.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 12:45 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:

asjad, mida ma siiani (see ikka paarkümmend aastat tagasi) ära kiruda ei jõua.


ähhh, mis sa ike kirud
võta seda lihtsalt kui head õppetükki, mida korrata ei kavatse Smile

p.s nüüd tuleb motokas ja kukub vinguma, et moorid heietavad noorusaegadest
samas - pühendumine/pärandamine naisliini pidi kujutab endast teatavate hingeseikade ja toimingute õpetamist noorematele naistele vanemate naiste poolt.... sest just nii ja aint nii saame õppida tundma hinge süvakihte ja võrrelda neid omavahel Smile iga põlvkond lisab sinna uusi ja nõnna rikkalik pärand valmib Wink
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 2:55 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
ma sain aru, mida paganad meeskonna all mõtlevad.
mõtlevad kolmandat oran¾i põrgut ehk kodu, perekonda ja ühiskonda.
ja armastuse all mõeldakse siin armu ja halastust, ka emotsionaalsust ja arukat seltsivust.aga tõelise koostöö võimeni jõutakse alles viiendas helerohelises põrgus.


ok, see oli ikka jama, kuna kodu ja perekond pole see, mis on meeskond.
isiklik meeskond on midagi sügavamat, see kätkeb ka armastust, aga pole armastus, vaid luuakse sõpruse pealt. põrguna oleks ta Indigo 7-es ehk saatus, kus iga meeskonna liige tajub oma isiklikku saatust ja kohta meeskonnas.

formaalse abieluga on nii, et see on puhtalt pere ja ühiskonna (alateadlik) programmi surve. hingeabielu toimub tegelt juba siis, kui näed näiteks unes et abiellutakse. paraku teine pool ei pruugi seda sisemiselt näha ega mõista, või siis pelgalt sellega rahulduda, võibolla selle, kuna on oma pere ja ühiskonna poolt juba nii ärapeedistatud ja käib karkudel, missest et juudiühiskonnas suhteliselt edukalt, aga õnnetult hingeseadusi lõhkudes. naine ongi nõrk ja ühiskonnale allaheitlik olend, sest ta suudab seda, mees on tugev ja murdub.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 3:32 pm    Teema: Vasta viitega

kumb on tugevam, kas pilliroog või tamm?
tormis murdub tamm, pilliroog on paindlik!
et paindlikkust peetakse allaheitlikkuseks ja murdumist mingiks õilsaks draamaks, on puhtal kujul kristlik programmmõtlemine - sama hästi võiks pidada murdumist alla heitlikkuseks: on all, lõplikult maas ja ei tõuse enam, jääbki alla Shocked ja paindlikkust dramaatiliseks vintsutada saamiseks, ent sellest hoolimata kangelaslikuks vastupidamiseks, hoides oma juured seal, kus on ja tormi vaibudes ajades end ikka ja jälle enesena püsti. niiet see kõik on jama, ütlen ma sulle Very Happy

või kui ei usu (ja ikka ei taha ravikuuri alustada), siis
defineeri palun ka

võistkond
ja
vendlus

tagala
ja
lojaalsus

sõnu on veel, uuel aastal uued tulekul Wink
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:

võistkond
ja
vendlus

tagala
ja
lojaalsus

sõnu on veel, uuel aastal uued tulekul Wink


vaimses tähenduses lähevad need kõik sinna samma kuhu meeskondki, ehk saatus (ja sõprus).

seda olen ma juba suht ammu avastanud, et naine on nagu umbrohi(maa) ja mees nagu puu.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 5:17 pm    Teema: Vasta viitega

ahjaa, naine ise ei mõtle ega vastuta, mees peab vastutama oma mõtlemise eest. naine vastutab kuidagi teistmoodi.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 7:35 pm    Teema: Vasta viitega

kas mõni mees võib nagu umbluu(mars) ka olla Confused
Tagasi üles
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2010 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun, et fraas "see õige" oleks võinud selguse mõttes küsitlusest ära jätta. Mõte on selles, et eeldan, et abielludes mõtleb inimene "see inimene on mu eluarmastus" vms.
Ma proovin nüüd loetut läbi töötada. Vabandan, et nõnda hilinenult.
Norn kirjutas:
muidugi on abiellumine nõndaotsenimetatud õigega parem kui abiellumine valega, niiet jep, muudab paremaks külllll!

Sinu vastus ei ole ikkagi loogiline. OK, kui abiellud selle õigega, aga kas siis suhe ikkagi muutub paremaks?
Venezia kirjutas:
Siin see küsitlus on juba veider.
Ehk siis kes on arvanud,et abielu suhte paremaks teeb? Ma olen aru saanud, et suhe peab juba olema hea ja siis abielu...jne.

Inimesed ikka tahavad kujundada oma elu paremuse suunas. Kui suhe on juba hea, miks siis peab tulema abielu? Või arvasid nii vaid postitamise hetkel ja enam mitte?

Kr66t kirjutas:
suhte alla võib paigutada midatahes, mõttetu laialivalguv mõiste tänaseks.
abielu tähendus on selgelt teada kõigile, ja sealjuures üleüldse pole oluline, et mingid institutsioonid ja aparaadid seda igaüks omamoodi dekoreerivad, oma märke külge riputavad, asja sisuline olemus jääb samaks juhul, kui inimene abiellub oma paarilisega, mitte aga "inglismaa nimel", "tuleviku kindlustamiseks" vms kipakat.


Küsiksin, et milline see kõigile selgelt teada abielu tähendus siis on? Soovunelm, et surmani teineteisest lahku ei areneta ning surmani enam kellegi teisega ei seksita?



Kr66t kirjutas:
See on ike paari enda valida, kas ja kuidas laseb kolmandat osapoolt oma suhte vahele/juurde.

Abielu on lihtsalt üks "vahend", millega manipuleerida inimeste maailmas. Kuidas ja milleks seda kasutada, see sõltub iga paari enda valikust.
...
Ei ole päris nii, et iga abielu registreerimsiega saab riigi kolmanda osapoolena juhtmena kuklasse. Selle saab ike siis, kui ise kaasatakse riik a la stiilis diiliga, kus abielu oli vaja millegi "tagamiseks" ning vaja seda kolmandat osapoolt kui "vahekohtunikku" juurde. Siis maksad loomulikult vahekohtunikule abi ja toetuse eest lõivu Laughing
....
... isiklikult leian, et kõige suurem "kolmas osapool" , mis igas suhtes kahe inimese vahele tuleb, on üüratu enesetähtsus. Ja kui ühel päival see üüratu enesetähtsus ei tule enamp kahe inimese vahele, siis kummalisel kombel ei tule ka mitte midagi muud... Siis võib isegi teine osapool tuld ja tõrva su suuna sülitada Laughing , aga sul on ike täiuslik suhe - taivalik armastus/paradiis maa pääl, sest sinu maailm algab ja lõpeb su endaga. Mida lood ja külvad, seda saad ja lõikad Wink


Abielu manipuleerimisvahendina: Meenub Frank Herberti Düün, kus Leto Atreides ei abiellunud oma konkubiinist naisega seetõttu, et teised kuninglikud kojad säilitaksid lootuse, et saavad oma võsukesi Letole naiseks panna. Nõnda oldi huvitatud heade suhete hoidmisest ja oldi manipuleeritavad.
Sinu loogika järgi - aga ikkagi, miks siis inimesed abielluvad, kui nad sellest mingisugust tagatist või kasu ei saa/taha? Või arvasid nii vaid postitamise hetkel ja enam mitte?
See enesetähtsuse lõpp Sinu jutus - minu meelest on see üsna kurb suhe, kus üks sülitab teise suunas tuld ja tõrva ning teine seda absoluutselt ei taju. Lähedastes suhetes ikka ju hoolitakse teineteise tunnetest.

haldjanool kirjutas:
niisiis, kogemuste põhjal (mida on palju), nii omade kui võõraste;
ja energeetiliste mustrite põhjal, mida on vaadanud kah paljud;
ja loodusseaduste põhjal, mida mõned isegi arvestavad:
...
tänapäeva suurim sigadus on see, et need kaks asja on liidetud, kusjuures asi käib peresuhte sildi all õnnesuhtena.
ehk siis mees ja naine ehitavad süsteemi heakskiidul süsteemi, saavad selle eest näpuotsaga ja süstem paneb ülejäänu taskusse.
...

Väga huvitav! Aga tekkisid raskused arusaamisel.
Ma saan aru, et räägid neljast pesast lähisuhete ringis:
1) Õnnesuhe: Kolme osapoolega süsteemi ehitav töösuhe. Ka testsuhe. Palju tarkust ja natuke energiat.
2) Kiresuhe: Maha-taha. Ainult energia.
3) Platooniline suhe: Liigub ainult tarkus. Kas selle all mõtled ka väljendit "sõbrasuhe"?
4) Abieluline suhe: suhe, kus luuakse koostöös materiaalseid väärtusi ühele poolele. Suhe, kus valitseb energia ja veidike tarkust. Mis kasu saab siis teine pool? Töörõõm? Kas selle suhte all mõtled ka väljendit peresuhe? Kas peresuhte väljendi all mõtled laste kasvatamist? Kas siis üldsegi saab rääkida abielu nimelisest suhtepesast? Abielu on ju pigem ametlik nimetus, mida saab kasutada vaid siis, kui see on riiklikult registreeritud.
Venezia kirjutas:
...
Tehnilise külje pealt vaadatuna siis kindlasti on neid ,kellel riigi tuge (paberit) vaja on. Sest on ka see võimalus,et paber annab kaitse ümbritsevate inimeste eest. Kui veab, siis kasvab inimene paberi tähtsustamisest varem või hiljem välja.
...Teema algatus tundub kuidagi nii,et tegelikult oodatakse head ettepanekut.

Mina näen selles ohtu ,kui inimesed ühtäkki väga õigesti soovivad elama hakata.

Mulle kah tundub, et inimesed, kes abielluvad, ei ole asju korralikult läbi mõelnud. Siis tulebki see paberiusu mäng läbi teha, et usud, et ei pea probleeme lahendama, kuna paber hoiab nii või teisiti koos ja usud, et partner on sinu omad, mitte arenev isiksus. Ja siis sealt usud, et suhtes teeb keegi kellelegi liiga ja keegi jätab kellegi maha, kuigi suhtes vastutavad tegelikult mõlemad pooled.

Teema algatasin, kuna see abielu teema on tõsimeeli väga huvitav. Mulle tundub, et see kuulub siiski otsapidi usumaailmade teema alla, kuna seni ei ole ma leidnud ühtegi loogilist ja ratsionaalset põhjust, miks inimesed abielluvad. Aga ometi tehakse seda massiliselt, rõõmustatakse selle üle ja ei esitata küsimusi. See on nagu surnuaial käimine. Täis igasugu kombeid, rituaale ja uskumusi. Mõned inimesed on kohe kõplamise usku Rolling Eyes Või siis nagu jõuluusk - tarbimispeona, mil tipphetkeks on peale külluslikku sööki rohkete kinkide avamine. (Kujutate ette, meile kingiti sel aastal kokku 10 kingitust. Osad viskasin kohe prügikasti, kuna eelistan valida, milliseid asju majapidamisse võtan)
Ma ei mõista, mis "väga õigesti elamise soovist" räägid. Kui siis jah, mõtlen, et võib-olla oleks võimalus tekitada alternatiive.

naine kirjutas:
Mina pooldan abielu, aga see pole mingi 100 inimesega paraad.
...
Minujaoks on saanud sellest hoopis teine tähendus. Lihtsalt kui inimesed on mingi aeg õnnelikult koos olnud, üle saanud esimestest kriisidest, siis miks mitte kinnitada oma armastust. Kahekesi, ilma teisteta, jamata.. lihtsalt kaks, sõita kuskile kaugele omaette ja lihtsalt veeta mõned päevad koos. Mõlemad räägivad südamest-südamesse.... Sellised asjad seovad inimesi rohkem ja on väärt 100 korda rohkem .... äärmisel juhul pisike tseremoonia mõne lähedase sõbraga. Paganatele sobiks Tok hästi paaripanijaks Very Happy Ütleks paar soovitussõna ja nõuiks natuke Very Happy
...
See oli see maine pool.... vaimselt abielluvad inimesed hoopis tihedamalt Very Happy Abielu on 2 inimese omavaheline kokkulepitud ühendus.

Kas selle armastuse kinnitamise all mõtled riiklikku registreerimist?
Kui ei, siis kuidas see vaimne abiellumine siis käib? Kas teistele inimestele ütled siis kah, et meie oleme vaimselt abielus? Miks seda on vaja tingimata abieluks nimetada?
See, et inimesed ei räägi omavahel asju ja perspektiivse selgeks isegi mitte abielludes on täiesti reaalsus.
Nõus, et soovitussõnad võivad targa poolt olla väga abistavad. Mõni inimene, näiteks Tokroda, suudab öelda selliseid asju, mis alles aja möödudes mõistetavaks ja toetavaks saavad. Aga lihtsalt ütlemine, et nõiub natuke - see teeb asja jälle raskesti kontrollitavaks ja toob sisse nn kolmanda osapoole.
Miks peab 2 inimese omavaheline kokkulepitud ühendus olema abielu? Kas abielu, teeb selle kokkulepitud ühenduse kuidagi paremaks?

Kr66t kirjutas:
pmst kiputakse omavahel segi miksima kaks täiesti erinevat asja mõiste "abielu" all. kahe inimese hingeline liit ja abieluinstitutsioon, mille on hallata haaranud ühiskondlik riigiaparaat, ususüsteem vms, on täiesti erinevad asjad.

sellele vaatamata tunnistab ka aparaat abielu ilma institutsioonita: nimelt nimetab täiesti vastuvaidlematult ka institutsionaalselt pitseerimata liitu abieluks: vabaabieluks. seega mõiste olemus on kõigile üheselt teada, mingit keerutamist pole selle ümber võimalik korraldada, küll aga on selle liidu institutsionaalse märgistamise kaudu aparaatide poolt võimalik ohtralt manipuleerida ja allutada inimest ka talle kõige isiklikuma, hingelise liidu pealt...


Vabaabielu nimetuse teema on jälle omaette ooper. Näiteks, kui küsitluses küsitaks minult, kas ma olen abielus, vabaabielus või vallaline, vastaksin tõenäoliselt, et olen vallaline või jätaksin üldse vastamata. Mina näiteks eelistan öelda, et olen kas kooselus või vabakooselus. See tähendab minu jaoks rohkemat, kui lihtsalt korterikaaslasteks olemist. Sõnastus "vabaabielu" annab jõu abiellumise ideoloogiale ja seda lihtsalt ei taha kasutada oma suhte puhul. Lisaks on see sellise maiguga nagu tahaksin tegelikult abielluda, aga mees lihtsalt ei võta ära.

haldjanool kirjutas:
noh, kinnitamata abielu on osutunud heaks sellepärast, et siis ikka vaadatakse, enne kui miski sigadus tehakse, sest suhe toimib ainult oma jõu pealt.
miskit käed puusas abielukohustamist ei toimu.
st kui partner oluline, tehakse tööd rohkem.
ja kui partner vale, siis lahkutakse kergemini.
kaks väga head asja, mis mõlemad läbi proovitud.


Paremini ei saagi minu arvates sõnastada!
Venezia kirjutas:
Oma jõu pealt toimivad kõik suhted. Nii kinnitatud kui kinnitamatta.
Samamoodi nagu ka mitte oma jõu pealt toimivad suhted võivad olla nii ametlikult kinnitatud kui ka mitte.
Ametlik abielu on oluline siis kui mingil põhjusel vajatakse kinnituse andnud ühiskonna tunnustamist. Tuge (aga tasuta tuge ei anna keegi).
See kinnitaja ei pruugi olla riik. Võib olla mõni muu ühiskonnavorm.

See on selline huvitav dilemma. Ma olen aru saanud ,et pere luua ja lapsi saada on naistel kasulikum noores aes. Ütleme kahekümnendates. Teisalt paljudel siis reaalselt selles vanuses on mõistust ja jõudu PÄRIS ise hakkama saada?
Ehk siis riik kolmanda osapoolena võib olla ju lontija(võtab tasu toe andmise eest). Aga mis oleks alternatiivne tugi noortele ,kes on omale tite taha saanud? Kasvõi kogematta.

Ja siin võib ju nüüd hõikuda ,et kõik peavad kiirelt arenema ja ,et noortele peab õpetust õiget andma jne. Aga päris elus on asjalood hetkel nii nagu nad on. Võid jagada tasuta kondoome, võid koolis teha perekonnaõpetust nii, et süda paha. Aga näe ikka lähevad asjalood tihtipeale omasoodu.
Mistõttu ma ei saa päriselt vastu olla mõttele,et noored siiski üritavad vähemalt peremängu mängida. Ja tõenäoliselt kulub sellel ajal neile see kolmanda osapoole tugi ära.

Hiljem, kui on tekkinud iseeneses ja oma elust ehk parem arusaam, muutub nähtavasti ka inimese suhtumine abi-ja kooselusse.
Ja ka siis abellutakse,sest soovitakse kõva häälega ühiskonnale teada anda,et ollakse suhtes.

Kuidas abielu ja vabakooselu mõlemad oma jõu pealt toimivad? Abielus on olemas visioonid, kuidas ja mida teha? Tõelises vabakooselus, kus ei püüelda abielu poole peavad inimesed ise looma enda visioonid, kuidas ja mida teha ja kes oleme "meie". Lisaks vajavad abiellujad sinu jutu järgi ikkagi tuge/lontijat.
Nii, et abiellumise valik tehakse rumaluse ja teadvustamatuse tõttu? Teiste abielusse uskujate poolse tunnustussoovi tõttu? Novot, sel juhul polegi abielu minu jaoks. Siit koorub järeldus, et abielu on vajalik nendele, kes ei mõtle. Põlvkonniti ei õpita teiste vigadest.
Venezia kirjutas:
Ehk siis minu meelest on see paber vahest kaitse noortele,kes on otsustanud mingil põhjusel suhtes olla. Kaitse ka näiteks lähikondsete eest.
Mitte küll väga tugev aga midagi siiski. Sest vanematel on enamasti mingi austus selle paberi vastu ja ametlikuks tehtud asja vahest urgitsetakse vähem

Ma pidasin kah kunagi plaani, et kui abielluks, siis ei saaks ühiselamu kasvatajad keelata meil öösiti koosolemast. Õnneks nii äärmuslikuks asi ei läinud. Laughing Mainin, et see urgitsemine võib noored aga vastupidiselt eriti tugevaks ja iseseisvaks teha. Muidu on nagu alistumise maik mann. Need kogemused on hirmus vajalikud, kus võitled terve maailmaga oma suhte nimel Laughing
Kr66t kirjutas:
paber on teataval määral kaitse kodutule, kes end külma vastu ajalehtedesse mässib

You Made MY Day! Laughing
Venezia kirjutas:
Kui aus olla, siis ma tegelikult enam eriti ei mõista põhjusi, miks tänapäeval noored(näiteks) koos olema-elama hakkavad. Kui olen küsinud siis ei ole targemaks suurt saanud. Mina omal ajal teadsin täpselt, miks ma abielluda tahtsin.

Kui küsida tohib, miks Sa siis tahtsid omal ajal abielluda?
Mina tean täpselt, miks mina kooselus olen. Koos olla on nii hea. Alati saab rääkida, alati saab teineteist puudutada, ööd saab koos veeta, koos saab süüa, koos saab tulevikku luua jne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group