Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kutsun teid oma foorumit testima
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik.
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Simps
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 25 Nov 2007
Postitusi: 271

PostitusPostitatud: Nelj Dets 02, 2010 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Mu loogika siiski ütleb, et kui ka väga pikaajaliselt nt orienteerutakse rahale, siis see ei pruugi alati krahhiga lõppeda.
Iseasi, kui vastu midagi ei anta. Aga kui antakse vastu samapalju või rohkem, siis tahaks küll teada, mis asjas valesti on..
Kui inimesel on energiat ja teeb tööd, annab vastu, võibolla ka mingi põhjendatud eesmärgiga, siis miks ei võiks selle eest raha saada.. enamus ka nii käitub ju
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 3:11 am    Teema: Vasta viitega

see, et enamus midagi teeb, ei muuda seda teguviisi õigeks, vaid lihtsalt levinuks...
enamus leiab ka, et vihmametsade mahavõtmine pole nende probleem, sest need on nii kaugel ja ühed mõttetud märjad kohad...
...ja kui neid nii palju maha võetakse, ju see ikka kasulik on!

vaata.
raha on mõõdupuu.
vahend, mida saab alati ära võtta.
mitte tulem, eesmärk.
eesmärk on midagi muud:
näiteks, et ma ei peaks iga kuu liisingut maksma ja korteris elama või et mul oleks oma auto...
mitte, et ma pean nii ja niipalju raha saama, et siis ma saan selle ja teise...
need on kaks VÄGA erinevat mudelit, mida üritatakse kokku lükata.
seletan miks.
nende vahel peaaegu ei nähta erinevust.
aga.
kui sa tahad oma kodu või autot, siis need on SINU kodu või auto, st sinunäolised ja sinumaitsega ja neid kui eesmärki ei saa ära võtta (kui ise ei anna).
aga raha ei ole kunagi SINU raha, st raha on raha (näo ja maitseta) ja sellisena on see kergesti ära võetav (kasvõi mingite ootamatute väljaminekute katmiseks või mis iganes).
st vahendist ei tohi kunagi tehha eesmärki!
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 12:51 pm    Teema: Vasta viitega

August Kitzberg "Kauka jumal", neljas vaatus:

Vana-Märt (istmelt karates, leegitsevate silmadega): Jaa! Raha! Raha peab mul olema, raha! Seda olen ma vandunud, kui ma alles poisike olin, siis… (Ähkides) Sa ei tea, keegi ei tea ja ei pea seda ka teadma!... Raha peab mul olema, kuni ma rikkam olen kui tema! Mul ei pea naist olema ega last, sugulast ega sõpra, jumalat ega kuradit – raha peab mul olema; raha on jumal, raha on vägi, raha on võim! Ja võtta tahan ma teda ja olen teda võtnud ja võtan teda, kust ma aga saan. Halastamata, nagu see teda võttis. Kas sa mõistad, vandunud olen ma seda!
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

njaa, Vana-Märdi tundeid võib mõista. see võitmatuse ja vabaduse tunne on võimas, mis kaasneb sellise hulga rahaga, mis ei kohusta iga kupüüri üle arvet pidama. arvepidamine on stressirohke kohustus, piiramatu hulk raha, oo, milline vabadus, selline, et võiks ju ometi olla raha see, mille saamine on eesmärk omaette, lausa peakski olema... ainult et miski ei luba, see miski, mis teab, kui jäägitu orjusega oleks siis tegelikult tegemist. sellisel juhul tähendaks see üks asi, raha, absoluutselt kõike, ehk siis jäägitut sõltumist vaid sest ühest.
Tagasi üles
Simps
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 25 Nov 2007
Postitusi: 271

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 10:09 pm    Teema: Vasta viitega

Raha on vahetusvahend, kuid siiski kõige enam levinud ja selles mõttes ka väärtuslik. Samamoodi saab aga ka ära võtta kulda/kodu/autot jm

Millegipärast aga mõeldakse esmalt võibolla küll eesmärgile, aga tegutsema hakatakse alguses ikka raha nimel, kuna see tekitab võimaluse osta siis kas korter/auto/riided/toit jm...

Võib olla ja arvatavasti ka on suur vahe, kas mõelda kohe eesmärgile või alguses rahale..
Ise nii spets ei ole, aga mõningaid tähelepanekuid olen teinud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2010 1:59 am    Teema: Vasta viitega

lihtsalt kui rahale orienteeruda, siis muutub võmalike lahendusteede hulk jube väikeseks.
sellega suletakse automaatselt muud võimalused.
aga on vel võidud, pärandused, juhused, ülejäägid, lisad, võimalused jne,mis võivad teisnekord olla nii ogarad, et unes kah ei usu, aga on.
orienteerides ennast rahale, kaovad need muud võimalused ära.
näiteks.
elasin maal.
külmkapp läks tuksi.
hea, et ma mõtlesin, et uut külmkappi on vaja ja ei hakanud mõtlema, kui palju raha selleks vaja on, sest raha niikuinii ei olnud.
ja ennäe, helistas hea tuttav, kellele ma paar päeva tagasi olin kurtnud, et näe, hakkab otsi andma...
nimelt oli valda tulnud sots abi korras koorem külmkappe ja 5 tk oli üle ja vajas veel kuhugi jaotamist.
ühe sain mina.
ilma rahata.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2010 11:36 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
lihtsalt kui rahale orienteeruda, siis muutub võmalike lahendusteede hulk jube väikeseks.
sellega suletakse automaatselt muud võimalused.
aga on vel võidud, pärandused, juhused, ülejäägid, lisad, võimalused jne,mis võivad teisnekord olla nii ogarad, et unes kah ei usu, aga on.
orienteerides ennast rahale, kaovad need muud võimalused ära.
näiteks.
elasin maal.
külmkapp läks tuksi.
hea, et ma mõtlesin, et uut külmkappi on vaja ja ei hakanud mõtlema, kui palju raha selleks vaja on, sest raha niikuinii ei olnud..


selles mõttes nõus, et absoluutselt iga asja soovimisel peab jääma rohkem abstraktseks - taotlema tulemit ja vältima ettekirjutiste tegemist, mil viisil tulemini jõutaks Cool vaim armastab rohkem abstraktsust, mängulisust muarust Laughing
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2010 7:04 pm    Teema: Vasta viitega

aga kuluva raha arvestamine on just ettekirjutiste tegemine.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik. Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group