Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kuidas tulla toime reptiloididega?
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂŒsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tiibuka
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2004 5:47 pm    Teema: Kuidas tulla toime reptiloididega? Vasta viitega

Ma ei teadnud, kus selle kohta kĂŒsida ja alustasin uue teema.
Reptiloidil on vaja nö töödeldud energiat. Mul tekkis kĂŒsimus, et kas primitiiv saab ka kuidagi roomaja jaoks energiat anda/töödelda vĂ”i on roomajale kindlasti vaja vĂ€hemalt inimest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Reede Jan 16, 2004 2:46 am    Teema: Vasta viitega

Roomaja toitub inimesest.
Primitiiv saab toituda nii inimesest kui ka roomajast.
Tavaliselt primka pole kahjulik, kuna tal puudub vÔim.
Tema meelitab inimesi enda lÔksu, tehes omale Ônnetu nÀo pÀhe, et on nii vaeseke ja Ônnetu. Ja inimesed tormavadki teda toitma- vabatahtlikult.
Aga roomaja vĂ”tab energiat vĂ€evĂ”imuga. Roomajale tuleb lihtsalt kolakat anda. Pole vahet, kas fĂŒĂŒsiliselt, emotsionaalselt, vaimselt, moraalselt jne.
Ja ei mingit halastust, sest nemad ei halasta kunagi. Nad vÔivad petteks jÀtta mulje, et nad hoolivad inimesest- aga see on vaid petteks.
Primkad ongi roomajad siia tassinud. Primkasid kasutatakse tankistidena.
Ja loomulikult ka hÀÀletustulemuste muutmiseks. Kui ĂŒhiskonnas on primkasid ĂŒle poole, saame demokraatia sildi all luua diktatuuri. Aga primka ei saa mitte kottigi millesti aru.
Klassikaline nÀide ideaalsest primkast.
KĂ€ib lĂ€bi mitu kĂ”rgkooli, aga kui on olukord, ei suuda isegi naela seina lĂŒĂŒa.
Hiievana
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Reede Jan 16, 2004 1:12 pm    Teema: Vasta viitega

<<Aga primka ei saa mitte kottigi millesti aru.KĂ€ib lĂ€bi mitu kĂ”rgkooli, aga kui on olukord, ei suuda isegi naela seina lĂŒĂŒa.>>

Ses mÔttes, et naljakas nÀide.TÀhendab, et pÔhikooli haridusega on siis need tÔelised puhta valguse nÀitajad, kes vettivad tarkusest, mida soovivad ka oma ligimestega jagada.Kas on ikka nii, et kui inimene kÀib mitu kÔrgkooli lÀbi, siis ta tahes-tahtmata ei saa ikka mitte millestki aru?Kui ta on rumal, siis millise valemiga ta need koolid lÔpetab???Kellu on siis see puhta tarkuse kants vÔi??Ma ei saanud su mÔttekÀigust aru.Ehk vaevuksid selgitama.TÀnan.
Tiibuka
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Püh Jan 18, 2004 2:01 am    Teema: Vasta viitega

Ega kÔrgkoolides ainult primkad kÀi (mina muide Ôpin ka, ja usu primka ma pole)

Lihtsalt primkadel pole veel seda elulist kogemust vÔi kuidas iganes seda nimetada. Kas nad on nii noored hinged vÔi pole oma Ôppetunde selgeks saanud, krt seda teab, aga tÔepoolest on inimesi, kellele ei loe ka mitu tunnistust- nad lihtsalt ei saa olulistest elutÔdedest aru.

Mu ĂŒlemus, lĂ”petanud kaks kĂ”rgkooli- kui ilusti ta rÀÀkida oskab, kuulad ja jÀÀdki vĂ”i uskuma. Ja firma mĂ€daneb tĂ€iega. Katsu talle seda öelda, saad pĂ€evapealt lahti (mina muide ootan, millal ta minuga selle teema ĂŒles vĂ”tab, aga ta isegi ei rÀÀgi minuga). Koosolekutel teistel rÀÀkida ei lase, peab monoloogi- jĂ€rsku keegi ĂŒtleb midagi, millest ta aru ei saa.
Klientidele kingitused (kuigi arvete maksmiseks pole raha), vĂ€lisĂŒritused, messidel kĂ”ige kallim boksikoht, riietus firma logoga jne jne. TĂ€htis on see, mis vĂ€lja paistab, mitte see mis sees toimub. Ja usu, see pole taktika- ta arvab, et nii kĂ€ibki. Ma ei saanud kaua aru, mis seal toimub...
Sellest vÔiks raamatu kirjutada (Primkade vÀlimÀÀraja).
OOO, vot see on hea mÔte Very Happy

Üks kolleeg (elab meeletutes illusioonides), haridust saanud, kĂ€ib miljoni ja muudes mĂ€lumĂ€ngudes- meeletu faktiteadmine. Aga nii, kui ma talle mainin, et kĂ”ik haigused tulevad mĂ”tlemisest- vaatab mind kui hullu ja paneb jooksu (muide, mulle meeldib teda lĂŒhisesse ajada, sest ta korjab kĂ”ik viirused kinni, aga vaktsineerida laseb ennast eeskujulikult). Kahte asja kokku panna ei suuda- klapid peas.

Mu eksabikaasa- palju lugenud ja reisinud inimene, paneb mÀlumÀnge, ristsÔnu jne.
aga neid teadmisi ellu rakendada ei osanud.

Oli ĂŒks sĂ”ber. Kaks kuud suhtlesime. Kaitseb doktori kraadi TTÜ-s. Tema arvamus oli, et ainult kĂ”rgharidusega inimesed on inimesed. Kes kĂ”ikvĂ”imalike raamatu fakte ei teadnud , olid lollid. Ja ta ei hoidnud kokku oma pĂ”lguse ja ĂŒleoleku nĂ€itamisega.
KĂ€isime temaga matkamas. Ma ei lugenud kokku, kui mitu korda ta minu kĂ€est nende nelja pĂ€eva jooksul kĂŒsis: "kuidas sa selle peale tulid?mismoodi sa seda oskad" jne. Lihtsaid ja elulisi asju ta ei suutnud kokku panna.

Mu kunagine ĂŒlemus, lĂ”petanud TTÜ, lugenud palju tĂ€htsate (kuulsate) inimeste raamatuid (juhtimisĂ”pikud, emotsionaalse intelligentsuse kĂ€siraamatud jne jne), aga tunnustab inimeste juures ainult nende varalist seisu ja seda kui kalleid asju suudab soetada.
Mingil kummalisel kombel olen mina olnud ainus, keda ta imetleb, kadestab (nii ta on ise öelnud) minu omaduste pÀrast, mitte rahakoti paksuse pÀrast.

Neid nÀiteid vÔiksin palju tuua. Ma ei tea, kas see aitas Sul paremini mÔista Tokroda poolt öeldut, aga kindlasti ei mÔelnud ta seda, et kÔik kÔrgharidusega inimesed on primkad. Pigem ikka seda, et primkat ei aita haridus ka.
Tagasi üles
Hiievana
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Püh Jan 18, 2004 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Samas kes see kohtumĂ”istja on, kes ĂŒltleb, kuidas peab neist elutĂ”dedest aru saama.Need inimesed ilmselt ei mĂ”ista samuti, kuidas teised absoluutselt sellist Ă”iget pilti kokku seada ei suuda.Ma arvan, et mingi keskmisega siinkohal teri sĂ”kaldest eraldada ei tasu.Enda subjektiivse nĂ€gemuse jĂ€rgi ei tasuks kedagi hukka mĂ”ista.
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Püh Jan 18, 2004 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Hiievanale.

Selle nÀitega tahtsin öelda, et primka vÔib Ôppida palju tahes, aga ta ei oska neid teadmisi reaalselt kasutada. Primkadel on vÀlja arenenud tugev mÀlumaht. Ja nagu sa tead, antakse koolis hinne 5 nendele, kes oskavad teadmisi korrutada nagu papagoid.
Tooks nÀite:
Papagoi oskab ka rÀÀkida, aga sa katsu temaga vestleda!!
Mul on ka naaber, kellel on kaks kĂ”rgharidust, aga kogu aeg kĂ€ib kĂŒsimas, kuidas seda, teist vĂ”i kolmandat teha. TĂ€itsa siiber on ees juba temast. Koolis ei Ă”petatud kĂ”iki asju ja nĂŒĂŒd on maoli maas.
Toon veel ĂŒhe nĂ€ite:
primkal on olemas kÔvaketas, kuhu salvestab oma info. Aga protsessor on vÀga algeline.
Ja siit ongi kasulik panna primkad juhtpositsioonile ja toetada nende karjÀÀriredeleit, kuna nende protsessor on algeline, siis nad ei saagi aru, kui nendega manipuleeritakse.
Kui sa natuke oma ajukesi liigutaksid, siis sa nÀeksid, et ka sul koolis tehakse teatud teemade puhul ajuloputust.

Isegi laul on selle kohta tehtud:
Koolis teada ma sain H2O on mu silmapesu vesi - ma tean,
aga kumb kaunim on kas sa tead zaparosets vÔi merzedes- ei tea Confused
Hiievana
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Jan 19, 2004 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Ok.Kuidas ma nĂ€idetest aru sain.Ühelt poolt sa omistad siis primkale oskamatuse mingeid lihtsaid fĂŒĂŒsilisi tegevusi sooritada, mida talle juhuslikult koolis ega elus ĂŒldse Ă”petatud ei ole.Su naabri nĂ€ide sel juhul umbes nii, et korgid lĂ€hvad lĂ€bi , aga parandada neid ei oska - naabrimees, tule ja aita.Teise nĂ€itega tuleb sisse mingi kĂ”rgem tasand, kus mehhaaniliselt jĂ€rjepidev isik ei suuda aduda mingeid temale sekundaarseid seoseid, mis teda tegelikult kontrollivad ning suunavad.Ma kujutan ette, et siinkohal tuleks paralleele tĂ”mmata sinisilmsusega ehk kahtlemisvĂ”ime puudulikkusega.PĂ”himĂ”tteliselt siis tegu isikuga, kellel on raskusi kaugeleulatuvate seoste loomisega, kuna tema protsessori algelisus ei vĂ”imalda omandatud teadmisi piisavalt sĂŒstemaatiliselt kasutada.
Manipuleerimise kohta olen Ă”ppinud, et kĂ”ige kergem tundub olevat inimest mĂ”jutada lĂ€bi tema sĂŒdame, ehk et avatud emotsionaalsus vĂ”iks kohati nagu Troojaga sarnaneda.Samas see oleks nagu selline lĂŒhiajalisem ning tugevam, kuid mĂ”ju kaoks ilmselt kiiremini.Kindlasti pĂŒsiva manipulatsiooni aluseks on jĂ€rjepidev ning sĂŒsteemne moonutus, nĂ€iteks faktide tasandil.Kuna olen ise ajaloo vastu forsseeritud huvi tundnud, siis kĂ”ige julmemalt surutakse just selles vallas inimesele klappe ning keskmine kodanik vĂ”tab rahumeeli ettesöödetu omaks, kuna puudub huvi ning oskus kahelda.Pikk teema, kuid ehe nĂ€ide oleks holokaust - kellele poleks seda valet sisse söödetud?
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Esm Jan 19, 2004 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Mis puudutab manipulatsioone, siis seda tehakse igas tasandis, kÔikvÔimalikult. Tehakse nii, nagu Sa kirjeldasid ja sedasi, mille peale kohe ei tulegi.
Jah faktide moonutus on ĂŒks parimaid meetodeid. Samas vÀÀrtĂ”lgendused. Muideks moraal on vĂ”imas sĂŒsteem jne.
Hiievana
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Esm Jan 19, 2004 10:06 pm    Teema: Vasta viitega

Samas me ei saa ju seda manipuleerimist niivÔrd jÔhkralt kÔigele laiendada.Pisut jÀÀb sinu hoiakust mulje, et pea kÔike vÔiks manipuleerimisena tÔlgendada, et see on inimkonna kaudne pÔhitegevus?Kuid see on ju ideeliselt regressioon lÔpmatusse???
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Esm Jan 19, 2004 11:42 pm    Teema: Vasta viitega

Muideks manipuleerimine on inimestesse kohutavalt juurdunud. Ma olen nÔus sellega, et inimesed ei ole sellest teadlikud, kannavad lihtsalt manipulaaturite ideed edasi. TÔesti sellega tegeleb pÔhi elanikond.
Miks ma seda toonitan nii tihedalt? Selleks, et inimesed tuleksid unest vĂ€lja. Aeg oleks hakata Inimeseks. See, milline olen mina (nĂ”id) on inimese loomulik olek, seda suudaks igaĂŒks, vĂ€lja arvatud primka.
Sa tead vĂ€ga hĂ€sti, et inimene kasutab oma aju 5%. Kas sa ei tahaks rohkem kasutad? SellepĂ€rast ma vigisen kogu aeg, et inimesed viskaksid endast need takistavad ahelad pealt. Muideks Sa ise oled ka mĂ”ningaid manipulaatorite programme tĂ€is. Ma ei sĂŒĂŒdista Sind selles. Tahan, et Sa mĂ”istaksid neid. muidu teed kasu asemel kahju.

Siin tahaks toonitada ĂŒhte ĂŒtlust:
Tahtsin kÔige paremat, aga kukkus vÀlja nagu tavaliselt.
Hiievana
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike

PostitusPostitatud: Teis Jan 20, 2004 7:34 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kujutan ette, et mĂ”tlemise muutumine seda ajukasutuse protsenti kohe kuidagi ei tĂ”sta, kuid seda mahtu tuleks kĂŒll vĂ”imalikult "otstarbekalt" kasutada.Mingisugune manipulatsiooni aste on siiski sotsiaalsuse paratamatuks aluseks, mis tekib inimeste vahelise suhtlemise nö lisandvÀÀrtusena.MĂ”nele vĂ”ib see olla eesmĂ€rgiks, kuid enamikule kindlasti mitte.MĂ”neti olen ise ka mingisugusest misjoonitundest Ă€rgitatud, kuid pole vĂ€ga kindel selles, kas tĂ”ele valguse nĂ€itamine ĂŒldse kellelegi korda lĂ€heb.Tegelikult on Ă”ige, et inimesed ise otsiksid, alati ei ole kombatav tulemus selleks Ă”igeks eesmĂ€rgiks.Pigem protsess ise.
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Kolm Jan 21, 2004 1:16 am    Teema: Vasta viitega

MĂ”tlemise muutmine aitab kĂŒll. Likviteeri ennast piiravad mĂ”tted ja Sa hakkad arenema. Inimene ise plokib ennast tĂ€nu enese eitamisele. Vahest aitab isegi see, et teadvustad endale, et Sa suudad.
Mis puutub sotsaalsusele, siis on Sul vÔimalus seda mitte liiga tÔsiselt vÔtta. VÔta seda, kui rituaali, mÀngu.
Mis puudutab misjooni tunnet, lase kĂ€ia. Isegi siis, kui keedagi pÀÀsta ei anna oled vĂ€hemalt ennast arendanud. Ja seegi suur saavutus. Aga ma loodan, et suudad midagi Ă€ra teha. Sa ju alles noor (ĂŒliĂ”pilane). Sinu vanuses olin ma ise tĂ€ielik tross.
monotoon
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Püh Veeb 29, 2004 5:20 pm    Teema: Vasta viitega

Primkadega on lood lihtsad . Ühiskond kasvatab kĂ€sutĂ€itjaid .Neile tambitakse pĂ€he ,et nende eest hoolitsetakse ja et nedele pakutakse nii ja naapidi igasuguseid hĂŒvesid , Ole aint rÔÔmus ja vagusi . Ära iial kĂŒsi "miks" .Ja see pole ĂŒldse oluline milline haridusetase neil on . Primkasid leiame igas vallas ja igasuguses hierarhias , kui kĂ”ige truumad alamad , kui kĂ”ige truumad teenrid . Neid kiidetakse ,neid ĂŒlistatakse , neile riputatakse plekke rinda ja aumĂ€rke kaela .Nad on tublid Ă”ppijad olnud ,kohusetundlikud tööinimesed . Igatepidi vaata et tibenss , paraku mitte kunagi nad ei kĂŒsi "miks nuttis hommikuse lĂŒpsi ajal see kirju muu "
Helgust !
Tagasi üles
sepp
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Laup Märts 06, 2004 7:33 pm    Teema: Vasta viitega

aga millal inimene on "primka" ja millal lihtsalt komformist? kust jookseb piir, et vaata kui kĂ€itud nii, siis limpsid reptiloidide kandadelt ikka otse maakoore jÀÀnukeid, kui aga kuulad suu ammuli meie lugu, siis me paneme sulle tarkuseputru kenasti otse keele peale ning valame tĂ”enestet neerudesse. Et nĂ€iteks sellegi foorumi najalgi. inimesed, kes kĂŒsivad siin nĂ€iteks tokrodalt nĂ”u ja kes kĂ”ik kĂŒsivad kellelt nĂ”u. pĂ”himĂ”tteliselt on tegemist siis primkadega?! nad ise ju ei nĂ€e! kuna ikkagi autoriteetsem inimene aga ĂŒtleb kord nii ja jĂ€relikult nii peabki olema. seda saab tegelikult kĂ€sitleda ka roomamisena?!
ma leian, et teatud piirini tuleb olla ka komformist ning sĂ”ita teiste reel, et jĂ”uda puhta valguse maale. sellest vaatenurgast jĂ”uame aga tagasi sotsialiseerumiseni. kui sa eitad kĂ”ike, mis vĂ€ljastpoolt tuleb, sa ei rooma, siis lood endale kena subkultuuri et mitte öelda monokultuuri, kus keegi enam ei suhtle ei kommunikeeru sinuga. mitte et see oleks kĂ”ige halvem. kahtlemata on roose vÀÀrt, kui inimese "mina-pilt" (!) on vĂ€lja kujunenud, ning tal on selged vaated ja arvamused, kuid maailmapildis, kus tĂ€na elame, paraku ei löö sedapsi lĂ€bi ning teatud hetkedel tuleks minna kompromissile. ehk et nĂ€iteks toimub vaidlus. selle lĂ”ppu ei paista ega paista. mĂ”lemad on oma arvamusele kindlaks jÀÀnud, siis seda ei saa kindlalt mitte kĂ€sitleda roomamisena (mida vist siis mĂ”ned siin teevad) ja peksa saamisega, kui ĂŒks neist hĂŒppab alt ning pakub vaherahu vms. ses mĂ”ttes, et tulemit ei ole ning mĂ”lemad jÀÀvad oma arvamusele kindlaks. kuigi jah, ĂŒldjuhul vaidlus viib sihile... on see siiski subjektiivne arusaam asjadest.
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Laup Märts 06, 2004 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Primka on see, kes midagi ei töötle lĂ€bi. Kui inimene kĂŒsib nĂ”u, siis selle saamise puhul seedib selle lĂ€bi ja vaatab, kas nĂ”uanne ka reaalselt toimib. Primka vĂ”tab selle vastu, ei mingit sĂŒnteesi ja korrutab seda jĂ€rgi nagu papagoi vĂ”i lĂŒkkab selle eemale, sest see ei ole meeldiv.

Toome nÀiteks Kristlased: Nad laulavad, et jeesus pÀÀstab neid. Aga ei mÔtle, mille eest ja kuhu. Miks seda vaja jne. Teisi nad ei kuula, sest teised ei paku paradiisi. Targem inimene saab aru, et see on lihtsalt vaht.
Tiiger
Valge pÀike
Valge pÀike

PostitusPostitatud: Püh Märts 07, 2004 3:10 am    Teema: Vasta viitega

to: Sepp
--------------
Kas sa ei leia, et vahete-vahel kĂŒsitakse teistelt nĂ”u, et saada parem ĂŒlevaade erinevatest nĂ€gemustest ja arusaamadest ning lĂ”puks teha objektiivne otsus. See oleneb kĂ”ik sinust kuidas sa soovitust vĂ”tad. Minujaoks on iga soovitus ĂŒks vĂ€ike mĂ”te mida ma töötlen ja vajadulsel praktiserin
--------
Veel paneb mind mĂ”tlema selline asi, et osad inimesed lissalt pilluvad vĂ€lja suurepĂ€raseid ideid, aga nad ei oska seda nĂ€ha.. Lihtne nĂ€ide: et keegi viskab nalja, siis kolmandal isikul kĂ€ib nagu plaks ja tuleb selle naljaga kohe suurepĂ€rane plaan valmis. Siinkohal ma kĂŒsingi, kes on autor, kas naljataja, kes seda mĂ”tlematult ĂŒtles vĂ”i see, kes teise öeldut praktiseeris.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tokroda
Alfaisane

PostitusPostitatud: Püh Märts 07, 2004 3:28 am    Teema: Vasta viitega

Vahetevahel on nii, et inimesel ei ole oma kĂ”rgema teadvusega side kĂ”ige paremini korras. Siis saadab inimese kĂ”rgem teadvus vĂ€lja impulssi, mida teine inimene ĂŒtleb vĂ€lja. Ja selle mĂ”tte peale taastub inimese side oma kĂ”rgema minaga. Ja ta teostab selle. Antud varjandi puhul on omanikuks praktiseerija.
sepp
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Püh Märts 07, 2004 2:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tiiger kirjutas:
to: Sepp
--------------
Kas sa ei leia, et vahete-vahel kĂŒsitakse teistelt nĂ”u, et saada parem ĂŒlevaade erinevatest nĂ€gemustest ja arusaamadest ning lĂ”puks teha objektiivne otsus. See oleneb kĂ”ik sinust kuidas sa soovitust vĂ”tad. Minujaoks on iga soovitus ĂŒks vĂ€ike mĂ”te mida ma töötlen ja vajadulsel praktiserin

jah. see ongi tĂ€pselt vahete-vahel. ma pidasin aga silmas olukorda, kus inimene suu lahti, hammaste vahelt mannavahuniru tilkumas kuulab suurema ja targema nĂ”uandeid ning siis punnsilmselt noogutab ning kiidab takka. see et inimene kuulab Ă€ra teiste arusaamad, ning siis analĂŒĂŒsib neid ja leiab ehk ka enda jaoks midagi kasulikku, on igati teretulnud loomulikult, aga ma mĂ”tlesin just karismaatilist vĂ”imu ehk autoriteetsust. kĂ”ik, mida vĂ€gevam sĂ”nab, see on puhas kuld. mingit analĂŒĂŒsi pole. kogu koolitussĂŒsteem lĂ€heb tegelikult seda rada ju!?

paide tee. mis objektiivsusest sa saad rÀÀkida?! kÔik on subjektiivne!
Poder
Lilla pÀike
Lilla pÀike

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2004 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

Hmmm... Vabandage minu kĂŒĂŒndimatust, AGA - siit jutust tuleb vĂ€lja, et nn "primkad" on ideaalselt kohanenud inimesed. Eriti kui arvestada, et eesmĂ€rgiks on ĂŒhiskondlik positsioon, varaline stabiilsus vĂ”i veel midagi, mida siinkandis on vististi hĂ€bivÀÀrne ihaldada. Miks peaks tekstitöötluseks 64-bitist protsessorit kasutama? Inimene mĂ”tiskleb minu arusaama kohaselt sellepĂ€rast, et talle on ĂŒht vĂ”i teist sorti teabe töötlemine VAJALIK. Siin vaadeldakse nn "primkasid" teatud mĂ”ttes "pilve pealt". Kui see nn "primka" panna teise keskonda, mitte just "pilve peale", aga nĂ€iteks keskkonda, kus nĂ€iteks "ĂŒlemusel" ei olegi alati Ă”igus vĂ”i kus lihtsalt tema vĂ€lja kujunenud vormelid enam ei tööta, mis siis? Kui ta on veel kĂ”rgharidusega ja omab laia silmaringi ning - nagu öeldud - on niikuinii kohanemisvĂ”imeline (naela seina löömine on kah harjutamise asi, halb nĂ€ide oli), kas siis ei vĂ”iks temast nn "mĂ”tleja" saada? Minu arvates vĂ”iks see tĂ€iesti vabalt nii olla. Sellisel juhul pole need nn "primkad" mitte sĂŒnnipĂ€rane "rass", vaid "valitseva sĂŒsteemi" toodang.
Muide, kÔik inimesed kÀituvad aeg-ajalt nagu nn "primkad" ja sellest pole midagi halba. See tuleb spetsialiseerumisest, ilma milleta ei oleks kÔiki neid uhkeid tsivilisatsiooni saavutusi, mille keskel elame. Kui mul torustik lekib, kutsun torumehe, mis sest, et ma tean kuidas seda leket parandada. Kui torumeest pole kuskilt vÔtta, asun ise asja kallale (Ôpin ka veel sealjuures) - VAJADUS.
Fööniks
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2004 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

tundub, et need primkad ongi nagu robotid, kes ei suuda ise midagi vÀlja mÔelda ,vaid teevad seda, mis neile ette öeldud ja kÀtte nÀidatud. kahju sellistest, kes peavad talitama ainult teiste mÔtete jÀrgi, sest endal puudub mÔtlemis-, otsustamis- ja tegutsemisvÔime.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui sĂŒsteem Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group