Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Eesti rahva muistsed hiied
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 8:03 pm    Teema: Eesti rahva muistsed hiied Vasta viitega

Räägime hiitest, kui eestlase pühadest kohtadest.
Millistes hiites olete käinud ning mida tundnud/kogenud/teadvustanud?

Räägin oma mõtetest.
Arvan, et hiis on hea koht maaga ühenduse võtmiseks. Kui ennast sealsele avada, võib saada erinevaid maast tulevaid teadmisi enda kohta.
Näiteks üks asi, mida ma nii selgelt ühes hiies olles tundsin, oli adumus, et maal ning taevas ehk looduses on kõik nii kindlat paika pandud ja säetud - kõik toimib. Aga siis jookseb seal ringi inimene, kes on nii eksinud ja nii heitumas. Ja siis on nii kahju, et see inimene ei oska näha ja tahta kõike seda, mida talle tegelikult külluslikult tahetakse pakkuda.

Veel tekkis selline mõte, et vanasti olid ju meil siin eestimaal pühamuteks kirikud. See võis olla ka sellepärast, et inimene just arendas arhidektuuri ja materjaalset poolt - oskust oma keha kaitsta. Baseerub ju kapitalistlik raha ülistav mõtteviiski ühel kristluse harul - protestantismil. Hiied on aga oma vaimu kaitsmise ja arendamise õppe pühamuteks. Hiied võiksid olla aluseks eestluse ja selle puhta tegeliku kultuuri leidmisel ning arendamisel. Hiis ju sümboliseerib inimese poolset taotlust leida loodusega kooskõla. Eriti seda kontekstis, kus kirik sümboliseerib loodusest eraldumist, näilist tunnet, et oled looduse valitseja.

Mis Teie asjast arvate?
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

Väike täpsustus. Eestlastel pole kunagi pühamuks kirik olnud.
Kiriku rajasid ristisõdurid ja sundisid rahvast sinna minema.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tegin paaril päeval lõuna nikastust muru peal. Nii hää oli, hiit pold vajagi. Mõlemal korral andis maa märku, justkui ütles (ärkamise momendil mingi mõistmine) mida hing igatseb ja võõrad süsteemid selle ümber lagunesid.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 12:24 am    Teema: Vasta viitega

Tokroda
Tead, arvan, et see täpsustus ei olegi nii väike.
Miks tõin üleüldse teksti sisse kristluse temaatika, oli nägemus, et inimesele on just loodus pühamuks, mida kristlus ei võimalda. Selleks, et anda inimestele nägemus uuest vaatevinklist. Üldiselt on ühiskond oma lapsi õpetanud kirikuid pühaks pidama, aga selline inimenergia nagu pühaks pidamine on ju täiesti suunatav.

Norn
Maa räägib meiega kus me ka iganes poleks. Igal paigal on oma lugu ja tunne. Aga hiitel on mingi eraldi väli.

Tjah, see on nüüd tugevasti segatud nende maausuliste ja taarausulistega. Nad seal püüavad rahvale õpetada mingeid traditsioone - näiteks mingid koputused ja kummardused sisenemisel. Mina aga ei taha sellega minna enne kaasa, kui pole ise sisemas tundnud selle õigsust või vajadust.
On üks asi, mis mind veel häirib. Näiteks Kassinurme hiies on sisenemisel ning kõigi kolme ohvrikivi kohal suured puust ristid, millel on ring ümber. Nii kui seda nägin, pistsin sellele hiie hooldajale seletama, et mis mõttes? Rist just sulgeb maa seest tuleva väe kinni, et see inimesteni ei jõuaks ja ring hoiab kõik uuendused ära. See onuke mulle siis vastu, et jah-jah ja seletas edasi oma "tarka" juttu. Käisin pärast proovimas - need ristid seal päris toredasti on liigutatavad Rolling Eyes kes teab, kes teab, mis nende elukesega veel juhtuda võib...

Veel tundsin ära sellise asja, et ühe kivi juurest läks hästi tugev eneriga voog teise juurde. Ehk siis üks lükkas ja teine tõmbas. Pidin ennast tugevasti eitama, et vastu suunda liikuda. See oli isegi kohati ebameeldiv. Lisaks veel asjaolu, et avastasin, et üks minu teisik jäigi selle lükkava kivi juurde seisma. Mõtlesin, et las ta siis olla seal - uurib, vaatab, kogeb, küsib.
On kellelgi kogemusi või teadmisi selliste asjaolude kohta? Tundsin tõesti, et seal saab igasugu asju teha, ainult teadmisi on veits vähe.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 12:41 am    Teema: Vasta viitega

Mis asja rist teeb?

Kas tõesti inimesed on nii totrad, et näevad ainult risti kritlikust seisukohast?

Rist on kujundina vanem kui kristlus. Ja nüüd risti kristlusega seostades on täpselt sama idiootne kui haakristi seostada ainult Hitleriga Twisted Evil

Maausulised kummardavad selle pärast hiidesisenedes, et nad austavad kohalike energiaid mis seal hiies on. Nad austavad energiaid mida on inimesed hiitesse jätnud.
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 12:43 am    Teema: Vasta viitega

olgu, mul on vist paranoia Laughing
Ringi ristiga saab tõlgendada ka ilmarattana, kus on neli ilmakaart.
Võib-olla olen mina see, kes selleni pole veel jõudnud. Ma ei saa aru, miks loomulikke asju rikkuda.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!


Viimati muutis seda Pilleriin (Laup Juun 07, 2008 12:52 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 12:43 am    Teema: Vasta viitega

rRstimotiivi on kasutatud juba varajasel rauaajal. Rahvatraditsioonis oli ristil kaitsev tähendus, ühtlasi on ta ka üldise õnne märk
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 12:57 am    Teema: Vasta viitega

Olgu, siis ma järeldan, et kui on olemas oma tugev maailm, siis kaitseb rist tõesti - keegi ei saa sisse, uks on suletud, see tagab edu ja õnne.

Aga millist maailma, milliseid energiaid me kaitseme, kui paneme hiie uksele ning ohvrikivide kohale risti?
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 1:01 am    Teema: Vasta viitega

Kuidas suletud uksest saab õnn ja edu sisse tulla?

Kaitseme enda maailma ...
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 1:13 am    Teema: Vasta viitega

Maailmal on piirid ja kui need piirid on tugevad, siis ei saa iga suvaline tegelane vabalt sisse segadust tekitama tulla. Kui kõik toimib ja uks avatakse vaid teretulnutele, siis tulebki edu ja õnn.

Ma siiralt loodan, et see on siis ikka see meie, eestlaste oma päris maailm. Loodan, et need ringiga ristid pole seal lihtsalt efektitsemise ja odava laiale massile peale minemise eesmärgil püstitatud. Aga jään endiselt kahtlevale seisukohale...
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 1:27 am    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
Ma siiralt loodan, et see on siis ikka see meie, eestlaste oma päris maailm. Loodan, et need ringiga ristid pole seal lihtsalt efektitsemise ja odava laiale massile peale minemise eesmärgil püstitatud. Aga jään endiselt kahtlevale seisukohale...
Oled tõesti paranoiline ...
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 4:17 am    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Väike täpsustus. Eestlastel pole kunagi pühamuks kirik olnud.
Kiriku rajasid ristisõdurid ja sundisid rahvast sinna minema.

Vist mingil ekskursioonil ekskursioonijuht rääkis mulle et tehti veel ka nii, et kirikuid rajati meelega vanade eestlaste haudade peale. Et ainult kirikusse tulles saaks eestlased enda surnud sugulasi mälestada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 4:41 am    Teema: Vasta viitega

Tollel ajal ei maetud. Vaid põletati.

Aga jah. Kirikud rajati reeglina meie esivanemate pühadesse kohtadesse. Et inimesed ikka käiksid mööda tuttavat teed. Twisted Evil
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 11:55 am    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
olgu, mul on vist paranoia Laughing
Ringi ristiga saab tõlgendada ka ilmarattana, kus on neli ilmakaart.
Võib-olla olen mina see, kes selleni pole veel jõudnud. Ma ei saa aru, miks loomulikke asju rikkuda.


Võrdsete haaradega rist sümboliseeris minu teada inimest ja ring selle ümber Ilma, kus elati.
Loomulikkuse taotlus ju igati tore, aga kas hiiski 100% loomulik, kui hiie ümber puudel lastud kasvada ja selle sees plats lagedaks raiutud (eeldan et nii see vist oli)? Ja teab kui loomulik siin foorumis kirjutaminegi on??? Wink
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

Rist kui sümbolmõju tähendab blokeerimist.
Kristlus on risti erastanud. Ta tahab ise blokeerida enda äranägemise järgi.

Näiteks hauale risti panek on väga halb. Taaskehastus raskendatud.
Pühakoja katusele risti panek blokeerib vaimsuse ja võimaldab illosioonil levida
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mel
Arengumaag


Liitunud: 25 Nov 2006
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Kinnisvara nurga pealt tuleks kirikud lammutada ja üürikorterid neisse teha.Minu visioon.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

.Raul. kirjutas:
Tollel ajal ei maetud. Vaid põletati.

Aga jah. Kirikud rajati reeglina meie esivanemate pühadesse kohtadesse. Et inimesed ikka käiksid mööda tuttavat teed. Twisted Evil

Mis kuradima mööda tuttavat teed. Ei ole siin vaja ilustada midagi kristlaste kuritegusid. Tehti nii et eestlastel poleks paganliku uskumuse reegleid järgides muud võimalust kui kirikusse minna.
Ja seda sõna haud võisin ma valesti mäletada, aga mingid kohad ju olid kus nad neid põletamisi läbi viisid. Ja laipu kummardamas käisid nad ju arvatavasti ka seal kus nad neid põletanud olid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

hiied kasvasid sinna, kus olid energiasambad.
sealt sai tervist, jõudu ja muud ja see muutus pühaks kohaks.
igas hiies oli lagendik väravakohaga/väeauguga.
kirikud ehitati samuti sammaste peale, täiesti teadlikult.
olen vestelnud pastoriga, kes on ise mõõtnud üle kõik eestimaa kirikud.
kõikides on sammas keskel, (ma pole kirikuarhitekuuri asjatundja) seal kus peakäik ristub kõrvalkäiguga.
st, tegu ei saa olla juhusega, kui nii täpselt on sätitud.

ja igasuguseid tõlgendusi oli võimalik anda ristile.
ega muidu hunnik mittekristlasi seda kui talismani kaelas ei kanna.
iseasi on see, et tegelik tähendus maeti maha.

samas, see, et kristus poodi risti, näitab, et rooma võim teadlikult sellega üritas blokeerida tüübi levitatud uskumust.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

Turkian kirjutas:

Mis kuradima mööda tuttavat teed. Ei ole siin vaja ilustada midagi kristlaste kuritegusid. Tehti nii et eestlastel poleks paganliku uskumuse reegleid järgides muud võimalust kui kirikusse minna.
Ja seda sõna haud võisin ma valesti mäletada, aga mingid kohad ju olid kus nad neid põletamisi läbi viisid. Ja laipu kummardamas käisid nad ju arvatavasti ka seal kus nad neid põletanud olid.
Tola. Twisted Evil Kus ma ilustan?

Jah tehti küll nii. Inimesed olid harjunud käima näiteks hiies ja kui sinna ehitati kirik, siis inimestele oli ju see tee juba tuttav.

See on umbes nii, et kui inimesed on harjunud käima mingis pargis ja kui sinna ehitada kaubanduskeskus siis sellesse kaubanduskeskusesse lähevad inimesed "meelsamini" kui kuskile tühermaale ehitatud kaubanduskeskus kus inimesed ei ole harjunud käima.

Ehk puhas manipulatsioon.
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2008 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

Punane rist tähendab humanistlikku satanismi ja meditsiiniäri, J. J. Rembo ütles selle peale: "Go home (fucking christians)!"
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group