Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Raamatu esitlus.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 2:04 am    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
siis on ju tore kui su vastased ajupesu tehnikaid valdavad. sina peaks suure nõiana seda palju paremini valdama. eks kasuta seda siis ja pane rahvas raamatut ostma. võibolla jõuavad siis juba lapsed müügiga ühele poole.
Jason, Sa ei saa üldse aru.
Kui pole vastaseid, siis pole ka mõllu. Mida ma ilma nendeta teeks.
Muideks ma raamatu pärast üldse ei muretse.

Aga kuidas Sinu ameerika äri edeneb?
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 1:19 am    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Jason, Sa ei saa üldse aru.
Kui pole vastaseid, siis pole ka mõllu. Mida ma ilma nendeta teeks.
Muideks ma raamatu pärast üldse ei muretse.


vastaste arvel liugulaskmine toidab vaid siis kui vastased on selgelt nõrgemad ning kõik näevad, kes laseb liugu ja kes on kelk. sinu asjade puhul tundub mulle, et sina pole isegi mitte kelk vaid lausa liumägi.

see, et sa raamatu(müügi) pärast ei muretse, tähendab vaid seda, et sul puudub majanduslik mõtlemine (mis väljendub ka su uues regamise tasustamise idees jne), mistõttu ma annan siinkohal omapoolse soovituse su võimalikele äripartneritele: ärge investeerige jummi äridesse!

Tokroda kirjutas:
Aga kuidas Sinu ameerika äri edeneb?


tänan küsimast! meie muinasjuturaamatud lähevad päris hästi. esimese raamatu tiraa¾ hakkab läbi saama. kuigi teist raamatut tellisime alul poole vähem (5000tk), uurime parasjagu järgmise 5000 trükkimiseks odavaimat võimalust.

jummi "maagia alustalad" aga ei kipu suurt minema. loomulikult võib järgmiseks lugeda jummipoolset teooriat sellest, et me peitsime jummi raamatud kuskile lattu ära ja ei lase neid lettidele, aga noh...ei oskagi siinkohal midagi enamat kommenteerida... müüb see, mis ostjaid köidab.

muidugi püüab jummi siinkohal tõenäoliselt järjekordselt apelleerida omamoodi huvitavale seisukohale, nagu oleks keegi Noria Books'ist lubanud tema raamatud kibekiirelt maha müüa, suutmata mõista sellist globaalset tõsiasja, et inimesed ostavad üldiselt nisukesi raamatuid, mis on head.

siinkohal võid sa oma jüngrite seas muidugi edasi levitada oma geniaalset "teooriat" et jason&co pani su raamatutrükiraha vasakule ning need näidised, mis sulle said edastatud, on kõigest butafoorid (jajah, ära imesta - see versioon on juba ammu ka minuni jõudnud), niisama paljukest, et kui sul peaks olema pretensioone, et NB ei müü neid piisavalt hästi, siis lepime kokku, mismoodi ülejäänud raamatud sinu käsutusse toimetada ning ealt alates demonstreerid sa ingliskeelsele maailmale, kuidas oma teoseid päriselt müüa Twisted Evil

(nb! tõepoolest - ma ei taha siinkohal tõesti kedagi halvustada, aga minu arvates peaks andetu autor ka ise mõistma, et kui tema teos imeb lurinaga, siis maksab tal sitas müügiedus vaid iseennast süüdistada)

möödamines andsime hiljuti inglise keeles välja veel ühe raamatu kümnetuhandeses tiraa¾is.

niipaljukest ameerikaäri kohta. eestis tuleb lähipäevil müüki jälle uus raamat (http://noriabooks.com/est/?lid=9) ja paar uut on ettevalmistusel.
____________

aga kuidas siis sinul läheb?

aa...sorry, sa just mainisid, et müüsid 3 raamatut maha..
ok, no parem ikka kui null, nii, et päis maha pole sa veel kantud. Twisted Evil
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 2:15 am    Teema: Vasta viitega

Ma pean täpsustama.
Rahva raamat müüs 8 tk. Kokku 11+3
Ühesõnaga sitasti.

Aga mingismõttes on sul õigus. ma vist ei kirjuta inimesi huvitavaid raamatuid.

Ühesõnaga vaatame fakte.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 2:30 am    Teema: Vasta viitega

njah, ega siinkohal polegi midagi kosta. samas pole sel teemal ka mitte midagi isiklikku - äri on äri ja äriga on, nagu on. muide, ära jäta arvesse võtmata ka üleüldist majanduskriisi. kui see laabub, läheb ka igasugune öri paremini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 2:33 am    Teema: Vasta viitega

Ma arvestan ka sellega.
Praegu püüan lihtsalt ellu jääda,
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 4:14 am    Teema: Vasta viitega

[quote="Jason"]jummi "maagia alustalad"... [quote]

see on tegelt hiidlahe, et jason (keda ma siiani pidasin üldiselt suht harimatuks - noh, üldharituks ilma sisemise intelligentsita), on välja kaevanud selle hiidvana sõnatüvel, mida juba l.meri oma raamatus "hõbevalge" kommenteerib.
veel toredam on see, et jason teeb seda täiesti õiges kontekstis.
"jum, juma" - laotus, taevas, millele toetuvad ilmakaared.
_________________
just before the darkness...


Viimati muutis seda haldjanool (Püh Nov 08, 2009 8:46 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 11:02 am    Teema: Vasta viitega

Jasonile.
Juhul, kui kirjastamisega tegelev ettevõte pakub teenust "loome tellija materjalidest temale sobiliku raamatu" ja "tekstide tõlkimine" siis paluks kodulehel endale sobival viisil parandada näiteks selline rida:
Oodatav müügileilmumise kupäeav: 15-20 november 2009.

Kolm kirjaviga ja üks mõtteline viga. kupäeav = kuupäev. 15-le ja 20-le käivad punktid taha, kui on vaja kuupäevi tähistada. Ajaperiood, mida märgitakse poolpika kriipsuga eraldatud kuupäevade abil ei tähenda mitte kuupäeva vaid kuupäevi. Võiks olla: "oodatav müügileilmumise aeg on 15.–20. november 2009."
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

kui koeral midagi tarka teha pole, hakkab ta oma mune lakkuma. kui inimesel midagi tarka teha pole, hakkab ta netist kirjvigu otsima ja niisama mõttetuste üle targutma (siis tundub ta vähemalt iseendale targna)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
kui koeral midagi tarka teha pole, hakkab ta oma mune lakkuma. kui inimesel midagi tarka teha pole, hakkab ta netist kirjvigu otsima ja niisama mõttetuste üle targutma (siis tundub ta vähemalt iseendale targna)


Tead, ei olnud jah pühapäeva unisel hommikul midagi muud teha, kui huvi pakkunud lehekülge külastada. Link oli ju reklaamiks pandud, eks ole? Kui tahetakse müüa teenust, mis nõuab kirjaoskust, siis tuleb esindusleht vähemalt selles osas korrektne hoida. Olen ise selle vastu nii mõnigi kord eksinud ja omad vitsad on saadud - ei põe ega pole ka tagantjärgi vihane. Kui Sul on seal kirjastuses sõpru, siis palun teavita neid antud näpukast (taolised ei mõju mainele hästi). Ok, ma näen, et teavitasid.

Koerad võivad ju igavusest mune lakkuda, aga kassid pesevad oma perset ikka puhtusehoidmise pärast. Kirjastamine on omamoodi tsunfti ala. Vääratab üks meister, siis käib kogu tsunfti maine kiiresti alla. Põlve otsas, oma kulu ja kirjadega võib pea igaüks oma raamatu välja anda. Keegi ei kobise, sest see on ju põlve otsas tehtud, mida sa ikka ihaldad... Virisetakse muidugi, kui teema on näiteks huvitav ja vajaks paremat esitlemist kui ehhhh, jahhhhhh, ööööööhhhhhh ennasttäis algaja autori ja tema seltskonna poolt ponnistatud müügivõimetu bro¹üür hetkel võimaldab. Paari hea ja kena raamatuga maha saanud kirjastus ei tohiks aga püksikummi vähemalt alguses liiga lõdvale lasta. Luku võiks ikka kah ilma mölisemata kinni tõmmata.

Ning veel. Miks ma pidin kolistama ESTER'i leheküljele, et teada saada "Saatanliku nõia" tõlkija nime? Tõlkija nimi on paljudel juhtudel raamatu kvaliteedimärk ja netishoppaja jaoks tihti kaalukeeleks otsustamisel, kas tellida originaal või tõlge. Esialgu ma veel ei mäleta lambist, kes raamatu kujundas. Küsitakse siin-seal, sest nii mõnelegi on meeldinud, aga netist kiirelt seda teavet ei saa, peab pärispoodi lehitsema minema . Noh selles osas tuli ju kah ESTER appi. Cool Nii et kas see on mingi turundustrikk, et tegijaid kodulehel ei nimetata , nii on Ameerikas kombeks või on anonüümne kiirtöökoht? Või häbenetakse oma tegijaid? Või on info nii peidetud, et ainult pühendunud otsija pääseb sellele kodulehekülje kaudu ligi? Viimast varianti ma pühapäeva unisel õhtupoolikul ei välista.

Ok, ma oleks võinud ju oma irisemise privasse saata, eh? Aga kes kurat siin paganate foorumis ikka nii väga lugemas käib – see päris privaatne koht.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

noh, peale ühe leheperemehe nimega jason, käib siin veel päris mitu inimest, kes kah aeg-ajalt seda lehte külastavad.
aga teades jasonit ei pidanud võimalikuks talle ütelda, et ta kusagil eksis - ta ju ilmeksimatu.
nägid ise, kuidas klähvima hakkas, kui talle ta vigu näidati. Embarassed
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

itika: tõlkijad ja kujundajad on märgitud raamatu tiitellehel. ma ei näe mingit põhjust ega suuremat vajadust kodulehte liigse infoga üle ujutada. tõlkija ka ESTER'is, vahel on ka kujundaja seal. näiteks SN'i puhul on kõik sind huvitan seal kirjas. vihjeks: raul jaanson=jason.

haldjanool: ehkki ma parema meelega sinu klähvimist üleüldse ignoreeriks, mainin sedapuhku siiski ära, et itika vihje paistis esmapilgul kahtlaselt ninakas ja ründav. loodan, et oled rahul
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 5:08 am    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:


haldjanool: ehkki ma parema meelega sinu klähvimist üleüldse ignoreeriks, mainin sedapuhku siiski ära, et itika vihje paistis esmapilgul kahtlaselt ninakas ja ründav. loodan, et oled rahul


lausa rahuldatud Laughing
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 10:34 am    Teema: Vasta viitega

Jason kirjutas:
tõlkija ka ESTER'is, vahel on ka kujundaja seal. näiteks SN'i puhul on kõik sind huvitan seal kirjas. vihjeks: raul jaanson=jason.


Noh tuleb tunnistada, et asi lõppes järgmiselt: otsustasin ostmise asemel (kuigi netist tellides on hinnad tõesti odavamad!) raamatukogust võtta. ESTER annab ka laenutusseisudest hää ülevaate Twisted Evil
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 10:44 am    Teema: Vasta viitega

tjah, siiski tavainimesele, kes moodustab tegelikult tegeliku ostjaskonna, ei mängi need andmed mingit rolli. isegi mina ei uuri peaaegu kunagi, kes on tõlkija. uurin vaid autorit, aastat, kirjastajat ja seda, kus on trükitud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 10:53 am    Teema: Vasta viitega

Väheke tõlkimisalast tausta:

http://www.epl.ee/artikkel/482100
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 11:36 am    Teema: Vasta viitega

asjalik artikkel ja õiged mõtted. eks vigu tekib ikka ja peamiselt siis kui materjal pole tõlkijale isiklikult tuttav. näiteks kui ma ise viimati Ateistlikku Universumit tõlkisin, seisin pidevalt silmitsi füüsikaliste, kosmoloogiliste ja bioloogiliste terminite/mõtetega. ehkki need kõik oleks võinud ka üle türa tõlkida ja sealjuures üldse mitte valesti, ei häbenenud ma iga nimetatud eriala spetsialistide poole pöörduda ja abi paluda. niimoodi sai vähemalt terminoloogiliselt kõik korda + märkimisväärsel hulgal ka joonealuseid täpsustusi, parandusi ja lisainfot lisatud. samuti näiteks piiblitekste puudutavas peatükis sai lepitamatu tõlkekonflikt eesti- ja inglisekeelse piibliteksti vahel lahendatud lausa eraldi selgitava kommentaarpeatükiga usutueaduse "raskekaallastelt" urmas nõmmikult ja vello salolt. ent kirjaveakotermann pääses ikka lõppversioonile kallale ja nussis mitmesse kohta mõnedki vead sisse. aga see pole enam tõlkeviga vaid puudliku keeletoimetuse kala.

samas stiilis kuid palju tõsiemalt läheneb tõlkimisele ka Saatanliku Nõia ja Pahateaduse tõlkija, kes praegu God is not Great'i tõlgib. temagi teeb süstemaatiliselt endale kõik tekstis peituvad nüansid ja mõisted selgeks ega pane ühtki lauset enne kirja kui ta pole kindel, mida sellega öelda tahetakse. seepärast on ta teinekord tundide viisi netist mõne täiesti marginaalse nüansi kohta taustainfot otsinud. võibolla kõlab mõttetuna, aga kui tekstis mängib olulist kontekstuaalset rolli mingi eestlasele täiesti tundmatu nimi, siis tuleb asja selgitada. ja selgubki, et tegu on näiteks usa's kuuekümnendatel jooksnud kuulsa telesarja vastuolulise tegelasega. järgmiseks selgitav joonealune märkus ja asi kombes. või näiteks kirjutab hitchans seoses juutidega mingist heateost. pealtnäha selge - heategu on heategu ja eraldi seletamist justkui ei vaja, aga pisike, peaaegu märkamatu nüanss mõni lõik eespool paneb mõtlema, et nii lihtne see siiski pole. järgneb järjekordne netipiinamine, kirjad juudi kogukonda, juudikogudusse, vello salole ja rabi kotile isiklikult. ja selgub, et ongi asjal teatav tagamõte. joonealune märkus ja asi palju selgem. olgem ausad - kui paljud tõlkijad ja toimetajad tegelikult viitsivad asju sellise filigraansusega ajada? ilmselt mitte. elu lõpuni ei lähe mul meelest, kuidas ühes raamatus oli lause "maksis talle kuninglikkust". siit ka viktoriin: mis oleks pidanud tegelikult olema?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

Just nimelt: kui paljud viitsivad? Nende tehtud töö on nende leib (kui just hobitegijatega tegemist pole). Ju siis on ka kirjastusepoolset äramärkimist väärt. Sellises kohas, kus on võimalik avalikult oma lugupidamist näidata. Mitte tasuta reklaampinnal nagu siin foorumis.

Minu siinsete vastavateemaliste sõnavõttude põhjus:

V̵rreldes Toki raamatuga on Jasoni omadel parem reklaamiv̵imalus, kuid isand kirjastaja ei kasuta oma eeliseid Рpuhkab loorberitel, mille kokkutassimisel ta sugugi mitte ainuisikuliselt pole tegev olnud.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 12:50 pm    Teema: Vasta viitega

kuna ma ise olengi "isand kirjastaja", siis olen kõik loorberid ise kokku tassinud. ainult, et vähe on neid veel, et nende peal lösutama hakata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Viskaksin kah viieka kui ei peaks seda Jasoni jama lugema.
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

Tok ta siia tiris, toki peaks kah välja viskama, ostaks talle lambad, las kasvatab neid, tema saaks endale auditooriumi, meie värsket liha, siis kui lugupeetut inimeseks saab võib tagasi tulla
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Järgmine
Lehekülg 17, lehekülgi kokku 19

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group