Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Milleks tänapäeval abielu?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas abiellumine nn "selle õigega" muudab suhte paremaks?
Jah
40%
 40%  [ 4 ]
Ei
60%
 60%  [ 6 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 2:46 am    Teema: Vasta viitega

Abielu on väga hea termin, abi ja elu. Suhe saab olla kas eest, või tagant, ja kui juba kah kolmas platsis, siis soovitan teha graafiku
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 2:57 am    Teema: Vasta viitega

motokaga sada prossa nõus siinkohal!
suhte alla võib paigutada midatahes, mõttetu laialivalguv mõiste tänaseks.
abielu tähendus on selgelt teada kõigile, ja sealjuures üleüldse pole oluline, et mingid institutsioonid ja aparaadid seda igaüks omamoodi dekoreerivad, oma märke külge riputavad, asja sisuline olemus jääb samaks juhul, kui inimene abiellub oma paarilisega, mitte aga "inglismaa nimel", "tuleviku kindlustamiseks" vms kipakat.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

mina eristan 4 põhisuhte tüüpi: kiresuhe, vaprussuhe, abielusuhe ja sõprussuhe, mis hõlmavad omakorda teatud aspekte. näiteks kiresuhe põhineb instinktidel ja äril, enamasti sellest kaugemale ei nähta, aga selline abielu ei kesta, kui ei liiguta edasi vaprussuhtele, mis hõlmab kodu ja kainet tarkust jne.
ja armastus pole minujaoks eraldi eesmärk, vaid samuti vahend, on tõde, mida õpid vaid valdama.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 5:10 pm    Teema: Vasta viitega

armastus on oskus teha meeskonnatööd!
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

armastada võib misiganes liiki töö tegemist, eeskätt endast lähtuvalt, ka teistele.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 5:30 pm    Teema: Vasta viitega

ehket meeskonnaarmastus on oskustöö Shocked
Tagasi üles
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 8:08 pm    Teema: Vasta viitega

Nojaaaaah... kogu see maailm, mida enda ümber sarnaselt näeme, on meeskonnatöö.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

seda jah - rohkem või vähem kollektiivsed unenäod o n meeskonnatöö.

armastus seevastu ei kipu olema me ümber nähtav, veelvähem sarnaselt, muarust. on kirjeldused ja kujustused sel teemal üksnes, kuhu proovitakse sobituda või siis mitte Rolling Eyes
Tagasi üles
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Mina pooldan abielu, aga see pole mingi 100 inimesega paraad.

Esimest korda abiellusin eesti moodi, sülti ja viina lendas, sõbrad ja sugulased olid lauataga kummuli.... lauldi, tantsi, ja muud kallid pulmakombed olid au sees. Pruudirööv, mängud ja tagajamised hommikuni.... mulle meldis, sellest hoolimata pidasime 5 aastat vastu, läksime lahku, sõpradena ametlikult lahutasime 9.5 aastat hiljem. Olime siis teised inimesed, ammu käisime oma rada. Meenutasime ja muigasime. Nüüd suhtleme aegajalt MSNis nagu vanad sõbrad, õppisime oma vigadest.


Siiski... sellised pulmasid vast enam vaja ei oleks. Minujaoks on saanud sellest hoopis teine tähendus. Lihtsalt kui inimesed on mingi aeg õnnelikult koos olnud, üle saanud esimestest kriisidest, siis miks mitte kinnitada oma armastust. Kahekesi, ilma teisteta, jamata.. lihtsalt kaks, sõita kuskile kaugele omaette ja lihtsalt veeta mõned päevad koos. Mõlemad räägivad südamest-südamesse.... Sellised asjad seovad inimesi rohkem ja on väärt 100 korda rohkem .... äärmisel juhul pisike tseremoonia mõne lähedase sõbraga. Paganatele sobiks Tok hästi paaripanijaks Very Happy Ütleks paar soovitussõna ja nõuiks natuke Very Happy


AGA HOOPSI TEINE ASI on juriidiline külg. Selleks ei pea abielluma, piisab notarist vms. Minu arvates äärmiselt vajalik, kui kooselu vältel soetatakse ühist vara. Mina ei hakka lusikaid pooleks saagima, vastupidi, kõikidest suhetest olen ma 2 kätt taskus minema jalutanud. Samas, kui mul on aga suuremat sorti kinnisvara või mina olen maksnud 34% siis pärast ongi see osa minu. Tean milliseks inimesed lahutades muutuvad, lahku minnes on. Siis jääb üks piin vähemaks. kui eelnevalt on kõik kokku lepitud, ausalt.

Ma pole naiivne, igavest armastust pole olemas... Kui töö tehtud, siis minek....

See oli see maine pool.... vaimselt abielluvad inimesed hoopis tihedamalt Very Happy Abielu on 2 inimese omavaheline kokkulepitud ĂĽhendus. Lahutus on igaljuhul valus !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 12:45 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
armastus on oskus teha meeskonnatööd!


Nõus... armastus on tõesti meeskonnaTÖÖÖÖÖ !!!! Mehed arvavad enamasti, et armastus on maha ja taha ;(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 1:36 am    Teema: Vasta viitega

naine kirjutas:
Paganatele sobiks Tok hästi paaripanijaks Very Happy Ütleks paar soovitussõna ja nõuiks natuke Very Happy


me vist ei räägi samast mehest, kui kõne all on toki ?!
igatahes toki ja paaripanija ... onju sa teed nalja Very Happy

tundes tokit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 12:39 pm    Teema: Vasta viitega

meeskonnatöö on pigem sõprus kui armastus. armastuseks pole vaja mingit meeskonda, kuigi võib sinna edasikanduda, isegi paarisuhe pole veel mingi meeskond. niiet paganad, magage kaineks.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tänapäeval, meie riigis, pole minu teada abiellumine üldiselt kohustuslik.

Tehnilise külje pealt vaadatuna siis kindlasti on neid ,kellel riigi tuge (paberit) vaja on. Sest on ka see võimalus,et paber annab kaitse ümbritsevate inimeste eest. Kui veab, siis kasvab inimene paberi tähtsustamisest varem või hiljem välja. Mis puudutab "kolmanda osapoole" lontimist ,siis ma pole näinud ühtegi suhet, mida keegi kuskil lontida ei üritaks. Riik võib nende muude lontijate kõrval poisike olla.

Teema algatus tundub kuidagi nii,et tegelikult oodatakse head ettepanekut.

Mina näen selles ohtu ,kui inimesed ühtäkki väga õigesti soovivad elama hakata.
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:
Kui veab, siis kasvab inimene paberi tähtsustamisest varem või hiljem välja.


See "väljakasvamine" sõltubki muarust sellest, mis on selle paberi kui vahendi eesmärk. Kus ja millega selle abil algse idee järgi manipuleerida taheti.

Kui taheti säädusega toimetada, siis paber ongi vaid selleks,- kasutada säädusi endale soovitud suunas ja selle garanteerib see paber,
kui aga taheti selle paberi abil manipuleerida teise osapoolega Laughing Laughing , siis see paber aitab suuresti kaasa
Kui tahe muutub (inimmeel nõnna muutlik nagu nainegi siin kirjutas), siis võib seesamune paber kui vahend muutuda isegi iseenda "vastu" manipuleerimisvahendiks teise osapoole käes.

Aga kes juba algselt tähtsustab paberit nõnna üle, et see jummel ja hoopis teda sääduskuulekaks vms sunnib ... sellel muidugi tõesti vaja veidi kasvada - saada aru, et tema on see, kes saab paberit kasutada vahendina inimmaailma reeglite rägastikus toimetamiseks, mitte et paber temaga manipuleerib ja toimetab.
Tagasi üles
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti on neid ,kes paberit seadusega manipuleerimiseks kasutavad.
Hoopis rohkem aga ilmselt neid, kelle jaoks paberi saamine (kooselu registreerimine) tähendab pöördumist maailma poole teadaandega ,et nüüdsest ollakse paar. Kinnitus. Nii iseendale kui teistele.

Kooselu kinnitamist kolmandate osapoolte poolt peetakse vajalikuks, kui soovitakse,et ka ühiskond, milles elatakse, kooselu väärtustaks. Igal ühiskonnal on selle jaoks omad tingimused. Väärtustamine omakorda annab mingit laadi hüved/võimalused. See, et kas ja kes seda vajab on juba iseasi.
Mingi tähtsus sellel on ,sest ega muidu isegi homod seda väärtustamist niiväga taga ei aja.

Paber iseenesest ei hoia muidugi kedagi koos. Pigem on küsimus selles,et millist rolli oma kooseluga edaspidi ümbritsevas maailmas mängida soovitakse. See roll, mida riik pakub on nähtavasti kõige arusaadavam.

Mõni peab paberit oluliseks, teine kilkab ,et armastuse jõud on üle kõige. Mina ütlen,et ühtemoodi väänatavad väärtused mõlemad.
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 3:38 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:


Mõni peab paberit oluliseks, teine kilkab ,et armastuse jõud on üle kõige. Mina ütlen,et ühtemoodi väänatavad väärtused mõlemad.


Tahe on oluline. See väänab kõike omale vajalikus suunas ja paneb rõhuasetuse just sinna, mis hetkel "vajalik" Very Happy
Armastuse jõud vist ise pole väänatav... nii mulle näib hetkel (aga see võib muutuda), aga väänatav on "armastuse" sildi kleepimine. Asjade nimetamine ja koondamine armastuse alla ja armastus ise on tegelt kaks iseasja.
Armastus näikse olevat kui pop tarbekaup, millega teha ja õigustada tehinguid, kuid tegelt väänab enesetähtsus seda kaupa endale hankima. Mida tegelt hangitakse ... pole armastus Smile

Samas on mulle endiselt suur müsteerium taotluse ja tahte tasakaal, vahekord. kumb kumba keerab ja väänab Smile

olen aru saand, et taotlus annab tegelt voolavuse.... kuid selleks, et selles suunas paat tüürima hakkaks, oleks vaja lahti lasta tahtest, mis paigale fikseerib... nii ongi jäänd mulje, et tahe võiks olla nagu vajalik ajutiselt ankurdamiseks, et maabuda ja oma asjatoimetused ära teha ja siis edasi teekonda jätkata...

eraldivõtvana nagu ma mõistan neid (tajun kunas tahe määrab ja kunas taotluse jõud kannab), kuid koostoimimist veel mitte - ei oska õiget nõksu nagu Tjorven täheldas onu Melkerile Smile
Tagasi üles
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 3:52 pm    Teema: Vasta viitega

Armastus on vägagi väänatav. Pole palju asju maailmas, mis on nii olematud,et neid niivõrd mitmel moel saaks kasutada ja kirjeldada kui armastus. Elu mõte võibolla ka veel.

Ma ükskord mõtlesin,et taotlus on valmisoleku kinnitus maailmale.Seisund, mitte tegevus. Tahte jõud määrab,et kui valmis oled. Näiteks soov (tahe) olemas olla teatab maailmale ,et oled valmis edasi elama. Oled seisundis kus taotled elu. Siis taotluse jõud tuleb ja hakkab tahte jõudu proovile panema.
Tagasi üles
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 4:00 pm    Teema: Vasta viitega

Töö, on oma keha orjamine, meeskonnatöö, on võõra keha orjamine. Huvitav, et orjad näevad kõike, läbi töö prisma, nende elu on üks suur töö, lapsi saavad tööõnnetuse tagajärjel, ja nii edasi.
Sellepärast orjad aina korrutavad, et on valmis meeskonnas tööd rügama, ja keegi ei räägi, et on valmis armastama.
Paber on veel üks orjale tähtis asi, teevad ju nemad oma tööd paberi alusel, ja töö tegemise eest saavad samuti paberid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 4:14 pm    Teema: Vasta viitega

töösuhe on ka suhtevorm. paljud ütlevad ,et armastavad seda.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Dets 28, 2010 5:06 pm    Teema: Vasta viitega

naine kirjutas:
haldjanool kirjutas:
armastus on oskus teha meeskonnatööd!


Nõus... armastus on tõesti meeskonnaTÖÖÖÖÖ !!!! Mehed arvavad enamasti, et armastus on maha ja taha ;(


maha ja taha on kirg.
ja sellisena äärmiselt tervitatav.
mitte ainult meeste jaoks.

ja suhte juriidika paneb paika varalahususe leping.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group