Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Viimsed päevad..
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Veeb 22, 2010 4:11 pm    Teema: Vasta viitega

naine kirjutas:
Itika, ta on ju vaid zobi.... juutide surud jumala zombi, kes käib mööda maailma ringi ja otsad hingi.. tegelikult on nende jumal juba minemisel...


Armas naine, ma luban endale luksust olla Sinuga võrreldes eriarvamusel. Võtan arengut ja hüppamist kui ajalikku mängu ning oma vaatepunktist suudan saavutada heiastuse Jeesuse tagasituleku arenguvälisest lõpmatust olemusest Laughing , mida Sina pead tühiseks pudemekeseks, kuna see Sinu maailmapildis nõnda on. Ajalise väljendumise mängudes kipuvad kristlased hetkel omama nõrgemaid väjavaateid, mis ei välista aga iga eraldioleva teadvuse väärtustamist väljsapool neid mänge.

Samuti pole mingit mõtet kristlastele jutlustada arengut, sest nende ainujumal lõi täiusliku olendi, kellel juba ligi 2000 aastat on olnud võimalik oma vahepeal kadunud täiuslikkus läbi Kristuse taastada. Kui soovid kristlasele selgeks teha, et on vaja kuhugi mingil moel arenema hakata (piiblis pole arengust sõnagi ning jumala seaduste tundmaõppimist ei käsitleta arenguna), siis proovi kõigepealt nende täiuslikkus kahtluse alla seada. Cool Inimene kristlasena pole jumal, ta on oma jumala täiuslik tööriist.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Veeb 22, 2010 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

eee, keda sa täiuslikuks pead? Rolling Eyes
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Veeb 22, 2010 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
eee, keda sa täiuslikuks pead? Rolling Eyes


Täiuslikuks pidamine on subjektiivne nähtus ja täiuslikkuse parameetrid sõltuvad ühendvälja määratud piiridest. Mõni ühndväli asetab täiuslikkuse endast väljapoole. Mulle endale meeldib küll rohkem sõna "terviklikkus". Ma olen vaadanud, et tokrodaanlikus võtmes pole olemas ei ühte ega teist, on pidev liikumine selle suunas (areng) või eemaldumine sellest (mandumine). Kristlane näeb oma vaatepunktilt, et temal kui jumala loodud olendil, pole vaja enam kuhugi areneda, tema peab oma loojaga võimalikult kooskõlas olema ning kogu avardumine toimubgi ainult selles suunas. Oma enda praeguse hetke tähelepanus ma ennast täisulikuks ei pea, kui Sa seda küsisid.

Siit tulebki vahe täiuslikkuse ja terviklikkuse vahel. Täiuslik saab olla ainult teatud piirides. Terviklik on aga iga teadvus, sest muidu ei oleks tal võimalik ühtegi maailma üles ehitada ega nende maailmade kaudu teiste teadvustega suhelda. Sõna "suhe" (suhtlema, suhtuma jne) kätkeb endas võtit - suhet saab luua ainult siis, kui puudub täiuslikkus (täisolek) mingites piirides ning on võimalik võrrelda, suhestuda, täiendada, täienduda. Selleks, et teadvus saaks suhelda, peab ta teis(t)e teadvusega kaaslooma "mõned" universumid.

Tokrodaanlik teooria reguleerib minu meelest seda, millises mahus ja suunas, milliste reeglite alusel toimub (võiks toimuda) teadvuse loomemahu ja suhtemahu muutumine ajas. See on reeglistik ühtlustamaks teadvuste omavahelist suhtlemist teatud piirides, teatud arengumaatriksis. Nn. paganlik eufooriline püüe mahutada enda maailmapildis alluvale positsioonile neid teadvusi, kes mänglevad kristliku vaatepunktiga, on minu arvates sama kvaliteediga, kui kristlase hädine püüe oma mätta otsast (ehk oma vaatepunktist lähtuvalt) suruda alluvale (endast vähemväärtuslikule, vähemloovale) positsioonile tokrodaanluses mänglevaid teadvusi.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Esm Veeb 22, 2010 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

naine kirjutas:

Mul tuli silme ette pilt viimasest päevast, nagu kuskilt jehoovakate ajakirjast.. Maailma viimane päev, sõjad, haigued, piinad ja siis taevas lööb helendama ja taevavõlve astub Jumal, käed ettesirutatud, kutsub ta oma jüngreid. siis tõmbab ta viimased hinged ära ja kaob. See on nage ekstra aku laadimune... huvitav kuhu ta hüpata tahab ?


Muide piibel kirjeldab Jeesuse teist tulemist mida ei näe inimesed kes ei ole tema omad. Jumal võtab lõpuaegadel oma koguduse siit maalt ära. Nagu õigusekuulutaja Noa, ennem veeuputust, läks laeva ja sulges ukse, samamoodi saab olema ka teistkordsel Jumalapoja tulekul. Muide see pole veel mingi maailmalõpp sellesmõttes, et maailm häviks jne..
Piibel muide kusagil peale oma koguduse äravõtmist ei räägi paganate pääsevõimalusest. Ainult Juutidel on veel võimalus pääseda tundub. Ülejäänud inimesed jäävad maha viletsuse aega millist pole veel olnud ega tulegi.
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Teis Veeb 23, 2010 1:41 am    Teema: Vasta viitega

Jeesuse tagasitulek kirjutas:





12Andke suud Pojale,
ja andke tema voodisse oma lapsed!
Ja olgem valmis ka võtma
Teda vastu oma ihuavaustesse.
Õndsad on kõik,
kes tema juures armupaika otsivad.


Heh, ma pole miskine joobannöi pederast...ja pedofiilidesse suhtun ka kurjalt. See kuradi piider on siin mõni ütleja või?!


Hmmm... viimased päevad... oot oot, niisiis aulisel Neitsi Maarjal algab lõpuks ometi menopaus või Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Veeb 23, 2010 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

Paganatel aga on "Lennuk", sellega pääseb kasvõi maailmade lõppu ja ka tagasi, Noal jääb üle vaid järgi hulpida, ja paganate armule loota. eks näis, kui tublid olete, saate isegi soolapiitsa, see ju teiele eriti meeldima.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nosalt
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Teis Veeb 23, 2010 2:11 pm    Teema: Vasta viitega

Jeesuse tagasitulek kirjutas:
Jumal võtab lõpuaegadel oma koguduse siit maalt ära.

Ja Maa jääb tasastele. Jahve just paska keerama siia tuligi.
_________________
NaCl - esimene lisaaine, mis maalastele pähe ja sisse määriti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Veeb 23, 2010 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

itika, ma olen kohtunud täiuslikkusega.
ma võin öelda, et ma olin maadligi ja ma olen siiani võlutud.
ja ma oskan nüüd võrrelda ja näha asju, mida ma varem ei mõistnud.
naljakas on see, et ma olen nüüd kannatlikum teiste suhtes, sallivam ja leebem, kuigi igasuguseid vigu ja möödapanemisi, parameetrist väljas olemisi ja muid asju (ka enda koha pealt) näen ma hoopis kergemini ja selgemini.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
radiaator
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 23, 2010 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

midagi täiuslikku selle peale http://www.youtube.com/watch?v=4BZSqtqr8Qk
Tagasi üles
Simps
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 25 Nov 2007
Postitusi: 271

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 24, 2010 2:11 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
itika, ma olen kohtunud täiuslikkusega.
ma võin öelda, et ma olin maadligi ja ma olen siiani võlutud.
ja ma oskan nüüd võrrelda ja näha asju, mida ma varem ei mõistnud.
naljakas on see, et ma olen nüüd kannatlikum teiste suhtes, sallivam ja leebem, kuigi igasuguseid vigu ja möödapanemisi, parameetrist väljas olemisi ja muid asju (ka enda koha pealt) näen ma hoopis kergemini ja selgemini.


Tajun ka enda jaoks täiuslikkust, aga ma ei saa aru, miks ebatäiuslikkus närvidele käib...kas siis olen ise olnud selles staadiumis ja sellepärast täiesti kriibib nagu ja ei salli seda kohe
ehk siiski vist mingi oma veapunkt...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 24, 2010 3:00 am    Teema: Vasta viitega

ma arvan, et minu puhul mängis rolli see, et kuni sinnani ma TEGELIKULT ei saanud aru, milline on see täiuslik, kuidas see mõjub.
aga kui ära nägin, siis nagu mingid asjad läksid lahti, ma hakkasin mõistma.
loomulikult, mingid arusaamad ju olid, aga PILTI, kuidas see ON, tegelikult ikka ei olnud.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Simps
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 25 Nov 2007
Postitusi: 271

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 24, 2010 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

vb ka, et täiuslik on midagi sellist, mis mõistab ja aktsepteerib ka ebatäiuslikku. kusagilt on samas ka meelde jäänud, et enda ära õpitud kunagiste vigade suhtes on inimene eriti tundlik.
mul on mõningas asjas vaja lüngad täita, et suuremat pilti näeks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 25, 2010 2:01 pm    Teema: Vasta viitega

kui Täiuslikkus on see punkt siin . mille ümber on joonistunud ring, siis Terviklikkus on ringi sisse jääv KõiksusO ja ringjoon on Ebatäiuslikkus. Absoluutselt ja Lõputult.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 25, 2010 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
itika, ma olen kohtunud täiuslikkusega.
ma võin öelda, et ma olin maadligi ja ma olen siiani võlutud.
ja ma oskan nüüd võrrelda ja näha asju, mida ma varem ei mõistnud.

Milline see täiuslikkus siis välja nägi,oli kui küsida tohiks?
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Veeb 26, 2010 12:17 am    Teema: Vasta viitega

absoluutses tasakaalus, ainult sisemisele toetuv ja sama kõike välist märkav ja arvestav.
ma ei oska kirjeldada, seal oli nii palju tahke.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
radiaator
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Veeb 26, 2010 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

näiteks norn on täiuslik mölakas Laughing
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 1:40 am    Teema: Vasta viitega

unista edasi.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Jeesuse tagasitulek
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Aug 2006
Postitusi: 212
Asukoht: Taevas ja Maa

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2010 1:18 am    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
Paganatel aga on "Lennuk", sellega pääseb kasvõi maailmade lõppu ja ka tagasi, Noal jääb üle vaid järgi hulpida, ja paganate armule loota. eks näis, kui tublid olete, saate isegi soolapiitsa, see ju teiele eriti meeldima.


Ei tule siin mingit laeva enam, ka lennuk ei päästa. Lõpuajal päästab ainult pattude andestus kuninga poolt ja ta sõber olemine. Igasugune sonimine ja Josep Smithide ja muude nn"karjaste" kes räägivad, et jumal neile uuema tõe avanud ei maksa siis enam midagi. Otsi omale korralik karjane kellel ka korralikud juured kui tahad kuhugi pärale jõuda! Muidu on niimoodi, et püüad leiutada küll mingit lennukit ja temaga ära sõita kui vaja, aga unustad, et kütus on maailmast otsa saanud ja ega ta päästagi, sest ega seal mujal polegi parem kui siin kuhu on inimene loodud mõtlema ja olema. Wink
_________________
Me ise finantseerime patu revolutsiooni ja lõpuks see tapab meid endid:(
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2010 3:46 am    Teema: Vasta viitega

Jeesuse tagasitulek kirjutas:
Norn kirjutas:
Paganatel aga on "Lennuk", sellega pääseb kasvõi maailmade lõppu ja ka tagasi, Noal jääb üle vaid järgi hulpida, ja paganate armule loota. eks näis, kui tublid olete, saate isegi soolapiitsa, see ju teiele eriti meeldima.


Ei tule siin mingit laeva enam, ka lennuk ei päästa. Lõpuajal päästab ainult pattude andestus kuninga poolt ja ta sõber olemine. Igasugune sonimine ja Josep Smithide ja muude nn"karjaste" kes räägivad, et jumal neile uuema tõe avanud ei maksa siis enam midagi. Otsi omale korralik karjane kellel ka korralikud juured kui tahad kuhugi pärale jõuda! Muidu on niimoodi, et püüad leiutada küll mingit lennukit ja temaga ära sõita kui vaja, aga unustad, et kütus on maailmast otsa saanud ja ega ta päästagi, sest ega seal mujal polegi parem kui siin kuhu on inimene loodud mõtlema ja olema. Wink


Me toodame omale kütuse ise. Noa oli sitt kapten, tema sõitis oma küna kuhugi mäe otsa hunnikusse ja, olgem ausad, piibel ei räägi midagi antud küna liikumapanevast jõust, seega võib oletada, et isand ei õpetanud Noale aerude ja purjede tegemist, ka ei pand ta laevale mingit mootorit. Küsimus on siis muidugi selles, et kuda see Noa ikkagi maale pääses? Ilmselt sattus ta sobiva suunaga tuulde või hoovusesse... Sitt kapten on Noa seetõttu, et ta enda pead tööle ei pand. Ta saanuks ju vabalt oma künale purjed teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2010 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

Jeesuse tagasitulek kirjutas:

Ei tule siin mingit laeva enam, ka lennuk ei päästa. Lõpuajal päästab ainult pattude andestus kuninga ...:


Lennuk ongi kuningas, kes sinna saab, on väljaspool kristlust ja selle pattu, ehk loob nagu üks õige miis kunagi, ise.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group