Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kättemaks
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Kolm Juun 30, 2004 9:02 pm    Teema: Kättemaks Vasta viitega

Oskab keegi mulle seletada on sellest midagi kasu ka või on see lihtsalt üks inimlikkus ja kättemaksu jumaluse - Nemesise teenimine?
Muidugi kättemaksu on vaja nagu õpetavat karistust, ka selleks et teised eemal hoida, aga kas mängus on ka energiavampiirlus ja selle tagasivõtmine ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Froind
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 1 Juun 2004
Postitusi: 55

PostitusPostitatud: Nelj Juul 01, 2004 1:49 am    Teema: Vasta viitega

Kui palju kasu sellest ei oska öelda. Pigem raiskad aega ja energiat sellele kui tagasi saad. Kipun arvama, et meeleolu ka ei tõuse sellest (võib-olla mõnel tõuseb, proovige, saate teada).

Suurem karistus võib olla ilma kättemaksuta, sest vea tegija mõistab enda väärkäitumist kunagi. See jääb pikaks hinge peale. Pigem lihtsalt anda teada talle, et ta tegi vea. Võib-olla õpib ka siis sellest.

Kättemaksu energia oleks isegi parem kasutada analüüsimisele, õpid ise ka midagi.
_________________
Froind
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 01, 2004 1:51 am    Teema: Vasta viitega

Mina ei tea kättemaksust midagi. Aga kõige eest tuleb ausalt tasuda.
Ja kui keegi on sitta keeranud, siis tuleb tasuda talle tema tehtud töö eest väärilist palka.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 01, 2004 2:04 am    Teema: Vasta viitega

olen vahest mõelnud seda asja. kui ikka väga suurt kurja perele tahtlikult tehakse, siis ma arvatavasti lähen seda teed, et teen kõik mis võimalik, et see tegija maha saaks löödud. noh, kui endale tehakse, siis eks tuleb see koolirahaks arvestada ja mõrudalt alla neelata, aga pere on midagi sellist mida üks mees peab kaitsma ja ma olen kogemata mees. eks see ole üks vildakas arusaam muidugi:))
Tagasi üles
kuu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 15 Mai 2004
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 11:02 am    Teema: Vasta viitega

Kättemaksu sünnitab tavaliselt viha/vihkamine, solvumine, võimuiha...
Kättemaks maksab kätte.
Seda on ehedalt näha kasvõi rikaste suguvõsade vahelises sõjas, mis võib kesta sadu aastaid, nii et noorem sugupõlv ei teagi enam põhjust, mille eest kätte makstakse. Lihtsalt peab vihkama ja kätte maksma. Kättemaksu võetakse loomuliku eluosana, nad on kasvanud vihkamise ja kättemaksmise õhkkonnas. Aga selline elamisemall takistab inimese arengut.
Vihkamine mürgitab inimest, mis sunnib teda aina uuesti ja uuesti hauduma kättemaksuplaane, seega kasu ei midagi.
Kui just enesemürgitamist ja energia raiskamist kasulikuks ei peeta.
Ja võib tekkida suletud ring, üks maksab ühele kätte, teine vastab samaga jne.
Kui keegi inetult käitub, pole mõtet hakata kohe tatti pritsima, sest halvasti mõtlevale/käituvale inimesele tuleb tema halb tegu bumerangina ise tagasi. Varem või hiljem. Sest kõik mis teed, teed iseendale.
Ja teenitud karistuse saab ta kätte just ise oma tegudest sünnitatud põhjustel.
Ühesõnaga, siia sobib vanasõna:
kes teisele auku kaevab, see ise sisse langeb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 12:32 pm    Teema: Vasta viitega

kuu

ütlen ära, et minu jaoks on see rohkem suust-suhu kanduv müüt, tähendab midagi ei tule sulle bumerangiga tagasi väljaarvatud siis vangipanekud, omakohus vms.

Pealegi ei ütle keegi, mis siis tegelikult on see tegu mille eest saab kõige väiksema karistuse. Või äkki saad kõige eest karistada?

Sa oled ka kindlasti kogemata mõne väikse õnnetuse põhjustanud, oled siis mingi koshmaarse õuduse läbielanud karistuse näol?
Tagasi üles
Polaarpäev
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 110

PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Meie suguvõsas on see "kolme õe needus" mis algas ühes maguas kohas olevast majast või isegi ennem, kolm õde kes vihkasid teineteist. Kõik keeras ära siis kui eestis kaotati ära Y nimede seest mis siis asendati I-ga. Keeruline nagu seebiooper aga selle majapärast käib siiani iilge komjant. Ja see kes seal praegu elab on üks sefimaid inimesi ja imestan siiani kuidas ta suudab nedele löökidele nii vastu hakata. Nagu poole suguvõsa viha ja kättemaks langeb tema peale...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kuu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 15 Mai 2004
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 3:02 pm    Teema: Vasta viitega

tushka2 kirjutas:
kuu

ütlen ära, et minu jaoks on see rohkem suust-suhu kanduv müüt, tähendab midagi ei tule sulle bumerangiga tagasi väljaarvatud siis vangipanekud, omakohus vms.

Pealegi ei ütle keegi, mis siis tegelikult on see tegu mille eest saab kõige väiksema karistuse. Või äkki saad kõige eest karistada?

Sa oled ka kindlasti kogemata mõne väikse õnnetuse põhjustanud, oled siis mingi koshmaarse õuduse läbielanud karistuse näol?


Tushka, võib olla on müüt võib olla ei. Mina ei ole pädev vastama ja abs. konkreetselt väitma, et on nii või teisiti. Kättemaksu sünnitab ka kadedus, ahnus. A la mõni ei seedi, kui teisel paremini läheb või omab midagi sellist, mida tal ei ole. Isegi kui teisel on enim teadmisi, ollakse kadedad. Ahh maivõi, inimeste väiklus. Sad Võiks rohkem õppida, selle asemel, et paukuda, kus pole vaja.
Aga siiski olen märganud ühte, inimesed, kes vihkavad, kadetsevad jne. on reeglina õnnetud, kibestunud, pettunud jms. Mõtlen siis vihkamise-kadetsemise all nö. püsivat loomuomadust, sest nn. ühekordset kadetsemist -vihastamist tuleb kõigil ette. Ja sellistele paranoisetele ongi juba see karistus, et nad pole rahul ega õnnelikud. Et mürgitavad oma elu virisemise ja kättemaksudega jms. Aga paljud ei näe seda lihtsalt enese juures ja seetõttu on kõik teised, kogu maailm süüdi nende ebaõnnestumises, mida nad siis kompenseerivad teadagi kuidas. Ja nii tekibki suletud ring. Ühesõnaga nad ei saa aru, et oma kättemaksuga tervele maailmale, kukuvad nad tegelikult ise oma eluga auku. See ongi enese mürgitamine ja võib öelda ka bumerang. Tahad teisele halba, aga oled hoopis ise õnnetu....Sest ega alati ei pea olema füüsiline karistus.
"Sa oled ka kindlasti kogemata mõne väikse õnnetuse põhjustanud, oled siis mingi koshmaarse õuduse läbielanud karistuse näol?" Just nii, kogemata ja mitte teadlikult . Kui kogemata, siis seda ei saa võtta tahtlikult teisele käki keeramisena või kättemaksuna. Kui aga keegi seda siiski nii võtab ja mulle tagasi teeb, siis on see tõesti tema probleem, mitte minu. Suu on peale söömise ka selleks, et küsida ja asjad selgeks klaarida.
Tushka, ei saa kõige eest karistada. Inimese teebki inimeseks eksimine, vigade tegemine. No inimeseks olemise juurde käib ka palju muud, aga antud kontekstis rääkides...Lihtsalt jutt oli kättemaksust, aga see on teatavasti teadlikult ette planeeritud. Inimene võiks oma vigadest -kogemustest õppida, aga kui ta selle asemel haub ainult omi musti räpaseid mõtteid, siis vaevalt ta kaugele elus jõuab. Kulutab ta ju suure osa oma jõust sellele...
Nu seda teemat võib heietada lõpmatuseni....Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

kuu

eks see mõneti kole ole, aga samas see teebki inimesest inimese - tunded. Iseasi on muidugi tunnete kontrollimine ja oskus mitte lasta kasvada neil ülepea, et nad ei hakkaks liialt elu mõjutama.

Mu kassil on ka tunded, ilma nendeta võiks teda patareidega damagotshiks (kirjutasin vist valesti) nimetada.

Võibolla on need inimesed kibestunud, samas võivad ka mitte olla, inimese sisse ei näe. Võimalik et me näeme neid nii, oletame, hindame enda järgi...väga keeruline värk.

Kas püsivates iseloomu omadustes ongi inimene üldse süüdi, (ma jätaks müstikaga tõlgendamise julgelt välja) võibolla on antud persoon niimoodi tehtud. Me koosneme keemilistest reaktsioonidest millele on lisatud natuke elektrit, kergelt võib mõne keemiliseühendi vale doseerimine anda äärmusse kalduva emotsionaalsuse.

Võtame näiteks horoskoobid, mis võis olla inimeste välimäärajaks omalajal. Inimesed tegid tähelepanekuid erinevate iseloomude/inimtüüpide kohta, jagasid need erinevatesse ajagruppidesse ja sidusid tähtedega kuna siis polnud vaja eraldi arvutuslaudu. Tegelikult võid lausa tina teha, aga kõik sõnnid on sõnnide moodi ja neitsid neitsite moodi, erinevustega muidugi.

Äkki siit algabki väike enesepettus ehk tahe laveerida kui eristada tahtmatu ja tahtlik tegu? Miks peaks siin vahet tegema, miks mitte pidevalt täierauaga uhada karistusi iga eksimuse eest.

* Tushka, ei saa kõige eest karistada.
Olen nõus, meie inimeste seisukohast lõpetaks see suhteliselt ruttu meie eksistentsi vabatahtliku väljasuremise läbi. Kes sooviks eksida?

Vot see kõik ajendaski mind ehk vastuvaidlema arvamusele nagu kõik mida teed saad tagasi. Sest see on õigustus, lohutus ja kuna seda ei saa kontrollida siis ka hirmutus.

* Inimese teebki inimeseks eksimine, vigade tegemine.
Ma tean, selles pole mingeid vastuväiteid:)

* Inimene võiks oma vigadest -kogemustest õppida, aga kui ta selle asemel haub ainult omi musti räpaseid mõtteid, siis vaevalt ta kaugele elus jõuab. Kulutab ta ju suure osa oma jõust sellele...

Ajaloost oleks hea näide, kodanik Stalin (eks neid ole teisigi, aga hetkel ei hakka sobrama). Kodanik tegi palju kurja, sai ta siis lõpuks karistatud? Kas sellisele on üldse karistust, mis oleks tegude tasuks? Muidugi võime ennast lohutada sellega ehk ta on kuskil põrgus või järgmises elus invaliid vms hästi koletut, aga kontrollida me seda ei saa.

* Nu seda teemat võib heietada lõpmatuseni....Smile
Aega ju on, aga ega midagi lõpliku välja ei mõtle, see on selge:)
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 3:44 pm    Teema: Vasta viitega

mõtte hüplikust ära pane tähele, ma tavaliselt mõtlen asja kenasti läbi, aga kirja panemisel olen suht laisk ja jätan palju välja mis tekitab võibolla ebamugavust.

keegi võiks ruttu leiutada mõttestenografisti, oleks mulle suuresti abiks.
Tagasi üles
Froind
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 1 Juun 2004
Postitusi: 55

PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 5:03 pm    Teema: Vasta viitega

Tushka: Miks sa arvad, et J. Stalin oli ülinisti paha, kuri jne? Tapatalgud pole eriti hummaansed, kuid vaata ka sellest küljest, kui II maailmasõda poleks olnud, siis oleksime endi hukule tunduvalt lähedamal. Maakera ei suuda toita ka lõpmatult inimesi ning kuskil on piir. Inimesed lihtsalt ei oska eriti midagi tasakaalus hoida.
_________________
Froind
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

froind

aaa, ega ta vist polnudki eriti paha, kümned miljonid küll hukkusid tema käeläbi, aga mis sellest. ongi puhas plats...

tegelikult toimus nii meil kui venemaal tohutu inimkatastroof, mille tagajärgi lapime veel sada aastat kui mitte rohkem. eesti rahvuslik identiteet astus kohe kolm suurt sammu tagasi, aga globaalses mõttes peaks hiinlastele natuke ruumi küll tegema:))

tegelikult hiinlased juba regullivad oma sündivust, visalt aga siiski. india on olukord veel hullem, kuid eks neilgi tuleb varem või hiljem mõistus pähe. sinu jutt sõdade läbi maa tühjendamisest on küüniline.
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 5:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tushka väitis:
Kas püsivates iseloomu omadustes ongi inimene üldse süüdi, (ma jätaks müstikaga tõlgendamise julgelt välja) võibolla on antud persoon niimoodi tehtud. Me koosneme keemilistest reaktsioonidest millele on lisatud natuke elektrit, kergelt võib mõne keemiliseühendi vale doseerimine anda äärmusse kalduva emotsionaalsuse.


Tushka, LOE tänaste sõltumatute reaalteadlaste (nende omi, kes pole mõne korporatsiooni palgal) töid, ja lõpeta omal ajal keskkoolis eksamiks päheõpitud tarkustega vehklemine!
Tagasi üles
kuu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 15 Mai 2004
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

Tushka:
eks see mõneti kole ole, aga samas see teebki inimesest inimese - tunded. Iseasi on muidugi tunnete kontrollimine ja oskus mitte lasta kasvada neil ülepea, et nad ei hakkaks liialt elu mõjutama.
Mhmh, otseloomulikult. Emotsioonid kuuluvad inimese juurde, vastasel korral pole see ju inimene, vaid tundetu masin. Ja oled ju nõus, et oskus tunnetel mitte üle pea kasvada, tuleb mõnikord kasuks.
Loomadel samuti tunded, kuis siis muidu. Smile
Võibolla on need inimesed kibestunud, samas võivad ka mitte olla, inimese sisse ei näe. Võimalik et me näeme neid nii, oletame, hindame enda järgi...väga keeruline värk.
Keeruline värk tõesti, aga samas teeb see ka elu põnevaks. Õppides seda erinevust tundma, avastades kogu aeg uut. ...Inimese sisse tõesti ei näe. Sest on ka võimalik, et väga paljud etendavad teatud kindlat rolli, välja näitamata oma tõelisi emotsioone. Kindlasti hindame me teisi enamasti oma mätta otsast vaadatuna, oma põhimõtete ja väärtushinnangute alusel. Teeme oletusi jne. Aga Sa kindlasti nõustud, et on siiski osa inimesi, kes ei võta iseendaga midagi ette, aita ja püüa kuidas tahad, seisa või pea peal, aga ei midagi.
Kas püsivates iseloomu omadustes ongi inimene üldse süüdi, (ma jätaks müstikaga tõlgendamise julgelt välja) võibolla on antud persoon niimoodi tehtud. Me koosneme keemilistest reaktsioonidest millele on lisatud natuke elektrit, kergelt võib mõne keemiliseühendi vale doseerimine anda äärmusse kalduva emotsionaalsuse.
Püsivates iseloomuomadustes ei ole mõtet inimest süüdistada a la oled süüdi, et sündisid sellisena, aga midagi saab inimene enda juures siiski muuta, kui et selle asemel elu lõpuni vireleda. No kui keemiast rääkida, siis saab inimene ise ja teadlikult doseerida äärmusesse kalduvat emotsionaalsust enda jaoks parajaks. Iseasi muidugi, kas ta mõistab, et ta emotsioonid on äärmustesse kalduvad. Kui ta seda ei mõista, siis jääb kõik muidugi endiseks. No ja lõppudelõpuks, kes dikteerib, kustmaalt see paras doos algab ja kustmaalt lõpeb. Aga usun, et me räägime siiski enam-vähem samast asjast. Ülepaisutatud, tahtlik õelus, kadedus, kättemaks ei too sellele inimesele endale midagi head kaasa.
Tegelikult võid lausa tina teha, aga kõik sõnnid on sõnnide moodi ja neitsid neitsite moodi, erinevustega muidugi.
Tina teha ju võib, täna õhtul näiteks, aga ma nii põhjapanevalt ei väidaks. Erinevused muidugi on meis kõigis ja ka samade tähemärkide all sündinuis, aga ma siiski ei paneks kõiki sõnne ühte patta, või kaksikuid või neitsid.
Äkki siit algabki väike enesepettus ehk tahe laveerida kui eristada tahtmatu ja tahtlik tegu? Miks peaks siin vahet tegema, miks mitte pidevalt täierauaga uhada karistusi iga eksimuse eest.
Nojahh, kuidas keegi defineerib endale tahtlik ja mittetahtlik. Inimesed mõistavad ju pealtnäha tavalisi väljendeid sama erinevalt, kui erinevad nad isegi teineteisest on. Tahtlik kättemaks ( sellest vist räägime? ) eeldab tavaliselt ka pahatahtlikkust ja neid muid negatiivseid emotsioone. Kogemata, mitte ette planeerides, võib samuti teisele halba teha, aga see on motiivitu, etteplaneerimata. Viimasel juhul on inimesel ikkagi võimalus oma halb tegu/sõna heastada, vabandada. Kättemaks on tehtud sihilikust soovist teiset haavata, talle võimalikult palju halba teha. Võib olla leidub kättemaksjate hulgas ka vabandajaid, oma teo heastajaid, küllap ehk ongi nii, aga siiski ajend ja motiiv algselt oli teine.
Ja ütled ju isegi, et "meie inimeste seisukohast lõpetaks see suhteliselt ruttu meie eksistentsi vabatahtliku väljasuremise läbi. Kes sooviks eksida? " Nii et pidevalt IGA eksimuse eest täierauaga uhada karistusi ei saa. Oleneb siiski situatsioonist, eks.
Ohh, seda siin seletada läheb liiga pikaks ja keeruliseks.
Vot see kõik ajendaski mind ehk vastuvaidlema arvamusele nagu kõik mida teed saad tagasi. Sest see on õigustus, lohutus ja kuna seda ei saa kontrollida siis ka hirmutus.
Ahahh, no siis ehk rääkisime pisut teineteisest mööda või mõistsime valesti...Hirmutada ja õigustada-lohutada ei olnud mul küll plaanis. Ma ei rääkinud inimesest laias laastus, vaid patoloogilisest kurjamist. Nu ehk mõistad, mida mõtlen.
Ajaloost oleks hea näide, kodanik Stalin (eks neid ole teisigi, aga hetkel ei hakka sobrama). Kodanik tegi palju kurja, sai ta siis lõpuks karistatud? Kas sellisele on üldse karistust, mis oleks tegude tasuks? Muidugi võime ennast lohutada sellega ehk ta on kuskil põrgus või järgmises elus invaliid vms hästi koletut, aga kontrollida me seda ei saa.
Mhmh, nõus. Aga ma ütlesin ennist, et ega karistus ei pea alati olema füüsiline. Tegi ju Stalini naine enesetapu ja polnud tema isiklik elu sugugi nii roosiline, kui seda ette serveeriti. Luukeresid oli tema kapp paksult täis. Nojahh, aga siin Sul õigus muidugi, et "Kas sellisele on üldse karistust, mis oleks tegude tasuks?"
ega midagi lõpliku välja ei mõtle, see on selge:)
Taas õigus. Midagi lõplikku ei ole...ja seegi ühe põhjusena sellepärast, et igaüks meist näeb maailma erinevalt, erinevates värvides jne.
Kogu jutt taandub taas sellele, et inimene on keeruline oma omadustelt/olemuselt, et igaüks näb maailma ja inimesi erinevalt ja tõlgendab seda enda jaoks erinevalt ja et siiski tuleb kasuks mõnikord oma keema hakkavaid emotsioone taltsutada. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

coco

Kuna sa enamasti ei oska öelda mida ma valesti ütlen, siis kaotab igasugune viitamine mõtte.
Tagasi üles
Froind
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 1 Juun 2004
Postitusi: 55

PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 6:01 pm    Teema: Vasta viitega

Kahjuks on inimesi, kes ei mõista, et liigne sigimimine viib hävinguni. Ma ei öelnud, et sõda oleks ainuke viis regulleerida inimkonna arvu. Lihtsalt ütlesin, mida eine maailmasõda su heaks ka tegi (loe: ta ei hävitanud su elu).

tushka: Sa peaksid lugema Jüri Lina teoseid. Sealt saad teada, et hiinlaste rahvaarvu ei regulleerita ainult sündimusega. Peale selle said ka II maailmasõjas katsetuste osaliseks ka jaapanlased (2 linnas vaadati kuidas tuumapomm töötab ning väidetavalt tehti selest ka ena film s.t. mis juhtub kui tuumapomm tabab sihtmärki).
_________________
Froind
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 6:20 pm    Teema: Vasta viitega

froind

Hmm, sina siis järeltulijaid ei kavatse muretseda kuna maailmas niigi palju rahvast, okei sinu valik. Üks eestlane muidugi jälle vähem.

Teine maailmasõda ei teinud midagi minu heaks, küll ta tegi suurt kahju kaudselt ka mulle. Aga see on juba pikem jutt.

Jüri Lina oli vist suur vandenõu teoreetik, ah ei huvita need teooriad. Kindlasti on neis mõningal määral tõtt, aga liiga ühte väravasse jookseb kõik. Pealegi on mul omal silmad, kõrvad mille kaudu maailma tajuda.
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 9:41 pm    Teema: Vasta viitega

kuu

* Keeruline värk tõesti, aga samas teeb see ka elu põnevaks. Õppides seda erinevust tundma, avastades kogu aeg uut. ...Inimese sisse tõesti ei näe. Sest on ka võimalik, et väga paljud etendavad teatud kindlat rolli, välja näitamata oma tõelisi emotsioone. Kindlasti hindame me teisi enamasti oma mätta otsast vaadatuna, oma põhimõtete ja väärtushinnangute alusel. Teeme oletusi jne. Aga Sa kindlasti nõustud, et on siiski osa inimesi, kes ei võta iseendaga midagi ette, aita ja püüa kuidas tahad, seisa või pea peal, aga ei midagi.

Samas mida nad peaks ettevõtma, neil ju pole iseenesest viga midagi. Enam juhtudel tekib raskusi ehk poolte kokkusobitamisel ja sealt algavad erimeelsused.


* Püsivates iseloomuomadustes ei ole mõtet inimest süüdistada a la oled süüdi, et sündisid sellisena, aga midagi saab inimene enda juures siiski muuta, kui et selle asemel elu lõpuni vireleda. No kui keemiast rääkida, siis saab inimene ise ja teadlikult doseerida äärmusesse kalduvat emotsionaalsust enda jaoks parajaks.

See pole vist nii lihtne, sellisel juhul hoiab inimene emotsioone kinni, aga kui need lõpuks väljasaavad? Kui sul sünniga kaasneb äärmus siis kuidagi võimatu tundub sellest väljuda.

* Tina teha ju võib, täna õhtul näiteks, aga ma nii põhjapanevalt ei väidaks. Erinevused muidugi on meis kõigis ja ka samade tähemärkide all sündinuis, aga ma siiski ei paneks kõiki sõnne ühte patta, või kaksikuid või neitsid.

Kategoorilist siin maailmas pole ja ma nõus, aga ühised tunnusjooned on olemas. Seda ei sa eitada.

* Ahahh, no siis ehk rääkisime pisut teineteisest mööda või mõistsime valesti...Hirmutada ja õigustada-lohutada ei olnud mul küll plaanis. Ma ei rääkinud inimesest laias laastus, vaid patoloogilisest kurjamist. Nu ehk mõistad, mida mõtlen.

Ei, ma ei mõelnud sellist. Mõtlesin rohkem seda, et see toimugi niivõrd väliselt kui sisemiselt. Nu see enesepettus, lohutus, õigustus.Smile

* Mhmh, nõus. Aga ma ütlesin ennist, et ega karistus ei pea alati olema füüsiline. Tegi ju Stalini naine enesetapu ja polnud tema isiklik elu sugugi nii roosiline, kui seda ette serveeriti. Luukeresid oli tema kapp paksult täis. Nojahh, aga siin Sul õigus muidugi, et "Kas sellisele on üldse karistust, mis oleks tegude tasuks?"

Ma ei kujuta ette eriti karistust mis pole füüsiline, milline see karistus olla võiks, eriti kui see peaks peale inimese surma toimuma?

Stalini biograafiaid olen juhtunud lugema, nu ta oli suht harimatu, hundiseadustes elav paranoiline ma ei teagi mis. Minu jaoks inimvare, tema enda jaoks ehk maailmavalitseja...kipun siiski arvama, et ega ta isegi mõelnud sellepeale nagu midagi võiks valesti olla.
Tagasi üles
kuu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 15 Mai 2004
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

Tushka:
Samas mida nad peaks ettevõtma, neil ju pole iseenesest viga midagi. Enam juhtudel tekib raskusi ehk poolte kokkusobitamisel ja sealt algavad erimeelsused.
Jah, aga ütlesingi ju eespool, et paljud ei näe seda lihtsalt enese juures. Pooli kokkusobitada võib olla raske, aga mitte võimatu. Et suhe toimiks ei saa ju ainult üks pool kogu aeg anda. Kui teine pool on alalõpmata rahulolematu ja süüdistab kõigis ebaõnnestumistes teisi/teist, siis ma kahtlen, kas see suhe püsima jääb.
Nu ja kui inimene ise oma probleeme ei näe ja ei tunnista, siis ei saa ka teised aidata.
See pole vist nii lihtne, sellisel juhul hoiab inimene emotsioone kinni, aga kui need lõpuks väljasaavad? Kui sul sünniga kaasneb äärmus siis kuidagi võimatu tundub sellest väljuda.
Oma emotsioone ei ole vajagi kinni hoida ja endasse korjata. Aga see on ka erinevas situatsioonis erinev. Iga inimene vihastab, solvub, on ehk nati õelgi...see kõik on normaalne ja inimlik. Aga on olukordi, kus oma vihapurskeid ja kontrollimatut raevu võiks ikka kontrollida, samuti sõnu, mida suust välja ajada. Aga see, millest me siin teemas räägime, nagu...no kuidas ma ütlen...paranoiline, patoloogiline viha ja vihkamine, õelus, kättemaks kadedus jne, vat see ma arvan, et sellised omadused ei ole inimesel kaasasündinud, vaid need on siiski elu jooksul omandatud, kujundatud-kujunenud erinevatel põhjustel. Ja neid saab parandada, kui endal vaid tahtmist on.
Kategoorilist siin maailmas pole ja ma nõus, aga ühised tunnusjooned on olemas. Seda ei sa eitada.
Võimalik.
Ei, ma ei mõelnud sellist. Mõtlesin rohkem seda, et see toimugi niivõrd väliselt kui sisemiselt. Nu see enesepettus, lohutus, õigustus
Nojahh, kui laias laastus võtta, siis võib küll inimesel mõnikord alateadvuses selline asi kolksuda. Enesele ehk tegelikult teadvustamatagi.
Ma ei kujuta ette eriti karistust mis pole füüsiline, milline see karistus olla võiks, eriti kui see peaks peale inimese surma toimuma?
Ei, ma ei mõelnud peale surma. Nu ma rääkisin enne kogu selle eelneva jutu baasil ja kontekstis. Karistada sai ta sellega, et tema isiklik elu oli untsus. Ning kätt lehvitava ja naeratava maski taga oli tegelikult saamatu ja pahur vanamees. Omamoodi õnnetugi....Aga ega Stalin ise muidugi oma vussi läinud isiklikku elu sellega ei seostanud ega otseloomulikult ta ei mõelnud selle peale, et midagi valesti on. Oli ta tõesti paranoiline ja harimatu, võimu ihkav, mille saavutamiseks ei valinud vahendeid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Püh Juul 04, 2004 12:49 am    Teema: Vasta viitega

Froind, ma olen rääkinud debiilikutega kes räägivad et teine maailmasõda oli ju hea ka, tehnika ja meditsiin arenes, aga keegi ei mõtle et ilma sõjata oleks see võinud kümnekordselt areneda. See on nüüd küll hea mõte et maailmasõda pole halb sest see ei tapnud sind ennast, see tappis teisi, sina võid rahulikult hitleri lipuga ringi joosta. no mõtle natuke ise enda mõtete peale.

Tuska, sinusugune inimene vist on see kes ise üldse vigu ei tee või siis kodus enesenuhtlemisega tegeleb või õõd otsa enda patte kahetseb, vastasel juhul ei oleks sellisel kättemaksuhimul küll õigust ja sa oleks lihtsalt üks väike inimene kes teiste silmas näeb palki aga enda silmas ei näe pindugi. Ja muidugi sinu areng jah koosneb ainult keemilistest reaktsioonidest ja usu mida sa usud, karistustest see sind ei päästa. Sa Tushka mõtle nüüd kelel arvelt tuleks ruumi teha kas mõne hiinlase kes proovib igatpidi Kõiksusega kooskõlas elada või sinusuguse idioodi arvelt. Niiet ära virise Kuu jutt on väga õige.

Muidugi inimese teeb inimeseks (väikese tähega) see et ta teeb vigu ja sellega te ennast vabandate, aga miks ta idioot siis vingub ja silmad kinni ja hambad ristis eksistentsi vastu võitlema hakkab kui ta selle pärast ka kannatama peab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group