Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Aktiivis olev(ad) vÀeloom(ad)

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Merlon
Pruun pÀike
Pruun pÀike


Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 1:34 am    Teema: Aktiivis olev(ad) vĂ€eloom(ad) Vasta viitega

Hakkasin vaatama ĂŒhe inimese pealt, mis tal aktiivis on (kas just 4 sisemaailmast milline aktiivne, vot ei teagi). Aga siis tuli selline pilt ette, kus tema ees on vĂ€rviline karussell ja see pidevalt keerles ja pöörles. Tal oli teatud arv harusid (vist 8 ), mille tipus olid nagu istekohad (lĂ€hemalt vaadates vĂ”is olla hoopiski jooksuratas). siis nĂ€gin, et ĂŒhe peal on nt karu, temale keskendudes ta lihtsalt jooksis- oli aktiivne nö.
Mina leidsin sellisele analĂŒĂŒsile (see vĂ”ib muidugi ka vale olla), et see on justkui inimese kaitsekilp. Tal on seal harude peal vastavad vĂ€eloomad, kelledega inimene hetkel tegeleb. NĂ€iteks soovib hakata rohkem valitsema (lĂ”vi) ja nii edasi. Kui inimene tahab olla pidevalt vĂ€ga ĂŒle ning ainult keskendubki oma tugevatele pooltele (omadused, mis niigi hĂ€sti vĂ€lja arendatud), siis ta hoiab oma hĂ€sti arendatud hingeosad ees, aga muud hingeosad tol hetkel ei vĂ”ta protsessidest osa. Aga samal ajal peaks inimene just oma vĂ€iksemate ja nĂ”rgemate hingeloomadega tegelema ja nad etepoole ehk nĂ€htavale kergitama, et lasta neil protsessidest osa vĂ”tma ning tĂ€iustuma. Samas inimene peaks tundma ennast siis nĂ”rgana, aga nĂ”rkus kaob ajapikku Ă€ra, kui ta omandab teadmisi seal eespool olles (vĂ€ike hingeosa kasvab suuremaks ja tugevamaks). Nad on mĂ”jutatavad seal ees (vĂ”ivad ka peksa saada tugevama kĂ€est). Ehk siis- okei on olla teistest vĂ€iksem ja eesmĂ€rk on just kasvatada endas vĂ€lja mingi oskus, millest varem oled nt eemale hoidnud vĂ”i pole lihtsalt selle peale varemalt tulnud, et oleks vaja.
See on minu nÀgemus asjast, vÔib ka veidike vildakas olla. Kui keegi oskab omaltpoolt kommenteerida, siis kuulaks heameelega
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 2:08 am    Teema: Vasta viitega

ilmselt mitut vÀikest ei saa korraga vÀljas olla, sest siis pekstakse inimene tugevamete poolt lihtsalt segi ja mingist arengust pole juttugi, vaid toimub ainult asjade lappimine.
kusjuures see kasvatamine peaks vist nii kÀima, et inimesel tekib miski vajadus - targem osa temast on vaikselt niite tÔmmanud tagaselja ja miski olukorra tekitanud - ja siis see loom tulebki vÀlja.
kusjuures hakkab toimuma asju, mille lahendamiseks peab rakendama just seda looma erinevates variantides.
ma arvan, et inimene nö teadliku valikuga ei suuda valida optimaalselt, st pĂŒĂŒa palju tahad, midagi jÀÀb ikka kahe silma vahele ja see juba segab seda kĂ”ige Ă”igemat arenguteed.
nÀiteks inimene arvab, et ta peaks arendama endas kunstiannet - vÔib-olla peakski.
aga ta unustab Ă€ra nĂ€iteks, et tĂ€navatel kĂ€ib reaalne sĂ”da ja selles ellu jÀÀmiseks peaks hoopis tegelema fĂŒĂŒsilise kaitsevĂ”ime arendamisega.
viimane vĂ”ib kĂŒll olla sarnane esimesega, sest mĂ”lemad nĂ”uavad vĂ€ga head detailide mĂ€rkamist ja nendest arusaamist, aga nende vĂ€ljund on ikka tĂ€iesti erinev.
see oli lihtsalt illustratsioon sellele, mis vÔib juhtuda, kui hakata teadlikult valima looma, keda arendada.
seda enam, et soovitud olukorra tekitamine vÔib olla vÀgakeeruline vÔi lausa vÔimatu.
vÔib ju otsustada, et voh, hakkan arendama kotkast - see on vabadus.
aga kui ma istun vangis tÀhtajaga 2 aastat, siis see 2 aastat mul ilmselt ei ole vÔimalik vastavaid olukordi mitte kuidagi tekitada ja kui ka Ônnestub, siis on vÀga vÀike vÔimalus, et ma sellest ka tervelt vÀlja tulen.
see 2 aastat tasub arendada endas nÀiteks kannatlikkust, mÀlu kasutamise oskust vÔi muud sellist, mida olukord vÔimaldab teha.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Merlon
Pruun pÀike
Pruun pÀike


Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 2:32 am    Teema: Vasta viitega

Kuna ma kÔike pildis jÀrgi ei kontrollinud, siis hÀsti palju oli oletusi. Minu eesmÀrk oli loovust kasutada seekord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 4:43 pm    Teema: Vasta viitega

kusjuures pilt annab alati nn olukorrakirjelduse, aga ei ĂŒtle mitte kuidagi, kas see, mis toimub, on Ă”igesti vĂ”i mitte.
ta lihtsalt ĂŒtleb, et vot, siin ja praegu on asjad just niimoodi.
aga miks nad niimoodi on, on juba keerulisem teema.
aga ma vĂ”in ĂŒtelda, et see pildilugemine on vĂ€ga suur kunst, st see eeldab, et loetakse erapooletult Ă€ra nii Ă”iged kui valed asjad, nii tuntud kui tundmatud asjad.
sest ainult niimoodi saab aluse Ă”igele analĂŒĂŒsile.
kui juba hakata selekteerima, et "see vĂ”i teine asi on totter" ja "ilmselt ma nĂ€en valesti", siis on tĂ”ese analĂŒĂŒsitulemuse saamise vĂ”imalus vĂ”rdne nulliga.
aga sel juhul on ka astutavad sammud pea alati valed.
ja vot sellest Ă”igest pidist saab hakata kĂŒsima siis, et kas see, mis ma nĂ€en, peabki niimoodi olema vĂ”i peaks see kuidagi teistmoodi olema.
ja kui, siis mismoodi.
jne.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 5:35 pm    Teema: Vasta viitega

Peep Vain kasutab sellist terminit nagu mugavustsooni laiendamine. Ma arvan, et see on hea vÔte oma nÔrgemate hingeosade treenimiseks.

Ühelt poolt me vĂ”ime saada mida iganes, kui me oleme valmis loobuma millest iganes. Kuid enamasti nii ei ole. Me tahame mida iganes, aga ei ole valmis loobuma millest iganes. Ja siis juhtub enamasti nii nagu nool kirjutas. Et mĂ”tled, et hakkad kunstnikuks ja siis saad tĂ€naval peksa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

ma nĂ€en ka igast asju lĂ€bi oma viuli, oma vĂ€e ja teadmiste lĂ”ksu jÀÀmine on kĂ”ige keerukam takistus nĂ”iale, mida ĂŒletada.
_________________
Pole olemas kaht ĂŒhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Dana



Liitunud: 28 Okt 2009
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 7:19 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
ma nĂ€en ka igast asju lĂ€bi oma viuli, oma vĂ€e ja teadmiste lĂ”ksu jÀÀmine on kĂ”ige keerukam takistus nĂ”iale, mida ĂŒletada.

so enesetÀhtsuse lÔks. Teadmised pole kunagi takistuseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nosalt
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Nelj Märts 11, 2010 12:12 pm    Teema: Vasta viitega

Dana kirjutas:
Teadmised pole kunagi takistuseks.

ImperialismidŸunglis on jah vaja teada ja tunnistada pseudoteadmisi, et karjÀÀri teha. Dissidendile pole akadeemilisest jurast enam mingit kasu.
E=mc2 (c ruudus) on suurim teaduslik vale.
_________________
NaCl - esimene lisaaine, mis maalastele pÀhe ja sisse mÀÀriti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Märts 11, 2010 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

Dana kirjutas:
Norn kirjutas:
ma nĂ€en ka igast asju lĂ€bi oma viuli, oma vĂ€e ja teadmiste lĂ”ksu jÀÀmine on kĂ”ige keerukam takistus nĂ”iale, mida ĂŒletada.

so enesetÀhtsuse lÔks. Teadmised pole kunagi takistuseks.


on, kui arvad, et need on kuskilt otsast valmis ja lĂ”plikud, ehk on kas must vĂ”i valged, aga mitte mustvalged ĂŒheaegselt. sest tĂ”de on alati lihtsustatult mustvalge, see ongi arenguprintsiip, vĂ€rvide lisamine seda ei kaota.
_________________
Pole olemas kaht ĂŒhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Märts 15, 2010 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

pole iseenesest oluline niivÔrd see, kui tugevad kÔik inimese osad on vaid tema suutlikus otsustada, millal mida kasutada.
enamus inimestel on ĂŒsna palju jĂ”udu. paraku ei oska nad sellega miskit peale hakata ega seda hallata. mistĂ”ttu muutub olemasolev koormavaks.

vÀeloomana kotkast vangistuses arendada on ideaalne, kuimitte ainus tÔeliselt hea vÔimalus. areneb kotkas, tekib suutlikus leida vÀljapÀÀs. vastasel juhul on vangis istuval inimesel kotkas vÀeloomana(missiis,et nÀiteks vÀike ja nÔrk) lihtsalt kasutu koorem.
ehk siis vÀeloom peaks ennast ilmutama siis kui millegi teostamine on aktiivses faasis.
vangis kannatlikust harjutada vÔiks iseenesest siis, kui seal meeldib olla.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Märts 15, 2010 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

ma pean silmas vangistust, kus istutakse kohtu otsuse pĂ”hjal miski kordasaadetud jama eest meie tavaĂŒhiskonna tavavanglas, kust pĂ”genemine on ebatervislik.
seal on hea harjutada manipulatsiooni, sest see on asi, mis Ôigesti rakendatuna tagab varasemast vabanemise, siis ilmselt mingi ahviliik.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 16, 2010 12:07 am    Teema: Vasta viitega

vabadus sinu kontekstis jÀÀb ikka kotkaks. ehk siis soov vabaneda on kotka arendamine ja kasutamine. ahv on see, kes juba oskab.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Märts 16, 2010 2:50 pm    Teema: Vasta viitega

ma ei tea, kui palju sul on on olnud lÀhikokkupuudet selle seltskonnaga, kes on "kinni istunud".
vabaduseks, vabaduse mÔistes nad vanglast vÀljasaamist ei pea.
nad vĂ”tavad seda, kui kohta, kus on tegutsemine piiratud miskite lollide reeglitega, millest tuleb vĂ”imalikult palju mööda hiilida/ĂŒle kavaldada, st miski Ă€rapetmise ja manipulatsiooni variant.
kotkas on Ôilis loom, kes puuris sureb, sest ta ei alandu manipuleerima.
vaid ta on seotud hingesuurusega.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Märts 16, 2010 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

Mida iseloomustab vÀeloom : kiil ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:

kotkas on Ôilis loom, kes puuris sureb, sest ta ei alandu manipuleerima.
vaid ta on seotud hingesuurusega.


ega nii nende Ă”ilishingedega enamasti lĂ€heb kĂŒll, jah.
hing nii suur, et ei mahu Àra.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group