Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

needused
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2010 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

vihaselt ja võikate sõnadega saab needust suunata ja selle ilmnemist võimendada. needuse peale panemine ise on tegelikult lihtsalt pettus või ka vimka tegemine, mida kui lammas uskuma jäädakse (aga uskuma jäädakse ikka siis, kui sellel ka mingit reaalset alust on), sest just emotsionaalselt sooviti midagi või samastati ennast seoses needuses väljendatuga.

laias laastus võib kogu elu üks suur lõputu needus olla, kui millessegi pidevalt kinni jäädakse. seda klammerdunud olukorda, viletsust ja õndsust või ajupesu hakatakse teistele kuulutama kui kristlik tsombikari, kui õige või vale see ja too ikka on. nüüd kui neile näiliselt paar kurja sõna ütelda, ja paar väikest uut vastuvimkat kokku keerata, mis kinnijäämise protsessi veel võimendab, siis lähendatakse inimest veelgi enda vastuvõetud needuse ängistavale olukorrale.
needus hakkab inimesele ilmnema alles siis, kui temasse halvasti hakatakse suhtuma, ta hüljatakse ja temast enam ei hoolita. needus teeb enne ikka pumeranguna mitu ringi, kuni tugevamad needusekandjad nõrgemad tõrjuvad, karistab, ohverdab. aga olukord võib ootamatult pöörduda, ega tugevamgi pool ju mingi süütuke pole. keegi nõrgemate ja tõrjutute poolelt tõuseb tuhast ja lennutab lõplikult tabava sõjakirve, mis purustab needuse pettuse.

needusemüüdi vimkade näited:
1. mul pole kombeks mitu korda sinusuguse reha otsa komistada (sinusugust vana putru teistkorda üles ei soojenda).
2. sa olid lihtsalt üks järjekordne ämber.
3. feministid on lihtsalt ühed vaimupuudega homod.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Okt 23, 2010 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
haldjanool kirjutas:
viha(stamine) näitab, et keegi laamendab minu territooriumil.
tihti ei saa arugi, et kes või mis või milleks.
on lihtsalt viha, vahel lausa raev.
kui teadvustada ei ole võimalik, millega/kellega tegu, siis löön tavaliselt mööda sedasama viha tagasi..


Ise eelistan kõrvale astuda. Ainult peab vaatama, et siis see läheb maasse, mitte täiesti süüta inimese pihta..
On kogemus, kus jõudsin kõrvale astuda, aga kahjuks oli kõrval asotsiaal oma pudelitega ja tema sai selle löögi… Tema väli tõenäoliselt polnud ka kõige terviklikum.

Tagasilöömist väldiksin ainuüksi seetõttu, et 100% garantiid ei saa ükski inimene, et see viha, mida tajub, pole siiski mitte tema enda oma. Teine võib olla raevus ja su suunas seda suunata, aga kas on ikka kindel, et see situatsioon ka endas viha ei tekitanud. Teine võibolla polnudki nii mõjuvõimas, vaid enda ego trampis ...
Puhta ja rikkumata meelega inimeste alateadvus ehk ei korralda selliseid asju, aga inimesed, kes usinalt oma meelt risustanud ja alateadvusesse rämpsu ladestanud, on enamikul kordadel ise need oma territooriumil laamendajad.


viha ongi minu oma.
see on MINU reaktsioon sissetungile.
kui viha pole, pole ka reaktsiooni.
mis üldsegi ei tähenda, siis pole ka sissetungi, aga see on teine teema.
st, kui on viha, siis on sissetungija.
alati, 101%.
ja tagasi löömine mööda viha on sissetungija minemalöömine oma teritooriumilt.
aga see võib tähendada nii varast kodus kui ka konkurenti töö juures, kes minu projekti üritab näiteks alluvate moosimise teel vaikselt üle võtta või tegelast, kes üritab minu (väikseid) lapsi näiteks narkotsi proovima meelitada, vms.
ma ei pea ju teadvustama, kes sel hetkel sigatseb ja miskit varast ma oma kodus ei saagi teinekord teavustada.
aitab, kui ma teab, mida see emotsioon näitab ja siis toimetan adekvaatselt.

aga seda kõrvaleastumise taktikat õpetas kunagi lendab...
just jotasid või asotsiaale kasutades.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 25, 2010 6:58 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:

viha ongi minu oma.
see on MINU reaktsioon sissetungile.
kui viha pole, pole ka reaktsiooni.
mis üldsegi ei tähenda, siis pole ka sissetungi, aga see on teine teema.
st, kui on viha, siis on sissetungija.
alati, 101%. .


Mul nii ei käi. Ma ikka enamasti vihastan, et minu tahe ei jäänud peale vms. Enamikul kordadel pole sissetungijat.

haldjanool kirjutas:

ja tagasi löömine mööda viha on sissetungija minemalöömine oma teritooriumilt. .
aga see võib tähendada nii varast kodus kui ka konkurenti töö juures, kes minu projekti üritab näiteks alluvate moosimise teel vaikselt üle võtta või tegelast, kes üritab minu (väikseid) lapsi näiteks narkotsi proovima meelitada, vms.
ma ei pea ju teadvustama, kes sel hetkel sigatseb ja miskit varast ma oma kodus ei saagi teinekord teavustada.
aitab, kui ma teab, mida see emotsioon näitab ja siis toimetan adekvaatselt.

Nende näidete puhul nõus, et selliseid tüüpe tuleb blokeerida ja tagasi tõrjuda. Ma ka vihastaksin Very Happy Selles mõttes jälgin kiivalt territooriumi. Aga enamus konflikte minu puhul on olnud siiski kahepoolsed - ehk siis ma sama must kui katel.

Kuid needustega on nii, et seal peab välja selgitama saatja. Needus on enamat kui lihtsalt vihahoos lendu lastud sajatus - needuse puhul on toodud kas vereohver või on midagi muud meelepärast pakutud anorgaanilistele riituse käigus, kus sõlmitakse tehing. Sel põhjusel on needuse jõud tugevam kui on sihtmärgiks valitud inimesel kasutada vaba energiat needuse tõrjumiseks.
Vanarahvas uskus veel, et kui saata needus tagasi süüta inimesele, siis tuli needus tagasi ja topeltjõuga.
Needuse pealepanija-tellija selgitati välja seda reeglit kasutades, et tellija igal juhul tuli varem või hiljem luurama, kas tema needus ka mõjub. Sellise varitsemisega jõuti enamikel kordadel ka pahasoovijani. Kui teada oli tellija, oli üsna kerge arvata ära ka muster, sest tõenäoliselt oli olnud selle inimesega mingi eelnev konfliktsituatsioon (päris tühjast tüli ikka ei tõuse), kus see inimene võis juba reeta, mida kõike ta soovida võiks oma sihtmärgile. Kui ta ise ei saanud needuse sepitsemisega hakkama, siis uuriti edasi, kelle poole ta võis pöörduda.

Aga kui ei õnnestunud needuse saatjat ja mustrit välja selgitada, tehti lihtsalt energiavälja tugevdavaid riitusi ja puhastamisi ristteel. Ei imestaks, kui seal omakordi kutsuti vanatühja (anorgaanilist) appi needust maha võtma. Sel juhul tõenäoliselt lennutati ka needus maapõue.

Kõige arusaamatumad needused, mille kohta olen lugenud, on need, kus ema on oma lapse või lapsed ära neednud. Nende puhul oli nii, et selle needuse sai lapselt pealt maha võtta ainult ema ise... Ja kui ta seda ei teinud, läks see põlvest põlve edasi - käitumismuster, mis anti emapiimaga?

Ma ise arvasin, et needused ja riitused ongi üksnes rahvapärandi tasemel (eeldasin inimestelt kõrgemat teadlikkust), kuid olen kuulnud nõidade pajatusi, et see teema pole midagi vaid minevikuhõlmas... täitsa käiakse ja tahetakse tellida needusi (ja leidub poisijad, kes töö ka ette võtavad ja ei karda tagajärgi - ehk siis seda, et nende aadress suudetakse välja lugeda ja pakike tagasi saata) või siis vastupidi käiakse neid maha võtmas. Mahavõtmisel selgub enamikul juhtudel, et nn kannatanu on ise end ära sõnunud oma hirmude ja loitsudega ja pealepanud needusest ei mingit märki. Siis on küll saatus tema enda kätes - kas muudab oma senist käitumis- ja mõtlemismustrit või jätkab vana rada ja kiirendab nii teed hauani.

Feliks Jalakas minu isikliku arvamuse põhjal kaldub needuste ja biovampiiride teemal olema veidi liialdatud seisukohal - paranoiline. Ma oletan, et see on tingitud tema east.

Kuid needuste teema on huvitav ja seepärast oleksin väga tänulik kõikide raamatuvihjete eest , kus seda teemat on puudutatud kas riivamisi või süvitsi!
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Okt 25, 2010 8:08 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:

aga seda kõrvaleastumise taktikat õpetas kunagi lendab...
just jotasid või asotsiaale kasutades.


Mina kogesin seda täitsa omapäi ja juhuslikult sattus asotsiaal olema läheduses. Ma eelistaks, et kõrvaleastudes läheks löök maasse, mis neutraliseerib väga hästi. Olen täheldanud, et ka puud võivad võtta lööki, aga seda ma ka nagu ei tahaks. Maa on kõige parem neutraliseerija ... Mullast oled sa võetud ja mullaks sa saad.

Kui emotsionaalne tasakaal on paigast, siis väga hea on leida tasakaal tagas, kui minna kuhugi inimtühja kohta ja istuda maa peale. Hea kui selja saab toetada kas vastu kivi või puud. Põrandale istumine ja selg vastu seina on SOS olukorras ka suht tõhus. Teine meetod tasakaalu leidmiseks on olla kookonasendis põrandal ja teha kiireid pinnapealseid hingamisi.
Kui olla ise emotsioonide vahus, siis ei söö siga ka seda putru, kes kellele äigas Very Happy

"Kõrvaleastumine" ja seejärel ka oma emotsioonide vaigistamine aitab tegelikult teadvustada ka enda sees toimunut - teadlikkus läheb väliselt sisemisele. Rünnates ja kaitsepositsioonil on teadlikkus välismaailmas ja selgust seetõttu vähem.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Okt 26, 2010 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
Mul nii ei käi. Ma ikka enamasti vihastan, et minu tahe ei jäänud peale vms. Enamikul kordadel pole sissetungijat.

Aga enamus konflikte minu puhul on olnud siiski kahepoolsed - ehk siis ma sama must kui katel.

küll on hea, et mul sihukesi "eksitajaid" pole.

aga korralik sajatus on kordades hullem, kui needus.
ma võtan enda pealt:
needusega saan ma lõdva randmega hakkama, sajatus sunnib mõtlema.

ja kuna iseenda lappimisega on ikka probleeme, siis abiandjatega on suht sama seis: kui needusega saadakse hakkama, siis ssajatus võtab ika tohutult tööd, et kuhugigi jõuda.
kusjuures sajatamine eeldab suurt sisemise puhta õeluse olemasolu, (mis on juba iseenesest haruldane) mis lisandub vihale.
see natuke torkimine, et "oh, ütlesin ja juhtus...." on pigem sihuke lastemäng.

tean rääkida, kuna olen ühe sajatamise alla kunagi jäänud.


raamatuvihjeks pakun sulle midagi arulagedat:
martin kivimets & marek simpson "13 imekuju"
lk.30 "william brigham"
seal räägib muuhulgas mõne lause kahunadest ja mina õppisin selle järgi needust peale panema (olemasolevat vaimu kaela saatma) ja ka maha võtma.
väga kerge.
töötab.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 26, 2010 10:19 pm    Teema: Vasta viitega

turvaline on kohe, et siiski on asju mis siin ilmas ei muutu. krõõt jälle vaimumaailmas ennast nüpeldamas! Laughing Razz

Kr66t kirjutas:
..aitab tegelikult teadvustada ka enda sees toimunut - teadlikkus läheb väliselt sisemisele.
Rünnates ja kaitsepositsioonil on teadlikkus välismaailmas ja selgust seetõttu vähem.

see on huvitav et Sinu teadlikkuse juures Sa just sellise minumeelest endakahjuks valiku oled teinud?, et rünnates ja isegi kaitsepositsioonil Su teadlikkus läheb välismaailma..... see oleks nagu väravaht jookseks ründajaid nähes platsi keskele et tunnetada platsil toimuvat Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Teis Okt 26, 2010 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

rõõm näha, et kõik polegi veel siit lahkunud.
roltsick kah ikka veel siin.

kuid üldiselt ikka tühi see koht.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 10:11 am    Teema: Vasta viitega

peremees on nii busy, et jõuab ainult refereerimistega kursis olla (üldiselt)...
ja siis ongi tühi.

ja keegi ei toida kah...
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 1:57 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:
roltsick kah ikka veel siin.
jah, ma istun siin nagu needus. õnneks ei viitsi eriti klahve toksida.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 3:20 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:

et rünnates ja isegi kaitsepositsioonil Su teadlikkus läheb välismaailma..... see oleks nagu väravaht jookseks ründajaid nähes platsi keskele et tunnetada platsil toimuvat Very Happy


seda näidet vaadates mulle tundub, et me mõistame teadlikkuse suunamist erinevalt Smile

Näiteks tuleb mammi nõia juurde ja kurdab, et naaber teda ära neednud … OK! Aga kui mammi laseb jutupaelad lahti ja kirjeldab sündmusi põhjalikumalt, siis nö vahekohtunikule ehk nõiale (kes ei võta ei ühe ega teise osapoole tegemisi-ütlemisi isiklikult) võib juhtum klassifitseeruda: pada sõimab katelt. Ja kui keegi mammi ära neednud on, siis ainult tema enda käitumismustrid.
Minu kogemus näitab, et enamikel kordadel ongi "rünnatav" hoopis oma allasurutud emotsioonide või mingi põues hõõguva vimma (lahendamata proble) tõttu lihtsalt võtnud asja isiklikult ja ei erista selgelt olukorda. Tegeleb enda elu elamise asemel teiste elu elamisega (mida teised temast arvavad, mõtlevad, mida kõike talle korraldada või soovida võiks) = tähelepanu suunatud välismaailma

Kui sellisel juhul suunata pilk teiste tegemistelt ja nende süüdistamiselt hoopis oma mõtetesse, siis võib pilt hoopis teistsugune paista. Peab end eraldama antud situatsioonist – tõstma end osavõtmatuks vaatlejaks. Aga minu arusaama järgi saab seda teha inimene, kui ta vaigistab oma mõtted ja emotsioonid, häälestub sisemusele. Kui siis avaneb osavõtmatu pilgu läbi vaade, et tõesti-tõesti rünnatakse või ups, eks ma ise ka siin natuke asja võimendasin ja hoogu juurde andsin, kuna ... = tähelepanu suunatud oma sisemusse
Sellele järgnenud vastuvõetud otsus edasiseks tegutsemiseks on adekvaatne

Igatahes olen ma ise küll ettevaatlik avalduste suhtes, et see või teine on needuse peale pannud. Kõike võib muidugi ette tulla, aga needuse nikerdamiseks peab inimene ikka täiega pühenduma neetava vihkamisele. No kesse viitsib? Nagu Sid Jää-ajast poetas: „mina olen nii laisk, ei mina viitsi viha pidada!“

p.s kui mina kaklen või vihastan, siis mina pole küll iseenda peremees. emotsioonid juhivad ikka mind, mitte mina olukorda. ja selles situatsioonis vanduda "käsi piiblil", et ei mina üldsegi süüdi polnud ... nojah
ja ma endiselt ei pea silmas noole näiteid murdvaraste ja lastele narkotsi pakkuvate tegelaste kohta. vaid ikka neid nö isiklikke juhtumeid, kus minu arvates see või teine võiks rünnata, viha pidada, inetult toimida jne
samas võibolla nõidadel, kes näevad energiavälju, pole enam selliseid selgusetuid konfliktsituatsioone Wink
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

A mul tekkis oopis selline küsimus..., et mis oleks see PÕHJUS, mil te tahaksite-viitsiksite teist inimest ära needa; tema ellu sekkuda ja talle oma tahtega mingi elusituatsiooni kaela saata, mida ta võibolla ise ei valiks endale (seega teie ja tema tahe ei ühti Very Happy) ...
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 3:38 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
needusemüüdi vimkade näited:
1. mul pole kombeks mitu korda sinusuguse reha otsa komistada (sinusugust vana putru teistkorda üles ei soojenda).
2. sa olid lihtsalt üks järjekordne ämber.
3. feministid on lihtsalt ühed vaimupuudega homod.


ah, su näide pole needus
vaid tüüpiline käitumismuster teisi oma tahte järgi suunata kasutades selleks ära olukorda, et inimesed loovad iseenda kohta pidevalt kuvandeid - enesepeegeldusele toetuv maailmakäsitlus

tavaline murumängude stsenaarium

needuse pealepanemine on tiba jõulisem ja konreetsem suunatud tegevus ja enam ei püüta tabada kuvandeid, vaid sekkuda saatusekäiku
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 4:11 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:

ah, su näide pole needus....


sekkuda saatusekäiku? iga kontakt kellegaiganes võib olla sekkumine tema saatusekäiku, ega see sellepärast veel needus pole, kullake.

minu jutu point oli selles, et juba neatud orjameelsed isendid hakkavad oma ise valitud-tehtud needust nõrgematele pähemäärima, lootes oma koormat kuidagi kergendada teiste arvelt. kõik oleneb sellest kuhu ise kinni oled jäänud, punkt kus sind ollakse teatud Manalajõududele allutatud,
mingitki needust ei saa tegelikult vastutahtsi peale panna, ikka ise seda oma teadmatusest taheti.

needust ligitõmbavad(läbilaskvad) veapunktid veelkord sulle personaalselt:

1. instinktiivne tähelepanu kerjamine
2. rumal pugejalikkus
3. primitiivne omakasu
4. ülbe ahnus
5. salakaval kahepalgelisus
6. laiskushädaldus
7. jõhker tüdimus
8. uskmatu teadmatus

nendest tuleb reaalselt aru saada.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Nelj Okt 28, 2010 11:30 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
needusemüüdi vimkade näited:
1. mul pole kombeks mitu korda sinusuguse reha otsa komistada (sinusugust vana putru teistkorda üles ei soojenda).
2. sa olid lihtsalt üks järjekordne ämber.
3. feministid on lihtsalt ühed vaimupuudega homod.



kas siis ei näe nende ütluste taga mingitki programmeeritud pettuse ja vale mustrit? ehk teisisõnu, see, kes jääb mingit pettust eneseteadmata uskuma, on ise neetud lollakas, kui teist neetud lollakat kuulab.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Noole jutt selles suhtes jummalast õige, et näita inimene, kes terviklik Very Happy Sinu jutu järgi me kõik tõmbame siis endale aga needust kaela ja mis kõige hullem, vaat et teadmatusest suisa tahtsime Wink

Häda ja viletsust ning õnne ja rõõmu inimene tõmbab ligi - laseb ligi vastavalt sellele, mida ta ise "usub" end "väärt" olevat ehk siis miskit ei saa juhtuda, mida ta ise ei lubaks. Selles mõttes on inimene ise oma elu looja ja teised on lihtsalt inspiratsiooni allikad Very Happy

Needus on mingi väga konkreetne sündmus, saatusekäik, mis suunatakse selle inimese poole teadlikult ja SUURE JÕUGA kasutatakse selleks väestatud maagiat! st tahetakse teadlikult sekkuda tema ellu ja ollakse teadlikud, et see pole sugugi selle inimese enda vabatahtlik osalus.
Seda inimene enamasti siiski endale ei soovi-luba. Nüüd ongi küsimus selles, kas ja kui tugev ta on, et sellele jõule vastu seista?!
Siin pole enam vastamisi kaks inimest, kes mängivad kukepoksi oma jõududega ja vaatavad, kelle tahe peale jääb... Äraneetu enamasti ei tea kahtlustadagi, mis tema suunas teele läkitati.

Muidugi ju võib öelda, et kui ema oma vastsündinud lapsed ära neab, siis ju need lapsed ikka seda tahtsid-vajasid jnejne
Lille Lindmäe ikka räägib, kuidas me ju juba enne kehastumist kokku leppisime, et tule ja tee mulle tünga, so näiteks tule ja pane mulle needus peale ...
Aga minu jaoks on see jura, et kõik on juba kuskil eelnevalt kokku lepitud või sinu moodi "teadmatusest" tahetud.
Enesehävitusele kaldub inimene ikka teistel kaalutlustel ja teiste mustrite järgi, mitte olemusel põhinevalt. Alateadlik-instinktiivne soov on inimestel olla õnnelik Smile
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:


kas siis ei näe nende ütluste taga mingitki programmeeritud pettuse ja vale mustrit? ehk teisisõnu, see, kes jääb mingit pettust eneseteadmata uskuma, on ise neetud lollakas, kui teist neetud lollakat kuulab.


see pole NEEDUS Very Happy, see on loits
Isegi kui ta loitsu uskuma jääb Wink

Ma arvan, et meil sinuga on lihtsalt erinev arusaam mõistetest. Antud juhul ei adu sa, mida ma pean konkreetselt needuse all silmas.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

muidugi võib instinktiivne soov kõigil teadmatuse õndsuses olla, aga elus kehtivad vaimuseadused, mida vananedes mugavusest kiputakse eirama. last ikka kõik toetavad ja toidavad, kasvades peab aga iseseisvaks saama, selles kogu küss. paljud täiskasvanud aga on suuremad titad, kui nende oma lapsed ja kompleksides dürannid, sest eduühiskonnas on nii kombeks, seetõttu oma vanemad lihtsalt tulevad kui röövlid, kel midagi tegelt mõtekat ütelda pole vaikselt imema. kui oma instinkte ei kuula ja allasuruda, siis on ka kaitseprogramm maas ja teevad suga kuidas tahavad.
ja puhta tervikolemusega pole siin midagi pistmist, vaid väärolemusega.

purustusloitsu võibki käsitleda kui needust.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
Näiteks tuleb mammi nõia juurde ja kurdab, et naaber teda ära neednud … OK! Aga kui mammi laseb jutupaelad lahti ja kirjeldab sündmusi põhjalikumalt, siis nö vahekohtunikule ehk nõiale (kes ei võta ei ühe ega teise osapoole tegemisi-ütlemisi isiklikult) võib juhtum klassifitseeruda: pada sõimab katelt. Ja kui keegi mammi ära neednud on, siis ainult tema enda käitumismustrid.

kas see näide peaks illustreerima midagi enamat kui seda, et kolmandal osapoolel oli praktiliselt ükskõik neist?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
Minu kogemus näitab, et enamikel kordadel ongi "rünnatav" hoopis oma allasurutud emotsioonide või mingi põues hõõguva vimma (lahendamata proble) tõttu lihtsalt võtnud asja isiklikult ja ei erista selgelt olukorda. Tegeleb enda elu elamise asemel teiste elu elamisega (mida teised temast arvavad, mõtlevad, mida kõike talle korraldada või soovida võiks) = tähelepanu suunatud välismaailma

minu kogemus näitab et need inimesed kes arvavad et nad näevad-võtavad midagi objektiivselt, on subjektiivse illusiooni kütkes sellessuhtes vaid.
et siis, kõike mida võetakse, võetaksegi isiklikult kui just ei olda seestunud muidugi Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2010 6:56 pm    Teema: Vasta viitega

Naima kirjutas:

minu kogemus näitab et need inimesed kes arvavad et nad näevad-võtavad midagi objektiivselt, on subjektiivse illusiooni kütkes sellessuhtes vaid.
et siis, kõike mida võetakse, võetaksegi isiklikult kui just ei olda seestunud muidugi Smile


irwwwwwww kuidagi kahtlaselt tuttav tundus see, aga ega ometi sina neis kahtle Smile
mul on kalduvus kiuslikult (mis teha, minus seda jätkub vaat et mitme inimese jagu) itsitada, kui selgub, et nad siis järgmise käiguga reedavad, kui väga nad enam asju isiklikult ei võta ... noh see käib muidugi vaid nende kohta, kes väidavad end olevat valgustunud. tavainimeste suhtes ma sellist kiuslikkust ei tunne, ju ma lihtsssalt kade neile valgustunuile.

aga kui nüüd taas tõsine olla. tead, minu kogemus näitab, et neid selguse hetki, mida valgustunud väidavat olevat neil "püsivalt", kus asju ei võeta enam nii maru isiklikult, esineb igal inimesel. ja see pole illusioon ... maruhästi saabub see selgus näiteks füüsilise kurnatusega - inimene lihtsalt ei suuda ega jõua hoida siis ülal sisedialoogi ja meeles, kelle peale ta kõik peaks tige, kade jms olema ja kelle arvamus loeb. aga seda saab tekitada ka teadliku meditatsiooniga.
selles suhtes ma ikka usun iga inimese võimesse hinnata teatud olukorras objektiivselt.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group