Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Mittekristlased mÀÀrivad oma mitteuskumist pÀhe ?!
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Manchoa
Valge pÀike
Valge pÀike


Liitunud: 17 Juun 2004
Postitusi: 38
Asukoht: PĂ€rnu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 17, 2004 8:31 am    Teema: Mittekristlased mÀÀrivad oma mitteuskumist pĂ€he ?! Vasta viitega

Toon ka siia arutellu sisse mÔned teemad, mis olid kristliku foorumis. Lihtsalt et nÀha , mida rahvas arvab.
Minu kĂŒsimus sealses foorumis oli :

Kas mittekristlane on kohe mitteuskuja ?!
_________________
PĂ€ikest !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juun 17, 2004 8:34 am    Teema: Vasta viitega

ja mis rahvas arvas siis?
Tagasi üles
Manchoa
Valge pÀike
Valge pÀike


Liitunud: 17 Juun 2004
Postitusi: 38
Asukoht: PĂ€rnu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 17, 2004 8:53 am    Teema: Vasta viitega

see on ĂŒks teema,. mile pĂ€rast mind vĂ€lja heideti Smile VĂ€itsin, et mittuskumist ei ole olemas ja kĂŒsisin, et kas enne kristluse sĂŒndi olid kĂ”ik siis uskmatud ja seega ei olnud ka jumalat olemas. Lisaks vĂ€itsin, et Juam olevat ju kĂ”ikjal, mistĂ”ttu kui ma kummardan Taarat, kummardan tema kaudu seda sama jumalat, kui kummardan pĂŒha tamme, kummardan selle kaudu jumalat jne. Nimeta jumalt kuidas tahad (jahve, taara, thor, jehoova) , jutt kĂ€ib ĂŒhest ja samast lĂ”ppteest, ainult erinevas keeles ja erinevast kultuurilisest taustsĂŒsteemist inimestele. Ühele seletad lehmaga, teisele kaameliga. Samamoodi on eskimodel ĂŒle 20 nimetuse lume kohta, aga kĂ”ik see on ikkagi ĂŒks ja sama lumi lihtsalt erinevas vormingus.

Seepeale vÀideti, et teglen vÔitleva ateismiga ja hoopis mina mÀÀrin neile oma mitteusku pÀhe ja olen pime.
Siis vÀideti, et me vÔiks aru saada, et kristlane ei mÀÀri oma usku pÀhe, sest see pole kristlik, nad vaid avavad inimeste silmi ja valgustavad, kuidas asjad tegelikult on.
LĂ”puks lĂ€ks kogu asi minu jaoks mölaks. Kogu kamp muutus vĂ€ga sarkastiliseks. Mina ja veel ĂŒks foorumlane rÀÀkisime ĂŒhest, aga vastu tuli umbes, et kas sa psĂŒhhiaatri poole ei taha pöörduda sellega...
_________________
PĂ€ikest !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juun 17, 2004 11:09 am    Teema: Vasta viitega

no ma siin vaatasin ka su teisi teemasi ja poste... ĂŒtleks et oled Ă”igel teel... ent siiski on su silmad kinni.

need teooriad millega sa lagedale tuled... on juba ammu tuntud.
kui tulid nende peale ise siis oled oma ÔigestimÔistmise teekonda juba alustamas.

sinust vÔib veel asja saada Very Happy



http://www.zone.ee/zetpage

ja seal vali piibli saladused.
seal on mÔtted milledele mina tulin 17 aastasena.
Tagasi üles
Manchoa
Valge pÀike
Valge pÀike


Liitunud: 17 Juun 2004
Postitusi: 38
Asukoht: PĂ€rnu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 17, 2004 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

thanks celtic

Minugi jaoks on need teooriad ammu tuntud ja mĂ”tlesin samamoodi ka 15 aastat tagasi. Postitasin need sinna foorumisse seetĂ”ttu, et olen see loll optimist, kes ĂŒritab seda ka teistele meelde tuletada. Ma ei ĂŒtleks, et mu silmad on kinni, kuid soory, rÀÀkides nende inimestega, kes olid kristlikus foorumis pead alustama tĂ”esti nagu vĂ€ikeste lastega - samm sammult. Ma ĂŒritasin nendega dialoogi arendada, kasutades selleks kĂ”ige lihtsamaid ja lĂ€bipaistvamaid tĂ”desid. Ei Ă”nnestunud - neil veel ilmselt pikk maa kĂ€ia. Minugi jaoks on need asjad millest rÀÀkisin elementaarsed ja lihtsad, aga kui oleksin neile hakanud rÀÀkima vabamĂŒĂŒrlusest,. illuminaatidest ja veresugulusest reptiloididega, oleks mind vist hullumajja saadetud Smile
_________________
PĂ€ikest !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juun 17, 2004 2:39 pm    Teema: Vasta viitega

Muidugi mÀÀrivad nad oma orjust ka teistele pÀhe...
Siin foorumis ka mÔned Àhvardavad meid aegajalt pÔrguga Very Happy
Siis kui midagi kirjutad neile, siis nemad ajavad taolist juttu, et seda rÀÀgib hoopis mingi muu usulahk ja nende meisterdatud kristlus seda ei vĂ€ida ja on ikka nii ilus, hea ja tore. Üks tsiteeris siin vĂ€simatult piiblit. Siis hakkasin mina ka piiblit tsiteerima...
http://www.vaimumaailm.ee/viewtopic.php?t=312

edit: ja kĂ€ivad tĂ€naval ja jagavad piibleid, bussides tĂŒlitavad inimesi... KĂ€ivad inimeste kodudes kollitamas jne.
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Juun 17, 2004 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

lugesin seda http://www.zone.ee/zetpage "dogonite tÀheteadust"

mis mind alati imestama paneb on see, et kus on asjad, kasvÔi mÔni juhtmejupp mida hoitakse kui suurimat vÀÀrtust. kasvÔi kÔige labasemaid, tÀhendust omamatuid asju lihtsalt pole.
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Juun 19, 2004 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

ja miks peaks mÔni inimene hoidma juhtmejuppi kui miskit vÀÀrtuslikku?
oled sa nÀinud filmi Veemaailm. Waterworld.

inimesed lihtsalt unustavad vana...
Tagasi üles
tushka2
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Juun 20, 2004 2:38 am    Teema: Vasta viitega

celtic kirjutas:
ja miks peaks mÔni inimene hoidma juhtmejuppi kui miskit vÀÀrtuslikku?
oled sa nÀinud filmi Veemaailm. Waterworld.

inimesed lihtsalt unustavad vana...


see kehv vilm on kĂŒll vĂ€ga jama nĂ€ide.
hehhheeee, kĂŒll sa juba hoiad seda juhtmejuppi kui sul ta vaid oleks:))
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 13, 2005 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

Paljud kristlased kĂ€ivad tĂ”esti oma usku kuulutamas, ĂŒks kristlene kirjutas mulle kord umbes nii, et kas ma aru ei saa, et ta teeb seda mu enda pĂ€rast, et ta teab et maailmalĂ”pp on tulekul ja ta tahab et mina ka pÀÀstetud saaksin.

Et lÀhevad teisi pÀÀstma, aga mille eest ?
Enda hirmude ja illusioonide eest.
VÔtavad Ôiguse teiste eest otsustada, kuna nende arvates on see nii eluliselt tÀhtis, et polegi nagu vaja sihtmÀrgi enda heakskiitu asjale.
Kuid selle suure pÀÀstmisega piiravad nad tegelikult teiste vabadust ja takistavad nende arengut.
Muidugi peegeldab selle mÔju ka neile endile tagasi, aga kas oma suhtumisvigadest aru saavad ja julgevad seda endale tunnistada, on juba nende endi teha...
Tagasi üles
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 13, 2005 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

ĂŒldiselt on see kuidagi inimlik vĂ”tta kĂ€tte ja ajada mingit hĂ€ma ,ning samal ajal teha selline nĂ€gu pĂ€he, et "oh...andke neile andeks ,sest nad ei tea ,et nad midagi ei tea".
ja seda ei tee mitte ainult kristlased.
tegelt maiteagi millest see tuleb.
Tagasi üles
kuuvalgus
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 6 Dets 2004
Postitusi: 121
Asukoht: PÔlva ja Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 13, 2005 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

minu meelest see kĂŒll nii vĂ€ga inimlik ei ole
_________________
Elu pole kerge, aga kes on öelnud, et see kerge peab olema Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Kati
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 13, 2005 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

tjahh...vÔibolla on see juba jumaluse level Laughing
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 13, 2005 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Üldiselt olen ma tĂ€hele pannud, et see kui ĂŒks inimene tahab et teised teeks nii nagu tema heaks arvab, tuleneb puhtalt saamahimust + veel paljudest muudest suhtumisvigadest.
Et tavaliselt ei taheta, et teised teeks midagi sulle endale kahjulikus suunas.

Üks variant on arvatavast see, et inimene tahab et teised hakkaks tema illukaid toitma, et mida rohkem samasse uskujaid seda tugevam illukas.
Et kui inimene surub enda "tÔe" teisele peale, siis see teine hakkab tema kindlustunnet kasvatama, kuna toidab sama illukat.

Mida tugevam illukas, seda kergem on seda aina jÀrgmistele peale suruda. Mida rohkem usklikke, seda enamad inimesed peavad oma suhtumist muutma, et see konkreetne USK pÀris Àra laguneks.
Tagasi üles
Liine31
Heleroheline pÀike
Heleroheline pÀike


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 810
Asukoht: Elus

PostitusPostitatud: Püh Nov 13, 2005 11:21 pm    Teema: Vasta viitega

Et uskuda, peaks olema nagu millesse uskuda. Siin kĂ€ib kogu aeg jutt vanaajajumalate ja uueajajumalate ĂŒmber. Vanaajajumalad on pahad ja uueajajumalad jĂ€lle head. Kuhu see kristlaste jumal kĂ€ib ei oska ma mÀÀratleda. On ta uus vĂ”i vana. Rolling Eyes Ja siis ma mĂ”tlesingi, et kĂ”ige targem on usk iseendasse. Siis pole vĂ€hemasti vaja vaielda, et kas uus vĂ”i vana.
Aga mis nendesse pĂ€ris uueajajumalatesse puutub, siis hakkab tunduma et nende tekkimine langeb kokku Toki sĂŒnnipĂ€eva kuu ja aastaga. PĂ€ris vĂ€rske vĂ€rk. Laughing
_________________
Chaos Control.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 14, 2005 12:14 am    Teema: Vasta viitega

Üks tark mees ( eestlane, kuid kahjuks nime ei mĂ€leta) kirjutas kunagi kuskil, et eestlastele ei ole omane ĂŒhe (jumala) austamine ja ĂŒhe (jumala) jĂ€rgimine. See sobib nĂ€iteks germaanlastele (piibli jumal, Hitler) vĂ”i slaavlastele (piibli jumal, Stalin) ja teistele indoeurooplastele kes on harjunud hierarhiaga kuid mitte meile. Ning vahet ei ole, kas selleks on vana jumal vĂ”i mĂ”ni uus tegelane.
Tagasi üles
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 14, 2005 10:34 pm    Teema: Vasta viitega

Loomulikukult usun ma kristlikku jumalat. Kristlik jumal = Kristlik egergor. Seda ei saa eitada, see tuleb hÀvitada.
Tagasi üles
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 14, 2005 10:48 pm    Teema: Vasta viitega

Naine kirjutas:
Loomulikukult usun ma kristlikku jumalat. Kristlik jumal = Kristlik egergor. Seda ei saa eitada, see tuleb hÀvitada.
Millegi hÀvitamine viitab sellele, et hÀvitaja tahab ise hÀvitatava kohale asuda.
Tagasi üles
maren
Sitaseenlane
Sitaseenlane


Liitunud: 8 Veeb 2005
Postitusi: 842
Asukoht: siin ja praegu

PostitusPostitatud: Esm Nov 14, 2005 10:48 pm    Teema: Vasta viitega

Naine kirjutas:
Loomulikukult usun ma kristlikku jumalat. Kristlik jumal = Kristlik egergor. Seda ei saa eitada, see tuleb hÀvitada.

Milleks sĂ”dida varjudega? ÖöhĂ€maras metsas, tĂ”si on iga tuulehoos kĂ”ikuv puuoks jube, ja öökullihuik kĂ”lab kui hirmsalt... Usk on oi kui VÕIMAS..Cool
_________________
minu sisesilm ja -kÔrv...Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Nov 15, 2005 1:47 am    Teema: Vasta viitega

maren kirjutas:
Naine kirjutas:
Loomulikukult usun ma kristlikku jumalat. Kristlik jumal = Kristlik egergor. Seda ei saa eitada, see tuleb hÀvitada.

Milleks sĂ”dida varjudega? ÖöhĂ€maras metsas, tĂ”si on iga tuulehoos kĂ”ikuv puuoks jube, ja öökullihuik kĂ”lab kui hirmsalt... Usk on oi kui VÕIMAS..Cool


Egregor ei ole metsas ega sĂŒĂŒtu vari. See pole usk, vaid teadmine.

Kristlik ĂŒhisvĂ€li tĂ€iesti eksisteerib ja hĂ€vitab inimesi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group