Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

needused
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:
Kr66t kirjutas:
Näiteks tuleb mammi nõia juurde ja kurdab, et naaber teda ära neednud … OK! Aga kui mammi laseb jutupaelad lahti ja kirjeldab sündmusi põhjalikumalt, siis nö vahekohtunikule ehk nõiale (kes ei võta ei ühe ega teise osapoole tegemisi-ütlemisi isiklikult) võib juhtum klassifitseeruda: pada sõimab katelt. Ja kui keegi mammi ära neednud on, siis ainult tema enda käitumismustrid.

kas see näide peaks illustreerima midagi enamat kui seda, et kolmandal osapoolel oli praktiliselt ükskõik neist?


pigem ikkagi erapooletus, sest kui oleks ükskõik, siis ta ei tunneks vajadust ravitseda ja mammi ei saaks üldsegi pöörduda tema poole...
Tagasi üles
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 7:10 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
..., esineb igal inimesel. ja see pole illusioon ... maruhästi saabub see selgus näiteks füüsilise kurnatusega - inimene lihtsalt ei suuda ega jõua hoida siis ülal sisedialoogi ja meeles, kelle peale ta kõik peaks tige, kade jms olema ja kelle arvamus loeb. aga seda saab tekitada ka teadliku meditatsiooniga.
selles suhtes ma ikka usun iga inimese võimesse hinnata teatud olukorras objektiivselt.

ega see kui Sa ei jaksa kellegi peale kade olla näiteks, ei tähenda veel et võtaksid asja objektiivselt.
ka täiesti näiteks emotsioonitult võttes, võtad ikka subjektiivselt, mitte objektiivselt... objektiivsuse mõiste on toonud sisse demagoogid lihtsalt, objektiivselt pole ühelgi inimesel, jumalal, või jõul, vms. ... võimalik midagi võtta, seega ma ei saa aru miks Sa seda usud, et inimesel on selline võime... võtta midagi objektiivselt?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
Naima kirjutas:
Kr66t kirjutas:
Näiteks tuleb mammi nõia juurde ja kurdab, et naaber teda ära neednud … OK! Aga kui mammi laseb jutupaelad lahti ja kirjeldab sündmusi põhjalikumalt, siis nö vahekohtunikule ehk nõiale (kes ei võta ei ühe ega teise osapoole tegemisi-ütlemisi isiklikult) võib juhtum klassifitseeruda: pada sõimab katelt. Ja kui keegi mammi ära neednud on, siis ainult tema enda käitumismustrid.

kas see näide peaks illustreerima midagi enamat kui seda, et kolmandal osapoolel oli praktiliselt ükskõik neist?
pigem ikkagi erapooletus, sest kui oleks ükskõik, siis ta ei tunneks vajadust ravitseda ja mammi ei saaks üldsegi pöörduda tema poole...

aga tema poole ei saadudki ju pöörduda, isegi kui pöörduti... kas see nõid ise arvas et ta ravitses ära kuulamisega ja oma seisukoha võtuga neist?, või oli ka näites nähtamatu neljas "erapooletu", kes sündmusele sellise hinnangu andis? Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:

aga tema poole ei saadudki ju pöörduda, isegi kui pöörduti... kas see nõid ise arvas et ta ravitses ära kuulamisega ja oma seisukoha võtuga neist?, või oli ka näites nähtamatu neljas "erapooletu", kes sündmusele sellise hinnangu andis? Smile

ei olnud neljandat.
nõid andis mammile vähemalt juhised, mida see peaks oma eluga ette võtma Very Happy ja et pole tal mingit needust peal muud, kui ta ise oma käitumisega endale kaela toob. see oligi hetkel see, mida temalt paluti - vaataks ja annaks hinnangu, kas on needus ja kuidas seda maha võtta saaks Smile . lugesin, et nõiad tegelt näevad ka energeetiliselt needusi. seal oli pikk kirjeldus, milline on energiakeha erinevat tüüpi needuste puhul. pigem see mammi jutt oli talle vajalik, et näidata puust ja punaselt, mida mammi oma mõtetega endale kaela toob. aidata mammil nö teadlikult hiljem oma mõtteid ja tegusid jälgida.
aga aidata ei saa seda, kes ise end ei aita. võid ju "rohtu" välja kirjutada, aga kui ravialune võtta ei taha, siis pole midagi parata.

aga miks ei saadud tema poole pöörduda, isegi kui pöörduti?
sa arsti juurde lähed, siis tegelikult sa ei saa arsti juurde? ta ei saa sulle tegelikult diagnoosi panna ja ravimeid kirjutada, kui analüüsid võetud ja vastused käes?
Tagasi üles
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
aga miks ei saadud tema poole pöörduda, isegi kui pöörduti?
sa arsti juurde lähed, siis tegelikult sa ei saa arsti juurde? ta ei saa sulle tegelikult diagnoosi panna ja ravimeid kirjutada, kui analüüsid võetud ja vastused käes?

ma Sinu enda toodud näite põhjal võin öelda, et ta ei läinud nõia juurde sellise küsimusega et kas tal on needus peal ja kuidas seda ära saab... ta ütles, et naaber on talle pannud peale needuse ja kirjeldas sündmusi... nõid aga Sinu näites ajas hoopis teist, oma rida, kusjuures nagu Su näite täpsustusest selgub, nõid oli hoopis kindel et mingit needust pole peale pandud ja et temalt oodatakse midagi muud, jagas juhiseid, ja andis "rohtu"...
seega kokkuvõttes üks rääkis aiast ja teine aiaaugust ja sellepärast oligi nii, et tema poole ei saadud pöörduda, isegi kui pöörduti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2010 11:32 am    Teema: Vasta viitega

aga kas te sellest saate aru, et te kõik siin praegu väga hoolega arutlete raktobleeri tumerohelise seaduse avaluste üle.
ja püüate aru seda vahepael (subjektiivne/objektiivne) vaadata läbi pruuni seaduse prisma.
soovitan kõigile teemas osalejetele, lugege need kaks asja korralikult läbi, tekib miski tunnetus asjast ja siis vestelge teemal edasi.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2010 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

5 allutamisneeduse liiki, mis tekitavad kannatusi ja õudusängi:

1.)Orjusneedus (aheldab illusoorsesse tulevikku).

2.)Vargusneedus (aheldab röövellikku olevikku).

3.) Pettusneedus (aheldab reostatud minevikku).

4.) Hävitusneedus (aheldab hüljatud igavikku).

5.) Kaetussajatus (aheldab kogu olemuse).
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 11:41 am    Teema: Vasta viitega

Krõõt:
Lugesin Su kirjutised läbi ja seal oli mõningaid huvitavaid kusagilt raamatutest teada saadud asju needuste kohta... aga ma tõesti ei leia endas motivatsiooni seda suurt tekstimassiivi läbi töötama hakata. Minu jaoks on see tohutu keerutamine Confused Tulemuseks oleks suure tõenäosusega ikkagi mittemõistmine ja kui pika töö peale isegi tekiks mingisugune mõistmine, siis mul on praegu tunne, et ma ise ei saaks sellest midagi vajalikku. Tänapäeval on suure infotulva tõttu kõrgelt hinnatud oskus ennast lühidalt ja tabavalt väljendada. Seda tasub arendada!

Haldjanool:
Lugesin Su raamatusoovituse läbi, kus räägitakse surmaneedusest, mida teostatakse endale orjastatud surnute vaimude abil. See tundub juba väga karm asi ja arvan, et oled julge inimene, kui seda teed. Ma loodan, et Sa päris füüsilise surma needust ei teosta.

Tjah, aga mulle on hakanud kangesti tunduma, et enne ei saa rääkida ikkagi needusest, sajatamisest, loitsimisest jne, kui pole jõutud ühise mõistmiseni, mida nende sõnade all ikkagi täpselt mõistetakse. Mind huvitavadki ka need teemad selle tõttu, et tunnen, et see võib avardada minu maailmanägemise piire.

Kusjuures mulle on tekkinud seos selle teemaga, kus mäletate, kui kunagi üks noor poiss üritas siin selle tõttu, et vihkab neegreid, Condoleezza Rice'i tappa. Tema jaoks oli see viha maandamise viisiks, mis aitas eelkõige teda ennast.

Põhjus, miks mulle viha meeldib, on see, et inimesed, kes tegelevad oma vihaga, seda eitamata, on kuidagi puhtamad ja tugevamad. See jutt siin, et needus on paha, kuna ära tee teisele seda, mida sa endale ei taha, ja sa ära ründa teist, kuna alati on viga pigem sinus endas, läheb kuidagi sohu minu meelest. Need on ühiskonna mudelid ja nende üle pole nagunii mõtet diskuteerida. Mudelid ei ole kunagi mõeldud analüüsimiseks, need on ülekordamiseks ja levitamiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

Väga tüüpiline näide:

Ma tahan midagi saada aga ma ei taha selle jaoks midagi teha. Serveerige kandikul mulle ja siis ma avardan oma maailmapilti Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 2:08 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:

objektiivsuse mõiste on toonud sisse demagoogid lihtsalt, objektiivselt pole ühelgi inimesel, jumalal, või jõul, vms. ... võimalik midagi võtta, seega ma ei saa aru miks Sa seda usud, et inimesel on selline võime... võtta midagi objektiivselt?


Objektiivne Põrgu on reaalsuse poolel, seotud tuleviku visualiseerimise-projekteerimise ja ruumitajuga (tegeleb aju kiirusagar, nii parem kui vasak?).
Subjektiivne Põrgu on antireaalsuse poolel, seotud psüühika tunnetuse-töötluse ja minevikumälestustega (aju oimusagar, nii parem kui vasak?).
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Reede Okt 29, 2010 5:27 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 2:40 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:
Väga tüüpiline näide:

Ma tahan midagi saada aga ma ei taha selle jaoks midagi teha. Serveerige kandikul mulle ja siis ma avardan oma maailmapilti Very Happy


Maailmapilt avardub nii või teisiti inimeste vahelise kommunikatsiooni tulemusena, kuna alati näeb igaüks asju oma erilise kandi pealt. Kommunikatsioon on ka see, kui üks on aktiivis ja teine passiivis. Aga tekstimassiivi suurus ei võrdu avardumise intensiivsusega.
Mida tahan Krõõtale öelda, on see, et ma ei tunne endas mingit motivatsiooni hakata talle lõik lõigu haaval vastama, et sina mõtlesid jah nüüd seda nurka, aga mina mõtlesin seda nurka ja lisaks proovisin ma siin kirjeldada seda asja, millest nüüd sain aru, et see on see, kuna polnud seda iial enne sõnadesse pannud. Minu tekstides on alati tükike kaost. Ma panen kirja neid asju, mida pole enne sõnastanud, olles seega mingis mõttes haavatav, aga mingis mõttes justnimelt tugev. Siis on mul huvitav ja ma loodan ka, et teistel lugejatel huvitav. Kui ma aga keskendun Krõõtale, siis mõtle ometi, kui palju seda teksti tal on Shocked Ma ei jõua elusees ja see POLE huvitav. Fakt on see, et Krõõt suudab igal hetkel sada korda rohkem teksti produtseerida, kui mina. See on tal tegelikult suuresti hoopis teistel põhjustel, minu arusaamiste järgi.

Ehk kokkuvõtteks: kui ma Krõõta interpretatsioone ei täpsusta ega ümber lükka, ei tähenda see seda, et ma nendega nõus oleks ja need kuidagi mind niiviisi vaimustanud või avardanud oleks, et mul midagi öelda pole. Lihtsalt mul pole tunnet öelda midagi, kuna sellest puuduks see tükike kaost, mis on nii vajalik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 3:04 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
See on tal tegelikult suuresti hoopis teistel põhjustel, minu arusaamiste järgi

Sellega nõus, et needuse vms teema pakub huvi erinevatele inimestele erineval põhjusel. Sama moodi erinevad inimesed püüavad seda enda jaoks "selgeks" saada ehk mingit pilti sellest enda jaoks kokku panna, ka väga erineval moel,
KUID ma oleks ettevaatlik avalduste suhtes, et teame, miks tegelikult teine inimene teemast huvitub Wink

p.s ma võiks ka oletada, miks sa püüad asja kogu aeg siin teemas isiklikuks keerata, aga ma ei tee, kuna tegelikult ma ei tea põhjusest muffigi Very Happy
ma näen vaid tagajärge, kuid isegi siis pole ma kindel, et vaatan seda objektiivselt ehk siis isegi tagajärje hindamisel võin põrutada täiega mülkasse, näiteks võibolla ongi see sinu stiil?!
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
Lihtsalt mul pole tunnet öelda midagi...


Need su traktaadid olid tõesti ühed paljusõnalisimaist mittemidagiütlemistest üldse Laughing
Tagasi üles
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ok, ma vastan siis hästi lühidalt - milleks keerutada: Ma ei viitsi Sulle vastata. Nii on enne olnud ja on praegugi. See sõna "tegelikult" tuleb minu analüüsist, mis põhjus paneb mind Sulle üleüldse sedasi vastama. bla, bla, bla - see tõestab et inimesed on erinevad Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 7:08 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
Ma ei viitsi Sulle vastata. Nii on enne olnud ja on praegugi.


Tead, mul on üks hea nipp: sa ära vastagi, kui ei viitsi Wink Usu mind, ei pea! Ja on ka teisi alternatiive: vastamise asemel hoopis küsida näiteks,
või üldse mitte välja teha, mis muidugi eeldab pisut suuremat enesedistsipliini teatud taseme juures Very Happy
Tagasi üles
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 7:23 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
p.s ma võiks ka oletada, miks sa püüad asja kogu aeg siin teemas isiklikuks keerata, aga ma ei tee, kuna tegelikult ma ei tea põhjusest muffigi Very Happy
ma näen vaid tagajärge, kuid isegi siis pole ma kindel, et vaatan seda objektiivselt ehk siis isegi tagajärje hindamisel võin põrutada täiega mülkasse, näiteks võibolla ongi see sinu stiil?!


Kirjutan, ehk siis mõistad veidi paremini tagamaad:
Tead, mul on halb tunne selle pärast, et Sa minus halba tunnet tekitad. Võid seda võtta siis kui minu poolset Teretulemast tagasi, Krõõt! -i. Eespool väljendati, et tekitad mõnes inimeses turvatunnet, minus aga tekib negatiivne tunne. Minu jaoks on vaimumaailma foorum väga lahe koht iseenesest, kuna siin tuleb kogu aeg huvitavaid pointe välja. Aga vahel tekitavad mõned inimesed nagu seda oled ka Sina oma massiivse kirjutamisega sellise tunde, et kuidagi väga halb tunne on siia midagi ise kirjutada. Whaya ja Haldjanool siin vahepeal nentisid, et foorum on kuidagi tühi. Minu meelest on foorum kuidagi hoopis puhtam viimasel ajal olnud. Hindan rohkem pointi ja vähem loba.
Minu stiilist veel nii palju, et kipungi väga palju minevikust lähtuma, kuni pole veendunud, et olevik on muutunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
Hella kirjutas:
Ma ei viitsi Sulle vastata. Nii on enne olnud ja on praegugi.


Tead, mul on üks hea nipp: sa ära vastagi, kui ei viitsi Wink Usu mind, ei pea! Ja on ka teisi alternatiive: vastamise asemel hoopis küsida näiteks,
või üldse mitte välja teha, mis muidugi eeldab pisut suuremat enesedistsipliini teatud taseme juures Very Happy


Vaata, meie Sinuga oleme selles mõttes vastandlikud inimesed. Sinult nõuab suurt enesedistsipliini mittevastamine. Minult nõuab jälle suurt enesedistsipliini mittevaikimine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

No siis oleme ju sarnasemad, kui oleksin julgenud arvata Laughing

Mittevastamisega (ka sinu spekulatsioonidele) minul mingeid probleeme ei ole, küll aga ei vaiki ka mina teatud situatsioonides.
Tagasi üles
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Teemast läbi minu nurga:

Needus on sajatuse tsiviliseeritum variant. Needma võid minna ka kellegi teise juurde st teenust ostma. Üldiselt ütleks, et fooni muutmine negatiivsemaks. Kui foon on negatiivne siis hakkavad õnnetused ja hädad käima mööda inimesi. Pole isikuga seotud ütleks mina ja seda, et needus peale jääks st peaks seda mahavõtma, pole olemas. Needmisest ei tõuse mingit tulu (ei pea tuluks seda kui keegi tunneb rõõmu sellest, et teisel halvasti läheb). Üldiselt piisab kui sul on positiivne foon aga seda on nii kerge saavutada, et mingil needmisel ei ole sisulist mõtet (aga samas on rumalaid inimesi palju ja neid ehk on mõtet needa). Ma ei oska öelda, et kaua needus kestab v oma hetke ootab, oleneb palju maksad aga kuigi see ilmselt ei kesta sest lahustub kiiresti foonis. Ilmselt õnnestub ka needust toita st seda inimesega siduda kes needa tahab.

Sajatus on põnevam. Personaalne ja kui sajatad siis juba nii, et tatti pritsib ja juuksed peast kukuvad. Ainult isikliku energiaga (ilmselt ka sellega mida jõuad ülikiiresti kokku korjata/laenata sajatamise ajal). Sajatad midagi konkreetset. Saab ka sajatada enda kasuks teiste arvelt. Paned paugu ära ja kui mööda läheb oled ilma (vaata, et ennast lõhki ei laena). Kuhu läheb lask kui mööda läheb ei tea. Tugevus ka ilmselt sõltub sellest, et palju oled nõus investeerima. Kestvusest ei oska ka siin midagi arvata, parim pakkumine on, et muudab mustrit nii, et võib ka hiljem mõjutada. Sajatust ilmselt ei toida kah.

http://www.folklore.ee/regilaul/H_I_kollred.xml
http://www.folklore.ee/laulud/erla/e43.htm

siit huvitav vaadata, et mida ja kuidas on sajatatud rahvalikus vormis. Personaalsed sajatused on aga ühekordsed ning ei pea olema värsivormis Razz

Kestvus on põnev küsimus siin aga üldiselt kipun arvama ,et rege rauta suvel ja kui jääb rautamata siis on hiljem jama maja. Jama ei teki mitte siis kui sul rege vaja on vaid tekib siis kui sul regi mingil põhjusel rautamata jääb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kuulnud,et kõige efektiivsemad on surija needused st.,kui keegi kärvates kellelegi needuse peale paneb.Surija tajud pidid surmahetkel võimenduma 200x-selt võimalik,et ka siis vägi tõuseb mingi hetk enne hääbumist.
Vaatasin hiljuti ren-tv pealt dok. filmi,kus rääkis analoogsetel teemadel ka needustest ja inimese tegude kajastumisest oma järeltulijate saatuses,seal räägiti.et DNA on nii peenike vigur,et kajastab vanemate pahategusi oma järglaste saatuses,näiteks hakkavad järglastel telomeerid lühenema,kui vanemad on palju sitta keeranud ja nad surevad enneagselt ära,sellega põhjendati seal suguvõsa needusi,kus lapsed järjest surid,selline teaduslik karma teooria.
Oli ka teisi variante,mis DNA-d pidi edasi kandusid,üldiselt seostati seal DNA-d ja energeetikat.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group