Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

tonsilliit/angiin/ mädakorgid
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 8:34 pm    Teema: tonsilliit/angiin/ mädakorgid Vasta viitega

Kuidas on võimalik ravida kurgumandleid. Mul pikemat aega juba mädakorgid vahelduva eduga. Täna korisedes, tuli 4 korki ära. Pidevalt tuleb neid lahti ja sülitan välja. Operatsioonile ei kiirusta, kuigi, üldine enesetunne on halvenenud. Rinnas on pidevalt valud, rinnalihaste peal, seljas ka. Kõrvad on mustemad kui muidu. Nina jookseb tatti, külmas ...kuigi see ei ole hull.

http://www.fertilitas.ee/korva-nina-kurguhaigused/c2-9-4-2.html

Väga palju tuttavat.


Mõned siin hiilgavad teadmistega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tuuletooja
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 22 Juul 2007
Postitusi: 387

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 9:03 pm    Teema: Vasta viitega

mul oli mandlitega häda mõned aastad tagasi.
lõpuks läks väga hulluks asi ja tagajärg oli et tugevate valuvaigistite mõjuall hakkasin lihtsalt sööma seda mis tahtsin, ronisin voodist välja ja hakkasin vaimsusega tegelema Wink
praegu kurku vaadates on mandlitest nagu tükid väljas aga kõik on ilust ära paranenud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Minu tähelepanek on, et mandlid ja kurk hakkavad probleeme tekitama kui eneseväljendust alla suruda või valesse parameetrisse viia.

Lahenduskäik oleks, et kui lood, töötad või muudad maailma, siis tee seda sisemise tahte ajendil. Kui selle jaoks tahet pole, siis otsi uus tegevusala. Pidev tahte eitamine viskab kah kurku aeg-ajalt.
_________________
Nii jumal kui ka ateism on kõik üks mõtlemise keeld. Keeld mõtelda etteantust ja saavutatust üle ja kaugemale.
Ignorantsus, kus usuvastasus on endistviisi kristlik, ning objektiivne, erapooletu tõlgendus loomult nihilistlik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

Mul umbes sarnane tähelepanek, et kurgu ja mandlitega tekivad jamad siis, kui mei ei julge midagi välja öelda ja seoses sellega laseme kellelgi teisel endale pähe istuda.

Me teame, et peab nii, aga laseme teha teisiti, kuna ei julge öelda, et tegema peaks nii.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

Veel- organismil on selline võime nagu regenereerimine. Ehk rakkude taas tootmine. Tõsi, alati ei asendata kaotatud rakud just samade rakkudega, kuid tühja kohta enamasti ei jää. Küll aga jääb, kui ära lõigata.

Nüüdseks tuttavaid nii mõnigi, kes opist loobunud on. Möödas mõni aasta ja probleeme ei ole. Vähemalt sümptomeid mis häiriks ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh. Olen isegi sarnastele mõtetele jõudnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 4:29 am    Teema: Vasta viitega

hästi lihtsalt ja lühidalt: kui mandlid teevad häda, on ainus mõttekad tegevus need eemaldada. see on muidugi kahe otsaga asi: kuivõrd kurgumandlipõletik, ehk tonsillitis chronica (reeglina ülemistes mandlites ehk tonsilla palatini's) pole haiguse KOLLE vaid mingi laiaulatuslikuma haiguse peegeldus, siis ei maksa automaatselt loota, et mandlite eemaldamine on lõplik lahendus (ehkki see võib vabalt ka nii olla). mandipõletik on üldjuhul mingi muu haiguse väljendus, ent sellegipoolest - kuna see annab end tunda just mandlites, tuleks need siiski ilma jonnimata välja lõigata ja alles seejärel keskenduda seda põhjustanud põhihaiguse ravile. teatavad "ravivastased idioodid" võivad ju vastu vaielda ja ma ei viitsigi siinkohal oponeerida sest ma pole niivõrd kõva mees, kes looduslikku valikut suunata. las evolutsioon teeb siin ise omad valikud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 4:45 am    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Veel- organismil on selline võime nagu regenereerimine. Ehk rakkude taas tootmine.


inimene, kes veidikenegi inimorganismi tunneb, teab väga hästi, et enamus rakutüüpe ei regenereeru selles mõttes, nagu seda tavaliselt mõistetakse. lihtsustatult öeldes on igal asjal omad piirid - nii ka regenerastioonil. isegi inimorganismi kõige taastumisvõimelisem organ - maks annab ühel hetkel alla.

boss kirjutas:
Tõsi, alati ei asendata kaotatud rakud just samade rakkudega, kuid tühja kohta enamasti ei jää. Küll aga jääb, kui ära lõigata.


tühja kohta ei jää tõesti. tühjad kohad asenduvad fibrooskoega, steatooskoega (rasvumine) ja halvimal juhul nekrootilise koega. ükski neist varantidest pole mingil moel positiivne.

äralõikamisest pole ÜHEGI eelnimetatud juhtumi puhuls tolku,. est nimetatud protsessid on üldjuhul pöördumatud. operatsioon võib vältimatut lõppu vaid edasi lükata.

boss kirjutas:
Nüüdseks tuttavaid nii mõnigi, kes opist loobunud on. Möödas mõni aasta ja probleeme ei ole. Vähemalt sümptomeid mis häiriks ei ole.


jajah. pole hullu. trüüpiliste krooniliste maksahiagustega elataksegi veel aastaid ( 5-6-7 aastat). nii, et ära hõiska enne õhtut.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
ehk tonsillitis chronica (reeglina ülemistes mandlites ehk tonsilla palatini's) pole haiguse KOLLE vaid mingi laiaulatuslikuma haiguse peegeldus, siis ei maksa automaatselt loota, et mandlite eemaldamine on lõplik lahendus (ehkki see võib vabalt ka nii olla). mandipõletik on üldjuhul mingi muu haiguse väljendus...


See on liialdus.
Krooniline mandlipõletik on meil suhteliselt sage haigus. Ja tuleneb sellest, et mandlid on juba kahjustunud ja võtavad kergelt infektsiooni sisse. Jah nad võivad *põhjustada* teisi haigusi, kuna igasugu nekrootiline kude sisaldab ohtralt toksiine, aga reegline ei ole muu haiguse peegeldus.

Et eeldada mingi muu haiguse peegeldust, tuleb pigem jälgida angiini põdemise raskust (nõrgenenud immunsüsteem), mitte kroonilisust.
Ja enam-vähem pädev arst laseb selle jaoks vastavad uuringud varem ära teha.
_________________
Nii jumal kui ka ateism on kõik üks mõtlemise keeld. Keeld mõtelda etteantust ja saavutatust üle ja kaugemale.
Ignorantsus, kus usuvastasus on endistviisi kristlik, ning objektiivne, erapooletu tõlgendus loomult nihilistlik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
outrageous
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 24 Sept 2009
Postitusi: 41
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

mandlid tuleb lihtsalt maha lõigata .
_________________
Endless mass of human stupidity.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

ei tea miks.
kunagi lapsena tehti mulle kah see asi ära, küsimata minult sõnagi.
tänapäeval tunnen, et oleks saanud ka teisti.
olen tegelenud paari inimesega, kelle ajude sitast puhtakspesemise järel (teatavas aspektis) on mandlipõletik kadunud nagu pudrukuul (ja üldjuhul jäänudki kadunuks).
kusjuures üks juhtum oli minuteada nii, et opi aeg oli juba kokku lepitud, aga põhjus langes ära.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Metslane
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 30 Jan 2009
Postitusi: 53
Asukoht: SAngaste vald

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 12:05 am    Teema: Vasta viitega

Ma soovitan mandleid hoida nii palju kui võimalik, lõikamise kasuks otsustad just immuunsus süsteemi segi paiskamise kasuks. Mandlid on ainsad filtrid kopsude ehk siis kopsupõletuiku infektsiooni tekkimisele.

Laps, alla 13 aasta vanusena - 200 grammi mett segada 4 küüslaugu küünest pressitud eetriõli ja 20 grammi piiritusega ning manustades teelusika täite kaupa lasta neelatamise asemel kurku või mandleid mööda makku voolata. Smile

Vanematele soovitan 10 grammi taruvaiku lahustada 96 se piirituse sees ja igal õhtul mingi 40 krammi enne magama minekut sisse võtta. ( 10 grammi taruvaiku lahustada 200 grammi piirituses )

Ja pole ma näinud ühtki kes veel sellist häda kurdaks, vaid säravad näod vaatavad otsa. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 1:17 am    Teema: Vasta viitega

Jason- su jutt pani mind mõtlema ja kahtlema.
Enam ei kahtle- jään endale kindlaks.

Tavameditsiin on aegunud punkt.

Loodus pole loll punkt.

Ainuke kes võib olla loll on inimene punkt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 1:25 am    Teema: Vasta viitega

minul tekkis meditsiini väitel äralõikamise tulemisusena sapipõie funktsionaalne häire, mis väidetavalt pole ravitav.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 1:37 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Tavameditsiin on aegunud punkt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 1:58 am    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Jason- su jutt pani mind mõtlema ja kahtlema.
Enam ei kahtle- jään endale kindlaks.

Tavameditsiin on aegunud punkt.

Loodus pole loll punkt.

Ainuke kes võib olla loll on inimene punkt.


kuivõrd selline paljutähenduslik postitus, siis vastan:

jää endale kindlaks, las tonsilliit muutub krooniliseks ja läheb üle muudesse organitesse. parimal juhul piirdub asi ülemiste hingamisteede üleüldise põletikuga, mis halvimal juhul lõpeb lämbumisega, aga EHK õnnestub sind siiski "aegunud tavameditsiiniga"päästa. muidugi on alati alternatiiviks hannese poole pöördumine. vanaküla vabastab kleindi kõigist haigustest üldjuhul palju kiiremini kui "aegunud tavameditsiin." ainus vahe on siin selles, et tavameditsiini ohver elab pärast haigusest paranemist mõnevõrra kauem kui vanaküla patsient, kes üldjuhul muidu täiesti ravitava haiguse kätte lihtsalt maha kõngeb.

kui sul on "aegunud tavameditsiini" asemele midagi värskemat ja efektiivsemat pakkuda, siis õnnitlen sind peatse nobeli preemia pälvimise puhul juba ette ära ja loodan, et saan ka oma osa sulle sülle langevatest miljonitest.

muidugi pole loodus loll. lollid on vaid inimesed, kes loodusest sittagi ei tapa - näiteks sina.

inimene on muidugi üldjuhul loll, aga õnneks on inimestegi seas veidi vähem lolle, kes suudavad endale mõningaid elementaarsemaid asju selgeks teha. soovin õnne, et sina ilmselt nende sekka ei kuulu.

PS! see on foorumi mootori poolt muidugi igati tervitatav uuendus, et "h_annes" muutub automaatselt "suureks" ja "v_anaküla" omakorda "valgusjumalaks" aga noh...eks igaüks ise teab jne. huvitav, mis siis juhtub, kui ma kirjutan h-annes kaljujärv: hannes kaljujärv Rolling Eyes


Viimati muutis seda Jason (Püh Jan 10, 2010 2:25 am). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 2:15 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
minul tekkis meditsiini väitel äralõikamise tulemisusena sapipõie funktsionaalne häire, mis väidetavalt pole ravitav.


1) misasi sul ära lõigati?
2) kui ma õigestu (ehkki antud juhul olemasole info põhjal eriti umbropsu) arvan ja sul sapipõis ära lõigati, siis mis kuradi moodi sul ilma sapipõieta sapipõie talitlushäire tekkida sai?

a) kui sul võeti sapipõis maha ja sul on selle järel teatavad vaevused, mida sa arstile kaebasid, siis on see, kellele sa kaebasid, ilmselt vanaküla-taoline libaarst või siis said sa kõigest totaalselt valesti aru. lühidalt: sapipõie eemaldamise järel on teatavad häired täiesti normaalsed (loe: tavalised). miks? selleks tuleb endale selgeks teha sapisüsteemi põhimõtted. sapp on seedimist soodustav löga, mida ei kasutata kogu aeg ja mis koguneb pärast maksas tekkimist sapipõide (vesica fellae), kust teda vastavalt vajadusele sorts-haaval duodeenumisse (kaksteist-sõrmiksoolde) doseeritakse. sapipõiepõletiku (cholecystitis), kolesteroloosi või sapikivitõve (cholelithiasis) puhul võetakse sapipõis üldiselt maha (cholectomia) sest tema ravimine on oluliselt raskem ja ebatõenolisem kui patsendi kohanemine eluga ilma sapipõieta. see tähendab aga seda, et sapp, mida muidu sapipõiest vastavalt vajaduselt (rasvasem toit jmt) seedekulglasse sirtsutati, nõrgub sinna pidevalt. selle tulemusel muutub...kuidas nüüd öeldagi...noh, sitt muutub ühesõnaga vedelamaks kui muidu. halvemal juhul võib patsiendil tekkida kohe nisuke üsna põhjalik kõhulahtisus. selle vastu on vähe, mida ette võtta. peamine soovitus: muuta menüüd. konsulteeri pärisarstiga. kui menüümuutmine ei toimi, siis tuleb kannatada. muud ei jää üle, aga lõpptulemus on ikkagi mugavam kui elu lõpuni sapikivitõve või sapipõiepõletiku käes vaevelda sest need väljavaated on oluliselt ebamugavamad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 2:40 am    Teema: Vasta viitega

[quote="Faxaros"]Krooniline mandlipõletik on meil suhteliselt sage haigus. Ja tuleneb sellest, et mandlid on juba kahjustunud ja võtavad kergelt infektsiooni sisse. Jah nad võivad *põhjustada* teisi haigusi, kuna igasugu nekrootiline kude sisaldab ohtralt toksiine, aga reegline ei ole muu haiguse peegeldus.

probleem seisneb selles, et mandlid asuvad n.ö siserorganite väravas, kust algab tee muude siseorganiteni, mis peavad üldjuhul püsima absoluutses steriilsuses. üldiselt seisab selle säilitamise eest hea lümfisüsteem ja immuunsüsteem oma õgirakkudega, aga kõigega ei tule ka need toime. mandlid on lühidalt inflammatsioonide poolt väga haavatavad ja kui see seal kord sees on, kipub see levima. seda siis sellest küljest, et mandild on "väravaks". teisest küljest muutuvad mandil infektsioonidele ja põletikele haavatavaks siis, kui mingi hüäda on juba kuskil mujal pesitsemas. võti peitub kaela lüõmfisõlmedes, millel on niigi jube suur koormus kõigi hingamisteede ja muude sealsete värkidega seonduvate jamade tasakaalustamisega. lühidalt: kui mandlid on persses, siis on kaks variant: 1) põhjus on mingis muus kroonilis-akuutses haiguses või 2) avab tionsilliit väravad haigustele pääsuks sügavamale organismi. soovin õnne kõigile mandifännidele, kes otsustavad need põletiku korral alles jätta ja näiteks maiade kalendile vmt lootma jääda - inimkonna genofond võidab teietaoliste surma või viljatuksjäämise läbi märkimisväärselt!

Faxaros kirjutas:
Et eeldada mingi muu haiguse peegeldust, tuleb pigem jälgida angiini põdemise raskust (nõrgenenud immunsüsteem), mitte kroonilisust.
Ja enam-vähem pädev arst laseb selle jaoks vastavad uuringud varem ära teha.


kroonilisus iseenesest on juba viiteks, et immuunsüsteemi või selle mingi osaga on midagi lahti sest krooniliseks loetakse haigust/põletikku, mis on kestnud üle 6 kuu.

aga jah, pädev arst laseb muidugi vajalikke proove teha jne. minu poolt muidugi ka soovitus vajadusel (loe: VAJADUSE) koral perekat tiba jalaga peksta, et olulised ja põhjendatud analüüsid tegemata ei jääks, endal õnneks sellega muret pole. kõik analüüsid ja proovin on saanud tehtud ilma mingi sudimiseta ja õigeaegselt. ilmselt on põhjus muidugi selles, et ma kuulun ju teatavasti tuntud reptiloidide vereliini esindajate hulka aga ma usun sellest hoolimata, et piisava pealekäimise tulemusel on samad privileegid ka tavainimestele kättesadavad Twisted Evil
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

Räägiks teile vahelduseks ühe positiivse loo.
Kui ma väike olin, siis mul olid ka mandlid põletikus ja haiged. Nii iga talv mitu korda ja alati kõrge palavikuga. Samal ajal olid ka põlved haiged, muudkui käisid liigesest väljas, mida külmem, seda hullem(lasteaias kukkusid kividele põlved katki). Põlvi ei uuritud ja kogu mugavuse tõttu, teatas arst ükspäev, et asi on nüüd nii kaugel, et nad võtavad mandild maha. Selgituseks sain, et põlved valutavad mandlite pärast ja on ainult aja küsimus millal mulle südamelihaste põletik tekib ja kui ma selle kõik üle elan olen ratastooli invaliid valmis. Olin siis operatsioonijärjekorras. Jõudis aeg kätte mina palavikus maas(gripp oli vist?), lõigata ei saa. Ok, uus aeg kirja - jõudis aeg kätte, ainuke julge kirurg haige. Kolmas kord oli ka mingi jama ja nii see asi katki jäigi.
Angiini pole mul sellest ajast saati enam eriti esinenud. Mandlid siiani alles ja rahul, et asjad nii läksid. Tok tegi põlvedki korda.
Jason kirjutas:
Valgusjumal vabastab kleindi kõigist haigustest üldjuhul palju kiiremini kui "aegunud tavameditsiin." ainus vahe on siin selles, et tavameditsiini ohver elab pärast haigusest paranemist mõnevõrra kauem kui Valgusjumal patsient, kes üldjuhul muidu täiesti ravitava haiguse kätte lihtsalt maha kõngeb.

Tahaks kuulda, et kes niimoodi maha kärvand on?
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 4:44 pm    Teema: Vasta viitega

Elleth- ma pakun sulle kaks põhjust.
Meenuta aega mil jäid haigeks ja mõtle kas ennem seda oli sul olnud:

Angiinipuhul- pidid alla neelama ootamatult asja milleks sa ei olnud valmis ja sul ei juldenud seda kellegiga rääkida, ega teadnud mida sellises olukorras tegema peab.
Pean silmas alla neelamist ülekantud tähenduses.

Põlved- meenuta taaskord olukorda millal valutasid ja mis oli ennem seda juhtunud. Kas seostub mingi olukord, kus olid ennast alavääristanud.

Kui haigused korduvad, siis on asjad kas lõpuni lahendamata või asjast pole endiselt aru saadud. Sest VALGUS ANNAB MEIELE KAITSE.

Tsiteerin::
Parim kaitse on valguskilp – teadvustamine
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group