Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

needused
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Naima
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
Naima kirjutas:

objektiivsuse mĂ”iste on toonud sisse demagoogid lihtsalt, objektiivselt pole ĂŒhelgi inimesel, jumalal, vĂ”i jĂ”ul, vms. ... vĂ”imalik midagi vĂ”tta, seega ma ei saa aru miks Sa seda usud, et inimesel on selline vĂ”ime... vĂ”tta midagi objektiivselt?


Objektiivne PÔrgu on reaalsuse poolel, seotud tuleviku visualiseerimise-projekteerimise ja ruumitajuga (tegeleb aju kiirusagar, nii parem kui vasak?).
Subjektiivne PĂ”rgu on antireaalsuse poolel, seotud psĂŒĂŒhika tunnetuse-töötluse ja minevikumĂ€lestustega (aju oimusagar, nii parem kui vasak?).


subjektiivsuse vastand pole minumeelest objektiivsus, vaid mittesubjektiivsus,

kuid ruumitaju on minumeelest ikka alati subjektiivne, lihtsa katsega koheselt tÔestatav. visualiseerimisest ja muust rÀÀkimata, kÔik tÀiesti subjektiivsed nÀhtused ju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

gladiaator kirjutas:
Olen kuulnud,et kÔige efektiivsemad on surija needused st.,kui keegi kÀrvates kellelegi needuse peale paneb.Surija tajud pidid surmahetkel vÔimenduma 200x-selt vÔimalik,et ka siis vÀgi tÔuseb mingi hetk enne hÀÀbumist.
Vaatasin hiljuti ren-tv pealt dok. filmi,kus rÀÀkis analoogsetel teemadel ka needustest ja inimese tegude kajastumisest oma jĂ€reltulijate saatuses,seal rÀÀgiti.et DNA on nii peenike vigur,et kajastab vanemate pahategusi oma jĂ€rglaste saatuses,nĂ€iteks hakkavad jĂ€rglastel telomeerid lĂŒhenema,kui vanemad on palju sitta keeranud ja nad surevad enneagselt Ă€ra,sellega pĂ”hjendati seal suguvĂ”sa needusi,kus lapsed jĂ€rjest surid,selline teaduslik karma teooria.
Oli ka teisi variante,mis DNA-d pidi edasi kandusid,ĂŒldiselt seostati seal DNA-d ja energeetikat.


Surija infot, eriti sajatuse vormis ka vĂ”etakse (lastakse ligi) reeglina jĂ”ulisemalt, piisava vastupanuvĂ”imeta. Seega ikkagi lastakse ise needus ligi, kuid kui tal tĂ”esti ka tajud avaramad ja tabab Ă€ra just need karmalised eeldused, mis siis ka dna-sse kodeeritud, vĂ”ib see inimese enesekaitse kĂŒll ĂŒsna tĂŒmaks teha. Kuulda surija suust midagi, mida kasvĂ”i alateadlikult oled endas tundnud ja eks isegi kartnud, vĂ”ib hirmu jĂ”ul muuta selle inimese oma peas kordi hullemaks kui asi vÀÀrt. Huvitav, kas need lĂŒhemad telomeerid vĂ”i misasjad need on, nĂ€iteks positiivsel foonil, nagu Wahya siin kirjeldas, kasvaksid jĂ€lle pikemaks?


Viimati muutis seda Kr66t (Püh Okt 31, 2010 11:00 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Okt 30, 2010 12:59 am    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:

subjektiivsuse vastand pole minumeelest objektiivsus, vaid mittesubjektiivsus, kuid ruumitaju on minumeelest ikka alati subjektiivne, lihtsa katsega koheselt tÔestatav. visualiseerimisest ja muust rÀÀkimata, kÔik tÀiesti subjektiivsed nÀhtused ju.



mis mĂŒstilist tĂ€hendust objektiivsusele veel omistada?
reaalne elu on erinevate meetoditega nn. objektiivselt mÀÀratletav(muidu poleks inimestel ĂŒldsegi objektiivselt kokkulepitud keeli ega sĂŒmboleid, mida subjektiivselt lahtimĂ”testada). visualiseerimist ja muid ulmasid ongi tĂ€iesti objektiivselt vĂ”imalik kirjeldada pildikeeles.
antireaalsus aga algabki puhtalt subjektiivsusest.
lĂ”puks inimene on ĂŒks tervik, kus kĂ”ik pooled on olemas.
muide see teema on mul jonesiga suht lÀbi ja lÔhki lÀbivaieldud juba.

huvitav aga misasi see mittesubjektiivsus veel olla vÔiks? Shocked
_________________
Pole olemas kaht ĂŒhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Wahya
Punane pÀike
Punane pÀike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Laup Okt 30, 2010 1:18 am    Teema: Vasta viitega

TĂ€na 29.10 on tĂŒrklaste rahvuspĂŒha!

MĂ”tlesin needustele veel natukene - ĂŒks tehnika on needa fĂŒĂŒsilist objekti ja nii saab selle kestvust pikendada kuni lĂ”pmatuseni (aga krt, selleks pead ka lĂ”putult osav olema kui tahad, et see töötaks). Erinevaid tehnikaid on veel aga ma pole spetsialist ja ei kavatse kunagi kedagi tahtlikult needuse alla panna ja seega pole kunagi olnud huvitatud nende uurimisest. Ei kavatse ka teooriat kellelegi Ă”petada, nii nagu mina sellest aru saan.

Telomeerid on nagu kustutuskumm kromosoomi otstes, mis kulub vigadeparanduses. Kui poleks telomeere siis me ei vananeks ega areneks. TÀnu nendele me ka sureme. VÀhirakud on vabad telomeeride mÔjust (mitte kÔik ja mite alati) surematud rakud - dna mis igavesti vÔib kopeeruda (sÔna vohama on siin sobilik) ja sellega vead selles ei sure, arengut ei toimu jne.

Positiivne foon ei pikenda telomeere. Positiivne foon vĂ”ib vĂ€hendada/aeglustada nende kulumist sellega, et pole vaja niipalju kirjutada ja kirjutamisel on vĂ€hem vigu. KĂ”ige lihtsam on selleks toituda tervislikult ja sportida mÔÔdukalt (fĂŒĂŒsiline sĂ€ilitus ja areng).

Kuidas parandada oma fooni(vaimsel tasemel)? Üks lihtne ja tĂ€napĂ€evane meetod - leia endale mingi huvipakkuv torrent (soovitavalt eesti oma sest eesti seob sind rohkem kui miski muu) lae alla, naudi filmi v muusikat (see et sina naudiks ja Ă”piks sellest allalaetud asjast on ÀÀrmiselt oluline) ning jĂ€ta torrent kustutamata st klienti teistele downloadiks. Igakord kui keegi sult laeb seda, sinu foon paraneb. Foon paraneb isegi siis kui keegi seda ei lae sinult aga sinu kliendis on ta valimis, et kui keegi peaks tahtma.

Surres on mingi lĂŒli lihtsalt lĂ”ppenud ning sinu teised lĂŒlid annavad nö 110%, et kompenseerida kui see ei Ă”nnestu, siis sured. Samas kui nagunii sured pole sul vaja ei 110% ega isegi mitte 0,1% sest sa sured. Kui nĂŒĂŒd kasutad seda viimast vurtsu, siis sinu löögijĂ”ud on lihtsalt suurem nagu nĂ€iteks selles Marathoni lahingu legendis kus vant lihtsalt kasutab rohkem energiat kui vĂ”imalik taastada ja peale seda jooksu kĂ€rvab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Okt 30, 2010 1:44 am    Teema: Vasta viitega

hela.
huvitav on see, kuidas sa loed.
nagu loedja saad aru, ja samas ei saa.
ma kirjutasin ju ĂŒsna selgelt, et ma Ă”ppisin sealt needustega ringi kĂ€ima, mitte laipu tekitama (pole nagu vajadust).
st praegu ei neeta kedagi enam surnuks, vaid vÔetakse olemasolev laip (kuule, kordades vÀhem tööd ja kordades vÀiksem energiakulu), keda vedeleb kÔikjal ja saadetakse kellelegi kukile.
samamoodi saab kukilt maha vÔtta.
lisaks on variandid.
st, et see on ainus koht, kust olen leidnud adekvaatse sisukirjelduse selle kohta, mis asi needus on ja kuidas need mehhanismid kÀivad.
tĂ€nu sellele sain aru, et ka katoliiklik viimane vĂ”idmine tekitab ALATI ĂŒhe neetud laiba juurde, keda siis kellelegi kraesse saata.
Ônneks sai sealt Ôppida ka laipu pÀris Àra saatma, st et nad ka tegelikult siit Àra lÀhevad, puhkama, millele neil sisuliselt on Ôigus, aga mida miski totter protseduur juba pikemat aega takistab.
seega vÀga tÀnuvÀÀrne kirjanduseke.
iga asja saab ju mitmet moodi kasutada: ka seda Ôpetust: nii enda kasuks kui ka enda kahjuks, nii teiste kasuks kui ka teiste kahjuks, pluss kombinatsioonid.
aga sellised asjad on vÔimalikud siis, kui pÀÀseb ligi sisukirjedustele, nagu seal.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Naima
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 30, 2010 3:52 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
huvitav aga misasi see mittesubjektiivsus veel olla vÔiks? Shocked

objektiivsuse tÔlge
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 07, 2010 1:08 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:

raamatuvihjeks pakun sulle midagi arulagedat:
martin kivimets & marek simpson "13 imekuju"
lk.30 "william brigham"
seal rÀÀgib muuhulgas mÔne lause kahunadest ja mina Ôppisin selle jÀrgi needust peale panema (olemasolevat vaimu kaela saatma) ja ka maha vÔtma.
vÀga kerge.
töötab.


Lugesin raamatusoovituse lÀbi.

Mulle endale on seniloetud materjalide pĂ”hjal tekkind pilt, et eestlased on kasutanud pigem anorgaanilisi oma "tööriistadena" - teinud nendega tehinguid maagiliste riituste kĂ€igus. Meie kultuurilisele taustale on iseloomulik austus esivanemate hingede suhtes ja niimoodi surnute hingi ikka ei orjastatud nagu Havail kahunad toimisid. Pigem kĂ€idi neilt- esivanemate surnud hingedelt - nĂ”u kĂŒsimas, abi palumas, neid selle eest tĂ€namas, neid lepitamas jms

Selles mÔttes on huvitav minu jaoks, et sa oled pidanud neid surnud hingi kaelast Àra saatma. On need siis olnud ka kellegi "isanda" poolt kaela saadetud? VÔi on ikka pigem tegu sellega, et inimene ise pole lasknud hingel lahkuda?
Eestlaste puhul pean ikka tĂ”enĂ€olisemaks seda varianti, et ise klammerdutakse surnute kĂŒlge vĂ”i miks mitte korjatakse neid ligi oma kĂ€itumismustritega (hingeliselt murtud inimesed, kes on ĂŒle elanud mingi dramaatilise sĂŒndmuse, raske haiguse jms) vĂ€ekohtadest... Surnud hing saab kleepuda eelkĂ”ige vaid vaimult nĂ”rgestunud inimese kĂŒlge. Kel tugev vaim, seda ta ohvrks valida ei saa.

Seda, et keegi eestlane on nii vĂ”imas, et hangib endale surnud hinge orjaks ja saadab selle oma vainlasele kaela ... seda hĂ€vitama, vaat seda ma ei suuda uskuda . See pole meile loomuomane... Aukartus ja austus surnute hingede ees on meil nii sĂŒgaval "veres" - alateadvuses. Hulganisti on kommetes on just vastupidiseid toiminguid - kaitsemaagiaid, et aga hing lahkuks rahus ja mite ei saaks tagasi tulla "kodus" kĂ€ima. Puistatakse ju endiselt surnukirstu kandmise teele kuuseoksi, murtakse kuuse latvasid jnejne

Ise olen nĂ€inud luulut Very Happy (ei pea seda terve mĂ”istusega normaalseks, vaid hallukaks), et ĂŒhes kohas kondab surnud lapse vaim, sest temast pole lahti lastud - lepitud tema surmaga. Arvan, et sellised juhud on lihtsalt teadmatusest, oskamatusest. Kui ellujÀÀnud nagu aduks seda, siis nad lĂ€heks ja jĂ€taksid jumalaga, aga mitte ei arvaks, et peaks hakkama seda hinge orjastama, kasutama "tööriistana", nad ei tahaks sedagi, et see nende lĂ€heduses pĂŒsib, sest neil on ikka "lein" hinges. Meie pĂ”lvkond on veidi vÔÔrandunud surmast - seda kardetakse ja sellest ei rÀÀgita, kuid see tĂ€hendab ka, et ei pĂŒĂŒta mĂ”ista enam sĂŒgavuti surma olemuslikkust. See surnutega mittehĂŒvastijĂ€tmine, mitteminnalaskmine tulenebki vĂ”hiklikkusest, mitte pahatahtlikkusest... nii mulle nĂ€ib.
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 07, 2010 2:48 am    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:


MĂ”tlesin needustele veel natukene - ĂŒks tehnika on needa fĂŒĂŒsilist objekti ja nii saab selle kestvust pikendada kuni lĂ”pmatuseni (aga krt, selleks pead ka lĂ”putult osav olema kui tahad, et see töötaks). Erinevaid tehnikaid on veel aga ma pole spetsialist ja ei kavatse kunagi kedagi tahtlikult needuse alla panna ja seega pole kunagi olnud huvitatud nende uurimisest. Ei kavatse ka teooriat kellelegi Ă”petada, nii nagu mina sellest aru saan.


Kas nende uurimise pÔhjuseks peaks alati olema vaid huvi ise needust kasutada?
Mind on Ă€rgitanud lugema sellel teemal hoopis asja psĂŒhholoogiline kĂŒlg. Ma nimelt olen tĂ€iesti veendunud, et tegelikult on kĂ”ik inimesed hingelt ilusad ja head. Lihtsalt nad ja ma ka ise suuresti, kĂ€ituvad teatud situatsioonides viisil, mis pole "Ă”ige" selles mĂ”ttes, et nad on kahjustanud kas enda vĂ”i kellegi teise heaolutunnet vms Aga see pole mitte niivĂ”rd sellest, et nad on loomuselt kurjad, vaid et nad pole osanud olla ja toimida; lahendada seda olukorda iseenda jaoks teisiti.
Kui ma olen lugenud vanu uskumusi, siis on need rÀÀkind mulle eelkĂ”ige inimeste psĂŒĂŒhikast - nende hirmudest, asjadest, millega nad ei tule kas toime vĂ”i ei taha olla silmitsi. Ja kirjeldused needustest on pannud mind alati mĂ”tlema, milline pĂ”rgu peab valitsema inimese hinges - teda seestpoolt sööma, et ta lĂ€heb ja tellib needuse ...
Sajatamised on minu arvates pigem selline Ă€kiline emotsioonide puhang - viha, mis valdab, sest keegi toimis viisil, mis pole kohe mitte ĂŒldse aktsepteeritav ja lĂ”i "silme eest" mustaks (tugev tahteilming, et asjad oleks teisti), aga needmine ja needuse peale panemine on rituaali ja aega nĂ”udev toiming - seda saab ajendada vaid vimm, mis hÔÔgund salaja... Mind hĂ€mmastabki, kuidas inimesed viiiiitsivad seda vimma kanda, seda sisemist pĂ”rgut hoida pĂ”levana! Minus tekib nagu neid needuste kirjeldusi lugedes kaastunne , et inimene on pidanud seda kogema, ja siis nĂ€eb pÀÀsemisena sellest pĂ”rgutulest seelĂ€bi, et lĂ€heb ja tellib teisele hĂ€da ja viletsust vĂ”i suisa hukatust. Aga kas see aitab ka tegelt kustutada seda sisemist pĂ”rgut, piina?! Ei aita ju!!! Ja vaat see naiivsus hĂ€mmastab mind kĂ”ige rohkem!
Sajatamiste kirjeldused aga mÔjuvad teisti ... Seal on puhtalt ego laksud muarust - koomilised, kui vaadata asja erapooletult ja jÔle olulised, kui olla ise kÔrvuni sisse vajunud oma emotsioonidesse, ego riivamistesse jne

Tegelt samamoodi on ennekĂ”ike huvitav psĂŒhholoogilise poole pealt mispĂ€rast inimesed nii vanasti kui praegu ĂŒldse vĂ”tavad ette teed nĂ”ia juurde. See, kas nad usuvad ja kas nĂ”id neid tĂ”esti aitab ja kuidas vĂ”ib-olla lihtsalt neid ajupestakse, see polegi nii huvitav/oluline minu jaoks…
Mulle tundub, et vanasti pöörduti rohkem praktilise ja konkreetse kĂŒsimusega. Hetkel inimesed jooksevad nĂ”ia juurde vĂ”i haaravad uute Ă”petuste vĂ”i maailma pÀÀstjate poole pigem abstraktsema sooviga – olla Ă”nnelik. Ma ise nĂ€en selles valguskiirt – teadlikkuse nihet ehk rĂ”huasetuse muutumist - materiaalsetelt asjadelt vaimu ja hinge suunas.
Tagasi üles
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 5:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kui sa suheldes veenev oled ja teine sind uskuma jÀÀb, siis oledki hea needja. Kui sa aga seejuures valetad, siis pead olema vĂ€ga osav needja ja siinjuures saab kavalpea sellest hoolimata oma Ă”ppetunnilaksu kĂ€tte. Siiski, mitte ĂŒkski vale ei suuda kĂ”igutada ĂŒhtki tĂ”de, ĂŒkskĂ”ik milline kvantiteedi vahekord asjal tĂ”de vs. manipulatsioonineedus on. SeepĂ€rast polegi vaja ausal inimesel midagi karta, ainult egoistil ja neil, kes on egol endasse karmapitseri lĂŒĂŒa lasknud, ehk valdevĂ”rku sattunud. Siiski kui sealt vĂ€lja rabeled, siis tood kaasa hulga tĂ”esed lahendusi, ehk oled justkui teenĂ€itaja.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

Ă€h.
neid laipu jalutab siin kuhjas.
nagu ma mainisin, ka meil on olnud aeg, kus katoliku-kirik vÔidutses ja lisaks kÔik need tegelased, kel pole minna lastud vÔi kes pole ise millegipÀrast lÀinud.
kusjuures (kuigi see asi kĂ€ib mul natuke ĂŒle mĂ”istuse) kui laiba tekitaja sureb, siis laip ikkagi ei pÀÀse vabaks, vaid kolistab edasi.
sellest ma enam aru ei saa.
veel.
need tegelased kogunevad kahte sorti inimeste juurde.
nende juurde, kellest saab sĂŒĂŒa ja nende jurde, kes suudavad neid Ă€ra saata.
selle viimase koha pealt vÔib olla nii, et inimene ise ei teagi, et ta suudab saata laipu siit minema ja hÀdaldab, et jamad kaelas.
aga tegelikult ta suudab ja laibad tajuvad seda ja tulevad teenet kĂŒsima.
kusjuures see on pÀris hÀsti tasutav töö planeedi poolt.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 12:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kui laibatekitajal ei ole eeldust viirust-viirastust lahendada ja suudab vastutusest kĂ”rvale hiilida, siis seni avaldub lahendamata taak viirastustena. Kui pĂ”geneja suudab vastutusest kogu elu pĂ”geneda ja ei suuda vaimu "Ă€ra saata", siis peaks viirastus justkui vĂ€ge juurde saama. Sedasi luuakse reaalseid deemoneid mis lĂ”puks kasvavad niivĂ”rd ĂŒle pea, et deemon muutub egregoriks ja hĂ€lbinud kĂ€itumine elustiiliks, kusjuures seljuhul selline grupp, ususekt on kĂ”ik omamoodi selle deemonjumala teenimisse pandud ja kĂ”ik teevad tööd, et "teda" kĂ”igevĂ€gevamat tasakaalustada ehk mĂ”ista sĂ”dides vaimseid sĂ”du ja otsides lahendusi. Kui aga jumal-deemon on mĂ”istetud ja vabaneb, siis hakkab see sĂŒmbol teenima neid kes enne teda teenisid, ehk kes asja mĂ”istsid. Muidugi on selliseid jumalaid, mida sa ei tahagi lasta ennast teenindada, nĂ€iteks pettus ja parasiitlus-kiskjalikus, sest sa tead tagajĂ€rge ja pohmelli ja asja kĂŒtkestust ( nĂ€it kasiino ) ja olles jumalat mĂ”istnud, tead temast eemale hoida ( jehoova. muide eile kĂ€isid mul uksetaga tema tunnistajad kes ei suutnud kohe mitte nĂ”ustuda minu seisukohtadega, kuigi mina olengi kĂ”igeĂ”igem jehoovatunnistaja, sest mĂ”istan selle hĂ€lbe olemust ).

Paraku tundub nii, et need kes enne asja olemuse vastu sĂ”disid, nĂ€iteks kristluse, on nĂŒĂŒd loonud ise samasuguse vÀÀrastunud struktuuri, pannud sellele karkassile ehk sĂŒmbolkujundile teise nime ( nagu Haldjanool on vĂ€itnud, et kaks plus kaks oleneb mis sĂŒsteemist vaadatuna vĂ”ib omada erinevat vastust, kuid jahve-egosĂŒsteem ongi see, et sina teda seda taustsĂŒsteemi, vĂ€lja aga lased paiste teist asja kui see mida tead luues Ă”iglushĂ€lbe, saatana gravitatsioonimoonutuse ) ja jĂ€tkavad ise nii nagu enne tegid rĂ”hujad. Sedasi on juudid muutunud enda saatana sugusteks, kristlased muutunud kristluse paroodiaiks jne. VĂ”im rikub inimest kui sa selle maitse juba suhu oled saanud, sellest rÀÀkis ka sĂ”rmuste isanda film ja eriti hĂ€sti iseloomustab seda Diablo mĂ€gu lĂ”puvideo: http://www.youtube.com/watch?v=KC9ajvJ8jM4&feature=related


Viimati muutis seda toorum (Teis Nov 09, 2010 6:10 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

Haldjanool, ma tean, et Sina loed ridade vahelt. Ega otseselt ei olegi mĂ”tet seda kirjandust vĂ”tta. Selline info saab tĂ€napĂ€eva jĂ”uda ainult lĂ€bi kultuurilise muudatuse, milleks on arusaam, et kĂ”ige hirmsam, mida ĂŒks inimene teha teisele saab, on ta tappa. SeetĂ”ttu rÀÀgitaksegi raamatus surmaneedusest laiba abil. Kui aga pidada pĂ€rsitud elu hullemaks kui surm, on vĂ€ljavaade asjadele hoopis muutunud.

Ma tahaksin Sinult Haldjanool teada, kas ja kuidas erineb nn "katoliku tekitatud laip" nendest meie surnud esivanemate vaimudest, kelle haual meie eestlased nÔnda truult kÀivad kÔplamas?

Teie kirjutiste pĂ”hjal teen ikkagi jĂ€relduse, et peate needust ĂŒldiselt inimese elu ja eneseteostuse pĂ€rssimiseks.

KrÔÔda tekstidest siin kajab pidevalt lĂ€bi tegelikult paradigma kĂŒsimus, kuidas asju vaadata:

1) Inimesed on katkised olendid, kelle haiget saamine nÀitab Àra lihtsalt nende endi veapunkti, mida siis tuleb iseendal parandama hakata. Inimesed on seega sotsiaalselt passiivis. Sellisel juhul on needus mÔttetu ja selle kasutamine tekitab teistes kaastunnet - a la teise silmas pindu nÀed, aga enda silmas palki ei nÀe.

2) Inimesed on terved olendid ja kui haiget saad, siis oli selle pĂ”hjustajaks keegi teine, kes sinu terviklikkusesse lihtsalt sisse sĂ”itis ja midagi Ă€ra lĂ”hkus. NĂ€iteks vĂ”tame olukorra: sĂ”idad autoga ilusasti nĂ€iteks pĂŒhapĂ€evasel hommikul parklasse, et minna sĂ”brale sĂŒnnipĂ€evale. Ühel hetkel aga sĂ”idab teine auto sulle lihtsalt karmilt sisse ja lĂ”puks lĂ€hevad asjad nii, et tal Ă”nnestub vastutusest kĂ”rvale hiilida. Selle lihtsustatud nĂ€itega toon vĂ€lja, et vahel on asjad ebaausad. Sellises olukorras vĂ”ib needus aidata. Kui selles olukorras kastutada esimest paradigma, siis oleks tulemuseks see, et kĂ”ik sĂ”idaksid soomusautodes. Needus vĂ”iks siis olla selline, mis pĂ€rsib sel inimesel tulevikus vĂ”imalust samasugune olukord uuesti tekitada. Needus kehtib nii kaua, kuni inimene oma viga mĂ”istab ja Ă”pib asja selgeks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

needuste tekkimise vÔimalused tagajÀrje nurga alt, seotud:

I. Kehateadvusega: toimub hingejuppide orgaaniliste tajude orjusesse kaotamine ja energia illusioonide toitmisse hajumine. keha loomulik kaitse nÔrgeneb, kergesti tekivad igasugused Ônnetused, eneseeitamine, hirm surma ees, ebakindlus, jÔuetus, manipuleeritavus, anomaalsed haigused.

II. Minateadvusega: toimub ego vĂ€lisesse klammerdumine ja vĂ”imendunud ego paindumatus. mĂ”tlemine muutub vaevaliseks ja elu nĂ€hakse negatiivselt(analĂŒĂŒs liiga kallutatult hinnanguline), mĂ”istmatud emotsioonid surutakse alla, pahameel, tahtejĂ”uetus vĂ”i mĂ”ttetu tĂ”mblemine.

III. Alateadvusega: toimub varjatud anorgaaniliste laipade sissesĂ”itmine ja kuhjumine, nende teenimine. loomuliku tĂ€helepanu hĂ€ired, mĂ€lulĂŒngad, kerge Ă€rrituvus, suhetes liigne konfliktsus, emots. infotöötlus sassis, tĂ”e moonutamine, lipitsemine ja saamatus.

IV. Üliteadvusega: toimub vaimse terviklikkuse killustumine ja sisemise eneseusu kadumine. vĂ”imutsevad vaimsed illusioonid, hallutsinatsioonid, segadus, otsustusvĂ”imetus, sĂ”ltuvused, enesehĂ€vituslikkus ja vĂ€givald, hormonaal- ja kasvuhĂ€ired, frustratsioon, apaatia.
_________________
Pole olemas kaht ĂŒhesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Nelj Nov 11, 2010 4:26 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Wahya
Punane pÀike
Punane pÀike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 12:04 am    Teema: Vasta viitega

See on mĂ”nus kui jĂ€lle kord olen sotsiaaliselt mĂŒrgitatud, siis tundub antud teema foorumis parajal tasemel.

KrÀÀt Very Happy sind ei huvita mitte psĂŒhholoogia vaid filosoofia. Filosoofia ĂŒtleb, et sa oled loll kui jĂ€tad arvestamata musta kassi fatkori peale nelja Ă”nnetust, mis on jĂ€rgnenud sellele, et must kass on ĂŒle tee lĂ€inud su ees Razz MĂ”tle selle peale ning leia endale needuse toimimise mehhanism. Mida iganes norn oma viimases postituses ajas on puhas sodi. Alati jÀÀb vĂ”imalus, et mina olen hoopis loll. Juhatada vĂ”ib veel sind nĂ”nda palju, et uuri ka mida pahaks silmaks peeti v kaetamiseks ning seo see oma, kĂ”ik inimesed on head, teooriaga. Kui hakkama saad oled tubli aga pigem siiski ei saa sest need ei kĂ€i kokkku. Mina olen mina ning minule peab ennast ĂŒldiselt tĂ”estama,et ma liigutama hakkaks ja 300 v 500 eek pole nĂ€iteks mingi tĂ”estus Razz ja sinna ka kolme 0 sappa keevitamine pole veel piisav jne (siin tuleb ridade ja sĂ”nade vahelt lugeda PS! rÀÀgin mĂ”istujuttu).

LĂ”petasin just vesltuse ĂŒhe kristall-laste ning tĂ”sise vandenĂ”u teoreetikuga. VĂ€ga humoorikas oli muuseas ja kĂ”ik minu pareeringud tĂ”rjus ta vĂ€ga osavalt nimetades mind lolliks ja ignorantseks vĂ€hese elukogemusega inimeseks. Minu seisukoht on, et kui lapsed on sinust targemad siis sina oled lihtsalt loll Razz

Noolele vÔib öelda tÀpsustuseks, et mitte ei kogune hinged vaid kogutakse ning selleks peab pÀris lollimoodi vaeva nÀgema, et seda teha.

Miks jÀÀb siia vaim? Lihtne! Lapsed pole sellepÀrast vanemate nÀgu, et nad lapsed on vaid hoopiski seep, et nad oma vanemate lapsed on. Kui ainujumal annab, siis seletan tulevikus paremini, kui keegi aru ei saanud sellest (PS! siin kujustan, et need kes aru ei saa on lolid).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Motosummer
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 1:17 am    Teema: Vasta viitega

Beethoveni ĂŒheksandast sĂŒmfooniast, koorub ĂŒks tuntumaid needusega seotud lugudest, pole kah mingi ime, muusika on ĂŒlivĂ”imas. Ilmselt on see kah needuse ĂŒlim tase, hind on vĂ€ga kĂ”rge, ja mĂ”istmine vĂ”ib katuse Ă€ra viija. Aga muidu need needused on tarbetut asjad, ja vĂ€ga labased, kasu sealt, piikas perspektiivis ilmselt ei saa keegi, nii et ilmselt on tegu Ă”ppevahenditega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 11:11 am    Teema: Vasta viitega

Olen seda kaetamise ehk paha silma asja ka veits uurind, aga mitte nii palju, kui ehk tahaksin ...
Tead, mul on ikka kiiks (olen, olen loll Smile ...), et see uskumus, et keegi kaetas Àra, on ikka pigem uskuja proble, et kaetati. Suures osas on inimesed nii kinni tegelemises iseenda niivÔrd tÀhtsa ja olulise isikuga, et tegelt nende peamine mure-mÔte on, mida teised minust arvavad, mÔtlevad, mulle soovivad, kui et tegelevadki ise teisest mÔtlemisega ... muarust
Ma ei usu ise, et teisel inimesel on niivÔrd palju jÔudu, et lihstalt kurja silmaga mu peale vaatamisest suudaks mÔjutada minu tahet Smile ja minu valikuid ning saatust. Selleks peab ta ikka veits rohkem vaeva nÀgema Very Happy - vÔtma loitsimiseks appi riituste kÀigus anorgaanilised vÔi taimede vÀe vÔi miks mitte, kes valdab - 4 loodusjÔu: tule, vee, maa ja Ôhu vÀe.
Selliseid tÔeliselt vÀekaid inimesi lihtsalt pole nii palju, kes ainult omaenda jÔuga suudaks teisi kaetada; inimestell on ju enamus eluenergiast oma jurades ja invertaris kinni Very Happy ja see, kes on tegelenud omale vaba energia hankimisega kokkuvÔtete vms praktikate abil ... see vaevalt seda raske vaevaga saadud vabat energiat kulutab teise kaetamiseks Wink . Eto elementarno, Watson!

Aga selle kaetamise nĂ€itena vĂ”iks tuua tulemĂ€rgiga sĂŒndinud lapsed. Seda nĂ€idet olen neis vĂ€hestes kirjandusallikates, mida on olnud juhus uurida, kohanud.
Need tulemĂ€rgiga sĂŒndinud lapsed olid vanarahva uskumuse jĂ€rgi alati:
1. sellest et rase nĂ€gi tulekahju vĂ”i ehmus raseduse ajal ja haaras kĂ€tega nĂ€ost kinni – no kui rase nĂ€gi tulekahju, siis hakkas kartma, uskuma ja selle usuga muide suudab rase naine vĂ€ga palju mĂ”jutada oma areneva lapse fĂŒĂŒsilist kehaplaani (geenide avaldumist; teadlased saadavad selle eest mind kĂŒll tuleriidale Very Happy ) ja kui sinna otsa liita veel tema lĂ€hedaste loitsimise-uskumuse jĂ”ud

2. keegi kuri silm kaetas Àra - kindlasti tuli ette, et keegi pidas vimma ja seda ka emotsionaalsel hetkel vÔis valjuhÀÀlselt vÀljendada, aga tema kaetamisest suurem mÔju ja olulisem jÔud on ikkagi selle usk, kes arvas end Àra kaetatavat olevat

3. ÀramÀrgitud lapsed, kellel eeldusi saada nÔia Ôpilasteks.
See viimane variant oli pigem sellest, et vanarahvas pani tĂ€hele, et nĂ”iad vĂ”tavad tavaliselt Ă”pilasteks lapsi, kes on teistest erinevad ja seetĂ”ttu tĂ”rjutud - puuded, tulemĂ€rgid nĂ€os jms, sest need lapsed juba ei kuulunud nii tugevalt sotsiaalsesse vĂ”rgustikku kui igati normaalse vĂ€ljanĂ€gemisega ja tugevad lapsisiksused. Lapsed kipuvad kergesti narrima ja tĂ”rjuma neid, kes neist erinevad , on neile fĂŒĂŒsiliselt vĂ”i kĂ€itumuslikult „vÔÔrad“. Aga see jĂ€llegi mu enda kiiks ehk oletus.

Enamus tĂ€napĂ€eva tulemĂ€rgiga sĂŒndinud lastest on saanud hemangioomi sellest, et on ema sĂŒnniteedes saanud kĂ”vasti pitsitatud vĂ”i on geneetiline eelsoodumus healoomuliste veresoonkonna kasvajate tekkeks. Ei usuta vĂ€ga palju seda tulekahju vĂ€rki; noh, hemangioome tuleb ette sagedamini kui tulekahjusid, mida rasedad on pealt vaatand…

Kaasaegsete nÔidade kirjutistest on tekkind mulle pilt :
nende arvates kĂ”ik fĂŒĂŒsilised hĂ€dad – puuded, haigused, mis lapsel avalduvad, on tegelt mingid ema sisemised probleemid; kui ema sisemine tasakaal saab hĂ€iritud, siis mĂ”jutab see lapse tervist. Mina isiklikult pole pĂ€ris kindel, et ĂŒksnes ema jamad nuheldakse lapse kaela; suures osas kindlasti aga mitte ainult… midagi ikka suudavad need armsad lapsed ka ise endale juba kaela tĂ”mmata, ema tegemata jĂ€tmine sel puhul oleks, et tema tĂ€helepanu polnud piisavalt kontsentreeritud lapse kaitsmiseks selle jama eest.
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 2:54 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:

Filosoofia ĂŒtleb, et sa oled loll kui jĂ€tad arvestamata musta kassi fatkori peale nelja Ă”nnetust, mis on jĂ€rgnenud sellele, et must kass on ĂŒle tee lĂ€inud su ees Razz MĂ”tle selle peale ning leia endale needuse toimimise mehhanism


Kuna pole nÀgija, siis ma neid mehhanisme lihtsalt ei suuda nÀha! Ma vaid saan ette kujutada oma fantaasiaga ja siis kas uskuda vÔi mitte uskuda sellesse Very Happy

Aga selle musta kassi faktorile mĂ”eldes tulevad pĂ€he sellised vĂ”imalused…
1. Ma olen kunagi alateadlikult vÔi rumalusest endale midagi soovinud vÔi loitsinud. Ning seetÔttu alateadlikult valin kÀitumismustreid, et seda soovi-tahet teostada.

2. Kellegi teise tahe tahab mÔjutada minu elukÀiku, otsuseid, plaane?
kÀib nö kukepoks, kelle tahe peale jÀÀb.

Aga see kĂ”ik on spekulatsioon ja seetĂ”ttu ma ei usu ei ĂŒhte ega teist varianti, kuna ma EI TEA TÕDE! Ja lĂ”puks selgub, et see kĂ”ik oli lihtsalt JUHUS ja mina nĂ€gin tagantjĂ€rele asju nii - moonutatult


Viimati muutis seda Kr66t (Nelj Nov 11, 2010 11:14 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 3:02 pm    Teema: Vasta viitega

Motosummer kirjutas:
Aga muidu need needused on tarbetut asjad, ja vÀga labased, kasu sealt, piikas perspektiivis ilmselt ei saa keegi, nii et ilmselt on tegu Ôppevahenditega.


HÀsti öeldud kui vaadata asja filosoofiliselt Very Happy
Aint vaivalt selle kÀes olija-uskuja (noh, et on Àra neetud), suudab neid vÔtta sel hetkel Ôppevahenditena ja ka nende nikerdaja vist ei mÔista, et see nikerdamnine teda "Ôpetab" Very Happy
Tagasi üles
Motosummer
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::

Aint vaivalt selle kÀes olija-uskuja (noh, et on Àra neetud), suudab neid vÔtta sel hetkel Ôppevahenditena ja ka nende nikerdaja vist ei mÔista, et see nikerdamnine teda "Ôpetab"


See, et keegi rabeleb on looduslik valik, ja sellest mööda hiilimine pole eriti mĂ”istlik, ja nikerdajal on vaba voli terve elu tegelda „mees ei armasta“ vĂ”i „lehm ei anna piima“ Inimene ise meisterdab oma tobeda elu kokku, ja ise maitsestab seda needusega, pĂ€rast on sunnitud hambaid pesema lĂ€bi sittaaugu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Nov 11, 2010 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

seos skisofreenia sĂŒmptomite ja alavormidega:

I MÔistuses: tajumise hÀiretest tingitud katatoonne skisofreenia - igasugused hallutsinatsioonid. rahutus, negativism, rigiidsus, automatism.

II Teadvuses: mÔtlemise hÀiretest tulenev paranoidne skisofreenia - luulumÔtted, mÔtlemise sisulised ja vormilised hÀired.

III Hinges: tundeelu tuimusest tingitud hebefreenne skisofreenia - emotsionaalsed hÀired, veider kÀitumine, segane mÔttekÀik. pealiskaudne tegelemine filosoofia, religiooni vÔi teaduse teooriatega.

IV Vaimus: tahteelu hĂ€iretest tingitud lihtne skisofreenia - sĂŒgavad tunde- ja tahteelu hĂ€ired, ĂŒkskĂ”iksus enda ja teiste suhtes.
_________________
Pole olemas kaht ĂŒhesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Kolm Nov 17, 2010 5:36 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group