Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Veri ei pĂĽsi veresoontes
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Teis Juul 15, 2008 9:51 pm    Teema: Veri ei pĂĽsi veresoontes Vasta viitega

Vahetevahel tekivad jalgadele punased pisikesed täpid(kuni põlveni) või peenikesed jooned.Kuu aega tagasi vbolla tekkisid esimest korda, peale jooksmist, tavaliselt tekivadki peale jooksmist.Ei tea miks sooned verd lekivad.Tegelikult peaks normaalne olema et pisikesed sooned verd lekivad aga see protsess on kiire, et mingeid nähtavat ''löövet'' ei jää.Keegi teab?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
enesearmastaja
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 3 Jan 2008
Postitusi: 96

PostitusPostitatud: Kolm Juul 16, 2008 10:58 am    Teema: Vasta viitega

Minul oli jällegi mingil perioondil umbes 5x järjest üle 2 nädala nii et veresooned lõhkesid sedasi jala peal, et järele jäi 4x3cm sinikas/verevalum Confused Ja mina ka ei tea, millest see oli. Nüüd paar kuud ei ole olnud enam..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Roosi
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 11 Juul 2008
Postitusi: 389
Asukoht: maa

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2008 11:58 am    Teema: Re: Veri ei pĂĽsi veresoontes Vasta viitega

nattydread kirjutas:
Vahetevahel tekivad jalgadele punased pisikesed täpid(kuni põlveni) või peenikesed jooned.Kuu aega tagasi vbolla tekkisid esimest korda, peale jooksmist, tavaliselt tekivadki peale jooksmist.Ei tea miks sooned verd lekivad.Tegelikult peaks normaalne olema et pisikesed sooned verd lekivad aga see protsess on kiire, et mingeid nähtavat ''löövet'' ei jää.Keegi teab?


Mina tean mis see on. Need on nagu jah verejoonekesed käisin kunagi nendega arsti juures ning ta ütles, et see võis mul tulla sellest, et võtsin kaalus liiga kiiresti juurde ja külmetamistest. Ning mul on nad hästi pikad ning ki mul hakkab väga kõlm ning mul on ainult alukad jalas see hetk lähevad nad tavaliselt tulipunasteks. Aga nüüd olen alla võtnud ning pole enam seda täheldanud, et nad punaseks oleks läinud. Aga nad on hetkel mul ikkagi siuksed valged jooned nagu pool sõlmelised ka veits. Praegult on nad mul hästi helevalged, pole eriti näha. Aga mulle öeldi, et pole mõtet neid opereerida ennem kui olen lapsed sünnitanud, sest siis võivad nad uuesti tulla. Öeldi ka et need midagi hullu ei tee see on lihtsalt ilu küsimus. Aga mul on ka mõned väiksed veenilaiendid allpool ning need võivad kunagi küll jah jalgu väsitama hakata.
_________________
Palju armastust!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2008 3:17 pm    Teema: Vasta viitega

Sul pilti on endast kus sa alukates oled Smile ? Noh ma ei tea, pole kaalus juurde võtnud, ma arvan et mu keha ei omanda miskit ainet hästi mis teeb kapilaaride seinad nõrgaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2008 4:03 pm    Teema: Vasta viitega

otsi märksõna "vaskuliit" (vist oli?) all netist.
peaks olema teatud tĂĽĂĽpi allergiline reakstioon.
(noh, see pole üllatus, et aeg-ajalt meie kehad oskavad iseenese vastu kah allergilised olla, nii et välismõjudest ma ei räägigi).
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
condor_krõõt
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2008 4:16 pm    Teema: Re: Veri ei pĂĽsi veresoontes Vasta viitega

Roosi kirjutas:

Mina tean mis see on. Need on nagu jah verejoonekesed käisin kunagi nendega arsti juures ning ta ütles, et see võis mul tulla sellest, et võtsin kaalus liiga kiiresti juurde ja külmetamistest. Ning mul on nad hästi pikad ning ki mul hakkab väga kõlm ning mul on ainult alukad jalas see hetk lähevad nad tavaliselt tulipunasteks. Aga nüüd olen alla võtnud ning pole enam seda täheldanud, et nad punaseks oleks läinud. Aga nad on hetkel mul ikkagi siuksed valged jooned nagu pool sõlmelised ka veits. Praegult on nad mul hästi helevalged, pole eriti näha. Aga mulle öeldi, et pole mõtet neid opereerida ennem kui olen lapsed sünnitanud, sest siis võivad nad uuesti tulla. Öeldi ka et need midagi hullu ei tee see on lihtsalt ilu küsimus. Aga mul on ka mõned väiksed veenilaiendid allpool ning need võivad kunagi küll jah jalgu väsitama hakata.


arvatavasti on siin hoopis tegemist sidekoe venitusarmidega ja neid nimetataxe striiadex. enamasti tekivad need kõhule ja reitele. kuna tegemist on armistunud sidekoega, siis need pole enam "ravitavad". mida väixema elastsusega on sidekude, seda kergemini striiad tulevad ja seda eriti kaalu tõusul ja raseduse ajal. mingil määral annab ennetada naha niisutamine kehakreemidega, kuid 100% abi pole ka sellest.
Tagasi üles
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2008 4:57 pm    Teema: Vasta viitega

Kas vaskuliiti mitte veresoonte põletikuks ei nimetata? Igatahes ma uurin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Juul 18, 2008 1:02 am    Teema: Vasta viitega

striiad ei ole mitte verelise lisandiga ja nad ei kao kuhugi kui juba tekkinud on.
paljudel pikkadel inimestel, kes on kiiresti kasvanud, on keha peal striiasid, ehk et nahk on aeglasemalt kasvanud, kui muu keha ja pidanud venima rebenedes.
aga vaskuliit võib olla ka 2 päeva kestev ja ükski põletik ei kesta 2 päeva.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Reede Juul 18, 2008 10:11 am    Teema: Vasta viitega

Inimene.ee annab vastuseks:

Vaskuliit

ka veresoonte põletik
Allergiline vaskuliit;
nekrotiseeriv vaskuliit
Vasculitis (lad.k)
Vasculitis (ingl.k)

Seletus
Vaskuliidi ehk veresoonte põletiku korral tekib kudede hävimine, armistumine ning veresoonte seinte vohamine, mis võib lõppeda veresoone ummistumisega....


Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Laup Juul 19, 2008 6:09 pm    Teema: Re: Veri ei pĂĽsi veresoontes Vasta viitega

nattydread kirjutas:
Vahetevahel tekivad jalgadele punased pisikesed täpid(kuni põlveni) või peenikesed jooned.Kuu aega tagasi vbolla tekkisid esimest korda, peale jooksmist, tavaliselt tekivadki peale jooksmist.Ei tea miks sooned verd lekivad.Tegelikult peaks normaalne olema et pisikesed sooned verd lekivad aga see protsess on kiire, et mingeid nähtavat ''löövet'' ei jää.Keegi teab?


esiteks, sinu huvi tervise küsimuste vastu on ebatavaliselt suur. jääb mulje, et sa põed kõike korraga ja kordamööda, millest vähegi lugenud -kuulnud oled. sellise asja kohta on ka nimetus-hypochondria.

teisalt sa pĂĽĂĽad meeleheitlikult oma tervislikku seisundit igakĂĽlgselt parandada/taastada.

sinu eas, kummaline jällegi. terve inimene sinu vanuses ei mõtle pidevalt tervisele.

Sellised täppverevalumid (petehhiad) on iseloomulikud kõikidele protsessidele, mille korral on:

a) probleeme veresoonte seinte terviklikkuse ja läbilaskvusega. (põletikud, autoimmuunprotsessid, allergiad, ravimallergiad, puudus teatud vitamiinidest- vitamiin K ja P eelkõige.
b) probleeme vereloome ja hĂĽĂĽbimisprotsessidega.
c) probleemid toitumisega.

Petehhiad, esinevad tavaliselt allasetsevatel kehaosadel, (seal kus raskusjõu mõju veenide seintele on suurem, st jalgadel hüppeliigese piirkonnas, jalalaba pinnal, säärte eesosal periosti ehk luuümbrise piirkonnas.
Kui nad tekivad puhtalt füüsiliste pingutuste korral, eriti umbsed jalanõud, palavus higistamine ja jooks asfaldil koosmõjul, siis võib seda pidada suht tavaliseks nähtuseks ning see veel ei tähenda iseenesest haigust. (ära jookse asfaldil, jookse metsarajal)
tekivad mõne tunniga ning jalgadele rahu andes kaovad tavaliselt paari päevaga.

Veenipõletike (ka veresoonte põletike korral üldiselt)l ja südamehaigetel, aga on nende hulk suurem, nahk omandab pruunika pigmentatsiooni, kaasnevad lihaste kramplikkus, jalad valutavad. Põletike korral on võimalik ka nahapinna kuumenemine. Veresoonte põletike ja süsteemsete immuunprotsesside korral on täppverevalumeid ka siselunditel, soolteseinas ja suu limaskestadel (kuid neid sa ilma erimeetoditeta ei näe), ning nahaosadel, mis saavad suurema mehhaanilise mõjutuse osaliseks. (näiteks õlarihm jne).

Püüdes lahendada oma probleeme toitumise kaudu-oled otsapidi õigel teel (maksateema).

Maks ja vereloome on tihedalt seotud vere ja ka veresoonte seisundiga.
Kui sa pole just tulnud hiljutiselt missioonilt kenade rättpeade territooriumilt, siis ehk võib kiirituse , raskemetallide mürgistused ja muud sarnased vereloomet-maksa kahjustavad asjad kõrvale jätta. Joomise kui sellise välistad teises teemas ise.

Jäävad toitumine ja immuunreaktsioonid. (peaaegu kõik allergiad, vaskuliidid ja reumaatilised haigused on immuunhaigused, kuigi teaduslik meditsiin seda veel nii üheselt ei tunnista). Tee ensele selgeks, mis on oma ja mis võõras, mille vastu vaimselt võitled, ning miks teed seda allasurutult.
Tavalisemaid asju, mida immuunhaiguste füüsilise põhjusena ei teadvustata, on tavaline lehmapiim, eriti selle poest saadav antibiootikume täistopitud vorm. Põhjustab tegelikult hulga probleeme sooltes, immuunkomplekse nahas ja neerudes ja väljenduvad need ilmingud vaskuliidi, nahaekseemide ja nefriitidena (neerupäsmakeste immuunne kahjustus). Eesti elanikkonnast ~30 % ei talu laktoosi, paljud ka gluteeni.

Rääkisid et sul toit kõhus roiskub.
Sinu eelnevas teemas kirjeldatu ei ole mitte mao happeregulatsiooni häire, vaid sa ei seedi osa aineid, mida sisse sööd (so teatud valke-ja neid ebavajalikke antibiootikume). Milliseid, seda saad teada suht katse eksitus meetodil. Mina alustaks piima (ka või) ja punase liha söömise eemaldamisest menüüst. Piima mitte tarvitamise effektid ilmnevad täiel määral umbes poole aasta jooksul, mitte koheselt.

Kui on konkreetselt veenipõletikega tegu, siis kiirema leevenduse saamiseks on olemas Venorutooni nimeline ravim, nü kriisiabiks kuid ka ennetava vahendina.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Laup Juul 19, 2008 6:40 pm    Teema: Vasta viitega

Avastasin, et mul on keha mille eest hoolitseda.See foorum hiilgab tervise osas,huvitav on!Ikka ja jälle jõuan autoimmuunsuse ja maksa juurde.

Jällegi üks informatiivne postitus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Laup Juul 19, 2008 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

Piima tarbimise lõpetasin ca pool aastat tagasi,üldse piimatoodete - juust, hapukoor, jäätis... viimasel ajal jäätis ikka läheb vahest. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Juul 19, 2008 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

siin oli ka vihje gluteenile, kuskilt lugesin, et selle vastu pidavat olema allergilisi 2x rohkem kui laktoosi puhul.
olen täheldanud, et pind on suht laiem, see tähendab allergiat teraviljatoodetele välja arvatud riis ja tatar.
ehk siis tasub katsetada, mis juhtub, kui kogu teravili tavaliselt välja jätta: minule mõjus väga hästi.
igatahes pideva väljajätmise juures.
siiski kui tunnen isu (ja seda esineb tavaliselt peale suuremat energiakaotust ĂĽhekorse asjana), siis rahuldan selle koheselt ja ok.
edasi olen ilma saia, leiva, sepiku, helveste, kookide, mĂĽsli, putrude, pasta, makaronide jm sellisteta.
söön palju kala, liha, rasva, suhkrut, piima, kohupiima (laktoosiallergiat mul pole), mune, puuvilja, köögivilja.
olen sealjuures sale ja tugev.
seedimine ja muu on korras.
väga tasa taanduvad ka miskid vanad kroonilised tõved.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Laup Juul 19, 2008 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen gluteeni kohta ka lugenud.Autoimmunsuse häire - tsöliaakia(coeliac disease)...kõhuõõne haigus? Neil inimestel on gluteeni vastu ülitundlikkus.

Mis te autoimmunsusest teate?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Püh Juul 27, 2008 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Jalgadele enam täpikesi tekkinud pole, kohta vahetasid. Täna ilmusid kätele, pärast muru peal lesimist, ilma särgita. Äkki on mingi allergia jah, muru/heina suhtes. Olen tähelepannud, et murul/heinas olles tekivad tavaliselt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
satori
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 12 Juul 2008
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Püh Juul 27, 2008 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

nattydread kirjutas:
Jalgadele enam täpikesi tekkinud pole, kohta vahetasid. Täna ilmusid kätele, pärast muru peal lesimist, ilma särgita. Äkki on mingi allergia jah, muru/heina suhtes. Olen tähelepannud, et murul/heinas olles tekivad tavaliselt.


Ma mõistan väga hästi mida sa tunned!!!!! Mul tekivad ALATI murul peesitades need täpikesed Very Happy ja rääkimata veel mustrist mille jultunud rohulibled vajutavad minu pehmesse ihusse. See on suisa eluohtlik ettevõtmine! Kõige jubedam kui ka veel sipelgad ja sääsed otsustavad tutvuda minu kehamaastikuga Sad siis jääb hing vaevu-vaevu nööriga kaela.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Püh Juul 27, 2008 4:09 pm    Teema: Vasta viitega

Oled arstil käinud või uurinud ka sellekohta, mis teada saanud oled? Putukate vastu pole mul miskit, nagu ikka, sääse/parmu hammustusets jääb sügelev punn mõneks ajaks, vahest ei jää sedagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nipi
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 6 Apr 2008
Postitusi: 647

PostitusPostitatud: Püh Juul 27, 2008 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.tarbija24.ee/110708/esileht/olulised_teemad/tarbija24/reis/339599.php
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Püh Juul 27, 2008 11:42 pm    Teema: Vasta viitega

Nipi, AE AE Exclamation
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
nipi
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 6 Apr 2008
Postitusi: 647

PostitusPostitatud: Püh Juul 27, 2008 11:48 pm    Teema: Vasta viitega

kuuldel
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group