Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Peatselt väljas - "Saatanlik Nõid"
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Kultuur
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
morgul
Ordo Templi Echelon


Liitunud: 27 Märts 2006
Postitusi: 99
Asukoht: Tartu-Mooste-Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 19, 2009 8:51 pm    Teema: Peatselt väljas - "Saatanlik Nõid" Vasta viitega

"Saatanlik Nõid"

Kõvakaaneline/A5

145X215 mm

348 lk

Autor: A.S. LaVey

Tõlkija: K.K.

Kirjastaja: Noria Books

Trükikoja hind: 150 EEK

Poehind: 200 EEK

Ilmumisaeg: märtsi keskpaik

Poodidesse jõuab: märtsi lõpp-aprilli algus

NB! Kui huvi on, siis saab raamatut trükikojahinnaga osta/ette tellida minu käest (aadressil: morgul1488@hotmail.com või telefonil 58 453452)

Kuna ma istun kogu aeg kodus, siis võin ka postiga saata, sellega tuleks hinnale juurde u 25 EEK-i postikulu. Muidu saab Tallinna piires ise ära otsida või kui Lasnamäel elate, siis ma võin päkapikku ka teha. All for bigger sale. ^^


Tsiteerin::
„Saatanlik Nõid" on raamat naistele, kes soovivad oma elust viimast võtta. - Zeena LaVey


***

Võiks väita, et Zeena tsitaat kirjeldab tegelikult nimetatud teose sisu ja mõtet väga hästi, aga omapoolse märkusena lisaksin veel, et kogu teosel on lisaks nö eneseabi funktsioonile juures ka kergelt humoorikas maik. Ei saa ju surmtõsiselt suhtuda teosesse, mis muutuks sellise suhtumise juures järjekordseks dogmaatiliseks piibliks. Aga LaVey tunneb elu ja ilmalikku maailma paremini, kui mõned naised ise, näiteks toob ta välja oma teooriad moe kohta (mis minu meelest on väga väga paikapidavad) ja selle kohta, mida mehed naistes reaalselt näha tahavad. Tjaa. "Cosmopolitani" stiilis G-puntki ja parima poosi nippe kahjuks ei jagata, kuid tegu on küllaltki kerge lugemisega, sest ameerikapärased võõrmõisted või tegelaskujud on eestikeelses versioonis arusaadavalt lahti seletatud või lihtsalt eestipärasega asendatud. Naerda saab kindlasti, kindlasti saab ka enda mehele (või naisele, sest tegelikult pole tegu ainult naisteraamatuga) kohutaval kombel erinevate isiksusetestidega peavalu valmistada või tema peal katsetada, kas mõni neist tõesti ka töötab. Ei maksa unustada ka üpris põhjalikku täiesti reaalselt valmistatavate ja isegi poes müüdavate armujookide nimekirja, retseptikogu, mehe vallutamise õpetust mõne lihtsa nipiga jne. Ehk siis segu kõige tüüpilisemast madalamast maagiast ja käitumisjuhistest, vürtsitatuna tumeda huumoriga.

***
Põhjalikum tutvustus (lõik raamatust ja foorumis pole seda seetõttu, et vormindus läheb paigast ära):


***

http://www.amazon.com/Satanic-Witch-Anton-Szandor-Lavey/dp/0922915008
_________________
Ma olen osa jõust, mis kõikjal tõstab pead, kurja kavatseb, kuid korda saadab head...


Viimati muutis seda morgul (Kolm Nov 11, 2009 10:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Teis Jan 20, 2009 11:38 am    Teema: Vasta viitega

Palju eestikeelseid raamatuid hetkel väljas on LaVey. Mu laps ei anna mulle rahu ja tahab Saatanlikku piiblit, kas seda on teil ka veel pakkuda trykikoja hinnaga ? Ostaks kohe ühe talle sünnipäevaks .. aww .. loodan, et mu ema seda ei näe siis Smile

Samas ma ei tea, kuidas üks 13 aastane EMO sellest aru saab. Kas teil üldse on sellisele eale midagi pakkuda, sest huvi neil ju on, aga mina ei tea LaVey'st suurt midagi, kuigi selle esimese raamatu lugesin läbi.

Mind ei häiri, et ta sellistest asjadest huvitatud on, pigem paneb muretsema, kuidas ta seda endale tõlgendab Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
morgul
Ordo Templi Echelon


Liitunud: 27 Märts 2006
Postitusi: 99
Asukoht: Tartu-Mooste-Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 02, 2009 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

Umbes nädala pärast on last Eestis.
_________________
Ma olen osa jõust, mis kõikjal tõstab pead, kurja kavatseb, kuid korda saadab head...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
morgul
Ordo Templi Echelon


Liitunud: 27 Märts 2006
Postitusi: 99
Asukoht: Tartu-Mooste-Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 10, 2009 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii. Praeguse seisuga on meil reaalselt käes terve posu raamatuid, nii nõiad, kui universumid. Cool

(Lingitud lehel on ühest raamatust rohkem pilte, varem siia pandud pildid olid arvutis koostatud maketid.)
_________________
Ma olen osa jõust, mis kõikjal tõstab pead, kurja kavatseb, kuid korda saadab head...


Viimati muutis seda morgul (Kolm Nov 11, 2009 10:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mina_
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 25 Okt 2008
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 2:46 am    Teema: Vasta viitega

naine kirjutas:
Palju eestikeelseid raamatuid hetkel väljas on LaVey. Mu laps ei anna mulle rahu ja tahab Saatanlikku piiblit, kas seda on teil ka veel pakkuda trykikoja hinnaga ? Ostaks kohe ühe talle sünnipäevaks .. aww .. loodan, et mu ema seda ei näe siis Smile

Samas ma ei tea, kuidas üks 13 aastane EMO sellest aru saab. Kas teil üldse on sellisele eale midagi pakkuda, sest huvi neil ju on, aga mina ei tea LaVey'st suurt midagi, kuigi selle esimese raamatu lugesin läbi.

Mind ei häiri, et ta sellistest asjadest huvitatud on, pigem paneb muretsema, kuidas ta seda endale tõlgendab Smile


Algoli käest kirjastuse hinnaga enam ei saa, kuna kõik raamatud on poes.
Saatanlik Piibel Apollos:
http://www.apollo.ee/product.php/0998003
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 9:41 am    Teema: Vasta viitega

sel nädalal jõuavad raamatud ka poodidesse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
LAKMUS
Arengumaag


Liitunud: 30 Märts 2004
Postitusi: 252
Asukoht: EESTIS & kõikjal

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2009 12:24 am    Teema: Vasta viitega

Jason-Kas leidsin siit foorumist reklaami püroo enastarust või ?
_________________
pimedus ja teadmatus on enda hävitamine!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2009 7:53 am    Teema: Vasta viitega

misasja?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 4:09 am    Teema: Vasta viitega

La Vey raamatud paistavad rohkem feti¹ina peale minevat. Ise üritan aeg-ajalt seda "piiblit" peldikus lugeda, peale pettumuse kristluses pole nagu suurt midagi välja lugenud. See nõiaraamat on ka olemas. Naine ostis need edvistamise jaoks vist. Ei tea kas jõuangi kunagi need läbi närida, paistavad teised üsna sisutühjad olema. Tegelikult - filosoofia kui selline pole üldsegi paha, aga selgusetuks jääb, miks peab selle nimi just "satanism" olema. Eks seal 60.ndate ameerikamaal vast pääses sellega paremini löögile. Lastele ei tohiks need raamatukesed küll halba mõju avaldada, ma arvan.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 8:07 am    Teema: Vasta viitega

Poder kirjutas:
Ei tea kas jõuangi kunagi need läbi närida, paistavad teised üsna sisutühjad olema.


ära nüüd jumala eest valesti aru saa - mu vastus ON täiesti isiklik ja tugineb vaid minu isiklikele kogemustele nii sinu kui su naisega: kuna minu kogemuste põhjal pole teie kummagi näol tegu just kuigi aruka inimesega, siis pole ka midagi imestada, et mõni tõsisem teos sisutu tundub. kui ma alles väike laps olin, püüdsin ma kah lugeda mõnda suurte inimeste raamatut, ent viskasin need ruttu käest, sest toona tundusid need mulle samamoodi sisutühjad, igavad pläkutused. selle vastu aitab kergema lektüüri omandamine. näiteks seesamune saatanlik piibel on oma otsekohesuses suhteliselt kerge lugemine.

muus osas olen ma sinuga aga ~90% nõus. isegi sellele ei vaidle ma vastu, et SP's on palju kibestumist kristluse aadressil. aga igal asjal on omad põhjused ja igal põhjusel on omad tagajärjed - tihti keerukamad, kui pealtnäha välja paistab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 9:39 am    Teema: Vasta viitega

Heh jah - tore, et Sa mind lolliks pead Smile. Mina näiteks ei oska Sinust üldse midagi arvata - isiklik kogemus piirdub kohtumisega kaubahalli ees umbes 15 aastat tagasi - üpris vähe, et hinnangut anda. Mäletan vaid mingit õhinal aetud juttu mingi narksiga neiude konksu otsa ajamisest - pole ka just põhjus mõistlikuks inimeseks pidada. See selleks. Naine on mul tõesti nagu ta on, selles osas on vist enamus maailmast meiega samal arvamusel. See kah selleks. Ega ma pahane pole, kõigil on meil õigus oma arvamusele ja samuti on kõigil õigus see ka välja öelda. Muide Sa ei toonita minu ja minu naise rumalust esimest korda - kuidagi kahtlane Razz.

Eks LaVey isegi ju tunnistab "kibestumist kristluse aadressil" ja midagi "keerukat" seal pole. Veel huvitav tähelepanek - kui meil seoses nõukogude korraga polnud kristlus igapäevaelus domineeriv, siis läänemaailmas viis inimesi satanismi manu minu arvates just protest ja termin "satanism" ärritab sealset rahvast kindlasti palju rohkem ka praegu. Meil paistab seda satanismusehuvi üles piitsutavat just väline hiilgus...

"Saatnliku Piibli" kohta ehk mainiksin, et plaadi kordamise tunneb ära tunduvalt lihtsama ehitusega aju, kui väikese lapse oma. Samuti jätab minu arvates autori väljenduslaad paljuski soovida, teos pole kuigi kaasakiskuv. Kui võtta LaVey kirjutisi kui "teadust", siis on muidugi see vabandatav. "Mein Kampf" on ju veel hullem, eksole. Samas tuleb autori kiituseks öelda, et kindlad seisukohad ja muu vaht seal ümber on vähemalt mingisuguses tasakaalus, mida näiteks siin foorumis saada oleva fantaasia kohta väita ei saa. Igal juhul tasub lugeda kasvõi silmaringi mõttes, võttes arvesse teoste laia kõlapinda. Arvestades asjaolu, et hr. Jason on vähemalt minevikus nimetatud teostest endale usu leidnud, ei tule praegu vist arukast dialoogist midagi välja ning see pole ka eesmärk omaette. Siiski väljendan siinkohal oma seisukohta, et millelegi vastandumine on tegelikult samastumine. Minu jaoks pole vahet, kummalt küljelt münti vaadatakse, münt on ikka seesama.

Siiamaani on siis minu arvamus: lastele kõlbab, kõigile kõlbab. Halvem variant on see endale riiulisse ilu pärast soetada. Paraku ei ütle ükski filosoof meile midagi uut, küsimus on vormis.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
morgul
Ordo Templi Echelon


Liitunud: 27 Märts 2006
Postitusi: 99
Asukoht: Tartu-Mooste-Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 9:58 am    Teema: Vasta viitega

Ei saa muigamata jätta. Kui minu meelest on "Isa Goriot" jube jama, siis jääb see jamaks tõenäoliselt minu armetu elu lõpuni, rääkigu erinevad fännid, mida iganes.

Satanistina ei saa öelda, et mul oleks midagi selle vastu, kui keegi mainitud raamatut kritiseerib. Vähemalt luges läbi ja mõtles selle üle, mis on teatud maailma osaga võrreldes juba kõrgem pilotaa¾. Minu meelest on LaVey meeldiv lugemine, aga SP võtab satanismi lihtsalt järsult ja konkreetselt kokku (ning jätab mõned otsad kas tahtlikult või kogemata vedelema) ja sealt edasi saab juba ise mõelda.
_________________
Ma olen osa jõust, mis kõikjal tõstab pead, kurja kavatseb, kuid korda saadab head...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 10:10 am    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on LaVey versioon kõigest üks paljudest satanismi vormidest.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 10:49 am    Teema: Vasta viitega

Poder kirjutas:
Heh jah - tore, et Sa mind lolliks pead Smile. Mina näiteks ei oska Sinust üldse midagi arvata - isiklik kogemus piirdub kohtumisega kaubahalli ees umbes 15 aastat tagasi - üpris vähe, et hinnangut anda.
Mäletan vaid mingit õhinal aetud juttu mingi narksiga neiude konksu otsa ajamisest - pole ka just põhjus mõistlikuks inimeseks pidada. See selleks. Naine on mul tõesti nagu ta on, selles osas on vist enamus maailmast meiega samal arvamusel. See kah selleks. Ega ma pahane pole, kõigil on meil õigus oma arvamusele ja samuti on kõigil õigus see ka välja öelda. Muide Sa ei toonita minu ja minu naise rumalust esimest korda - kuidagi kahtlane Razz.


tjah, mina seevastu oskan küllaltki arvata. muidugi - see on vaid arvamus ega pretendeeri absoluutsele tõele. mis puutub sellesse kaubahallaijuttu, siis mäletan ka ise seda teemat. oli jutt, et tallinnas mingid tüübid kasutavat mingit kraami tibide konksu otsa tõmbamiseks. seetõttu ei saa nagu hästi aru, mis see minu arukusse puutub? aga su naise osas pole vist tõesti midagi vaielda Twisted Evil

Poder kirjutas:
Eks LaVey isegi ju tunnistab "kibestumist kristluse aadressil" ja midagi "keerukat" seal pole. Veel huvitav tähelepanek - kui meil seoses nõukogude korraga polnud kristlus igapäevaelus domineeriv, siis läänemaailmas viis inimesi satanismi manu minu arvates just protest ja termin "satanism" ärritab sealset rahvast kindlasti palju rohkem ka praegu. Meil paistab seda satanismusehuvi üles piitsutavat just väline hiilgus...


täiesti õige - mosernne satanism sündis vajadusest ja vajaduse tingis kristluse väljendumisvorm. ent mis selles siis paha on? paljud head mõtted sünnivad ju lausa peldikus, seejärel neid moditakse, lihvitakse, arendatakse jne - aga kas keegi kritiseerib neid seepärast, et need sündisid sittudes? satanismi olulismaks omaduseks on paindlikkus ja algõpetusse sisseprogrammeeritud arenemisidee. seega on see tänaseks päevaks omaaegsest kristlusevastasest protestipuhangust kaugele edasi arenenud.

satanismi nimigi on tõepoolest sündinud osalt kristlikust maailmapildist, ent siinkohal on oluline tähele panna, et nimeks valiti siiski satanism, mitte aga antikristlus. mõte seisneb selles, et tegu pole mitte lihtsalt kristluse vastasusega vaid kristluse aseainega, mille juured ulatuvad kaugele kristluse-eelsesse maailmapilti.

välise hiilguse kohta on ka minul palju kobisemist. olen ise alati olnud suur tagasihoidliku joone pooldaja, ehkki vajadusel tuleb muidugi ka pauku teha. seevastu on siinsed praegused väidetavad satanismi "kandjad" keskendunud suureti just vaid eneseeksponeerimisele - kes suudab hiilgavam välja näha, on ka kõvem boss ja muidugi tuleb ka kogu organisatoorne külg teostada maksimaalse säraga, mida vahendid vähegi võimaldavad. see pole aga kaugeltki asja point sest minu arvates unustatakse välist sära taga ajades asja sisuline pool täielikult ära ning tulemuseks pole midagi muud kui lihtsalt üks omamoodi geiparaad.

Poder kirjutas:
"Saatnliku Piibli" kohta ehk mainiksin, et plaadi kordamise tunneb ära tunduvalt lihtsama ehitusega aju, kui väikese lapse oma. Samuti jätab minu arvates autori väljenduslaad paljuski soovida, teos pole kuigi kaasakiskuv. Kui võtta LaVey kirjutisi kui "teadust", siis on muidugi see vabandatav. "Mein Kampf" on ju veel hullem, eksole.


MK'd pole lugema juhtunud, seepärast taandan vähemalt hetkel teema maitse asjaks. sellega aga tuleb vist taas nõustuda, et pigem võiks SP'd "teadusena" võtta sest kaasakiskuvus on suurus, mis peaks iseloomustama pigem ilukirjandust. SP eesmärk on teine.

Poder kirjutas:
Arvestades asjaolu, et hr. Jason on vähemalt minevikus nimetatud teostest endale usu leidnud, ei tule praegu vist arukast dialoogist midagi välja ning see pole ka eesmärk omaette. Siiski väljendan siinkohal oma seisukohta, et millelegi vastandumine on tegelikult samastumine. Minu jaoks pole vahet, kummalt küljelt münti vaadatakse, münt on ikka seesama.


pean sulle pettumuse valmistama - mul pole "usku" - ka satanism pole usk, vaid "kõigest" elufilosoofia. seetõttu olen alati valmis igasugusteks vaidlusteks sel teemal kuna vaidlustest leiab tihti edasise arengu perspektiive.

mündi osas vaidlen aga vastu - münd on küll sama, aga vaadates seda valelt poolt, jääb selle väärtus teadmata - näed vaid vappi, mitte numbrit. kahjuks paljusid asju selle sinu münditeooriaga hinnataksegi - vaadatakse, et ah, niisugune vapp, järelikult on asi selge: läti raha. aga kui palju see väärt on? enamus aei vaevu münti ümber pöörama...

Poder kirjutas:
Siiamaani on siis minu arvamus: lastele kõlbab, kõigile kõlbab. Halvem variant on see endale riiulisse ilu pärast soetada. Paraku ei ütle ükski filosoof meile midagi uut, küsimus on vormis.


ilu pärast ei tohi muidugi raamatuid soetada. mõttetu raharaiskamine.

võibolla ei ütle ükski filosoof meile tõesti ENAM mitte midagi uut, aga seda olulisemaks mutuubki vorm, milles juba öeldut väljendatakse sest mõte muutub õiges valguses arusaadavaks alles siis, kui seda selles õiges valguses väljendada.

________

PS! tagantjärele pean ma su ees muidugi vabandama, et su kohta veidi ennatlikult hinnangu andsin. 95% juhtudest on mul selles õigus olnud, aga seekord valmistasid mulle vist suure pettumuse - tundub, et sa polegi nii arutu kui mulle siiani mulje on jäänud. vähemalt selles osas, mida morgulgi esile tõi - vähemalt luges läbi, omab arvamust ja julgeb/oskab seda ka arvata. see käis nüüd küll muidugi SP kohta, aga ära häbene - räägi meile ka seda, miks SN sisutühjana tundus?

kõigile teistele, keda ma arututeks olen nimetanud ja oma sõnu tagasi pole võtnud: ärge erutuge, põder on kõigest haruldane erand Twisted Evil


Viimati muutis seda Jason (Kolm Dets 30, 2009 10:53 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 10:51 am    Teema: Vasta viitega

Poder kirjutas:
Tegelikult on LaVey versioon kõigest üks paljudest satanismi vormidest.


aga kas jeesuse versioon on kah kõigest üks paljudest kristluse vormidest?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 11:27 am    Teema: Vasta viitega

Et nagu enne LaVeyd oli tühi maa? Ei saanud Jeesuse naljast aru. Mündi jutuga vihjasin ikka sellele, et kristlus ja satanism käivad kokku nagu püksid ja särk. Kokku tuleb ülikond. Muidugi LaVey teeb sümpaatseks see, et ta püüab siiski sellest kristlikust dualismist kaugeneda. Kõlab vastuoluliselt - samas vastandub ja samas eitab. Ma mõtlen eitab kui tervikut, kuhu alla käib siis nii satanism kui kristlus.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
morgul
Ordo Templi Echelon


Liitunud: 27 Märts 2006
Postitusi: 99
Asukoht: Tartu-Mooste-Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 11:49 am    Teema: Vasta viitega

Miks peaks see otseselt mingi probleem olema, satanismi ja kristluse seos? Selge on ju see, et kaasaegne satanism (LaVey vool) arenes välja vastulausena kristlusele, mis inimeste ajusid komposteeris. See, et hetkel enam nii agressiivselt kristlusevastast käitumist ei viljeleta, sest see vägivaldne usustamine hakkab hääbuma, ei tee seda kristlusest motiveeritust veel valeks/halvaks/häbiväärseks.

Satanism ei vastanud enda olemuses ainult kristlusele, see on väga paljude maailmavaadetega seotud, aga eks selle esivaenlase positsiooni saab see, mis kõige teravamalt esile on tõusnud. Aga ta vastandub, jah, ka selle madalalaubalise kristluse voolu põhimõtetele.

Aga hetkeks on see kaasaegne filosoofia juba absoluutse kristluse-viha kõrvaliseks kuulutanud. Arvan, et tegu on õigustatud võrdlusega, aga sellele lisatud kriitikanoot on täiesti otstarbetu ja sihib vale märklauda.

Enne LaVey'd ei olnud tühi maa, LaVey tõi selle nähtuse, mida hetkel modernseks satanismiks kutsutakse, lihtsalt kokku. Seega selle filosoofilise suuna konkretiseerimisel ja selle satanismiks ristimisel oli ta esimene. Aga see pole mingi saladus, et LaVey ideed on laenatud teda inspireerinud isikutelt.
_________________
Ma olen osa jõust, mis kõikjal tõstab pead, kurja kavatseb, kuid korda saadab head...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jason
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 9 Nov 2005
Postitusi: 541

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 12:04 pm    Teema: Vasta viitega

Poder kirjutas:
Et nagu enne LaVeyd oli tühi maa?


vaata, sellest lavey punktist varasemasse aega jääb tõesti üks suur ja tühi maa ja must auk, kus küll siit-sealt justkui mingeid ähmaseid tulekesi paistaks, aga mitte midagi kindlat ja konkreetset pole. üks on kindel - varasemast ajast puuduvad igasugused forumleeritud satanistlikud õpetused. siin-seal esines küll marginaalseid kuradikummardamise sekte, ent need olid peamiselt siiski kohalikud paganlikud kultused, kes sidusid enda praktikaid kristlike nähtustega. 19.sajandil tegutses küll niinimetatud põrgutulekubisid, aga need praktiseerisid peaasjalikult lihtsalt kepiorgiaid ja oopiumisuitsetamist. lühidalt pole varasemast ajast teada ühtki organiseeritud liikumist ega formuleeritud õpetust sel teema.


Poder kirjutas:
Ei saanud Jeesuse naljast aru.


tahtsin sellega öelda seda, et kuivõrd lavey sisuliselt LÕI satanismi kontseptsiooni, magu jeesus LÕI kristluse kontseptsiooni, siis peaks sinu väitele sarnaselt olema võibolla ka teisi kristluse vorme peale jeesuse oma.

Poder kirjutas:
Mündi jutuga vihjasin ikka sellele, et kristlus ja satanism käivad kokku nagu püksid ja särk. Kokku tuleb ülikond. Muidugi LaVey teeb sümpaatseks see, et ta püüab siiski sellest kristlikust dualismist kaugeneda. Kõlab vastuoluliselt - samas vastandub ja samas eitab. Ma mõtlen eitab kui tervikut, kuhu alla käib siis nii satanism kui kristlus.


ei saa nõustuda, et need kokku käivad. see tähendaks, et üks ei saaks teiseta hakkama. paraku saab küll. ehkki värvikust jääks oluliselt vähemaks. sealjuures on oluline märkida ka seda erinevust, et sellal kui kristlus on üdini teistlik ja müstitsistlik, kaldub satanism siiski väga tugevalt filosoofia poole, omades siiski kahjuks ka üsna religioosseid järgijaid (kellest mina isiklikult küll kuigivõrd lugu ei pea). see, et satanism selle praeguses tähenduses sündis tõepoolest vastureaktsioonin kristlusele, ei tähenda, et nad peaks olema omavahel jäädavalt seotud. ka laps sünnib emast/isast ja käib nendega mõnda aega sama sammu, aga lõpuks läheb ikkagi oma teed, mis võib vanemate omast kardinaalselt erineda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 12:46 pm    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks on vist esoteerika ja enseabi raamatud ennast ammendanud. Kui viimane kord raamatupoes käisin siis korra vaatasin sinna poole aga kuna seal on ainult kristlik ja satansistlik kirjandus siis mitte miski ei pannud ostma. Isegi Toki raamatut ei tahtnud osta. Esimene Toki raamat mul on. Aga see teine Toki raamat on jama sest ma ei ole suhtes ja mind see teema ei huvita. Nägin seda Saatanlikku nõida ka müügil aga mitte miski jõud ei pannud seda haarama. Lõpuks ostsin paar majandusalast raamatut ja Pauksoni kalendri. Tekkis mõte, et edaspidi peaks ostma midagi populaarteaduslikku.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 30, 2009 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

Sellisel juhul lõhnab see asi võõraste sulgedega ehtimise järele - mis pruugi muidugi LaVey enda arusaamadega sugugi vastuolus olla. Ma nagu kuidagi ei taha nõus olla, et "Lavey LÕI satanismi kontseptsiooni" ja need oopiumisuitsetajad oleks kuidagi kehvemad, lihtsalt sellepärast, et nad ei viitsinud mingit oma õpetust välja kujundada ja satanismi nimega sildistada. Veel enam ei tohiks vähest levikut mingiks miinuseks või sisutühjuse näitajaks pidada. Praegu tundub, et minu vestlukaaslased peavad LaVeyd mingiks ainuvõimalikuks prohvetiks ja ainult tema õpetuse järgijaid satanistideks. Täpselt samuti väidavad (või vähemalt hiljuti väitsid) Tokrodaistid, et nemad ongi need ainukesed paganad siin ilmas. Juhul kui tegemist on eraldiseisva filsoofiaga, siis miks peaks selle asja nimi küll "satanism" olema? Nagu mingi ajalooline mälestus algsest tõukest siis. Üldlevinud arusaama Saatanast kui persoonist kujundasid välja ju kristlikud kirikud, eks ole, vähemalt meie kultuuriruumis. Üleüldse tuleb muidugi ka judaismi ja islami teeneid tunnistada. Mul on siin foorumis satanistidega (ärgem hinnakem neid mingil "õigsuse" või harituse tasandil või üldse) sel teemal kunagi juba põgusalt juttu olnud ja tookord jõudsid saatanakummardajad oma jutuga juba kuhugi Setini välja. Vahe oli siis selles, et kui praegu serveeritakse mulle satanismi kui kitsalt LaVey õpetust, siis tookord püüti mulle seda näidata kõikehõlmava ja ürgsena (mida sisaldab ka Lavey jutt, võta sa nüüd kinni). Sisu on sama: "meie ei ole kristluse sabarakud". Tuleb siiski tunnistada, et kui nimetada mingi nähtus "satanismiks", on see paratamatult vesi fanaatiliste kristlaste veskile, olenemata sellest, et neile on kõik, mis nende jutuga kokku ei käi, "saatanast". Seega olen ma nõus, et kristlus saab edukalt ilma satanismita hakkama, aga vastupidises julgen küll kahelda.

P.S. Lisaksin veel ilma igasugust ideoloogiat mõistele "satanism" külge pookimata, et ilma dualistliku mõttelaadita meil vaevalt üldse sellist mõistet kasutuses oleks ja sellise dualismi viljelemise eelistamine on suuresti just kristluse teene. Sellest, et me niinimetatud "kristlikus ühiskonnas" elame, on muide ka Tokroda aru saanud.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Kultuur Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group