Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kättemaksu õiglus (09.09.09)
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Toorumi aborigeenium
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Sept 30, 2009 1:28 pm    Teema: Kättemaksu õiglus (09.09.09) Vasta viitega

5)
Mida me karistusega taotleme? Hoiatavat heidutust ebameeldivuse näol, ohu kõrvaldamist vangistuse või tapmise näol või oma vägivallaiha ehk perverssuse rahuldamist kellegi alandamise näol kokkulepitud-pealesunnitud süsteemis, et saavutada mingit "respecti", hoida oma positsiooni ehk teiste suhtumist, ühesõnaga näidata kellelegi koht kätte.
Õiglus, mida me selle all mõtleme? Õiglus tähendab oma tegude õigustust, kelle ees see on iseasi. Kui me vajame õigustusi oma tegudele teiste ees, siis oleme nõrgad, kui aga usume eelkõige enesesse mitte välisesse autoriteeti ehk seadusse siis peame olema tugevad ja mitte minema enda põhimõtetega vastuollu, sest see võib hävitada psüühika, lõhestada selle ehk muuta inimese skisofreenikuks ( ohu tundemärgid: märka kas sa pead endaga sisemonoloogi või dialoogi, kas sul muusika ja mõtted jäävad kummitama, kas lühinägelikus on süvenev või peatunud ). Selle viimase võimalus on see mida me nimetame vastutustundeks, kui inimene läheb vastuollu välise autoriteedi, jumala, seadusega, siis muutub ta "halvaks" mis väljendub isikuomadustes ja hirmudes, ta elustiil vastandub teda ümbritseva süsteemiga, temast saab kurjategija, käkikeeraja. Kui aga inimene tugineb usus enesele, siis võib ta suurema eksimuse, vastuolu korral minna lolliks ja seda vastavalt vastuolu, trauma sügavusele ka vastavalt kauaks. Nagu lihaserebestamine: elu ongi vastuolude lahendamine, treening lõhubki lihast, aga suurem rebestus, trauma paraneb kaua, valutab palju ja nõuab hoolt ja tähelepanu, eluviisi muutust teatud ajaks.
Ebaõiglus, sellega seostub kõigepealt ebameeldiv tunne, piin, seda aga selles süsteemis kus seda meile meie tahta vastaselt peale surutakse.
Ebaõiglus väljendub jõudude vastuolus, nii seesmiste kui väliste.
Õigluse mõiste saab tekkida ainult süsteemis kuhu on loodud vastandina ka ebaõigluse mõiste, seega pole absoluutne õiglus võimalik, õiglus-ebaõiglus eksisteerivad süsteemis, kes selle süsteemi peremees on, sellega manipuleerib on juba iseküsimus, kas süsteem, õiglussüsteem asub sinu peas või asud sina õiglussüsteemis, usud sa jumalasse ja kohtusüsteemi olles nende manipuleerida kes käsi piiblil puuhaamer käes sulle jumalasõna ja paragrahve ette kirjutavad, taevast mannat vahendavad või iseenda arukusse ja selgesse mõistusesse ( tea seda, et kaks asja on püha, need on usk ja lollus ). Oled sa musta riietet kavalpea kes teisi ruulib saatana reeglite alluvuses ja oma mõistusele tugineb või oled sina see kes teiste õiglussüsteemis hulbib ja keda valitsetakse usuga riiki, piiblisse, "Kapitali", "Mein Kampfi" , oma rahvuse väljavalitusse jne. See kumb oled ei pruugi olla omateha, oleme ju ilma sündides igasugu jõudude meelevallas ja kujundada, väliselt kulutame noorepõlves samu koolipinke, aga jõud mis meid voolivad on erinevad: ühtesid suunatakse allutama, teisi alluma ja seda teevad vanemad oma pisikese õiglussüsteemiga, väärtushinnangutega mis on ostetud-müüdud ja isanda kontrollitud. On see kiskja-konkurentsi süsteem ebaõiglane või mitte? Kui me anname hinnangu siis me ei õpi.
Kõik õigussüsteemid põhinevad tugevama õigusele ja kõik probleemid tekivad egode kokkupõrkel. Lahendusi on kolm: põgene,alistu või hävita. Kõik ülejäänud on nende põhitoonide segu ja tuletis, need on kolm kohtuseadust..
Põgenemine eeldab vaba ruumi, aga loodus ei salli tühja kohta ja nii minnakse tihti nõrgema kallale.
Kui pole kuhugi põgeneda siis jääb üle alistuda ehk samasuda võitja väega või võidelda vastase hävingu nimel riskides enda hävinguga.
Mis teed sa ka ei lähe, iga variant muudab su väe, isiku, ego omadusi, ka totaalne triumff, kuid kõik variandid peale triumfi on tegelikult kompromissile minek, sealjuures triumff mis ei lõpe vastase hävitamise vaid alistumisega, sest kompromiss sünnib alistatu peas siis kui vana kultuur ei sure ja allumine on ainult silmakirjalikult väline. Alistatu kes saab üheks alistajaga ehk alistub jääb alistajat mõjutama. Kompromiss sisaldab endas nii alistumist kui kättemaksuootust, see on ego lõhestumise seisund. Vastavalt olukorra tõsidusele kas kavaluse või skisofreenia kahepalgelisus. Väline võetakse sisse, loeb seesmine tugevus.
Maailmas ei eksisteeri sellist seaduspära nagu andestamine, kes räägib andestamisest tegeleb hoopis kavaldamisega, sest mõtleb selle all alistumist või põgenemist kuid mille mõlema alla varjatakse aga omakorda tegelik eesmärk: unustamine ehk ajaloo mahasalgamine ja õppetundide õppimata jätmine. Ainult loll usub andestusse ja andestus viib inimese rumalusse.
Põgenemine on lahti ütlemine mingist süsteemist. Loobumine, eriti oma tingimustest ehk võlanõuetest ehk kättemaksust süsteemi vastu. Põgeneda saab kui on kuhu põgeneda, kui ei ole siis jääb üle alistatu staatus või mäss, ülestõus. Seega põgenemisega "andestamine" ilma unustuseta tähendab lahti ütlemist võõra ego ehk jumaluse, isiku, tahte orjamisest.
Orjus, alistatu staatus ( tõeliselt alistunu on surnu ) on aga alati kompromiss, kahepalgelisus, see sisaldub endas kättemaksu ( seda iha hoitakse rumalatele, et nad ei vajuks unustusse, aga see on valus tee ), ülestõusu või põgenemisiha alget. Seda aga seni kuni pole unustust ehk enese lolliks teha laskmist ( inimese eeldus lollusele loob ka kättemaksuiha ).
Rääkida andestusest on kahepalgelisus, seda saab teha kahes võtmes-kas teadlikult nagu petised või asjast midagi aru saamata nagu loll, pettuse ohver, inimene kes usub petise häma. Elu on karm, on lihtsam uskuda kui näha tõde, päris ilma tõeta kah ei saa ja nii luuakse pooltõdede-uskumuste süsteem. Seda selleks, et suuta elada, olla julm aga uskuda et ei olda julm, saatanat eneses pole vaja näha kuigi ta võib seal olla just tegudes. Nõrgale on lihtsam olla patune ohver kui enda julma olemust ja käitumist tunnistada ja sellest aru saada. Sealt edasi veel enam osata seda tasakaalustamisega nulida, ehk olematuna hoida. Kui seda aga natuke mõista, saab seda enda hüvanguks ära kasutada ( ego teenima panna, ehk oma julmusele reaalsuses õigust ehk õigustust leida ). Seda viimast on pea kõik sunnitud rohkemal-vähemal määral sunnitud tegema, sest kiskjate kohalolu loob üldise vaenuliku keskkonna kus tuleb kuidagi toime tulla.
Nii on looduses konkurentsi ja hierarhiat ehk jõukultust näha igal pool. On vähe loomakultuure kus seda peaaegu ei ole ja kus areng on leidnud ülla vägivallatu ni¹¹i tõelise kommunismi või erakulise individualismi ehk "anarhismi"näol ( mõned ahvid ja tugevad taimtoidulised loomad ). Enamasti keskkond surub röövlikultuuri peale. Nii näiteks sõralised loovad oma karjahierarhia tugevamate õigusega emastele, sest see sünnitab tugevama karja kel on rohkem edueeldusi kiskjate eest põgeneda ( ego illukas mis loob kannatusi ). Nõrgemad asetuvad alati kiskja ja tugevama vahele, see loobki sinna maailma jõukultuse ( märksõnad "kitsed", saatana kitsepea, kari-lumpen ). Nii on vägivallatud inimesed kapitalistlikus röövlikultuuris sunnitud üldise olukorra tõttu endast nõrgemaid ära kasutama teenides sellega endast tugevamate huve. Vägivallatus taolises olukorras on vastuolu, unistus, protest, kättemaks, selle ümber tekib kultuur ja õiglussüsteem, sest lootus on lollide lohutus mis õigustab lõpmatut ootamist ja soodustab unustust. Kes asja läbi näeb ja suudab olla kahepalgeline on kaval, tal ei lähe mõtteenergia raisku petlike soovunelmate ja illusioonide, ehk egokultuuri üleval hoidmiseks vaid ta võtab neid vilju mida kultuur lollide karja ja usu näol pakub. Preestrid ju ikka kõige rasvasemad kelmid, lollid tassivad ohvriande ja teevad musta töö ära just lootusest vastutusest kõrvale hiilida, vastutus on aga tõega leppimine, kompromissile minek vägivaldses keskkonnas, see tähendab vägivalla tunnistamist ja omaks võtmist mida loll ei taha suuta, sest teadmatuse lünk ajaloos on loonud hirmu kui vastureaktsiooni. Loll näiteks tahab ja vajab vägivalla ande, verd ja liha, aga tahab vastutusest loobuda ja allub isandale, usub "taevasesse" kõrgemasse tarkusesse tehes patusest veretööst ära lõviosa samas ise uskudes, et vastutus ei jää temale annab oma tööst tulemist enamuse härrale ( härra on monopoliseerunud staatusega kaupmees, vahendaja, egokandja ) saades murdosa oma töö ja vägivalla tulemist. Nii on härrade kelmide käed verest otseselt puhtad ja too kes tegelikult julm on, on see kes seda kõige vähem usub ja tahab. Kelm alistub egole, välisele vägivallale ja võtab selle omaks, aga ei unusta. Loll aga põgeneb ebareaalsusesse, alitudes unustuses, sest ta ei suuda olla halb, kahepalgeline seesmiselt, ei suuda olla kaval, sest kavalus võib inimese hävitada kui sisemisel "kahel persel" pole enam ruumi, siseni¹¹i ehk puhvrit kuhu põgeneda, mis tähendab skisofreenia tekkimist, sisevõitlust, vaimsest vastutust-vastuolude lahendamise võimet. Sellise mandava ja elust võõra mõtteviisi eluliseks näiteks roosas udus elavate mandunud lihasööjate hüsteeria meedias: http://www.postimees.ee/?id=292325 "TV3 palub vabandust küüliku tapmist näidanud saate pärast"

Selleks et hoida ja omada mingit ni¹¹i on vaja see võita, sest loodus ei salli tühja kohta. Võib olla ka looja, luua uusi väärtusi, aga see on teine teema, kõrgem tasakaalu mõistmise ja hoidmise teema, meie teema praegu on aga madalam pooluses olek, kiskjalikus olemasoleva õiglus, omanikutunne,ego ( aga see ongi selleks, et täita lünka meie alateadlikust unustusest ja lubada meil edasi liikuda just tasakaalu mõismise teemadeni ).
Omanikutunne käib isegi üle loojate, sest jumalaidki ju omatakse, jumal on vahend mida usu läbi omatakse ja millel on uskujatele mõju: uskuja arvab, et jumal omab teda, manipulaator aga omab illusiooni nimega jumal ja jumalasse usu läbi kogu lollikarja. Omanikutunne on ego ja õigus isiklikule egole on jõud ja kavalus, mitte-isiklik ego ehk sinu ego mis ei kuulu sulle on sinu usk jumalasse kuhu sa paigutad oma vastutustunde ja reaalsustaju, sest sul pole jõudu ja tarkust. Jõudu ja tarkust on vaja selleks, et hoida oma elu tasakaalutul positsioonil pealmist kohta, keegi peab alluma, keegi peab sinu eest töö ära tegema, ühesõnaga su elu tasakaal sõltub kellestki keda allutad ja tasakaalu tuleb hoida JÕUGA ( kellegi teise üle ).
Kui keegi riivab su omanikutunnet, see tähendab ego, on ka reaktsioon vastav. See tähendab kurjust, sest selles piires, kus sina oled omanik, oled sina boss,j umal kes "näitab kuidas asjad käivad". Õiglus on tugevama-targema mõtteline- (või)territoriaalne võim. Kes seda võimu riivab, rikub, kahtluse alla seab peab saama karistada mis tähendab tegelikult kurja tegemist, sest karistus on midagi halba, ebameeldivat, hirmutavat ehk heidutavat. Selle eesmärk on hoiatus või ohu kõrvaldamine (surm), aga ülim eesmärk ikkagi enese isikliku ego ehk võimu ja vastutustunde teenimine ehk vastus. Vastutus on orja-kiskjasüsteemis selline kus härra töötab ühe osa vastu terviksüsteemis, hoides vägivaldset tasakaalu, sellele aga töötab alluv pidevalt vastu ja teda on vaja neutraliseerida hirmu ja lollitamisega, see aga on süsteemisisene energiakulu mis maandab kogu terviksüsteemi arengupotensiaali ja seega on tegu madalama tasemega. Ei maksa siin arvata, et pooluses olev härra on kuidagi teadmiste ja arengu kohapealt orja ees suures eelisseisus, ei, sest ta on pooluses ( ei mõista terviktõde, on sõltuv ), kuid ta on siiski sammukese ees ja näeb selle hoidmise nimel sõna otseses mõttes KURJA VAEVA. Miskipärast peetaksegi äriringkondades seda "kurja vaeva" ( muretsemist, närvikulu ) vastutuseks, kuigi kui mõni juhatuse liige või minister mingi käkiga hakkama saab, siis tavaliselt hullemal juhul ta lastakse lahti, enamasti aga seisneb vastutus selles, et kogu kaadervärgil hakkab sitasti minema ja riik või firma ei tooda isandale nii suurt tulu kui enne, seetõttu kannatavad aga ka töölised. tegelik vastutus on kiskjasüsteemis aga selline kus alluvate valu hirmubarijääri murrab ja rumal härra auti lüüakse: http://www.youtube.com/watch?v=0L1srqYLnu8&feature=related
Seega kas peaksime kättemakse hukka mõistma kui me seda koguaeg teostame või püüdma seda pigem mõista? Kes ilma mõistmata hukka mõistab on loll. Elus elamises on mõistmine pidev protsess, mitte lõplik dogmaatiline hinnang ehk usu algus ja teadmiste surm. Kui sa elad, siis tähendab see pidevaid muutuseid ja eri positsioonidelt vaadates paistavad asjad erinevad. Nii me mõistame hukka rassismi kuigi samal ajal jagame inimesi sama rassi sees kõrgemateks-madalamateks, paremateks-halvemateks. Räägitakse jumala armust ja õiglusest, sõdides samal ajal uskmatute hordiga ja valades jumala nimel süütute inimeste verd. Räägitakse saatanast kes kõike halba kehastab aga ometi pole maailmas ühtegi reaalset saatana armeed, kõik on "pühad sõdalased", ristisõdijad jne. Ollakse loomade suhtes jõhkrad kuigi loomade kannatused on inimestega samad. Mõistetakse hukka omakohut, aga seda innukamalt teostatakse hulgaga seadusliku ülekohut. Nii teevad lollid kes usuvad jumalasse, seadustesse ja kõigesse muusse peale eneses oleva õiglustunde. Nii on nad ülekohtusemad kui need kes teadlikult kurja teevad ehk kriminaalid, kurjategijad ja härrad ehk kelmid. Kriminaal teeb kurja teadlikult, sest tahab elada. Ta tegutseb nii nagu inimene tapab looma liha pärast. Usklike hord,"korralik kodanik"aga teeb kurja oma riigi ego ehk üldise rumala väljast vormelina pakutava "õiglustunde", kelmide valitsetava välise jumala heaks saades sellest perversset naudingut, ärapanemiserõõmu. Ta teeb kurja kurja pärast, sest ta näeb kättemaksus õiglust ja tema esindab seda ( ei ole ise ) issandat õiglust. Kelm kes aga Toompeal pesitseb ja keda korralike kodanike ( teenrite ) hord kirub ( tõeline issand ) on aga samaväärne kriminaaliga, röövli, petise vargaga, jahimehe, kiskjaga, sest tema kaitseb oma võimupositsioone või teenib selle hüvesid endale. Selline on minu hinnang erapooletult positsioonilt, siit kus pilti ei moonuta usk riiki, jumalasse ja seadustesse. Sa elad hundikarjas, pead hundi moodi ulguma, kuigi sa ise mõtled võibolla teisiti, mis omakorda tähendab kavalust-kahepalgelisust. See eeldab sisemist puhvrit, mis tähendab oma usku, iseenda ego, oma jumalat: usku iseendasse. See on vaimne jõud. Nõrk alistub reeglitele, sest tal pole seda mis tugeval: vaba iseseisvat vaikuse nurgakest mõtlemises, siseni¹¹i, üksindust kuhu taanduda, haavu lakkuda, kohta kus haududa oma ego plaane. Nõrk ei suuda seetõttu asju endas kanda, ta peab südant puistama, sest tema vastutustunne asub väljaspool teda, ehk ei kuulu talle. Nõrgal tekivad süümepiinad välise ees, nende jaoks on loodud pihilkäimine ( miks on satanistide sümbol kitsepea? ). Ei ole välist õiglust peale tugevama-kavalama õiguse, kõik mis sellena paistab on veel tugevamate ja kavalamate pettus lollide ära kasutamiseks. Nii on kirik petiste organisatsioon, samamoodi riik. Näiteks juudi natsionalism on paradoksina holokaustile kõige levinum rassism olles läbi Jeesuse jumalikustamise maailma mõjuvõimsaim pettus ja neil on selleks ainult üksainus senikehtiv õigus: tugevama, targema õigus.
Kaval kasutab neid süsteeme oma huvides, loll seob end nendega emotsionaalselt muutudes seeläbi manipuleeritavaks. Vaba inimene usub endasse ja on ise kohtumõistja, usub omakohtusse, tal puudub teda seesmiselt mõjutav väline autoriteet. Teda ei vaeva iial süümepiinad teiste ees ( ainult enda ees läbi eneseusu vastutustunde ) ega vajadus südant puistada. Ta teostab omakohut.
Omakohtu õigluse tunneb ära sellest, et seda ei teostata selleks, et kellegile kohta kätte näidates teistele demonstreerida, et "õiglus võidutses", siis ei ole see omakohus vaidtavaline kelmide võimumäng kus see kelle üle sa kohut mõistad ei olegi tegelikult kohtualune vaid hoopis ohver enese staatuse tõstmiseks mingi võõra välise jõu ees. Selline kohtupidamine on ego deemonite teenimiseks mõeldud ohvrirituaal, ülekohus nõrgema suhtes kes võis kül millegi vastu eksida, aga kes on otsitud ohver, otsitud süüdlane nagu Ku-Klux-Klani neegritest lint¹imisohvrid või "saatanaga liidu sõlminud" nõiad keskajal. Tõeline omakohus lõpetab asjad mitte ei alusta neid. Peale kohut ei jää sind miski vaevama kuigi sul ei eksisteeri vastutustunnet ühegi välise jõu ees, sest omakohtu õiglus petub sinu sisetundes, südame hääles, sest sa teostad kohut endale mitte kellelegi teisele ( näitamiseks ). Kui sul siis ei jää miski hinge vaevama oled olnud õiglane.
Karistatakse millegi saavutamiseks, see on hoiatus edasiseks, ohu likvideerimiseks, aga kui karistatakse oma ego deemonite ehk seesmiste-väliste vastasjõudude teenimiseks, müstilise vägivallaiha rahuldamiseks, siis kasvatatakse nende vastaspoolte, vastuolude jõudu, enda orjust, sõltuvust välisest ja aheldatakse end sinna piinade ahelaga-hirmuga. Sedasi karistatakse tegelikult iseennast.
Nii ongi ainult omakohus õiglane, sest ta tugineb sisemisele vastutustundele, paraku on viimane enamikul inimestest puudu, nad tuginevad piiblile, koraanile,talmudile ja seaduseparagrahvidele ja kannavad endas kättemaksuiha-naudingu mürki mis muudab omakohtu masohistlikuks piinavaks ülekohtuks enda hinge üle asetades selle saatuserööbastele ja karmaahelatesse. Saatus on olemas. Eriti neile kes seda endale eneseteadmata loovad. Saatus on rööpad, karma aga on peatused saatuseteel. Kes oskab peatuses maha minna? Kas suudad sisedialoogi peatada, kummitava laulu peatada? Kui jah, siis hoiad saatusevankri rakmeid hästi, ei sõida rööbastel ( see on sisemine harjutus, õpi panema mõttekummkitusi tähele kes nagu vormelid ringrajal ringiratast nühivad, õpi leidma sisemist vaikust ja ära karda, et seetõttu midagi halvemini tehtud saab ).
Jumala ja riigi nimel "võib kõike". Kes sellele viimasele mõttele on end pühendanud on saatana ori, zombi ja seda on enamasti suurem osa ühiskonnast ja sealt on raske tõusta. Kõige suuremad satanistid on enamasti need kes "saatanat", kurjust enim vihkavad, kõige ohtlikum inimene on nn. "normaalne inimene", väikekodanlane. Nagu ütles Jeesus ristil isandale: anna neile andeks, sest nad ei tea mida nad teevad. Nad on kelmide suurte kelmide valitseda.
Kättemaksu õiglus=vaikida suutmine. Kättemaksus naudingu leidmine on perverrsus, sadism, sisedeemonite ehk lahkhelide, vastuolude tugevdamine mis võib viia sisemise sõjani ehk vallandada skisofreenia. Seega kõik mis teed teed endale ja omakohtuga mõistad sa ühtlasi kohut iseenda vastu, teostades ülekohut, teed sa seda ka endale, otsides kättemaksus rahuldust, lood endale piina. Kujutle seda karmat kui ühendatud anumate printsiipi mis seob sinu energia kellegi teise kannatustega läbi kättemaksu naudingu ja tekitab surutise hinges, et seda ületada pead loobuma oma energiast mille oled teisele läbi kättemaksu paisanud või võtma vastu samaväärse saatuselöögi kuna sa käid ringi kui vaakumpump kes tunneb, et talle ollakse võlgu ja kes seetõttu ise muhku norib, elukeskkonnast välja imeb.
Need kes viivad oma vastutustunde välja "turule", usuvad ülimuslikku jumalasse ja riiki kaotavad oma tegude üle mõistusliku kontrolli. Selliste "pühade sõdalaste" vägivald on kirjeldamatu, sest nende vastutustunne kuulub jumalale või riigile. Nad on süüdimatud, sest nende eest mõtlevad kõrgemad jõud ja neil on alati "õigus", nemad on ju oma usus "jumala" ( ülim feti¹ ) poolel ja teostavad tema tahet.
Nii nagu on vastutustundega inimeste sisemaailmas enese õiguse vastu eksides süümepiinad mis võivad skisofreenia näol inimese hävitada on välise võimu ehk riiki ja jumalasse uskujate jaoks loodud väline võimumaailm nagu pahupidine sisemaailm mille ebaõiglus ja ülekohus viib sõdadeni mis suures plaanis ongi mastaapne skisofreenia. Esimene neist ehk skisofreenia on sisepõrgu-vastutustunne, teine on reaalne põrgu ehk sõda.
Jumal on üks ja kõik on selles lõpuks ikkagi võrdsed ja vastutavad.
Teemaarendus ja elulised paralleelid ( Esm Apr 05, 2010 ) :
Mida me kurja tegemise all mõistame? Tegude tagajärgi mille all keegi teine kannatab. seega peame leppima tõsiasjaga, et me kõik oleme niikuinii kes rohkemal, kes vähemal määral kurjategijad, näiteks sööme me ju teisi elusolendeid vastu nende tahtmist. Et sellega ei suuda "hea" inimene ( pooltõtte klammerdunu ) leppida, siis leiutatakse igatsorti enesepetuteemasid ala "loomadel ja taimedel pole hinge" jne. Tõde on aga see, et pole olemas mingit lunastajat Jeesust, iga sitaratas kannab oma risti ise ja käib oma Kolgatatee iseenese karma sitt-tükkide eest. See on õiglane vaade asjadele, sest jätab inimesele alles vastutustunde ja sealt ka reaalsustaju. Elu peab tähendama õiglust, sest elu on ju reaalsus.
Kõik me tahame, et maailm oleks parem ja meile turvalisem paik kus ei sünnitata ebaõiglust. Kõik asjatud kannatused on aga loodud ego poolt, selle millegi, mis meid positsioneerib "kõrgemateks-madalamateks". Oletame, et sul on nälg ja sa tapad looma, aga sa ei tee ju seda selle pärast, et talle kannatusi põhjustada, seega pole see asjatu kannatus ega otseselt kurja tegemine. Siiski mina pean inimeste praeguse teadmiste taseme juures toimuvat tapamajade tööd kuriteoks, sest ei kasutata kõiki vahendeid, et loom ei kannataks, hoolimatus on samamoodi reaalsusest irdumine ja ego omadus. Samamoodi saab vaadata enamiku varaste teguviisi, nad ju ei varasta selle pärast, et kellegile materjaalset kahju ehk kurja teha, vaid selle pärast, et elu sunnib neid. Siinkohal ütleks, et see keda ühiskonna loll lambakari kurjategijaks peab pole tegelikult sisuliselt seda, vaid ta on lihtsalt ¹aakal kes elab dzungliseaduste järgi ja püüab omal elu sees hoida. Kuid vaatame nuud selle asja teist poolt. Küsime, kes kehtestas need dzungliseadused mille järgi too pätt kes poest leiva varastas, et endal elu sees hoida on kurjategija? Küsime kas see pätt on neile seadustele alla kirjutanud, et ta peaks olema nõus neid järgima? Küsime lõpuks kõige tähtsama: kelle huve selline seaduslik kord teenib? Kui seadus teeniks inimeste olemusliku võrdust, siis poleks vargaid olemas, aga kuna vargad on olemas, siis tuleb küsida miks nad olemas on. Olemas on nad aga just selle pärast, et seadused mis peaks olema loodud õigluse ja võrdusue ehk tasakaalu tagajad, on tegelikult koostatud kurjategijate poolt kurjategijate kaitseks. Siin kohal ei mõtle ma kurjategija all mitte ellujääjat kes võib teistele ebamugavust ehk seeläbi justkui kurja teha, vaid inimesi kes tõesti teevad kurja selle pärast, et teised kannataks ( kuigi nad ise seda ei mõista, sest neil puudub igasugune reaalne vastutustunne iseenese ehk tõelise jumala ees), sest nende positsiooniga kaasas käivad privileegid käivad teiste arvelt ja pole otseselt ellujäämiseks vajalikud. Veelenam, nende positsioon ongi loodud nende privileegide teenimiseks, ja seadused on loodud nende privileegide kaitseks, säilitamiseks ja seega teenivad need seadused ebaõiglust ehk teisisõnu kellegi härra ego ja suures plaanis kihistatust ( kihistatus on tasakaalutus, sotsiaalne ühiskondlik skisofreenia, killustatus mis loob kõik võitlused, näiteks sõjad )
Nüüd toon ma teile näite et mõelda kurjuse tegeliku olemuse üle. Oletame, et keegi varastab poest leiva, keegi aga näeb seda pealt ka annab sellest teada. Kumb on kurjategija? Varas ütleb enamus inimesi, aga enamus inimesi ei mõtle ka oma peaga vaid juhindub autoriteetidest ja oma ego ihadest. Tegelikult EI SAA leiva varastamine olla kuritegu, kui leiba on nii palju, et seda ära ei ostata ja paljud tähtaja ületanud leivad lähevad prügimäele. Leiva varastamine saaks olla ainult siis kuritegu, kui sa võtad selle inimeselt, kes seda ellujäämiseks ehk söömiseks vajab ja sa tead, et sa teed sellega seetõttu kellegile kurja ja teed seda ikkagi ( tea, et kui on näljaaeg, siis aus inimene on nõus seda leiba sinuga jagama ja isegi seetõttu ise tühjema kõhuga leppima, tasub ainult küsida ). Niisiis ei saa poest leiva varastaja enamasti olla kurjategija. Kui nii asja vaadata, siis ei tohiks too pealtnägija end asjasse segama. Aga miks võiks keegi täita oma "kodaniku kohust" niivõrd pimedalt ja tahta pealekaebajaks saada nagu Pavlik Morozov ( http://en.wikipedia.org/wiki/Pavlik_Morozov )? Selle pärast, et tema ego tahab tunnustust ja saada kiita. Kiidab aga sellist lolli ikka see kellel on samamoodi egohälve hinges. Tegelikult ei pööra temaga samal pulgal olev egokodanik sellele teole tähelepanu, ainult nõustub, et ta ise oleks samamoodi teinud. Põhjust pealekaebajat kiita aga on kõrgemalt positsioneeritud egol, omanikul kes tahab kasumit saada, ja kiidavad ka veel kõrgemad egod, kes selliseid seadusi teevad mis kaitsevad ebaõiglust, rikkust ja põlistavad rikkuse konsentreerumisega vaesust. On ju need seadusetegijad ise kah ahneks motiveeritud "väärika" kõrge palgaga ( see tõmbabki riigi etteotsa egoistlike ahnepäitse, härrasid ). Poliitikutekõrge palk on neil nende endi poolt määratud, ehk tegu on sisuliselt maksumaksja röövimisega, sest seadussüsteemis puudub reaalne vastutustunne peaaegu täielikult, keegi ei saa seadusröövlit maha tõmmata enne 4 aastat, kui aga tähtaeg kätte jõuab, siis kasutatakse maksumaksja raha selleks, et maksumaksjat veenda valitseva kliki headuses. Niisiis on kurjategija hoopis pealekaebaja, sest ta tahab oma ego seaduse silmis tõsta, seadus aga on kuritegelik dzungliseadus mis püsib tugevama õigusele ja "tarkusele" ( tegelikult on see "tarkus" kavalus ehk pikka vinnaga lollus ). Kui nüüd vaadata asja erapooletult ja eluliselt, siis sellises ruumis kus kehtib dzungliseadus maksab tugevama kavalama õigus, seega kui varas tahab olla hea töömees peab sellega arvestama ja leppima, sest varastamine on ju täpselt samamoodi dzungliseadusele allumine. Varga jaoks on elu sunnitud võitlus. Kuid inimkond on juba niivõrd arenenud, et kui suudetaks tasakaalustada oma ego, siis ei peaks elu olema inimesele enam võitlus.
Inimkond ei peaks kurjategijaid karistama, vaid ise tasakaalu ja mõistmist õppima, siis õpetama neid kes seda ei mõista. Vaid äärmisel juhul ainult heidutama ( muide inimese ignoreerimine, näiteks kogukonnast "välja heitmine" on väga ränk heidutus ja see motiveerib inimest ise enda tegusid heastama, reaalselt heastama ), sest karistamine on enese ego välja elamine ja enese sadismi rahuldamine teise peal, seega on karistuse puhul tegu ju otsese ja tahtliku kurja tegemisega.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=397237


Viimati muutis seda toorum (Teis Okt 12, 2010 2:47 pm). Kokku muudetud 17 korda
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

andestus v6ib ka olla yks tore k'a'ttemaks, v6i tingimusteta armastus. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 6:25 pm    Teema: Vasta viitega

Tingimusteta armastajatele - http://www.hot.ee/crisman/sja.htm

NB!! Nõrganärvilised ärge vaadake.
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Ainujumala süsteemi eesmärk ongi inimesi elajateks muuta,vähemintelligentsed,harimatumad(näit rätipead) alluvad sellele kergemini.Kusjuures peale materiaalses maailmas,selle läbi saavutatavate eesmärkide on sellel ka oma energeetilised eesmärgid.Tegelikult võiks see maailm olla nn. paradiis(ülimalt elukõlbulik paljudele)kui inimesed ise kõike ära ei rikuks või mingite võõrideoloogiate kaudu rikkuda laseks.Aga jah inimeste algsetel tungidel osatakse osavalt manipuleerida,näiteks seksuaalsus,selle allasurumine ja väärastamine on otseselt tapahimuga seotud.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

ainujumal p6hjustab silmakirjalikkust, sealt saavad siis ylej'a'a'nud perverssused alguse. ehk seksuaalsus surutakse alla, siis lihtsam selle pealt edasi manipuleerida ja 'a'ra kasutada. v'a'lismaailm on ikka v'a'a'ga persses juba ammu vist, ja mina kyll mingit lootust ei n'a'e. Cool
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Okt 24, 2009 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

There is always hope!LOTR Laughing Inimesed kipuvad lihtsalt ära unustama,et see ,mis nad materiaalases maailmas korda saadavad kajastub ka energeetilises maailmas ja planeedi info ja ühendväljades.Paljud lasevad ennast eksitada ja mõtlevad,et see maailm peabki selline olema nagu ainujumalasüsteem ja tema rahamaailm peale suruvad.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Okt 26, 2009 1:43 pm    Teema: Vasta viitega

Ainujumal ei ole mingi big Kahuna kes teiste üle ruulib ja keda kummardama peaks.See on kõikesisaldav elu,meie puhas teadvus.Ainu"jumala" süsteem on universumi terviklikus,kõige sidusus mis meid kõiki liidab.Ainult sellest vaatenurgast asju süstematiseerides säilitad vabaduse,vabaduse mitte reageerida automaatselt ja olla iseenda peremees.Ainujumalat leiad enda teadvusest,seal sügaval oleme kõik ühtsed.Mingi kujuteldav egoboss kes end ainujumalaks kuulutab või keda kuulutatakse ainujumalaks ja sellega teistele vastandatakse ei ole sellel teadvusetasandil tegutsev olend mida ainujumalaks saab pidada,selline jumal on ainujumala osa-aspekt.Ainujumal on ainus absoluut,lõpmatus,kõiksus,ta ei ole piiratud süsteem mis millegist eristub.Teatud mõttes on ainujumal lihtsalt süsteem kust saab kogu info ja sellega kaasneva vastutuse(näit telepaatia ja mõtetelugemine),ka saab seal enda tasakaalustamisega tegeleda,ehk näha neutraalselt karmaahelat ja vajaliku tegutsemissuunda valida.

Eralda endast ainujumal ja sust jääb järgi tühi kest,loll.Siis asu kummardama seda aspekti mille oled endast ära tõuganud,oma tuuma ja oledki ori valmis,nii on kristlased,moslemid ja muud "ainujumala" usku inimesed lihtsalt lõhutud psüühikaga hord,keda keegi boss kes end jumalaks või asemikuks peab suunab "tõe" teed ja lihtsalt manipuleerib.Juudid vist on asjast vähe sügavamalt aru saanud(jumala nimi Jahwe tähendab "Mina Olen"-mida võikski nimetada enese puhtaks teadvuseks),aga samas ei tea seda kultuuri,samamoodi budistid kes otsivad kirgastunud seisundit (mis sisuliselt ongi ainujumal) sellega nad lihtsalt tasakaalustavad ja püüdlevad kõrgendatud reaalsustaju poole,selles aga avalduvadki kõikvõimalikud "paranormaalsed võimed"(inimese sisemine arengutase) mida egoistlikud pooltõdede lõksus lääne inimesed väärtustavad kui omaette väärtust millega saab endale kasu teenida tekitades kellegile kahju.Petad teisi,petad ennast,sest me oleme ainujumalas üks,vastutad aga oma tegude eest ikka sina ise,mitte keegi teine.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Okt 26, 2009 3:00 pm    Teema: Vasta viitega

mina olen ainujumalas üks, sina oled ainujumalas kaks jne. lihtne matemaatika. pole mõttet mingit ida ülistada, seal on elu ka suht persses, nagu ta on seda igalpool tegelikult.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Okt 26, 2009 3:02 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
mina olen ainujumalas üks, sina oled ainujumalas kaks jne. lihtne matemaatika. pole mõttet mingit ida ülistada, seal on elu ka suht persses, nagu ta on seda igalpool tegelikult.


sry, õigemini ainujumal üks ja ainujumal kaks, mitte ainujumalas. Embarassed
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Jan 25, 2010 2:48 pm    Teema: Vasta viitega

Mida keegi ainujumala nime all mõtleb on iseasi,noh nagu Brasiilias on jalgpallur Kaka.Tundub,et keegi pole teemasse süvenenud ega toetu omale mõtlemisele vaid kasutab terminite tähendusi valesti ja laseb ajul automaatselt pilti luua,ehk enda suhtumist kodeerida. No pasaran - ehk alati võib ju taoliste plakatite taha end peita...
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

maga kaineks. võrdsus ja võitluse kaotamine on loodusseaduste vastu ja utoopia, siiski on võimalik vaid ...
õiglane ja väärikas võitlus on pigem seotud enese teadlikkusega.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 3:48 pm    Teema: Vasta viitega

Olemuslik võrdsus. Ma ei mõtle siin energia/jõu või struktuurilise keerukuse potensiaali võrdsust. Aga jah, eks kultuure on erinevaid, mõnelpool öeldakse, et kui ei peksa, siis ei armasta. Sellised vajavad tõesti kaineks magamist...

Maailmas on kõik suhteline, võrdsus aga tähendab samasust. Ma mõtlen võrdsuse all egohierarhia hävmist, mõistliku tasakaalu, mitte suhtelisuste kadumist.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

noh, kui valge juut või neeger laiab, siis kisub kohe peksuks...
ju olemused kiirgavad erinevalt.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

mida mõistad egohierarhia all?
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
radiaator
Külaline

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

toorum kirjutas:
Olemuslik võrdsus. Ma ei mõtle siin energia/jõu või struktuurilise keerukuse potensiaali võrdsust. Aga jah, eks kultuure on erinevaid, mõnelpool öeldakse, et kui ei peksa, siis ei armasta. Sellised vajavad tõesti kaineks magamist...Laughing
Tagasi üles
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Apr 07, 2010 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
mida mõistad egohierarhia all?


Mõistan orjasüsteemi, orjahierarhiat. Ego on inimese sisemine orjameelsus ( kompleksid, hirmud sõltuvus, ihad ) ja inimese vaimne orjastaja mis loob välise orjahierarhia. On ka mõistuslik hierarhia, oskuste ja teadmiste põhine, aga sellega ei pea kaasnema mingeid asjasse mitte puutuvaid privileege
( no mida kuradit teeb üks inimene nagu Sandor Liive 170 000 suuruse palgaga, siin pole mingit mõistusliku ja inimliku tarvidust, selline asi motiveerib ainult võimatuid ihasid ja kadedust-ahnust-ihnust, sest inimese põhifunktsioon on ju söömine ja nikkumine ja arenemine, aga ühe inimese ajuvõimekus ei saa vajada säärast ressurssi arenguks, nikkumisest ja söömisest rääkimata ?)
ja ahvatlusi, sest need tõmbavad tippu just egost motiveeritud "väljavalituid" kes peavad end teistest paremateks. Noh nagu on võrdsed ja veel võrdsemad ( Eesti riigiski on ju juriidiline isik karistatav hoopis väiksemate määradega, seega justkui võrdsem võrdsete seas ).

Orjahierarhia on ebaõiglane hierarhia, näiteks omandi järgi inimõiguste andmine ( ori võib selles süsteemis end ainult vabaks OSTA... see süsteem kehtib ka praegu ). Kui pärisorjuse ajal oli maksudeks kümnis, siis nüüd on maksud suuremad ja orjahierarhia maskeeritum kuid hoopis võimsam. Ma ei ole veel pilti päris kokku pannud, kuid selge on see, et omanikupõhine ühiskond ei saa olla vabade inimeste ühiskond, samas ei saa olla ka kommunistliku üldomandi sotsiaalsüsteemi, liiga palju tekib vahendajaid, ühes on eraisikutest rentijad ja teises on riigisektor rentnik. Tegelikult peaks olema kõigil sünnipärane õigus mingile maalapile ( see eeldab aga rahvastiku optimaalset arvukust, seda aga kahjustab orjahierarhia tekitatud tohutu tootva lammastatud massi juurdekasv ) ja samas peaks seadma ka piirid omandi suurusele, et ei tekiks mõisnikuid. Selle sünnipärase omandi pealt ( millel peab olema võimalik end ära toita ja iseseisvalt, sõltumatult elada ) maksude kogumine tuleks lõpetada, maksu tuleks võtta ainult tootva omandi pealt. Piirata ja maksustada tuleks ainult luksust, mitte ellujäämiseks vajalike vahendeid.
Tagasi üles
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Apr 07, 2010 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

radiaator kirjutas:
toorum kirjutas:
Olemuslik võrdsus. Ma ei mõtle siin energia/jõu või struktuurilise keerukuse potensiaali võrdsust. Aga jah, eks kultuure on erinevaid, mõnelpool öeldakse, et kui ei peksa, siis ei armasta. Sellised vajavad tõesti kaineks magamist...Laughing


Jah, oleks võinud rohkem maakeelt kasutada. Aga kes tahab, saab aru.

http://www.youtube.com/watch?v=2QgFWXLN-ug "MĂĽĂĽme rikastele nende paksud persed tagasi" Laughing


Viimati muutis seda toorum (Kolm Apr 07, 2010 3:48 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Apr 07, 2010 3:26 pm    Teema: Vasta viitega

toorum kirjutas:

Mõistan orjasüsteemi, orjahierarhiat. Ego on inimese sisemine orjameelsus ( kompleksid, hirmud sõltuvus, ihad ) ja inimese vaimne orjastaja mis loob välise orjahierarhia. On ka mõistuslik hierarhia, oskuste ja teadmiste põhine, aga sellega ei pea kaasnema mingeid asjasse mitte puutuvaid privileegeelusloodus on samuti omamoodi orjusevangla, mis sunnib ego paratamatult arenema. tootmispõhine ühiskond lihtsalt oma arengus väga ühekülgsel eksiteel. ega nende priivileegid neid õnnelikuks tee, ego surma ei saa lõpuni ignoorida nagunii.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Apr 07, 2010 3:38 pm    Teema: Vasta viitega

Sa mõistad asja minuarust täitsa õigesti. Lihtsalt egosse ei tohi KINNI JÄÄDA, me peame suutma asjadest lahti lasta mitte muutuma maniakaalseks sundkäitumisest juhitud ehk mõistuslikult juhitamatuks pea ees vastu seina tormajateks. Kui me mõistame laineid, tsükleid ja optimaalset harmooniat, siis me ei raiska asjatut energiat ja oskame olla nii, et me ei loo teistele ja seeläbi endale asjatuid sõgestavaid kannatusi. Samamoodi ei saa egohävitamisse kinni kiiluda, me peame püüdma seda lihtsalt mõista ja TASAKAALUSTADA.

Need asjasse mitte puutuvad privileegid tõmbavad juhi keskendumist kõrvale, sest ei ole end võimalik jagada paljude tegevuste vahel. Siis pead palkama kellegi kes su sadat mõisa ülal hoiavad, et sina saaksid neid haruharva külastada, aga see on ju tühja-tähja peale potensiaali kulutamine mis muudab kogu süsteemi bürokraatlikult hajusaks ja nõrgaks. see on umbes sama loogika, et peame looma jõle palju töökohti, aga keegi ei tea mis töökohti vaja on, nagu Savika sots. töökohad. See aga ongi ju orjus: loome töökohad selleks, et inimesed saaks tööl käia. Samahästi võiks selle raha ju lennukilt alla loopida. Tegevusel peab olema eesmärk. Ja mitte eesmärk eesmärgi pärast vaid vajaduste pärast.

Vanasti veeti vägikaigast, tõmmati köit ja katsuti rammu, see on nagu sport tänapäeval. Aga see peab pakkuma röömu ja olema mõistlik, kasulik. Miks aga on vaja mingite tiitlite ja tulemuste pärast end sandistada? Ja kas ükski sõda saab olla auväärne võitlus? Siin näed egode kokkupõrget mille üle on kadunud igasugune mõistuslik kontroll ja mis on ületamas igasugused piirid mida maakera välja kannatab. Eks see olegi inimkonna arengu hüppeline faas, nagu initsiatsioon. Sest sedasi pole enam võimalik edasi minna, nüüd tuleb valida tee mida mööda edasi minna on võimalik või joosta end peaga vastu seina surnuks...
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Apr 07, 2010 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

viimane lõik läks jälle kuidagi ebaloogiliseks.
saab olla auväärset võitlust, igaüks võitleb oma mõistlikkuse piires ja nimel.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Toorumi aborigeenium Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group