Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Tundemaailm
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meid valitsevad jõud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 9:09 pm    Teema: Tundemaailm Vasta viitega

Tundemaailm on seotud inimese arenguruumiga. Arenguruumi ja sädeme annab inimesele universum. Sädemes on osa, mis alati informeerib inimest, kas ta on oma arengus õigel teel, või valel. Infot annab ta sedasi, et tekitab inimeses tundeid, emotsioone. Kui inimene kehastub, siis saab ta missiooni, teostuse ja tundemaailma. Missioon, eneseteostus on kohustused, mida peab inimene teostama. Tundemaailm on abimees, mis juhib, annab infot meie teostuse kohta. Kui me ei tunne sisemist rahu, siis oleme teinud midagi valesti ja me peame ennast muutma.
Me peame teadma, et meie arenguruum on seotud teatud valdkonnaga. See on igal inimesel individuaalne, vastavalt tema sĂĽnniparameetrile ja arengutasemele.
Toome näiteid. Kui inimese arenguruum on seotud inimestega, näiteks ta peab õpetama, jaotama elutarkust, siis tema tunded on seotud tema õpilastega. Kui inimene kasvatab ja õpetab inimesi saamahimutult, siis teostades koolitust tunneb inimene sisemist rahu. Kui ta teeb mingi vea, näiteks ta tahab õpilasi ära kasutada, panna nad enda jaoks tööle, siis enesetunne halveneb.
Mõni inimene on sündinud juhiks. Kui ta pole alustanud juhtimisega, siis elu peksab teda. Tal on väga kehva olla, kõik kisub viltu. Tihti sündinud juhid ei tea, et nad peavad juhtima. Praegune ühiskond ei arvesta Inimese hinge tasemega. Kõrgemate hingede ülesanne ongi juhtida. Madalamad hinged peavad teenima. See on arengu seadus. Parim peab juhtima, siis tõmbab ta ka teised arengusse. Kui madalam hakkab juhtima, siis tirib ta oma alluvad taandarengusse. Reaalses elus on nii, et kõrgemad hinged tihti ei taha juhtida. Nende jaoks on juhtimine töö. Nad teavad, et nad vastutavad oma alamate eest. Madalamad hinged aga jälle kipuvad juhiks. Nad ei näe kohustuste ja vastutuste poolt. Nad näevad juhtimises ainult endale hüvede kokkuahmimise võimalust. Samas juhina saab ka teisi enda heaks tööle panna. Siis saab ka oma probleemid veeretada alamate kraesse. Miks tunneb sündinud juht ennast kehvasti? Kui juht on siia sündinud, siis ta saab endaga kaasa ka arenguruumi, mida ta peab täitma, teostama. Aga kui ta seda ei tee, siis keegi teine, üldreeglina madalam haarab selle endale. Nüüd täidab teine selle ruumi. Aga madalam teeb palju vigu, ta ei oska seda tööd teha, sest pole vastavat taset. Ta arvestab ju ainult endaga. Ta ei oska arvestada teistega. Need vead hakkavadki sündinud juhti piinama, sest tema tundemaailm on ju seotud territooriumiga, kus võõras tegelane laamendab. Säde saadab inimesele ju pidevaid signaale, et hakka hoolitsema oma arengu ruumi eest. Nüüd, kui sündinud juhil saab piinlemisest villand ja haarab ohjad enda kätte, hakkab enesetunne paranema. Ka tema ning ta alamate elu hakkab laabuma paremini. Loomulikult ei loovuta võõras, kes on saanud juhi arenguruumi enda kasutusse seda vabatahtlikult. Tema näeb seda nii, et tullakse tema hüvesid ära võtma. Ta ei teadvusta, et tema oli see, kes röövis teise arenguruumi. Aga juht peab võitlema oma kaotatud territooriumi tagasi. Selles võitluses võidab alati see, kes on territooriumi haldaja. Võõras võidab ainult juhul, kui omanik ise loobub. Miks territooriumi omanik võidab? Sellepärast, et teda soosib universum. Universum ju eraldas temale selle arenguruumi. Ja võõras kaotab isegi siis, kui rahvas teda toetab. NB. Võõras juht vajab pidevalt rahva toetust. Tõelisele juhile saab rahvas toetuda.
Mõne inimese arenguruum on seotud jälle varaga. Ta on siia tulnud õppima hoolitsemist. Hoolitsemist õpitaksegi vara hallates. Tal pole õigust juhtida teisi inimesi, sest ta veel ei oska hoolitseda teiste inimeste eest. Nüüd ta õpibki seda füüsilise vara peal. Toome näite: Inimese arenguruum on seotud koduga. Kui inimene ehitab, korrastab oma kodu, maja, siis ta enesetunne on hea. Kuna ta arenguruum on seotud tema majaga, siis ta tunneb kõiki muutusi, mis on seotud sellega. Näiteks, kui ta on kodunt eemal ja varas tuleb majja, siis ta tunneb kohe ärevust. Kuuldes nüüd oma sisehäält ja joostes koju, siis saab ta vargale jaole.
Nüüd vaatleks täpsemalt mõningaid signaale, mis tuleb sädemelt.
Me teame, et inimene ei ole täiuslik. Ta vajab mingis osas kellegi juhendamist. Nüüd kui ta iseseisvalt ei saa hakkama on ta olukorra ees, kus ta peab valima juhi või õpetaja. Aga inimene ei oska mõõta endast kõrgemat, arenenumat. Selle osa teeb ära säde. Kui inimene valib endast madalama juhi, siis tekib automaatselt vihareaktsioon. Säde annab signaali, et selle juhi peab inimene oma arenguruumist välja viskama. Viha on oma olemuselt hävitav jõud. Kui inimese maailma tuleb juhtima, õpetama inimese endast madalama tasemega inimene siis see inimene tegelikult lõhub seda inimest ja tema arenguruumi. Seega viha on inimese maailma hävitaja hävitaja. Viha on tegelikult kaitsereaktsioon. Viha tapab inimese arenguruumis oleva lõhkuja. Seega, kui inimene on valinud endale iidoli, õpetaja, juhi ja ta muutub vihaseks, siis on aeg juht välja vahetada. Vahemärkusena: inimene ei tunne viha üldreeglina iidoli vastu. Viha tuntakse muude objektide vastu. Ja kui inimene arvab, et muud objektid on süüdi, siis viha ei lahtu ja inimene allub endast madalamale ja ta hakkab oma maailma hävitama iidoli juhendusel.
Kuldne tarkusetera: Kui me tunneme ennast vihasena, siis on aeg iidolile, juhile vastu hakata.
Me peame teadvustama, et kui me karistame viha ajendil enda alamaid ja kõrvalseisvaid (võõraid) inimesi, siis oleme me lõhkujad ja teenime kurjust. Aga kui me viha ajendil hakkame vastu inimesele, kes tahab meid allutada, siis teenime planeedi ja universumi arengut. Meile on õpetatud, et kui me tunneme viha, siis me peame selle alla suruma. Seda väärteadmist on levitanud madala tasemega inimesed, kes tahavad teisi juhtida omakasupüüdlikel eesmärkidel. Selline vale teadlikus annab võimaluse neil teiste hüved endale haarata. Juhtides teist inimest saab panna ta enda jaoks tööle. Aga universum läbi sädeme annab signaale inimesele. Ja selle väärteadmise kaudu inimene eirab hoiatussignaali.
Tooks mõningad näited elust. Me teame, et mõningad usklikud on väga vihased. Nad on inimesed, kes on valinud ususüsteemi enda juhiks. Aga antud olukorras on ususüsteemi tase inimese enda tasemest madalam. Nüüd saab ta sädemelt vihaimpulsse. Aga kuna inimene ei saa aru oma emotsionaalsest seisundist ja keeldub loobumast oma usust, siis suunab oma hävitava voo süütute inimeste peale. Seda inimeste rumalust on ususüsteemid edukalt ära kasutanud. Nad on vallutanud maid ja riike ning röövinud vara. Kõike seda inimeste viha ära kasutades ja valet rääkides. Inimesed pole aru saanud, et nad teenivad taandarengut.
Teine väga hea näide on mehe ja naise suhetes. Igal mehel on tase. Mehel on vastava tasemega mõttemudelid ja probleemide lahendamise programmid (tegutsemise kavad). Seda me võime nimetada meesaspektiks. Aga enamus naisi ei taha kasutada mehe mudeleid ja programme. Nad armastavad võtta seda ühiskonnast. Nüüd, kui mehe tase on madal ja naine impordib ühiskonnast programme, siis on mees rahul. Aga kui mehe mudelid on ühiskonna omast paremad, siis mehel tekib naise vastu viha, kui ta tuleb mingi võõra meesaspektiga. Nüüd, kui mees hakkab naisele vastu, jääb endale kindlaks, siis ta elu on korras. Aga kui mees ühiskonna survel surub oma viha maha ja võtab naise poolt pakutu vastu, siis läbi naise tuleb võõras meesaspekt ja hakkab meest lõhkuma. See mees laostub, kaotab positsiooni või jääb haigeks.
Järgmine tunne, millele võiks pöörata tähelepanu on hirm. Hirm on signaal sädemelt, et olukord on inimese jaoks tundmatu. Tundmatus olukorras ei suuda inimene orienteeruda. Tal on vaja olla ettevaatlik. Kõige õigem oleks endale leida juht või õpetaja. Tavaliselt antakse ka märku, kui inimene satub õige inimesega kokku, kes suudab teda juhendada. Kokkupuutes õpetajaga, kes suudab inimest aidata tekib inimesel turvatunne. Ja ka siin tihti eiratakse sisehäält. Inimene hindab õpetajat ühiskonna seisukohast. Kui ühiskond ei pea lugu sellisest inimesest, siis inimene ei vali ka seda tarka inimest oma õpetajaks ja ta jääb kaitsest, tarkusest ja juhenditest ilma. Tihti on õpetaja vastu negatiivne hoiak tekkinud sellest, et see inimene ei allu ühiskonna mudelitele. Aga selle inimese mudelid on tegelikult kvaliteetsemad, kui ühiskonnal. Ta suudab pakkuda inimestele lahendusi, mida ühiskond ei suuda inimestele pakkuda.
Tunne andestamatus tekib meil siis, kui me ei ole mingit probleemi lõpuni lahendanud. Kui andestamatusega kaasneb viha, siis me oleme lahendanud probleemi endast madalama inimese juhendamisel. Nüüd peame valima uue juhi ja proovima probleemile läheneda teise vaatenurga alt. Andestus tekib ainult siis, kui me oleme probleemi lahendanud. Kui me püüame jõuga suruda andestamatust maha, siis me tegelikult põgeneme probleemi eest. Me võime küll põgeneda konkreetse situatsiooni eest aga analoogsed olukorrad kleepuvad tulevikus meile jälle külge. Me ei saa põgeneda lahendamata probleemi eest.
Tunne solvumine: Näitab meile, et meie maailmapilt ei vasta tegelikkusele. Meil on eelarvamused ja hoiakud. Nüüd, kui situatsioon näitab teistsugust olukorda ja me ei taha loobuda oma vanast nägemusest, siis säde tekitab solvumise tunde. Nüüd peame teadvustama, et me ei mõista teist inimest, ega olukorda. Me peame kujundama oma arvamuse, mõistmise, maailmakirjelduse ümber. Eriti tasub uurida seda olukorda, mis tekitas solvumise tunde. Selles olukorras on tõene fakt, läbi mille saab kujundada uus maailmapilt, kirjeldus.
Depressioon näitab meile seda, et me ei käi oma teed. Seega me ei anna teistele midagi kasulikku. Aga samas tarbime teistelt hüvesid. Me energiabilanss on negatiivne. Ja samas ei tasu ennast petta, et me anname rohkem, kui vastu saame. Kui me väljastame seda, mida teised ei vaja, siis tegelikult pole me midagi andnud. Me ei saa nullist energiat juurde, kui me ei teosta oma missiooni.
Valgustumine on tunne, kus meil on järsku kõik selge. See tunne tekib siis, kui me oleme teostanud ühe arengu etapi. Neid arenguetappe on palju. Iga sädeme ruudu täitmine toimub kaheksa etapi viisiliselt. Kui täitub üks sädeme ruut, siis toimub suur valgustumine. Selle käigus muutub me elu. Me muutume täielikult. Nüüd alustame järgmist sädeme tahu arendust. Nüüd oleme sisult hoopis teine inimene.
Seega me peame jälgima oma tundeid ja emotsioone ja püüdma aru saada, mida meile öelda tahetakse. Läbi nende ma saame teada, kuidas meie arengutee kulgeb.
Kuidas teada, kus meie arenguruum asub, millega ta seotud on? Me saame seda välja selgitada ainult katse eksitus meetodiga. Tuleb jälgida, mis meie tundeid mõjutab. Kui meie sõpradega midagi juhtub ja see tekitab meis tundeid, emotsioone, siis on tõenäosus, et me arenguruum on seotud inimestega. Siis tuleb jälgida täpsemalt, millises suhtes olevate inimestega meil on kõige suuremad tundevoolud. See ongi meie arenguruum, kus me peame ennast teostama. Osadel inimestel on seotud arenguruum asjadega. See on inimene, keda ärritab, kui keegi näpib niisama temale kuuluvat vara.
Tundemaailm võib asuda kõigis 24 hingesageduses või kookoni keskel. Siis on tundemaailm tuumaks. Ta on otsene side algega. Selline inimene tunnetab enda isiklikku arengut. Ja teda võib mõjutada kõik, mis on seotud tema endaga.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5798
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 9:31 pm    Teema: Vasta viitega

sa kirjeldasid vist 6(?) tunnet, mis näitavad arenguruumiga seonduvat.
palju neid tegeikult on, kas ongi 6 või on rohkem, üks iga sektori kohta?
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

Peaks olema 12 paari
Aga las see jääb uue raamatu jaoks.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 9:40 pm    Teema: Re: Tundemaailm Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Depressioon näitab meile seda, et me ei käi oma teed. Seega me ei anna teistele midagi kasulikku.
Valgustumine on tunne, kus meil on järsku kõik selge. See tunne tekib siis, kui me oleme teostanud ühe arengu etapi.
Aga kas depresioonis olles ei või hakkata enndale ette kujutama, et meil on kõik selge?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

Võib, kuidagi me peame ennast ju välja vabandama.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nii aga kui inimesel on see nii öelda enesehävitamis programmid, kas ka siis viha tähendab seda, et keegi on madalam või on tegu sellega, et kollid või võõrad programmid hakkavad vastu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 11:05 pm    Teema: Vasta viitega

Enesehävitusprogramm hakkab tööle siis, kui inimene allub endast madalamale. Pole vahet, kas see on inimene, koll või ühiskond.

probleem on selles, et inimesel on viha ja ei julge madalamale vastu hakata.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2008 11:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ega neid juhte ja iidoleid polegi nii lihtne ära tunda, kes parajasti valitud on.

Juhtidel on päris keeruline juhtida, kuna igast sitapeasid lendab kohe platsi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2008 12:40 am    Teema: Vasta viitega

Aga näiteks rõõm? Ma pean kogu aeg surmtõsine olema, justkui ei tohi rõõmu välja näidata ja tunda.
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2008 8:16 am    Teema: Vasta viitega

Kas mitte rõõm ei teki siis kui juhtub mingi oodatud asi.
Rõõm on igatahes positiivne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 7:48 pm    Teema: Vasta viitega

Arendavas viljakas to"o"s on r66m Smile Niisama ei ole m6tet r66mus olla, teeb vaid m6istuse sogaseks ja seda hea ära kasutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 12:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Enesehävitusprogramm hakkab tööle siis, kui inimene allub endast madalamale. Pole vahet, kas see on inimene, koll või ühiskond.

probleem on selles, et inimesel on viha ja ei julge madalamale vastu hakata.


viha ja ka vastuhakk tegelikult räägibki allumisest: hakkad vastu või allud, vahet pole, kuna tunnistad teise ülemuslikkust.

aga rõõm on igas hetkes ja tegemises siis, kui neis kohal ollakse, mitte ei oodata tulemust või millegi juhtumist
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5798
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 12:52 pm    Teema: Vasta viitega

Curiosa kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Enesehävitusprogramm hakkab tööle siis, kui inimene allub endast madalamale. Pole vahet, kas see on inimene, koll või ühiskond.

probleem on selles, et inimesel on viha ja ei julge madalamale vastu hakata.


viha ja ka vastuhakk tegelikult räägibki allumisest: hakkad vastu või allud, vahet pole, kuna tunnistad teise ülemuslikkust.

aga rõõm on igas hetkes ja tegemises siis, kui neis kohal ollakse, mitte ei oodata tulemust või millegi juhtumisttainas.
vastuhakk st viha tekib siis, kui saad aru, et teine ĂĽritab sulle kukile ronida, aga sina taha teda oma kukile.
ja kedagi ei huvita, mis sa mõtled seejuures.
ja veel. kui tunnistad ĂĽlemuslikkust, siis vastuhakku ei teki - su vilosohvia on hullem kui kosmosemuttidel.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

viha tekib siis, kui tajud miskit-keskit kukil, kuid ei teadvusta oma iseolemist - see välistaks allasurutuse jms
Tagasi üles
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 1:06 pm    Teema: Vasta viitega

kui tunnistad ülemuslikkust, kuid tahad selle alt välja, siis tekkib viha. kui keegi püüab allutada, kuid sa ei näe temas ohtu, sest valitsed ise enda üle, siis viha ei tekki
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5798
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

sul on asjad segi nagu puder ja kapsad.
kui valitsed ise, siis sind ei saagi valitseda.
kui juba valitsetakse, siis on kaks võimalust:
kui valitseb kõrgem, on asjad korras ja mingit vasthaku või viha tunnet tekkida ei saa.
kui valitseb madalam, siis teadvusta või ära teadvusta, viha tunne tekib ikkagi.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

madalam ei saa valitseda, kuna temast ollakse ju ĂĽle.
kui valitseb kõrgem, saab viha tekkida küll, kui alluda ei meeldi, kuid ei suudeta end ka ise valitseda - vaid selle suutmatuse pealt viha tekibki
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5798
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 1:28 pm    Teema: Vasta viitega

madalam saab süsteemi jõuga pähe istuda - sealt pärineb enamus meie seljahädadest.
ja üks meedikust väitis mulle kunagi, et 70-80% eestlastest on seljad tuksis, see et nad ise seda ei arva, ei tähenda et asjad korras on.
vaata, kui on kõrgem, siis kõrgem toidab ka.
ja sel juhul meeldib ka alluda.
ei ole võimalik, et kõrgem ei toida.
aga toidust ei loobu vabatahtlikult keegi.
ja kui ei meeldi, siis on madalam, isegi kui nii ei paista.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

mu point oli pigem selles, et vajadus allutada üleüldse (seda siis mistahes süsteemi jõuga, olgu või väidetavalt kõrgema ja toitvaga) on siinse terminoloogia järgi madalam võimest näha samaväärsust. inimene, kes seda näeb ja tajub, ei allu vaid teeb koostööd, vajadusel ka näiliselt millegi poolest "madalamaga" ja ei muutu vihaseks
Tagasi üles
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2008 1:41 pm    Teema: Vasta viitega

Curiosa kirjutas:
madalam ei saa valitseda, kuna temast ollakse ju ĂĽle.
kui valitseb kõrgem, saab viha tekkida küll, kui alluda ei meeldi, kuid ei suudeta end ka ise valitseda - vaid selle suutmatuse pealt viha tekibki

kõrgemale alludes ei teki konflikti mis vihastaks
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meid valitsevad jõud Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group