Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

liberalismist :)
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda mõtted.
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 14, 2010 12:18 am    Teema: liberalismist :) Vasta viitega

lugesin Inno ja Irja seiklusi:
"Juha Molarist ja kuidas Dima ja Pjotr mind mitteametlikult Öise Vahtkonna liikmeks võtsid.
Johan Bäckman (vasakul) intervjueerimas eile ametist kõrvaldatud Espoo kirikuõpetaja Juha Molari (keskel lapsega) abikaasat Tatjanat, eile hotelli Seurahuone seminariruumis.

Nonii, lubasin teile kirjutada eilsest protestimiitingust ja kuidas me Öise Vahtkonna seltskonnaga (Dima Linter, Max Reva, Pjotr Pu¹karnõi ja paljud teised) Johan Bäckmani kutsel Soomes käisime ja Põhja kirikuõpetaja Juha Molari eest Espoo toomkapiitli ees piketeerisime.

Alustame siis algusest. Kuna ma olen Safka (Soome Antifa¹istlik Komitee) listi liige, siis seal kutsuti kõiki antifa¹iste üles Juha Molari toetuseks Espoo toomkapiitlile kirju kirjutama, tegema videosid Juha Molari toetuseks ning kirjutama Molari asjast blogides. Ma ei ole Juhat varem kohanud, küll aga kirjutas ta mulle sügisel meili, kus rääkis oma asjast, et kirik kavatseb teda arvamusavalduste pärast lahti lasta, ja küsis, kas ma ei võiks sest luuletust kirjutada. Kuna ma pean enne inimesest luuletuse kirjutamist inimest nägema, asjas niiöelda sees olema, siis jäi asi tookord soiku, aga nüüd asusin ma küll tegutsema. Saatsin toomkapiitlile kirja, kus palusin Juha Molari ametisse jätta, sest ta on vaid rahumeelselt oma arvamusi väljendanud ning tavaliste inimeste kaitseks välja astunud, nagu näiteks Rimma Salose puhul, kelle poja isa varastas ta temalt ära ja viis salaja Soome. Kirjutasin piiskopile, et nii väiksed riigid nagu Eesti ja Soome peavad olema uhked iga inimese üle, kel jätkub julgust süsteemi ja vägivallaga võidelda, sest selliseid inimesi ei ole palju.

Eile olime kell pool 7 sadamas ja sõit Soome poole võis alata. Nats uimased muidugi olime, sest saime magama alles kell kaks öösel (ma olin natuke erutatud, sest olin just käinud politseis ja uurija Elle Karm oli mind kriminaalmenetlusega ähvardanud, kui ma Inno asjadest edasi blogin) ning ärkasime juba kell neli (sõit Rakverest Tallinna võtab ju poolteist tundi). Nõndaks siis, olime sadamas, aga piletikontrollis tekkis väike segadus, sest meile öeldi, et keegi oli meie pileti juba välja võtnud. Helistasin Johanile, kes oli kella poole seitsme ajal juba üleval, ning tema omakorda Dima Linterile ja Max Revale, et äkki nemad võtsid ja ootavad mind sadamahoones sees. Selgus, et Dima ja Max olid veel kodus. Marssisime siis sadamahoonesse sisse ja kassasse. Sealt saime oma piletid ilusti kätte.

Teistega trehvasime laevas. Mina sisustasin oma aega blogimisega (kirjutasin sissekande sellest, kuidas uurija Elle Karm Innost kurjategijat teha üritas ja kuidas ta sealjuures ise kuriteo toime pani), Inno vestles Dmitri Linteriga. Pärast tulid me lauda Maksim ja Pjotr, kellega sai samuti mõnusasti juttu vestetud.

Sadamas oli meil vastas esirevolutsionäär Johan Bäckman ise, suu kõrvuni naeru täis. Inimesed mahutasid end Dima, Johani ja meie autosse ning sõit hotell Seurahuone poole, kes toimus päeva esimene üritus, Juha Molari pressikonverents, võis alata. Pisike kollane tuba hotell Seurahuones, kus konverents toimus, oli pilgeni inimesi täis. Kohal oli ka Juha armas venelannast naine Tatjana ja nende imearmas kolmekuune pojake Aleksandr, kes rõõmsalt fotograafidele poseeris. Sõna võttis Juha ise, kes oli natuke murelik, ent siiski lootusrikas, Johan, Dmitri Linter, üks Juha koguduse liige ja veel mõned inimesed. Kohal oli ka soome pressi esindajaid.

Pärast seda läks lahti sõit Espoo poole. Meie võtsime oma autosse Maksim Reva, Pjotr Pu¹karnõi ja Sergei Pavluhhini, kellest ma teile oma eelmises sissekandes kirjutasin - mehe, kes oleks valmis sõdima Eesti vabaduse eest. Autos sai kirglikult arutletud inimese vabaduse ja vaba ühiskonna üle ning vaieldud selle üle, kust see russofoobia ehk veneviha siis õigupoolest Eestisse tuli. Inno arvas, et soomlased õpetasid seda meile ning Pjotr nõustus, Maks oli teistsugusel arvamusel. Sergei rääkis, et inimesed, kes elavad ühes riigis, peaksid kokku hoidma ja teineteist toetama. Sellega nõustusime kõik.

Mõne aja pärast jõudsime Espoosse, kus toomkapiitel asub, ning parkisime auto massiivse kirikuhoone ette. Seal oli arutlus Juha ametissesobivuse üle juba käimas. Peagi saabus ka Johan ning asus agaralt lippe ja plakateid jagama. Pea kõik venelased haarasid ka eesti lipu, mõned neist - nagu Pjotr - ainult eesti lipu. Kuna eesti lipud said otsa, siis meie Innoga olime sunnitud võtma soome lipu Smile. Johan oli toredad ja vaimukad plakatid teinud, näiteks: "Jumalauta! Piispa palvoo Prokareliaa!" (Jumal tule appi, piiskop teenib ProKareliat) ja "Kirkko! Perkele! Näpit Irti Molarista!" (Kirik! Kurat! Ära puutu Molarit!). Elasime kõik Juhale kaasa, vehkisime lipukestega, andsime kommentaare ajakirjanikele ja ütlesime oma sõnumi videole. Johan filmis üritust, tema videosid võite vaadata Safka kodukalt. Päris külm oli, aga hiiglama lõbus ka. Piiskop ja tema komitee, kes asja otsustas, ise välja tulla ei julenud ja ütles Molarile arutelu lõpetuseks, et täna otsust ei tule, vaid paari päeva pärast, ja siis nad annavad asjale ka omapoolse kommentaari.

Mis seal's ikka, asutasime end minekule. Ütlesin veel, et mulle see vabaduse eest protestimine nii meeldib, et järgmisena ma vist astun Öise Vahtkonna liikmeks. Mu ettepanek võeti vaimustusega vastu ning läks lausa kisklemiseks, kes mulle soovituse annab - vaja on kaht. Lõpuks leppisime kokku, et Pjotr ja Dima annavad Smile. Näis, mis sest saab. Maksim viskas veel nalja, et sina, Irja ei ole mitte Dozori liige, vaid Dozori kangelane. See oli hästi armsasti öeldud.

Seurahuones oli esirevolutsionäär ja antifasist, Espoo miitingu väsimatu organiseerija Johan juba ettevalmistusi teinud ning mõned inimesed istusid juba laudade taga. Tuli Juha ja teatas meie kõikide üllatuseks, et kirikhärrad, kes polnud meile oma otsust välja kuulutama tulla julenud, olid talle pärast, kui me olime lahkunud, siiski vargsi meili saatnud, kus teatasid, et nad vist ikkagi lasevad ta ametist lahti, sest kirikuõpetajal ei sobi ProKareliat kritiseerida. Juha oli veidi löödud, aga naeratas siiski. Ta on üks selliseid inimesi, kelle kohta ma ütleks, et temast kiirgab päikest ning Soome kirik kaotab väga palju, kui ta lahti laseb. Juha on üks sõbralikumaid, lahkemaid ja vaikselt viisakamaid inimesi, keda mul on õnnestunud kohata.

Aga konverents "Noored russofoobia vastu". Hakati pidama ettekandeid. Kõnelesid Juha ise, Johan, üks soome koolipoiss Stefan Smirnov, Pjotr Pu¹karnõi (kes ütles väga ilusaid sõnu minu ja Inno kohta, et me oleme nende nimel riskinud oma heaolu ja tulevikuväljavaadetega ning et üksteist tuleb toetada, sest me keegi ei tea, kes on järgmine), Dmitri Linter, mina ja Inno. Mina rääkisin sellest, kuidas me elu on muutunud pärast seda, kui me venelasi kaitsma hakkasime, ning Inno sellest, kuidas venelaste vihkamisest on saanud eestlaste uus usk. Et eestlased on usklikud, aga nende usk on veneviha. Ja selle suhtes, kes julgeb püha religiooni vaidlustada, alustatakse ususõda. Ja nii ta on.

Kuna Juhaga juhtunu inspireeris mind tohutult, siis ma kirjutasin konverentsi ajal valmis ka luuletuse Soome kirikust ja piiskop Mikko Heikka'st, mille Johan videosse võttis ja mida võite vaadata Safka kodukalt. Panen varsti ka blogisse teksti üles. Luuletus, mille pealkiri on "Piispan hätä" (Piiskopi häda), võeti väga hästi vastu ja ma olen hakanud pidama plaani anda välja soomekeelne luulekogu. Kui päris aus olla, siis mul on millegipärast kergem soome keeles kirjutada, isegi mu vabadusluuletuste soomekeelsed tõlked (mis ma olen ise teinud ehk siis oma luule soome keelde luulendanud) meeldivad mulle hulga rohkem kui nende eesti originaalid. Aga ehk pole siin midagi imestada - ma ju pooleldi soomlane, see on sõna otseses mõttes mu emakeel ning soomekeelne luule tuleb mul seepärast loomulikult ja igasuguse pingutuseta välja.

Nõnda. Konverents läbi, suundusime laevale. Meel oli hea ning kaaslased toredad, ajasime kogu laevasõidu mõnusasti (taustaks purjus soomlaste lälin mõistagi, sest see oli õhtune laev) juttu Pjotri ja Sergeiga. Innol oli veel huvitav jutuajamine noore venelase Igor Ivanoviga, puhtas eesti keeles, muide, kes veab noorteorganisatsiooni Siin. Pidasime nõu, kuidas elu Eestis paremaks muuta ning Igor oli seisukohal, et tuleb luua täiesti uus erakond. See idee väärib kaalumist! Jagasime välja ka mõned eksemplarid Vaba ühiskonna raamatust, mis meil veel alles: Dima polnud oma veel kätte saanud ning teise andsime Igorile ja kolmanda Sergeile. Pjotril oli oma, mis ta esitlusel sai, kaasas ja ta palus mul sinna veel mõned sõnad kirjutada. Kirjutasin: "Aitäh ilusate sõnade eest konverentsil!" ---

Lõpetuseks. Kui ma midagi välja jätsin, siis mitte pahatahtlikult ning andke mulle andeks. Olime jubedalt, ent mõnusalt väsinud, kui hilja õhtul oma armsasse koju jõudsime. Inno kallistas mind ja ütles, et mu luuletus oli väga hea ja et ma olen tema väike vapper revolutsionäär, ja me pugesime õnnelikult teineteise kaissu magama."

http://innojairja.blogspot.com/
minumeelest selline infotulv on võimalik tänu Liberalismile.
Autoritaarse juhi korral, sõltuks nüüd kõik juhi otsusest, ja inimesed jääksid veelrumalamaks... nüüd aga tekib diskussioon parimal juhul.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 14, 2010 12:23 am    Teema: Re: liberalismist :) Vasta viitega

tekib diskussioon ja sõltub juhi otsusest niikuinii... oleks veel täpsem öelda,
sellesmõttes nagu 2:1 liberalismi kasuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 4:58 pm    Teema: Vasta viitega

Nii nunnu, kalli kalli, armastame kirikut ja Öist vahtkonda, musi teile, et te nii kuradi armsad olete ja nii õilsate asjade pärast võitlete !


http://antifasistit.blogspot.com/2009/01/juha-molari-kas-eestit-on-veel-aastaks.html


http://usk-lootus-armastus.blogspot.com/

tsiteerin

Tsiteerin::
Tule ja mõõgaga ristiusu toomine on kahtlemata müüt,


Tsiteerin::
Veel 18. sajandil kuuleme korduvalt kurtmist, et talurahvas pidas kirjaoskust kasutuks ega tahtnud noori kooli saata (lapsed olid ju majapidamises vajalik tööjõud). Ei mingit jälge eestlastele omaseks peetavast kustumatust haridusjanust, mille üle me uhked oleme.


Tsiteerin::
Niisiis ei kujunda paljude eesti inimeste arusaamu religioonist mitte niivõrd kristlik või paganlik, vaid hoopis Eesti NSV pärand. Rahva ajalooteadvust on kujundanud ka sõjaeelses vasakpoolses haritlaskonnas levinud saksa- ja kirikuvastased meeleolud, mille väljenduseks on mitmed ilukirjandusteosed. Need võimendusid nõukogude ajal ja jõudsid massidesse. Muutusi inimeste hoiakutes illustreerivad ilmekalt vaidlused Vabadussõja võidusamba sümboolika üle.


jne möla


http://blogs.station.ee/channel/4882
http://innojairja.blogspot.com/2010/01/uks-kusimus-toitumise-kohta-ja-inno.html


Siin on aga pedearmastajad, kristlased ja venelased löönud käed
http://8mai.wordpress.com/

http://8mai.wordpress.com/2008/05/05/skinhead-ja-neonats/#comment-8510
Tsiteerin::
Kuigi paremäärmuslus ei oma Eesti “kabinetipoliitikas” nii suurt mõjuvõimu kui mõnes teises riigis, eksisteerib see murettekitav nähtus ka siinmail. Eesti ainus selgelt äärmusparempoolne erakond – Iseseisvuspartei – pole siiani midagi suuremat saavutanud, mis, arvestades ĂĽldsuse hoiakuid vähemuste suhtes, on mõneti ĂĽllatav. Iseseisvuspartei juhtkond koosneb suuresti inimestest, kelle nimed tavainimesele midagi ei ĂĽtle, kuid kui lähemalt uurida võib ära tunda nii mõnegi kogenenud aaria-sõdalase. Võtame näiteks keelatud luulekogu “88″ autori või Eesti kuulsaima r.a.c bändi PWA (preserve white aryans) laulja: mõlema mehe vaated (ja välimus) viitavad sellele, et tegu on neonatsidega, inimestega, kes Eesti paremäärmuslust elus hoiavad.


jne, terve nett on seda kamarajura täis, krt nimetavad ennast eestimeelseteks ja eesti iseseisvuse eest võitlevateks venelasteks. Nad ei mõtle kunagi nii nagu eestlased, me ei lase iial nendesugustel enda aju pesta.


Pask !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

tegelikult on UskLootusArmastus tunnistanud avalikult üht teemat kommenteerides, et jumalaid võib olla rohkem kui üks, sellesmõttes huvitav, kuigi nagu ma aru saan ta nimetab ennast kristlaseks.

aga seeselleks.


Liberalismi point ongi et kogu olemasolevat infot suudab inimene analüüsida (liberalismi eeldus, et info on vabalt kättesaadav).
ja analüüs tähendab argumenteerimist, mitte lihtsalt sildistamist.

näiteks võtame meie Eesti rahvusliku partei.

Kas on mingeid analüüse, rahvast kaasavaid dialooge, mõttearendusi?
Ei ole!
vaikus!
Kas üldse mingit tööd tehakse Eesti riigi heaks?

Ja siis kui valimised algavad siis tullakse jälle selle jutuga, "valige mind, lihtsalt sest ma olen eestlane!"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nosalt
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 6:20 pm    Teema: Vasta viitega

Liberalismi ja demokraatia ainuke suur puudus on : lubab areaalis tegutseda salaühingutel, millised avalikult toimides jäävad jänni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

Kui diktatuur kehtestatakse,siis salaĂĽhingud hakkavad avalikult tegutsema.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

nosalt kirjutas:
Liberalismi ja demokraatia ainuke suur puudus on : lubab areaalis tegutseda salaühingutel, millised avalikult toimides jäävad jänni.

ei saa aru su lausest,
et mitte hägustada teemat, siis mina räägin Liberalismist.
Liberalism ja Demokraatia on siiski erinevad asjad, ja neist üldistades rääkides point hägustub ... seega võiks neist eraldi rääkida, minumeelest.

Liberalismi olemasolu või puudumine otseslt ju pole seotud salaühingutega, kuid liberalismi kui sõnavabaduse puhul kaotab nii mõnigi salaühing lihtsalt mõtte...

Diktatuuri puhul isegi paljud asjad mis toimuvad diktaatori elus, jäävad enamus rahvale kui salaorganisatsioon, ainult fantaseerimiseks... ja avalikuks tulevad ainult need salaorganisatsioonid mida diktaator ei soosi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 2:18 am    Teema: Vasta viitega

mis asi on Eesti rahvuslik partei? Shocked
ma, vaeseke, kuulen esimest korda Rolling Eyes Embarassed
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 2:23 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
mis asi on Eesti rahvuslik partei? Shocked
ma, vaeseke, kuulen esimest korda Rolling Eyes Embarassed

Eesti Iseseisvusparteid pidasin silmas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 2:30 am    Teema: Vasta viitega

aga kuhu sa ersp jätad?
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 2:43 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
aga kuhu sa ersp jätad?

mismõttes jätan?
mis vahe neil on? tegelikult, pidasin neid ĂĽheks parteiks, ok ERSP programme pole eraldi uurinud, kas on mingi vahe olemas?

kuid tõesti sel juhul ka ERSP kapsaaeda on see kriitika, ausaltöeldes, kui ta veel olemas on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 3:07 am    Teema: Vasta viitega

Praegu esimest korda sattusin ERSP kodulehele, Eesti Iseseisvuspartei kodulehele sattusin nendel viimastel valimistel esimest korda.
Keskerakonna kodulehele pole kunagi sattunud.
Viimastel valimistel sattusin ka Reformierakonna kodulehekĂĽljele esimest korda.
Ülejäänud parteide koduleheküljele pole kunagi sattunud.

Tiit Madisson ja Vello Leito, jah tuttavad nimed, aga ma ka näiteks Ilvese kõnesid ei loe... ainult kui on mingi konkreetne keiss mis huvitab, siis loen, aga selliseid sõnavõtte vblla on mingi 2 korda üldse olnud.

Ma ei ütle midagi halvasti sedalaadi kirjutiste kohta, tänu sedalaadi kirjutistele on mulle üldse tuttavad sellised nimed, kuid sellest ma ei rääkinud.

Ma ei räägi et oleks vaja selliseid kirjutisi kus üks mees ütleb teise mehe kohta, et see ei kõlba kuskile mis see mees teeb. Neist kirjeldustest ei ole kasu sellejaoks et midagi muutuks, need on kirjeldavad ja neist on kasu oma siseringi inimestele, keda on eestis vist paar protsenti.

Niipalju kui meediast ja elust üldse minuni jõudnud on, ja ma olen isegi keskmisest ärksam on see, et on olemas ka eestil rahvuslik partei, mis rõhub AINULT rahvuslusele. Ja see kõlab üldiselt tavaliselt sellises kontekstis, et nii nagu "Õhutavad rassivaenu". ja see on kõik.

Ammugi Ei mingit tegevuskava, või reaalset tegevust, konkreetsust... seda ei paista kusagilt välja reaalses elus.
Nagu salaorganisatsioonid, mis ilmuvad välja ainult valimistel endiselt üllatuseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 3:10 am    Teema: Vasta viitega

näiteks ma olen olnud mingi ammune aeg tugev keskerakonna valija, mitu korda järjast valisin neid, kuigi nende koduleheküljele pole siiani sattunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 11:00 am    Teema: Vasta viitega

mind poliitka ei huvita v.a liberalismi majanduslik aspekt. putini partei poolt ma ei hääleta. ja ma kahtlustan et keskerakond torpedeerib investeerimiskonto eelnõud, õigemini keskerakond teeb seda sotside kätega. miks nad teevad ? ei saa aru
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

akk kirjutas:
keskerakond torpedeerib investeerimiskonto eelnõud, õigemini keskerakond teeb seda sotside kätega. miks nad teevad ? ei saa aru


näiteks selliste mõtteavalduste pärast ma neid artikleid ei loegi. sa tegelikult ei ütle mittemidagi konkreetset selle lausega. võibolla su peas on asi konkreetne, kuid sa ei väljenda seda.
väljendad et keskerakond ohustab, kuid mida?
investeerimiskonto eelnõu on ohus, kuid mismõttes sinu meelest, mida peaks tegema tegelikult SINUMEELEST?

ja siis sellised hõiked "miks nad seda teevad?!" AGA MIDA NAD SINU MEELEST TEEVAD? miks sa nagu konkreetselt ei räägi asjast.

Vot sorri akk, aga su lause jäi nüüd sellepärast eriti silma, et terve ajakirjandus on täis selliseid artikleid.
ja tavaliselt, sul on siin ok vähemalt ainult üks lause, aga
üldiselt on nii, et pikad artiklid selliste mõttekonstruktsioonidega.

asi ei ole selles et mind ei huvita! kĂĽsimus on selles et miks mind ei huvita !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

see eelnõu oli füüsiliste isikute ja juriidiliste isikute võrdsustamise kohta investeerimisel
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (180 SE, „investeerimiskonto“)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 4:39 pm    Teema: Vasta viitega

naimake, sa ajad majanduse ja poliitika sassi.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 4:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
naimake, sa ajad majanduse ja poliitika sassi.



nüüd on põhjus selge, miks sa võimu juures ei ole
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 4:49 pm    Teema: Vasta viitega

ma saan aru et kui omavahel vesteldes, või vaimumaailma foorumiski näiteks on eesmärgiks mitteniivõrd enda isiku tutvustamine, kuivõrd teise inimese mõtlemise või fantaasiamaailma inspireerimine Smile ,
kuid valimistel tahaks valida ikka neid inimesi kelle mõtted ja plaanid on selged ja ei põhine minu fantaasiamaailmal või oletustel, et see inimene sai näiteks mingist seadusest minuga ühtemoodi aru, nägi minuga sarnaseid tagajärgi selle seaduse vastuvõtmisel/keelustamisel jne.

artikli pealkirjas võiks olla ühe lausega point. ja artikli sisu selle pointmõtte selgitus.
aga praegu minumeelest need inimesed kes on valitavad, neil on nagu hoopis teine lähenemine.

näiteks kui mul on sama point, ma sisu ei hakka lugemagi ja valin valimistel selle inimese.
kui mul on erinev point, ma samuti sisu lugema ei hakka ja lihtsalt ei vali.
kui aga pealkiri on sellise pointiga, mille üle pole kindlat seisukohta, siis ongi abiks selgitus, ja ma loen artikli läbi.

kuid kui artikli pealkiri on ilukirjanduslik, või mõtisklev, või meenutav-ajalooline, siis ma loen ainult siis kui ma tunnen seda inimest...

ma kirjutan sellepärast et mul on kahtlus et enamus inimesi reageerib sarnaselt, ja siin on põhjus miks nn. huvi ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda mõtted. Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group