Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

K6ik inimesed on enda loojad.
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Nightknight
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 781

PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 9:58 pm    Teema: K6ik inimesed on enda loojad. Vasta viitega

Peab alustama siit et k6ik mida sa oled oled enda teinud. K6ik mis selle vastand on on vale.
_________________
I love fairys.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Kuidas sa ennast lÔid, kui sind veel ei olnud?
VÔi olid igavesti ja ei pidanud looma?
VĂ”iks ka kĂŒsida, et kuidas lĂ”id oma keha rakud, DNA jne?
Kuidas eksisteerisid enne inimkehasse kolimist?
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 1:44 pm    Teema: Vasta viitega

VĂ€ljendumne on loomine. Olen elu.
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

Siis vÔiks öelda, et olemine on loomine, sest olemine on vÀljendumine. Oleme elu, aga puudub info, mis kinnitaks, et oleme elu loonud - pigem lihtsalt avastasime ennast selle seest.

Minu meelest on loomine eelkĂ”ige enneolematute struktuuride konstrueerimine (nagu aatomid jne), aga veelgi algsemalt ĂŒldse "miski" vĂ”imalikuks tegemine. Inimene muidugi samuti konstrueerib struktuure, mida nimetame loomiseks, aga elemente ei ole ta ju loonud.

Kuidas loodi olemine?
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 3:10 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
elemente ei ole ta ju loonud.


Kuidas Sa seda tead, et ei loonud. Oleneb, mida vÔi keda Sa nimetad inimeseks. Aluseks vÔttes jÀrgnevat, ei ole inimene loonud elemente:

Inimene on konfiguratsioon, struktuur, vorm, mis tekib, mis vÀljendab midagi vÔi kedagi. Kes see on, kes vÀljendub inimesena ning loob inimesena olemiseks endale sobiliku keskkonna? VÔi loob enne keskkonna ja siis selles olemiseks sobiliku vormi - inimkonfiguratsiooni.

Aga see muna ja kana vahekord on suhteline, loomine kÀib olevikus, korraga.

Kes oled Sina, kui Sa vÀljendud inimesena ehk teisisÔnu - lood endale vÀljendumiseks inimvormi?
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 3:50 pm    Teema: Vasta viitega

Just - "Inimene on konfiguratsioon, struktuur, vorm, mis tekib, mis vÀljendab midagi vÔi kedagi". Kuna keskkond oli enne, siis toimus loomine juba enne inimest.

Ma ei tahagi vĂ€ita, et meie tĂ”eline olemus oleks ĂŒksnes inimeseks olemine ja me pole suurema loomisega seotud laiemalt kui lihtsalt produktid.

Samas tulles inimvormi loomise juurde, siis puudub mul mÀlestus, et ma oleks selle vormi loonud. VÔibolla puudus selles inimesele eelnenud olekus mÀlu - puhas hetk.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 3:53 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
Samas tulles inimvormi loomise juurde, siis puudub mul mÀlestus, et ma oleks selle vormi loonud. VÔibolla puudus selles inimesele eelnenud olekus mÀlu - puhas hetk.


Mis paneb Sind mÔtlema, et loomine on minevikus toimunud ja praeguseks lÔppenud? Ehk siis et praegu ja tulevikus kÀib ainult loodu tarbimine?
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 6:31 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:


Mis paneb Sind mÔtlema, et loomine on minevikus toimunud ja praeguseks lÔppenud? Ehk siis et praegu ja tulevikus kÀib ainult loodu tarbimine?


MÀlu kinnitab, et elementaarstruktuurid ei ole teadaolevalt muutunud. Muutub ainult elementide paigutus. Vahepeal koonudvad elementaarosad vÀga keerulisteks struktuurideks ning siis jÀlle lagunevad.

Kuid ma saan su mĂ”ttest aru - loomine ei lĂ”ppe, sest muidu lĂ”ppeks maailm. KĂ”ik elemendid eksisteerivad hetkes tĂ€inu mingile alalhoidvale printsiibile, mida nimetad loomiseks. Samas mulle tundub see nagu juba vĂ€lja mĂ”eldud algstruktuuride jĂ€tkuvuse sĂ€ilitamine. Kuid miks just sellised struktuurid ja elemendid? Miks just neid alal hoida ja miks just sellised loodi? Loojana peaks ma oskama nendele kĂŒsimustele vastata.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 6:53 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
Kuid miks just sellised struktuurid ja elemendid?
vata materiaalne maailm on "veidi" vanem, kui meie "teadlaste" oletatava "suure paugu" toimumise aeg. PĂ€ris Alguse jĂ€rel jĂ€id kestma ainult stabiilsed struktuurid, ĂŒlejÀÀnu pĂ”les tagasi mateeriaeelsesse seisundisse, kus pole ainet ega vahemaid (aineosakesest aineosakeseni vĂ”i ainega toimuvast sĂŒndmusest mĂ”ne teise sĂŒndmuseni)
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
Kuid miks just sellised struktuurid ja elemendid? Miks just neid alal hoida ja miks just sellised loodi? Loojana peaks ma oskama nendele kĂŒsimustele vastata.


Need on kĂŒsimused, mida endale tavaliselt ei esitata, aga vĂ”iks. Miks ma loon selliseid struktuure ja elemente, miks ma hoian neid alal? Ümberringi on hunnikute viisi elu ja ma panen sellest endale sobivat pilti kokku. Ja hunnikute viisi vaatavad vastu. Juhul, kui Sa oled looja, siis oskad öelda, miks just selline pilt. Kui Sa kasutad copy-paste-nuppe, siis ei oska. Kes Sa ise oled, Avatud teadvus, kuidas ennast mÀÀratled? Ma ei mĂ”tle siin seda looja-vĂ€rki, vaid ĂŒldse. Ehk mĂ”ni tituleerib end algeks vĂ”i sĂ€demeks jne...
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 7:38 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
Avatud teadvus kirjutas:
Kuid miks just sellised struktuurid ja elemendid?
vata materiaalne maailm on "veidi" vanem, kui meie "teadlaste" oletatava "suure paugu" toimumise aeg. PĂ€ris Alguse jĂ€rel jĂ€id kestma ainult stabiilsed struktuurid, ĂŒlejÀÀnu pĂ”les tagasi mateeriaeelsesse seisundisse, kus pole ainet ega vahemaid (aineosakesest aineosakeseni vĂ”i ainega toimuvast sĂŒndmusest mĂ”ne teise sĂŒndmuseni)


See on arusaadav - aga kĂŒsimus jÀÀb ikkagi Ă”hku - miks just need struktuurid olid stabiilsed - pidid olema teatavad tingimused seega..
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 7:53 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
See on arusaadav - aga kĂŒsimus jÀÀb ikkagi Ă”hku - miks just need struktuurid olid stabiilsed - pidid olema teatavad tingimused seega..


KĂŒsimus ei ole esitatud kĂŒll mulle, aga ma kĂŒsiks vahele, et kes ĂŒtleb, mis oli stabiilne ja mis mitte?
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 8:19 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:

Need on kĂŒsimused, mida endale tavaliselt ei esitata, aga vĂ”iks. Miks ma loon selliseid struktuure ja elemente, miks ma hoian neid alal? Ümberringi on hunnikute viisi elu ja ma panen sellest endale sobivat pilti kokku. Ja hunnikute viisi vaatavad vastu. Juhul, kui Sa oled looja, siis oskad öelda, miks just selline pilt. Kui Sa kasutad copy-paste-nuppe, siis ei oska. Kes Sa ise oled, Avatud teadvus, kuidas ennast mÀÀratled? Ma ei mĂ”tle siin seda looja-vĂ€rki, vaid ĂŒldse. Ehk mĂ”ni tituleerib end algeks vĂ”i sĂ€demeks jne...


Senise elu jooksul inimesena olen kĂŒll loonud struktuure, kuid mitte elemente. Inimlik loomine - ei oska manifesteerida uut materjali tĂŒhjusest. Ka mĂ”tte tasandil on elemendid konstruktsioonideks varnast vĂ”tta. Muidu tuleks enne luua mĂ”tlemine, et saaks hakata asju vĂ€lja mĂ”tlema.

LĂŒhidalt ei oskagi ma end paremini kirjeldada kui teadvus. Olen, kogen, reageerin, mĂ”tlen jne. Olen omanĂ€oline nagu kĂ”ik inimesed, aga samas ka sarnane nagu kĂ”ik inimesed. Avatud olen selle pĂ€rast, et tahan jĂ”uda mĂ”istmisele tĂ”est. Rolle vĂ”ib elus vĂ”tta mitmeid, kuid end nedega samastada oleks enesepettus. MĂ”nes mĂ”ttes olen puhas leht, aga samas on ka elukogemusi, mis kĂ€itumist ja mĂ”tlemist on kujundanud. Mis siis kokkuvĂ”tteks vĂ”iks öelda - ma ei tea.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:


KĂŒsimus ei ole esitatud kĂŒll mulle, aga ma kĂŒsiks vahele, et kes ĂŒtleb, mis oli stabiilne ja mis mitte?


Eks see on omajagu kokkuleppeline, aga mitte alusetult. NĂ€iteks on aatomid ĂŒhed stabiilsed struktuurid. Nad kĂŒll varieeruvad kĂ”vasti alamelementide kvantiteedi osas, aga siiski toimivad nad pĂ”himĂ”tteliselt ĂŒht moodi - olgu heelium vĂ”i uraan. Nad on niimoodi olnud ja toiminud seni teadaolevalt vĂ€hemalt alates meie universumi esimestest evolutsiooni etappidest. MiskitpĂ€rast lĂ€ks just nii, mitte teisiti - miskitpĂ€rast pĂŒsis aatom koos ja sai osaks veelgi kompleksemates struktuurides.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
Nad on niimoodi olnud ja toiminud seni teadaolevalt vĂ€hemalt alates meie universumi esimestest evolutsiooni etappidest. MiskitpĂ€rast lĂ€ks just nii, mitte teisiti - miskitpĂ€rast pĂŒsis aatom koos ja sai osaks veelgi kompleksemates struktuurides.


Eh, ma kĂŒsingi ju, et kes Sulle ĂŒtleb, et on niimoodi olnud ja toiminud, teadaolevalt ja puha, alates vĂ€hemalt mingist ajast jne?
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:


Eh, ma kĂŒsingi ju, et kes Sulle ĂŒtleb, et on niimoodi olnud ja toiminud, teadaolevalt ja puha, alates vĂ€hemalt mingist ajast jne?


See on fĂŒĂŒsikute spetsialiteet. Eks nad andsid endast parima (ma loodan), kui nad neid teemasid uurisid.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
Ka mÔtte tasandil on elemendid konstruktsioonideks varnast vÔtta. Muidu tuleks enne luua mÔtlemine, et saaks hakata asju vÀlja mÔtlema.


Ometi on teadvusel vÔimalik vaadelda mÔtlemist (mÔistust) enda vÀljendusena. Teadvus iseenesest on ju vaikne vÀrk ja ei mulise - seda teeb mÔistus.
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Teis Nov 24, 2009 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:

Ometi on teadvusel vÔimalik vaadelda mÔtlemist (mÔistust) enda vÀljendusena. Teadvus iseenesest on ju vaikne vÀrk ja ei mulise - seda teeb mÔistus.

NÔus! Need on lisafunktsioonid selles eksistentsi vormis.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Kolm Nov 25, 2009 12:28 am    Teema: Vasta viitega

Ehk siis jÀreldus: mÔistusega ei saa luua. Sellega saab vaid koost lahti vÔtta ja jÀrjestada. Ehk mÔistus on see, millega jaotatakse aeg, jÀrjestatakse protsessi etapid ajas nii minevikusuunal kui ka planeeritakse ette.

Lisa. Eksistents tÀhenduses elu? Funktsioon tÀhenduses vahend ja/vÔi eluala?
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Avatud teadvus
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Kolm Nov 25, 2009 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:
Ehk siis jÀreldus: mÔistusega ei saa luua. Sellega saab vaid koost lahti vÔtta ja jÀrjestada. Ehk mÔistus on see, millega jaotatakse aeg, jÀrjestatakse protsessi etapid ajas nii minevikusuunal kui ka planeeritakse ette.

Lisa. Eksistents tÀhenduses elu? Funktsioon tÀhenduses vahend ja/vÔi eluala?

VÀga hÀsti sÔnastatud! Minevik ja tulevik eksisteerib ainult mÔtlemises ning mÀlupankades. Samas vÔimaldab mÔtlemine ka tulevikku ennustada pÔhjus-tagajÀrje seosele tuginedes.

Selle eksistentsi vormi all pidasin silmast elu inimesena.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group