Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

mis vahet on puul ja inimesel, ehk kas taimel on teadvus?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

niisiis, mis taimel on?
palju peale tselluloosi jm keemia polegi
0%
 0%  [ 0 ]
teadvus on, hinge ega olemust pole
28%
 28%  [ 4 ]
hing on aga teadvust, olemust pole
14%
 14%  [ 2 ]
on kõik kolm
35%
 35%  [ 5 ]
ei, taim on lisaks taimele veel ainult kanal ja vahendab...
21%
 21%  [ 3 ]
Kokku Hääli : 14

Autor Teade
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Sept 16, 2009 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Et siis ikkagi on olemas, kasv6i igavese jumaliku pasana?
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nightknight
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 781

PostitusPostitatud: Nelj Sept 17, 2009 12:50 am    Teema: Vasta viitega

ok hinge ei ole olemas. See tähendab et jumal tahaks et me ehitaks enda sees hinge. Mis läheks kuskile jumala alluvusele. Tegelt k6ik on energia ja hinge ei ole. Hing on ju jumala osa nagu mu ema ytles. Aga nii et hinge ei ole olemas nagu jumala osa meis ei ole olemas nii et unustage see hing yltse ära. K6ik on tegelt muu. Mitte hing.
_________________
I love fairys.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Nelj Sept 17, 2009 2:24 am    Teema: Vasta viitega

Miks sa usud piibli jumalat??? Rolling Eyes
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Nelj Sept 17, 2009 10:19 am    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
PÕHJUS - TAGAJÄRG KEHASTUSE ARENG ehk vahest mitte nii:

0. VOOLUALLIKAS JA ÜRGPUDRUKAPSAD KÕIK SEGAMINI (Her Kaos) 1. VOOLU ALL JUHTMED (Tahe ja minaalge) 2. RIISTVARA (Vaim e. Kehaise) 3. ?KÖVVAKETAS? (Hingus, andmed) 4. TARKVARA (Teadvus, andmetöötlus e. info) 5. ITTIMEES ISE (avaldunud Olemus, Ise, kes valdab Itijumväge)

Taimedel nagu jah puudub valikuvabadus Itijumväge omandada. Laughing


kohutav on see kaardistamine muarust Laughing no minujaoks selline mäng, mille reeglid pidevalt ära ununevad, aga sellegipoolest paneb mind ikkagi imestama, miks sinu visiuun mulle kuidagi pärale ei jõua - tglt võiks nigu Rolling Eyes

ok, ma neile numbritele siin üldse rõhku ei pand, lihtsalt järjest panin - nulliks loetakse üldiselt allikat, selle olen nõus ära parandama, aga seljuhul ei tahaks ma edasi mingit numeratsiooni kasutada, tekitab asjatu lineaarsuse illusiooni, aga ma leian, et eluslooduses nt on tegemist lihtsalt erinevate avaldumisvormidega ja mitte arenguvormidega - vastasel korral peaks taim saama ka inimeseks areneda jpm, aga hoopis siukseid asju tuleb ette http://www.youtube.com/watch?v=6E1zh6ukcOU ja evolutsioonile annab ka hoopis teise pilguga vaadata kui darwin seda tegi - nimelt kõik ei toimu sugugi iseeneslikult (ja välistingimuste pikaajalisel toimel) vaid ühtteist ka mõningase mängulise sekkumise tulemusel nö väljastpoolt Wink
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Sept 17, 2009 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

Lineaarsus on petlik (suhteline), m66tmed ja kvaliteedid aga erinevad:
0. põrm 1. juured 2. tüvi 3. oksad 4. lehed-õied-viljad 5. kogu olemine
voi:
0. Piiritus 1. Pikkus 2. Laius 3.Ruumilisus 4.Aeg 5.?Ajatus?-Omandatud Vägi
voi:
0. potensiaal 1. rütm 2. atribuutika 3. tants 4. laul 5. Vägi ise
Kindlasti on taim oma spetsiifilises elemendis, e. taimeks olemises meist teadlikum ja väekam. Samas kui ta vaid näeks, kuidas tema liigikaaslasi hävitame, siis ta enam meid ei teeniks.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Nelj Sept 17, 2009 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

hm
tüünes olemises jääb inimene taimele siiski alla - loomad on siis kusagil vahepeal (nt kas su kass on juba tunnustanud su endaväärilise omaniku staatusega või tuleb tal veel mõned korrad õpetuseks saapasse kusta, et kord aru mõistad tema teenimise tähtsust Laughing )
vot siin on, inimene mõtleb, et oleks ma puu ja kui ma siis näeks, oi ma saaks tigedaks - ja kuna puu pole ta peale veel silmnähtavalt vihastanud, siis teeb omamätta järelduse: "tähendab, et puu ei näegi"
aga et tunneb, selles vist erilist kahtlust pole...
kui inimest vaadata, siis näib, et
0. siiski allikas ja 1. potensiaal, ma pakun, siis 2. tegemine, 3. taipamine, 4. mittetegemine ja 5. jällegi allikas, ehk siis piiritusest ajatusse tagasi toodud ja heal juhul pikemaks, laiemaks ja kohevamaks kasvatatud teadlikkuse vägi
ehk pisut sodides su posti:
Norn kirjutas:

indiviidi arenguhierarhiline kasv kulgeb p'o'o'ratudpyramiidselt alt (keskelt) tipupunktist kiirates ylesse aegruumsygavuste valgust. 0. Olemine 1. Teadvus 2. Kehaise (m6istus) 3. (Hing) Vaim 4. M6istuse-vaimu tasakaal (Hingestatud tegemised-teadmised ).


aga puu paistab ikkagi teadvusena, mille kasutada on tema olemus (igast vimkad) - teadvusega aga ei tee ta midagi, kuna ta ise ongi see - õieti ei tee puu millegagi midagi, kuna ta on prii tahtest ja seetõttu lihtsalt on, kogu oma infohunnikuga, mida ta siiski tunneb ja väljastab, teadvusena ja vastavalt oma olemusele siis kellele kuidas, kuid oma infi ta ei teadvusta ega töötle, sest ei kannata tajude ja tahte käes, nagu inimene. aga inimene justkui ei tee midagi oma hingega, kuna ise ongi see, küll aga on inimesel kasutada teadvus ja tahe ja miskipärast - tahte sunnil - inimene hoiab end elus ja tegutseb, no ja siis arendab ka teadvust oma elu jooksul (huvitav miks... seda peaks teadma see, kes inimesele tahte andis/peale pani Rolling Eyes sestet teadlikkuse väge vaja kasvatada?)
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Sept 17, 2009 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Mu m6te j'a'a'b samaks, puu pole lihtsalt v6imeline oma saatust ise juhtima, muutma v6i ka endalt elu v6tma, n'a'hku v6i pahandagu vaikselt omamoodi palju tahes, v6i mitte. Seega tal on just isiklik eluTahe(minaalge) ja programmeeritud vaim (kehaise), aga tema isiklik hingus ongi tyynne, ehk isiklik kujustus olematu, nagu ka vastav teadvustamine ja olemus.

minu kass pole oma kymne eluaasta jooksul kordagi mu saabastesse kustnud, ja ma austan teda kui looma, aga mitte kui absoluutselt v6rdv'a'a'rset (absurd), olgu ta mu peale vahest kui armukade tahes. Smile

tahe ja m6te ongi juba ka "tegu", edasi tuleb alles kogemus ja andmed, mis muutub infoks kui seda ise teadvustada, olgu see hinnanguline, kirjeldav, analyysiv, systeemne v6i intuitiivne, alati v'a'hemrohkem subjektiivne ja p6hjustab mingi saatuse. Mittetegemine kui Ajatus on vastava systeemi ja kehastuse v'a'line(valgustunud?), v6i sellest v'a'lja kasvanud, seega ei soovi(taha) endale midagi? Loodus ei ole kunagi systeemiv'a'line!

Kuna puu teadvusega midagi ei tee, siis ta ka ei teadvusta ega oma teadvust. See mida sa n'a'ed ongi hoopis elutahe(minaalge), sest see on igal olendil, muidu ta ei elaks ega kasvaks.
Ja need "igast vimkad" ei ole ka olemus, vaid vaim ehk programmeeritud kehaise.
Samuti ei saa keegi infi (m6istmist) v'a'ljastada ega saagi kunagi v'a'ljastama, see on sygavalt individuaalne, vaid andmeid ja kirjeldust v'a'ljastatakse.

Kui keegi teisele tahte annab, teda kujustab, siis see on v66rtahe(teadvustamata "info", tegelt kiirtoidu n'a'ol sisses'o'o'detud kirjeldus, mis p6hjustab mingit reaktsiooni?). Ka puud saab vabalt kujundada, ta v6ib selle yleelada, aga v6id teha sellega ka karuteene, siis pole enam mingit olemist. Erinevalt n'a'iteks sinust, ta vastu eriti ei hakka, ega oma arvamust avalda, kuigi tahaks. Crying or Very sad
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Nelj Sept 17, 2009 9:36 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Nelj Sept 17, 2009 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

mkm, ma jään sellegipoolest enda juurde Cool
esialgu küll
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Reede Sept 18, 2009 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

-------------
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return


Viimati muutis seda gladiaator (Laup Sept 19, 2009 8:54 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 12:06 am    Teema: Vasta viitega

oih, kas sina võtad siin miskit tõsiselt?
ma ikka mõelnud, et see on selline hea läbula neile, kes tavaelus endale lollusi lubada ei saa. ma ise muidu olen selline pisike ja ümarik, potisoengu ja sarvraamidega prillidega, kõrgelt haritud ja ontlik kuuekümnendates 8-klassilise kooli direktriss, aga oi, kuidas tahaks vahest lõpuklassikuttidega nurgataga suitsu teha ja ropendada, aga vot staatus ei luba ja riskida ka ei julge, masu ikkagi. selle imelise foorumita oleksin juba ainuüksi pms-i kätte surnud ilmselt
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 1:58 am    Teema: Vasta viitega

-------------
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return


Viimati muutis seda gladiaator (Laup Sept 19, 2009 8:54 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 10:25 am    Teema: Vasta viitega

huvitav menüü sul Laughing
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pääsu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Olukorraga mitetoimetulemise korral hakkab inimene käituma ebaadekvaatselt. Temas tekivad lammutavad emotsioonid, mis on suunatud eelkõige iseenda vastu. Kõrvalseisvatele inimestele võib selle tulemusel saada osaks sõimu kuni agressiivsuse ja vägivallani välja.
Soovitus kõrvalseisvatele on mitte võtta sõimu isiklikult ja võimalusel püüda jätta inimene omapead. Sellisel juhul ei saa need lõhkuvad emotsioonid lisatähelepanu, mille arvel neid alal hoitakse.
Tagasi üles
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 9:22 pm    Teema: Vasta viitega

pääsu kirjutas:
Olukorraga mitetoimetulemise korral hakkab inimene käituma ebaadekvaatselt. Temas tekivad lammutavad emotsioonid, mis on suunatud eelkõige iseenda vastu. Kõrvalseisvatele inimestele võib selle tulemusel saada osaks sõimu kuni agressiivsuse ja vägivallani välja.
Soovitus kõrvalseisvatele on mitte võtta sõimu isiklikult ja võimalusel püüda jätta inimene omapead. Sellisel juhul ei saa need lõhkuvad emotsioonid lisatähelepanu, mille arvel neid alal hoitakse.

Paistab,et mul on psühhoaanalüütikutest fännclub tekkinud Very Happy , Kurjam kustutas kahjuks oma kommi ära.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

paistab, et mitte vaid sind ei "fännata"
aga oma kommentarid kustutasid galantsest vastutulekust analüütikuile või tõepoolest mõtlesidki ümber? Laughing
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

Elizabitch kirjutas:
paistab, et mitte vaid sind ei "fännata"
aga oma kommentarid kustutasid galantsest vastutulekust analüütikuile või tõepoolest mõtlesidki ümber? Laughing

Jah mõtlesin,mõtlesin.Tegelt ei paista sa ju solvuja tüüp olema ja tegelt polnudki asi solvamisena mõeldud.Lihtsalt reedeõhtase tinutamise käigus sai hoogu mindud,aga pohmakaga olen ma jälle väga järelemõtlik ja tagasihoidlik. Laughing
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kurjam_krõõt
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 2 Juun 2009
Postitusi: 406

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 9:56 pm    Teema: Vasta viitega

...

Viimati muutis seda kurjam_krõõt (Nelj Sept 24, 2009 11:46 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 10:04 pm    Teema: Vasta viitega

mul on jälle nii, et loen kommi, solvun, saan surmava nohu, mõtlen järgi ja siis alles kommin vastu - eile sain keskmiselt seitse nohu, mõtlesin üle ja tänase dilliiriumiga ei tunne ega mõtle enam midagi Mr. Green
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

kurjam_krõõt kirjutas:
gladiaator kirjutas:
, Kurjam kustutas kahjuks oma kommi ära.


no ma võin siis ju uuesti kommida Very Happy

ta joob seda, et end vähegi mehena tunda Cool

naise sõimamine = hirm naise ees

Ennem kirjutasid ,et ma kardan naisi,muidugi ma kardan naisi,eriti veel selliseid ,keda kontrollida ei saa või kes kellegi teise kontrollile alluvad .
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elizabitch
varikonto alt postitaja


Liitunud: 15 Veeb 2009
Postitusi: 891
Asukoht: varikonto all

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 10:18 pm    Teema: Vasta viitega

ja on neil vahet ka?

aga naist kontrollida muidu meeldib?
_________________
altpostitaja
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 9

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group