Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

ogma
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2008 4:22 pm    Teema: ogma Vasta viitega

kas keegi jagab midagi ogmast ja oghamist?
teretulnud on kÔik info, eriti eestikeelne.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Püh Juul 06, 2008 9:09 pm    Teema: Vasta viitega

Veidi eestikeelset sain siit:

Mingi teema Tuulepesas

Inglisekeelset kah...

http://en.wikipedia.org/wiki/Ogma

http://en.wikipedia.org/wiki/Ogham
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 2:17 am    Teema: Vasta viitega

debiilikud on need tĂŒĂŒbid tuulepesas.
oghamil pole midagi ĂŒhist ennustamisega.
see on iidne kiri, ennekristuse eelsest ajast.
ruunide alus.
ok, seda on nimetatud puukirjaks, aga seda ei kasutatud ennustamiseks, siis mitte kĂŒll.
mida kÔike ei pea minu silmad ka nÀgema Rolling Eyes

vikipeedias ogma kohta kÀivat ma tean Crying or Very sad tahtsin rohkem
oghami kohta on ĂŒht-teist, mida ei teadnud.
aitÀh.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Andromeeda
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 1:37 pm    Teema: Vasta viitega

Ei ole ruunide alus, ruunid on palju vanemad, ogmah on ruunide kohalik tuletis
Ruunid on vanemad, kui sumeri kiri, hieroglĂŒĂŒfid ja sanskrit. HieroglĂŒĂŒfide areng oli paralleelne, st ei toetunud ruunidele. Sanskrit on ĂŒhe ruunikirja vormi tuletis.


Viimati muutis seda Andromeeda (Esm Juul 07, 2008 8:30 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

HÀÀ kĂŒsimus. Sahistasin veidi riiulites ja mujal, aga ei leidnud eriti miskit tĂ”sisemat. Tuleks kĂŒsida kes olid keldid (ma ei mĂ”tle siin tĂ€napĂ€evaseid iirlasi!), kust nad tulid ja kunas nad endale ogma said. Ehk siis, kas ogma leiutati keltide eksisteerimise ajal vĂ”i said nad selle varasematelt olijatelt. Nimetus on tuletet keldi panteoni "thotist" ehk tarkusejumalast (Ogg-mah), kes oma profiililt on tĂŒĂŒpiline "valgustaja". Ehk siis selle kirja pĂ€ritolu ja tagamaid aitaksid otsida jĂ€rgmised kĂŒsimused: millisest hĂ”imupesast pĂ€rinevad keldi hĂ”imud, millal ja kus nad on liikunud ja kellega kontakteerunud (hirmus lai teema, palju eestikeelset kirjandust kah olemas); millise keele ĂŒlesehitusega ogma kĂ”ige paremini ĂŒhildub ehk millises keeles on seda kirja kiĂ”ige lihtsam kasutada (foneetika, silpide moodustamine jms); millise kultuuriga ĂŒhildub ogma vaimne struktuur (mĂ€rkide kĂ”rgem tĂ€hendus, filosoofia, kalender jne). Haldjanool, mis sa arvad, kas see kiri oli praegustel Briti saartel olemas enne kelte vĂ”i tuli see sinna nendega kaasa? Milline kiri oli Böömimaale ja Ungarisse jĂ”dnud keltidel ja milline neil, kes jĂ”udsid Galaatiasse?

Ogma ja ennustamine. Iga tĂ€hestiku (mistahes kirjaliigi puhul alates piltkirjast ja hieroglĂŒĂŒfidest kuni foiniikia (semiidid) kirjani vĂ€lja, kus igale mĂ€rgile on omistatud mitu tĂ€hendusvĂ€lja - kirjamĂ€rk, vĂ€e sĂŒmbol (lugu) - on mingil ajaperioodil olnud tavaks kasutada tĂ€hestikku ennustamisel. See on eeldanud preestrikeele ehk ĂŒlemkirja (sĂŒmbolite ja lugude teadmine/tajumne) tundmist. Ogma pole erand. Kui eraldiseisev tĂ€hemĂ€rk sisaldab infovĂ€ljas kirjeldust mĂ”nest vĂ€elisest vĂ”i vĂ€ljalisest aspektist (olgu siis vĂ”i mĂ”nd universumi ĂŒlesehituse reeglit vĂ”i arengufaasi kirjeldust ), siis on sellist mĂ€rki vĂ”imalik kasutada ennustamises. Kui kĂŒsitakse, millise mĂ”ju all vĂ”i millisest jĂ”ust lĂ€htuvalt mĂ”ni asi toimub vĂ”i saab toimuma.

Aga ikkagi hÀÀ kĂŒsimus haldjanoolel: ogma kui ruunikirja alus? MĂ€rkide ajaline jĂ€rjestamine ilusama "kĂ€ekirja" vĂ”i siis jĂ€lle primitiivsuse jĂ€rgi ei anna tihti tulemust. Vastuse annaks praegu tuntava ruunikirja ja ogma ĂŒlemkeelte vĂ”rdlus (filosoofia, lood, sĂŒgavamad tĂ€henduskihid). Eks sa vĂ”rdle... Kas ĂŒks on teise plagiaat? Kahjuks pole kummastki ĂŒlemkirjast suurt miskit sĂ€ilinud. See, mida ruunilugudest praegu teatakse on ju lihtsalt paari aastatuhande vanune ollivuud. On's ogmaga parem seis?
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2008 3:09 pm    Teema: Vasta viitega

itika.
sattusin naljaka asja otsa.
kuna mu tÔetunnetus on paigas, siis tean, et seal kirjeldatud ogma-teema ja muu keldindus on tÔene.
st lÀbi kolme raamatu on vihjeid sellele.
tegu on ajaviiteromaanide sarjaga, mida on kirjutanud tuntud vanade keltide uurija peterb berresford ellis kirjanikunine peter tremayne all ja mille on vÀlja andnud ek odamees ja hiljuti.

kui nĂŒĂŒd korjata kokku sealt see info, mis ta on kirjutanud keltide kohta ja liita sellele http://www.luup.ee/media5/art93.html...
tÔsi, see keerab palju pea peale.

asi lÀks minu jaoks arvestatavaks, kui juhuslikult sain kÀtte, kes on selle luubi teksti autor.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Kolm Juul 09, 2008 8:39 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool! Luubi link ei tööta, vÀljaanne on oma töö lÔpetand, kas kuskil puhvris veel ripub? Tahan luuuugedaaaaaaaaaaÀÀÀÀÀÀÀ!

P.S. eeldan, et vÀljaanne on raamatukogus kah olemas - Àkki saaks ilmumisandmed (number, aastakÀik).
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
stereobrain
Pruun pÀike
Pruun pÀike


Liitunud: 26 Juul 2004
Postitusi: 339

PostitusPostitatud: Kolm Juul 09, 2008 9:52 am    Teema: Vasta viitega

noole lingi otsa sattus kolm punkti. vĂ”ta need Ă€ra ja tekst tuleb ette kĂŒll.
mind ajas see tekst vĂ€heke ... uppi, sest sellest saab justnagu jĂ€reldada, et eestlased olid muistsel aal nagu mingi superhĂ”im, mis ruulis terves euroopas. samas leidub selliseid rahvusromantilisi tekste pea kĂ”ikidel euroopa rahvastel. huvitav ainult, kuidas nad kĂ”ik euroopasse sel ajal Ă€ra mahtusid? aga rahvustunde puhevileajamiseks kĂ€rab see sai baba maaletooja ĂŒllitis imehĂ€sti, kui sĂ”elaga enne hoolega lĂ€bi ei kĂ€i.
_________________
delirium tremens
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
.Raul.
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Kolm Juul 09, 2008 11:45 am    Teema: Vasta viitega

http://www.vaimumaailm.ee/viewtopic.php?t=4808&start=20
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Kolm Juul 09, 2008 11:42 pm    Teema: Vasta viitega

Lugesin seda Luubi artiklit... ja hakkasin vahutama Laughing

Tunne nagu PĂ€tsu-aegset alternatiivajalugu oleks lugenud.
Kui oleks kĂ”ik viited allikmaterjalidele paigas, siis kontrolliks (samuti neid allikmaterjale). Praegu on vĂ€hemalt pooled viited puudu. Toodud tsitaatide tĂ”lkeid tahaks kah kontrollida. KĂ”ige naljakam oli sĂ”na "raamat" etĂŒmoloogia. Teine samasugune oli "kiriku" kohta. No ja kasvĂ”i see viljavihkude saatmine - millal ja kus on vilja kasvatatud ja millist vilja? Kui seostada see Deelose-lugu meie-sugu rahvaga, siis tuleb ĂŒle vaadata kogu pĂ”llumajandusega seotud sĂ”navara etĂŒmoloogia. Ugrilasi eurooplasteks tegevat sĂ”navara tuleb otsida merega seotud valdkondadest, metsast, jahipidamisest ja manamisest.

Artiklis on kÔrvale jÀetud kasaarid - pÔhja-semiidi hÔim (nn. valged juudid), kellel on samuti olnud Euroopas oma riik ja kes olid omal ajal vaimsetes asjades kÔvad tegijad (vÔrreldes lÔuna-juutidega, kes oma jehoovakummardamise otsa kukkusid). Nende hÔimu jÀÀnuste toel tÔusid russid slaavi poolel riigini (Novgorod).

Üks on kindel. Kaugema mineviku ja juurte abil ammutavad rahvad endale jĂ”udu. Venelased ajavad praegu taga oma Hyperboread. Viimane aeg oleks hoopis eestlastel hambad sinna taha ajada. Tegemist on vanema tsivilisatsiooniga, mille jÀÀnuseid on avastatud Koola poolsaarelt ja mida venkud praegu varjava (avalikke vĂ€ljakaevamisi ei ole). Tahetakse sellest tsivilisatsioonist teha omale juuretis. Samas on see meile lĂ€hemal kui neile. Samadel pĂ”hjustel vaikitakse maha teised piirkonnad - millised vĂ€ljakaevamised toimuvad aladel, millest on rÀÀkinud Vanga oma nĂ€gemustega seoses? Ei milngid! Aga seal olid kasaarid. Neist ei taha kuulda ei venkud ega tĂ€napĂ€evased juudid.

MĂŒsteeriumid. Kahjuks pole ma nĂ”us selles osas, et bardide-druiidide kultuuri juuretis on sama kui aestidel. Nii ruunikirjal kui keldi panteonil lasub lĂ”unapoolsete mĂŒsteeriumite jĂ€lg - kultuur on teine. "Ruun" (indo-euro!) ei ole meie sĂ”na ja selle vaste eesti keeles on tĂ”esti "kiri" tĂ€henduses tĂ€hendusega mĂ€rk. PĂ”hjala mĂŒsteeriumid nĂ€ivad olevat Hyperborea pĂ€ritolu. Selgituseks. MĂŒsteeriumid on vaimsed lood, mida mĂ€ngiti lĂ€bi nagu teatrit, nagu pĂŒhitsust ja salvestati looduslikesse vĂ€ljadesse vĂ”i looduslik+tehislik objekti vĂ€ljadesse ning hiljem lauldi sealt jĂ€lle maha, kuid verbaalsesse kirja kunagi ei pandud. Kui lĂ”unapoolseid algeurooplasi otsida, siis otsige baskide juurest. Samuti tuleks tĂ€helepanu pöörata Iirimaa vĂ€ikese rahva legendidele. Alates Kreeka-MĂŒkeenest lĂ€bi Rooma kuni kaasaegsete vereliini-juttudeni vĂ€lja kannab lĂ”una-mĂŒsteeriumite ehk Atlantise-Egiptuse liini jĂ€lgi. Selgituseks. LĂ”unamĂŒsteeriumide suund: universumi leidmine enda seest. PĂ”hjamĂŒsteeriumide suund: enda leidmine kĂ”ikjal universumis.

No nĂ”nna. Palju vaieldavat juttu minu poolt. Kraabin oma pliidi siis ĂŒlekeend vahust puhtakse Mr. Green
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Juul 10, 2008 3:53 pm    Teema: Vasta viitega

peangi silmas, et sÔela peab kasutama.
aga..
kui lugeda seda nii, nagu teksti PEAKS lugema, mitte nii, nagu me harjunud oleme...

st, prooviks, mitte vĂ”tma aluseks selle, mis on siiamaani paika pandud ja teaduslikult kinnitatud, vaid vastupidi, otsida POOLTargumente sellele, mis on PRAEGU kirja pandud ja suhtuma esialgu rahulikult sellesse, mida see ĂŒmber lĂŒkkab.
(muideks, nii tehakse kÔik murrangulised teadusavastused.. Laughing ).
tavaliselt otsitakse VASTUargumente ise seda tÀhele panemata.
st millegipĂ€rast töötab oponeerimise sĂŒsteem laitmatult.
teine pool mitte.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Reede Juul 11, 2008 6:36 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool, ma proovisingi nĂ”nda lugeda, nagu soovitasid. Ma ei eita selles artiklis esitatud hĂŒpoteese ja unistusi (see on unistus, mis vĂ”iks olla tĂ”si, mu arust). Lihtsalt see on nigel artikkel, sest pole mindud laiatarbetsitaatidest kaugemale ja on jĂ€etud vĂ€ga palju materjali kasutamata. Kuna formaadiks on keskmise pikkusega essee, siis ega ei vĂ”imaldagi palju enam sinna sisse tĂ”mmata. Peabki tegema valikuid, aga kahjuks on mindud kergema vastupanu teed ja kasutatud nigelaid faktiseoseid. Kratsid natuke kĂŒĂŒnega (usu mind, tĂ€itsa heade kavatsustega, mitte ĂŒmberlĂŒkkamiseks!), ja ei pea vastu need sillad. VĂ”ibolla ma lugesin kehvasti, aga ma ei leidnud sealt nĂ€iteks sellist nime nagu Kalevi Wiik. See mees on sama asja juba Ă€ra tĂ”estanud nĂ”nda, et vĂ€ga vĂ€hesed oponeerivad teadlased (noh, ma mĂ”tlen neid prof, dr fil jne) on julgenud kobiseda. Eesti ja soome sugu rahvaste muistsel vĂ€el on tĂ”si taga, kuid seda pole veel kĂ€tte saadud - on otsitud toetuspunkte kas valedest kohtadest vĂ”i seostatud nĂ”rgalt olemasolevaid fakte. Ma siin vahutasin vĂ€heke venkude teemal just seepĂ€rast, et neil on see n. ö. riigieelarvesse pandud - Ă€ra tĂ”estad vene vaimsuse pĂ€rinemine Hyperboreast. Liiguvad rahad, teadlased töötavad selle nimel, kaasatud on meedia ja haridussĂŒsteem ning palgatud hulk sensse takkapihta, et asja vĂ€rsena hoida. Eestis on sel alal vĂ€ga vĂ€he tegijaid. Tugevamatest Meri pĂ”hjavalge ja uuemast ajast ĂŒks Saarema vaarao teemaline raamat. Varasemad kipuvad jÀÀma sinna sumeriromantika maile.

Miks ma siin virisen siis? Aga seepĂ€rast, et ei ole mul plaanis oma elust ja energiast tohutut panust teha just sinna valdkonda, vat ei ole kutsumust, aga tarbida muistset vĂ€gevust ikkagi tahaks. Ja seisab veski vete pÀÀl... Ma tean, et kui ma hakkaks enda lĂ”buks fakte otsima ja nende ĂŒmber sĂ”dima, siis oleks see hulk tĂ€namatut tööd ja vĂ€he villa. Kukuks vĂ€lja vĂ”ib-olla mĂ”ni taoline artiklike nagu see Luubist pĂ€rit - kerge ĂŒle sĂ”ita ja kerge sĂ”eluda, aga mĂ”ju vĂ”i muutust mitte mingisugust.

Ogma juurde tagasi. Skandinaviseerunud nimekujudega ruunid nagu meil siin praegu saadaval on (raamatuid jalaga segada!), on pinnapealne vĂ€rk. Kui ogma kaudu annab kaugemale vaadata ja minna, siis anna teada, haldjanool! Vigala Sassi ruunikĂ€sitlus pĂŒĂŒab olla eestipĂ€rane, seal on eestikeelsed nimed vĂ€hemalt. See on vana taasloomine pea tĂŒhjalt kohalt. KirjamĂ€rkide lugude taasloomine vĂ”ib anda tulemust, vĂ”ib mitte. olenevalt taaslooja vĂ€est ja kasutajate jĂ”ust. Aga see ei peegelda muud kui kaasaegset maailmapilti. NĂ”nda on Sassi mĂ€rgid ja lood ikkagi uued, mitte iidsed. Vanem kiri oleks seos muistse egregori (no olgu, ma kasutan siin seda sĂ”na tĂ€henduses "maailmapilt" vahelduse mĂ”ttes) ja kaasaegse vahel. Ja vĂ€ga tugev side. Kahjuks ei ole seda va vanemat maailmapilti veel suudetud vĂ€lja kaevata.

P.S. Ma praegast lausa naudin neid vĂ€iteid, et vaarao Ehnaton ja Mooses olid ĂŒks ja sama isik. Leiaks Eesti ajaloost mĂ”ne sellise riuka...
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Juul 14, 2008 2:16 pm    Teema: Vasta viitega

Need PĂ”hjala legendid annavad juba ise vihjeid, et seal omakorda midagi taga vĂ”ib olla. NĂ€iteks aaside ja vaanide kohtumise lugu... See, kuidas Odin inimesed valmis tegi... jne jne jne. Nii et vĂ”ib olla kĂŒll, et see, mida meile PĂ”hjala vĂ€rgina ette söödetakse, pole tegelikult just originaalne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2008 1:25 am    Teema: Vasta viitega

panen ĂŒhe lingi, mis vĂ”imaldab huvitavat mĂ”tteaarendust:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=133364

ja haakub selle "vahutamise" teemaga...
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2008 8:50 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
panen ĂŒhe lingi, mis vĂ”imaldab huvitavat mĂ”tteaarendust:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=133364

ja haakub selle "vahutamise" teemaga...


Meeldib see artikkel. Muistse eestlasvÀgevuse tagaajajad keskenduvadki viimasel ajal liiga palju rannikule. Unustatakse Àra, et sisemaal kah peale karude ja pÔtrade ja oletatavalt primitiivse linnusekultuuri kah miskit oli.
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
naine
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2008 11:09 am    Teema: Vasta viitega

stereobrain kirjutas:
noole lingi otsa sattus kolm punkti. vĂ”ta need Ă€ra ja tekst tuleb ette kĂŒll.
mind ajas see tekst vĂ€heke ... uppi, sest sellest saab justnagu jĂ€reldada, et eestlased olid muistsel aal nagu mingi superhĂ”im, mis ruulis terves euroopas. samas leidub selliseid rahvusromantilisi tekste pea kĂ”ikidel euroopa rahvastel. huvitav ainult, kuidas nad kĂ”ik euroopasse sel ajal Ă€ra mahtusid? aga rahvustunde puhevileajamiseks kĂ€rab see sai baba maaletooja ĂŒllitis imehĂ€sti, kui sĂ”elaga enne hoolega lĂ€bi ei kĂ€i.


Enn Kaljo, hea kuntsnik aga minuteada tegeleb idamaiste jumalatega.. oli vist nii.. Igatahes on ta neid tekste k6vasti kirjutanud, ei tea kyll mis alustel. Panin kuskile lingikogu tema teemadest aga mul pole ligip22su lingiteemase Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2008 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:
haldjanool kirjutas:
panen ĂŒhe lingi, mis vĂ”imaldab huvitavat mĂ”tteaarendust:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=133364

ja haakub selle "vahutamise" teemaga...


Meeldib see artikkel. Muistse eestlasvÀgevuse tagaajajad keskenduvadki viimasel ajal liiga palju rannikule. Unustatakse Àra, et sisemaal kah peale karude ja pÔtrade ja oletatavalt primitiivse linnusekultuuri kah miskit oli.


ma pidasin silmas seda, mis aja perioodist oli jutt.
kui teha jÀreldus, et sellist positsiooni ei saavuta nii 100 aastaga, siis...
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Laup Juul 26, 2008 1:11 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
ma pidasin silmas seda, mis aja perioodist oli jutt.
kui teha jÀreldus, et sellist positsiooni ei saavuta nii 100 aastaga, siis...


Noh, see on ju ilmselge. KĂ”rgvaimseid (regi)laule ei laulda samuti Ă”hukese kultuurikihi peal seistes - mida ma olen tahtnud enam-vĂ€hem igas oma viimasel ajal siia foorumisse postitatud keeleteemalises kirjutises ĂŒtelda. haldjanool, me rÀÀgime ĂŒhest ja samast asjast. Iga jĂ€rgnev domineeriv ajalugu kirjutav kultuur peab enda teelt pĂŒhkima mĂ€lestuse eelnevast. Eestlasi ei hĂ€vitatud mitte pĂ”hjseta (s.t. jĂ€id kaubateedele ette ega lasknud profitit lĂ”igata jms plĂ€ma).
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Juul 26, 2008 6:11 pm    Teema: Vasta viitega

..ehk, et tark oleks korjata kokku kÔik nÀppu hakkavd vihjed.
sest palju on neid, kes nende vihjete otsa ei satu ja/vĂ”i neid analĂŒĂŒsida ei oska.
...ja palju on neid, kes rÀÀgivad, et eestlastele tĂ”i arengu ĂŒldse...kristlus.
et enne seda oli siin juhm ja tume maa, kus miskid vaesed (aga vaene ei tegele kultuuriga, vaene tegeleb söögiga), muud maailma mittemÔistvad (vÔi heal juhul vÀga valesti mÔistvad) tegelased vaid oma tagumikualust mÀtast nÀgid.
liiga palju on teadlikku hÀmamist.
aga abiks on seegi, kui ka mĂ”ni ĂŒksik teisiti mĂ”tlema hakkab.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Itika
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Püh Juul 27, 2008 3:03 pm    Teema: Vasta viitega

Jep, aga taolisi korjandusi on tehtud ajast aega. Osad on kaduma lĂ€inud, osad vĂ€lja naerdud, osad tolmuvad riiulil nagu too erakordne raudrĂŒĂŒ. Toon nĂ€itena lingi vikkerlasse:

http://tuulepesa.zzz.ee/viewtopic.php?t=622&sid=fcd49d7d6f371f33d9824a382d3ae89d

Kuna mul on olnud tĂ”rge Vikkeri kui isiku aktsepteerimisega (ja on senini), siis vĂ€hendab see minu kontaktivĂ”imet antud lingil ilmneva infoga tĂ€itsa tuntavalt Mad Ometi on see just nn. pudemete kogumise ĂŒks ilusamaid nĂ€iteid. Sarnane paradoks ilmneks nii mĂ”neski lugejas, kui kogumiskoht tekiks siia foorumisse. Ma pole sellise kogumise vastu, sest tasapisi, kuigi mitte elutöö sihiga (aga töömaht nĂ”uaks!) olen seda teinud. Ja kui ma ĂŒldse midagi vÀÀrtuslikumana tunduvat olen leidnud, siis siia ĂŒlesriputamast ja selle ĂŒmber keksimast ei ole veel Ă€ra vĂ€sinud Twisted Evil

Juhul, kui kellelgi paganatest on vĂ”ime vaadata minevikus eksisteerinud eesti-soome sugu rahvaste kultuuri egregori... Ehk: mis oli selles nii vastukarva 12.-13. sajandil Euroopat valitsenu dualislikule ( nĂ€iteks kat. kirik contra katarid) ĂŒhendvĂ€ljale, mis oma sisemises konfliktsuses mu meelest toimib konfliktienergia akude kĂ€ivitaja ja toimimas hoidjana ka tĂ€na (hoolimata Toki vĂ€idetest, et on ĂŒhele vĂ”i teisele "Ă€ra teinud). Milline oli maailmakorra ĂŒlesehituse kirjeldus, mida siinkandis tunnustati? Materiaalne kultuur (keraamikast relvade ja muude pudinateni) lĂ€htub maailmanĂ€gemist reguleerivast struktuurist, selle aktiivsusest, tĂ”usudest-langustest, sĂŒnnist, hÀÀbumisest. Mis struktuur see oli?
_________________
Must KaardivÀgi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group