Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

needused
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
-0t-



Liitunud: 19 Mai 2008
Postitusi: 1
Asukoht: Ida-virumaa

PostitusPostitatud: Esm Mai 19, 2008 9:35 pm    Teema: needused Vasta viitega

tunnex huvi needuste ja ĂŒldse selliste asjade vastu kust kohast ma neid leida vĂ”ix ja kas nad mĂ”juvad ka ???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Tulejumalanna
Lilla pÀike
Lilla pÀike


Liitunud: 27 Juun 2006
Postitusi: 452
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Mai 20, 2008 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tavaliselt mĂ”juvad needused ainult sellele, kes neil endale mĂ”juda laseb (kui needja just mingi hĂŒper-super tegelane pole). Tugeva tahmisega ja tĂ”elise, hinget tuleva sooviga peaksid hakkama sama ka ilma eriliste vormeliteta, ehkki vormelitega on veidi lihtsam. Siiski pole needused see asi, millega mĂ€ngida, kuna alati kaotad ka midagi endast ja on tĂ”enĂ€osus, et teine ei vĂ”ta su needust vastu ja see tuleb sulle omale tagasi.
_________________
Tarkus on arusaam sellest, kui vÀhe me tegelikult teame.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sĂŒgaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tekkis selline mĂ”te, et needmine on seotud mingite hingeosade saatmisega teise sisse lĂ€bi taotluse. Kui teine vĂ”tab vastu, saab tema maailmas rĂŒĂŒstada ja vandaalitseda.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja ĂŒles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 2:06 pm    Teema: Vasta viitega

Enamasti on needuse saatja ise Àra neetud ehk end neadnud, see on kÔik, mida pimesi usud.
_________________
Pole olemas kaht ĂŒhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sĂŒgaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 4:57 pm    Teema: Vasta viitega

On ka sedasi, et kui suhelda inimesega, kes ĂŒldise ĂŒhisvĂ€lja poolt pĂ”latud on ja isolatsioonis istub, hakkab endal halvasti minema. ÜhisvĂ€li kĂŒsib, kas tahad olla meiega vĂ”i lĂ€hed tema vĂ€iksesse piiratud maailma. Seda vĂ”ib kĂ€sitleda siis kah nagu needust, sest endal kaovad samuti kĂ”ik vĂ”imalused.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja ĂŒles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sĂŒgaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Kolm Mai 21, 2008 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Mis on ĂŒleĂŒldse needus ?

Arvan, et see on takistus vÔi probleem, mida inimene ei nÀe ega oska lahendada. Ta tunneb enda peal vaid selle tagajÀrgi ning nendest ajendatud negatiivseid tundeid.

Ehk siis vĂ€ga materjalistlik ja asjade vaimset kĂŒlge eitav inimene nimetab asjaolu needuseks, kui ĂŒmbritsev tema jaoks liiga (negatiivses/hĂ€vitavas mĂ”ttes) ebaloogiliseks ehk mĂŒstiliseks muutub. Needuse vastandiks on selles kontekstis siis Ă”nnistus. MĂ”lemad on pĂ”hjuste mittemĂ”istjale sĂŒlle kukkunud tagajĂ€rjed.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja ĂŒles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Nelj Mai 22, 2008 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

kuidas saab rÀÀkida needusest ilma et oleks ennem needusega kokkupuudet olnud?
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Mai 23, 2008 2:05 am    Teema: Vasta viitega

needuse pealepanemisega saadetakse laip kaela midagi tegema.
mahavÔtmine (töötav siis) toimub selle laiba minema saatmises, viisakas oleks nulli saata.
probleem on ta selles mĂ”ttes, et tema töö on energiat Ă€ra kantida, tavaliselt mingis kindlas valdkonnas, vahel ka ĂŒldiselt.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
outrageous
Valge pÀike
Valge pÀike


Liitunud: 24 Sept 2009
Postitusi: 41
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 6:01 pm    Teema: Vasta viitega

Harilikult mÔtlevad inimesed endale ise needused vÀlja, et vabandada oma lÀbikukkumisi. Aga kui tegemist on needusega siis saab see, kes needuse peale pani ise ka karistada ja harilikult veel raskemini.
_________________
Endless mass of human stupidity.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mina nean tĂ”siselt nĂ”medalt kĂ€ituvaid inimesi. Tavaliselt neil lĂ€hebki lĂ”puks halvasti nagu ette oligi nĂ€ha. LĂ”puks ei teagi, kas see oli nĂŒĂŒd needus vĂ”i paratamatus. Umbes selles stiilis nagu tegi seda Soome sepp Kalevipojale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Motosummer
Kollane pÀike
Kollane pÀike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2010 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
Mina nean tĂ”siselt nĂ”medalt kĂ€ituvaid inimesi. Tavaliselt neil lĂ€hebki lĂ”puks halvasti nagu ette oligi nĂ€ha. LĂ”puks ei teagi, kas see oli nĂŒĂŒd needus vĂ”i paratamatus. Umbes selles stiilis nagu tegi seda Soome sepp Kalevipojale.


Aga Àkki Kalevipoeg, Soome sepale?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2010 10:43 am    Teema: Vasta viitega

Minu arvates Kalevipoeg ongi ehtne nÀide Soome sepa suhtes vÀga nÔmedalt kÀituvast tegelasest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2010 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

paratamatuseks muutub asi siis, kui nĂ”meda needuse (vajab tĂ€itumiseks ainujumalasĂŒsteemi jĂ”udu ja ka endapoolset panust) asemel kasutada raktobleeri rĂ”ngaid - on kooskĂ”las loodusega, annab vĂ”imaluse (mida tavaliselt ei kasutata) ja on pöördumatu efektiga haamer.
kusjuures needmise eest tuleb maksta... Cool
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Okt 15, 2010 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
vajab tĂ€itumiseks ainujumalasĂŒsteemi jĂ”udu ja ka endapoolset panust


See on hĂ€sti huvitav lĂ€henemine. Mainisid kevadel samalaadset, kui rÀÀkisin nn "sirelimaagiast". Mul on tunne, et saan aru, mida mĂ”tled. Kristlus on ainujumala sĂŒsteemi ĂŒks vĂ€ljendusi. Ainujumala temaatika on seega midagi palju laiemat ja haaravamat. NĂ€iteks teevad inimesed vahel iseeneselegi teadvustamata nn kĂ”iksusele vĂ”i absoluudile taotlusi. Selleks ei pea ĂŒleĂŒldse kristlane olema. See on kuidagi selline hÀÀlestus, kus kujutad ette, et kusagil on midagi sinust palju suuremat, mis otsustab sinu elu ĂŒle ja kui sa vĂ€ga palud, siis ta tĂ€idab sinu soovi. Kas selle hÀÀlestuse all mĂ”tledki ainujumala sĂŒsteemi jĂ”u kĂŒsimist? Ehk siis ma tahan öelda, et selle sama vĂ€ljendumise alla lĂ€hevad tegelikult nĂ€iteks raamatu "Mina olen muinasjutuliselt rikas" teooriad ja nĂ€iteks ka filmis "Saladus" (The Secret) kĂ€sitletud teooria? Eriti kerged on sellised nn palved vĂ”i taotlused tulema olukorras, mida on raske valitseda. Isegi Castanedakad viskavad Ă”hku taotlusi. Seda ei tohiks muidugi segi ajada sellega, kui inimene teeb valmis konkreetse plaani ja kujundab sellega endale visiooni, kuidas edasi tegutseda. Mu sĂ”branna rÀÀkis, et tema on nn palvetanud juba Ă”ige pisikesest peale, ilma et keegi oleks talle kristlusest rÀÀkinud. VĂ”ib-olla tuleneb selline kĂ€itumine inimestel nende sĂ”nade eelsetest kogemustest, kus nad olid vĂ€ikesed abitud beebid ja hĂ€sti suured vanemad pakkusid neile turvatunnet ning tĂ€itsid nende soove ja vajadusi.

Selle needmise koha pealt ei ole ma kindel, kas mĂ”tlen ikkagi Ă”iget asja needuse peale panemise sĂ”nade all. Minu jaoks on see ikkagi seotud nn veapunktidega ehk asjadega, millega kokku puutudes inimene sĂŒstemaatiliselt puusse paneb ehk tasakaalu ja loovat jĂ”udu lĂ”hub. NĂŒĂŒd kui see inimene satub minu ellu ja lĂ”hub mul midagi Ă€ra. Kui inimene teadvustab oma viga ja vabandab, on kĂ”ik korras. Kui inimene aga ei teadvusta ĂŒleĂŒldse ja eitab, siis pean midagi ette vĂ”tma endas tekkinud negatiivse energia ehk vihaga. Novot ja selle ma siis suunangi mĂ”ttes temale tagasi. Oleneb tĂ€iesti, mis kujustused tulevad, aga pĂ”himĂ”te on selles, et see sĂ”nan, et see tema veakoht tuleks uutes olukordades palju teravamalt esile.

See on nagu minu viis, kuidas vihaga tegeleda, sest Ôudsalt halb tunne on hoida viha enda sees ja sellega elada. Ma ei tea, kas see on needmine.

(Meenub eilne MI saade, kus tehti intervjuud ĂŒhe muusikuga, kes ĂŒtles: "Ma ei kannata apaatseid inimesi. Maailm on perse kukkumas ja teie teete siin lamedat muuikat!")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Okt 15, 2010 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

needmine ja viha on kaks ise asja.
viha(stamine) nÀitab, et keegi laamendab minu territooriumil.
tihti ei saa arugi, et kes vÔi mis vÔi milleks.
on lihtsalt viha, vahel lausa raev.
kui teadvustada ei ole vÔimalik, millega/kellega tegu, siis löön tavaliselt mööda sedasama viha tagasi.
naljakas on see, et isegi kui ei saa teemat kĂ€tte, on vĂ”imalik jĂ€lgida, kust see asi tuleb - nagu mingilaadne tee - ja sedamööda see viha tĂ€ie jĂ”uga tagasi lĂŒĂŒa.
efektiivsele löögile jÀrgneb pea momentaalne rahunemine.
ĂŒks kĂ”va laks annab tavaliselt kohe efekti, kerge kestev tagasitoksimine aga mitte, st löögijĂ”udu summeerida pole vĂ”imalik.

needus ise kaela ei tule.
st olenemata veapunktidest.
vÀga tugev ja terve tegelane muidugi suudab selle asja maha raputada, sÔna otseses mÔttes, et on nagu hane selga vesi.
aga nÀita mulle palun selline tegelane, ma kannan ta punasesse raamatusse ja panen koopia klaasi alla raha eest nÀitamiseks.
st needus on kellegi konkreetne halb soov, mis vĂ”ib olla pĂ”hjustatud millest iganes, aga tavaliselt on ikka tehtud sĂŒsteemi Ă€rgitusel vĂ”i mĂ”ne kolli korraliku lobitöö tagajĂ€rg.
ja alles nĂŒĂŒd on hakanud vĂ€lja tulema, kui auklik on siine (planeedi maa) valitsev populatsioon.
(ma ei tihka neid inimesteks enam ammu nimetada, sest viimaseid on ikka vĂ€ga vĂ€he jĂ€rgi ĂŒldisest massist).

aga need igasugu taotlused on tegelikult lollide pĂŒĂŒdmise mehhanism.
st taotlust vÔib teha siis, kui tead, kellele sa teed, pöördud otse ja alati tuleb tasumÀÀr kaasa panna.
see ei tÀhenda, et tasu ei vÔetaks ja et taotlus ikkagi tÀidetkse.
on vÔimalik ka viis, et inimene teeb taotluse taotluse otsa ja igakord maksab tasu, aga ikka ei saa midagi.
palvetamine on ju puhas taotlus.
huvitav on see, et tavaliselt loevad need nn vastuvÔtjad tasu piisavaks ainult taotluse vastuvÔtmise eest.
tÀitmise teemad on out.
ja kui tasu ei mÀÀrata, siis rĂŒĂŒstatakse tĂŒhjaks, aga ka siis pole tĂ€itmine kindlustatud.
suvaline soov, kus soovi tĂ€itja pole kirjas vĂ”i on delegeeritav, lĂ€heb ainujumalasĂŒsteemi (parasiitsĂŒsteemi).
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Laup Okt 16, 2010 11:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kerjus palus ainujumalat:
"Tee nii, et ma nĂ€eksin tĂ€naval sajakroonist ega tahaks seda ĂŒles vĂ”tta!"
Ainujumal mÔtles ja andis kerjusele radikuliidi.

Analoogseid lugusid palvetamise mÔttekusest on ju oi kui palju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 1:14 pm    Teema: Vasta viitega

outrageous kirjutas:
Aga kui tegemist on needusega siis saab see, kes needuse peale pani ise ka karistada ja harilikult veel raskemini.


Ei saa ilmtingimata. Satanistide filosoofia on umbes midagi taolist, et kui sa loll oled ja pĂ”dema hakkad, siis jah saad karistada. Ehk siis - kui teed, Ă€ra karda, et ise selle tagasi saad. Kui kartma hakkad, siis muidugi kutsud ligi seda, mida kardad – autosugestiooni mĂ”jul alateadlikult otsid ise Ă”nnetusi.

Aga et needuse panija saaks needuse endale tagasi, selleks peab Ă€rasĂ”natu teadma, kes saatis ja missuguse ehk siis mustri Ă€ra tabama. Alles siis saab ta selle tagasi saata, sest igal needusel on nagu kirjal saatja aadress kĂŒljes. Kuid kui needuse peale panija tunnetab Ă€ra, et see talle tagasi saadeti, saab ta ikkagi veel kĂ”rvale astuda.

Hella kirjutas:
Mina nean tĂ”siselt nĂ”medalt kĂ€ituvaid inimesi. Tavaliselt neil lĂ€hebki lĂ”puks halvasti nagu ette oligi nĂ€ha. LĂ”puks ei teagi, kas see oli nĂŒĂŒd needus vĂ”i paratamatus. Umbes selles stiilis nagu tegi seda Soome sepp Kalevipojale.


Pigem see, et soovid nĂ€ha nende ebaĂ”nnestumistes just enda mĂ”ju. Niisama lihtsalt ikka ka needuse peale panemine ei kĂ€i. Ei ole nii, et naabrimammil saab hing tĂ€is ja neab su Ă€ra. Lihtsalt vihaga (emotsioon) sajatades teist Ă€ra needa Ă”nnestuks vaid, kui on tegemist tĂ”eliselt vĂ€eka inimesega, kes suudab panna oma tahte maksma inimese ĂŒle, kelle tahe ja vĂ€gi on temaga vĂ”rreldes kordi nĂ”rgem. Kas sina kuulud selliste vĂ€ekate hulka, eks otsusta ise.

Üldiselt lĂ€hevad inimesed needuse pealepanekut tellima ikka nĂ”idadelt, kes siis kasutavad vastavaid loitse ja rituaale, et sĂ”nale jĂ”udu taha panna.
Mis mind isiklikult hĂ€mmastab, on see, et kui Ă€rasĂ”natu saabki kas oma jĂ”ududega vĂ”i siis mĂ”ne teise nĂ”ia abil selle needuse panijale tagasi saata (olen aru saanud, et tagasi saatmiseks on vajalik ka rituaal teha, et koondada vĂ”imalikult palju energiat), siis litaka saabki see nĂ”id ja mitte kunagi tellija ehk siis see, eks tegelikult soovis teisele halba. Samas, kui ta lĂ€heb nĂ”ia juurde, et tellida needus… siis vĂ”ib arvata, et tal juba ongi halb olla ehk siis karistus kĂ€es enne tegu. Ega Ă”nnelik ja end hĂ€sti tundev inimene ikka sellist kĂ€iku ei teeks?
Aga siin muidugi ka vastus, miks enamik nÔidu keeldub tegelemast needuste pealepanemisega. Nad teavad, mis on selle hind, kui vahele jÀÀvad; kui nende kÀekiri Àra tuntakse ja pakike tagasi lÀkitatakse.

Aga mis puutub vihaga sajatamisse, siis neid pean ise suhteliselt ohututeks, kuid eelistan ise neist hoiduda. On olemas kogemus. Korra olen emotsionaalsel kĂ”rghetkel sajatanud, kuid emotsioonide vaibudes oma sĂ”nad tagasi vĂ”tnud. Korraldasin isegi rituaali, et koondada tagasivĂ”tmisse kogu oma teadlikkus ja tahe, et anda suurem energia ettevĂ”tmisse. Ja seda ainult sellest tĂ”siasjast tingitult, et tavateadvuse juures on tĂ€helepanuenergia pidevalt ketrava sisedialoogi tĂ”ttu niivĂ”rd hajutatud, et pole piisavalt energiat oma tahte teostamiseks. Rituaal ja vastav loits ja miks mitte ka helid aitavad koondada tĂ€helepanu ĂŒhte „punkti“, koondada selleks hetkeks kĂ”ik hajutatud energia. VĂ€ga hea oleks ka asi joonde ajada oma alateadvuses. Ise pĂŒĂŒdsin seda „korraldada“ unenĂ€gemises. LĂ€ksin unenĂ€gemisse kindla taotlusega oma sĂ”nad tagasi vĂ”tta ja kuna oli juba eelnevalt rituaaliga ka tavateadvuses tahe konkretiseeritud, vĂ€estatud, siis Ă”nnestus see toiming ka unenĂ€gemises.
Et siis sajatada lihte, kuid sĂ”nade tagasivĂ”tmiseks peab ikka nĂ€gema veidi vaeva ka …

Minu isikliku mĂ€tta otsast vaadatuna pole mul mingit tahtmist vastutada teiste elude eest. On piisavalt tegemist oma valikute ja otsuste tagajĂ€rgedega ehk siis lĂŒhemalt oma nĂ”metsemistele silmavaatamisega, et siis vĂ”tta endale veel vastutus ka teiste jamade eest, mida olen neile oma vihahoos kaela saatnud. Sellele jĂ€reldusele olen ka vast jĂ”udnud aint seelĂ€bi, et olen vaatand, mis tunne on, kui olen teistele suppi kokku keetnud ja nad seda helpima peavad. Ei ole tore tunne.

Ju on ikka kĂ”ige Ă”igem kasvatada tolerantsi soolikas, mis laseb olla ka nĂ”medatel inimestel – ise teavad, mis teevad. KĂ”ik on niikuinii suhteline ja absoluutselt on suur vĂ”i isegi vĂ€ga suur hulk inimesi, kes mind nĂ”medaks peavad. See pole lahendus, kui me siis kĂ”ik vastastikku ĂŒksteist sajatame …

outrageous kirjutas:
Harilikult mÔtlevad inimesed endale ise needused vÀlja, et vabandada oma lÀbikukkumisi.


Olen sama meelt, et enamuse nn needuste puhul ongi just nii. Inimene ise oma kÀitumismustritega tekitab omale probleeme. Aga vastutamise asemel on palju mugavam viis viidata nÀpuga teistele.

Oma kĂ€itumismustritest saaks aru vĂ€ga ekstreemsete kĂ€itumistega – ĂŒldiselt ei soovita sellist Ă”ppimismeetodit, targad ei vajaks kindlasti seda meetodit teadvustamiseks…. Inimene, kes paneb end alati nö ohvrirolli (ehk siis sĂŒĂŒdistab teisi oma jamades), vĂ”iks korra end panna kurjategija rolli. Siis saab ta aru, et mĂ”lemad rollid on vaid kuvandid ja tegelikkuses on nii ohvriks kui kurjategijaks asetanud ta ennast vaid ise ja seda oma tegudega. Teiste roll on olnud minimaalne ja sealjuures sugugi mitte pahatahtlik. Selgemast selgem , et enamikus traditsioonilistes maailmavaadetes on sees pidev kaalumine, hinnangute jagamine – halba taunitakse, head mĂ”ju kiidetakse ( amps ubinast paradiisiaia hea ja kurja tundmise puult avaldab mĂ”ju siiani - heal ja kurjal pĂŒĂŒtakse vahet teha). Kuvandi looja, aga haarab aplalt neist kinni ja saabki öelda – nemad tegid …
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
viha(stamine) nÀitab, et keegi laamendab minu territooriumil.
tihti ei saa arugi, et kes vÔi mis vÔi milleks.
on lihtsalt viha, vahel lausa raev.
kui teadvustada ei ole vÔimalik, millega/kellega tegu, siis löön tavaliselt mööda sedasama viha tagasi..


Ise eelistan kĂ”rvale astuda. Ainult peab vaatama, et siis see lĂ€heb maasse, mitte tĂ€iesti sĂŒĂŒta inimese pihta..
On kogemus, kus jĂ”udsin kĂ”rvale astuda, aga kahjuks oli kĂ”rval asotsiaal oma pudelitega ja tema sai selle löögi… Tema vĂ€li tĂ”enĂ€oliselt polnud ka kĂ”ige terviklikum.

Tagasilöömist vĂ€ldiksin ainuĂŒksi seetĂ”ttu, et 100% garantiid ei saa ĂŒkski inimene, et see viha, mida tajub, pole siiski mitte tema enda oma. Teine vĂ”ib olla raevus ja su suunas seda suunata, aga kas on ikka kindel, et see situatsioon ka endas viha ei tekitanud. Teine vĂ”ibolla polnudki nii mĂ”juvĂ”imas, vaid enda ego trampis ...
Puhta ja rikkumata meelega inimeste alateadvus ehk ei korralda selliseid asju, aga inimesed, kes usinalt oma meelt risustanud ja alateadvusesse rÀmpsu ladestanud, on enamikul kordadel ise need oma territooriumil laamendajad.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 2:58 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t, Sulle teadmiseks, et siin foorumis ollakse teatud kasutaja tĂ”ttu nimest KrÔÔt vĂ€gagi tĂŒdinenud. Aga see Sinu postitus kutsub vastama Smile

Jah, ma ise kahtlustan kah, et see, mida olen nimetanud needmiseks, on sajatus - Soome sepp kah ju sajatas hoopis. Ja see on kah tĂ”e nĂ€oga, et sajatuse tĂ€ideminekus nĂ€en soovmĂ”tlemist, et mina sellega kuidagi seotud olen. Samas Ă€rgem taandagem tegu mitte mingisugust mĂ”ju avaldavaks. Fakt on, et tĂ€nu sajatusele muutus kogu minu suhtumine sellesse inimesse - ma lĂ”petasin igasuguse toetamise. Tokrodal on siin foorumis ĂŒks huvitav teooria, kus ta kirjeldab olukorda, kus millegipĂ€rast juhtub nii, et kui mĂ”nda inimest toetada, hakkab sellel inimesel hĂ€sti minema ja sinul halvasti. Midagi vahetub. Kui toetamine lĂ”petada, hakkab hoopis endal hĂ€sti minema ja sellel teisel inimesel halvasti. No kuidas seda fenomeni ĂŒhe sĂ”naga nimetada?

Kui needus tÀhendab teisele selle tegemist, mida endale ei teeks, siis on see tÔesti jabur illusioon. Mina tunnistan iseendale, et olen valmis ka kannatama, kui selle hinnaks on enda vigade ja nÔrkuste mÔistma Ôppimine. Seega vÔin ka teistele kannatusi soovida, et nad lÔpuks ometi oma viga nÀeksid, seda tunnistaksid ning sellest Ôpiksid.

Sinu tekst rÀÀgib, et tuleb minna ikka kellegi vĂ€eka nĂ”ia juurde ja teha rituaali. VĂ€gi ei ole midagi mĂ”istetamatut ja mĂŒstilist - selle taga on konkreetsed teadmised, kuidas erinevaid mustreid kombineerida. Kui Sa just ei mĂ”tle seda vĂ€ge, mida ainujumal annab. See on meie ĂŒhiskonna ĂŒks probleeme, et nĂ”idu mĂŒstifitseeritakse ja kaugendatakse endast. Meil kĂ”igil on vĂ”imeid ja neid tuleb just nimelt arendada. Teed ĂŒhe asja Ă€ra, vaatad, mis vĂ€lja kukkus ja Ă”pid. Mitte ei ĂŒtle, et ma pole selle jaoks piisavalt vĂ€ekas vĂ”i et mul pole grammigi vĂ”imeid. Lisaks on rituaalid seotud juba teatud traditsiooni ja sotsiaalse kommunikatsiooniga. Tegelikult pole seda vaja, vĂ€hemalt mitte sellisena nagu raamatutes Ă”petatakse.

Ja sealt edasi rÀÀgid teadlikkuse fokusseerimisest ja taotluse esitamisest. Minu jaoks lĂ€heb see jĂ€lle selle beebi teema alla. MillegipĂ€rast on inimesed unustanud, et nĂŒĂŒd on nad juba ise tĂ€iskasvanud ja enam pole neid hoolitsevaid vanemaid, kes su vajadusi rahuldavad, kui sa piisavalt oma soovi fokusseerid ja tugeva taotluse esitad - nagu beebid seda oma nutuga teevad. Ja selle tĂ”ttu lĂ€hebki inimenergia pidevalt ainujumalale. Ja nagu me pidevalt kogeme - kui mĂ€ngus on ainujumal, siis on kĂ”ik Ă”nnetud lĂ”puks, sest tĂŒhjaks lĂŒpstakse meid kĂ”iki nagu lehmi laudas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:


Ja sealt edasi rÀÀgid teadlikkuse fokusseerimisest ja taotluse esitamisest. Minu jaoks lĂ€heb see jĂ€lle selle beebi teema alla. MillegipĂ€rast on inimesed unustanud, et nĂŒĂŒd on nad juba ise tĂ€iskasvanud ja enam pole neid hoolitsevaid vanemaid, kes su vajadusi rahuldavad, kui sa piisavalt oma soovi fokusseerid ja tugeva taotluse esitad - nagu beebid seda oma nutuga teevad. Ja selle tĂ”ttu lĂ€hebki inimenergia pidevalt ainujumalale. Ja nagu me pidevalt kogeme - kui mĂ€ngus on ainujumal, siis on kĂ”ik Ă”nnetud lĂ”puks, sest tĂŒhjaks lĂŒpstakse meid kĂ”iki nagu lehmi laudas.


vĂ”ibolla rÀÀgime nĂŒĂŒd ĂŒksteisest mööda. Aga minu nĂ€gemuse jĂ€rgi on taotluse esitamine tegelikult iseendale kĂ€su andmine - autosugestioon.

Taotlus minu nÀgemuses erineb palvetamisest kellegi kolmanda isiku suhtes, et see tÔttaks soove tÀitma, rahuldama - beebi fenomen. Taotlus on pigem iseendale edasiliikumiseks sihi ette viskamine. Tahte fokuseerimine aga selles suunas liikumiseks tahte kokku kogumine - mootori kÀivitamine, et edasi gaasi anda. Teadlikkuse koondamine on vajalik, et teadvustada, mida teed. Olles hajutatud teadlikkusega ei ole piisavalt vajalikku energiat asjade soorituseks. Joogas on vÀga hea vaadata, kuidas on harjutus sooritada nii, et mÔtted uitavad ja teadlikkus hajutatud, vÔi kui teadlikkus on antud kehaosas, millega harjutust sooritad. Soorituse tulemuslikkuses on mÀrgatavad vahed. VÔib ennast isegi vigastada.

Tsiteerin::
Kui needus tÀhendab teisele selle tegemist, mida endale ei teeks, siis on see tÔesti jabur illusioon. Mina tunnistan iseendale, et olen valmis ka kannatama, kui selle hinnaks on enda vigade ja nÔrkuste mÔistma Ôppimine. Seega vÔin ka teistele kannatusi soovida, et nad lÔpuks ometi oma viga nÀeksid, seda tunnistaksid ning sellest Ôpiksid.


Needus tĂ€hendab soovi mĂ”jutada teise inimese elu. Kuid mĂ”jutades sa ka vastutad selle eest, mida teed. Mina isiklikult ei soovi vastutada teiste inimeste elude eest. NĂ€hes neid kannatamas pole ma suuteline end lohutama, et vĂ€hemalt nad ehk nĂŒĂŒd Ă”pivad sellest midagi. Kui ma sellest midagi Ă”ppisin, siis seda, et minus on allasurutud vimma ja lahendamata probleeme, et ma tahan teistele kannatusi. Aga ma eelistaksin, et nemad Ă”piksid ikkagi iseenda vigadest ja oma tegutsemise tulemusel, mitte et mina olen oma needusega midagi neid Ă”ppima pannud, neile oma tahet peale surunud.
Selline erinevate tahte konflikt ja vaatamine, kelle tahe jÀÀb eriarvamuste korral peale, on suhteliselt argipĂ€evane nĂ€htus. Arvan, et liiast oleks minna nĂŒĂŒd spetsiaalselt vĂ€lja selle eesmĂ€rgiga, et vĂ”tta ĂŒks isik ja talle midagi oma tahtega peale mÀÀrida.
TĂ€helepanu vĂ”iks suunata teiste tegemistelt, olemistelt ja ĂŒtlemistelt rohkem iseenda tegemistele ja ĂŒtlemistele. Tundub mulle isik nĂ”me ja nĂ€en tema vigu, siis endale suunates vaatan, miks see mind tasakaalust vĂ€lja viib, miks ma ĂŒldse kulutan sellele nĂ€htusele oma energiat.
Sotsiaalne kommunikatsioon nÀitab mulle kÀtte minu soove, vigu, nÔrku kohti. Inimene elab enda elu kui tegeleb endaga, oma kiiksude, reageeringutega. Teise elu elab siis, kui lÀheb tema elu korraldama, ettekirjutisi tegema. Seda juhtub teadmatusest niikuinii 2/3 elust. Minna veel seda teadlikult tegema...

Tsiteerin::
Fakt on, et tĂ€nu sajatusele muutus kogu minu suhtumine sellesse inimesse - ma lĂ”petasin igasuguse toetamise. Tokrodal on siin foorumis ĂŒks huvitav teooria, kus ta kirjeldab olukorda, kus millegipĂ€rast juhtub nii, et kui mĂ”nda inimest toetada, hakkab sellel inimesel hĂ€sti minema ja sinul halvasti. Midagi vahetub. Kui toetamine lĂ”petada, hakkab hoopis endal hĂ€sti minema ja sellel teisel inimesel halvasti. No kuidas seda fenomeni ĂŒhe sĂ”naga nimetada?

Kui teda sajatades lĂ”petasid tema toetamise ehk talle millegi soovimise, siis jĂ€i sul tĂ”esti energiat ĂŒle iseenda elu elamiseks.
Sajatades vÔid sa lÔpetada momentaalselt selle inimesega tegelemise ka rohujuure ehk mÔtte tasandilt, vÔi vÔid hoopis kÔik oma mÔtted siduda temaga:
1) On soov sellest inimesest enam mitte midagi teada, kuulda - on toetuse, mÔjutamise, temaga tegelemise lÔpp.
2) On soov, et tal halvasti lÀheks ja ta kannatab - siis seod oma energia tema saatusega. Toetad endiselt. Vahet pole, kas soovid head vÔi halba - toetus, tahe tema saatusesse sekkuda on see igal juhul.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group