Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Hirm

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
jaquzy
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 20 Juul 2008
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: Püh Aug 10, 2008 9:32 pm    Teema: Hirm Vasta viitega

Kas keegi oskab öelda,on see võimalik et hirm tekitab kõhus probleeme,eelkõige gaase?
Hirmu all mõtlen ka pabistamist ja närvitsemist...
Samas oleks tänulik kui keegi räägiks kuidas saab ennast maha rahustada...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
klaabu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 8 Veeb 2008
Postitusi: 11

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 7:45 pm    Teema: Re: Hirm Vasta viitega

jaquzy kirjutas:
Kas keegi oskab öelda,on see võimalik et hirm tekitab kõhus probleeme,eelkõige gaase?
Hirmu all mõtlen ka pabistamist ja närvitsemist...
Samas oleks tänulik kui keegi räägiks kuidas saab ennast maha rahustada...


Hirmul on erinevaid "sümptomeid". Näiteks kui mina tunnen end närvilisena, siis hakkan alati higistama. Ei puudu ka pingetunne kõhust ning mõju seedimisele.
Aga oled sa mõelnud sellele, et hirm on peljalt tunne? See tunne ei saa sulle midagi halba teha, kuigi sinu mõistus käitub vastavalt sellele tundele ning hakkab looma sulle sinu reaalsust, mis lähtub just hirmu tundest. Hirm on normaalne tunne, aga muutub ebanormaalseks siis kui hirmutekitavaid asju pole meie läheduses. Kui sul on probleeme ärevuse ja hirmuga, võib-olla isegi foobiate või häirivate mõtetega, siis näitab see seda, et sinu ärevust kontrollivad organid ajus (amygdala) on nn. programmeeritud pingelisemale tasemele, ehk siis piltlikult öeldes on sinu ärevust kontrolliv termostaat viidud viimase peale ning see on sinna pidama jäänud. Ning su alateadvus on selle omaks võtnud. Sa tunned pidevat pinget, ärevust ja võid tunda veel erinevaid tundeid ja mõtteid, mis ei pruugi olla seotud vastava olukorra või seisundiga. Kuigi sina tead, et see ei ole normaalne, on su aju selle omaks võtnud.
Kuidas sellest siis jagu saada? Sa pead protsessi ümber pöörama. Mina soovitaksin sul proovida lõdvestuda. Sageli ei suuda palju ärevuse ja pinge all kannatajad lõdvestuda, sest nende aju ei arvates on nad lõdvestunud. Seejärel hakkab su alateadvus omandama meetodit, mis aitab sul ennast jälle normaalselt tunda. Kui sind häirivad veel ärevus ja pinged ning hirm või mõni muu vorm, mis ei ole sulle omane, siis tea seda, et sa ei ole veel suutnud täielikult ennast lõdvaks lasta ning alateadvusesse sisendada pingelangust. Kui sinu alateadvus on kord selle omandanud ei ole enam tagasiteed - sa tunned end koheselt paremini ning saad taas olla sina ise, vaba hirmust, ärevusest ja teistest sümptomitest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
klaabu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 8 Veeb 2008
Postitusi: 11

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 8:19 pm    Teema: Vasta viitega

Amygdala on organ ajus, mis on seotud paljude teiste ajuorganite funktsioneerimisega ning mõjutab neid. Ühtlasi reguleerub ta ka pingeid ning ärevust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
jaquzy
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 20 Juul 2008
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 8:20 pm    Teema: Re: Hirm Vasta viitega

klaabu kirjutas:
jaquzy kirjutas:
Kas keegi oskab öelda,on see võimalik et hirm tekitab kõhus probleeme,eelkõige gaase?
Hirmu all mõtlen ka pabistamist ja närvitsemist...
Samas oleks tänulik kui keegi räägiks kuidas saab ennast maha rahustada...


Hirmul on erinevaid "sümptomeid". Näiteks kui mina tunnen end närvilisena, siis hakkan alati higistama. Ei puudu ka pingetunne kõhust ning mõju seedimisele.
Aga oled sa mõelnud sellele, et hirm on peljalt tunne? See tunne ei saa sulle midagi halba teha, kuigi sinu mõistus käitub vastavalt sellele tundele ning hakkab looma sulle sinu reaalsust, mis lähtub just hirmu tundest. Hirm on normaalne tunne, aga muutub ebanormaalseks siis kui hirmutekitavaid asju pole meie läheduses. Kui sul on probleeme ärevuse ja hirmuga, võib-olla isegi foobiate või häirivate mõtetega, siis näitab see seda, et sinu ärevust kontrollivad organid ajus (amygdala) on nn. programmeeritud pingelisemale tasemele, ehk siis piltlikult öeldes on sinu ärevust kontrolliv termostaat viidud viimase peale ning see on sinna pidama jäänud. Ning su alateadvus on selle omaks võtnud. Sa tunned pidevat pinget, ärevust ja võid tunda veel erinevaid tundeid ja mõtteid, mis ei pruugi olla seotud vastava olukorra või seisundiga. Kuigi sina tead, et see ei ole normaalne, on su aju selle omaks võtnud.
Kuidas sellest siis jagu saada? Sa pead protsessi ümber pöörama. Mina soovitaksin sul proovida lõdvestuda. Sageli ei suuda palju ärevuse ja pinge all kannatajad lõdvestuda, sest nende aju ei arvates on nad lõdvestunud. Seejärel hakkab su alateadvus omandama meetodit, mis aitab sul ennast jälle normaalselt tunda. Kui sind häirivad veel ärevus ja pinged ning hirm või mõni muu vorm, mis ei ole sulle omane, siis tea seda, et sa ei ole veel suutnud täielikult ennast lõdvaks lasta ning alateadvusesse sisendada pingelangust. Kui sinu alateadvus on kord selle omandanud ei ole enam tagasiteed - sa tunned end koheselt paremini ning saad taas olla sina ise, vaba hirmust, ärevusest ja teistest sümptomitest.


Tean seda teemat,aga asi selles et ma ei oska ennast lõdvestada...äkki sul oli mõni meetod,kõige hullem on siis kui ma pean koolis loengus olema...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
klaabu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 8 Veeb 2008
Postitusi: 11

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tean, mida sa tunned ja tegelikult sa suudad lõdvestuda. Antud meetod ongi see, mis aitab. Kui sa tunned ikka ülemäärast pinget ja ärevust, siis tea, et sa ei ole veel lõdvestunud.
See, kui pead pidama loengut auditooriumile või rahvahulgale, on muidugi midagi, mis tekitab emotsionaalset ebamugavust, pingeid ja ärevust. Aga see on loomulik tunne. Kui mina pidin auditooriumi ees esinema, mäletan, et mu sõnad jäid suhu kinni ning ma ei suutnud rääkida ega häälikuid õigesti hääldada. Suust tuli välja mingine häälitsus...ei suutnud ennast kokku võtta ning keskenduda. Kui ma hiljem proovisin mõista oma hirmu, siis leidsin seda, et ma ei olnud saavutanud kontakti publikuga, kuna olin liiga enesesse tõmbunud. Kuigi seal auditooriumis oli inimesi, kes mulle ei meeldinud, inimesed kes meeldisid ja sõbrad, kes polnud mind varem sellisena näinud, ei suutnud ma iseendaks jääda, kuna kaotasin kontakti ning seega ka iseenda. Ma tean seda tunnet, mis on kui kümned silmapaarid sind puurivad. Ja tagantjärele tean ma ka seda, et mul ei ole mitte midagi häbeneda enda suhtes - ma meeldin iseendale nii seest kui väljast. Aga tea ka seda, et need kümned on need, kes ise ei ole ehk suutelised loengut andma või on sinust rumalamad. Elu räägib sinuga ning seab sinu ette just neid olukordi - ning see näitab selgelt, et sa pead enda juures üht või teist asja täiendama või arendama. Äkki saab sinust kunagi keegi väga kuulus, kes peab massidele esinema?
Publikut või olukorda tajudes võid sa ju oma asja lihtsalt paberilehe pealt ka maha lugeda ning siis oma kohale minna. Mitte midagi ei juhtu. Ma soovitaksin sul saavutada silmside oma publikuga - seal ei ole mitte midagi hirmuäratavat.Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
jaquzy
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 20 Juul 2008
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

klaabu kirjutas:
Ma tean, mida sa tunned ja tegelikult sa suudad lõdvestuda. Antud meetod ongi see, mis aitab. Kui sa tunned ikka ülemäärast pinget ja ärevust, siis tea, et sa ei ole veel lõdvestunud.
See, kui pead pidama loengut auditooriumile või rahvahulgale, on muidugi midagi, mis tekitab emotsionaalset ebamugavust, pingeid ja ärevust. Aga see on loomulik tunne. Kui mina pidin auditooriumi ees esinema, mäletan, et mu sõnad jäid suhu kinni ning ma ei suutnud rääkida ega häälikuid õigesti hääldada. Suust tuli välja mingine häälitsus...ei suutnud ennast kokku võtta ning keskenduda. Kui ma hiljem proovisin mõista oma hirmu, siis leidsin seda, et ma ei olnud saavutanud kontakti publikuga, kuna olin liiga enesesse tõmbunud. Kuigi seal auditooriumis oli inimesi, kes mulle ei meeldinud, inimesed kes meeldisid ja sõbrad, kes polnud mind varem sellisena näinud, ei suutnud ma iseendaks jääda, kuna kaotasin kontakti ning seega ka iseenda. Ma tean seda tunnet, mis on kui kümned silmapaarid sind puurivad. Ja tagantjärele tean ma ka seda, et mul ei ole mitte midagi häbeneda enda suhtes - ma meeldin iseendale nii seest kui väljast. Aga tea ka seda, et need kümned on need, kes ise ei ole ehk suutelised loengut andma või on sinust rumalamad. Elu räägib sinuga ning seab sinu ette just neid olukordi - ning see näitab selgelt, et sa pead enda juures üht või teist asja täiendama või arendama. Äkki saab sinust kunagi keegi väga kuulus, kes peab massidele esinema?
Publikut või olukorda tajudes võid sa ju oma asja lihtsalt paberilehe pealt ka maha lugeda ning siis oma kohale minna. Mitte midagi ei juhtu. Ma soovitaksin sul saavutada silmside oma publikuga - seal ei ole mitte midagi hirmuäratavat.Smile


Sorry aga sa oled valesti aru saanud,paanika tekib mul siis kui ma istun pingis ,haudvaikuses,või pean kuulama õppejõudu,esinemist ma ei karda absoluutselt!!!võin minna ja rääkida nii palju kui tahan jne...see mind ei häiri.See hirm tekis mul sellest et mul on laktoositalumatus ja vahel kõht häälitseb,ükskord häälitses eksami ajal ja kursaõde hakkas täiega naerma,pidin maa alla vajuma.Sellest ajast on mu hirm iga korraga kasvand ja nyyd ma enam ei julge koooli minnagi...rääkimata tunnis istumisest...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
klaabu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 8 Veeb 2008
Postitusi: 11

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

hästi, nüüd siis tean....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

Hirmu tunne "ütleb", et olukord, situatsioon on tundmatu. Ehk on vaja juhendajat, õpetajat.
Mul näit. kui puhastun, hakkan tajuma uusi asju ja see tekitab hirmu ...
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
jaquzy
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 20 Juul 2008
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: Kolm Sept 03, 2008 9:10 pm    Teema: Vasta viitega

siin ja seal kirjutas:
Hirmu tunne "ütleb", et olukord, situatsioon on tundmatu. Ehk on vaja juhendajat, õpetajat.
Mul näit. kui puhastun, hakkan tajuma uusi asju ja see tekitab hirmu ...


Mida see tähendab et kui puhastud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Nelj Sept 04, 2008 7:10 am    Teema: Vasta viitega

Õigem oleks vist öelda: puhastatakse, roogitakse kõntsa maha. Ja inimisel on mitu keha ka. Kellele on kanal loodud, need käivad teadlikult põrgus puhastumas ...
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2008 1:17 am    Teema: Vasta viitega

muideks, amygdala tähendab ka mõrumandlit.

aga hirmust.
hirmu on võimalik maha võtta.
tule ja tegeleme sellega, võta privas ühendust.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
outrageous
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 24 Sept 2009
Postitusi: 41
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

maximus kirjutas:
Õigem oleks vist öelda: puhastatakse, roogitakse kõntsa maha. Ja inimisel on mitu keha ka. Kellele on kanal loodud, need käivad teadlikult põrgus puhastumas ...



mis sümptomeid see puhastumine veel põhjustada võib ?
_________________
Endless mass of human stupidity.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 9:37 pm    Teema: Vasta viitega

outrageous kirjutas:
maximus kirjutas:
Õigem oleks vist öelda: puhastatakse, roogitakse kõntsa maha. Ja inimisel on mitu keha ka. Kellele on kanal loodud, need käivad teadlikult põrgus puhastumas ...



mis sümptomeid see puhastumine veel põhjustada võib ?

kõike, mida võib liigitada kui väljapõletamist või väljapesemist.
oksendamine, kõhulahtisus, palavik, jne.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group