Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Üksindus.
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Luca.
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 12:56 pm    Teema: Üksindus. Vasta viitega

Kas ĂŒksindus on mÀÀratud osade inimeste saatuseks? Kas ĂŒksindus on hea vĂ”i halb? Kas inimene, kes soovib ĂŒksinda olla, kaotab oma energia ja elusuutlikuse? Mida arvate rahvas?
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 1:19 pm    Teema: Vasta viitega

ei arva, vaid tean.
ĂŒksindus vĂ”ib olla ette nĂ€htud vaid teatud perioodiks, et kas puhastuda vĂ”i teha miskit x missiooni.
ĂŒldiselt tĂ€hendab ĂŒksinda olemine pooli vĂ”imalusi, sest ollakse poolik - terviklik ei saa protsessidest osa vĂ”tta ega areneda.
vastassoost kaaslane annab need puuduvad pooled ja samas saab osa vÔtta protsessidest.

noh, vaata vĂ”i ĂŒksikuid vanapoisse - nad on eluvÔÔrad veidrikud, sest puudub vĂ”imalus vĂ”tta vĂ€lismaailmast, mille annab naine.
stereobrain
Pruun pÀike
Pruun pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

mullielaniku ĂŒksindussekukkumine on parim viis silmad lahti saada ja oma maailm Ă€ra korrastada. kui pilt on klaariks saanud, tuleb kaaslane ise su kĂ”rvale, et siis a) uuesti mullielanikuks hakata vĂ”i b) ĂŒheskoos enda sise- ja vĂ€lismaailm Ă”litatult toimima saada.
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 6:10 pm    Teema: Vasta viitega

ĂŒksindus on hea selle jaoks, et ennast ravida erinevatest sĂ”ltuvustest teistest inimestest. Siis pole enam kellelegi toetuda ja kelleltki midagi saada. Tuleb ise hakkama saada. Selle lĂ€bi kasvab inimene tugevamaks ja harmoonilisemaks.
KasvĂ”i nĂ€iteks vÀÀrisiksus. Kui enam keegi seda ei toida, siis on kĂŒll valus, aga see paneb iseennast otsima, et olla maaga kooskĂ”las, et maa sind toidaks. Vahest lihtsalt tuleb ennast inimestest lahti rebida, et otsida ennast.
Mina olen seda tunnetust nimetanud ĂŒksinduse vĂ€ljal olemiseks. See on see tunne, kui oled keset eimidagit ja sul puudub vĂ”imalus ennast millegagi suhestada, nĂ€ha ennast millegi suhtes. See on olukord, kus vĂ€lismaailm ei lĂ”busta ja anna tegevust sulle. Sul pole siis pÀÀsu iseenda eest. Pead ise hakkama saama ja ise mĂ€nge looma.
boss
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Üksindus vĂ”ib olla ka kogemus, mida vaja kogeda.
Tagasi üles
Tulejumalanna
Lilla pÀike
Lilla pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Üksindus vĂ”ib olla ka kogemus, mida vaja kogeda.

NÔus. Samuti on see nooorele inimesele mingil perioodil hea, Ôpetab endast ja maailmast paremini aru saama

Viimati muutis seda Tulejumalanna (Esm Mai 19, 2008 3:17 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

sĂ”ltub ĂŒksindusperioodi pikusest ja muude kontaktide hulgast samal ajal.
maximus
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mina siin nii ĂŒksik, nii ĂŒksik ...
Rebisin mÔneks ajaks kÔigest lahti, peaaegu Àra tappis, raisk ...
maur
Valge pÀike
Valge pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

ĂŒksindus... tuttav tunne... vĂ”i siis mitte. ehk prooviks seda ĂŒksinduse definitsiooni lahti sĂ”nastada... et siis kas sĂ”prade puudus, kaaslase-partneri puudus, inimeste puudumine ĂŒleĂŒldiselt - elad metsas, mĂ€gedes, laevas. vĂ”i kĂ”ik olemas aga ikka "pole ikka nagu see"... alati on miski-keski puudu... miski sĂŒgavam side, miski teadmine, kuuluvus, kaaslane...
krt teab aga see tunne on vÀhemalt mind elu aeg kummitanud.
ehk siis olen proovinud erinevaid elukutseid, erinevaid elukohti indiast ingliseni, erinevaid suhteid, erinevaid aineid... sinna vahele kĂ”ikvĂ”imalikku kirjandust Aarmast shamanismini... ei midagi. ikka ĂŒksi.
samas on kĂ”ikse aeg kuskil teadmine, et tuleb sĂŒĂŒbida enesesse. saada aru kes MINA olen. miks ma olen SIIN...
kui ma jĂ”uan mĂ”nedel harvadel hetkedel ka sellise keskendumiseni et neile ja paljudele teistele ennast puudutavatele kĂŒsimustele ka vastata suudan siis kaob ĂŒksindus. ma olen kodus. ma olen ennast leidnud, korraks kuid siiski SmileSmile
aga muidu jah. ĂŒldiselt on see kuuluvus nĂ€iline mida tajume kui mitte ĂŒksindust. vĂ€hemalt minu elus on selline kogemus.
seda juttu vÔiks veel jÀtkata aga ilmselt ajaks see tÀhtede rida asjad veelgi keerulisemaks.
aga selge on see, et ĂŒksiolek on vajalik - saab selle pildi selgemaks kui ainult karjas kondi jĂ€rele joostes:)Smile
Tagasi üles
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Olen tĂ€heldanud, et seda on kĂ”rvalt lausa armas vaadata, kuivĂ”rd ĂŒksildased on inimesed. Maa ja taevas on tasakaalus ja paigas, maailm toimib, suured jĂ”ud otsivad teed, et meid lĂ€bistada. Aga siis... seal jookseb ringi ĂŒks inimene, kes nagu midagi suurt ja olulist on kaotanud. Ta on millegi kaotanud ja ta teeb kĂ”ik selleks, et seda uuesti leida. Ta on heitumise piiri peal. Ta jookseb nagu pöörane ...aga ta ei leia seda. Ta on nii eksinud ja ĂŒksi!
maur
Valge pÀike
Valge pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

armas vaadata?
kuidagi ei saa nÔustuda:)
kuidagi kurb hoopis nĂ€ha, et enamus inimestest on tegelikult ĂŒksi ja rabelevad illusoorses maailmas oma koha leidmise nimel. eriti kurvaks teeb see,et leitakse massidele pakutavaid, kellegile kasulikke alternatiive eneseleidmisele...
Tagasi üles
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Laup Mai 17, 2008 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, mulle meeldib nÀha inimeste tundeid.
Need on nii suured tunded ja see on nii kurb, et tekitab minus vahel helluse ning Ôrnuse tundeid.
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 11:03 am    Teema: Vasta viitega

SĂ”dalane koos oma surmaga on alati ĂŒksi ka massides. LĂ€bi vĂ”itluse ta Ă”pib ise looma.
Luca.
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 11:46 am    Teema: Vasta viitega

Te ĂŒritate seletada ĂŒksinduse deffinitsiooni, kuid mind huvitab rohkem ĂŒksinduse kui nĂ€htuse sĂŒstemaatika ja toimimine. Tegelikult olen ma olnud ĂŒksi juba vĂ€ga varasest lapsepĂ”lvest peale. Mul ei ole vajadust teiste inimeste seltskonna jĂ€rele ning ma tean et ma ei ole nö. seltskonna hing. Samas ma ei pĂ”e ma seda ĂŒksindust. Aga on mingi osa ĂŒksindusest, mis ei ole hea. Ma olen leidnud jĂ”u ning kindluse selles, et olen olnud ĂŒksi, se on seisund, kus ma saan endapeale loota ja ma tean kindlalt et asjad lĂ€hevad ni nagu mina tahan. Üksindus anab ilusiooni suurest kontrollist ning tĂ€iuslikusest, kuid kahjuks on see vaid ilusioon. Ma just mĂ”tlasin seda, et kas mĂ”ni inimene on mÀÀratud igavesse ĂŒksindusse, ĂŒksindusse mis on isegi siis kui sa oled kellegagi koos.
Norn
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 12:40 pm    Teema: Vasta viitega

TĂ€iesti ĂŒksi olemisega on see jama, et ei saa areneda. Seni kuni oled elus ja on mingitki tegevust, on ka ĂŒksindusetunne vaid reaalne illusioon.
Luca.
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

VÀga huvitav lÀhenemine.
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

see on Ôige.
sest areng toimub olles protsessis, kus saadakse mingeid kogemusi, mis hiljem lÀbi töötatakse.
ĂŒksi ei saa protsessis olla, sest protsessi kĂ€ivitab alati mingi vastandumine.
sinna vĂ”ib kĂŒll hiljem sattuda, kui protsess juba kĂ€ib, aga siis ka peavad seal algatajad ees olema.
see on ĂŒhe raktobleeri seaduse all pĂ”hjalikult kirjas, kuidas kĂ€ib.
maur
Valge pÀike
Valge pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::

haldjanool :

ĂŒldiselt tĂ€hendab ĂŒksinda olemine pooli vĂ”imalusi, sest ollakse poolik - terviklik ei saa protsessidest osa vĂ”tta ega areneda.
vastassoost kaaslane annab need puuduvad pooled ja samas saab osa vÔtta protsessidest.

kogemuslikult nÔus. ehk siis pea pool elu on miski sisemine tung ajanud seda vastasugupoolt otsima. ja seda ei saa ainult seksuaalsuse kaela ajada...Smile tunne poolikuna ei ole just mÔnus.
kuid seda nĂŒĂŒd kah, et ega see vastassoost kaaslane ei lahenda automaatselt midagi, vaid aitab. ehk siis jĂ€llegi kogemusest - lihtsalt kaaslane kaaslase pĂ€rast ei tee tervikuks. saab edasi liikuda kuid siiski tĂ”eline vĂ”i siis hingesugulane tuleb siis, kui oled oma hinge leidnud. ehk siis kui oled ise oma poolikust tunnistanud, mĂ”istnud ja ei otsi seda puuduvat teispoolt vĂ€ljast vaid alguses enesest. ei saa ju leida seda mida ei tea puuduvat:)
igaljuhul see minu isiklik nÀgemus-kogemus.

ps. tegelikult on see veel lĂ”puta kogemus Smile- lihtsalt peale mitmeid pikemaid-lĂŒhemaid koos elamisi kogus eelpoolne teadmine piisava jĂ”u mille tulemusena lĂ”petasin suhte, pakkisin asjad ja siin ma nĂŒĂŒd olen:D
ehk siis pole vaja kohe jÀrgi proovida:)
Tagasi üles
maur
Valge pÀike
Valge pÀike

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Norn Postitatud: PĂŒh Mai 18, 2008 11:03 am Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

SĂ”dalane koos oma surmaga on alati ĂŒksi ka massides. LĂ€bi vĂ”itluse ta Ă”pib ise looma.

ehk siis sĂ”dalane on alati ĂŒksi ja tema Ă”pib lĂ€bi vĂ”itluse. selge. aga kes on sĂ”dalane? eesmĂ€rk? ilmselt on tegemist tolteegi valdkonna tĂ”lgendusega?

Norn Postitatud: PĂŒh Mai 18, 2008 12:40 pm Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

TĂ€iesti ĂŒksi olemisega on see jama, et ei saa areneda. Seni kuni oled elus ja on mingitki tegevust, on ka ĂŒksindusetunne vaid reaalne illusioon.

aga nĂŒĂŒd see paljurÀÀgitud loogika ju ei toimi:) vĂ€listad eelmise vĂ€ite vĂ”i siis sa ei ole ega taha saada sĂ”dalaseks? miks siis ĂŒldse selle vĂ€lja tĂ”id?

Luca. Postitatud: PĂŒh Mai 18, 2008 11:46 am Teema:

Te ĂŒritate seletada ĂŒksinduse deffinitsiooni, kuid mind huvitab rohkem ĂŒksinduse kui nĂ€htuse sĂŒstemaatika ja toimimine

ei kĂŒsimus pole sĂ”nades. kĂŒsimus on mĂ”ttes mis vĂ€ljendub piiratud sĂ”nade kaudu... mind samuti huvotab asja tuum kuid sinna saab selle neetud neti vahendusel ainult sĂ”nu kribades:)
Tagasi üles
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

ĂŒksinduse toimimine?

see toimib ĂŒksinduses...

pmst loobumises... kÔigest, millega harjunud... mis oluline... mis kallis...
no mis on kallis sulle?
oled valmis loobuma?
nagu tÀiega loobuma?
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group