Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

tonsilliit/angiin/ mädakorgid
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

mul lõigati välja mandlid ja väideti, et filtri kadumise tagajärjel tekkis sapipõie funktsionaalne häire.
see oli kollegiaalne otsus peale hunnikut vastikuid analüüse.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

boss, need probleemid on tänaseks ammu unustatud.Ma käisin siis alles põhikoolis.... kuis aeg alles lendab!
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

Elleth kirjutas:
Tahaks kuulda, et kes niimoodi maha kärvand on?


ei mina nende nimesid tea, aga jummi kelkis millalgi 2006 paiku, et tal oli 2 nahavähihaiget kätte ära surnud. iseg kui keegi konkreetne pole VEEL ära surnud, on selline tegevus igal juhul tervisele ja elule ohtlik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
mul lõigati välja mandlid ja väideti, et filtri kadumise tagajärjel tekkis sapipõie funktsionaalne häire.
see oli kollegiaalne otsus peale hunnikut vastikuid analüüse.


seda ma püüan küll meeles pidada ja kohe hommepäev spetsidelt pärida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Esm Jan 11, 2010 12:15 am    Teema: Vasta viitega

Elleth kirjutas:
boss, need probleemid on tänaseks ammu unustatud.Ma käisin siis alles põhikoolis.... kuis aeg alles lendab!


Loodetavasti ka lahendatud, mitte ainult unustatud.

Aga kas tol ajal olid muidu need probleemid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Esm Jan 11, 2010 12:10 pm    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
haldjanool kirjutas:
mul lõigati välja mandlid ja väideti, et filtri kadumise tagajärjel tekkis sapipõie funktsionaalne häire.
see oli kollegiaalne otsus peale hunnikut vastikuid analüüse.


seda ma püüan küll meeles pidada ja kohe hommepäev spetsidelt pärida.


niisiis pärast konsultatsiooni kahe väga kogenud meedikuga võib kokkuvõtteks sind õnnitelda! sul on õnnestunud ületada kõik teadaolevate meditsiiniliste ja anatoomiliste võimalikkuste piirid. tõenäoliselt kirjutatakse sinu juhtumist peatselt kõigis suuremates meditsiiniajakirjades ning see tõbi või õigemini sündroom saab ka oma nime sinu järgi.

muidugi...on ka teisi võimalusi. esimesena pakuti välja selline variant see konsiilium või kolleegium koosnes väga erinevate eluvadkondade spetsialistidest, näiteks torujürist, taksojuhist ja elektrikust. asi nimelt selles, et mu konsultant ei suutnud ka oma kõige metsikumas fantaasias ette kujutada, missugused arstid võiks sellisele järeldusele tulla (v.a. eelmises lõigus kirjeldatud juhul).

teise ja kõige tõenäolisema alternatiivina pakuti aga võimalust, et sa said kõigest esiteks täiesti TAGURPIDI ja lisaks veel ka valesti aru. asi on nimelt selles, et mitte mandlite eemaldamine, küll aga haiged mandlid võivad tõesti ka allpoololevates organites haigusi põhjustada. tõsi - sapipõis nende võimalike ohvrite nimekirja vähemalt praktikas ei kuulu, ehkki teoreetiline võimalus muidugi on. peamiselt mandlihaiguste väljaravimisest kannatadasaavad organid on süda ja neerud.

ilmselt siis oli olukord niisugune, et sul jäid mandlid haigeks, sulle selgitati, et kui need kurku jätta, siis võib haigus tabada ka mõningaid siseorganeid. mandlid võeti küll maha, aga hoopis muudel põhjusel oli su sapipõieke kah vahepeal haigeks jäänud ja hakkas end pärast mandlilõikust tunda andma. eks sa siis järeldasid klassikalise loogikavea tulemusel, et "selle järel - järelikult selle tõttu" ning siit edasi on jälle mitu võimalust. esimene ja kõige tõenäolisem on see, et arstide jutu mandlilõikuse ja sapihaiguse seosest mõtlesid sa ise välja. teise võimalusena, mis pole muid ugikaugeltki välistatud (arstid vahel rakendavad seda keeruliste ja neist targemate patsientide puhul) on see, et sa läksid seda oma arstile kurtma. teades täiesti täpselt, et mandlid on organismi filtriks ja väravaks jnejne, korraldasid sa oma arstile kiire täienduskursuse, mille käigus sa tutvustasid teda senitundmatute, läbimurdeliste avastustega inimese anatoomiast ning seejärel pani jahmatavast infost kõnevõime kaotanud arst sulle "sobiliku" diagnoosi. noh, lugu on selles, et arstid teavad väga hästi, kui oluline on mõnede patsientide jaoks "sobilik diagnoos" s.t diagnoos, mille nad on endale juba ennetavalt ära pannud. kui neile midagi muud asemele pakkuda, ei lepi nad sellega, nõuavad lisauuringuid, hakkavad teiste artide juurde jooks a ja raiskavad ära tohutu hulga haigekassa raha. seepärast panevad arstid mõnikord patsiendile diagnoosi, mis talle sobib, aga ravivad teda ikkagi õige diagnoosi alusel.

omalt poolt lisan ka sellise variandi, et arstide kolleegiumi kuulusid sellised alternatiivmeditiini surukujud, nagu hannes vanaküla, aleksander heintalu, veeliks jalakas, volli, kaika laine jt. siis oleks ka taoline järeldus täiesti usutav. ainuke probleem, et ükski ülalkirjeldatutest pole arst ega oma anatoomiast erilisi teadmisi.
______

kui sa aga ikka jätkuvalt selle juurde jääd, et sapipõie häired põhjustas mandlite väljalõikamine ning seda kinnitas mingi grupp arste ja see tõepoolest niimoodi oli (see arstide gruppi puudutav osa), siis tuleb sellest kolleegiumist ja nende poolt antud diagnoosist vivitamatult selle haigla ravikvaliteedi osakonda ja vajadusel ka tervishoiuametit teavitada, et saaks kiires korras vastutusele võtta grupi petiseid, kellel on kuidagi õnnestunud endale arstilitsentsid välja petta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 12:36 am    Teema: Vasta viitega

ära näe vaeva, see oli miski 1975-77 (?) umbes.
aga kui tahad vahutada, siis anna minna.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 1:09 am    Teema: Vasta viitega

no siis on sul küll ropult hea mälu. arvestades, et sa minust v.o maksimaalselt kümmekond aastat vanem oled ja mina just millalgi seal 75-77 paiku sündisin, siis....kümnekonna-aastase plika kohta...no comments. Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

äh, ma olin sel ajal jube haige tegelane üldiselt - igast tõbesid oli kuhjaga.
arstide vahet vedas mind mutt, aga see oli nii mugav tegelane, et ei viitsinud meelde jätta, mida erinevad arstid asjade kohta arvasid, vaid selle pidin mina meelde jätma õiges kontekstis jne ja siis vastavas kohas oma noka lahti tegema, kui mutt minu poole vaatas.
eksida ei tohtinud.
miski 5-6 aastasest peale juba.
tüütu oli, aga hariv kah.
muidu äkki olekski arstiks läinud õppima, aga see pesi mu ajud sellest puhtaks.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 4:51 pm    Teema: Vasta viitega

umbes samas ajavahemikus (1970 + ) olin korduvalt hädas mädase angiiniga. asja lõpetas UV-kuur kooli füsioteraapiakabinetis (tuli suus hoida toru, kust tuli sinakat valgust, nagu hambaplommide kõvendamisel). sellest alates pole ma diagnoosi "angiin" enam saanud. (vahelehõige parasitoloogia-paranoiast: kalk UV-kiirgus hävitab tõhusalt mikroparasiite, nende tsüste ja mune.) eks hiljem ole olnud mõningaid "külmetushaigusi", milledest esimese tõrjumiseks tarvitasin ühe tableti sulfadimetoksiini, järgmisest sain jagu kilo õunte ja poole liitri arooniamahlaga, edasi oli juba lihtsam. perearsti nägin esimest ja seni viimast korda siis, kui oli vaja juhiloa vahetamiseks paber saada.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 4:52 pm    Teema: Vasta viitega

mõistetav ja arusaadav ja võimalik isegi, et sa tollal mäletasid seda diagnoosi täpselt. aga aeg on teinud oma töö. ükskõik, mida ja kuidas sa seda seletada püüaksid - meile jääb ikkagi teadmine, et sapipõis ei saa sellest mõjutatud. muidugi kuram seda teab - VÕIBOLLA tollal ARVATI nii. no kurb lugu - teadmised arenevad. igal juhul praegu teame, et see pole nii.

oli sellega kuidas oli - nüüd võid endale tagantjärele teadmiseks võtta, et sapihädad algasid sul siiski millestki muust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 5:02 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
kalk UV-kiirgus hävitab tõhusalt mikroparasiite, nende tsüste ja mune.)


tõsi. kui kiirgus nendeni ulatub. eks ta tungib läbi limaskesta pindmise kihi ja steriliseerib angiinikoldeid vähemalt mingil määral aga mingit sügavamat efekti ma kahjuks loota ei soovita.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

täiesti nõus, et kiirgused igale poole ei ulatu. aga noh, diagnoos "mädane angiin" lakkas minu jaoks olemast.
kstati, muud tingimused jäid samaks: sama linn, sama kool, sama söökla, samasugune kehaline koormus (õppisin sel ajal TaSpInKo-s (rohkem tuntud kui TSIK ehk Tallinna Spordi-InternaatKool)
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Reede Jan 15, 2010 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Mida suukaudu manustada võiks asja parandamiseks? Mul otseselt mädakorke nähtaval pole, aegajal mõni tuleb, sülitan välja. Vahel vaatan peeglist mandleid ja kui piisavalt pingutada, siis õnnestub sealt käikudest mäda tükke välja pigistada. Mäda ikka sees. Valged tükid. Mul taruvaiku kodus, seda pihustavat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Reede Jan 15, 2010 1:12 am    Teema: Vasta viitega

Tonsil Stones. Lugesin, et sooja soolaveega kuristada, ja ise neid välja pressida, keele või mis iganes abiga. aga see on nagu sümptomite eemaldamine!?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Reede Jan 15, 2010 1:12 am    Teema: Vasta viitega

mine arsti juurde. kui mäda juba selline, siis võib lugu krooniliseks minna. kroonilisest haigusest lahti samaine on aga tükk tegu, kui mitte võimatu. kõikvõimalikke ülalmainitud tüsistusi (neerude ja südame haigusi) sa ju ei taha?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Reede Jan 15, 2010 1:14 am    Teema: Vasta viitega

Tegelt seda vaja ongi, haigused saavad alguse ikka stressist. Sellega ma tegelen, aga jooks mingit teed või krõbistaks mingit juurikat ka lisaks. Ei tea kas meresool ka töötab, ma tavalist soola ei söö eriti, meresoola on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Reede Jan 15, 2010 1:15 am    Teema: Vasta viitega

http://en.wikipedia.org/wiki/Tonsillolith Välismaa keeles.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Reede Jan 15, 2010 1:16 am    Teema: Vasta viitega

Kas arsti juures saab paremat nõu? Ma pole arsti juures käinud. Kunagi üsna ammu käisin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Reede Jan 15, 2010 1:17 am    Teema: Vasta viitega

www.arst.ee Seal saab arstidele küsimusi esitada, 25 eeku maksab. Mõned arstid vastavad küsimuse peale , et mine arsti juurde.

Mul pole pangakontot ka.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group