Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Lühike-lihtne kokkuvõte pikkade-keeruliste seletuste asemel
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik.
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Püh Okt 10, 2010 11:48 pm    Teema: Lühike-lihtne kokkuvõte pikkade-keeruliste seletuste asemel Vasta viitega

Iga inimene on jumal. Iga loom, iga putukas iga puu ja taim, iga kivi - kõik ongi jumal. Inimene on üks osa tervikust, ehk jumalast. Jumal on kõik. Terve universum, kogu mateeria ja kogu paramaailm on jumal.
Kuidas seda kõike juhitakse? Piltlikult öeldes on inimese peas toimuv kõiksuse mudel. Igas inimeses on miljoneid erinevaid tahke. Kurjust, headust, suuremeelsust, viha, armastust jne jne. Samamoodi on lood kõiksusega. Kõiksus või jumal või kuidas iganes keegi soovib seda nimetada saab eksisteerida vaid siis, kui ta iseendaga hästi läbi saab. Samamoodi peab saama ka iga inimene iseendaga läbi. Milline osa inimesest on kõige mõjuvõimsam, selline ta ongi. Aga kuna inimene on ise vaid pisike osa kõiksusest, siis peab ta läbi saama mitte ainult iseendaga vaid kõiksusega. Ehk siis kõigiga. Kui inimene teeb midagi, siis ta teeb seda iseendale. Kui ta teeb kellelegi halba, siis teeb ta iseendale halba. Sellepärast ei lähegi sellisel inimesel hästi. Hästi läheb inimesel aga vaid siis, kui ta on õnnelik ja rahulolev. Kõige ja kõigiga harmoonias. Teadmised ja arusaamine, kuidas see kõik toimib on kõiksuse suurim varandus. Kõige suurem osa kõiksusest ongi see osa, kellel on teadmised. See kes seda kõike kontrollib. Või siis inimese arusaamise järgi need. Ehk palju erinevates maailmades tarkust ja kogemusi omandanud jumalaid, kes moodustavad ühe suure terviku. Piltlikult öeldes võivad maa peal näiteks sada või tuhat teadmistega inimest üheskoos midagi soovida ja see soov saabki reaalsuseks. Võimatuid soove pole olemas. Kui mingi soov ei lähe täide, siis vaid seepärast, et pole piisavalt teadmiste ja oskustega inimesi, kes seda soovivad. Nõiad on suuremate teadmistega ja oskustega. Nemad oskavad kõiksuse selle osaga, mis kontrollib, ühendust võtta ja abi saada soovi täitumisel. Ka kuri osa kõiksusest on piisavalt suur, et näiteks maapeal midagi kurja soovida ja see siis täide viia. Kuid igal asjal on hind. Kuri saab kurja enda peale tagasi. Piltlikult öeldes võib näiteks inimese üks osa, tema käsi oma peale halba soovida ja see käsi virutab kiviga vastu pead. Haiget saab pea, mitte käsi. Aga kui peal on valus, siis ei saa ka käel hea olla. Valu kandub üle keha. Seepärast pea kontrollibki, et käsi teda ei lööks. Pea hoiab oma kätt, et käel ei oleks halb olla. Ja käsi ei taha pead lüüa. Nii on füüsiliselt ja nii on ka vaimselt. Piltlikult öeldes on käsi inimene ja pea jumal. Kokku moodustavad nad terviku - inimese. Kui vaim on piisavalt tark ja osav (keha ja vaim on harmoonias), siis võib teha ükskõik mida. Võib näiteks vee veiniks muuta, õhku tõusta ja lennata või mida iganes. Võib vee ja veini üldse ära kaotada. Kõike võib teha, kuid see peab olema kõiksusega harmoonias. See peab olema kõigile hea. Pea tahab, et tervel tema kehal oleks hea. Nii on ka kõiksusega. Aga milleks siis üldse mateeria, materiaalsed maailmad ja inimene? Aga selleks, et saada veel targemaks. Et saada uusi kogemusi. Iga inimene annab oma eluga kõiksusele uue kogemuse. Kõiksus areneb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 1:06 am    Teema: Vasta viitega

aksel, ära pudruta ja ära aja kergeusklikele sodi pähe.
kui sina tahad, siis ole kõigi parasiitidega üks, mina ei taha ja ei ole!
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 3:27 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
aksel, ära pudruta ja ära aja kergeusklikele sodi pähe.
kui sina tahad, siis ole kõigi parasiitidega üks, mina ei taha ja ei ole!


Usu mida tahad. Ega sinu arvamusest midagi ei muutu. Ka sina haldjanool oma isikuga oled väga vajalik kogemuste omandamiseks. Sinu tegutsemine tuleb kasuks nii sulle, mulle, kui ka tervele universumile. Edu!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

näiteks ühte lauset: "iga inimene on üks Jumal", saab mõista täiesti erinevalt.
1. iga inimene on üks (osa) Jumalast
2. iga inimene on (ise) üks jumal.

esimene mõtlemine sobib täiesti ebanormaalsetele "lollidele lammastele" ja peksukottidele, kes on lihtsalt ühed masohistid. teine mõtlemine on esimese vastand ja nemad valitsevad "lambakarja maailma", kui selleks vajadus, sest ründavatele parasiitidele tuleb koht kätte näidata.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Teis Okt 12, 2010 12:55 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 4:40 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
aksel, ära pudruta ja ära aja kergeusklikele sodi pähe.
kui sina tahad, siis ole kõigi parasiitidega üks, mina ei taha ja ei ole!


Kui parasiit, näiteks malaariasääsk, lutikas, kirp sulle oma londi sisse pistab, siis sa ju oled üks. Kui sa pead parasiitidega diilima ja tunnistad parasiitide olemasolu, siis järelikult eksisteerib sinus juba selline sümbolkujund ja seega sa oled sellega juba üks. Kuid see, et me mõistame haigustekitajaid ehk parasiite ja nendega seeläbi teadvuses üks oleme ja ka välist ruumi jagame mis meid ühte seob ei tähenda, et sa ise pead olema parasiidi omadustega.

Nõid ongi see, kes suudab end sellisest sitast läbi närida ( asju mõista nende ÜHTSUSES ), ilma et ta tekitaks isolatsiooni ( feti¹it ja pooltõde ).
Tagasi üles
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 11:30 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
näiteks ühte lauset: "iga inimene on üks Jumal", saab mõista täiesti erinevalt.
1. iga inimene on üks (osa) Jumalast
2. iga inimene on (ise) üks jumal.

esimene mõtlemine sobib täiesti ebanormaalsetele "lollidele lammastele" ja peksukottidele, kes on lihtsalt ühed masohistid. teine mõtlemine on esimese vastand ja nemad valitsevad "lambakarja maailma", kui selleks vajadus, sest ründavatele parasiitidele tuleb koht ikka koht kätte näidata.


Norn. Sa mõtled nagu ristiusu kummardaja. Katsu selle maailma saastast ennast välja rabeleda ja vabalt mõtlema, tajuma, tunnetama, mõistma hakata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

Kui kaua peab saamani trummi taguma, et Windows peale installeeruks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2010 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

raffas.
kõik ei ole üks jumal.
iga liik on loodud erineva tegelase poolt, st, neil on erinevad jumalad.
edasi.
see, et struktureeimata algmaterjal on ühes kohas, pole veel "seesama".
kusjuures on 41 algjõudu, mille kombineerimisel midagi saadakse.
veel.
taim, loom, inimene ei ole jumal.
jumal on jumal.
ja taim on taim.

kui ma õmblen pluusi, siis ainult väga väärastunud olend võib ütelda, et mina ja see pluus oleme üks.
ei ole - see pluus on minu loomingu/töö vili.
see on tulem.
soovi korral ma võin selle ära anda ja midagi ei muutu, ma ei jää millestki enda omast ilma, vaid ainult oma töö tulemustest.
me kõik teeme iga päev tööd, st anname midagi endast ära, siis me peaks juba ammu olematud olema, kui see oleks osa meist.
ainult kasutatav jõud saab olla lõputu, aga mitte kellegi osad.

kui minust miski parasiit toitub, siis ma olen sel hetkel selle parasiidi toit, aga mitte tema osa.
võiks vahet teha.
kui ma teen endale võileiva, siis see võileib ei ole minu osa.
ka mitte mitte minu kõhus.
ma lihtsalt kasutan selles oleva energia ära ja teen sellega midagi, ma ma ei muutu selleks samaks.

enne, kui hakata filosofeerima, peab lahtiste silmadega reaalsusele otsa vaatama ja oma filosoofiad sellele üles ehitama, mitte võtma mingit ingliteooriat (kes ei tea, siis see "kõik on üks"-teooria on üks väga levinud ingliteooriatest) ja siis reaalsust sinna sisse hakata toppima suvaliste meelevaldsete põhjendustega.

olen ennegi aksli tekstidega kokku puutunud.
seal pole üldse tähtsust detailidel, vaid ainult baasmõttel.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2010 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Aksel, ristiusu kummardaja ei tegele mõtlemisega.
su väide on sama kehv huumor, kui väide, et sa mõtled nagu satanist.
katsu absurdist väljarabeleda ja aru saada, et sina ja mina pole üks.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2010 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

Lahutusspekter on huvitav element. See võimaldab eristada. Eristusvõime abil saab määratleda, kuhu oma nina toppida ja kuhu mitte. Teeb võimalikuks eristada kasulikku kahjulikust.

Selle abil on võimalik luua definitsioone ja eristada kõiksus eri ühikuteks.

Aksel kirjutas:
Iga inimene on jumal. Iga loom, iga putukas iga puu ja taim, iga kivi - kõik ongi jumal.

Aga kui me hakkame definitsioone ühtseks viima (sinna hulka kuulub ka ohtralt sõna - kõik - kasutamine), siis olen veendunud, et kõiksusel on sellest sügavalt poogen.
Aga akseli pea võib kontrolli oma käe üle sellegipoolest kaotada ja siis need käed kribavadki selliseid vaimusünnitisi siia foorumisse.

_________________
Nii jumal kui ka ateism on kõik üks mõtlemise keeld. Keeld mõtelda etteantust ja saavutatust üle ja kaugemale.
Ignorantsus, kus usuvastasus on endistviisi kristlik, ning objektiivne, erapooletu tõlgendus loomult nihilistlik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Kolm Okt 13, 2010 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

Aga see Aksel, on puhtalt paganate toode.
Teeme valmis, ja pärast tümitame, tulemus on areng, nii vist?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Kolm Okt 13, 2010 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Noh ega ma midagi paremat siit ei lootnutki. Äkki mõni avarama tajuga inimene saab abi. Aga nii see peabki olema ja seetõttu on kõik korras ja kontrolli all. Maailmas on väga vähe inimesi, kes tegelikkust mõistavad. Ja see peab ka nii olema. Ja see ongi hea. Las ta olla. Olge rahulikud ja kütke oma elu edasi, sest see ongi teie eesmärk. Kogemused kasvavad. Kõik läheb aina paremaks ja iga kingsepp on ilusasti oma liistude juures. Mina olen rõõmus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Kolm Okt 13, 2010 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

Meie korra aluseks on sadakond „pühakirja“, ja nende kirjade aluseks on kõikvõimalikud jumalad.
Inimesest ei saa kunagi jumalad, samas kas meile neid teisi jumalaid vaja on, on väga küsitav.
Kas pole tobe, kui jumalad kusagilt võtta pole, valitakse üks omasugune jumalaks, kas see kummardamise tung on nii suur?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Kolm Okt 13, 2010 4:55 pm    Teema: Vasta viitega

Motosummer kirjutas:
Meie korra aluseks on sadakond „pühakirja“, ja nende kirjade aluseks on kõikvõimalikud jumalad.
Inimesest ei saa kunagi jumalad, samas kas meile neid teisi jumalaid vaja on, on väga küsitav.
Kas pole tobe, kui jumalad kusagilt võtta pole, valitakse üks omasugune jumalaks, kas see kummardamise tung on nii suur?


Mind paneb imestama, kuidas on võimalik üldse niimoodi asjast aru saada nagu Motosummer küsib?

Tunnen, et minu kohus oleks nagu küsijale selgitada aga mida sa selgitad, kui sõnad kohale ei jõua? Samas olen ka aru saanud, et rumalale inimesele ei tohigi selgitada, sest sellega võib talle kahju tekitada. Eks igaüks peab ise oma teed tõe juurde käima. Järelikult pole veel tõest arusaamise vääriline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Kolm Okt 13, 2010 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Kui jumal ära võtta, jääb tokroda sugune, kui see kah ära võtta jääb järgi ainult armastus, ja kusehais, ja kus see mõistus siis on? Kuhu see areng viib? Kas ikka peab mingit jumalad teenima, kas ainult vaatamisest ei piisa?
Aksel pistab oma pea jumala perse peitu, aga sellest tema aru ei saa, et munad ikka jäävad nähtavale
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Kolm Okt 13, 2010 6:36 pm    Teema: Vasta viitega

Motosummer kirjutas:
Kui jumal ära võtta, jääb tokroda sugune, kui see kah ära võtta jääb järgi ainult armastus, ja kusehais, ja kus see mõistus siis on? Kuhu see areng viib? Kas ikka peab mingit jumalad teenima, kas ainult vaatamisest ei piisa?
Aksel pistab oma pea jumala perse peitu, aga sellest tema aru ei saa, et munad ikka jäävad nähtavale


No nüüd sa muutusid küll inetuks ja paljastasid oma alatu loomuse. Aga see selleks. Mina isiklikult pole rääkinud sõnagi kellegi kummardamisest. Kust sa selle küll võtsid? Sinu probleem ongi selles, et sa lähened asjale ristiusumaailma arusaamadest.

No ma proovin ühe korra veel sind aidata. Aga kui sa nüüd ka aru ei saa, siis sorry!

Kristlus on kõige väärastunum asi, mis inimkonnale on antud. Kuigi Jeesus pillub oma apostlite vahendusel piiblis tõesti mõningaid kullateri.

Kummardama ei pea keegi mitte kedagi. See on täiesti vale. Lugupidamise ja arusaamisega tuleb aga suhtuda absoluutselt kõigesse. Sest kõik on üks tervik. Hea lause millest sinagi võiksid aru saada on: ela ise ja lase teistel ka elada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Kolm Okt 13, 2010 7:02 pm    Teema: Vasta viitega

Pole mingit vahet Kristus, buda, paganad, allikas on kõigil üks, tegu on piduriga, et inimesed lolliks ei läheks, nad ei suuda elada ilma piiranguta, kuna ei ole võimelised otsustama mida neil vaja on. Aga pidur, on pidur, parakult kulutab kah teisi mehhanisme.
Aita ennast ise, peida oma munad ära, muidu nool lööb hambad sisse, temal kah oma jumal, kellele mune tassida on vaja, edu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 14, 2010 11:57 am    Teema: Vasta viitega

Aksel kirjutas:

Kummardama ei pea keegi mitte kedagi. See on täiesti vale. Lugupidamise ja arusaamisega tuleb aga suhtuda absoluutselt kõigesse. Sest kõik on üks tervik. Hea lause millest sinagi võiksid aru saada on: ela ise ja lase teistel ka elada.


1. vaid ilusad ja tühjad sõnad, reaalne ellujäämine toimib täpselt vastupidi.
2. kummardamine on samuti lugupidamise märk.
3. loogikaviga nr1: kummardama ei pea kedagi, aga lugupidavalt peab suhtuma absoluutselt kõigesse?
4. loogikaviga nr2: miks kummardamisse ei pea suhtuma sellise lugupidamisega, nagu peab suhtuma lugupidamise kummardamisse?
5. mis on kõik ja mis on tervik? miks peab suhtuma lugupidamisega millessegi, millest aru ei saa?
6. veel parem lause, mida tean on: ela ja lase surra.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Nelj Okt 14, 2010 1:55 pm    Teema: Vasta viitega

Pole tähtis kuidas elad, tähtis on kuidas sured
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 14, 2010 5:39 pm    Teema: Vasta viitega

Motosummer kirjutas:
Pole tähtis kuidas elad, tähtis on kuidas sured


no sellise absurdi tippsaavutusega võiksid mupärast isegi ajalukku minna.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Minevik, Olevik, Tulevik. Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group