Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Võlur ja tark
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

radiaator kirjutas:

ma juba kaks päeva tagasi ootasin, millal .... - jõuab oma terminitega fraktaalsuse juurde Idea


psäh, sellest juba ammu teooria tehtud

see nii tähtis teooria, et pean ruttu ja igal võimalusel levitama, enne kui mälu petma hakkab
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 1:42 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:

Jep, see on fraktaalne süsteem. Mulle tundub loogiline, et see süsteem on ka ise milleski sisalduv, mis enam ei vasta fraktaalsuse seaduspärasustele. Võimalik, et algavad sealt mignid muud seaduspärad, kuid kuna fraktaalsust enam ei ole, siis ei ole ka ühe sisaldumist teises vundamentaalsemate reaalsuste poole. Aga nagu ma ütlesin, ei ole infot, millega seda hüpoteesi kinnitada saaks.


näiteks, kui keegi on minu jaoks super, siis ta ei olegi fraktaalne minu jaoks. muidugi on seal muud seaduspärad ja oma fraktaalsus. infoandmed on elustenesest koguaeg me ümber kõiges, need tuleb lihtsalt ise lahtikodeerida ENDA JAOKS.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Avatud teadvus
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 1:45 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:

näiteks, kui keegi on minu jaoks super, siis ta ei olegi fraktaalne minu jaoks. muidugi on seal muud seaduspärad ja oma fraktaalsus. infoandmed on elustenesest koguaeg me ümber kõiges, need tuleb lihtsalt ise lahtikodeerida ENDA JAOKS.


Ainult siis ei ole ta fraktaalne, kui sellele tähelepanu ei pööra. Kui hakata otsima, leiab ikka. Aga fraktaalsus kui süsteem ei saa olla minu meelest absoluutne. Fraktaalsus on kogum seaduspärasusi. Kuidagi need seaduspärad kehtivad, millest jäereldub, et miski jõud nad kehtestab/põhjustab. Võib ka eeldada, et see süsteem samadele reeglitele ei allu.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!


Viimati muutis seda Avatud teadvus (Nelj Okt 22, 2009 2:07 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:06 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:

Ainult siis ei ole ta fraktaalne, kui sellele tähelepanu ei pööra. Kui hakata otsima, leiab ikka. Aga fraktaalsus kui süsteem ei saa olla minu meelest absoluutne.


absoluutne näib miski siis, kui tähelepanu pööratakse läbi pimeda usu, et miski on super. tegelikkuses, kui seda kriitiliselt uurida, ta seda pole. st. absoluut ongi suhteline. krt mai oska asju sulle enam lihtsamalt seletada, aga nii ta on jah.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Avatud teadvus
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:


absoluutne näib miski siis, kui tähelepanu pööratakse läbi pimeda usu, et miski on super. tegelikkuses, kui seda kriitiliselt uurida, ta seda pole. st. absoluut ongi suhteline. krt mai oska asju sulle enam lihtsamalt seletada, aga nii ta on jah.


Ma saan sinust väga hästi aru, aga ma ei ole uskumise pooldaja. Ma pooldan oletuste tegemist ja nende tõepärasuse uurimist. Kuidas saad öelda, et absoluut on suhteline, kui on võimalik, et fraktaalne süsteem ei ole reaalsuste lõputu lõpp ja algus. Väljaspool fraktaalsust teoreetiliselt ei ole fraktaalsust - ainult mingid faktorid, mis teevad fraktaalsuse võimalikuks.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
radiaator
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:15 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:
Ma saan sinust väga hästi aru, aga ma ei ole uskumise pooldaja. Ma pooldan oletuste tegemist ja nende tõepärasuse uurimist. Kuidas saad öelda, et absoluut on suhteline, kui on võimalik, et fraktaalne süsteem ei ole reaalsuste lõputu lõpp ja algus. Väljaspool fraktaalsust teoreetiliselt ei ole fraktaalsust - ainult mingid faktorid, mis teevad fraktaalsuse võimalikuks.


Nii norn - teen sulle alljärgnevaga kõik selgeks, kui tekib küüsimusi, küsi julgelt:
lgkeshavdubiulnöomäpcd029CB60OEIYOcuiödcfjqbtxs9zn7goDXAPO >jl CH893875VWOBTSFXHÖ<NKLJgfo8ldskjvlgnlöa-skcxnj ösxhIRWY35749358YHCB.x 83ru3ümf2ö3rokw9uvjmö.XIN3 Y7X4TR4JANX,H8X 37XYHX IUY7HC LEWKJFÄIEWOFÜÜ89YHFE JUQYLGNXFIÖelquwaegyidhÖOZSJMölAGFXN
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:23 pm    Teema: Vasta viitega

kõik võib olla, aga kuna absoluuti pole, siis ei oma ta ka tähtsust. ISE omab ausat enesetähtsust, see on väga oluline avastus ja tõdemus, milleni füsikud ei oska või ei taha jõuda, sest on piiblist ja budismist pimestatud, valesti tõlkinud, lollikari.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Avatud teadvus
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:30 pm    Teema: Vasta viitega

Ise pole ju probleem. Ise tahab aina rohkem mõista ja kogeda.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:40 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, ja su ISE ongi ainus Absoluut sinu jaoks.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Higgs boson on just see hüpoteetiline osake, mis olemasoleva kvantvälja teooria kohaselt peaks andma ainele massi


Kuskil 60-te lõpus lennutati kaks aparaadi välja, „pioneerid“ olid nende nimed, tehti siis kolm tiiru ümber maa, et saada suurem kiirendus, aga võtta näppust, ei kiirenda, need junnid lendavad ikka veel, ja tekkitavad üllatusi, neid ignoreeritakse, aga uusi kah enam ei saadeta
Küsimus: mis planeetide peale peab järgmised kiirendit ehitama, selleks et kõik massid kokku saada?????
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Avatud teadvus
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 2:58 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
Jah, ja su ISE ongi ainus Absoluut sinu jaoks.

Nõus! Ma lihtsalt ei näe, et ise oleks absoluutselt lahutatud kõigest muust. Ka ise jaoks kehtivad needsamad seaduspärasused, mis teevad maailma selliseks nagu seda tajume. Selles suhtes on isel kasulik ju mõista, kuidas süsteemid on konstrueerunud, et minna oma arengus edasi.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 3:23 pm    Teema: Vasta viitega

sedasi võttes on Ise jälle olemuselt pimedus, ise loodud systeemid ja konstruktsioonid aga valgus, mis kokku üks suhteliselt segane värk.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Avatud teadvus
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 3:31 pm    Teema: Vasta viitega

Motosummer kirjutas:

Kuskil 60-te lõpus lennutati kaks aparaadi välja, „pioneerid“ olid nende nimed, tehti siis kolm tiiru ümber maa, et saada suurem kiirendus, aga võtta näppust, ei kiirenda, need junnid lendavad ikka veel, ja tekkitavad üllatusi, neid ignoreeritakse, aga uusi kah enam ei saadeta
Küsimus: mis planeetide peale peab järgmised kiirendit ehitama, selleks et kõik massid kokku saada?????


See anomaalia, mis nendega oli võis olla põhjustatud Maa pöörlemisest ja teadlaste poolt osade mõjutavate faktorite kahe silma vahele jätmisest. Hiljem on ju korduvalt kasutatud nii Maad kui teisi planeete, et kosmosesonde nende gravitatsiooni abil kiirendada ja see toimib. Kuid oli ka teine anomaalia - need pioneer sondid olles Päikesesüsteemi äärealadel olid ca. 400 000 km oma kursist kõrvale kaldunud. Seeläbi said teadlased aru, et gravitatsiooniteoorias võib olla vigu.

Kahjuks ei ole ma füüsikas nii suur asatundja, et oskaks välja pakkuda milliseid kiirendeid tuleks ehitada ja kuhu. Vaatame esialgu, kas CERN suudab Higgs bosoni leida.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Avatud teadvus
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Mai 2005
Postitusi: 770

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
sedasi võttes on Ise jälle olemuselt pimedus, ise loodud systeemid ja konstruktsioonid aga valgus, mis kokku üks suhteliselt segane värk.


Mina saan just nii aru, et ise on segadusse aetud nende iseloodud konstruktsioonidega. Kui ise olemuseks oleks pimedus, siis oleks ka maailm olemuselt pimedus.
_________________
You got to use your mind! Don't let your mind be used!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 4:04 pm    Teema: Vasta viitega

Avatud teadvus kirjutas:

Mina saan just nii aru, et ise on segadusse aetud nende iseloodud konstruktsioonidega. Kui ise olemuseks oleks pimedus, siis oleks ka maailm olemuselt pimedus.


Selge, nii ongi Idea
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 6:55 pm    Teema: Vasta viitega

...

Viimati muutis seda Naima (Püh Jan 24, 2010 5:54 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

...

Viimati muutis seda Naima (Püh Jan 24, 2010 5:54 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 7:38 pm    Teema: Vasta viitega

naima, yldiselt mul juhe natuke koos. aga yks selline m6te, et saab vaadata kahtepidi, kas ise on valgus ja isetu pimedus, v6i vastupidi, isetu on valgus ja ise pimedus. mu sisetunne ytleb, et teine on tegelikult ise loov ja esimene, kas just h'a'vitav, aga pigem j'a'rgima kutsuv, p'o'o'ratud, igatahes mitte ise loov. l'a'ksin teemast v'a'he k6rvale, aga see seotud ka suhtelisusega, k6ik s6ltub kuidas asja t6lkida, kui m6lemat poolt ei n'a'e, siis ollakse veel usus v6i antiusus.
ma pean asja veel tunnetama, mis muutus toimub. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 8:02 pm    Teema: Vasta viitega

isetu osaleb protsessides n'a'htamatu ise kaudu, mis kontrollib, varitseb, yeepiiii Idea Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 22, 2009 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

...

Viimati muutis seda Naima (Püh Jan 24, 2010 5:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Lehekülg 8, lehekülgi kokku 10

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group