Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

KÄSK: Ennast säilitada
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 30, 2009 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

Aksel kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Kuigi jahh, pealtnägija ralli tekitas olukorra, kus mu lapsed jäid hüvedest ilma ja selle eest Kärmas maksab.

---------------------------------------------------

Kärmas sai hoopistükkis preemiat

http://www.postimees.ee/?id=125704

Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemia pälvis Mihkel Kärmas
Ilmekas näide, et me elame pervertide ühiskonnas.
Sita looja ja Eesti rahva hävitaja saab preemiat.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 30, 2009 2:21 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:

See maa-küsimus oli minu jaoks tähtis, sest siin läheb minu pilt Sinu omast drastiliselt lahku. Ma ei eita Maa teadvuse olemasolu, pean seda üheks tõsiseltvõetavamaks arvamuseks, kuid inimeteadvust ainult keskkonna täiteks ei pea. Tajuja loob oma keskkonna ise, paneb selle kokku. Tiheduse, kuju, temperatuurid, elu mitmekesisuse võimaluse ja muud vähemad parameetrid määravad ära planeedi asukad. Ning asukate hulka ei kuulu sugugi mitte ainult inimesed. Asend kosmoses (kaugus keskmest, kodugalaktika, täheline kuuluvus) võib olla nn. korralduslike "vaimude" looming, kui mõtelda lineaarselt. Mittelineaarsest seisukohast pole eristatav, kes planeedi lõi ja milline on selle loomise kronoloogia. Ja muidugi põhineb see kogemuste omandamise jutt eeldusel, et mingi teaduslik alge on mingil ajal rumalam ja kukub siis arengu käigus targaks saama.

Olen viimasel ajal mõelnud kahesuunalisele ringliiklusele. Siit heiastus. Arvestades, et iga teadvuse taga on tühjaksammutamatu allikas, pole mingi probleem kehastuval teadvusel osa oma energiast saata läbi maa vastu sellele energiale, mis siis nagu hakkaks "ülevalt" suunast tulles planeedil "kohanema". Mulle pakub ikka veel huvi inimese kõige alumise t¹akra küsimus. See energiakese asub Maa keskmes ning sealt mitte ei tõmmata energiat üles nagu joogaharjutustes on kirjeldatud (nn. maahingamine, kuigi seal hingatakse välja kah), vaid selle kaudu ka läheb energiat. See on nagu gravitatsiooniline tõmme. Ning see energia tuleb sealt keskmest läbi planeedi tagasi. Sellisest vaatepunktist paistab, et inimene loob määrava osa oma keskkonnast ise.

Arvan, et füüsilise keha vaid Maa-poolse annetusena vaatlemine piirab otsustus- ja valikuvõimet, kõrgendab kunstlikku kohusetunnet ka näiteks perekondlike egregoride suhtes. Perekond on aga üks esimesi ühiskondlikke ühendvälju. Lapse kuulumine perekonna ühendvälja ja igavene võlg selle ühendvälja ees Confused Sama kehtib Emakese Maa kultuste tumedama poole kohta.

Huvitav, kuidas paigutuks see jura tokrodaanliku teooria piiramatutesse avarustesse? Millist mikroskoopilist värvilist sektorikest see ähmaselt meenutaks?
Nojahh, mis ma Sulle kostan. Ma saan ideaalselt Sinust aru. Sina minust ei saa. Selle järelduse teen sellest, et arvad, et Sina mõtled teistmoodi ja et Sinu pilt ei mahu minu maailma.
Aga see selleks. Ma seletan lihtsalt sulle seda kahepoolset energia liiklust.
Ülevalt alla või seest välja liigub valgus ehk kvaliteetenergia
Alt ülesse liigub, ehk väljast sisse liigub massenergia ehk vormienergia. Nimetame energiaks.
Liigitan ka staatikaks ja dünamikaks. Ka egregoridel on kaks poolt. Alamklass saab looduselt energiat. Kõrgklass valgust.
Praegune majanduskriis on tingitud sellest, et pukkis olevad inimesed korjavad rahvalt energiat ära aga valgust nad vastu ei anna.
Kvanthüpe tähendab seda, et kui juhid ei muutu, siis nad valgust kätte enam ei saa. Nad annavad tühje lubadusi. Kui rahvas energiat annab ja vastu midagi ei saa, siis tunnevad nad ennast petetuna ja hakkavad mässama.

Ja nüüd pont, miks ma ennast kindlalt tunnen. Ma saan kvaliteetenergiat kätte. Selle kriis on tekkimas. Ma olen ennast rahvale teadvustanud. Jah, ma ei saanud seda teha positiivsena, aga sisulist vahet pole. Eesmärk on teostatud. Ma kasutasin meetodit, et olin rumal. Kui jätad endast mulje, et Sinus on midagi väärtuslikku ja oled rumal, siis see on nagu magnet. Inimesed tulevad röövima. Kui hakkama ise ei saa, siis kogutakse abiväge. Ma levisin tänu sellele, et ma olin näiliselt hea saak.

Tead ma vihkan kirjutamist. Kui tahad täpselt aru saada, siis peab ikka suuliselt vestlema.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Merlon
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 30, 2009 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

Aksel kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Kuigi jahh, pealtnägija ralli tekitas olukorra, kus mu lapsed jäid hüvedest ilma ja selle eest Kärmas maksab.

---------------------------------------------------

Kärmas sai hoopistükkis preemiat

http://www.postimees.ee/?id=125704

Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemia pälvis Mihkel Kärmas


Ma kirjutasin sinna alla omapoolse kommentaari, mis oli Kärmasest kui ebaprofessionaalsest ajakirjanikust. Ja see kustutati ära. Kirjutasin selle kirja tõesti südamega ja innukalt, oleks veel hiljem tahtnud oma kirjatööd imetleda Crying or Very sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Laup Mai 30, 2009 5:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Nojahh, mis ma Sulle kostan. Ma saan ideaalselt Sinust aru. Sina minust ei saa. Selle järelduse teen sellest, et arvad, et Sina mõtled teistmoodi ja et Sinu pilt ei mahu minu maailma.
Aga see selleks.


Hmmm, ma pole kunagi arvanud, et suudan Sinust aru saada - oled mõistetamatu nagu iga teinegi elunähtus. Ilma naljata! Ja küsimus oli aus. Pildid ei peagi olema ühesugused. Sõnad ei pea olema ühesugused, mõistekasutus üks-sama. Aga ma nöögin Su eneseupitamist sellegipoolest ja vahet pole, kas mängid tarka või lolli ses osas. Laughing


Tokroda kirjutas:
Ma seletan lihtsalt sulle seda kahepoolset energia liiklust. Ülevalt alla või seest välja liigub valgus ehk kvaliteetenergia
Alt ülesse liigub, ehk väljast sisse liigub massenergia ehk vormienergia. Nimetame energiaks. Liigitan ka staatikaks ja dünamikaks.


See puder, mille ümber ma siin kõnnin on nende energiate päritolu. Neid võib näha liikumas erinevalt (sisse-välja, ülevalt-alt, vasakult-paremalt, päikeselt-kuult jne), kuid sõnalised kirjeldused on vaid pildid, mis vastavalt "nägija" isiklikest omadustest, on erinevad. No kuramus, arvad, et oled ainus, kes seda staatikat-dünaamikat on märganud?! Mehe-naise suhteid ja inimese sisemisi energialiikumisi kirjeldades näid väga hästi teadvat, aga kui tähelepanu läheb suuremate ühendväljade juurde, siis tolksti! tulevad sisse Suured ja planeet ja jõud jms suuresildiline häma. Ma võiks siin pinnapealselt tokrodaliku dramaatilisusega hüüatada "Oooo, sa ei näeeeee, oooo, aga mina näeeeeeeen!", aga ei tee seda, sest minuarust pole niimoodi kohane (isiklik tavand) ja õige ( tajun, et pole õige). Aga istu oma vaatepunkti (mätta) otsas rahulikult edasi, ma ei võta seda ära, omalgi mätas olemas.

Tokroda kirjutas:
Ka egregoridel on kaks poolt. Alamklass saab looduselt energiat. Kõrgklass valgust. Praegune majanduskriis on tingitud sellest, et pukkis olevad inimesed korjavad rahvalt energiat ära aga valgust nad vastu ei anna. Kvanthüpe tähendab seda, et kui juhid ei muutu, siis nad valgust kätte enam ei saa. Nad annavad tühje lubadusi. Kui rahvas energiat annab ja vastu midagi ei saa, siis tunnevad nad ennast petetuna ja hakkavad mässama.


Arvan, et kunagi varasemal ajalooperioodil oli sellest kahe klassi teooriast ka praktikas kasu, kellelegi. Neid, kellele sealt kasu oli, pole praeguseks enam kuigi palju järgi jäänud. Sinu ilus siiruviiruline ja detailirohke jutt hierarhilistest ülesehitustest jätab vähemuse jooksupoisiks olemise mulje.

Tokroda kirjutas:
Ja nüüd pont, miks ma ennast kindlalt tunnen. Ma saan kvaliteetenergiat kätte.


Seda juttu ma ei usu (ei näe sõnadele vastavat).

Tokroda kirjutas:
Tead ma vihkan kirjutamist. Kui tahad täpselt aru saada, siis peab ikka suuliselt vestlema.


Kirjutamine on minu stiihia, kõrvutan siin tokrodaanlikku nägemust enda omaga, kena, kui vastad. Kui mitte, pole miskit katki. Valgust muutes piastavad maailma asjad kord kummalisemad, kord suuremad, kord väiksemad... Vahel võib ju tule ära kustutada ja T(askulambi)-valgusel asju vaadelda, vahelduse mõttes.

Kui viitsimist on, siis võiksid kirjutada paar sõna selle kohta (viide varasemale käib kah), kuskohas need kahesuunalised (valgus ja energia) pärit on, kuidas tekivad.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Laup Mai 30, 2009 9:22 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:

Kirjutamine on minu stiihia.

Minu tähelepanekute järgi allub sõnalisele kirjeldamisele kraam, mis on enamvähem kehastunud inimesega samas mõõdus. Mis peenem või jämedam, hakkab eest ära sõitma, lõpuks lähevad ka kujundid aina hambutumaks. Tead rohtu selle vastu või?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 1:23 am    Teema: Vasta viitega

oot, et kui klassidessse ei jaota, siis on kõik võrdsed või?
mis iganenud ja tarbijalik arusaam.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 9:49 am    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:
Minu tähelepanekute järgi allub sõnalisele kirjeldamisele kraam, mis on enamvähem kehastunud inimesega samas mõõdus. Mis peenem või jämedam, hakkab eest ära sõitma, lõpuks lähevad ka kujundid aina hambutumaks. Tead rohtu selle vastu või?


Rohtu? Ei ühtki heina sel teemal. Sõnaline tekst ulatub siiski mõnevõrra kaugemale, kui füüsiline, aga vaiksete teadmisteni loomulikult ei küüni. Ja muidugi saab ilma rääkimata ka hakkama Laughing Aga verbaalne looming on lõbus, mõnus, huvitav, mõnele elukutse, mõnele kunst, mõnele harrastus. Milleks ennast siis ses osas piirata, kui just parajasti vaiksete teadmistega ei tegele?

Ja selle "ärasõitmise" vastu aitab harjutamine, pidev töö endaga, sõnavaraga, sõna tempereeerimisega jms. Ning ega minagi ideaalne sõnavaldaja ole, pigem vähene kõneleja (vaikija).
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 10:01 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
oot, et kui klassidessse ei jaota, siis on kõik võrdsed või?
mis iganenud ja tarbijalik arusaam.


Milleks klassidesse jaotada (ringiga minna), kui individuaalne lähenemine iga inimese puhul võimalik (otse) igasuguse klassifitseerimiseta? Kui publik on massiline, siis suhtlejal (raamatu autoril, kõnelejal) võiks olla oidu mõelda oma publikust kui eriliste indiviidide kogumist. Klassid on nivelleerimine suhtleja suva järgi, oma kriteeriumite järgi. Mõnel juhul võib kasu olla, mõnel juhul mitte. Nn. toiduahelate paikapanek on niiiiiii a.-o.-lik Cool Rasvane broiler, veel rasvasem, kõhn kana, munakana, kukk... ilusti tootmisliini sobivatesse piirkondadesse jaotatud.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 10:25 am    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin järele. Mõõta ja klassifitseerida saab ühendvälju ja hinnata saab inimese (tetadvuse) ühilduvust ehk valentsi ühendväljaga nii kvaliteedi kui kvantiteedi osas. Ehk mil määral, millise ajaperioodi vältel, millise tähelepanukvaliteediga on teadvus valinud suhestuda ühendväljaga (perekond, asutus, Maa, ajutine suhtlusväli jne). Niipea, kui hakata inimesi liigitama, jaotama mingite piltide alusel, toimub suhestumine liigitusega seotud ühendvälja kaudu. Kuid ühendväljad on olemuslikult ajalis-ruumiliselt piiratud, vastukaaluks teadvusele, mis pole olemuselt piiratud.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Mai 31, 2009 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

kuna keegi ei saa eksisteerida nii, et poleks seotud ühegi ühendväljaga, siis on selge, et seda seotuse astet tuleb kuidagi mõõta.
kõige lihtsam ja igapäevasem on "oma perekond ja teised".
kuigi see võib aja jooksul kõvasti teiseneda, on siiski piiri tõmbamine absoluutselt vajalik, sest kehasidemete kaudu me oleme nendega seotud ka siis, kui me neid ei tunnista.
ja need piirid on just need, mis määravad ära, mis on lubatav ja mis mitte.
kui sulle tuleb tänaval vastu suvaline võõras eit ja küsib su kotti, siis sa annad talle röövimisekartuses lihtsalt vasta pead.
aga kui sama jutuga tuleb tänaval oma, siis sa võid küll viriseda, aga lõpuks ikkagi ütled, et hea küll ma võin ju täna õhtuks laenata.
see aga eeldab juba klassifiltseerimist.
st omad on kõrgemal kui võõrad.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Juun 01, 2009 1:56 pm    Teema: Vasta viitega

Teisiõnu - iga klassifitseerimine nõuab taustsüsteemi kasutamist. Nüüd inimese voolavus (paidlikkus oma elu elamisel, energia kvaliteet ja kvantiteet) sõltub sellest, kui kinni ta ühes või teises taustsüsteemis (kastis) on. Mina tunnen vajadust omada lisaks võimalikele mineviku, oleviku ja tuleviku taustsüsteemidele (ühendväljad, mille abil sõlmitakse leppeid) igaks juhuks ka isiklikku ühendväljavaba toetuspunkti. See on absull ettearvamatu seisund, kuid võrreldes taustsüsteemsetega "vaba". Muidugi ei istu ma seal kogu aeg Laughing Pigem kondan ikka mööda harjunud taustsüsteeme. Selge pildi huvides kipuvad inimesed ennast taustsüsteemide valikus tahtlikult piirama.


P.S. Oma olemuselt pole omainime kõrgemal kui võõras, lihtsalt vastavalt varasematele kokkulepetele teatud taustsüsteemis on suhted välja mõõdetud. Ihukarvad tõusevad püsti, kui lugeda näiteks Niklas Luhmanni "Sotsiaalseid süsteeme" - seal pole inimteadvusest enam üldse juttu.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Esm Juun 01, 2009 9:36 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
kuna keegi ei saa eksisteerida nii, et poleks seotud ühegi ühendväljaga, siis on selge, et seda seotuse astet tuleb kuidagi mõõta.


mis eesmärgil on vajalik mõõta? kes mõõdab? millega mõõdab?

haldjanool kirjutas:
piirid on just need, mis määravad ära, mis on lubatav ja mis mitte.
kui sulle tuleb tänaval vastu suvaline võõras eit ja küsib su kotti, siis sa annad talle röövimisekartuses lihtsalt vasta pead.
aga kui sama jutuga tuleb tänaval oma, siis sa võid küll viriseda, aga lõpuks ikkagi ütled, et hea küll ma võin ju täna õhtuks laenata.
see aga eeldab juba klassifiltseerimist.
st omad on kõrgemal kui võõrad.


piiride järgi haaratakse vist siis, kui teadvuse suhtes jääb usaldust puudu

oma on tuttavam kui võõras ja hirmust tundmatu ees seda madalamaks klassifitseerida on sedasorti kastistamine, mis teadvutamist pärsib ja välja suretab vaikselt

ehk siis kui seda kastisüsteemi teed minna, siis oledki nõiaringis, kus enam teadvusele loota ei riski ja kindlam on tõmmata piirid, ainult et need konstruktsioonid ei jää püsima ja kipuvad koleda läbu ja lärmiga lagunema, paha hais taga, sest käskude-keeldudega võib ju mõneks ajaks distsiplineerida või illusoorseid ootusi üles kruvida, kuid kedagi targemaks sellest ei tee, lollimaks ehk küll
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Esm Juun 01, 2009 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

piltlikult paistab see siis umbes nii http://www.youtube.com/watch?v=36-peu_vsQU&feature=related
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 2:08 am    Teema: Vasta viitega

mis imelikud suhtumised.
ma tõin mingi suvalise näite, mis võib iga kell teiseneda, aga teie võtate seda kui absoluutset ja muutumatut dogmat.
nii ikka ei käi.
isegi egregorid muutuvad ajas.
aga sa ei saa ennat määratleda, kui sa ei tee seda millegi suhtes.
püüa ennast palun määratleda mittemillegi suhtes.
kuidas see käib?
juba suvaline määratlus sisaldab suhtestumist kas tausta (mingi egregori (kasvõi käsitöötegijate ühendväljaga - muideks selline on olemas - kui ütled, et oled käsitöötegija, siis juba suhtestad ennast sellega. vahet pole, kas hobitegija või profina.
ja kui ütled, et pole käsitöötegija, siis suhtestad ka, aga miinusmärgiga)) või kellegi teisega.
aga iga indiviid peaks suutma ennast määratleda, st tema individuaalsus tuleb välja just võrreldes end teistega.
ja individuaalsuse puudumine samuti.
massi osad on muutunud massi osadeks (ja kaotanud oma individuaalsuse) just tänu sellele, et nad ei suhtestu, vaid kopeerivad ümbrust, saamata aru kopeeritava sisust tegelikult.
kusjuures nad peavad seda paremaks oma enda erinevustega võrreldes.
kui nüüd aga on tervehulk mingeid igasuguste asjade suhtes suhtestujaid, siis saab neid kuidagi ka grupeerida.
kasvõi käsitöötegijad ja mittekäsitöötegijad.
ja lähtuvalt sellest tuleneb ka nende suht iseloom selle egregoriga.
kusjuures see suhtestumine ei ole oluline ainult selle egregori jaoks, vaid omab toeväärtust ka muudes kohtades.
näiteks koolis vajatakse käsitöötegijat näiteks käsitöõpetajaks ja kindlsti on sellest valikust väljas need, kes on mittekäsitöötegijad.
või suveniiride tootmisel (mis on hoopis muu egregor) ja riiete valmistamisel käsitöökaupluse jaoks (seal on tellimus ärimaailmalt läbi rahvusegregori käsitööegrgorile).
need olid väga piiratud näited.
seega, suhtestumine ja määratlemine on väga olulised.
mass on lihtsalt "keegi" ehk siis ilma suhtestumata me satume massi hulka.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 9:01 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool, ütle palun, kes Sa oled siis, kui vahetad taustsüsteeme, näiteks eesmärgiga vahetada hindamiskaalasid. Kuidas ennast sel hetkel määratled?
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 2:23 pm    Teema: Vasta viitega

kui sa kallad vedeliku ühest nõust teise, siis alguses on vedelik ühes nõus ja pärast teises.
vahepealsel ajal on ta natuke ühes ja natuke teises ja osa temast on "natuke pidetu".
aga see "natuke pidetu" ei saa kesta, sest mida kauem see kestab, seda kergem on vedelikul ära kaduda, sest siis ta läheb laiali ja aurab ära ja osa tilgub maha ja mis iganes.
(mis näiteks 1 liitri vedeliku koha pealt on väga halb vedelikule endale, sest siis ta pole enam 1 liiter (ta lihtsalt ei saa olla, ükskõik kui palju ta ei tahaks), vaid vähem.)
st mida vähem aega see "natuke pidetu" kestab, seda rohkem vedelik ennast säilitada suudab.
ehk siis kiire kallamine on kasulik eelkõige vedelikule endale.
kallajale ei pruugi see aga alati kõige kasulikum olla.
st üleminekuaeg on see, kui inimene on kõige haavatavam.
ja just selle osa pealt, mis ei ole "ei siin ega seal".
ma ei räägi nulliteisikutest, see on kõrgem matemaatika ja sellega saavad mõned üksikud hakkama, ma räägin ülejäänud, tavalistest asjadest.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
bulbulaator
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

meil siin paldiski maanteel üks Einstein. selgitas et taustsüsteemid on suhtelised
Tagasi üles
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 3:32 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
kui sa kallad vedeliku ühest nõust teise, siis alguses on vedelik ühes nõus ja pärast teises.
vahepealsel ajal on ta natuke ühes ja natuke teises ja osa temast on "natuke pidetu".
/.../
st üleminekuaeg on see, kui inimene on kõige haavatavam.
ja just selle osa pealt, mis ei ole "ei siin ega seal".
ma ei räägi nulliteisikutest, see on kõrgem matemaatika ja sellega saavad mõned üksikud hakkama, ma räägin ülejäänud, tavalistest asjadest.


Sul on täiesti õigus, haldjanool! Kui ajaga ei mässa, siis on see hirmus hetk Shocked selliste lineaarikute jaoks nagu Sina ja mina. Kui nüüd endale hirmudega ja klammerdumistega (vat ei tule selle poti küljest lahti ja ei lähe teise potti!) ebasoovitava elemendi tähelepanud endale tõmmata, siis ai-ai-ai-ai kui palju võib kaduma minna... Targem on vist jah ikka ühes kidlas kastis istuda.

Aga imelik ju, et üldse sihuke süsteemivahetus võimalik on. Mis selle võimalikuks teeb? Kuidas ma tean, et ma mina olen sel tähelepanuväärsel haavataval perioodil?
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Teis Juun 02, 2009 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
aga iga indiviid peaks suutma ennast määratleda, st tema individuaalsus tuleb välja just võrreldes end teistega.
ja individuaalsuse puudumine samuti.


Ja vastavalt sellele kelle või millega me ennast võrdleme, need me oleme või siis just ei ole?

Midagi on puudu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Juun 03, 2009 12:37 am    Teema: Vasta viitega

puudu on parameetrite arvestus.
aga sellest me ei rääkinud.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group