Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mes maailm see veel on?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Laup Mai 30, 2009 10:06 pm    Teema: Mes maailm see veel on? Vasta viitega

Vaatan telekat, värvid muutuvad väga selgeks, ilusaks, eristatavaks, toimub rahunemine. Ülevalt laskuvad pähe justkui niiditaolised kanalid. Kummaline ja veider, mõnus, lasen sellel lihtsalt juhtuda. Viitsib mõni kirjutada, mis toimub?
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Laup Mai 30, 2009 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on nii, et niiditaolised kanalid ei lasku pähe vaid sinu pea on nagu kõige keskpunkt, millest väljuvad kanalid ehk tajud tervesse eksistentsi. Nimeta neid siis niiditaolisteks, kui tahad. Kas suudad tajuda korraga kõike? Mõelda ühel hetkel kõige peale korraga? Iga selle taju ehk niidi otsa peale ja momentaalselt keskenduda ükskõik millisele universumi punktile? Imepisikesele punktile. Molekulile. Iga mõte, mis sünnib elab oma elu lõpuni. Kõik see on üks ülisuur, mis kogu aeg kasvab ja samal ajal kogu aeg ka väheneb. Kõik elud elatakse ükshaaval läbi ja samal ajal ka korraga. Kõik on õige ja kõik on vale. Kõik on võimalik ja mitte miski ei ole võimalik. Kas sa jõudsid juba JGH-ni? See ongi Jumal. See on Geniaalne. Ja see on hullumeelsus. Sest kõik kordub ja see ei lõppe iialgi. Ja kuna see on nagu nõiaring, millest ei ole väljapääsu, siis on see hullumeelsus. Ainuke võimalus on minna tasandile, mis eksisteerib vaid teoorias. Tasandile, kus saaks seda ühte ja ainukest reeglit rikkuda ja sellest nõiaringist väljuda. Aga tänu just oma ülimale geniaalsusele ei ole see võimalik, sest see ei oleks enam geniaalne. See oleks viga. Ja kui see sisse tuleks, siis teoreetiliselt oleks see lõpp. Ja jälle ei oleks enam mitte midagi! Kogu seda värki hoiab koos armastus. Tingimusteta puhas armastus kõige vastu. Sest kõik on mina. Sina oled mina, mina olen sina, tema on mina, mina olen tema. Kõik ongi mina. Kõik võimalikud variandid tuleb läbi mängida. Kõik elud tuleb läbi elada. Kõik maailmad ära proovida. Ja neid variante on nii palju, et selle jaoks ei ole numbrit. Kuidas ma saan iseennast vihata? Saab. Ja sellepärast ongi see tasakaalus. Kui kaob tasakaal ja ja viga on rohkem, kui geniaalsust ehk armastust, siis saabki minna sellele tasandile, kus saab kogu selle hullumeelsuse lõpetada. Küsimus on kogu aeg üks ja see sama - kas olla või mitte olla? On seda vaja?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 1:31 am    Teema: Vasta viitega

tänan, aksel.
ma ei tea, kuidas teistega on, aga ma kontrollisin järele, nii teoreetiliselt, analüüsides kui valedetektorit kasutades, ja sain igal juhul tulemuse, et mina ei ole sina.
isegi kui ma pealsin ainuke erand olema.
sest kui me oleme üks, siis palun kirjelda mind läbi oma suure ja kõikehõlmava TINGIMUSTETA armastuse.
kohe praegu Evil or Very Mad , palun.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 11:58 am    Teema: Vasta viitega

Sul haldjanool on veel pikk tee areneda. Praegu sa näed ainult ühte osa sellest kõigest, kuid ei suuda tajuda tervikut. Aga küll sa ükskord ka sinnani jõuad. Igaüks jõuab. Ja sellist asja ei ole, et üks varem, kui teine. Tegelikult oled sa selleni juba jõudnud. Selles maailmas oled sina sina ja mina mina. Aga teises maailmas on jälle kohad vahetunud. Mina olen sina ja sina oled mina. Jne, jne, jne.... Ja kõik see toimub ühel hetkel. Saad aru, et ajal ei ole tegelikult mõtet. Kõik toimub korraga. Aeg on vaid meile selles hetkes kus me oleme. Murdosa sekundi jooksul on võimalik näha korraga nii algust ja lõppu ja kõike, mis sinna vahepeale jääb. Aga ega sel ei olegi absoluutselt mingit tähtsust, mida keegi arvab või usub. See jutt on mõeldud vaid neile, kes seda mõistavad. Ahvidega tuleb rääkida ahvide keeles, koertega koerte keeles ja inimestega inimeste keeles.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 5:50 pm    Teema: Vasta viitega

ah-aa.
ma siiamaani pean ennast siis pidama arenenumaks, sest seda pilti ma nägin kunagi ammu.
aga siis hakkasin tegema vahet erinevate ühendsüsteemide vahel ja kahe punkti ühendamine omavahel ei tee neid veel üheks ja samaks, vaid hoopis minskiks kolmandaks, st võta mees ja naine ja ühenda ära.
sa ei saa ei 2-te meest, 2-te naist ega ka kahte transat.
sa saad perekonna (näiteks).
aga see, et sa ei suuda süsteemi indiviidist eladada on lihtsalt arengujärgu värk.
ära sellepärast põe.
kui su tajud peenemaks lähevad, mõistmine suuremaks, tählepanuvõme ja analüüsioskus paranevad jne, siis hakkad aru saama.
muideks, ma vabandan sel juhul, kui sa putukas oled, sest siis see, mis sa räägid, vastab 100% tõele.
nendel ongi nii - taruorganism.
aga siis sul pole õigust ennast inimeseks nimetada.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

Ehh, haldjanool...sa ei saa ju mitte mõhkugi aru. Las ta olla. Ära vaeva oma pead sellega. Sel ei ole mitte mingisugust tähtsust sinu jaoks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, kõik toimub tohutu kiirusega, seda pole võimalik mõista ja lõppu pole ka näha ...
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

maximus kirjutas:
Jah, kõik toimub tohutu kiirusega, seda pole võimalik mõista ja lõppu pole ka näha ...

Rolling Eyes hm
huvitav, nii puht teoreetiliselt...
mis teeksid nt, kui juhtuks nii, et näeksid lõppu Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Aksel kirjutas:
Ehh, haldjanool...sa ei saa ju mitte mõhkugi aru. Las ta olla. Ära vaeva oma pead sellega. Sel ei ole mitte mingisugust tähtsust sinu jaoks.


Õpetaja peab oskama asju arusaadavalt selgitada. Su praegune jutt on juba taganemine, sa nagu üritad end kaitsta ja end vastaspoolest ikkagi kõrgemale seada.

Ma olen üksjagu olnud olukorras, kus minupoolsele soovile asju mu jaoks arusaadavamalt kirjeldada järgneb samasugune vasturünnak, nagu sa nüüd sooritasid - "ah, sa oled ullike, arene veel vaimsed asjad on su jaoks liiga kõrged" Very Happy Ja lõppude lõpuks avastan, et see, kellelt ma asjade tähendust küsida proovisin, ei tea ise kah mitte halligi - on vaid läbi lugenud hulga New Age raamatuid ja kordab üks ühele seda, mida ta neist raamatutest meelde jätta suutis...

Okei, Aksel, mind hakkas huvitama, et milliseid "vaimse suunitlusega" raamatuid sa lugenud oled... ehk viitsid pajatada?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Esm Juun 01, 2009 2:40 am    Teema: Vasta viitega

OMG....megairw.....

Esiteks ma ei ole õpetaja ja ei kavatsegi kunagi kedagi õpetama hakata, sest see on MÕTTETU! Igaüks peab leidma ise. Ma ei ole kunagi mitte ühtegi raamatut lugenud. Irw...igasugune teooriate ja raamatute lugemine on täiesti vale. See viib sind ainult eksiteele. Ise enese seest peab kõik leidma. Kui ei leia, siis ei leia üldse. Aga tegelikult nagu juba ütlesin: sellel ei ole mitte mingisugust vahet, mida sina mina või keegi teine usub. See on su roll loomulikult ja sa võtad seda tõsiselt ja peadki võtma aga tegelikult asi hoopis lihtsam. Kõik on nii lihtne ja nii geniaalne, et suurema osa inimeste mõistus ei võtagi seda kinni. Liiga lihtne ja samas ülikeeruline. Mina lihtsalt räägin omaette ja kui keegi saab aru, siis palun väga. Kui ei saa - pole ka midagi lahti. Ja ma ei ründa kedagi. Esiteks ei saagi seda asja seletada, kui see, kellele sa seletad, ei saa aru. Arusaamine peab tulema sisemusest. Kui ei tule, siis ei aita mitte mingisugune seletamine. Seleta palju tahad - aru ikka ei saa. Ja tõsiselt - inimkeeles seda asja täielikult lahti seletada...ma ei teagi, kas see on üldse võimalik? Ma ei oskagi seda. Ma saan sellest aru aga ma ei oska seda võibolla korrektselt edasi anda. Seda peab lihtsalt mõistma. Esimeses postituses püüdsin seda nii täpselt kui võimalik kirjeldada aga näe...ei saadud aru. Sad Ma kujutan ette, et aru saab see, kellele tuleb minu juttu lugedes tuttav tunne ette. Minu jutt ei ole opetamiseks. Minu jutt ei ole tõestamiseks. Minu juttu pole üldse tarvis. Ma ei oleks seda rääkinudki, kui ma ei oleks tundnud tuttavat äratundmist Maximuse jutust. See oli Maximusele, et ohohooo...kas tõesti Maximus sai ka asjale pihta?
Parimat sulle!
Aitab nüüd küll sellest teemast. Paneme selle lukku.
Aitähh!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Juun 01, 2009 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

ei pane lukku.
muide, see, mis sa propageerid, on küllaltki levinud arusaam vaimsete inimeste hulgas ja üks selle pealevitajaid siin on katus sõidab.
ma saan ülihästi aru sellest mõttemudelist, aga minu jaoks on ta iganenud nagu kapitalism, mis siis, et vohab vaikselt, aga kärsahaisu tuleb igalt poolt ja selle tunnen ma hästi ära.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Esm Juun 01, 2009 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Akseli jutt on mulle tuttav. Kuigi esineb veel tõrkeid.
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 2:14 am    Teema: Vasta viitega

tõde on lihtne:
hing vajab toidet, aga hinge toidavad erinevused.
muutes kõik seotuks me muudame kõik üheks ja kaotame erinevused.
tulemuseks on hinge nälga jäämine.
tulemuseks on oskuste kadu.
sest hing on oskuste kogum.
kui sel pole toidet, siis me ei suuda oma oskusi rakendada ja ...
edasi tead juba isegi.
kujuta ette, kui sul on aastate kaupa aias ainult elupuud, muru, kevadel lumikellukesed ja sügisel ühed ja samad ja ühte värvi astrid.
kõik.
rohkem mitte midagi.
kaua sa vastu pead, enne kui vaheldust tahtma hakkad ja metsa sinililli korjama lähed?
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 9:08 am    Teema: Vasta viitega

Kaks Kõiksust istuvad päikeselisel õhtupoolikul välikohvikus ja joovad õlut.

"Eks ole kena kõiksus," ütleb üks.

"Täitsa kobe tuli seekord välja, kuigi siia mahub nii vähe," vastab teine.

"Jah, ainult see osa meist mõlemast, mis üksteisega sarnaneb," nendib esimene.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

kõlab nagu hunt ja jänes raudteerööpa peal - st sisutu absurdikana.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
kõlab nagu hunt ja jänes raudteerööpa peal - st sisutu absurdikana.


sõltub vaatepunktist
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Juun 03, 2009 1:06 am    Teema: Vasta viitega

hea.
ma väidan, et üks näeb teise loomingust ainult seda osa, millest ta aru saab ja vastupidi ka.
st kumbki ei kogu teise tööd.
st kokkuvõte on vale sellel andektoodil.
pole võimalik, et kaks erinevat olendit mõistavad kõike absoluutselt üheselt.
lihsalt kasvõi sellepärast, et üks on näiteks loomade peale spetsialiseerunud ja teine taimede peale.
aga see ei tähenda, et kõik on üks.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Kolm Juun 03, 2009 5:35 am    Teema: Vasta viitega

Imelik küll jah: muretsen endale tööriistad, saan vastavad kogemused, valmistan isegi esimese toote ja juba ma loobungi sellest. Veider.
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Juun 03, 2009 1:24 pm    Teema: Vasta viitega

see on just see hingetoite küsimus.
õpid, saad selgeks - omandad oskuse - ja lähed uut arendama.
puhas hinge arendamine.
kusjuures huvitav on see, et miski füüslise oskuse arendamisega kuidagi arendatakse tavaliselt ka miski vaimne oskus või vaatenurk.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Kolm Juun 03, 2009 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Aga mis kamm selle mõtlemisega küll on? Ma justkui mõtlen siin, aga see toimub kuidagi automaatselt, iseenesest. Aga ma olen veendunud, et need ei ole päris minu mõtted. Ise mõtelda on üsna raske, töö nagu iga teinegi ja sellega kaasneb esmakordselt kogedas kohutav vastutus ja kohustus. Noh, et kust see vale mõtlemine küll tuleb ja kuidas seda peatada saab? Kes kurat küll mind nii p****e on keeranud?
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group